Inbraak Pen opgelost to [fe vishal Rüverbod en Brulboei en Planeet gefuseerd Nieuw bestuur Aangereden op zebrapad Stropers met drie hazen betrapt Je moet toch maar uit je gezin breken om je aan anderen te wijden I I I J JJ voor stichting ,,’t Vinkennest” Kerstfeest bij Leger des Heils Curios^ (e^en heel curieuze» prijzen, auto in beslag Derde afdeling heet voortaan Burgerzaken” Verenigmgsnieiiws otffi ïfë de Bijenkorf alleen super 5 4 TWAALFENEENHALF JAAR VR1JWILL1GSTERSWERK Nieuwe stichting wacht op subsidie van CRM Cursief Relatief 'I extra Kort IJmondnieuws El PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 1 9 DECEMBER 19 74 O n Afd. wonen Philips batterijen, die gaan maar door Wijk aan Zee lj o z \O Beverwijk Heemskerk Velsen-IJmuiden Ochtend per week I Velsen-Noord (ADVERTENTIE I PHILIPS (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) ,,Thun- )e dui- 1.15 u.: ïenbare u. Huygens- Huygens- u. ene u. uit (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) 4 namens de stichting alle vrijwilligsters een bonbonschaaltje aan. Expo- a; geo- cpositie eopend aterdag warme aandacht van :aat”. Namens het ge- des De Namens de directie van de Stichting Medisch Centrum Velsen sprak de direc tie, zuster Bosman haar dank voor het vele werk uit. „Ik heb er grote waarde ring voor, dat de dames dit werk al die Op de afdeling burgerzaken kan men o.m. terecht voor het regelen van een huwelijk, voor aangifte van geboorte en overlijden, voor het aanvragen van pas poorten en toeristenkaarten, voor uit treksels uit het bevolkingsregister, voor zaken betreffende de militaire dienst plicht, voor het aanvragen van visakten. De bevolkingsadministratie, vanaf mei 1975 geheel geautomatiseerd en de orga nisatie van de verkiezingen, behoren ook tot de zeker niet uitputtend opgesomde taken van deze afdeling. Het grootste gedeelte van de werkzaamheden bestaat uit rechtstreekse dienstverlening aan de burger, waarmee dan ook via de ver schillende balies een intensief persoon lijk kontact bestaat. Vandaar de nieuwe naam „Burgerzaken”. VELSEN. De buurthuizen De Brul boei en De Planeet zijn gefuseerd. Vanaf 1 januari vallen beide onder de (nieuwe) Stichting Buurthuiswerk IJmuiden-West. Vooral voor De Planeet betekent deze fusie een vooruitgang omdat hiermee de officiële status van buurthuis is verkre gen, hetgeen een subsidietoekenning ga randeert. Hoewel de subsidieregeling nog niet helemaal rond is, verwacht Planeet- bestuurslid B. J. Kluts dat binnenkort twee professionele stafkrachten kunnen worden aangetrokken om het werk in de ruimte van De Planeet aan de Mercuri- usstraat in IJmuiden te gaan leiden. rstraat, I tot 12 dag en VRIJDAG 20 DECEMBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. n-Zuid, en, da- nakade :n pop- I. dag 20 CM £0 VELSEN. Gisterochtend vroeg om drie uur, heeft de politie in de Spaarn- dammerpolder twee stropers betrapt die op dat moment al drie hazen hadden afgeschoten. -dag 20 en de i scho- 1-320788- Schey- ig van mvraag ijk, tel. Buurtcentrum De Planeet is gefuseerd met De Brulboei. Het gebouw achter de r.k.