In Dubbel-Zeskamp strijden Meer variatie in Kerstconcert Nieuwe Hoogoven Harmonie directeur 59 teams om de hoogste eer RKZ Auto tegen trein Kerstboom- Orkest slokt driekwart van provinciesubside op PSP zet vraagtekens bij NPO Stadskantoor sluit op 6 januari kreeg nieuw bestuur DOORBRAAK SLUYTERMAN VAN LOO verbranding in Beverwijk Burgerlijke stand Volkstuindersvereniging „Wijkeroog” I Jubileumviering Parkeerverbod Meerstraat en Spoorsingel PAT MAT Schutters-resultaten Bibliotheken gesloten Nieuwjaarsreceptie v.v. Breesaap VELSEN-NOORD. DINSDAG 2 4 DECEMBER 19 7 4 PLAATSELIJK NIEUWS 6 (Van onze correspondent) Dirigent HEEMSKERK Plichten ■r." 1 VELSEN-NOORD De volks- tuindersvereniging „Wijkeroog” uit Velsen-Noord, welke na het beken de conflict over de afmetingen van de huisjes geruime tijd zonder be stuur is geweest, heeft inmiddels weer in deze vakatures kunnen voorzien. Dit geschiedde zaterdag morgen tijdens een bijzonder druk bezochte bijeenkomst in het eigen home ,,’t Praathuis”, welke verga dering door bemiddeling van het Algemeen Verbond voor Volkstuin- dersverenigingen in Nederland kon worden uitgeschreven. BEVERWIJK Na de Dr. Prinsenhal was maandagavond de Regina Coelikerk in Beverwijk aan de beurt voor een kerstconcert van de Hoog- ovenharmonie met enkele koren. In tegenstelling tot vorige week was nu niet evan een volledig gevulde zaal sprake, maar de belangstelling was toch ook in Beverwijk groot. - w KEES MAAS al een discussie gaande is in het bestuur- (Van een onzer verslaggevers) De grote man achter de Dubbel-Zes kamp is Mario van der Linden. Hij heeft het hele sportieve gebeuren op poten gezet, maar nu het feest in volle gang is, heeft hij de leiding overgedragen aan Gerard van Broekhuijsen en zit hij zelf in Engeland. Op de 30-ste zal Mario van der Linden echter weer present zijn om het slot van de Dubbel-Zeskamp mee te maken. HAARLEM. Titia Bos (PSP) heeft in de culturele commissie van de pro vincie gistermiddag de subsidëring van het Noord-Hollands Philharmonisch Or kest aan de orde gesteld. Ze wees erop dat het NPO driekwart van de anderhalf miljoen aan provinciale muzieksubsidies opslokt en vroeg zich af of dit wel te verantwoorden was in het kader van een beleid dat spreiding van cultuur tot uit gangspunt stelt. De vloer van Sporthal Zeewijk was overdekt met hinkelende, schuivende en slepende sportertjes, die zo hun eigen zeskamp speelden. De gebouwen van garage Oosterom op goed als gesloopt. Men heeft nu zicht op de hoek Koningstraat-Velserweg zijn zo der geval verklaarde wethouder Van der Werff zich bereid bij eventuele moeilijk heden of problemen, het bestuur steeds te ontvangen. het kapitale huis aan de mr. Van Lingen- laan, dat eveneens wordt afgebroken. De Stichting Sluyterman van Loo begint op dag wordt opgehaald, zal op 6 januari vóór de middag worden opgehaald. De laadkisten die anders op maandagmiddag worden geleegd, zullen die dinsdagmor- geh worden opgehaald. dat punt met de bouw van de 109 service flats voor bejaarden. „een een het van W. Voorts wilde de heer Postma niet verzuimen uitdrukking te geven aan zijn grote waardering voor het oude bestuur en dan met name voor ex-voorzitter H. J. Tamis. Tenslotte waarschuwde hij nog eens nadrukkelijk tegen het overnachten op de tuinen, vooral omdat de recente Tegenover een grotere variatie in uit gevoerde werken stond ook een wat minder grote gaafheid van het geheel. Traden in Heemskerk de verschillende koren als één geheel op, in Beverwijk zongen de koren ieder afzonderlijk, en de prestaties waren wat