De kater van drie dolle mina’s HM3MKAGBDA Meertens soleert bij NPO UIT r FILMS 1 JAZZCLUBS; elke avond muziek Turkse muziek in Haarlem in Cabaret en toneel de schouwburg Toneelschuur Voor onze Turkse lezers Nederlands Kamerkoor in Heemstede CINEMA PALACE LUXOR i in ,?Gcun Open podium 1 -.JE Tentoonstellingen I „JEUX INTERDITS” was de film die René Clément in 1953 beroemd maakte. De daarin gedane beloftes heeft hij later niet waar weten te maken. Hij ging zich al gauw op het thrillerachtige genre toeleggen en deinsde zelfs niet terug voor een groots opgezette produktie als „Brandt Parijs” waaraan weinig ar tistieke eer te behalen viel. Bioscopen DE TONEELSCHUUR, Smedestraat 23, begint het nieuwe jaar met twee voor stellingen door drie actrices van de Arnhemse toneel groep Theater in het stuk „Geen mannen meer” van de jonge Engelse schrijver David Hare, Deze karakter- komedie is op 3 en 4 januari te zien. Het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest heeft voor het concert van v- - avond in het Haarlemse I Concertgebouw een bijzon der mooi programma samengesteld, waarmee zo wel aan de smaak van lief- hebbers van het heel oude genre wordt tegemoetge- l komen als die van degenen t die meer voorkeur geven taan het eigentijdse reper- t toire. Muziek en toneel is Scène uit „Geen mannen meer” met v.l.n.r. Margreet Blanken, Josee Ruiter en Sjoukje Hogymaayer. - JAC MEERTENS MM over de verdwijning houdt het echtpaar en de toeschouwer geboeid tot het ver rassende einde- i Elke vrijdag- en zaterdagavond Mar tin Haak met trio of kwartet. Vrolijke en goed swingende la- tinklanken, vaak met een fun- bert. Het kamerorkest rond het concert af met de Simfonie no. 24 van Mozart en de Simfonie no. 97 van Haydn. Er zal een samenzang zijn van kerstliede ren en ds. W. van der Wolk verzorgt een korte meditatie. vaste dirigent André Vander- noot. Jacques Meertens is een aog jonge klarinettist, afkomstig uit het Limburgse Kerkrade. Hij begon zijn studie toen hij ne gen jaar oud was aan een muziekschool in zijn geboorte stad. In 1969 behaalde Meertens het diploma aan het Amster dams Conservatorium. In 1972 verwierf hij met onderschei ding het diploma solo-speh Solistisch heeft de jonge kla rinettist al enkele malen opge treden, onder ifteer op uitnodi ging van de gemeente Amster dam. Meertens is sinds septem ber van dit jaar verbonden aan het NPO als eerste klarinettist. Kamiel d’Hooghe is directeur aan het Koninklijk Muziekcon servatorium in Brussel en pro fessor voor orgel aan het Lem- mensinstituut, waar hij ooit zijn studie is begonnen. Hij is lid van de Koninklijke Com missie voor monumenten en landschappen, waarbij hij zich inzet voor behoud van histori sche orgels. NATUURLIJK STAAT tegen het ein de van het jaar de Walt Disney studio klaar voor een kerstsurprise in de vorm van een lange tekenfilm. Ditmaal is het bekende verhaal van Robin Hood als onderwerp gekozen en het wordt met ongeëvenaarde techniek en tekenvaar digheid in beeld gebracht. Peter Ustinov is een van de acteurs die hun stem geleend hebben aan de getekende hel den. ari, in het Concertgebouw in Haarlem. Hun optreden, dat om 15.30 uur begint, wordt vooraf gegaan door een gratis ge schonken kopje thee. Oom en neef Otten zijn te beluisteren in een gevarieerd programma van werken van Brahms, Ra vel, Satie, Poulenc, Heifetz