Rapidity bezig met Stadion Feyenoord een groots toernooi had een goed jaar Basketballers werden derde Russische verstandhouding niet best WIERSMA BLEEF TOT HET EINDE VECHTEN Goede bezetting in SP0RTM1® Duinwijck-toernooi Volleytoernooi in IJmond werd CRUIJFF BRAK RECORD „VOGELS”-TRAINER PIERRE STEVENAART groot succes Levi’s tegen team Mc Gregor Levi’s— McGregor All stars T. I KANSEN OP EEN JEUGDINTERLAND NETTO-WINST FORS GESTEGEN Toernooi Bremerhaven I Vriendschappelijke voetbalwedstrijden 17 01NSDAG 3 1 DECEMBER 1974 SPORT Ongecompliceerd Waardering „Avontuur” BASKETBAL 4 I r g I Idee-fixe Districtswedstrijd Ks, dit werk niet te Pierre Stevenaart: „het is niet zo erg als we een jaar geen kampioen worden. Deze lóoL'z» Ti «d e'fr» -i zo 'r\nlrl/'O'n 'vo nm e 'nnnif' moor n -f unieke bekerprestatie pakken ze ons nooit meer af kunnen (Van onze dammedewerker) (Van onze badmintonmedewerker) (ADVERTENTIE) Woensdag 1 januari 1975 Kennemer Sporthal Aanvang 19.45 uur Toegangsprijs 2,50 Stadion Feyenoord boekte over 1973-1974 een nettoresultaat van 273.000 tegen bijna 36.000 in het voorgaande jaar, welk bedrag overeenkomstig de statuten aan het vernieuwingsfonds is gedoteerd. Het totale aantal wedstrijden in „De Kuip” nam toe van 26 tot 35, die ge middeld door 32.211 mensen (v.j. 32.646) mensen werden bijgewoond. Het bezoekersaantal aan de 17 competitiewedstrijden steeg van 575.568 tot 596.608, waardoor het gemiddelde steeg van 33.855 tot 35.094 per wedstrijd. Zwemmer Henk Elzerman van Zi- an-Vitesse verbeterde het adspirantenre- cord 200meter vrije slag: 1.57,5 (Oude tijd: 1.58,1) Pierre Stevenaart heeft, zo’n 13 jaar terug, als keeper bij HVC zelf dicht tegen de voetbaltop aangeleund, hoewel Piet Schrijvers zijn plaats al zeer snel innam. Die periode kan hem echter on mogelijk zoveel voldoening hebben gege ven als wat hij in de laatste vijf jaren bij IJsselmeervogels heeft meegemaakt. der elkaar zoals gebruikelijk de hand geschud te hebben, verlieten de spelers de tafel. i coach en be- nuttige n l AMSTERDAM. Harm Wiersma is in zijn bij de aanvang van het Suiker- damtoernooi verkondigde voornemen om ruim vóór de Sovjet-dammers te eindi gen glansrijk geslaagd. Hoewel Wiersma al zeker was van de eindzege, speelde hij in de slotronde tegen landgenoot Clerc fel op winst. Doordat Wiersma won Clerc overschreed in verloren positie de tijdslimiet en Koeperman Bij de pupillen werd zowel bij de jongens als bij de meisjes in 2 leeftijds- kategoriën gespeeld nl. 8-9 en 10-11. De poule winnaars waren: Poule 1 KDS 3 meisjes 8-9; Poule 2 KDS 1 meisjes 10- 11; Poule 3 VCA meisjes 10-11; Poule 4 KDS 1 jongens 8-9; Poule 5 VCW jon gens 10-11. De aspiranten speelden eveneens in 2 leef tij dskategorieën nl. 12-13 en 14-15. De poule winnaars waren hier: Poule 1 VCA meisjes 12-13; Poule 2 Compaen jongens 12-13; Poule 3 VCA meisjes 14- 15; Poule 4 Europa Meubel Odin jongens 14-15. De prijzen werden na afloop uitge reikt door de voorzitter van de jeugd commissie van Europa Meubel-Odin, de heer L. Westera. ROTTERDAM (ANP). Het boekjaar 1973-1974 is voor stadion Feyenoord zeer bevredigend verlopen. Het aantal bezoekers nam aanzienlek toe, namelijk van 853.911 tot 1.127.376. Dit was in het bijzonder te danken aan meer wed strijden, waaronder zes UEFA-cup-wedstryden, zo zegt de directie in