Stook op Oudejaarsavond geen brandjes op openbare wegen Charles Dickens Uit de tijd Nieuwe bestemming voor van oude Papiervakschool to^visha! Jubilea Schaakvrienden schonken f 600 voor de jeugd 1247. J Nappa kleding VELDHUIS Suède- 73 1 miva interieur cfennenlaan53-zwanenburg - telefoon 02907-4590/5909 1 langspeler ERNSTIG VERZOEK VAN VELSER POLITIE Kort IJmondnieuws Hinderverzoeken ter inzage a de bokkedoorns in het Wethouder van Gelukpark ZEEWEG 53 - OVERVEEN V R IJ D A G 2 7 DECEMBER 1974 5 PLAATSELIJK NIEUWS RESTAURANT 9 9 voor •n ■Ji* Philips batterijen, die gaan maar door 9 9 9 9 I I I I I I I I I I I I I I I 8 reestraat 12 Beverwijk Tel. 25629 9 9 ■I 9 9 i 9 C 9 1 en heren e 7 PHILIPS Vrijdagavond geopend van 7.00-9.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) (Van een medewerker) (ADVERTENTIE) Grenadins de veau gourmet jardinière, pommes rissolées (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) 4 0 De afdeling Opleidingen van de ves tiging in Velsen kampt al geruime tijd met huisvestingsproblemen. Vooral als het stagelopen van jongeren vanuit het streekonderwijs in het kader van be roepenoriëntaties een grotere vlucht gaat nemen, moet hiervoor ook bij Van Gel der een goede opvangmogelijkheid ko men. Het gebouw van de vakschool is hiervoor bijzonder geschikt. De afdeling Opleidingen krijgt de beschikking over Consommé lady Curzon en tasse au sherry Gastronomisch Nieuwjaarsdiner Cocktail des coquilles sauce Chartreuse pain grillé et beurre Omelette en surprise flambée schade berokkent aan het asfalt of ge vaar inhoudt voor de directe omgeving. „En dat nu,” aldus politiecommissaris J. van Buuren „zou een slecht begin 'zijn van het Nieuwe Jaar. Burgers, die tegen andere burgers gaan optreden. Sommigen schreven het gemeentebe stuur: „als de politie dan niet öptreedt, dan nemen wij wel het initiatief.” werd halt gehouden om een paar Christ mas Carols vanaf één plek ten gehore te brengen en daarna ging het weer verder. zij toch belangstelling: deze scholieren van het Ichtus-college, die dit initiatief hadden genomen. Een bijzonder aardig initiatief bovendien, dat door degenen, die hen zagen en beluisterden zeker op prijs is gesteld. Er zijn mensen die zich graag en goed modern inrichten, maar daarbij „distinktie” boven aan hun verlanglijstje zetten. Wel, voor hén speciaal is er een eksklu- sief wandmeubel ontworpen, in voornaam zwart essen, met koperen of desgewenst met nikkelen armaturen. VELSEN-NOORD. Het sinds juli 1974 leegstaande gebouw van de papier vakschool van Van Gelder Velsen aan de Grote Hout- of Koningsweg, heeft een nieuwe bestemming gekregen. De Raad van Bestuur van Van Gelder heeft besloten de Centrale Technische Dienst en de afdelingen Opleidingen in het ge bouw onder te brengen. De besommingen waren: KW 43 ƒ470, IJM 45 800, IJM 94 1.450, UK 208 en UK 236 ƒ5.00.0 UK 6 en UK 186 3.170, UK 18 en UK 115 4.510, UK 68 en UK 295 4.710 UK135 en UK 145 3.550, YE 25 en ZL 6 3.790, VD 19 en VD 73 8.840, VD 24 en VD 89 6.480, VD 46 en VD 61 4.890. 9 1 HavateWa Of schooft het niet druk was zo om streeks nehen uur in de avond, kregen -w—- MIVA-klanten komen uit de hele omgeving, want MIVA is overal lekker dichtbij. Amsterdam. - Aalsmeer - Amstelveen - Haarlem - Hqofddorp - Nieuw Vennep, onze wagens komen overal. Als ii iets eksklusiefs zoekt Geen spreekuur De leden van het college van burgemeester en wethou ders van Velsen houden op maandag 30 december geen spreekuur. Menu a 37,50 p.c. Piano-entertaining Reserveer tijdig uw tafel: 023 - 26 36 00 zo nodig brandjes moeten stichten dan stormen de brandstichters dwars door voortuintjes heen, weg. Bang voor een mep, maar daarbij wel alles vernie lend wat onder hun voeten terecht kwam. En dat nu „pikken” de burgers. niet meer. Dit groepje Charles Dickens-achtige fi guren wandelde Kerstavond door de straten van Driehuis. Een lantaarn met een kaars erin in de ene hand, een liederenbundel in de andere hand ging het al zingend rond. Op enkele plaatsen VELSEN-NOORD In 1975 zullen de volgende personeelsleden van de Van Gelder