uiteenlopend. Het meeste indruk maakte het mannen koor Zanglust, dat onder leiding van Piet de Reuver enkele sféervolle werken uitvoerde, waaronder een goedklinkend „De Heiland is geboren”, een compositie van het koorlid P. Prins. Maar ook l’Orgue van De Rille was zeer aantrek kelijk en het hoogtepunt was het uiterst fijn gezongen Kerstlied van B. Diamant. Het gemengd koor Zang en Vriend schap, geleid door Arnold Alons, gaf een HEEMSKERK. De schietvereniging ..De Vrijheid” hield ter afsluiting van dit jaar in de kerstweek wordt er niet geschoten een zogenoemde geluks- kaartwedstrijd en daarvoor waren ook' de dames uitgenodigd, ter verhoging van de gezelligheid. De tien beste schutters waren ditmaal: T. Lute 99 punten, K. van Dijk 98, H. Tomas 97, J. Castricum, P. L. Harsveld, J. van Vlaanderen 96, C. J. Goulooze, H. van Het operettekoor Animo zorgde voor de vrolijke noot met een pittige „Peters burger Schlittenfahrt”. Ook „White Christmas” van Berlin was een bijdrage in het populaire genre, die veel dank oogstte. In het Gebed Mosé van Ressini gingen de mannen nogal eens in de fout. BEVERWIJK. Traditiegetrouw zul len na de feestdagen de kerstbomen in Beverwijk weer feestelijk worden ver brand. Vrijdag 3 januari zullen de vreugdevuren oplaaien op de Dorpsweide in Wijk aan Zee (16.30 uur), het zoge noemde „Jongensstadterrein” nabij de Animal Farm op de hoek Luxemburg- laan-Heemskerkerweg (17 uur), het ter rein aan de Brink nabij de voormalige VEB-garage (17.30 uur) en het terrein Westerlaan-Wijk aan Duinerweg tegeno ver Sportschool De Lange (17 uur). De inwoners van Beverwijk worden vriendelijk verzocht de kerstbomen niet bij de vuilniszak te plaatsen, maar deze op vrijdag 3 januari mee te geven aan de kinderen die deze komen ophalen. De kerstbomen kunnen vanaf 16 uur bij de vier terreinen worden afgeleverd. De kinderen die een kerstboom aandragen, ontvangen een versnapering. BEVERWIJK. De uitslagen van de interne competitie van schaakvereniging Pat Mat zijn: De Rooi-Bult 1-0, Duin- Nieland 0-1, Kuys-de Vries 0-1, Houts- muller-J. Sauer 1-0, De Heer-v. Reyen- dam 1-0, Wulms-Bijhoff 1-0, Retel-De Hen 1-0, Diemer-De Haas 0-1, V. d. Horst-Hagen 0-1, Reddingius-mevr. An drea 1-0, Kalschoven-R. Sauer Vi-’/s, Verhoeff-Den Heijer 1-0, Schmitz-V. d. Lely 1-0. J. Koper, A. P. v. d. Meet, H. Someren 95. In totaal 962 punten. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Het college van regenten van het Rode Kruis Zieken huis deelt mee, dat de heer R. Mees per 1 januari 1975 zijn funktie van geneesheer-diirecteur neerlegt, na deze ongeveer elf jaren te hebben uitgeoe- fend. De heer Mees zal zijn dermatologi sche praktijk in het Rode Kruis Zie kenhuis blijven voortzetten. In de opvolging van de heer Mees is inmiddels voorzien door benoe ming van de heer C. Mets, die tot september 1974 de funktie van genees kundig inspecteur van de volksge zondheid1 in Noord-Holland bekleedde. De heer Mets treedt per 1 januari 1975 in dienst. Het college van regenten zal de scheidende geneesheer-directeur op dinsdag 7 janauari van 17 tot 19 uur een receptie aanbieden in het restau rant van het ziekenhuis, tijdens wel ke men tevens kennis kan maken met dde heer Mets. Adviseur van de commissie Blijleve merkte op dat de statenleden een beter inzicht zouden hebben in de activiteiten van het orkest als ze het jaarverslag, en dan beter gespecificeerd, zouden krijgen zeer evenwichtige uitvoering van „In Dulci Dubilo” van Buxtehude, waarbij de mannen een goed aandeel leverden. De sopranen zongen hier en daar wat