haar jaarverslag. In de open tenniskampioenschappen van Australië werd de als 2e geplaatste Russin Morozova gewipt door Sue Bar ker en zag Margaret Court zich uitge schakeld door de Tsjechische Navratilo va. Vijf jaar terug wilde het bestuur van IJsselmeervogels de Amersfoortse hoofd onderwijzer overigens maar voor een korte periode inhuren. „Als we van het jaar maar gered zijn”, werd Stevenaart te verstaan gegeven. Maar die ambieerde een langer dienstverband als de resulta ten daarnaar zouden zijn. Hij kreeg dat. IJsselmeervogels wist zich dat eerste jaar niet alleen moeiteloos in de net gevormde eerste klasse van het zater- dagvoetbal te handhaven, maar greep onder zijn bewind daarna nog twee keer een kampioenschap en een keer de za- terdagbeker. Johan Cruijff: Di Stefano gepasseerd ziet er als volgt uit: 1. Johan Cruijff (Ned) 116 puhten, 2. Frans Beckenbauer (Wdl) 105 pnt, 3. Kazi mierz Deyna (Pol) 35 pnt, 4. Paul Breitner (Wdl)32, 5. Johan Neeskens (Ned) 21, 6. Gregorz Lato (pol) 16, 7. Gerd Müller (Wdl) 14, 3. Robert Ga- docha (Pol) 11, 9. Billy Bremner (Sch) 9, 10. ex aequo, Jurgen Sparwasser (Odl), Ralph Edström (Zwe), Berti Vogts (Wdl) allen 4. andere zaken die misschien ook belang rijk zijn een keer naar voren te halen”. Dat relativeren gaat de Amersfoorter zelf moeiteloos af: „De suggestie dat we bij een gunstige loting nog verder zou den kunnen komen in dit bekertoernooi, beschouw ik als een idee-fixe. Tot nu toe is echt alles meegelopen. IJMOND. Op nieuwjaarsdag komen verschillende voetbalelftallen in actie. Het programma: Oud DEMJong Dem 14.30 u. Na afloop volgt een nieuwjaars receptie in „De Boog”. Oud VelsenJong Velsen om 14.30 u. Hiervoor spelen de echtgenotes van selectiespelers tegen een gecombineerd dameselftal. Deze match begint om 13.30 u. BeverwijkJeugd- hoofdbestuur 14.00 u. VSV—oud VSV 14.30 u. Hiervoor spelen de jeugdleiders tegen een elftal van medewerkers- Deze wedstrijd vangt aan om 13.00 u. Oud WB—Jong VVB 10.30 u. KIC Oud za terdagKIC oud zondag en De Jeugdlei ders tegen het bestuur. Beide wedstrij den beginnen om 14.30 u. De Nederlandse ijshockey ploeg in het Spenglercuptoernood boekte een ver rassend gelijkspel (3-3) tegen Polen en leed een nederlaag (2-7) tegen Finland. In de algemene rangschikking bezet Ne derland de 5e plaats. De Hongaar Peter Szekely raakte zijn eerste plaats in het schaaktoernooi om de Europese jeugdtitel kwijt aan de Pool Boakowski. Hij speelde remise, ter- wijl zijn concurrent won. i Pierre Stevenaart, die behalve school hoofd ook voorzitter van de volleybal vereniging Spirit is, waarmee hij als speler zo’n 17 jaar terug in de landelijke top zat, ziet meerdere factoren die tót de IJsselmeervogels-successen geleid heb ben. „In de eerste plaats heerst bij voetbal lers uit (Spakenburg een enorm stuk zelfdiscipline. Dat is geloof ik kenmer kend voor de mensen uit de vissersdor pen aan het Ijsselmeer. In de selectie die ik nu tot mijn beschikking heb, zitten ook bijna allemaal Spakenburgers. Ze zijn verschrikkelijk honkvast, blijven hun club trouw en laten zich, vooral ook om principiële religieuze redenen, niet door het betaald voetbal weghalen. Dat betekent dat je jaar in, jaar uit maar weinig aan je ploeg hoeft te ver anderen en dat is natuurlijk een voor deel. Bovendien kennen de spelers el kaar