politierechter Agressieve verkeersdeelnemer slaat medeweggebruiker neer Agenda J Onvoorwaardelijke gevangenisstraffen voor verboden vuurwapenbezit b Kunststoffen en rook vormen bij branden het grootste gevaar Verenigingsreeuws (U@ [ytart] Ee VELSEN NEEMT DE BRANDBEVEILIGING ONDER DE LOUPE metnico scheepmaker r O R IN HEEMSKERK S' 1 Geen spreekuur Röntgenologisch bevolkingsonderzoek ■J - PLAATSELIJK NIEUWS 4 n i m c r» a n 1975 J A N U A R 7 Velsen-IJmuiden Gevaar Controles Duidelijke taal Ondergoed Ontkennen Verkoop Milder Molestatie Velsen-IJmuiden Geen bewijs Autodak Volmacht (Van onze rechtbank- verslaggeefster) Dl Castricum HAARLEM De Haarlemse ju stitie neigt ernaar de straffen voor verboden wapenbezit op te voeren en dan met name over te gaan op onvoorwaardelijke gevangenisstraf fen waar voorheen voorwaardelijke werden gegeven of geldboetes. Deze tendens valt te constateren in de zittingen van de laatste tijd. Van de leden van het openbaar minis terie was mr. Bijl de Vroe (de of ficier van justitie belast met vuur- wapenzaken) degene die al eind november vorig jaar zijn veront rusting verwoordde. Hij constateer de met enige moedeloosheid dat de straffen die nu worden uitgedeeld weinig preventief werken. Heemskerk Velsen-Noord Heemskerk Beverwijk Beverwijk (Van een onzer verslaggevers) j. DINSDAG 7 JANUARI Geo- Huygens- Huygens- en 20 u. E t jo lii ja b< er haalde Zo’n 3900 nam een 58-jarige man uit Alkmaar in enkele maanden tijds op met de volmacht van een Beverwijkse weduwe met wie hij elf jaar had sa mengewoond. Na een beroerte verbleef ze in het ziekenhuis. Voor twee zaken moest hij nu voor de Haarlemse politie- reclasseringstoezicht, beter gaan. Hij eis te 100 en een maand voorwaardelijk en die werden ook opgelegd. Mt nit he uil Ve Gr va va rr si d< w si BEVERWIJK Wethouder F. Kae- bisch jr. is tot en met 20 januari met vakantie. Zijn wekelijks spreekuur is tot en met die datum vervallen. I opi lok rui Ve: leic eer I de set 1 Fr: als coi jar se Ht be irc ee: de W( „V de ka E Rik de, var te me ij ma; schi van den het non (oui bes een och mis dag stel ter ma ma wij uur c; H V. BEVERWIJK Inwoners van Bever wijk, die om wat voor reden dan ook niet hebben deelgenomen aan het on langs gehouden röntgenologisch bevol kingsonderzoek, worden door de ge meente in staat gesteld zich alsnog te laten onderzoeken. het leven door rookvergiftiging en ver stikking. Daarom is bescherming tegen rook het. belangrijkst. Heel gevaarlijk in verblijfsinrichtin- gen zijn de nylon tapijten in de gangen, welke in minder dan geen tijd volop in brand staan. Het verbod ervan moet dan ook uitdrukkelijk in de bepalingen wor den opgenomen. Zo is het in café’s uitdrukkelijk verboden kunststofversie- ringen te hebben aan de plafonds. Die zelfs nog hoger dan alleen voor bezit. Voor het afleveren van een vuurbuks stond terecht een 43-jarige Beverwijker. In januari ’74 verkocht hij de buks aan iemand in Wijk aan Zee en daar had hij nou spijt van als haren op zijn hoofd. BIOSCOPEN Corso Theater (Dorpsstraat) Dinsdag 20 u. „Goud voor de dapperen” woensdag 14 u. 101 Dalmatiers” U weet voor uzelf natuurlijk best, dat oplossing E. het beste zou zijn geweest, zowel voor Gonneke, die liefde nodig heeft, als voor Erik, die contactarm is en door zijn moederbinding een moeders kindje dreigt te worden, dat alleen nog maar met zijn moeder naar de bios wil. Gonneke zou bij Erik op de kamer moeten slapen, oplossing E; 20 punten, maar geloof maar niet dat een van de families ertoe te porren zou