onbeheerst, hetgeen aan de gaafheid van de klank zo nu en dan wat afbreuk deed. Ook in de andere werken bleef er wat de totaalklank betreft nogal wat te wensen over. IJMOND. Alle bibliotheken in Be verwijk, Heemskerk en Wijk aan Zee wallen gesloten zijn op vrijdag 27 en zaterdag 28 december- IJMUIDEN Onder de meest schil- deracht-ige namen hebben allerlei jeugd- teams uit dé gemeente Velsen elkaar maandag de strijd aangebonden in de sporthal Zeewijk. In de Dubbel-Zes kamp, die de Velsense Sportstichting als kerstvakantie-activiteifr voor de jeugd heeft georganiseerd, komen 59 ploegen met elkaar hun krachten meten. Maan dagmorgen ging het grote evenement van start', dinsdag was de voortzetting en maandag,30 december zal het laatste deel van de Dubbel-Zeskamp werden afgewerkt. BEVERWIJK. In verband met het in uitvoering zijnde bouwwerk Smit’s Bouwbedrijf hebben B. en besloten gedurende de bouwtijd een tij delijk parkeerverbod voor de Meerstraat en de Spoorsingel in te stellen. Het parkeren wordt verboden op de zuid-oostzijde van de Meerstraat, ter hoogte van het bouwwerk. Ook heeft het college besloten gedurende dezelfde tijd het bestaande parkeerverbod op de zuid-westzijde van de Spoorsingel, vanaf het Stationsplein, met twintig meter te verlengen. GEBOREN: Marco z.v. IJ. Stienstra en G. A. E. Tiets; Leonie M. d.v. W. Drost en C. M. M. Bisschop; Alice d.v. M. C. Tuinman en C. G. Krom; Linsey P. M. d.v. J. L. H. M. Bakker en A. M. J. de Weers; Danny z.v. J. Cossee en A. de Vos; Jolanda J. J. d.v. P. J. M. Fatels en E. A. Tromp; Mike P. M. z. v. J. C. Molenaar en C. C. van Hooff; Kevin J. F. z.v. J. van IJsselmuijden en J. H. Horstman; Joris J. z.v. N. A. V. Schubert en A. F. M. Overdevest; Marcel z.v. J. F. M. Veraart en D. Elzinga; Priscilla d.v. A. L. B. M. Nooij en A. C. M. Doesburg; Gabriël J. L. z.v. L. A. Hakvoort en W. A. van Parera; Babette C. H. T. d. v. J. C. Minnes en E. A. Dommerholt; Johan na M. M. d.v. J. T. Oudegeest en C. A. E. Jongma; Lisette J. M. d.v. P. P. I. Welp en J. M. Zonneveld. ONDERTROUWD: Barend Harenga, 56 jaar en Ankje Zoethout, 57 jaar. GEHUWD: René J. A. van Kruisselberge, 31 jaar en Hendrina van Beusekom, 30 jaar; Gerrit W. Boonstra, 55 jaar en Anna M. H. G. Klokgieters, 44 jaar; Johannes N. Stengs, 22 jaar en Maria J. E. Nieuwen huizen, 19 jaar; Gerardus A. J. van Eekhout, 39 jaar en Louisa C de Prouw, 27 jaar; Petrus C> Glorie, 22 jaar en Anna H. M. Bruins 17 jaar. OVERLEDEN: Anna S. Bruijns-Castricum, 80 jaar; Jacobus Freimann, 71 jaar; Adrianus M. van Wezenbeek, 52 jaar. Gedeputeerde Zuurbier verklaarde dat het NPO zich bewust is van zijn educa tieve taak. Zo worden er bij wijze van proef basisscholen in Haarlem bezocht door leden van het orkest, op vrijwillige basis. Verder zijn vertegenwoordigers van muziekscholen in het bestuur verte genwoordigd, en die stimuleren educatie ve taken. Wat de spreiding betreft wees de heer Zuurbier erop dat het NPO veel uitvoeringen van koren in de provincie begeleidt; er is niet alleen de concert- functie. Hij erkende dat de bijdrage van de provincie hoog is, maar zag geen andere weg. Als de provincie van de last af zou willen zou gediscussieerd moeten worden over een reorganisatie van het'orkestbe- stel in ons land. Daarmee is CRM bezig. Titia Bos: „En tot nu toe zeggen GS dat de provincie niet van de verplichtingen af kan?” Gedeputeerde Zuurbier: „Voor lopig niet”. De nieuwe voorzitter begon zijn taak met een beleidsverklaring ten aanzien van de bouwvoorschriften, die in overleg met het bestuur dienen te worden gere