IJMONDERS MET HET BESTE EN SLECHTSTE NIEUWS UIT 1974 MEDISCHE DIENSTEN J. Langenwisch voorzitter dorpsraad af Inbraakje in De Meerpaal ft/ I Opnemen gasmeterstanden in Beverwijk en Wijk aan Zee RIJPAARDEN OP HOL GESLAGEN DECEMBER NIEUWS DINSDAG 31 PLAATSELIJK 19 74 Dochter Luchtfotografie Het weer (Van een onzer verslaggevers) Eengezinshuis Regen BEVERWIJK/HEEMSKERK Over luttele uren verdwijnt 1974 om plaats te maken voor een nieuw jaar. Ongetwijfeld een jaar vol ellende, kommer, ver driet, agressie, vrolijkheid, mini male hoop, verwachting, teleur stelling, een sprankje geluk, te vredenheid en voldoening. Op da grens van het oude en het nieu we is het goed om even achterom én vooruit te kijken. Het verle den is bekend, de toekomst, wie zal het zeggen? Tweeëntwintig inwoners van de IJmond zeiden het, op ons verzoek. Joke Dieben-Frerichs en Jan Piet Stokman tekenden hun relaas op. Wens voor ’75 - „Vrede”. Den Uyl nog steeds in nieuws „De algemene Wens 1975 voor burgemeester van B. Kriek, journalist te Beverwijk: „Iedereen een goeie te kunstschilder Beste nieuws - „Na 23 jaar in een 1 Operatie Gasmeter geslaagd BEVERWIJK (Van een onzer verslaggeefsters) Beste nieuws - „Aanneming van de nieuwe bibliotheekwet door de twee de kamer”. A. Tieken. direkteur openbare bi bliotheek Beverwtfk-Heemskerk: Wens voor ’75 gehele wereld”. Wens voor ’75 - „Nog zo’n vakantie en het weggaan van de ellende”. Beste nieuws - „We zijn gelukkig met elkaar”. BEVERWIJK. Drie op een weiland aan de Creutzberglaan gestalde rijpaar den zijn gistermiddag, waarschijnlijk ge schrokken van knallend vuurwerk, uit de weide gebroken en op hol geslagen. Politieagenten konden de paarden op de Zeestraat te pakken krijgen en kalme ren. De dieren zijn weer naar hun weide terug geleid. Een 23-jarige huisvrouw heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van haar kenteken- en rijbewijs. De beschei den zaten in een portefeuille, die zich in de gang van een woning aan de Graaf Florislaan bevond. De dieven zijn de woning waarschijnlijk via de brievenbus binnengedrongen. De scholieren kregen een zwarte map, waarim 180 kaarten, een viltstift en een instructiepapiertje zaten. Bijna alle scho lieren waren tegen vier uur ’s middags bij de kantine van het gasbedrijf terug. „We hebben het zo uitgekiend, dat ieder ongeveer 180 adressen af moest lopen. En ik moet zeggen, de jongens doen het voortreffelijk. Ik heb geen klacht van de verbruikers ontvangen”. Slechtste nieuws - „Al dat afschu- weljjke geweld, die kapingen en oor logen”. Slechtste nieuws - „Wees persoon lijk, alle ellende op de televisie”. Dr. M. ALBRECHT regen Beste nieuws - „Dat mijn dochter op het Pius X-college werd toegela ten en het daar zo goed doet”. Slechtste nieuws - „Het gijzelings drama in Den Haag”. R. Schaap, bedrijfsleider Sporthal Beverwijk: Wens 1975 - „Zoals bekend streeft Hoogovens naar goede verhoudingen met de omgeving. Ik hoop dat ook voor 1975 de eerste letters van de achternamen van de drie burgerva ders in de IJmond de grondslag zul len vormen voor die verhouding, na melijk B(ruinsma), N(ielen), Reeh orst) ofwel „Behoorlijke Natuur Re laties”. H. Hartman, voorzitter Werkgroep Asumburgtheater Heemskerk: C. Berghuis, raadslid CNP te Be verwijk: J. G. S. Bruinsma, burgemeester van Beverwijk: Wens 