allemaal, het zijn vrienden gewor den die wat voor elkaar overhebben”. „En dan is er natuurlijk die nuchter heid tot afstand nemen van het voetbal- gebeuren. Het is zelfs wel eens in non chalance ontaard en dat heeft ons zo af en toe een belangrijke wedstrijd gekost. Maar ook op dat gebied hebben mijn spelers zich in positieve zin zodanig ontwikkeld dat ik voor fatale foutjes door nonchalance niet zo bang meer ben”. Het Mc Gregor-team, dat al enige weken door Nederland toert en dat tij dens de kerstdagen het tournooi van Gerard de Lange BC won, zal onder andere aantreden met Mike Rowland (ex-Fiat Stars) en uitblinker Banks, die tijdens het tournooi in Amsterdam werd uitgeroepen tot de meest’ waardevolle speler. Clarence Hopson, die de voorlo pig bij BC Markt uitgeschakelde John Pleick zal gaan vervangen, aanvoerder Ken Grant en Ishley zijn spelers die enige tijd geleden in Beverwijk tegen Tetramin-Epibratos ook al imponeerden. „Daar horen natuurlijk ook die beker wedstrijden bij. Ze zeggen wel dat die duels ten koste van de concentratie in competitiewedstrijden gaan, maar ik ge loof dat niet zo. Bovendien blijven die unieke prestaties in dit bekertoernooi jarenlang overeind staan, dat pakken ze ons nooit meer af. Afgezien daarvan: het is misschien niet zo erg als we een jaar geen kampioen worden. Als we in de competitie nu de top niet bereiken, heb ben we volgend seizoen mooi de gele genheid alles nog eens te relativeren, Want heus: het gemiddelde niveau in de eerste divisie van het betaalde voet bal ligt hoger dan dat in de eerste klas van het zaterdagvoetbal, hoewel de top van die eerste klas in de eerste divisie geen gek figuur zou hoeven te slaan. Ik ben er trouwens toch van overtuigd dat IJsselmeervogels, als men op zondag had willen spelen, nu een gerenommeerde betaald-voetbalclub zou kunnen zijn. Zoiets als Volendam”. De gemeente stelt een bedrag ter be schikking aan de Beverwijkse sportraad, waarmee deze instelling door middel van een aangesloten vereniging een bepaalde tak van sport kan presenteren. In de afgelopen jaren hebben al drie takken van sport de gelegenheid gehad zich in het middelpunt van de belangstelling te plaatsen. Het begon met basketbal, ver volgens volleybal en vorig jaar was het zaalhockey, dat met een groots toernooi aan de weg kon timmeren. Voor 1975 zal het tafeltennis zijn. Rapidity heeft zich belast met de organisatie van enkele attractieve evenementen. Het tafelten- nisweekend wordt gehouden op 18 en 19 januari in de sporthal Beverwijk. Het programma is zodanig opgebouwd dat er een opklimmende lijn inzit, be ginnend met recreatie-tafeitennis voor de niet georganiseerde sportbeoefenaars, vervolgens tafeltennis op verenigingsni veau en tenslotte top-tafeltennis- De vereniging Rapidity, met als grote centrale leider voorzitter Joop Zuider- wijk, heeft het programma al in grote lijn klaar. Op zaterdagmorgen 18 januari wordt een scholierentoemooi gehouden voor leerlingen van de vijfde en zesde klassen van het basisonderwijs. Zeven tien scholen met in totaal 144 deelne mers (jongens en meisjes) hebben zich hiervoor aangemeld. De strijd kan zich afspelen op 28 tafels. In de morgenuren vindt tevens een toernooi plaats voor personeelsleden van Hoogovens, waarbij een poging wordt gedaan het vroegere CVB-tafeltennistoernooi weer nieuw le