-kerk aan de Mercuriusstraat, waar De Planeet sinds de oprichting in 1959 werkt, blijft in gebruik. n. Dag. liet op VELSEN,AMSTERDAM. Een 18-ja- rige Amsterdammer en een 20-jarige Velsenaar zijn door de politie aangehou den in verband met de laatste inbraak in jeugdcentrum de Pen. Er is toen geluidsapparatuur gestolen, waarvan nu een gedeelte weer terug is. Fideliusgebouw, Willemsbeekweg, 19.30 uur damclub „IJmuiden”. >n 21.15 19.30 dames, die al die tijd al aan het vrijwil- ligsterswerk deelnemen en wel in het bij zonder mevrouw Spoelstra, die sinds 1968 voorzitster van de groep is. De man (43 jaar) en de jongen (15 jaar) waren met een lichtbak bezig en schoten met een jachtgeweer. Deze attributen en de drie hazen wer den in beslag genomen. De man is ingesloten op grond van overtreding van de vuurwapen- en jachtwet. SANTPOORT. Bij het orthopedago gisch instituut Vinkennest Velsen” is men van mening dat het aanbeveling verdient de samenstelling van het be stuur op gezette tijden te vernieuwen, teneinde een mogelijke continuïteit te voorkomen. Men hoopt op deze wijze een aangepaste behandeling van actuele zaken te kunnen bevorderen. Dit proces, begonnen in januari van dit jaar, is thans vrijwel afgesloten, zodat het hui dige bestuur van de stichting nu als volgt is samengesteld: .Costers, hoofd pedologisch instituut- school Amsterdam, voorzitter mr. B. H. M. vander Lubbe, jurist bij afdeling algemene zaken gemeente Velsen, secre taris drs. C. W. Kroezen, hoofd afdeling algemeen economisch onderzoek Neder landse Middenstandsbank N.V. penning meester en vice voorzitter. Dit dagelijks bestuur wordt gecompleteerd door de leden B. J. M. van Santé, leraar IJmond m.t.s. en P. A. in Beverwijk; mevrouw N. Scheeper, studente orthopedagogiek en drs. P. F.E. M. Schlicher, werkzaam bij Opbouworgaan Noord-Holland. In de zevende bestuursvakature zal binnenkort nog worden voorzien. Afgetreden zijn de heren C. P. Bossers drs. J. van der Geyn, dr. H. H. M. Grootjans, T. J. L. van Overbruggen en mr. A. P. van Uffelen. Z IJMUIDEN. „(Als dit initiatief niet had bestaan, had het genomen moeten worden”. Zo typeerde wethouder Witte ztfn waardering voor het werk, dat de vrijwilligsters doen voor de zieke mede mensen. Hij memoreerde, hoe men twaalf en een half jaar geleden vanuit de Sa menwerkende Vrouwenorganisaties in al le stilte gestart is en sprak woensdag middag tjjdens de viering van het kope ren jubileum in de aula van het Zeeweg- ziekenhuis namens de gemeente zijn waardering voor de vrijwilligsters uit. DONDERDAG 19 DECEMBER Wijk aan Duin, Wilgenhof laan. 20 uur kerstkienavond, 19.30-21.30 u. architec tenwinkel. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. jaren hebben volgehouden, want het is een hele organisatie”. Zuster Bosman vertelde, hoe het is begonnen met het schoonmaken van fruit voor de patiën ten, waarbij het contact met de patiënt wel voorop stond. Langzamerhand is het werk steeds meer uitgebreid. De dames begonnen ook de bloemen te verzorgen en een groepje zorgt nu voor de vele planten, die overal in het ziekenhuis staan. Ook kwam er het „rijdend win keltje” dat vijf maal per week zijn ronde langs de bedden doet. De op brengst van het winkeltje wordt boven dien weer besteed aan allerlei dingen voor patiënten, zoals enkele tlevisies, die onlangs werden aangeschaft voor patiënten, die anders geen mogelijkheid hebben om tv te zien. Ook vertelde de directrice hoe men telkens weer een beroep kan doen op de vrijwilligsters om de mensen tijdens ontspanningsavon den naar de aula te vervoeren. Als aandenken aan dit jubileum bood ze DONDERDAG 19 DECEMBER Lichtboei, Maasstraat. De gehele dag kerststukjes maken voor het hele gezin. Vrijburcht, Vrijburglaan. 