1975 gezondheid”. Wens 1975 - „Spoedige bouw van De Nieuwe Slof”. Wachtcommandant Th. van Veen, politie Heemskerk: Mevrouw Klomp, echtgenote raads lid A. Klomp van de VVD: Poppe de Boer, fotograaf Damiate Pers B.V.: H. Jansen jr., wethouder van Be verwijk: flat te hebben gewoond, mag ik vol gend jaar een eengezinshuis hier in Heemskerk betrekken”. Slechtste nieuws - „Het overlijden van collega Schoolmeester. Het hele korps is weken uit z’n doen geweest”. Slechtste nieuws - „Dat de mensen niet eerlijk kunnen zijn en elkaar de smerigste beledigingen naar het hoofd slingeren”. P. J. Schipperus, fractie-voorzitter CDA in de raad Beverwijk: Wachtcommandant J. Shcagen, po litie Beverwijk: Beste nieuws - „Dat ik door veran deringen in ons bedrijf meer gelegen heid heb gekregen om persoonlijke hobbies, waaronder de luchtfotogra fie, uit te leven”. Slechtste nieuws BC Da meneer gds Wens 1975 - „Dat we met elkaar blijven praten en vrede kunnen hou den”. Beste nieuws - „De wereldkampi oenschappen voetbal op de televisie. Een geweldige reclame voor de voet balsport”. Slechtste nieuws - „De steeds maar weer terugkerende honger in diverse landen”. Wens 1975 - „Dat er nu eens einde lijk vrede mag komen en dat die landen, die in vrede leven die ook mogen behouden”. M. de Groot, fractie-voorzitter de PvdA in de gemeenteraad Heemskerk: Wens 1975 - „Meer democratie in Heemskerk”. Beste nieuws - „Dat er gelukkige familie-omstandigheden waren die ik heb mogen meemaken”. Wens 1975 - „Het allerbeste voor iedereen en het besef, dat we het in Nederland nog niet zo slecht hebben”. Krantenbezorger Léon Wezenpoel, Beverwijk: Wens 1975 - „Dat Feyenoord weer kampioen moge worden”. Slechtste nieuws - „Toen ik hoorde, dat brigadier Schoolmeester was ver ongelukt”. Wens 1975 - „Een goeie gezondheid voor iedereen”. Wandkleden maken begint op maandag avond 13 januari om 20 uur. Dinsdag avond 14 januari eveneens om 20 uur start de cursus macramé. Alle activitei ten vinden plaats in de hobbyzaal van het dorpshuis De Moriaan. Voor de cur sussen kan men zich opgeven bij A. van der Kolk-den Duyf, Verlengde Voor straat 82 a. tel. 340. van van R. SCHAAP sport Apotheek. Zie Beverwijk. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Verloskundige. Zie Beverwijk. Wit Gele en Groene Kruis. Zuster M. Ruiter, Diepenbrockstraat 102, Heems kerk, tel. 32644. Om half zes werd in de kantine een na- bijeenkomst gehouden, tijdens welke de scholieren de adressen van verbruikers kregen, die 's morgens of ’s middags niet thuis bleken te zijïi. Velen gaven te kennen volgend jaar weer aan de actie gasmeter te willen meedoen, al was het alleen maar om die zeventig gulden zakgeld te bemachtigen. Slechtste nieuws - „Het niet door gaan van de broodnodige personeels uitbreiding van de bibliotheek”. Wens voor ’75 - „Geluk voor alle wereldbewoners, want als iedereen vredig en gelukkig is ben ik het ook”. Wens voor ’75 - „Het in werking treden van de nieuwe bibliotheekwet, en meer persoonlijk een verminde ring van de gewelddadigheden en het lege vandalisme”. Beste nieuws - „Ik vond het fijn om uit de mond van de PvdA’er Martin de Groot te horen, dat de socialisten de komende jaren in de gemeenteraad een opbouwende en kritische begeleiding van het college zullen nastreven”. Beste nieuws - „Mijn ouders