zijn deze beste en eerlij kste oplossing te geven, want ze weten nu eenmaal aan welk ver wachtingspatroon zij dienen te beant woorden. Enkele jaren geleden was er een mo del bouwverordening, waarin de eisen in verband met de brandbeveiliging varen opgenomen. Dit dan ten aanzien van het woonaspect in gebouwen. Voor alle niet- woongebouwen gold dat niet, maar daarvoor werd bepaald, dat „nadere” eisen „kunnen” worden gesteld. Daaraan De uitwerking van de ongerustheid en de neiging dat om te zetten in onvoor waardelijke gevangenisstraffen bleef dan ook niet uit maandagmorgen- Inderdaad vielen er onvoorwaardelijke straffen, maar lang niet in alle gevallen en er moet gezegd worden dat er binnen die strafmaat toch vele nuances merkbaar waren, waar gelet werd op omstandighe den en persoon van verdachten. De man hield vol dat hij de handteke ning niet vervalst had en uiteindelijk zou blijken dat zowel de officier van justitie als de politierechter op dit punt niet tot een wettig bewijs konden ko men. Dat was anders voor de verduiste ring. Hij gaf ook toe misschien wel eens iets van het geld voor zichzelf gebruikt te hebben. In de periode van maart tot juli zou hij 1200 besteed hebben aan uitstapjes en cafébezoek. De rest van het geld ging naar de vaste plichten van het huishouden van de vrouw. Juist tegenwoordig bij het gebruik van kunststoffen, is bij brand een flinke rookontwikkeling te verwachten. Boven dien komt bij verbranding van kunst stoffen chloor vrij-, dat direct in werkt op de longen. De meeste mensen, die bij een brand omkomen, verliezen Een interview met de Australische Premier Whitlam bevatte ook wel zo ongeveer alle vragen die je zo’n man kan stellen, alleen leek het me foutief gedacht om te stellen dat Europa zoveel minder van Australië weet dan Austra lië van Europa, en dat dat gek is. Tenslotte telt Australië minder inwoners dan Nederland, dus allicht dat we in Europa niet dagelijks wakker liggen van Australië. Maandag toonde de Haarlemse politie rechter mr. Vink in de zitting met een rol waarop zes vuurwapenzaken prijk ten, een zelfde ongerustheid. „Er zijn zo wat wapens onder de mensen, een grie zelige zaak” aldus mr. Vink. ,,De één is bang, de ander is dronken Ik begin me af te vragen of de straflijn die ik vorig jaar volgde wel juist was Ook het verkopen van een vuurwapen is strafbaar en het strafmaximum is Andere vuurwapenbezitters kwamen er met mildere straffen vanaf. Honderd gulden en een week voorwaardelijk, na een eis van ƒ25 meer, kreeg een 23- jarige Haarlemmer. Hij bezat op 14 ok tober diverse patronen, lichtkogels en een alarmpistool. Dat lag bij hem in de auto voor z’n bescherming, omdat hij al eens een keer zou zijn aangevallen. ,,Ik wist niet dat het voor bedreiging geschikt was” aldus de man. Mr. Vink: „Nu, dat kan al met een speelgoedpis- tooltje”. De man werd uitgelegd dat de loop van zijn alarmpistool was uitge boord en dat is verboden- Het vervelen de is dat je ze wel in Duitsland zo kunt kopen. Verdachte had zich op vuurwa pen wet en -reglement gegooid, had zijn dossier helemaal nagezien en was naar de Wetswinkel gestapt om nou precies te bezien in hoeverre hij strafbaar was. Helaas had hij, eigenlijk daartoe geïn spireerd door zijn dossier, in de verkeer de artikelen gekeken. „Maar”, aldus brandweercommandant De Jong, „wat is een bouwverordening als er geen toezicht op wordt gehouden? Ik miste nochtans de vraag waarom een gesubsidieerd gezelschap niet vanuit een uiterst linkse, marxistische levensvi sie zou mogen