Fauré, Kreisler en Wieniawsky. Rijksmuseum (Stadshouderskade)Tot 2 fe bruari Portretten. Tot 26 januari expositie over China. Geopend dag. 10 tot 17 uur, zondag 13 tot 17 uur. Stedelijk Museum (Paulus Potterstraat): Tot en met 26 jan. Benni Efrat; t.e.m. 19 januari: Foto’s uit de Sovjet Unie en „Het tweede ge bruik”, tentoonstelling rond de uitgave Gra fisch Nederland 1974. Tot en met 2 februari ..Hollandse Aquarellisten en Onafhankelij- ken”. Tot en met 12 januari „Ilona Kosa en Lode Pemmelaer”. Tot en met 8 januari ..De Stuwing”, kunstenaarsvereniging. Tot en met 5 januari Herman Scholten wand- Ook in het al weer enige jaren oude „Huis onder de bomen” behoort tot het spannende genre en Clément toont er zich een goed vakman en een boeiend verteller in. Een Amerikaans echtpaar dat in Parijs woont, wordt geconfron teerd met de ontvoering van hun twee kinderen. Het vastgelopen huwelijk wordt door deze dramatische gebeurtenis weliswaar niet gered,maar de spanning De oorspronkelijke titel „Slag” of sintel. Hare doelt daarmee op wat er uiteindelijk overblijft van het idealisme en traditiegetrouw op Tweede Kerstdag in het Haarlemse Concertgebouw wordt Uige- voerd, door het Haarlems Ge mengd Koor. Solisten zijn dit maal Ans Philippo, spraan; Eli- se Galama, alt; Gerard Honig, tenor; Henk Smit, bas en Klaas Bolt, orgel. Begeleiding verleent het NPO, terwijl het gemengd koor wordt versterkt met leden van het Kon. Mannenkoor Cae- cilia. Anton de Beer heeft de algehele leiding op deze uitvoe ring, die om 14.15 uur begint. trio Rob van Kreeveld, de vaste begeleider van Paul van Vliet. Rob speelt 26, 27 en 28 decem ber na afloop van het optreden van de cabaretier (dat plaats heeft in de Stadsschouwburg) in de Jazzcorner. Het ligt in de bedoeling dat Paul zelf een klein programma aan de bar verzorgt Tot aan eerste kerstdag, wanneer de Jazzcorner is geslo ten, ziet het programma er als volgt uit DANIEL OTTEN, piano en Johan Otten, viool musiceren naar traditie op het Nieuw jaarsconcert, woensdag 1 janu- ■d* Witsenburg. Composities Schütz, Sweelinck, Brahms Britten vormen het pro- VERA BETHS is solist op een uitvoering die het Heem steeds Kamerorkest zondaga vond (20.15 uur) geeft in de Ned. Herv. Kerk aan het Wil- helminaplein in Heemstede. Di rigent is Iman Soeteman. Vera Beths is soliste in de Romanze in F grote terts van Beethoven en Adagio en Rondo van Schu- Echt „klassiek” is het Orgel- concert in Bes opus 7 no. 3 van I Handel dat traditiegetrouw de I opening vormt van de concer- I ten in de C-serie. Solist is hier I de Belg Kamiel d’Hooghe. Na de pauze is Jacques Meertens solist in de Rhapsodie voor klarinet van Debussy. Van deze Franse impressionist staat trouwens nog meer op het pro gramma. Na Prélude a l’apres- midi d’un faune besluit het NPO met delen van Préludes livres II in een orkestratie van Hans Henkemans. Het orkest staat onder leiding van zijn uit A Ceremony of Carols, eveneens van Britten, bestemd voor gemengd koor met harp- begeleiding. A Ceremony of Carols bestaat geheel uit oude Engelse teksten, waarvan het eerste couplet begint met de woorden Hodie Christus natus est, Heden is Christus geboren. ky inslag. Iedere zaterdagmid dag vanaf 16 uur oude stijl en dixieland met Jack Bacon and his Beans onder leiding van Jac van Ham. Een orkest met wis selende bezettingen, bestaande uit leden