Papierfabriek bij leven en welzijn hun dienst jubileum vieren: Vijftig jaar: De heer P. C. de Jong uit Beverwijk, als proces-monteur, op 26 oktober. Veertig jaar: T. J. Dijkstra uit Velsen- Noord, als administratief medewerker bij het productie-bureau, op 2 januari; N. de Zeeuw uit Velsen-Noord, als chef- machinist, op 15 mei; P. N. Höweler uit Beverwijk, als medewerker staf produc tie, op 4 november en K. Tuinenbreijer uit Velsen-Noord, als chef centraal ma gazijn, op 15 november. Vijfentwintig jaar: A. Otte uit IJmui- den, J. W. Weynman uit Santpoort; J. de Ruyter uit IJmuiden; F- Vos uit Sant poort; J. S. Hoogeweg uit Velsen-Noord en A. A. Roos uit Beverwijk. Bij Stork Plaatwellerij zullen ook eni ge medewerkers hun 25-jarig dienstjubi- leum vieren. Het zijn de heren C. Kes- sens, J. van Bastelaar, P. van Dessel, J. van der Werf en G. A. M. Dekker. aard en Immers Mocht men echter geen gehoor geven aan die vraag, dan kan de politie geen enkele poging om een vuurtje te stoken, tolereren. Dan zullen er inderdaad klap pen vallen en dan is het zelfs niet onmogelijk dat bij een dergelijke sa menscholing als in voorgaande jaren, sommige mensen een mep ten onrechte oplopen. Mensen, die alleen maar uit nieuwsgierigheid komen kijken. Thuis blijven is dan het parool. Dan is men er tenminste van verzekerd de Nieuwjaars dag zonder onrechtvaardig opgelopen blauwe plek door te komen. IJMUIDEN Aan de dinsdagmarkt werd aangevoerd: 470 kisten kabeljauw; 108 kisten wijting; 3 kisten schol; 49 kisten, schar; 3 kisten sprot; 71 kisten diversen- Prijzen in guldens. Per 40 kg: kabeljauw één 162-114; kabeljauw twee 154-108; kabeljauw drie 94-80; kabeljauw vier 86-78; kabeljauw vijf 84-64; schol vier 88; wijting drie 46- 30; sprot 38; steenbolk 44-32; lever 23- 19; kuit 57-19; bot 28-19. „Indien men met alle geweld Vuur u)il zien op Oudejaarsavond, laat men dan op een vrij stuk land oude kerstbomen of wat dan ook in brand steken, maar niet op straat’’, is de mening van de gemeentelijke autoriteiten. Van dergelijke straatbeelden wil politie af. Zeker als zo’n straatvuur Daarom het gemoedelijk gedane ver zoek om geen brand te stichten op de Van den Vondellaan, die samen met de Hagelingerweg een van de belangrijkste doorgangswegen vormt in de gemeente. Juist tijdens de jaarwisseling, als men nog even naar bekenden gaat, dan wel als men van anderen naar huis keert. de praktij klokalen van de vakschool voor het onderbrengen van de handvaardig- heidsopleidingen. Dit gebeurt nu nog in een te kleine ruimte in de mechanische werkplaats. Bovendien krijgt Opleidin gen een lokaliteit voor allerlei cursus activiteiten, omdat de filmzaal, die daar voor vaak gebruikt is, steeds meer voor excursies gebruikt moet worden. Ook de Centrale Technische Dienst, die zijn hoofdzetel in Amsterdam had, zal in de voormalige Papiervakschool onderge bracht worden. Ceuta, IJjpuiden; Tor Dania, Antwerpen. IJMUIDEN. „De Vrienden van het Hoogovenschaaktoernooi” die hun vriendschap jaarlijks tot uitdrukking brengen door een storting in de „vrien denpot” hebben dit jaar zeshonderd gul den bijeengebracht. Door de organisato ren van het Hoogovenschaaktoernooi worden deze bijdragen gebruikt om het jeugdschaken te stimuleren, waarbij dan elk jaar een keus gemaakt wordt uit de mogelijkheden die zich voordoen. Dit jaar zijn die zeshonderd guldens ge schonken aan de Koninklijke Neder landse Schaakbond voor de aankoop van tien schaakklokken ten behoeve van de centrale jeugdtrainingselectie. Dinsdag. Aangekomen schepen: Cari- bean Trader, Norsbron; Vechtstroom, Hull; Levern, Rochester, IJmuiden; Du- venstedt, Whitby IJmuiden; Le. Treux, Preston; Norman Flower, Cent, Plat, IJmuiden; 'Zeeland, Polen, IJmuiden; Nassauborg, Stufsund; Magula, Noordzee; Matthian, Reith, Hamburg; Teutonia, R.dam; Weis, Blexen; Jupiter, Le Havre; Tor Anglia, Gotenborg; Noordborg, Shoreham; IJmuiden; Benreocl^ Londen. Dinsdag. Vertrokken schepen: Pan, R.dam, IJmuiden; Stephan-J, Kopenha gen; Prinsenborg, Delfzijl; Torm Aslaug, Philadelphia, IJmuiden; Aljar, AntWér- pen; Kristina, Boston; Marina-H, Ham