waren dit jaar 50 jaar gehuwd. Mijn schoonouders maakten 40 jaar huwe lijkstrouw vol. Ik voelde me erg blij, dat ze dat mochten meemaken”. Slechste nieuws - „Dat er in onze wereld nog altijd honger is en dui zenden mensen als ratten sterven omdat ze geen eten hebben. Het moet Slechtste nieuws in de familie op jonge leeftijd”. „Vrede over de Mevrouw Tabak, huisvrouw in Be verwijk: Beste nieuws - „De plotselinge re geringswisseling in Griekenland”. „Sterfgevallen lieu- en cultuurbewustzijn onder de inwoners van de IJmond”. Beste nieuws - „Dat ik twee maan den na mijn eindexamen en na tach tig sollicitaties eindelijk een fijne baan als vormingsleidster in Haarlem heb gevonden”. VELSEN-NOORD- Vannacht is er ingebroken in gebouw De Meerpaal in Velsen-Noord. Een raampje op de bene denverdieping werd geforceerd, waar door de inbrekers binnen konden komen. Er worden 57 pakjes sigaretten en enke le flesjes chocomel vermist. Slechtste nieuws - „De enorme ver nielingen di§ door de jeugd regelma tig aan de Sporthal worden aange richt”. J. P. Bolhuis, voorzitter VVV Wijk aan Zee-Beverwijk: Beste nieuws - „De start van de woningbouw aan de Büllerlaan”. Beste nieuws - „Dat we 25 jaar getrouwd zijn en nog een goede ge zondheid bezitten. Daar vallen de po litieke toestanden bij in het niet”. Slechtste nieuws - „De verwording van de democratie in Amerika”. A. Mulder jr., makelaar in Bever wijk: De brandweer moest gisteravond nog even in actie komen, toen op de hoek Arendsweg/Huiderlaan twee autowrak ken in vlammen opgingen. Een van de uitgebrande auto’s is inmiddels van ge meentewege weggesleept. Tenslotte deel de de politie tussen 18 en 22.30 uur gister- Laan der Nederlanden zestig je maximumsnelheid. WIJK AAN ZEE. De heer J- C. Langenwisch heeft om gezondheidsrede nen het voorzitterschap van de dorps raad moeten neerleggen. De functie wordt tijdelijk door de heer A. Verha gen waargenomen. met onze know-how, onze kennis mogelyijk zijn om dat hongerpro- bleem op te lossen”. Beste nieuws - „Onze goede ge zondheid en het feit, dat mijn klein zoon drie weken bij ons heeft gelo geerd”. Het laatste nieuws in 1974' van de werkgroep sociaalculturele zaken van de dorpsraad is, dat mevrouw Rijlaarsdam op donderdag 9 januari weer met de cursus Engels begint. Mevrouw Kuhne uit Castricum start op die dag de tweede naaicursus. Voor de nieuwe creatieve cursussen kan men zich nog opgeven. Wens voor ’75 - „Dat we een uit stekende start mogen hebben met de nationale en internationale toernooien begin volgend jaar. Tien weken ach ter elkaar hebben we wat in de sporthal, en ik krijg al grijze haren als ik daar aan denk”. regen BEVERWIJK Operatie Gasmeter is maandag in Beverwijk en Wijk aan Zee uitstekend verlopen. Ongeveer 70 scholieren liepen in record- tempo 12.000 adressen af om de stand van de gasmeter op te nemen. Het Gasbedrijf Beverwijk en omstreken zit ieder jaar omstreeks de jaarwisse ling met deze grootscheeps voorbereide actie, nu alle gasmeters in het voorzieningsgebied tegen het einde van het jaar worden opgenomen. Met deze meteropneming spaart het Gasbedrijf jaarlijks ongeveer 400.000, uit. „Dat meneer W. P. J. Mudde, directeur reis-, en passagebureau in Heemskerk: Slechtste nieuws - „De tragische geschiedenis met president Nixon en dat de Arabische wereld