van de Limehouse Jazzband en de Roaring Seven- Iedere zondagmiddag vanaf 16 uur sessions met als kern het trio Jan de Bas. Zondaga vond trio Hans Keune. Ever greens en goed in het gehoor liggende classic stukken. Dins dag 24 december het trio van Cees Slinger. Op Oudejaarsavond blijft de Jazzcorner tot 1 uur gesloten. Daarna de eerste jazzmuziek van het nieuwe jaar, gespeeld door het trio Martin Haak. een feestelijke voorstelling van „Grafin Mariza” op muziek van Emmerich Kalman. Amoureuze verwikkelingen rond de grillige gravin, omringd met veel dans en zang. Jacco van Renesse doet ook mee, naast de bekende Hoofdstad Operette-vedetten. OP VRIJDAG 3 januari speelt Centrum „Bingo” van Edward Bond over het laatste levensjaar van William Shake speare. Han Bentz van den Berg speelt de hoofdrol. Peter Oost hoek en Carel Alphenaar had den de regie. OP ZATERDAG 4 januari is Hauser Orkater in de Haarlem se schouwburg, de Velsense groep die het tot Nationale be kendheid heeft gebracht. De groep spelers en musici brengt een zeer gevarieerd programma van persiflerende acts en mu ziek, die naar de pop neigt maar ook rocktrekjes telt. OP ZONDAG 5 januari is het cabaret Tekstpierement in de stadsschouwburg, met het pro gramma „Wit op zwart”, dat als ondertitel draagt „consumptie- cabaret”, want de groep vindt dat hoe kritisch een cabaret ook wil zijn, het toch verteer baar moet blijven. De groep bestaat uit Jos Brink, Frank Sanders, Syntha Bolt en Guus- ke Kotte. OP 7, 8 en 9 JANUARI ten slotte is Perspekt weer in de schouwburg met het fantasti sche stuk „De val van Rabens- halle”, een tekenfilmachtig ver haal vol mime en animatie- grappen rond een vreemde kas teelbewoner, zijn knecht en zijn nichtje. Iets om de kinde ren mee naar toe te nemen, mits ze niet te jong zijn. a B Beyaz Kelebekler (wat Witte Vlinders betekent). De groep, die uit zeven jongemannen en twee meisjes bestaat, is enorm populair in Turkije. Ze zijn voor de tweede keer in Neder land op tournee. In Utrecht en Enschede moest de politie hen tegen fans beschermen. De Wit te Vlinders slaan met hun sound een brug tussen de Turkse folklore en de Westerse muziek'. De electrische gitaren vormen uiteraard de basis van hun muziek, maar de fluit brengt daarin het Turkse ele ment. De groep is in september op tv geweest en is er op 28 december weer te zien. DE HAARLEMSE Jazz Club heeft in deze donkere dagen rond de jaarwisseling drie aar dige avonden voor haar leden geïnteresseerden. Zoals vrijdag avond 27 december, wanneer aan het Groot Heiligland 47 een optreden staat te wachten van de Haarlemse tenorsaxo fonist Ruud Brink en zijn kwintet. Om het goede voorbeeld te geven hebben de drie dolle Mi na’s voor zichzelf elke seksuele gemeenschap met mannen af gezworen. Maar hun plan mis lukt volkomen omdat eigenlijk alleen de jongste van de drie, de geëxalteerde Joanne, die barstens vol is van wilde en slecht begrepen marxistische PLEUNIE Touw, Piet Römer en Hugo Metsers spelen zondag avond 22 december de hoofd rollen in „Suiker” van Hugo Claus. Toneelgroep Globe brengt het stuk in de Haarlem se stadsschouwburg. Het is een succesvolle voorstelling; er wordt ontroerend en bewogen gespeeld. Ton Lutz regisseerde „Suiker”, dat een van de eerste stukken van Claus is. Het speelt in de bietencampagne in Noord-Frankrijk onder Vlaam se seizoenarbeiders. PAUL