ven in te blazen. Gezien het algemeen karakter van deze sportmanifestatie is deelname ook opengesteld voor andere bedrijven. Personeelsleden van het PEN en van Van Gelder Papierfabrieken zul len aan deze wedstrijden deelnemen. Er vindt een onderverdeling plaats in club- spelers en niet-clubspelers. Organisator Joop Zuiderwijk is voornemens het pro gramma in de middaguren nog aan te vullen met een tafeltennistoernooi voor rolstoel-invaliden, waarbij hij de steun heeft verkregen van de Nederlandse In validen Sportbond. Als voorbereiding op de wereldkampioenschappen komt de N.I.S. met haar topspelers naar Bever wijk. Na afloop van deze wedstrijden zal de selectie voor het wereldtoernooi be kend worden gemaakt. Dezelfde middag wordt een drie dis trictenontmoeting gehouden. Hierin zul len de beste spelers en speelsters van de afdeling Kennemerland het opnemen te gen de vertegenwoordigers van de afde lingen Noordhollands Noorderkwartier en ’t Gooi. Het ziet er naar uit dat enige PARIJS(AFP). Johan Cruijff is opnieuw uitgeroepen tot voetballer van het jaar. Dit is de derde keer, want eerder in 1971 en 1973 voerde Cruijff ook de lijst van Europese voetballers aan. De verkiezing is het resultaat van een enquête, die jaar lijks wordt gehouden door het 'Franse voetbal tijdschrift „France-Football” en waaraan sportjournalisten uit vijf tien landen meedoen. Tweede op de ranglijst van 1974 staat „Kaiser” Frans Beckenbauer, de aanvoerder van het Westduitse nationale elftal, dat afgelopen zomer de wereldbeker veroverde. Johan Cruijff heeft met zijn derde verkiezing het record van de Spaanse voetballer Alfredo di Ste fano gebroken, die twee maal werd uitgeroepen tot voetballer van het jaar (1957 en 1959). De lijst van 1974 Dat de onderlinge verstandhouding tussen een aantal Russische spelers mo menteel niet best is, bleek uit de manier waarop Gantwarg en Koeperman de re mise overeen kwamen. Gantwarg zette het remiseteken op zijn notatiebiljet, waarna Koeperman hetzelfde deed. Zon- IJMOND. Mede dankzij de goede organisatie van de volleybalvereniging Europa Meubel Odin is het eerste mini- volieybaitoernooi in de IJmond een groot succes geworden. Aan dit toernooi werd door 240 volleyballers deelgenomen en het kostte dan ook heel wat hoofd brekens om dit volgeschreven toernooi goed te doen verlopen. tegen Gantwarg remiseerde, finishte Wiersma vier punten boven Koeperman, de winnaar van het kandidatentoernooi in Tbilisi. BREMERHAVEN(SID). De Neder landse basketbalploeg is op de derde plaats geëindigd bij het internationaal basketbaltoernooi in Bremerhaven. De ploeg won de wedstrijd om de derde en vierde plaats met 88-84 (rust 49-44) van de US All Stars. „Na een wedstrijd probeer ik de zaak altijd zo voordelig mogelijk voor ieder een weër te geven, ook voor de tegen stander”, zegt hij. De oefenmeester van IJsselmeervogels geeft toe dat uitgere kend hij zich elke week zou kunnen permitteren om te zeggen wat hij op zijn lever heeft. „Dat is zo. Mijn colle ga’s in het betaalde voetbal zouden dan voortdurend in de angst zitten op straat gezet te worden”. „Ontslagen worden? Dat zou mij niets dames gaan strijden om de hoogste eer, waarbij wederom een Duinwijck-trio op het ereschavotje verwacht wordt: Mar jan Luesken, Lily Weyers en Marja Ridder. De Duitse Ziebold is als vierde