19.30 kerstviering voor chronisch zieken. Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. kerststukjes maken. DONDERDAG 19 DECEMBER Velserbad, Brtoiostraat 16.30-17.30 uur gemengd zwemmen. Centrale Bibliotheek en filialen, Plein 1945 14.30-17.30 uur volwassenen en tie ners Willemsbeekweg 14.30 -17.30 uur jeugd en tieners; Wijkerstraat Velsen- Noord 19-21.30 uur volwassenen en jeugd. Gymnastiekzaal Ossendorpschool Wijk aan Zeeërweg 20 uur les en conditietrai ning boksclub „De Ring”. In den beel Ablenstraat 20 uur repeti tie „V.A.T.’71” Wethouder Witte sprak temidden van de vrijwilligsters zijn waardering voor hun werk uit. In een kort gesprekje vertelt mevrouw Spoelstra, dat de meeste dames zich een ochtend per week als vrijwilligster in zetten. sommige dames, die wat meer tijd kunnen vrijmaken, ziet men zelfs meerdere ochtenden. Mevrouw Spoelstra is erg blij met het aantal dames, dat zich beschikbaar stelt. „Er zijn zowel oudere dames bij, als moeders met kin deren, die zich hiervoor vrijmaken. Het belangrijkste vind ik”, aldus voorzitster, „dat de vrijwilligsters zelf leren waarde ren, dat ze gezond zijn”. Nieuwe vrijwil ligsters kan de groep altijd gebruiken. Opgave is mogelijk bij mevrouw Spoel stra, Koningin Wilhelminakade 87 rood. Ruiten. Van de Hendrik Pierson- school in IJmuiden werden acht ruiten, vermoedelijk met een katapult, vernield. Insluiping. Uit een woning aan de Napierstraat in IJmuiden wordt een por temonnee vermist met een inhoud van 205 gulden. De politie vermoedt dat de portemonnee na insluiping is weggeno men. De wethouder wilde de schijn voorko men, dat deze waardering uit loze woor den bestaat en vertelde, dat het erg eenvoudig lijkt om voor patiënten wat bloemen te verzorgen of andere kleine dingen te doen. „Maar”, zo zei hij, „je moet toch maar uit je eigen gezin bre ken om je aan anderen, vaak vreemden, te wijden en dat zonder dat er een bijdrage of soms zelfs maar een uiting van dank tegenover staat”. Wethouder Witte zei verder: „De gezondheidszorg kan nog zo perfect zijn, ze kan toch nooit genoeg doen, als naast alle voor zieningen niet do - -- mens tot mens st: meentebestuur bood hij alle vrijwillig sters eek lepeltje van de gemeente of een sleutelhanger met het gemeentewa pen aan, als symbool voor de erkente lijkheid. Voorzitster mevrouw C. J van Wetter van de „Samvro” vertelde het een en ander over deze organisatie, die bestaat uit vertegenwoordigsters van de 24 aan gesloten vrouwenverenigingen. Naast de jubilerende groep vrijwilligsters, neemt men deel in de bejaardenzorg, in de Algemene Hulpdienst Velsen, heeft men als Samvro zitting in enkele commissies en is de Vrouwen Advies Commissie voor de woningbouw tot stand gekomen. Het werk van De Brulboei werd al gesubsidiëerd. De Planeet moest de acti viteiten echter zelf financieren, gesteund uit fondsen van de r.k.-Petruskerk. De Planeet werd destijds opgericht als pa rochiale jeugdraad, die zich (in stich tingsvorm) oorspronkelijk bezig hield met de opvang van schipperskinderen. In de loop der jaren heeft dit werk zich uitgebreid en De Planeet functioneert nu (Van een medewerker) VELSEN-NOORD. Het Leger Heils heeft woensdagavond in Schouw een kerstviering gehouden voor ongeveer 260 alleenstaanden en bejaar den uit Beverwijk, Heemskerk en Vel- sen-Noord. Voor deze kerstviering was een pro gramma samengesteld met zang tamboe- rijnspel, gespeeld door de