Na gewelddadige betoging in Den Haag Bommenfabriek van Ira ontdekt Nota aangekondigd over GESTRAND SCHIP LOKT VELE MENSEN NAAR BOULEVARD Parimar” tijdelijke redder Scheveningen Chloor ontsnapt: twee doden En.feo ditrn^ planning zwakzinnigenzorg Den Uyl weer politicus van het jaar 5? zaterdag 2 SECRETARESSE „STONEHOUSE GECHANTEERD” 1974 BINNEN- EN BUITENLAND 2 8 DECEMBER Olie Martinairvestiging Bezichtiging Straatroof Eruit Neergestoken Nieuwe partij Wintertoerisme Aartsbisschop Lading afleveren Dissident naar Israel Meer dan veertig VRIJ SNEL GEBLUST SCHEVENINGEN. Iemand in de knusse bar van het Seheveningse badhotel „Atlanta” maakt de tame lijk cynische opmerking: „Iedere week zo’n schip op het strand en Scheveningen is gered „Pint” blijft EXTRA BEWAAKT Onderzoeker Griep I VREDESPALEIS (Van onze Haagse redactie) Brand in een van de ruimtes in het Vredespaleis (Van onze correspondent) weer 16.29 i 1 Arrestatiegolf verwacht in Zuidmolukse woonoorden een schade van een half miljoen gulden aan het Vre despaleis en zware schade aan het politiematerieel. De betoging was georganiseerd om bij de Indonesi sche regering te protesteren tegen het martelen van Molukse gevangenen, waarvan de laatste tij.d melding wordt gemaakt. De directe aanleiding was het herden ken van 25 jaar souvereiniteit van Indonesië. Volgens de Vrije Zuidmolukse Jongeren houdt president Soe- harto zich niet aan de Grondwet. 15.44 23.58 uur uur uur uur uur uur uur uur MALAGA (AP). Gisteren is uit een schip in de haven van Malaga chloorgas ontsnapt, waarbij twee mensen zijn om gekomen. Het aantal personen dat naar het ziekenhuis moest worden gebracht bedroeg meer dan 85. gecontroleerd. Volgens een zegsman van de Haagse politie liet men juist deze bussen niet direct vertrekken, omdat er bepaalde demonstranten inzaten die men nader wilde spreken. Dat resulteerde in drie arrestaties. Dan komt het water hoger dan over dag. Mocht het niet lukken dan hebben we onze hoop op springtij gevestigd, zo tegen 31 december. Maar dan zal het om een combinatie van springtij en gunstige wind moeten gaan. Kijk, springtij met oostelijke wind bijvoorbeeld, daar heb je niks an.” De politie ontdekte de fabriek toen zij op zoek was naar twee mannen die op de vroege morgen van 24 december een politiebeambte met schoten ernstig ge wond hadden. De vier mannen en twee vrouwen zijn voortvluchtig. De Verenigde Arabische emiraten heb ben gisteren bekendgemaakt dat volgen de maand onderhandelingen zullen be ginnen over de volledige overname van de westerse oliemaatschappijen. Prins Bernhard zal op 2 januari de vestiging van Martinair op het vliegveld van Lelystad openen. w w w w w wzw w w w w zzw n nnw wzw w w zzw zw w verand. o windst. zo w wzw windst. windst. wzw wzw o windst. w z nno wnw verand. w no zzw nno windst. w 5 4 8 6 17 6 1 5 2 12 2 0 0 2 2 9 7 6 0 1 4 0 0 0 10 o o o 3 0 0 4 0 0 0 0 12 0 o o o o Buiten hotel „Atlanta”, op de door een zware zuidwester storm geteisterde bou levard, gaat het bezichtigen van de „Pa rimar” gewoon door. Van ’s morgens ze ven tot ’s nachts drie stukkelt een onaf gebroken stroom automobielen langs de plek des onheils. Het is bijna een feeste- het ver- tot Zes mensen hebben er bij de politie van Amsterdam aangifte van gedaan dat zij tijdens de Kerstdagen in de hoofd- stad zijn beroofd. De Verdwenen bedra gen varieerden van negentig tot vijfen veertighonderd gulden. zw. bew. regenbui regenbui licht bew. regenbui zw. bew. zw. bew. zw. bew. regenbui regen zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. geh. bew. regen zw. bew. zw. bew. zw. bew. regen regen mist onbew. zw. bew. zw. bew. mist geh. bew. geh. bew. half bew. onbew. onbew. zw. bew. geh. bew. geh. bew. onbew. zw. bew. zw. bew. half bew. geh. bew. licht bew. half bew. licht bew. John Marks, de Amerikaan die samen met Victor Marchetti een