geplaatst. Guus de Vogel (Haarlem) en Clemens Wortel, die 3 weken geleden het nationaal kampioenschap behaalden, zul len ook op dit toernooi ver kunnen komen en de sterkste tegenstand zullen zij ondervinden van de koppels Boude- wijn en Rob Ridder, Piet Ridder-Guus van der Vlugt en het Arnhemse duo Jacobs-Donnison. Het toernooi is zeker niet overmatig ingetekend, wat o.m. blijkt uit het aantal aanmeldingen voor het damesdubbel n.l. slechts 9. De eerste prijs lijkt weggelegd voor Marjan Lues ken met Marja Ridder en voor de tweede positie komt het paar Pannemans-Zie- bold in aanmerking. Het gemengd dub bel tenslotte is weer een louter Duin- wijck aangelegenheid: De titelstrijd zal beslecht gaan worden tussen achtereen volgens Lily Weyers Piet Ridder, Marja en Rob Ridder, Marjan Luesken Bou- wedwijn Ridder en Margot Kramer- Guus v.d. Vlugt. De wedstrijden begin nen zaterdag 4 januari om 10.00 uur en zondag hoopt men in de Duinwijckhal om 14.00 uur met de finales te kunnen starten. Het team, dat bestaat uit Amerikanen die in de Westduitse liga spelen, had lange tijd de leiding in de wedstrijd, maar in de 37ste minuut gaf Cramer de Nederlandse ploeg een voorsprong (75- 74). Hierna moesten de Amerikanen Murray en Curran wegens vijf persoon lijke fouten het veld verlaten. De Ne derlanders profiteerden hiervan en ga ven de wedstrijd niet meer uit handen. Topscorers van de Nederlandse ploeg waren: Akerboom 22, Cramer 16 en Van Vliet 11. Bij de Amerikanen scoorden Romeo (26) en Abdel Mansour (20) het meest. Het toernooi werd gewonnen door Oostenrijk. In de finale versloegen de Oostenrijkers het Westduitse team met 82-74 (41-31). De eindstand: 1 Oostenrijk, 2. West-Duitsland, 3. Nederland, 4. US All Stars, 5. Zweden, 6. Denemarken, 7. Zwitserland, 8. Algerije. Niet alleen qua karakter, ook op puur voetbalgebied is IJsselmeervogels een echte topamateurclub. Stevenaart: „Een belangrijk wapen van ons is het op de juiste momenten afwisselen van een dieptepass op onze snelle spitsen en op balbezit spelen. Bovendien hebben wc een voorhoede waarin avontuur zit. Zon der dat avontuur in de aanval red je het niet in het voetbal. Moulijn, Kristensen, dat zijn mannen die daarvoor kunnen zorgen. Wij hebben St. Jaan en Henk de Graaf en Jan Vedder”. van de beste Rapidity-spelers voor de afdeling Kennemerland zullen mogen uitkomen. Het staat overigens als een paal boven water dat het werk van Stevenaart bij IJsselmeervogels hooglijk gewaardeerd wordt. Hij is nu aan zijn vijfde seizoen bezig en daarmee is hij nog niet aan hét record van zijn voorganger Jan de Rijk die zelfs 25 jaar achter elkaar diende, maar een dergelijk langdurige relatie tussen club en trainer tref je in het betaald voetbal niet vaak aan. BEVERWIJK. Het is de laatste jaren gebruikelijk om in de Beverwijkse sporthal een grote sportmanifestatie te houden. Dit idee is ontstaan, toen bleek dat de voordien gehouden zogenaamde sportweken niet meer voldeden. Een maal per jaar wordt nu een weekend gereserveerd om de plaatselijke vereni gingen de gelegenheid te geven hun sport in de belangstelling te plaatsen. HAARLEM. Levi’s-Flamingo’s, dat dit jaar geen Nieuwjaarstournooi organi seert, zal het nieuwe jaar openen met een wedstrijd tegen het team van Mc Gregor. Op Nieuwjaarsdag - woensdag - zullen de Haarlemmers ’s avonds om