VAN VLIET zorgt voor het kerstvermaak in de schouwburg. Hij brengt oud en nieuw werk (on. een schapen- fokkende baron), aan de piano begeleid door Rob van Kree veld. Van Vliet speelt op 26, 27 en 28 december. OP NIEUWJAAR is er ’s avonds feest in de schouwburg aan het Wilsonsplein. De Haar lemse technische theatergroep Perspekt brengt twee acts uit het nieuwe programma „Shorts”, dat men in september 1975 hoopt uit te brengen. Het ene kortje is een western, het andere verbeeldt een Vlaamse kermis in de Mondo Bizarre- sfeer. Na afloop van de voor stelling is er in de gangen en foyers van de schouwburg gele genheid te schitteren in feest kleren en elkaar het beste te wensen. Op het ogenblik dat wij dit schrijven is nog niet bekend wie en wat het feest komt opluisteren, maar in ieder geval is de Lime House Seven, het onverbeterlijke Haarlemse dixielandorkest, van de partij. OP 2 JANUARI in de Hoofd stad Operette in Haarlem met THE MAN WITH the golden Gun is de titel van de nieuwe James Bond film, die in de bekende formule is blijven steken en weinig nieuws meer te bieden heeft. Roger Moore speelt elegant en onkwetsbaar agent 007. Zijn tegenstan der, de man met de gouden revolver, is ditmaal Christopher Lee en de voorspel bare handeling speelt zich af in Hong Kong en Bangkok, wat het geheel een exotisch tintje geeft. Guy Hamilton maakte zonder veel animo deze zoveelste aflevering van een verouderd genre. kleden. Tot en met 26 januari Sol. Le Wit- grafiek en Nederlandse tekeningen na 1960. In het prentenkabinet „Hoogtepunten uit de eigen collectie”, „Van impressionisme tot nu”. Geopend dag. 9.30-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Tropenmuseum (Llnnaeusstraat)Tot 31 de cember „Een versleten beeldverhaal on derzoek en conservering van een Pabuji- schilderlng uit India”. „Meer minder men sen” expositie over het bevolkingsvraag stuk en expositie ,Het Tropenmuseum Kijkt om". Geopend dag. 10-17 uur, zondag 12-17 uur. onderlinge liefde- en haatver- houding, als de elementen waaraan het stuk zijn waarde ontleent. Het ging David Hare voornamelijk om het interes sante gegeven van drie karak ters in de greep van een idea lisme zonder binding met de werkelijkheid en daardoor ge dwongen tot gedragingen die zich steeds verder van de wer kelijkheid verwijderen”. In de Arnhemse opvoering spelen Sjoukje Hooymaayer, Margreet Blanken en Josée Ruiter onder regie van de Amerikaan Roger Simon die het stuk ook in Londen en New York regisseerde. VAN BACH is ook het be kende Weihnachtsoratorium dat op het wordt Alhambra 1 (Weteringschans, 233192): dag. 14, 19 en 21.30 uur; zond. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur The man with the golden gun Brltt Ekland-Christopher Lee e.a. 14 j. Alhambra 11: dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur; zond. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur Rennie Montagne en Sander Bais in Marlken van Nieumeghen. 18 j. Bellevue Cinerama (Mamixstraat, 234876): dag 14.15, 19 en 21.30 Uur: zond. 13.15, 15.45, 19 eh 21.30 uur Charlton Heston e.a. in Luchtha- ven in alarm. 14 J. Calypso (Mamixstraat, 66227): dag. 14.30, 19.30 en 21.45 uur De mosterd komt me m’n neus uit. 14 j. Ceintuur (Ceintuurbaan, 723620): dag. 19 en 21.30 uur Gerard Dépardleu, Miou-Miou e.a. Les valseuses. 18 j. Centraal (Nieuwendijk, 248933)Verrukkelijke vrijages. 