Arafat naar voren heeft geschoven. Ik vermoed, dat de vrede nog ver weg is”. Wens 1975 - „Veel geluk en wijs heid voor iedereen en dat mensen elkaar gaan bijstaan om dat geluk te behouden”. Slechtste nieuws - „Het faillisse ment van vele middenstanders, die dag en nacht hebben gewerkt om hun hoofd boven water te houden”. Aan de hand van instructiemateriaal werd uiteengezet hoe te handelen. Het gasbedrijf verzocht de jongens, die met de opneming f 70 verdienen, niet in te gaan op vragen of klachten van verbrui kers en ze hiervoor te verwijzen naar het gasbedrijf. Een mevrouw ujt Beverwijk belde ongerust het gasbedrijf op. Hoofd van de administratie, de heer Bergen He negouwen vertelde: „Ze wist, dat de gas meter zou worden opgenomen en vroeg of ze vandaag nog wel de deur uitkon, want ze wilde graag boodschappen doen”. Dr. M. Albrecht, directeur perso neel- en algemene zaken en per 1 oktober voorzitter directie Hoogovens IJmuiden B.V. Om half zes kwamen enkele scholieren terug om opnieuw adressen en zwarte mappen in ontvangst te nemen. Overdag bleken heel veel verbruikers niet thuis te zijn. Deze adressen moesten na half zes afgegaan worden. In Heemskerk en Uitgeest komt men op 2 januari, waarna Castricum, Limmen en Akersloot op 3 januari volgen. De 120 scholieren en 20 ambtenaren hebben dan ruim 31.000 meterstanden opgenomen. Slechtste nieuws - „Ik had dit jaar een sneller economisch herstel in Ne derland verwacht. Ik hoop, dat dat in 1975 gebeurt”. Wens 1975 - „Dat hele grote stuk ken van Beverwijk herbouwd mogen worden”. Beste nieuws - „Zeer persoonlijk, en meer een herinnering maar de eindeloze vakantie die we deze zomer in Frankrijk hebben doorgebracht en waar ik nog vrijwel dagelijks aan terugdenk”. Beste nieuws - „In Bilthoven is onlangs een makelaarscomputercen trum in gebruik genomen. Alle ma kelaarskantoren zijn daarop aangeslo ten. Elke dag krijg je een stroom van informatie, waarvoor je voorheen da gen lang in de weer was”. Vanmorgen tegen acht uur verzamel den de 70 scholieren zich in de kantine van het gasbedrijf aan de Parallelweg. Slechtste nieuws - „Het feit, dat wij dit jaar ondanks de machtigings wet een record-inflatie hadden in ons land van bijna 10 procent. Dat wij daarmee internationaal geen slecht figuur slaan is een troost, maar wel een schrale. Het voortduren van dit inflatie-tempo zal onze sociale ver houdingen onder grote spanning zet ten en waardevolle verworvenheden, als bijvoorbeeld een goede pensioen voorziening in ernstig gevaar bren gen”. Wens 1975 - „Dat het klimatolo gisch gezien in Nederland wat beter mag worden en het besef, dat een vakantie een positieve bijdrage levert in het leren verdragen van elkaar”. Beste nieuws - „Toen CRM, pro vincie en gemeente bekend maakten een financiële bijdrage aan de stich ting van De Nieuwe Slof te zullen geven”. Beste nieuws - „De actie „Geven voor Leven”. Het Nederlandse volk heeft enorm gegeven. En dat Bever wijk 165.000,- aan de actie schonk. Ik liep van trots naast mijn schoe nen”. Wens 1975 - „Ik hoop, dat de agressie minder wordt en dat de ver houding in Heemskerk tussen politie en burgerij mag blijven zoals die momenteel is”. Den Haag zit” Slechtste nieuws - „Dat in 1974 duidelijk is geworden, dat we naar de sodemieter gaan. We staan er econo misch bezien