pas twee maanden bestaande tamboerijnbrigade. Het publiek mocht kerstliederen uit zoeken die gezamenlijk werden gezon gen, wat een prettige sfeer bleek te geven. Het kerstverhaal werd verteld en de bijeenkomst werd afgesloten met het kerstlied „Ere zij God in de hoge”. Ockeloen is niet door de fractievoor zitters op het matje geroepen. In Cur sief Relatief van woensdag stond van wel. Niet zo mooi van Cursief Rela tief. Ockeloen heeft ons er onmiddel lijk voor op het matje geroepen. „Het vr(jwilligstedswerk is twaalf en- een half jaar geleden ontstaan toen me vrouw Hofman-Valk dit idee doorspeelde naar de Samvro. Na besprekinken met de diensten voor gezondheidszorg kon het werk van start gaan. Een eerste oproep aan de vrouwenverenigingen leverde vierentwintig vrijwilligsters op en in middels zjjn er al 95 dames, die het werk op zich hebben genomen”. Speciaal me moreerde mevrouw Van Wetter de acht VRIJDAG 20 DECEMBER Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Ned. Herv. Kerk, Kerkplein. 20 platenconcert met onder andere Bach’s Weinachtsoratorium en Handels Messi ah. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 Robert Long. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u„ jeugd 15.30-17.30 u. Kerstaanbod voor liefhebbers en verzamelaars. (In de Amsterdamse Bijenkorf) Oude spiegels, art déco-objecten, replica’s, lampen, planten, neonobjecten, oriëntaalse kunst, tegeltableau’s. Ja zelfs authentieke houten vormen uit de laatste hoge-zijden-hoeden-fabriek in Europa. Oude houteg schoenleesten uit de Langstraat zijn er ook. Liefhebbers en verzamelaars kunnen hun hart ophalen. Zolang de voorraad strekt. VRIJDAG 20 DECEMBER Velserbad Briniostraat 6.30-12.15-13.15; 16.45-18 en 19.30-21 uur gemengd zwem mend. Centrale bibliotheek en filialen Plein 1945 14.30-1730 en 19-21.30 uur volwas senen en tiners; Willemsbeekweg 15.30- 17.30 uur jeugd en tieners; Wüstelaan Santpoort 19.30-21.30 uur volwassenen tieners en jeugd Wijkerstraatweg, Velsen Noord Zeewijkplein IJmuiden West 14.30-17.30 uur volwassenen, tieners en jeugd. Badhuizen, Snelliusstraat geopend van 13 tot 21 uur Doodweg Velsen-Noord geopend van 13-21 uur. Sporthal „Zeewijk”, 19.30 uurKorfbal- competitie. De fusie kwam niet geheel onver wachts. Al enkele jaren bestond er een hechte samenwerking tussen De Planeet en de Brulboei. Het was voor De Planeet niet mogelijk een op zichzelf staand buurthuis te worden omdat de gemeente het standpunt heeft ingenomen dat twee buurthuizen voor IJmuiden (De Spil en De Brulboei) voldoende moesten zijn. Geruime tijd geleden heeft de gemeente dan ook zelf al de suggestie gedaan dat De Planeet zou kunnen fuseren met een bestaand buurthuis. Dat is gebeurd en het wachten is nu op de goedkeuring van CRM over de begroting die de nieuwe stichting voor 1975, heeft inge diend. (Van een medewerker) Aan de woensdagmarkt werd aange voerd: 20 kisten kabeljauw; 3 kisten- wijting; 2 kisten schar; 3 kisten diver sen. Prjjzen in guldens Per 40 kg: kabeljauw twee 214; kabel jauw drie 144-140; kabeljauw vier 148; kabeljauw vijf 128; wijting drie 102; schar 100; bot 42; lever 52. De besommingen van het ene stel spanvissers wat aan de markt kwam was: VD 19 VD 73 ƒ3.780.