kwart voor acht aantreden in de Kenne- mer-sporthal. De formatie van Tom Quinn zal volledig zijn i schouwt het treffen als een voorbereiding op het competitieduel van komende zaterdag tegen BC Markt. Het hoofdbestuur van de Nederland se dambond gaat akkoord met een match Gantwarg-Koeperman-Wiersma om het wereldkampioenschap. Men heeft de internationale organisatie voorts laten weten dat deze kamp in Nederland geor ganiseerd kan worden. HAARLEM. Wanneer rond de jaar wisseling de competitie in vele takken van sport even stil ligt, wordt veelal de kans aangegrepen tot het organiseren van diverse nieuwjaarstoernooien. Ook bij badminton is dat het geval, en wat de speelsterkte van de deelnemers be treft springt het open A-toernooi van Duinwijck er zonder meer uit. Voor de eerste maal is er geenB-toernooi aan gekoppeld, terwijl men 2 buitenlanders heeft kunnen aantrekken, dit alles om het hoofdtoernooi een wat volwassener aanzien te geven. „Relativeren is ook belangrijk” Voor het avondprogramma van zater dag was het de bedoeling om een inter land-wedstrijd op het programma te plaatsen. Het is echter nog niet gelukt om een passende tegenstander voor het nationale team te vinden. Een en ander wordt bemoeilijkt door het feit dat reeds in begin februari de wereldkampioen schappen worden gehouden in Calcutta en veel landenploegen al half januari afreizen of in trainingskampen zitten. Het is niet onmogelijk dat het een jeugdinterland wordt, terwijl Zuiderwijk nog verwoede pogingen in het werk stelt om een sterk Duits clubteam naar Be verwijk te halen- Zondag 19 januari omvat het pro gramma een dagvullend onderdeel. Ne derlands toptafeltennis is dan te aan schouwen in de vorm van de vierde en laatste beslissende voorronde om de NTTB-cup voor heren en de Limburg- coupe voor dames. Deze wedstrijden zijn door de NTTB in Beverwijk vastgesteld om de sportmanifestatie een klapstuk te kunnen geven. De beste spelers en speel sters van Nederland komen dan in Be verwijk in actie. Er kan grote strijd worden verwacht, want de uitslag van Beverwijk is bepalend voor een klasse ring in de finale, die een week later wordt gehouden. Het betreft hier de in Nederland niet onbekende Duitse Gudrun Ziebold en een in Duitsland gelegerde Engelse mili tair, Donnison, die men wekelijks in actie kan zien voor de hoofdklasse vere niging Arnhem, die trouwens een beslis singswedstrijd moet spelen tegen Duin wijck met als inzet het landskampioen schap (26 januari). Een blik op de plaat singslijst geeft een bekend beeld: in het herenenkel (34 inschrijvingen) zijn ach tereenvolgens geplaatst Piet Ridder, na tionaal kampioen Rob en Boudewijn Ridder, terwijl ook Clemens Wortel hoog moet kunnen eindigen. Negentien AMERSFOORT. Pierre Stevenaart (35), trainer van het dankzij zijn sensati onele bekersuccessen in één keer tot de bekendste amateurvoetbalciubs van Ne derland uitgegroeide Spakenburgse IJs selmeervogels, heeft er geen moeite mee te erkennen dat hij na een wedstrijd nooit voor 100 procent zegt wat hij meent. Stevenaart, die de laatste maan den een enorme publiciteitsgolf over het dorp Spakenburg, zijn vereniging, zijn spelers en zichzelf zag slaan, heeft leren poseren zoals zijn collega’s uit het be taalde voetbal dat ook nogal eens plegen te doen. De Rus Tsjegolev passeerde Koeper man op de