omstreden boek over de CIA heeft geschreven, is Zuid-Vietnam uitgezet. Hij moest het land als ongewenst persoon verlaten. Marks is met bestemming Bangkok ver trokken. Marks was het weekeinde in Saigon aangekomen, hoewel hij op de lijst van mensen stond die Zuid-Vietnam niet binnenmochten- LONDEN (DPA) De Britse politie heeft in een stille buitenwijk van South ampton een „bommenfabriek” van de IRA ontdekt die door zes IRA-leden werd gedreven. Dit heeft de politie gis teren bekendgemaakt. Twee mannen hebben in de nacht van Eerste op Tweede Kerstdag in Rotter dam een dertigjarige man neergestoken. De heer P. Houweling liep samen met zijn verloofde in de buurt van het Centraal Station toen hij naar zijn zeg gen zonder enige aanleiding werd aange vallen. Een van zijn belagers stak hem met een mes in de buik. Het slachtoffer moest in een ziekenhuis worden opgeno men- De daders zijn voortvluchtig. In het noorden van ons land is een nieuwe partij opgericht: de Algemene Arbeiders Partij Nederland. Volgens de oprichter en voorzitter, de heer S. de Boer (directeur van een meubelfabriek met 13 werknemers in Oude Pekela) doen de huidige partijen niets voor de arbeiders. De partij wil ..slechts doodge wone arbeiders in de Tweede Kamer”, terugkeer van Radio Veronica en meer profijt voor het volk van de rijke gas bronnen. Ook de verhogingen van de PTT-tarieven moeten volgens de heer De Boer aan banden worden gelegd. DEN HAAG. Aan de hand van films, foto’s en ander bewijsmateriaal is de Haagse politie van plan zo snel mogelijk tientallen, wellicht honderden, arresta ties te verrichten in de diverse Zuidmolukse woon oorden in ons land. Gisteravond kon de voorlichting van de politie de volgende balans opgeven: dertien agenten en twee Molukkers gewond, zes arrestaties, Op de Waddeneilanden Ameland, Ter schelling, Vlieland en Schiermonnikoog verblijven momenteel 19.000 vakantie gangers. De meeste hotels, pensions en zomerhuisjes zijn vol en ook diverse caravans zijn bezet. De meeste gasten blijven tot na nieuwjaar. wind max. neersl. temp. 7-19 u. 10 10 10 9 11 8 11 10 10 10 9 15 13 9 15 10 10 11 4 4 4 12 8 11 8 6 16 17 11 13 1 13 15 15 2 13 9 19 9 19 17 19 Op dit ogenblik raast nog steeds een keiharde zuidwesten wind over Scheven ingen. Ruygrok: „Hij zou eigenlijk moe ten omlopen naar het noordwesten. Dan krijg je goed hoog water. Overigens brengt dat weer het risico met zich mee dat het schip aan het „dobberen” slaat waardoor het tegen de Pier of tegen de golfbreker slaat. Dat is niet fijn voor het schip maar ook niet voor de golfbre ker.” Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Zd.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casa Blanca Istanboel Las Palmas Tel Aviv Tunis en Utrecht hebben voor 70 pet. bewo ners uit andere provincies. De provincie Gelderland zit ruim boven de norm van 1,8 inrichtingsplaatsen per 1000 inwo ners, de provincie Noord-Holland blijft er flink onder. Volgens de norm heeft Noord-Holland in 1980 ruim 4200 inrichtingsplaatsen nodig, terwijl men nu over 1139 plaatsen beschikt. Gelderland telt nu ruim 6100 goedgekeurde plaatsen en zou er in 1980 maar 3188 nodig hebben. Het is overigens nog de vraag, of 1,8 inrichtingsplaatsen per 1000 inwoners wel voldoende is. Landelijk komt het huidige aantal inrichtingsplaatsen al vrijwel met die norm overeen, maar er ,is nog een wachtlijst. Drs. Hendriks vreest wel, dat er een teveel aan plaat sen zal komen, als de ministeries van CRM en Volksgezondheid ieder voor zichzelf plannen blijven maken. Ook dit onderstreept volgens hem de noodzaak, voor de gehele zwakzinnigenzorg dezelf de maatstaven te gebruiken. Drs. Hendriks meent, dat een zwakzin nigeninrichting niet meer dan 500 bewo ners zou moeten tellen. Paus Paulus VI heeft gisteren een nieuwe aartsbisschop van Lourenqo Marques in Mozambique benoemd. Het