-. VELSEN. Op de oversteekplaats bij de Spaarnestraat is woensdagmiddag een 40-jarige vrouw uit Velsen aangereden door een 19-jarige automobilist uit Haarlem. De vrouw liep verwondingen op aan haar been en werd door de Ongevallen dienst naar het Zeeweg Ziekenhuis ge bracht. Kienavond 2. De speeltuinvereni ging „De Meerweiden” houdt op maan dagavond 23 december een kienavond in het ontmoetingscentrum De Meerpaal in Velsen-Noord. De baten van deze kiena vond moeten er voor zorgen, dat de speeltuinvereniging in het nieuwe jaar voor de jeugd weer verschillende activi teiten kan bekostigen en het speeltuin- materiaal kan aanvullen. Bedankt. Ds. J. M. D. van de Berg, predikant van de Hervormde gemeente IJmuiden-West heeft bedankt voor het beroep, dat de hervormde gemeente van Doorn op hem had uitgebracht. Kerstdrive. De klaver jas vereniging „Ons Genoeegen” houdt vrijdag 20 de cember in De Meerpaal te Velsen-Noord een grote open kerst-klaverjas-drive. De prijzen bestaan uit kerstartikelen en de wedstrijden beginnen om acht uur ’s avonds. Doorgereden. In de Ampèrestraat in IJmuiden is gisteren een auto door een andere wagen aangereden. De dader was echter niet nieuwsgierig naar de gevolgen van de aanrijding, want hij is zonder zijn excuses aan te bieden door gereden. Coniferen. Van de bomenkwekerij aan het Spekkenweggetje in Santpoort zijn 25 coniferen gestolen. Diefstal. Uit de kleuterschool De Zonnehoek in Driehuis is na inbraak een klein geldbedrag weggenomen. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Een 22-jarige man Heemstede veroorzaakte gisteravond een aanrijding met een andere personen wagen in de westbuis van de Velsertun- nel. De man had gedronken en kreeg een rijverbod opgelegd, terwijl zijn auto door de politie in beslag werd genomen omdat de wagen technisch in een te slechte conditie was. Later vannacht is ook een rijverbod opgelegd aan een 35-jarige man uit Am stelveen. Onder invloed van de genuttig de alcoholische dranken had de man zich in de keuze van zijn auto vergist. Hij probeerde andermans auto te star ten. VRIJDAG 20 DECEMBER Openbare bibliotheek. Wijkerstraat weg: 14.30-17.30 en 19-21 u. VRIJDAG 20 DECEMBER Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geo pend van 9-12 en 13.30-15.30 u. Harmoniegebouw, Groenelaan. 20 u. kertskienavond Beverwijkse Harmonie Kapel. Sportpark Adrichem, Hoflanderweg. 20 u. vergadering De Kennemers. Pius X-college, Büllerlaan. 20 u. kerst viering met als thema „Sterren stralen overal”. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u.; Am- stelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u.; Kingsford Smith- straat 110a: jeugd 15.30-17.30 en 19-21 u. al jaren lang als buurthuis. Met dat verschil dat de 500 bezoekers die er per week gemiddeld komen, worden opge vangen door veertig vrijwilligers/sters zonder de steun van een professionele kracht. Dat zal echter veranderen zodra de begroting voor 1975 door CRM is goedgekeurd. De Stichting Buurthuiswerk IJmui- den-West heeft als werkterrein het ge deelte van IJmuiden vanaf Zeewijk tot ongeveer de lijn Heerenduinweg-Markt- plein-Kanaal. De inwoners uit de andere helft van IJmuiden kunnen terecht in buurthuis De Spil aan de Meeuwenlaan. VELSEN. Voortaan zal de 3e afde ling van de gemeentesecretarie in het stadhuis officieel de naam dragen van afdeling „Burgerzaken”. Deze naam dekt beter de veelzijdige diensten ten behoeve van de burger, die op deze afdeling zijn bijeengebracht, dan de oude samenge stelde naam „Bevolking, burgerlijke stand en militaire zaken”.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5