ASSUMBURGTHEATER BIEDT AFWISSELEND PROGRAMMA Organisatoren tevreden over Vandalisme in huishoudschool Renovatie van vooroorlogse woningen m |<EUR B.V.» BOUWMARKT RILnll\ll\l» BUURTHUIS «KIM 1 Uitgeverij Gottmer stelt prijs viering kinderboekenweek H '"lï j 8.- 195,25 5.- 5.- 0.- SE b J PLAATS NIEUWS Zang, toneel, kabaret en jazz in Kampioenschappen turnen in Heemskerk en Beverwijk met invaller Voor bevorderaars van het lezen Openingstijden tussen de feestdagen. TITELSTRIJD KLAVERJASSEN Koudenhom 54 Geef bonbons van hazenberg U steelt er harten mee „De Jansheeren” ^brilvan bril”inn” 97 6 (Van een onzer verslaggeefsters) Sluitstuk Medewerking De Bouwmarkt is normaal geopend op 28 - 30 en 31 december. fnR tief. Ons magazijn Harmenjansweg 19 is gesloten Op 28 december Op 30 en 31 december is 't magazijn normaal geopend - ook voor thuisbezorging! waar u zelf kiest en vakkundig wordt geholpen Kennemerlaan 92 Umuiden, tel. 02550 -15072 GEBOORTE? VERLOVING? HUWELIJK? BETER DRUKWERK BESTELLEN VAN RIXEL zo’n drukker Oosterduinweg 29 tel. 14768 Utnuiden Openingstijden: dagelijks van 8.00 -18.00 uur. zaterdags van 8.30 -17.00 uur. tel. 023-321212. :ins )n, i fst tfijn of P- do- iln. r Coördinatiecommissie wil komend jaar uitgaan van „Themaboek” VOOR AL UW ELEKTRAWERK „BRANDENBURG" L bril Van(nietvanbril”inn”) ADVERTENTIE) II 1 (Van een onzer verslaggeefsters) I (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) ‘1H. (Van onze kunstredactie) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) IC. k (ADVERTENTIE) Damesbril in multi-colour BEVERWIJK. Dinsdagnacht is er in gebroken in de LIA-Huishoudschool aan de Schouwenaarstraat. De frisdranken automaat werd gekraakt, bloempotten te gen de muren kapot gegooid en prullen bakken leeg gehaald. Uit een doosje ver dween 1.50. De politie werd tweede kerstnacht naar het Rode Kruis Ziekenhuis geroe pen. Een 18-jarige Beverwijker werd hier verzorgd, nadat hij in een café aan de Meerstraat een klap op het hoofd met een stuk leer had opgelopen. De re cherche heeft de zaak in onderzoek. In de kelder van een flat aan de Al- zettestraat vond een bewoner een 56- jarige flatbewoonster, die bewusteloos op de vloer was gevallen. Na in het RKZ behandeld te zijn kon ze naar huis wor den vervoerd. Volgens de politie is er van een misdrijf geen sprake. Het komt in Beverwijk herhaaldelijk voor, dat paarden over de trottoirs lo pen. De politie verzoekt de eigenaars van paarden voortaan de trottoirs te mijden en de rijbaan te gebruiken. Vrijdagavond 11 april komt een nog onbekende deelnemer aan het „Shaffy Circuit” naar Heemskerk terwijl het As- sumburg-seizoen op 25 april door Rients Gratema wordt besloten met zijn pro gramma „Regen op het bloemkoolcorso”. Aan de orde komen de uitvoering van de renovatie van 74 vooroorlogse woning wetwoningen in het complex Velseroord T, een gedachtewisseling over de moge lijkheid tot renovatie van, vooroorlogse woningwetwoningen aan de Noorderlaan en de De Lethstraat in Velsen-Noord, aanpassing van drie woningen ten be hoeve van minder-validen en de her bouw van de woning Vlughthovenstraat 22 te Santpoort. HAARLEM. De Haarlemse uitgeve rij Gottmer heeft een tweejaarlijkse prijs ingesteld voor de persoon, organisatie of instantie die een belangrijke bijdrage heeft geleverd aan het stimuleren en be- BEVERWIJK. De coördinatie commissie, die in de periode van 19 tot en met 30 oktober de jaarlijkse kinderboekenweekviering in Bever wijk gestalte heeft gegeven, is be- paald niet ontevreden over het ver loop van de in het kader van die week georganiseerde activiteiten. Met voldoening blikt de commissie, waarin vier instanties zich dit jaar voor het eerst in een gezamenlijke presentatie hebben gevonden, in haar evaluatieverslag terug op het kinderboekenweekprogram. Een nieuw model van ChristianDior voor heren- Heienbril, laag model in fijne uitvoering ai?