PLAATSELIJK BEDRIJFSLEVEN UITVOERIG OMSCHREVEN door „elegante pressiegroep E Keuze tussen cel of leger |<EUR B.V.>| BOUWMARKT DE ROOIJ blijft moeilijk „Werken in Velsen” gepresenteerd ivlees? Heilsleger bereidt bejaarden weer een sfeervol kerstfeest £Wat uwfiestntaal itoufeestehjJ(eTiiart J!» - Km t O w 01 Nog geen zekerheid over ziekenhuisbouw Feestelijk gekleed met de a.s. kerst dagen. i waarde! Openingstijden tussen de feestdagen. Huldiging van KZC-kampioenen 2 O V R IJ D A Ci DECEMBER 1974 PLAATSSSLIIK NIEUWS Gevarieerd L« Op 3 januari is 't magazijn normaal geopend - ook voor thuisbezorging! Koudenhom 54 Pi Verhoging abonnementsprijzen Ons magazijn Harmenjansweg 19 is gesloten 3p 27 en 28 december Op 30 en 31 december of een lange mantel reeds vanaf 835.— Ook een grote sortering bontcravattes en shawls vanaf 49.— Dat kan in een bont mantel of jasje. Een modieus jasje reeds vanaf 600.— PLEIN 1945 -3, IJmuid9n tel. 14074 eigen bontatelier Geef n Turkse Anatol tafelloperv.a.285.- Geef’n origineel geschenk van blijvende L\\ Y w Openingstijden: dagelijks van 8.00 -18.00 uur. zaterdags van 8.30 - 17.00 uur tel. 023 -321212. jl O De Bouwmaikt is nonnaal geopend op 27 - 28 - 30 en 31 december. Geef’n Mekka-Shiraz tafelkleed ca. 160x120 v.a.980.- BB- VELSEN Met „Werk in Vel sen” heeft de „Velser Ondernemers vereniging” een goed verzorgd en nuttig handboekje uitgegeven, waar ongeveer vijftig plaatselijke bedrij ven en ondernemingen vrij uitvoe rig in worden omschreven. Het voorwoord werd geschreven door de burgemeester van Velsen, drs. J. Reehorst, terwijl het verder met enkele tientallen foto’s is geïllu streerd. Op deze wijze kan door de „V.O.V.” nuttige informatie wor den verstrekt over de huidige werk gelegenheid in Velsen en het ligt dan ook in de bedoeling het boekje bij diverse onderwijsinstellingen aan te bieden. Het is namelijk in de eerste plaats bestemd voor de schoolbibliotheken, het leraren korps en de leerlingen van de hoog ste klassen. Overigens kan „Wer ken in Velsen” door andere be langstellenden worden aangevraagd bij het secretariaat van de „V.O.V.”, postbus 96, IJmuiden. En als kroon op uw kleding, een bonthoed vanaf 42.50 L F ÜH 5 iii... i I (ADVERTENTIE) en voor (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Fb (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Burgemeester drs. J. Reehorst neemt van de heer G. Rijke een exemplaar van „Werken in Velseri’ in ontvangst. inbraken in Beverwijk. Er werd geen uitspraak gedaan omdat de rechtbank wilde weten wanneer het tweetal in de veilige armen van ons leger terecht zou kunnen. Immers: de beide raadslieden hadden ook al betoogd dat de straffe hand en opvang van de dienst wellicht gunstig zouden kunnen werken. Haarlem-Schalkwijk |l* Grootwinkelcentrum, Rivièradreel SL Mr. Stomps, wiens cliënt nog een half jaar op de dienst moet wachten merkte op nog net zo wijs te zijn nu. Zijn cliënt zou in ieder geval een straf kunnen uitzitten en hij hoopte dat dat volgens het reclasseringsadvies in De Korridor zou kunnen. Hij merkte op dat hij zich in ieder geval niet gegriefd zou voelen als de andere jongen minder zou krijgen in diens eigen belang. HEEMSKERK. Er bestaat nog geen enkele zekerheid over de bouw van een nieuw St. Jozefziekenhuis in Heemskerk. Ondanks optimisme van het bestuur durfde wethouder A. F. M. van Herpen er donderdagavond tijdens de openbare raadsvergadering geen mededeling over te doen. Nu, donderdag, was er uitsluitsel. De één zou in januari rëeds de wapenrok aanmoeten, de ander halverwege het j'aar. Mr. Wooldrik had de taak van officier nu in deze zaak in plaats van fnr. Bijl de Vroe, die er de vorige keer stond. Evenmin als deze wilde hij zo’n korte straf geven dat in ieder geval de ene jongen al meteen in dienst zou kun nen. Hij dacht dat uitstel van militaire dienst nog geen afstel zou zijn en kwam tot dezelfde eis: vijf en zes maanden. Botsing. Op de kruising Plesman- weg-Kennedyplein in Beverwijk botsten donderdagmiddag omstreeks 12.30 uur twee auto’s op elkaar omdat de ene automobilist de doorgang niet vrij liet voor de ander. Eén 'der automobilisten werd met een hoofdwond naar het Rode Kruis Ziekenhuis gebracht, maar kon na behandeling naar huis (Van onze rechtbankverslaggeefster) HAARLEM. Opnieuw stonden