18 j. doorl. voorst, dag. 13, 14.45 16.30, 18.15, 20 en 21.45 uur. Cineac (Dam u. Chinafto’ avond boogie woogie muziek van het trio Ruud Jan- sen (Joop Brakel op bas en George Gussenhoven slagwerk). In aansluiting hierop speelt boogie woogie pianist André Valkering met Barrelhouse drummer Bob Dros. Wanneer de ruimte daartoe gelegenheid biedt, zullen op het podium twee piano’s worden geplaats, zodat Valkering en Ruud Jan sen een stevige „battle” aan kunnen. Ruud Jansen is met Le Chat Fou in de Cornelissteeg in Haarlem overeengekomen om daar elke maandag (21 uur) te spelen. Om het jaar swingend in te gaan, staan voor 3 januari de befaamde Nieuwjaarssessions op het programma. Het gebruik wil dat deze sessions steevast worden gefrequenteerd door volledige orkesten, zoals in de afgelopen jaren de Limehouse Jazzband, de Roaring Seven Jazzband en het Harlem Kwar tet hebben gedaan. Alle reden dus om met sax, trompet of gitaar onder de arm naar de Zanderzaal te stappen. Aanvang alle optredens 22 uur. AT THE JAZZCORNER, jazzcafé aan het Spaarne 104, heeft voor rond de feestdagen een aantrekkelijk programma geformeerd- Hoofdmoot hiervan wordt een optreden van het 99 mannen meer het enthousiasme waarmee drie jonge vrouwen een particuliere Engelse meisjeskostschool heb ben opgzet als een soort kweekplaats van feministen, een vrouwelijk reservaat waar uit elke mannelijke invloed zou worden geweerd. Wat aeze laatste categorie bezoekers betreft, voor hen so- K liëren de violisten Bouw Lem- - kes en Jeanne Vos in het Tweede Concert voor twee vio- i len van Henk Badings. IN DE SINT Josephkerk in Hillegom zingt w -avond (19.30 uur) het Nederlands Kamerkoor met solistische me dewerking van de harpist Ed- wa ▼TTix-<1-.— van en gramma. Het deel na de pauze bestaat imrak) dag. 11, 13.30, 16, 19 en 21.30 Jwn 18 j. Cineac (Reg. Breestraat, 243639): dag. 1.30, 11.30, 13.30, 15.30, zondag vanaf 11.30 Vol gas met Hérbie. a.l. dag. 19,15 en 21.30 uur Roger Moore In Gold. 14 j. City (Leidseplein, 234579): dond. en vrijd. 14.30, 21." zond, en maand. 13.45, 16.15, 19.15 en 2L45 uur Robin a.l. Brink, onlang nog in het, in de Jazzcorner opgenomen, TROS-programma Sesjun te beluisteren geweest, behoort tot onze beste vertolkers van bal lads en evergreens. Hij komt naar de HJC (aanvang 22 uur) met Bart van Lier, trombone; Cees Slinger, piano; Frank Noya, bas en John Engels, slag werk- DE EERSTE Open podium avond voor amateurmusici heeft maandag 6 januari in het Concertgebouw in Haarlem plaats. Het programma bevat deze keer ook volksmuziek en zelfs zal een gezelschap, zich noemende Western Five, een aantal country and western songs brengen. Walsen, mazurka’s en een etude van Chopin worden ver tolkt door Antoon Dekker, ge volgd door liederen van Mozart door de bariton Carolus Top. De sopraan Meta Bruins brengt, eveneens van Mozart, drie lie deren. Improvisatie op een ei gen thema wordt gespeeld door René Strunk aan de piano. Balkanmuziek uit Bulgarije, Albanië, Turkije en Macedo nië wordt gespeeld door een gezelschap, bestaande uit Stef Koopman, accordeon; Kier Heeck, tapan en trabukka; Rob Kerkhoven, gitaar; Kees de Jong, accordeon en blokfluit en Tom Theunis op gayda, mando line en blikfluit. The Western Five die deze avond besluiten, bestaan uit de volgende amateurmusici: John Fernis, viool; Roland Dekkers zang