burg; Akrau, Hamburg; Anco Tbmpl'er, Baltimore; Krutynia, Gdansk, IJmuiden; Gabrielle, R.dam; Gulf Fleet-7, Cont. Plat; Zeeland, Noordzee, IJrmliderif Guardian, Cont.Plat; Linda,- SltrifekH; St. Maarten; Barting, Southampton; Leie, Sankt Andreas Swansea; North Countess, Cont.Plat, IJmuiden; Ego Sol, Oran, Be verwijk; Zinnia, Antwerpen; Rosa, Wa terford; Lawanti, Hamburg; Berkel- stroom, Algiers, B.wijk. Woensdag. Vertrokken schepen: Foth Steele, Oslo; Maersk Fighter, ContPlat, IJmuiden; Caberian Trader, Dublin; Hels, Bremen; Nimrod, Ipswich; Tor Anglia, Gotenborg; Harnis, Whitby, IJmuiden; Avenir, Londonderry, IJmui den, Bqrkum, Bremen. Donderdag. Aangekomen schepen: Czestochowa, Takorady; Arona, Helsin- ky; Tor Dania, Gothenburg; Spantic, Hull; Bab-T, Vestervik, Zaandam, Mearsk Fighter. Cont. Plat, IJmuiden; Chiemsea, Stettin; Caracas, Antwerpen; Donderdag. Vertrokken schepen: Mala- cia. Nqw. Ross^ IJmuiden; Zeus, Cont. _p,atl ..Spithead, ^Panama; Berkelstroom. Woensdag. Aangekomen schepen: Oibon-na, Hamina; Ketjane, Takor adi; Brunus," Sagtmto, IJmuiden; Berkel stroom, Noordzee, Beverwijk; Zeus, Cont. Plat?' Marinèlla d’Amico, La Coruna; Holmen, Antwerpen; Borkum, R.dam; Monte Chiaro, Constanza; Walenburgh, Bremen; Jean-E, Londen; Nimrod, Ncordzee, IJmuiden; Lune Fisher, Southampton; J. K. Ham, St. Malo. In zwart essen of in bruin, driedelig Dit laatste nu is er de reden van dat de commissaris van politie een dringend beroep doet op de burgerij van Driehuis en Santpoort om in het vervolg geen branden meer te ontsteken op het weg dek van de Van den Vondellaan, aange zien dit de gemeente op zeer grote onkosten zal brengen. De klachten van de omwonenden gaan niet zozeer uit naar eventuele vernielingen van het wegdek. Die zijn van meer persoonlijke gericht op het eigen bezit, wanneer de politiê 'soms ge noodzaakt werd een uitval te doen op momenten dat rotjes of soms zelfs wel straatstenen gegooid werden naar de hoofden van brandweerlieden of mensen van gemeentereiniging die oude banden komen ophalen alle burgers die op Oudejaarsavond ook liever thuis zaten dan dienst te doen omdat andere burgers VELSEN. Een van de (twijfelachti ge) genoegens van de oudejaars-feest- vierders was tot dusver het maken van een zo fors mogelijk fik. Met name in Santpoort behoort dat tot de meest cu rieuze genoegens welke men zich op Oudejaarsavond kan bedenken. De plaatsen waar dat geschiedde waren meestal het Broekbergenplein en de Van den Vondellaan. Tot dusver heeft de politie hierop steeds bijzonder lankmoe dig gereageerd, iets wat echter in de ogen van de omwonenden geen genade kon vinden. Talrijke brieven van bur gers in Driehuis en Santpoort aan het gemeentebestuur gericht, getuigen daar van. Bovendien is dit jaar de Van den Vondellaan geasfalteerd zodat een fikse brand op het wegdek de asfaltlaag totaal zou ruïneren. VELSEN. Op de 4e afdeling van het stadhuis liggen de volgende verzoe ken ingevolge de Hinderwet ter inzage: Van G. Prins en Zn. BV voor een vergunning voor de vestiging van een inrichting voor visverwerking op de hoek Breelstraat/Loggerstraat in IJmui den en van B. Vermeer, voor de vesti ging van een garage aan de Willems- beekweg. Tot twee januari 1975 kunnen schrif telijke bezwaren worden ingediend, ter wijl de hoorzitting over deze twee ver zoeken zal worden gehouden op woens dag 8 januari 1975, om elf uur in het stadhuis. Ook ter inzage liggen de verzoeken ingevolge de Hinderwet van H. A. Kayer uit Beverwijk voor de vestiging van een snackbar aan het Stratingplantsoen en machinefabriek Tekoma BV voor de wijziging en uitbreiding van de con- structiewerkplaats aan de Bronsstraat 12 in IJmuiden. Schriftelijke bezwaren tegen de twee laatst genoemde verzoeken kunnen wor den ingediend tot 9 januari. De hoorzit ting is op 15 januari, om elf uur in het stadhuis van Velsen. De gemeente vestigt er de aandacht op, dat alleen zij die hun bezwaren ook schriftelijk hebben toegelicht, gerechtigd zijn tot beroep. de

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5