ze gisteren voor de Haarlemse rechtbank, een 19-jarige Jongen uit Alkmaar en zijn 20-jarige vriend uit Velsen-noord. Ook in november stonden ze daar al, en hoorden vijf en zes maanden eisen voor VELSEN. Met zes bussen waren de bejaarden en gehandicapten naar cultm- reel centrum De Schouw in Velsen- Noord gekomen, om te genieten van het traditionele kerstfeest van het Leger des Heils. Reeds om vijf uur, toen de eerste bussen verwacht» werden, heerste er bij de mensen, die er al waren, een ver wachtingvolle sfeer. Immers, evenals vorige jaren beloofde het kerstfeest, dat voor de bejaarden uit Velsen, IJmuiden, Driehuis en Santpoort georganiseerd was, een fijne avond te worden. De staatssecretaris zou dit jaar een uitspraak doen, maar tot op heden heeft het gemeentebestuur niets vernomen. „Een- goede aanleiding om begin volgend jaar nog eens te informeren”, aldus de heer Van Herpen. Mr. Wyttema’s cliënt is opgeroepen voor de „rijschool”, bij de genie. Een verbaasde president mr. Cokart: „ik dacht dat er geen paarden meer in het leger waren.” De griffier maakte hem erop attent dat je ook rijscholen voor auto’s hebt. Verdachte kan overigens met deze geëiste straf niet op die dag in dienst. En van uitstel kan wel degelijk afstel komen, zei zijn raadsman mr. Wyttema opnieuw. Hij bepleitte net als de vorig keer toch deze kans tot reclas sering te grijpen en de jongen zo snel mogelijk zonder ëën dag zonder opvang van het Huis van Bewaring naar het leger te lagen gaan. Uitspraak 2 januari. BEVERWIJK. De ennemer Zwem- club gaat op de feestavond op 3 januari in de DEM-kantine op het sportpark de polo- en zwemkampioenen huldigen- Voor de huldiging, die om 20.30 uur begint, zijn uitgenodigd: team dames 1, meisjes, pupillen, jongens tot en met 14 jaar, jongens tot en met 14 jaar, heren 1 en jeugd A heren. 11.80 33.90 f 67.80 133.10 De losse nummerprijs wordt 0.55. De nieuwe prijzen voor abonnementen welke per post verzonden worden: voor Nederland, België, Suriname Ned. Antillen: oer kwartaal 40. per jaar 155. de overige landen in Europa: per kwartaal 110. Voor de overige abonnementsprijzen kan onze afdeling abonnementen-admi- nistratie u volledig inlichten. DIRECTIE Woensdagavond waren de bejaarden van Beverwijk en Velsen-Noord al de gast van het Heilslëger van Beverwijk geweest en donderdag was het de beurt aan de andere delen van Velsen om door de afdeling IJmuiden van het Leger des Heils een fijne avond aangeboden te krijgen. Tegen zes uur waren alle 360 feestgangers aanwezig en na samenzang volgde er een heerlijke broodmaaltijd. De „gasten”, wethouder M. Roessingh, de heer P. V. Pilz van Van Gelder Papier en de heer S. S. Heins van de Stichting Bejaardenzorg Velsen met hun echtge notes, kregen een leuk welkomswoord door de oudste van de feestgangers, de 95-jarige mevrouw Top uit „Breezicht”. Na deze wederzijdse uitwisseling van vriendelijke woorden, werd aan „Werken in Velsen” ook nog een heildronk ge wijd, met een keuze voor hen die zich aan het „Weet je wetje” wensten te houden. Een publikatie van de Stichting Voorlichtmgs- ,a. bureauVlees, Vleeswaren en'. i.‘v<conserveo, den haag. Na de maaltijd wachtten de vele be jaarden, die in de gezellig aangeklede zaal aanwezig waren, met spanning op het programma dat kapitein B. Outhuij- se met zijn vrouw had voorbereid. Er was samenzang, een kerstverhaal, een kerstspel en dat alles werd afgewisseld door muzikale optredens van de tamboe rijn-, gitraar- en zangbrigade. Veel be jaarden lieten eerlijk blijken, hoe diep ze geraakt werden door deze kerstvie ring, waarnaar ze elk jaar weer vol verlangen uitzien. Het IJmuidens Heilsleger staat nog enkele drukke dagen te wachten. Zater- 1 januari 1975 zijn als volgt Tegen vijf uur arriveerden de eerste be jaarden met bussen bij De Schouw om van het kerstfeest van het Leger des Heils IJmuiden te komen genieten. dag is er om half drie in de Legerzaal aan de Edisonstraat een kerstviering voor gehandicapte kinderen, maandaga vond werkt men mee aan de kerstzang- dienst in Velsens stadhuis en op kersta vond brengen heilsoldaten bezoeken aan eenzame posten van politie en brand weer, terwijl men in de Kerstnacht op de loodsboot een korte dienst zal hou den. van aanpassing nieuwe economische en maatschappelijke normen moeten