slecht voor”. H. Nielen, Heemskerk: Slechtste nieuws - „Dat meneer Den Uyl nog steeds in Den Haag zit”. Wens 1975 - „Een goeie gezondheid voor mijn gezin en aanverwanten”. '-w Beste nieuws - ,,’t Is meer een belevenis, maar de fijne wintersport vakantie die ik met vrouw en kinde ren in het rustige Noorwegen heb doorgebracht”. Adèle Bot, MAVO-scholiere: Beste nieuws - „De 65 miljoen gulden voor Geven voor Leven”. R. van Zon, Heemskerk: Beste nieuws - „Dat Nixon einde lijk is opgelazerd”. Slechtste nieuws - „De door Hoog ovens gelanceerde uitbreidingsplan nen richting Noordzee”. Wens voor ’75 - „Een groter mi- Annemieke Buis, inwoonster van Heemskerk: HEEMSKERK Artsen. Van dinsdag 18 uur tot woens dag 9 uur: F. B. Naber, Jan van Kuikweg 78, Heemskerk, tel. 32475; van woensdagmorgen 9 uur tot woensdagavond 24 uur: A. J. M. Schu macher, Jonkheer Geverslaan 21, Heemskerk, tel. 31402. internationale ontwikkeling. En Nixon, die de democratie wilde ver moorden”. „Meer begrip eikaars standpunt, een grotere ver draagzaamheid en voor iedereen een goede gezondheid”. Artsen. Voor de groep artsen Fier- stra, Pernot, Plantinga, Reddingius, Rolink, De Ruiter, Takken, Versélewel de Witt, Hamer, Visser en Vreeling wordt tijdens de jaarwisseling dienst gedaan door G. A. Takken, Julianaweg 44, Wijk aan Zee, tel. 02517-333. Voor de groep artsen Guldemond- Swaab, Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Kester, Vos en Zeijlmans wordt van dinsdagmiddag 12 uur tot woensdagavond 24 uur waargenomen door G. J. Vos, Arendsweg 124, Bever wijk, tel. 23586. Apotheek. Voor avond-, nacht- en zondagdienst: Duinwijkapotheek, Po pulierenlaan 44, Beverwijk, tel, 23388. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Stichting Samenwerkende Groene Kruisverenigingen: zuster A. Stranck- meijer, Zonnebloemlaan 31, Bever wijk, tel. 27428 en zuster P. Luiting, Vlaanderenstraat 8, Beverwijk, tel. 34543. Wit Gele-kruis, Zuster G. Th. Dekker- van Reith, Fazantenlaan 47, IJmuiden, tel. 02550-18877. Verloskundige. Waarnemend: me vrouw I. A. M. Skotarczak-van der Klaauw, Plantage 154, Beverwijk, tel. 23976; eigen praktijk: mevrouw J. M. H. Kruidenberg-van Saaze, Hannie Schaftstraat 5, Heemskerk, tel. 32327; vrij: mejuffrouw A. M. Bot. Beste nieuws - „Dat Feyenoord kampioen is geworden”. Slechtste nieuws - „Toen die Duitse directeur daar op het vliegveld in Tanger door de vliegtuigkapers werd neergeschoten. Ik was razend toen ik het hoorde”. Beste nieuws - „Behalve veel slecht nieuws is er gelukkig ook fijn nieuws. Zoveel, dat kiezen moeilijk wordt. Maar ik denk bijvoorbeeld aan de grote belangstelling van de schooljeugd voor onze boomplant- dag of het feit, dat niet min der dan 9000 kinderen tijdens de jeugddag bij Hoogovens op bezoek kwamen. Oh, ja, en dan natuurlijk die ene dag in het jaar dat het niet regende”. Slechtste nieuws - „Kreeg ik net per telefoon binnen. Een goede vriend van me zit zwaar ^in de problemen”. Wens voor ’75 - „Dat diezelfde vriend z’n problemen de baas wordt en mensen vindt, die ’m in zijn moeilijkheden komen bij staan”. Slechtste nieuws - „De werkloos heid, vooral onder de jongeren. Ook de toenemende agressie baart mij zorgen. Als dat zo blijft geef ik geen cent voor de wereldvrede”. •w

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 4