is, pater José Maria dos Santos. Hij komt in de plaats van de Portugese aartsbis schop Alvim Pereira, die begin dit jaar door het toenmalige Portugese regime- Caetano werd uitgewezen. Ton Ruygrok zegt: „We hebben vrij weinig ruimte tussen de Pier en de golfbreker, andere zouden we wel met méér sleepboten getrokken hebben. Deze drie boten kunnen een trekkracht van 90 ton samen ontwikkelen. Het moet genoeg zijn op het goede moment. Met méér boten heb je kans dat je de pieren beschadigt. Het is trouwens toch al een De Russische dissidente joodse geleer de Alexander Woronel heeft gisteren de Sovjet-Unie verlaten en is op weg naar Israel. Woronel heeft twee jaar moeten vechten voor een visum. Bijna was het vertrek van de 42-jarige geleerde en zijn vrouw naar hun zoon nog misgelopen omdat het uitreisvisum was verlopen, volgens Woronin omdat de douane hem en zijn vrouw voor een wel zeer minu tieus onderzoek zeef lang had opgehou den. UTRECHT (ANP) Voor de gehele zwakzinnigenzorg moet worden uitgegaan van dezelfde basisgegevens, zodat een centrale planning mogelyk is. Het moet niet meer zo zijn, dat voor de zwakzinnigeninrichtingen Nederlandse onderzoekgegevens en voor de dagverblijven en gezinsvervangende tehuizen Engelse gegevens (uit 1959) worden gebruikt. De Seheveningse horeca, althans dat deel ervan dat alert op de plotselinge belangstelling heeft gereageerd, doet ge weldige zaken. „Meneer”, roept een chauffeur van Scholtens’ vleeswaren- en krokettenfabriek vanuit de cabine van zijn vrachtwagen, „het lijkt wel hoogsei zoen. We hebben tachtig percent meer kroketten, frites en snacks omgezet dan andere jaren met Kerstmis. De bedrij ven, die open zijn, moeten extra bemand worden. Nee, dat noem ik nog eens een onverwachte meevaller!”. In hotel „Atlanta” zegt Ton Ruygrok, bergingsinspecteur van Wijsmuller en coördinator van de sleep-actie: „In de machinekamer liggen nog steeds de ver koolde lichamen van de twee beman ningsleden. Er is geschreven dat één lijk geborgen is, maar dat is niet waar. Ik ben even in d e machinekamer binnen geweest en ik dacht toen één van de mannen te zien liggen. Ik heb toen de recherche en de GGD gebeld. Ze zijn aan boord geweest maar nog niet over gegaan tot berging van de stoffelijke overschotten. Op hun aandringen heb ik opdracht gegeven dat niemand in de uitgebrande ruimten mag komen. Ik heb zelf ook beloofd dat ik niet meer naar binnen zou gaan.” Meer dan veertig man zijn op het ogenblik bezig met pogingen om de „Parimar” vlot te trekken: negen man op de kust en op de „Parimar” zelf en 32 man op de drie sleepboten „Titan”, „Cycloop” en „Utrecht”. Coördinator Ruygrok roept door zijn portofoon: „Hoor zojuist van „Parimar” dat achter schip 30 tot 40 cm speling heeft. Hallo, „Titan”, „Utrecht”, Cycloop” laten we maar eens proberen. Motoren op volle kracht. Motoren op volle kracht. Ruygrok: „We zijn nu een week bezig. Het is nog niet gelukt. Hij zit op een bank vast. Maar ik ben nog steeds optimistisch. Het kan bij wijze van spre ken vandaag nog gebeuren. In het alge meen hebben we ’s nachts de meeste kans. in brand gestoken, een kostbaar Zwitsers uurwerk werd vernield, evenals antieke lampen en vazen. Op de eerste etage staken de betogers een kleed van 35 bij 15 meter in brand, na het met benzine te hebben overgoten. De schatting van de schade van vijf ton is afkomstig van de directeur van de stichting van het Vredespaleis. Mogelijk zal het bedrag nog hoger uitvallen. Óp het ogenblik dat de Zuidmolukkers hun actie ondernamen, was er geen politie op het terrein aanwezig. Drie wagens van de Mobiele Eenheid arriveerden na en kele minuten. De vlammen, afkomstig van de molotovcocktails waren toen al duidelijk achter de ramen zichtbaar. De politie houdt het erop dat de demonstranten met deze actie de aan dacht van de autoriteiten hebben willen