en gitaar, René Japsers, zang en gitaar. Henk Ketting sologitaar en Jan Zeeman, con trabas. Toegang gratis. Gepen ilkbahar pitiklari Hollanda tur- nesinde pok begenilen Beyaz Kelebekler, tekrar davet aldilar- Kurban Bayramin- da ikinci dega Hollanda turnesine pika- caklar. Hollanda televizyonu gepenlerde Beyaz Kelbekler ve Ahmet Sezgin’in konserlerini yayinladi. Hatirlarsiniz, gepen ilkbaharin basla- rinda Beyaz Kelebekler ile Ahmet Sez- gin bir Hollanda turnesine pikmislardi, 13 ayri kentte 13 konser veren Beyaz Kelebekler, buyük bir ilgi görmüst. Konserlerini' Turklerin oldugu kadar Hollandalilar da sevmisti. Bu ara Beyaz Kelebeklr bir gen? lik festivaline de katildilar ve en pok basari gosteren grup oldular. özellikle „Feryat’’ sarkisindaki ilginp sahne mizansenleri, Hollanda basi- ninda da yer almisti. Tam 34 Hollanda gazetesinde haklarinda övg dolu yazi qikmisti. Bu basarili turne, aradan 8 ay gepmesine ragmen unutulmadi. Ve Beyaz Kelebekler Hollada’da popülerliklerini devam ettirdi. Hollanda Televizyonu da, bu nedenle gepenlerde Tork sanatpilari- na ayirdigi bir pro gramda, Beyaz Kele bekler ve Ahmet Sezgin’e ayri yer verdi. Ancak televizyon programinin hemen ertesi gon, Beyaz Kelebekleri Hollan- daya getiren organizatörn basi derde girdi. Telefonlar ve sahsen müracaat edenler Beyaz Kelebeklrinin tekrar geti- rilmesini istiyordu. Hem de hemen. Organzatör hemen Istanbul’a gitti. Ancak, Beyaz Kelebekler o gunlerde Izmir’de, Fuarda palisiyorlardi- Izmir’de Beyaz Kelebekler toplulugnunu bulup, durumu anlatti. Topluluk teklifi kabul etti ve anlasmayi imzaladi. Buna gore, Kurban Bayrami ve Yilbasinda Hollan- dayi bir bastan bir basa dolasacaklar. Bu kez Beyaz Kelebekleren yaninda Saniye Can, Riza Konyali ve dansöz Sedef inci var. Saniye Can, yurt disinda pok sevilen bir sanatpimiz. Ayrica yurt disinda Türk Halk Mezigini en pok temsil etmis bir sanatpimiz. Ilk defa Hollanda ya geliyor. Riza Konyali Avru- paya ilk defa pikiyor. Son gunlerin pok sevilen bu sanatpisinin. en son plaklari satis rekorlari kirdi. Sedef Inci ise, Trkye ’nin halen en iyi ve güzel dansö zü. Concertgebouw (Van Baerlestraat)19 decem ber 20.15 uur gr. zaal. Abonnementsconcert. 20 december gr.zaal 20.15 uur Het Roman tisch Vioolconcert door he# Utrechts Sym fonieorkest: Collegium Musicum Amstelo- damense en als solist Masuko Ushioda. werken van Mendelssohn, Ravel en Franck. 20 december kl. zaal 20.15 uur Vocale serie met Hanneke van Bork, sopraan, Melnard Kraak bariton en Irwin Gage, piano. Za terdag 21 december gr. zaal 15 uur Matinee op de vrije zaterdag. Amsterdams Philhar- monisch Orkest, o.l.v. Anton Kersjes met Stanislaw Igolinski als pianosollst, werken van Tsjaikowsky. 21 december gr. zaal 20.15 uur Concertgebouworkest met Clifford Curzon als solist in het pianoconcert in bes gr.t. KV 595 van Mozart, verder de Negen de Symfonie van Mahler. 22 december gr. zaal 14.15 uur Concertgebouworkest en pia nosollst met het programma van zaterdag. 22 december gr. zaal 20 uur Chr. Oratori- umver. „Groot Noord”, Gewestelijk Orkest voor Zuidholland en zangsolisten - Weih- nachtsoratorium van Bach. 22 december kl. zaal 14.30 uur Jonathan Purvln, piano in werken van Bach-Busoni, Schonberg, Cho pin, Bach, Mozart en Prokofieff. 24 decem ber gr. zaal 21 uur Stichting Diensten met Belangstellenden, toegang gratis. 