toneelspelen, zolang het marxisme in Nederland niet verboden is en bijvoorbeeld communistische schrij vers als Theun de Vries staatsprijzen en subsidies krijgen. De man protesteerde. Het lag daar toch open en bloot Mr. Vink vond het daar niet in die kast te kijk liggen en zei: „Wat ,Open en Bloot’ is heb ik zo langzamerhand nou wel geleerd!” Hij legde alleen een boete van 100 op. Centrale bibliotheek en filialen, Plein 1945; 14.30-17.30 uur vol volwassenen en tieners; Willemsbeekweg: 15.30-17.30 uur (jeugd en tieners); Wüstelaan, Sant poort: 14.30-17.30 uur (volwassenen, tie ners en jeugd); Wijkerstraatweg, Velsen- Noord en Zeewijkplein, IJmuiden-West: 19-21.30 uur (volwassenen, tieners en jeugd). Mr. Vink: „Vindt u dat nou goed, dat geld van haar in cafees op te maken?” Verdachte: „Eh, nee... maar nou ja, ik heb er niet zo op gekeken. Je leeft samen tenslotte.Mr. Vink: „Daar was de familie anders helemaal niet over te spreken”. De vrouw verblijft overigens nu in een verpleegtehuis, en de man wil graag het geld terugbetalen. Dat kan hij via de speciale voorwaarde die mr. Vink aan de geëiste straf toevoegde: het werd 250 en drie weken voorwaardelijk, met als voorwaarde dat hij binnen vier maanden de 1200 betaalt. Een 24-jarige jongeman uit Beverwijk reed op 2 juli met een stevige slok op naar huis. Bij z’n huis stapte hij uit en kroop zijn metgezel die nog veel meer van de kaart was achter het stuur. Prompt maakte deze een serie aanrijdin gen en dreigde daarna door het publiek gemolesteerd te worden. Gewaarschuwd ging de andere knaap er ook naar toe en op zijn eigen verzoek mocht hij mee naar het politiebureau. Daar bleek toen dat ook hij had gereden onder invloed en dat kwam hem op een proces-verbaal te staan. Zo’n heel ernstig geval vond de offi- ceir dit nou weer niet, de jongeman was zeiden de getuigen zeker niet zuiver op de graat geweest toen hij de auto verliet zelf, maar niet zo erg als zijn metgezel, en hij had ook geen aanrijdingen ver oorzaakt. De reclassering is van mening dat het nu erg goed met hem gaat en mr. Bijl de Vroe wilde niet dat door een straf ’s mans werk doorbroken zou worden. Hij eiste twee weken voorwaar delijk, 150 boete en een jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid. Hij hoopte dat de voorwaardelijke straf een stok achter de deur zou zijn aangezien de drankproblematiek toch nog niet geheel over is. Mr. Vink legde die twee weken ook voorwaardelijk op, met 100 boete en zes maanden ontzegging. Veel interessanter was het tweege sprek met mr. De Brauw van DS’70 en Proloog-acteur Kees Maat over de ver klaring van de federatievoorzitters van DS’70, dat zij achter de beschuldigingen van mevrouw Van Veenendaal staan inzake de democratie-ondermijnende in doctrinatie van DS’70. Het is een vreemd gezicht om te zien hoe een jong acteur zonder das en met veel haar op een veel intelligentere manier discussieert dan een oud-minister, die alles maar van horen zeggen had, en zelfs even in debat ging over de vraag of de marxist Ernst Mandei nu een Fransman was (zoals hij dacht) of een Belg (zoals Kees Maat en Mandei zelf denken). DINSDAG 7 JANUARI Werf, Jan Ligthartstraat, 20 uur: kla verjassen. Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 20 u. WOENSDAG 8 JANUARI Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 14.30-17 u. DINSDAG 7 JANUARI Openbare bibliotheek. Wijkerstraat weg: 19-21.30 u. WOENSDAG 8 JANUARI Openbare bibliotheek. Wijkerstraat weg: 14.30-17.30 u. ontbrak dus exact aan welke eisen moe ten worden voldaan. In die bouwverordening komen uiter aard ook allerlei voorwaarden voor, die betrekking hebben op de brandveilig heid, de te verwerken materialen en de constructie. Zoals om een voorbeeld te noemen: brandwerende vloeren, afhan kelijk van het fe,it of zich onder het huis bij een drive-in woning een garage, dan wel een slaapkamer bevindt. De nieuwe brandbeveiligingsverorde ning geldt ook voor de niet-hinderwet- plichtige gebouwen, die vallen onder het begrip „inrichting”. Daaronder worden verstaan loodsen, vemen, theaters, bio scopen, schouwburgen, tentoonstellings ruimten, verblijfinrichtingen, kampeer- plaatsen, stadhuizen, hotels om maar enkele te noemen. Wie een dergelijke „inrichting” wil gaan betrekken moet daarvan kennisgeven aan B. en W. en krijgt dan binnen twee maanden van het college een zogeheten verklaring, waarin vervat de eisen waaraan moet worden voldaan. Eisen, die betrekking hebben op de brandveiligheid en die afgestemd zijn op de landelijk genorma liseerde verordening. Datzelfde geldt ook voor de brandbevei ligingsverordening. In Velsen kent men bij de brandweer vier preventieambtena- ren; twee brandmeesters en twee offi cieren, die regelmatig op pad zijn, zowel om hun controlerende taak te verrichten als ook om voorlichting te geven. Op merkelijk is dat men op den duur toch alle voorwaarden en raadgevingen gaat veronachtzamen, met als gevolg, dat in bejaardentehuizen bij controle wordt vastgesteld, dat men klosjes heeft gelegd tussen de rookdeuren omdat het zo moeilijk is ze telkens te moeten open maken. ïn de toekomst zullen hier zelfsluitende rookdeuren moeten worden geïnstalleerd, die dichtgaan als er alarm wordt gegeven. Een typisch voorbeeld van een gebouw dat in minder dan geen tijd vol rook ook komt te staan als er brand uitbreekt is het Velsense stadhuis, waar het trap penhuis en de gangen voor een snelle uitbreiding van de rook door het gehele gebouw zorgen. Een 25-jarige Haarlemmer stond te recht voor het bezit van een vuurbuks en twee patronen. Hij had ook de jacht wet overtreden en zich op verboden duinterrein in Bloemendaal bevonden. De laatste twee dingen horen thuis bij de kantonrechter omdat het overtredin gen zijn. Mr. Vink vroeg de man of hij ze allemaal ter wille van de efficiency zou behandelen, maar dat weigerde hij. Iets wat weinig voorkomt. De man moet trouwens zelf ook nog terugkomen, want er worden getuigen gehoord omdat hij ontkent.. Dat was niets nieuws voor de politierechter: „U ontkent altijd. We ken nen eikaar al zo goed nietwaar en altijd ging het wel om een vuurwapen”. Eigenlijk had hij dat voor z’n broer gedaan, die dacht niet zo goed door over alles en meende bovendien een wind buks en niet een vuurbuks te bezitten. Verdachte wist wel degelijk hoe gevaar lijk zo’n ding is, niet voor niets is hij lid van een schietvereniging- Hij had het wapen uit voorzorg zo de deur uitge werkt. Hij kreeg conform de eis gezien deze omstandigheden en ook omdat hij nooit eerder werd veroordeeld twee we ken voorwaardelijk en 150 boete. Gonneke moet op aanbeveling van de voogdijraad in een warm gezinsklimaat worden geplaatst. Er is een gezin van vader, moeder, dochter Marion en zonen Erik en Hans. Wat zal dit gezin voor oplossing kiezen als er geen eigen kamer voor Gonneke beschikbaar is? A. Gonne ke moet maar een ander gezin zoeken; B. men zal Gonneke opnemen op voor waarde dat zij het contact met haar eigen moeder verbreekt; C. men zal haar opnemen en zij mag bij Marion op de kamer slapen; D. men zal haar opnemen en zij krijgt