afleiden, met het uiteindelijke doel de bewaking van de Indonesische ambassa de weg te lokken. De tien vuurhaarden werden door po litie en brandweer vrij snel geblust. Kort daarop bereikte de kop van de stoet het ambassadegebouw. Volgens af spraak zou een groep van vijf man een petitie aan de ambassadeur overhandi gen. Voordat zij de voordeur hadden bereikt, namen de overige betogers de agenten met straatstenen, ijzeren staven en vlaggestokken onder handen. Poppen, Soeharto voorstellende, werden in brand gestoken. De politie reageerde met felle charges. Het waterkanon werd ingezet. Ongeveer een uur lang bleef de toestand onrustig in de buurt van de Indonesische ambas sade, waar veel diplomatieke vertegen woordigingen zijn gevestigd. Tegen vier uur had de eigen ordedienst van de Molukkers de zaak weer een beetje onder controle en konden, na langdurig aandringen vanuit de begeleidende ge- luidswagen, de demonstranten worden bewogen terug te lopen naar de klaar staande bussen. De voorste twee bussen werden door de politie gedwongen naar het hoofdbu reau te rijden. De overige veertien kre gen een escorte tot de gemeentegrenzen. De ongeveer 50 inzittenden van de eerste twee bussen werden op het politiebureau gehoord, gefotografeerd en op wapens De bier-beluste Britten kunnen na in voering van het metriek stelsel in Groot-Brittannië toch hun traditionele „pint” blijven bestellen. Een definitieve datum voor de omschakeling op het metrieke stelsel bestaat niet meer en daarom mag de „pint” (waarbij het overigens ook over melk kan gaan) nog geruime tijd blijven bestaan „omdat het zo’n oude traditie is”. De recherche zal spoed maken met het op een rijtje zetten van alle overtre dingen die gisteren zijn begaan. Een woordvoerder van de politie schatte dat ongeveer de helft van de 500 tot 600 betogers zich schuldig heeft gemaakt aan strafbare feiten, wat nog niet wil zeggen dat het aantal uiteindelijke ar restaties rond de 250 zal bedragen. Drie van de arrestanten maakten deel uit van een groep van ongeveer 80 man, die tijdens de mars plotseling het Vredespa leis bestormde en de benedenverdieping in brand stak. De drie andere arrestan ten werden na afloop van de betoging op het hoofdbureau van politie aange houden. Een van deze drie, een 27-jarige vrouw, bleek in bezit van een pistool en 24 patronen. De politie gaf gisteravond toe dat de moeilijkheden tijdens de demonstratie onverwacht groot waren geweest. Dat er zich problemen zouden voordoen, wist men al voor de Kerstdagen. Sindsdien werd de Indonesische ambassade extra bewaakt. In totaal had men ongeveer 200 man ingezet. In verband met de feestdagen had de Haagse politie versterking gekre gen uit Rotterdam. De dertien gewonde politiemannen konden allen na enkele uren het ziekenhuis verlaten. Over de twee gewonde Molukkers waren gistera vond geen gegevens bekend. In de ver warring kon niemand zeggen of het doei van de demonstratie - het afgeven van een petitie bij de ambassade - uiteinde lijk nog bereikt is. DEN HAAG (ANP). De parle- mentspers heeft premier Den Uyl op nieuw gekozen tot „politicus van het jaar”. Het is de tweede achtereenvol gende maal dat de huidige minister president deze titel krijgt. Op initiatief van de parlementsre- dacteur van het weekblad „De Tijd” hebben 37 parlementsjournalisten van 23 kranten, persbureaus en omroepen de politicus van het jaar gekozen. Zij noemden elk drie namen en gaven daarbij de reden van hun keuze op Op de eerste tien plaatsen kwamen: 1. Den Uyl, 2. Aantjes (fractievoorzit ter van de ARP), 3. minister Van Agt, 4. minister Duisenberg, 5. Van Thijn (fractievoorzitter PvdA), 6 en 7. Andriessen (fractievoorzitter KVP) en minister Vredeling, 8. oud-Kamerlid mevrouw Goudsmit (D’66), 9 en 10. CDA-voorzitter Steenkamp en ka mervoorzitter Vondeling. Bij de uitslag vermeldde „De Tijd” in het nummer van deze week dat Den Uyl gekozen werd omdat hij „gewoon de beste politicus” is, omdat hij .