- Damesbril in zeer bijzondere vormgeving van Christian Dior vorderen van het lezen. De b.v. drukkerij en uitgeverij J. H. Gottmer bestaat 50 jaar. Twee maanden voor de viering van dit jubileum overleed de heer Gottmer, die op 24 december 1924 in Haarlem met de drukkerij Amicitia begon. De prijs is ingesteld om zijn nagedachtenis te eren en draagt dan ook zijn naam. „Er wordt uitgegeven om te laten lezen”, aldus mevrouw H. V. M. Gottmer, dochter van de oprichter, die de uit geverij leidt. „Lezen is dus een zeer be langrijke faktor bij het bewustmaken van de samenleving, waarin wij wonen en waaraan wij bouwen. Het boek is dus middel. Het bevorderen van het lezen is een belangrijke zaak en taak”. De Schuilhoek In de periode van 23 december tot en met 3 januari zijn er geen vaste activiteiten in „De Schuil hoek.” Ter vervanging zijn er zogenoem de gezinsmiddagen ingelast. Op 27 en 28 december en op 2 en 3 januari kan men van twee tot vier uur met het gehele gezin in „De Scuilhoek” terecht en mee doen aan allerlei activiteiten, zoals han denarbeid, spel, muziek, biljarten, tafel tennissen. Men verzoekt de kinderen niet alleen te sturen, want dat zou een te grote belasting betekenen voor de aan wezige stafkracht. In het verleden organiseerden zowel de commissie culturele vorming lagere schooljeugd, als de boekhandels, de jeugdbibliotheken en de Pedagogische Academie Beverwijk ieder aparte kin- derboekenweekactiviteiten. Dit jaar bun delden vertegenwoordigers van deze in stanties zich in een coördinatiecommis sie, wat resulteerde in de ontwikkeling van een aantrekkelijk programma met evenementen voor zowel kinderen als hun ouders. In de nabeschouwing stelt de commissie dan ook unaniem, dat de De J. H. Gottmer-prijs bestaat uit een bedrag van f 3000 en een kunstwerk van een Haarlems kunstenaar. Voorlopig zal de prijs vijfmaal worden toegekend; de jury wordt nog uitgenodigd. Over tien jaar zullen de dan zittende directie van de uitgeverij en de jury overleggen of men door zal gaan de prijs toe te kennen of niet. Over medewerking vanuit de vrijwilli- gersgroep heeft de commissie in het geheel geen klagen gehad- Wat de finan ciën betreft zal geïnformeerd worden naar subsidiemogelijkheden bij de ge meente en de culturele commissie, ter wijl een eventueel positief saldo aan de jeugdbibliotheken geschonken zal wor den voor de aanschaf van nieuwe kin derboeken. De verkoop van boeken bin nen centrum. „De Schans” (waar vrijwel alle activiteiten waren geconcentreerd) is niet lonend gebleken. Komend jaar zal die verkoop dan ook niet plaatsvin den, maar wel zal de leeshoek worden uitgebreid. kinderboekenweekviering 1974 een groot succes is geweest. Tenslotte wordt gedacht aan het hou den van een voorleeswedstrijd voor de schooljeugd van Heemskerk, die het dit jaar ook wat de deelname aan de activi teiten betreft het een beetje heeft af laten weten, en aan een aparte voorlees wedstrijd voor de scholen die door de aard van het onderwijs (Heliomare bij voorbeeld) geen uitstekende lezers/leze- ressen kunnen afvaardigen- In de jure ring zouden de kinderen een grotere inbreng moeten krijgen, waarbij de commissie zich overigens wel afvraagt, of het wel noodzakelijk is dat er overal een competitie-element om de hoek komt kijken. De tienersoos op 28 december gaat wel door en het volksdansen op 3 januari ook. HEEMSKERK Het Heemskerkse Assumburgtheater gaat er komend sei zoen weer enthousiast tegenaan. Vlak na de jaarwisseling kunnen de inwoners van Heemskerk het nieuwe programma van het in „De Jansheeren” zetelende theatertje in de vorm van een strooibil jet in de bus verwachten. Het program ma omvat ditmaal acht voorstellingen, gespreid over de maanden januari, fe bruari, maart en aprif. Mevrouw Gottmer geeft als voorbeel den waaraan de J. H. Gottmer-prijs toe gekend zou