geld. Het slapen op de tuinen is nu eenmaal niet geoorloofd, omdat de ver blijven uitsluitend voor dagrecreatie zijn bestemd. Vandaar dat statuten en huis houdelijk reglement hierbij moeten wor den aangepast. De tweede voorzitter daarvan, de heer P. Postma uit Amsterdam mocht hier tot zijn genoegen ook wethouder H. van der Werff en de heer H. van der Vlies van Openbare Werken begroeten, waar na hij het verloop van alle moeilijkhe den nog eens in de herinnering terug riep. Dit was voor wethouder Van der Werff aanleiding de leden te adviseren zich weer eendrachtig achter een nieuw bestuur te scharen, teneinde als volks- tuinders de activiteiten met een schone lei te hervatten. De leden bleken hier gaarne toe bereid, zodat onmiddellijk daarna met slechts een stem tegen de heer F. W. Hekster door de vergadering als voorzitter werd aangewezen waaraan een strcutureel gebrek aan be staat. Gedeputeerde Zuurbier zei te wensen dat het rijk in het kader van aanvullen de werkgelegenheidsprojecten ook prio riteit zou verlenen aan welzijnswerk, met inbegrip van culturele vorzieningen. Mevrouw Janssens Quant (PPR) haakte hierop in en stelde dat veel werkers in de welzijnszorg dat in hun vrije uren doen. Als hun taken professioneel worden aangepakt schept dat werkgele genheid, „en nog wel van de plezierigste soort”. Ze tekende er wel bij aan dat het wellicht een wensdroom zal blijven, om dat het gaat ten koste van de algemene middelen, omdat er geen sprake is van productie die geld oplevert. De heer Zuurbier voelde zich wel aangesproken door de gedachte en zegde toe in het college van GS te bespreken of er in dit opzicht claims te leggen zijn in Den Haag- VELSEN Op het Hoogoventerrein is maandagmiddag een 26-jarige inwoner uit Ouddorp met zijn auto tegen een trein gereden en twintig meter meege sleept. De man heeft de trein vermoede lijk niet zien aankomen door de laag staande zon. Zwaar gewond is de' man naar het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk ge bracht. De auto was geheel vernield. brand van een der huisjes zeer noodlot tige gevolgen had kunnen hebben. Uiteindelijk werd nog besloten dat het nieuwe bestuur een nauw contact zal onderhouden met wethouder Van der Werff en het Algemeen Verbond. Het bestuur werd daarop compleet gemaakt met de heren A. Molenaar, A. Kansen, J. Schrama, J. Evertsen, B. Schoo en C. Wernke, zodat men bij „Wijkeroog” meent de' toekomst weer met vertrou wen tegemoet te kunnen zien BEVERWIJK. In verband met de vering van het tienjarig bestaan van het Stadskantoor zullen de in dit gebouw gehuisveste diensten en bedrijven op maandagmiddag 6 januari aanstaande gesloten zijn. Ook het bureau van de burgerlijke stand is dan gesloten. Het huisvuil, dat normaal na de mid- In het kader van de begrotingsbehan deling van het hoofdstuk cultuur bracht de heer Van der Mark een spontane suggestie naar voren. Hij wilde weten of wel eens is nagegaan hoe het staat met het werkgelegenheidsaspect van de cul tuur. „Er bestaat in wezen geen verschil tussen de productie van geestelijke goe deren, zoals cabaret en concerten en de productie van bijvoorbeeld suiker of nylon kousen. Beide productieproces sen geven arbeidsvreugde. Daar komt bij dat de culturele productie geen schaarse energie vraagt.” In het kader hiervan vroeg hij de productie en con sumptie van cultuur te stimuleren juist met het oog op de werkgelegenheid, Deze uitspraak werd door de heer Postma gaarne onderstreept en hij ves tigde er de aandacht op dat de leden niet alleen rechten, maar ook plichten hebben. In dit