„prisis na crisis weet te bezwe ren”, omdat hij „toch de man is die die de ploeg bij elkaar houdt” of „vanwege zijn onverwoestbaar opti misme en zijn werkkracht”. In een interview met het blad de „London Evening News” zei de secreta resse, mevrouw Sheila Buckley, dat zij de namen van de chanteurs kent. Alle vijf werken volgens haar voor bedrijven, waarin de voormalige minister ook be trokken is geweest. Tegenover het blad verklaarde me vrouw Buckley pas feiten te zullen ont hullen zodra haar werkgever haar daar toe opdracht heeft gegeven. De 49-jarige Stonehouse verdween vo rige maand in Miami en dook deze week op in Australië, waar hij onder valse naam woonde. Hij is gearresteerd omdat hij het land illegaal is binnengekomen. De vrouw van Stonehouse was in de veronderstelling dat haar man tijdens het zwemmen in Miami versronken was. Voor een rechtbank in Melbourne heeft Stonehouse verklaard te zijn ge vlucht omdat hij gechanteerd werd. Hij heeft niet gezegd door wie en waarom hij werd gechanteerd- Een muzieklerares uit Utrecht heeft bij de politie aangifte gedaan van het feit dat een man onder valse voorwend sels haar huis is binnengedrongen om ontucht met haar te plegen. Volgens de vrouw zei de man dat hij een NVSH- arts was die zich gespecialiseerd had in seksuologie en met name in seksuele prikkelingen bij de mens. Nadat de man de vrouw uit de kleren en in bed had gepraat en gemeenschap met haar had gehad, vertrok hij. Achteraf kwam de vrouw op het idee dat het verhaal van de man wel eens onwaar geweest kon' zijn. ZONDAG 29 DECEMBER IJMUIDEN 3.29 uur en 11.34 uur en In de Hongaarse hoofdstad Boedapest heeft de griep onverbiddelijk toegesla gen. Het Hongaarse, persbureau MTI meldde gisteren dat tienduizenden hoofdstedelingen het bed moesten hou den. Ziekenhuizen moesten gereorgani seerd worden om de stroom zieken te kunnen opvangen en artsen moesten hun vakantie onderbreken. kunst om met deze, drie in de goede koers te blijven.” Vladimir. Mirosnitsingo vraagt om een tweede kop koffie. Samen met de kapi tein van de „Parimar” en de eerste stuurman wacht hij het ogenblik af dat het schip naar Rotterdam kan worden gesleept. „Of de machinekamer nog ge repareerd kan worden? Ik heb hem na de explosie niet meer gezien. Voorlopig moeten we er voor zorgen dat de lading, 800 ton stalen platen, in Rotterdam wordt afgéleverd. Dan zien we wel ver der.” Een vriendelijk meisje reikt de machi nist, die nooit gedacht zal hebben dat hij nog eens op 3000 kilometer van zijn geboorteplaats Pireus (haven van Athe ne) in een Schevenings badhotel Kerst mis zou „vieren”, zijn koffie aan. De mensen van Wijsmuller en de sombere machinist steken niet onder stoelen of banken dat zij in „Atlanta” een uitste kend onderkomen hebben gevonden. Ruygrok zegt: „Het hotel was eigenlijk gesloten. Ze zijn voor ons open gegaan. En ik kan u wel zeggenwe hebben hier een voortreffelijk kerstmaal gehad!” Op dit moment hebben de slepers van Wijsmuller de „Parimar” zoals dat heet „slaags”. „We moeten nu proberen het schip recht over de bank te trekken. Helaas kan de lading er niet af, want een beetje flink schip kan nu natuurlijk niet langszij komen. Ik schat dat de pogingen om jem vlot te trekken zo’n tienduizend gulden per dag kosten. We zijn een „no cure, no pay”-regeling overeengekomen. We gaan dus gewoon door totdat we het karwei geklaard hebben.” Het aantal auto’s op de Boulevard is wéér toegenomen. De verkeerspolitie maakt overuren. Een palingboer wrijft zich vergenoegd in de knuisten. „Laat dat ding nog maar effe liggen zegt hij lachend. „Het ding” ligt zwijgend in de woeste branding. De tijdelijke red ding van Scheveningen Drs. W. Hendriks, medewerker van het College voor Ziekenhuisvoorzieningen, belast met de