ranglijst via een overwinning op de Amerikaan Smith. In een gesloten partij kwam Smith door tempogebrek in ademnood. Tsjegolev dwong zijn tegen stander een afwikkeling toe te laten die de Rus een gunstig eindspel opleverde. Binnen enkele zetten verzilverde Tsjego lev het voordeel en bereikte daardoor achter Wiersma de tweede plaats. In de sluitingsronde waren de spelers zeer produktief. Vijf van de zes partijen eindigden in een overwinning. Daarbij was ook de winstpartij van Baba Sy, die na zijn maximale score in de eerste drie ronden, niet meer had gewonnen. In een goede positiepartij versloeg Sy de jonge Fransman Rabatel. Frank Drost en Frans Hermelink smaakten het genoegen Robert Clerc nog net voorbij te streven. Drost isoleerde een voorpost van Bassi- rou Ba om die na knap voorbereidend werk buit te maken en Hermelink kon met behulp van combinatiedreigingen de Fransman Hisard een schijf ontfutselen. Beiden hadden daarna geen moeite het materiaalvoordeel in winst om te zetten. De meestergreep werd gewonnen door de Leidse leraar in de wiskunde, Evert Bronstring, die daarmee het recht ver wierf om het volgend jaar in de groot- rneestergroep mee te spelen. De wereld titel bij de jeugd is gegaan naar de 16- jarige Bernard Robillard, die vóór het toernooi nog volslagen onbekend was. Eindstanden Grootmeestergroep: 1 Wiersma IB punten, 2 Tsjegolev 15 pnt., 3 en 4 Baba Sy en Koeperman 14 pnt., 5 Smith 11 pnt., 6-8 Gantwarg, Drost en Hermelink 10 pnt., 9 en 10 Bassirou Ba en Clerc 9 pnt., 11 Hisard 7 pnt., 12 Rabatel 5 pnt. Meestergreep: 1 Bronstring 15 punten, 2 en 3 Scholten en Varkevisser 14 pnt., 4 Aliar 10 pnt., 5-7 Dubois. Nimbi en Kane 9 pnt., 8 Grégoire 8 pnt., 9 Van de Meerendonk 6 pnt., 10 Lepsjitsj 0 punten. Jeugdwereldkamploenschap: 1 Robillard 15 punten, 2 en 3 Boezinski en Jansen 14 pnt., 4 Hofstee 12 pnt., 5 Jouvert 11 pnt., 6 Leter 9 pnt., 7 Bronshtein 5 pnt., 8 Stanek 4 pnt., 9 Martens 3 pnt., 10 Ahel 3 pnt. Dameswereldkampioenschapwlnnaarsgroep 1 Michailowskaja 16 punten, 2 Spasskaja 14 pnt., 3 Graas 13 pnt., 4 Nieuwenhuizen 12 pnt.; verliezersgroep: 1 Barras 12 punten, 2 Claes 6 pnt., 3 Munitz 5 pnt., 6 Nizic 2 pnt. doen. Ik hoef van leven”. Twee dagen na de bekersensatie tegen FC Groningen, dagen die hem voldoende gelegenheid hebben gegeven de gebeur tenissen rond zijn club van de laatste maanden nog eens te overdenken, levert het hem geen problemen op om niet alleen nuchter maar ook eerlijk zijn mening over de unieke successenreeks van IJsselmeervogels te geven. „Ik heb me de afgelopen dagen bij voorbeeld afgevraagd wat mijn inbreng daarin geweest is. Ik ben tot de conclu sie gekomen dat het achteraf toch be langrijk was dat ik twee competitiewed strijden van Groningen gezien heb. De indruk die ik daarbij opdeed, heb ik aan mijn spelers proberen door te geven. Dan kan je alleen maar af wachten of ze de dingen die je vertelt aannemen of niet. Dat is nu opnieuw goed uitgepakt. Maar je hebt mij niet horen beweren dat die overwinning op Groningen voor een belangrijk deel mijn werk zou zijn geweest. Als het goed gegaan is wordt het normaal gesproken het werk van de spelers genoemd. Als het niet goed gaat heeft de trainer het gedaan. Dan is zijn inbreng zo groot geweest dat hij er vaak uit moet”.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 17