kunnen worden: „De auteur die moeilijk toegankelijke, belangrijke teksten hertaalt en daardoor leesbaar maakt voor meer mensen. Degene die teksten toegankelijk(er) maakt voor bij voorbeeld gehandicapten. Of de persoon of instantie die boeken gemakkelijker toegankelijk maakt, zoals door middel van een dokumentatie-centrum of de bibliotheekwet.” VELSEN. In het stadhuis wordt maandagmiddag om vier uur een open bare vergadering gehouden van de raadscommissie voor volkshuisvesting. De AVRO werd op banddikte tweede, mede door „En duizend anderen”, een filmverslag over, kinderen uit tehuizen die als „postpakketjes met onbekende bestemming”, door het leven gaan. Ze gaan vaak van tehuis naar tehuis, soms kan er een pleeggezin worden gevonden. Pleeggezincentrales beschouwen de aan meldingen op de keper die binnenkomen van diverse Nederlandse pleeggezinnen. Er blijft maar weinig over; veel aanvra gen zijn puur op medelijden gebaseerd. Goede pleegouders moeten overlopen van geduld en liefde, zo werd ons ge leerd. De kinderen in deze uitzending bleken over te lopen van wereldwijze uitspraken en uitstekend te weten wat ze perse niet wilden. Wie, na alle informa tie over hoe moeilijk het toch is, zich zelf capabel acht, kan schrijven naar postbus 5511 in Amsterdam. En dan zit het er voor leden van de werkgroep Assemburgtheater weer op, tot in september de nieuwe voorstellin genreeks aanvangt. De prijzen van de voorstellingen zijn ook in het tweedy deel van het Assum- burgwinterseizoen laag gehouden: per programma schommelen ze tussen de f 7,50 en f 8,50. Van het kortingen-en abonnementensysteem is men afgestapt. Ten eerste zijn volgens Assumburgthea ter de toegangsprijzen al uiterst scherp gecalculeerd, terwijl men in de tweede plaats bang is geen kaarten meer voor de losse voorverkoop over te houden. Wel is het mogelijk tevoren voor een aantal voorstellingen te boeken, waar door men van een plaatsje in de zaal is verzekerd. BEVERWIJK-HEEMSKERK. In de Prinsenhal worden zondag 12 januari de A-kampioenschappen voor jongens en heren van het turndistrict Haarlem ge houden. De meisjes- en dameskampioen- schappen zijn die datum in de Bever- wijkse sporthal. In de zalen aan de Kingsford Smithstraat te Beverwijk zijn zaterdag 25 januari de halve finales B- kampioenschappen meisjes en dames. Lïselore Gerritsen opent het tweede deel van het Assumburgwinterseizoen op vrijdagavond 10 januari in „De Janshee ren”. bleef, was Evert van der Pik, die karne melk dronk. Wie de Van Oekel-shows kent, had kunnen verwachten wat er zou gaan gebeuren. Terwijl de showmakers lave- loos raakten en er gevloekt en getierd werd, er dolle vreugde heerste er tus sentijds toevalligerwijze ook nog wat muziek viel te beluisteren, ging tenslotte Van Oekel levensecht over de nek en kotste de fietstas van zijn assistent van der Pik vol. Dat was nog eens andere koek dan we via het tv-scherm deze kerstdagen voorgezet kregen. Mij ging die scene (al was het „maar” tv show, al was het „maar” Van Oekel) te ver. Misschien dat u genoten heeft speltechnisch was ’t heel gaaf of dat u anders in elk geval duidelijker dan ooit de kerstboodschap van het trio Wim van der Linden, Ellen Jens en Wün D. Schippers heeft begrepen. Een boodschap meer, een klein taboe minder. Zo ging het ook in de Stratema- keropzeeshow van de VARA. De deftige dame die al winden latend door het programing liep zorgde daar immers voor. Tweede Kerstdag was de laatste show: het afscheid. Met een boel promi nenten. Witn van Hanegem zei: „Mis schien word ik wel gedwongen afscheid te nemen, regelmatig krijg ik een paar weken rust”. Piet Keizer, Joop den Uyl, de Bond van Verontruste Ouders, Pipo en Ton Lensink waren er ook. Het siert het programma, dat zij ook Lensinks uit spraak uitzonden. Hij zei: „Zelfs al zou dit het beste programma van de wereld zijn, dan nog zou het zeer