planning voor de zwakzin nigenzorg en de psychiatrische hulpver lening, zegt dit in „Klik”, het blad van het Nationaal Orgaan Zwakzinnigenzorg. Het college is op het ogenblik bezig met het opstellen van een nota over de zwakzinnigenzorg. De planning in deze sector is volgens drs. Hendriks ook een verdelingspro- bleem: het gaat om verschillende voor zieningen en verschillende categorieën gehandicapten. Omdat een nationaal zie kenhuisplan waarvan de wet zieken huisvoorzieningen uitgaat een te sta tisch geheel is, streeft het college naar afzonderlijke plannen voor de verschil lende sectoren, onder meer ook voor de zwakzinnigenzorg. Er is een wetswijziging in voorberei ding die dat mogelijk maakt. De nagestreefde regionalisatie in de gezondheidszorg betekent ook omschake ling van een landelijk naar een regio naal opnamebeleid. In de zwakzinnigen zorg is daar nu nog geen sprake van: inrichtingen in provincies als Gelderland De 44-jarige tweede machinist van de vastgelopen „Parimar”, Vladimir Miros nitsingo, gebruikt met somber gezicht de ochtendkoffie. Het is duidelijk dat hij de wrange grap, als hij hem vestaan zou hebben, niet zou hebben gewaardeerd. In hakkelend Engels zegt hij: „Ik lag recht tegenover de machinekamer te slapen, op nog geen negen meter afstand, toen het gebeqrde. Ik schrok wakker van een enorme explosie. Ik begreep er niets van. Ik heb twintig minuten onder een hoop puin gelegen. Met de allergrootste krachtsinspanning heb ik die rommel van me weten af te drukken. Er was een verschrikkelijke rookontwikkeling. Ik stikte bijna Met grote tegenzin vertelt hij iets over de twee omgekomen bemanningsleden. „Prima kerels, vooral die ene jongen uit Ghana, hij was nog maar negentien jaar. Verschrikkelijk dat je zoiets op een eerste reis met een kustvaarder moet meemaken. Ik hieb altijd op grote tan kers gevaren. Je kent ze wel: die bak beesten van honderdduizend ton. Nooit wat bijzonders voorgevallen. En nu dit VOORUITZICHTEN VOOR MAANDAG: Nu en dan regen of motregen met tempe raturen tussen 6 en 11 graden. Aantal uren zon: 0 tot 3. Minimumtempera tuur: omstreeks 6 graden; maximumtempera tuur: omstreeks 10 graden; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 percent, kans op een geheel droog etmaal: 30 percent. WEERRAPPORTEN Tot degenen die het moesten ontgelden, hoorde ook de brandweer. Hier een blus- wagen met een gesneuvelde voorruit LONDEN (AP). De secretaresse van de gevluchte voormalige Britse La bour-minister John Stonehouse, heeft vijf medewerkers van Stonehouse giste ren ervan beschuldigd hem te hebben gechanteerd. De grootste verwoestingen werden aangericht in het Vredespaleis, dat op enkele honderden meters van de Indone sische ambassade ligt. Uit de stoet maakte zich opeens een groep van onge veer 80 jongemannen los. Zij klommen over de hekken en wisten de sloten open te krijgen. Na een draf over het lange gazon sloegen ze 22 ruiten in, waaron der een aantal gebrandschilderde. Ook de voordeur werd geforceerd. De meeste schade richtte de groep aan op de par terre. Meubilair werd kapot geslagen en lijk gezicht: zo veel belangstelling voor het Seheveningse strand is er zelfs in de zomer niet meer. Vader, moeder en de kinderen hangen met blije, nieuwsgierige gezichten uit de portierraampjes. „Alle mensen, zeg, wat ’n kanjer! Zouden ze die nou nog vlót trekken?” Politief luitjes klinken boven stormgeraas uit. Gemotoriseerde keersagenten manen ongeduldig dóórrijden. Iedereen wil ten slotte aan zijn trekken komen. De „Parimar” ligt er voor allemaal Hoog water Laag water MAANDAG 30 DECEMBER IJMUIDEN w*x»g water 4.15 uur en 1 rater ’9.11 uur en Zon op Maan op MAANDAG 30 DECEMBER Zon op 8.48 uur onder 16.37 Maan op 18.47 uur onder 9.25 ZONDAG 29 DECEMBER 8.48 uur onder 16.36 17.25 uur onder 8.45

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 2