wor den gevonden, evenals men dient te zoeken naar nieuwe impulsen, om te voorkomen dat Velsen uit de dynamiek geraakt. In ieder geval wilde de heer Rijke hier nog wel even aan toevoegen dat de ondernemers van de plaatselijke kleine en middelgrote bedrijven ongetwijfeld staan te trappelen om deze uitdaging te aanvaarden en nieuwe ideeën te bren- gen, of te helpen ontwikkelen. En het verheugde hem daarbij inmiddels te hebben ontdekt dat ook het gemeentebe stuur bereid is mee te helpen en mee te denken, om Velsen economisch en maat schappelijk gezond te houden. En als inzet voor een, naar de heer Rijke hoopte langdurige en prettige samenwer king, was het hem tenslotte een genoe gen de burgemeester een der eerste exemplaren van het boekje te mogen overhandigen. In zijn antwoord werd door burge meester Reehorst bevestigd dat het be drijfsleven in Velsen gevarieerder is, dan de immage zou doen vermoeden. Van daar een lichtelijk vertekend beeld, waarin slechts enkele grote bedrijven enigszins onrechtvaardig domineren- Daarom noemde de burgemeester het een goed idee van de kleinere onderne mingen, zich door middel van „Werken in Velsen” op een duidelijke manier naar buiten te presenteren. Het verheugde de burgemeester tevens dat zich achter het boekje een „elegante pressiegroep” heeft opgesteld, kennelijk bereid het gemeentebestuur te steunen bij zijn pogingen voor Velsen een goed klimaat te behouden. Hetgeen zo moge lijk nog kan worden verbeterd door meer woningen, een goed milieu en betere toegangswegen. En door dit alles wenste de burgemeester de ondernemers met hun nieuwe uitgave het meeste succes. De voortdurende kostenstijgingen noodzaken de Nederlandse dagbladen hun abonnementsprijzen per 1 januari 1975 wederom te herzien. Ook bij onze bladen zullen vanaf die datum de abon nementsprijzen gewijzigd worden. De verhoging is op de voorgeschre ven wijze bij de minister van Economi sche Zaken gemeld en heeft diens in stemming verkregen. Met ingang van onze abonnementsprijzen vastgesteld: voor een maandabonnement kwartaalabonnement halfjaarabonnement jaarabonnement In aanwezigheid van vele leden van deze vereniging en enkele hoofden van dienst bij de gemeente Velsen, heeft de heer G. Rijke, als voorzitter van de „V.O-V.” donderdagmiddag op het stad huis een der eerste exemplaren van het zojuist verschenen boekje aan burge meester J. Reehorst kunnen overhandi gen. In de eerste plaats wilde de heer Rijke gaarne van deze gelegenheid ge bruik maken, om zowel het gemeentebe stuur als de hoofden van dienst zijn grote erkentelijkheid te betuigen voor de spontane en deskundige medewerking, welke men van deze zijde bij de samen stelling van „Werken in Velsen” heeft mogen ondervinden. Vandaar dat het mogedijk is geworden de „V.O.V.” met dit boekje een ei,gen identiteit mee te geven. Dit werd door de heer Rijke hoogst noodzakelijk geacht, omdat de naam IJ muiden gewoonlijk alleen maar in ver band wordt gebracht met Hoogovens en Van Gelder Papier. Op deze wijze blij ven de kleinere bedrijven hier onge merkt in de schaduw leven en dreigt het belang van deze ondernemingen te wor den ondergewaardeerd- En toch ver schaffen zij gezamenlijk werk aan onge veer vijfduizend inwoners. Behalve een lokale betekenis, moet volgens de heer Rijke het midden- en kleinbedrijf ook nationaal gezien van groot belang worden genoemd. Het zou voor de nationale economie immers een enorme verschraling betekenen, wanneer deze sector om welke reden dan ook zou moeten verdwijnen. Algemeen wordt immers erkend dat deze bedrijven uit munten in flexabiliteit en inventiviteit, terwijl de ondernemers geregeld blijk geven een groot aanpassings- en door zettingsvermogen te bezitten. „Toch is de groei eruit”, constateerde de heer Rijke in het vervolg van zijn betoog en hij vroeg zich daarbij af op welke manier er bij de economie een stabilisatie zal optreden en op welk niveau deze recessie zal beëindigen. Hij meende in dit verband dat in deze tijd Een vleesplank voor uw tok feestrecept. Stuur één van uw v"- iv'X eigen feestelijke vleesre- cepten voor 1 januari 1975 naar postbus 1000. den Haag 50 beste inzendingen worden beloond met een luxe houten vleesplank. vergelijkbare winkelwaarde f 34.-.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7