geestverrui- mend kunnen werken wanneer we er afscheid van namen”- Behalve in deze laatste Stratemaker- opzeeshow was de VARA in mijn ogen toch winnaar tijdens de kerstdagen. Op de nulde,- eerste en tweede kerstdag zag ik geen vollediger programma dan dit op het eerste net met informatie, amusement cultuur, ontspanning plus nog eens ruim drie kwartier voor de meest onderschat te groep tv-kijkers: kinderen. Bij dat succes plaatst men echter toch ook nog wel wat kanttekeningen: zaken, die volgend jaar anders moeten worden aangepakt om de organisatie nog vloei ender te laten verlopen. Zo zou er bij een volgende kinderboekenweekviering meer met leeftijdsgroepen moeten wor den gewerkt, is het plan geopperd de activiteiten te inspireren op een bepaald themaboek en zou het naar de mening van de commissie aanbeveling verdienen, wanneer het totaalprogram medio au gustus op papier zou staan waardoor een langere voorbereidingsperiode in acht zou kunnen worden genomen. De infor matie over de kinderboekenweek aan de ouders achtte de commissie dit jaar onvoldoende: bekeken zal worden, hoe dit komend jaar doeltreffender kan worden geregeld. BEVERWIJK. Maandagmiddag 1 uur begint in paviljoen Westerhout de finale van de klaverj aswedstrijd van de Stichting Recreatie Bejaarden. Er nemen 12 spelers en speelsters deel. De heer J. van den Berg uit de Creutzberglaan voert de ranglijst aan met 5915 punten. Veilig, door goede kwaliteit. Bedrijfszeker, door deskundig ontwerp. Snelle service. Landelijk erkend installateur Oosterduinweg 20 IJmuiden Telefoon 02550-13405 Liselore Gerritsen, de echtgenote van kabaretier Paul van Vliet, opent vrijdag avond 10 januari de nieuwe voorstellin genreeks van Assumburgtheater. Zij wordt begeleid door een pianist en gita rist. Vrijdagavond 24 januari brengt het experimentele „Katheater” onder leiding van de Italiaanse acteur Gian Paolo Pippa het toneelstuk „De Monnik”. Twee jaar gelden trad dit gezelschap in Heemskerk (ook voor Assumburgtheater) op met „De Bouffons”, een fascinerend en technisch bijzonder knap uitgewerkt schouwspel. Elly Nieman en Rikkert Zuidervelt staan 7 februari in „De Jansheeren” voor het voetlicht, terwijl vrijdagavond 21 februari de groep Funhouse komt met „Classics”. Een muzikaal intermezzo vormt het optreden van de arts jazzpia nist Boy Edgar met zijn combo op 7 maart. Vrijdagavond 21 maart komt het kabaret weer aan bod middels het duo „Gerrit en Truus”. Kerstmis dus. Drie dagen televisie kij ken met zoveel programma’s, dat het nauwelijks te doen is om ze in kort bestek van een gevoelig en passend woord te voorzien- De keus Is daarom nog willekeuriger en onvollediger dan ..„u anders. Omdat het grote kerstgebeuren zou aanvangen met een aflevering van Van Oekels Diskohoek, heb ik die als startpunt genomen. Wanneer u die avond, voorafgaand aan het drink- en eetfeest dat Kerstmis voor een groot aantal mensen elk jaar toch weer is, heeft gekeken, moet het programma van de VPRO u rauw op de maag zijn gevallen. Het leek allemaal niet anders dan op andere da gen te worden, zij het dat ingenieur Evert van der Pik in een loeiende sneeuwstorm binnenkwaïn en deze sneeuw ook bleef vallen in de studio. Halleluja-muziek, dominee Bongers van het Jeugdpastoraat, klokgelui en de kerstman zorgden meteen voor een pas send sfeertje, dat een uitzending op de nulde kerstdag zo dringend behoeft. Het was even vervelend dat er twee kerstmannen waren, dat deze in een con flict gewikkeld raakten en al vechtend over de grond rolden. Maar na Even Geduld A.U.B. was de lucht weer ge- klaard en de mateloze hoeveelheden drank die iedereen naar binnen goot, zorgden voor de stemming waarin Van Oekel zijn „hartelijk welkom, welkom gefelici- teerd, wordt toch nog gezellig reeds” kon laten horen. De enige die nuchter i

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7