Eriks kamer, terwijl Erik bij Hans intrekt. rechter verschijnen: de kwestie van de vervalsing van de handtekening van 'e vrouw op die volmacht en verduistering van de gelden. Deskundigen hadden geconstateerd dat de handtekening van de vrouw niet de hare was en dat met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid gezegd kon worden dat het aan de man toebehoorde. Maar dat ontkende hij: hij zou de hand van de vrouw in het ziekenhuis hebben vastgehouden toen ze de handtekening zette. De vrouw had later ontkend dat die handtekening de hare was. De man: „Na de beroerte wist ze van het ene uur op het andere niet meer wat ze gezegd had”. Mr. Vink: „Dan moet ze ook geen handtekening zetten”. Zij kunnen zich daartoe met hun oproepkaart bij de onderzoekauto vevoe- gen, die van 14 tot 16.30 en van 18 tot 20 uur staat opgesteld op de parkeerplaats achter het Stadskantoor (maandag 13 januari), hoek Italiëlaan-IJsselstraat (dinsdag 14 januari), Westerhoutplein op de parkeerplaats van de Muziekschool (woensdag 15 januari) en op de Markt (donderdag 16 januari). Het röntgenonderzoek neemt slechts enkele minuten in beslag en kost 6 per persoon. Wanneer men niet in staat is dit bedrag bij te dragen, mag dat geen reden zijn om niet aan het onderzoek deel te nemen: men betaalt dan gewoon zoveel als men kan missen. VELSEN. Binnen afzienbare tijd zjal de gemeenteraad zich buigen over de nieuwe brandbeveiligingsverordening, zo als die nu door de brandweer is voorge steld aan het gemeentebestuur. Op het stadhuis worden de laatste voorbereidin gen daartoe getroffen, daar bepaalde ar tikelen in deze verordening overeen stemmen met enkele in de Algemene politie-verordening en men doublures wil voorkomen. „Als de gemeenteraad met die brand beveiligingsverordening accoord gaat be tekent dat nog niet, dat daarmee alles veilig is gesteld. Er hoeft maar één persoon te zijn, die zich ergens niet aan stoort zoals het roken in een hotelbed en je hebt brokken” vertelt brandweercommandant J. M. de Jong. Niettemin is het wel een aanzienlijke verbetering omdat er nu voorwaarden- zeg maar eisen kunnen worden gesteld op het gebied van de brandbevei liging, welke afgestemd zijn op de lan delijk genormaliseerde verordening. Dit nu was het „bijzonder moeilijke probleem” dat Rob Out aan de vier- persoonsgezinnetjes in „Ons kent ons” voorlegde. Iedereen koos vo.or oplossing C- En dat was blijkbaar goed, want ze kregen er behoorlijk wat punten voor. Maar was de vraagstelling ook goed? Zou u iets anders hebben gekozen? Zou u, als u miljoenen ogen op u gericht wist, voor oplossing A. gekozen hebben, ook al wist u dat uw Marion, die toch al zo snel beïnvloedbaar is en aanpassings moeilijkheden op school heeft, hoogst waarschijnlijk voorgoed verpest zou worden door die „moeilijke” Gonneke? Of zou u die zo onsympathieke beslis sing B. nemen, waarin Gonneke het contact met haar moeder moest verbre ken, ook al wist u dat dit de enige mogelijkheid was om Gonneke (die on der invloed van haar onevenwichtige, drankzuchtige en trouwens ook aap de heroïne verslaafde moeder zo moeilijk was geworden) weer een normaal leven te laten leiden? Een 61-jarige man uit Beverwijk was op 24 september aangehouden met een cylinderrevolver. Hij bezat dat voor zijn eigen veiligheid een gevaarlijk be roep, horecaondernemer! en bewaar de het in een kast in de slaapkamer onder een stapeltje ondergoed. Open en bloot voor iedereen zo voor het grijpen, vond hij. Omdat dat ding nogal vreemd was samengesteld, en de man voor de