26 decem ber 11.30-12.30 uur gr. zaal Kerstconcert door Albert de Klerk, orgel en Abbie de Quant, fluit. 26 december 14.30 gr. zaal Nederlands Kamerorkest met Szymon Goldberg, viool; Frans Bruggen, fluit en John Bröcheler, bas. Werken van Mozart, Schönberg en Bach. 26 december gr. zaal 20.15 uur Amsterdams Philharmonisch Or kest met Barbara Nissman als plano- en Joop Meijer las hoornsolist, 26 december 14.30 uur kl. zaal Claude Heffer, piano met werken van Mozart, Schubert. Debussy en Beethoven. Stadsschouwburg (Leidseplein): 19 december 20.15 uur Nationaal Ballet met de première van Romeo en Julia. 20 december 20.15 uur Publiekstheater - Iwanow. 21 december 20.15 uur Publiekstheater - Het Koffiehuis. 22 december middag: Nederlandse Opera stichting met La Travlata. 20.15 uur Coen Flink en Jules Croiset in Grote Bek en Grote Buik. 23 december 20.15 uur Toneel groep Theater met Op zoek naar je zelf. 24 december gesloten. 25 december middag en avond Nationaal Ballet met Romeo en Julia. 23 december 13 uur Scapinoballet; 20.15 uur Publiekstheater met Het Koffiehuis. Carré (Amstel): Tot en met 30 december (beh. 21 en 24. december) Inspeelvoorstelllngen voor Jan Klaaz in ’t Katte-gat. Nieuwe de la Mar Theater (Mamixstraat): Iedere vrijdag, zaterdag en zondag 20.15 uur Wim Kan alleen. Vanaf 25 december Iedere dinsdag, woensdag en donderdag Iedere vrijdag, zaterdag en zondag 20.15 20.15 uur Willy Walden en Plet Muyselaar met „Waar blijft de tijd”. Mickery (Rozengracht): dag. beh. maandag 20.30 uur Joint Stock, Londen: Fourth day like four long months of absence. Klein Bellevue (Leidsekade)Tot en met 29 december dag. (beh. maandag) 20.30 uur Jan Blaaser’s cabaret met Jan Blaaser. Joke Bruys en Richard Ross. Theater Tingel-Tangel (N.Z. Voorburgwal): Tot en met 29 december dag, (beh. maan dag) Cabaret Tekstpierement: „Wit op zwart” met Jos Brink, Frank Sandes e.z. Shaffy Theater (Keizersgracht): 19 december 20.30 zuilenzaal: Penta Theater: „Made in Holland”, „Tijd voor teenagers”. „Zalig Kerstfeest” en „Den Vaderland Getrouwe” Tot en met 21 december (beh. zondag en maandag) 20.30 uur Konsertzaal Toneel groep Baal: „De rit over het Bodenmeer”. Tot en met 21 december (beh. zondag en maandag) Shaffyzaal: Toneelgroep Het Werkcentrum met „Dat kan Ik ook van jou zeggen’ 22 december 14.30 Konsertzaal Chopin en kaarslicht door Sas Bun en medewerkers. 24 december 20.20 uur Kon sertzaal Onafhankelijk Toneel met Het Badhuis van Wladimir Majakowsky. In het café speelt om 22 uur Zigeunerkapel Kaba- ni. 25 december en 26 december 20.30 uur Konsertzaal: Onafhankelijk Toneel met Het Badhuis, in het café op 26 december 22 uur Jazz 'o matic Five. OP ZATERDAG 28 december t is in het Haarlemse Concertge- bouw een Turkse muziekavond, t niet alleen voor de Turkse t stad- en streekgenoten maar ook voor Nederlanders. Het l programma bestaat uit moder- i ne en folkloristische muziek uit t Turkije. En natuurlijk is er een t buikdanseres. Aan het programma werken mee de zangeres Saniye Can en de zanger Ria Konyali, die de t volksmuziek voor bun rekening t nemen, de danseres Sedef Inci L en als hoofdmoot de popgroep leuzen, in dat ideaal van een vrouwenwereld blijft geloven. De twee anderen, Ann en Elise, zoeken enige compensatie in een lesbische verhouding, maar vinden er geen baat bijde onderlinge relaties van het drietal worden hoe