verband herinnerde hij aan de brief van het Velsense college van B. en W. van augustus 1974, waarin het gemeentebestuur bevestigde voor suggesties te zullen openstaan. Daarnaast werd er nadrukkelijk op gewezen dat ook een nieuw bestuur zich aan de voorschriften zal moeten houden- In ie- De heer Schaafsma, directeur van de Culturele Raad, merkte op dat „een van de problemen van het NPO is, dat het een dirigent heeft die nogal wat reisjes maakt over de aardkloot, en dit orkest er naast heeft. Dat zij hem gegund, maar het betekent wel dat er behoefte is aan een artistiek leider die constant aan wezig is”. De heer Zuurbier vertelde dat hierover toegestuurd. En de heer Schaafsma: „Er is geen kunstinstelling die zoveel doet aan verspreiding. Er wordt bij het NPO enorm hard gewerkt. Ze stellen daarbij weinig eisen; te weinig denk ik wel ’ns”. Voetbalvereni ging Breesaap houdt 1 januari om onge veer 12.15 uur na de traditionele wed strijd tussen oud-VVB en nieuw-VVB een nieuwjaarsreceptie in het paviljoen Koningsveld. De wedstrijd tussen de twee VVB-teams begint om half elf. Het jongenskoor van Zanglust zorgde voor een intiem intermezzo met zonder enig effectbejag, maar daardoor indrin gend voorgedragen „Een roze fris ontlo ken” en „De Herdertjes”. Het hoogtepunt moest de Spiritual Rhapsody van Woder worden, maar helaas was hier zo nu en dan sprake van kortsluitingen tussen koor en orkest. De Hoogoven Harmonie speelde de zelfde werken als vorige maal, waarbij op viel'dat het andante uit het fluitcon cert van Mozart er veel gaver uitkwam dan in Heemskerk en de beide andere werken hetzelfde hoge gemiddelde haal den als toen. Ruim 600 schoolkinderen kunnen een ontstellende herrie maken en de sport hal lijkt dan ook meer op een bijenkorf dan op een ruimte, waar sporters in diepe concentratie hun topprestaties pro beren te leveren. Maar topprestaties worden van de teams ook niet verwacht, hoewel de inzet van de kleine zeskam pers minstensteven groot is. Op de grote houten vloer van de sporthal wordt gehinkeld, met blokjes geschoven, met hoepels gedraaid en met kasten ge sjouwd alsof het leven van de deelne- mertjes ervan afhangt. Hoog boven deze drukte houdt spellei der Gerard van Broekhuysen de touw tjes van de ontzagwekkende organisatie strak in handen. Terwijl hij via de microfoon nieuwe ploegen oproept om te starten, heeft hij ook tijd om verloren tassen, papieren en boterhamzakjes bij hun rechtmatige eigenaartjes of eigena- resjes te laten weerkeren. Samen met een grote ploeg van vrijwilligers, vak leerkrachten uit het basisonderwijs, mensen van de academie voor lichame lijke opvoeding en van de pedagogische academie, zorgt de spelleider voor een „ordelijk” verloop van de Dubbel-Zes kamp. Voor elk spel krijgen de teams een aantal punten en aan het eind van de drie dagen maakt het puntentotaal uit, welke ploegen in de prijzen zijn gevallen. In ieder geval krijgt ieder deelnemertje een herinnering aan dit sportfestijn. De heer Van der Mark (CDA) zei enigszins geschrokken te zijn van de vragen van de PSP en vroeg of die fractie soms van het NPO af wilde. Zijn fractie- hechtte grote waarde aan het voortbestaan van het NPO. Titia Bos lichtte toe dat ze de subsidie wel wilde zien in het kader van de prioriteitsstel ling: horizontale en verticale spreiding van cultuur: geografisch en in alle lagen van de bevolking. De heer Van der Mark wees erop dat het NPO onvervangbare rol vervult voor groot deel van de bevolking in kopen van genot”. y?- s

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 6