langer hoe buitenissiger en verdringen alle aandacht voor de leerlingen. Onze medewerker Simon Koster, die de voorstellingen in Londen en nu in Arnhem zag, schreef in onze krant: „Mij troffen vooral de scherpe, on conventionele karakterontleding van de drie vrouwen en het geraffineerd opgebouwde, steeds wisselende spel van hun BERNARD WINSEMIUS, ook hier bekend als een uitstekend organist, speelt maandagavond orgelwerken van Bach in de Waalse Kerk aan de Oude Zijds Voorburgwal in Amsterdam-C Aanvang 20.15 uur. Dit concert vormt onderdeel van een inte grale uitvoering van Bachs or gelwerken die zich uitstrekt over een periode van vier tot zes jaar. 19.15 en 21.45 uur, zat., 11.30, - - Hood. City 2: dag. 14.14, 19 en 21.30 uur; zond. 13A3, 16, 19 en 21.30 uur Jack Nicholson in Chinatown. 18 j. City 3: dag. 14, 18.45 en 21.15 uu», zond. 13.15, 15.45, 18.45 en 2115 uur Johnny Kraaykamp in De 5 van de vierdaagse. 14 j. Corso (Kalverstraat, 234561); dag. 13.30, 15.45, I» en 21.30 uur Sylvia Kristel in Emmanuelle. 18 j. Du Midi (Apollolaan, 723653): dag. 14 en N uur Fred Astaire, Bing Crosby, Gene Geliy e.v.a. in That’s entertainment, a.l. Flora (Amstelstraat, 230469): dag. 14, 19, 21.30 uur; zondag 13.30, 16, 19 en 21.30 uur Terence Hill en Bud Spencer in Azen zijn troef. 14 j. Kriterion (Roeterstraat, 23170©; dag. 15, 19.45 en 22 uur; vr-zaterd.nacht 00.30 uur Michel Piccoli in Grandeur Nature. 18 j. Leidseplein Theater (235909): dag. 14.30, 19.15 en 22 uur; zond. 13, 15.45, 19.15 en 21 uur Jan Voigt, Maxlmillian Shell en Mary Tamin in The Odessa file. 14 j. Lyxor (Nieuwendijk, 245549): dag. 13.30 (Niet zond.), 15.30, 19.15 en 21.30 uur Chen slaat er op los. 18 j. Nöggerath (Reg. Breestraat, 230655). dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur Paul Newman, Robert Redford e.a. in The Sting, 14 j. Parlsien (Nieuwendijk, 248933): dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur Blijf van de maagden af. 18 j. Rembrandtplein Theater (223542-223541): dag. 14.15, 19 en 21.45 uur, zond. 13 30, 16, 17 en 21.45 uur The Odessa file. 14 j. Rialto (Ceintuurbaan. 723488): dag. 14, 19 en 21.30 uur, zond. 13, 15.30, 19 en 21.30 uur Luchthaven in alarm. 14 j. Rivoli (boven Rialto: dag 19.30, 22 uur Met jouw tanden in mijn nek. 14 j. zaterd. 14.30, zond. 13.30 Het zwaard van Zorro, a.l. Roxy (Kalverstraat, 232809): dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur Terence Hill en Henry Fonda in My name is nobody. 14 j. Royal (Nieuwendijk, 244144): dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur Vlammen over Cyprus. 18 j. Studio K (bovenKrlterion 231708): dag. 20 en 22.15 uur, zond. 15.30, 20 en 22.15 uur Sweet Movie. 18 j The Movies (Haarlemmerdijk, 245790): dag. 19.45 en 22 uur Alfred Hitchcock’s Psycho. 18 j. zond. 13.30 Les enfants du paradis. 18 J. Tuschinski 1 (Reg. Breestraat, 62633): dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur Roger Moore als James Bond in The man with the golden gun. 14 j. Tuschinski 2: dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zaterd. en zond. 13.45, 16, 19.15 en 21.4S uur Marlken van Nieumeghen. 18 j. De Ultkljk (Prinsengracht, 237480): dag. 13,30, 16, 19 en 21.30 uur, zond. 13.15, 15.45, 1* en 21.30 uur, vr-zaterd.nacht 00.15 uur Huil niet met je mond vol. 18 j.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 11