eerste maal terecht stond werd er twee weken voorwaardelijk en 200 boete tegen hem geeist. Velserbad, Briniostraat, 16.40-18 en 20- 21.30 uur: gemengd zwemmen. Gebouw Baptistengemeente, J. P. Coenstraat, 20 uur: repetitie Velsen Ge mengd Koor. Cultureel Centrum: Moerbergplant- soen, 20 uur: receptie „Bel Canto”. WOENSDAG 8 JANUARI Centrale bibliotheek en filialen, Plein 1945: 14.30-17.30 uur en 19-21.30 uur (volwassenen en tieners); Willemsbeek weg 14.30-17.30 uur (Volwassenen, tie ners en jeugd). Velserbad, Briniostraat 6.30-8.00, 14- 15.15 en 21.30-22.00 uur: gemengd zwem men. Speeltuinvereniging „In veilige haven”, Heer enduin weg, geopend van 13.30-17 uur. zijn net zo gevaarlijk als de kunststof - plafonds in woningen. Als daar brand uitbreekt smelt die stof en druipt gloei end heet op de mensen, die dan gillend van de pijn rondlopen. Tegen al dergelijke dingen kan niet genoeg gewaarschuwd worden, maar de mensen worden als het ware „waarschu- wingsmoe. En probeer maar eens de mensen te verbieden kunststofartikelen in huis te nemen” aldus de brandweer commandant, die zich verder in lovende woorden uitliet over de perfecte samen werking met de gemeentelijke dienst voor bouw- en woningtoezicht. Wat betreft de situatie in Velsen, noemde hij deze zeer redelijk. De afge lopen jaren zijn regelmatig plotselinge controles gehouden in inrichtingen, ho recabedrijven en pensions, waarbij nim mer ernstige zaken aan het licht zijn gekomen. „Die controle blijft regelmatig doorgaan, maar nogmaals, ook al pro beert een hoteleigenaar of de eigenaar van een pension alle voorwaarden nog zo goed mogelijk na te leven, als een gast met een brandende sigaret op bed in slaap valt, kun je alle controle ten spijt toch het ergste verwachten. Een tweede automobilist werd ook slachtoffer van dit alles: uit belangstel ling gestopt werd hij geconfronteerd met de kreet „hoor jij ook bij dat zootje” en even later sprong verdachte boven op z’n auto wat hem een deuk van ƒ1100 schade bezorgde. Het typische was dat beide slachtoffers ondanks de aansporin gen daartoe van de politierechter geen behoefte eraan hadden hun resterende schade te gaan verhalen: de schrik voor repressailles zat goed in de benen. De officier van justitie mr. Bijl de Vroe wees erop dat de man geen eerdere veroordelingen heeft gehad, en dat hij door drank en gezinsproblematiek zo uit de band sprong opeens. Het zou nu, met Dat lijkt me een van de zwakke punten van „Ons kent ons”, dat voor mijn gevoel niet van de grond wil komen vanwege alle gebruikelijke, al te gebruikelijke ingrediënten voor een spelshow die het bevat. De presentatie van Rob Out is op zichzelf niet onvol doende, maar mist „persoonlijkheid”, waardoor hij in de categorie Tony Berk en Henk van Montfoort valt, en niet in de categorie Mies Bouwman en Berend Boudewijn. Betere berichten heb ik over „Aktua”, dat met een paar goede onderwerpen sprekend op een echte actualiteitenru briek leek. Weliswaar leek het sporton derdeel dit keer nergens op, en had Bob Kroon voor mij niet uit Genève hoeven komen om over Breznjev’t gezondheids toestand te filosoferen (als Willem Duys ziek te bed ligt, kan Breznjev toch ook wel eens ziek zijn?), maar het interview met luitenant-generaal Tamaela van de Zuidmolukse republiek RMS, die over een getraind „legertje” beschikt, mocht er wezen, ook al hebben we Tamaela en zijn legertje al eens eerder op het scherm gezien. Vrolijk wordt ik er overigens niet van, noch van die man-tot-man-gevechten van die geüniformeerde Zuidmolukse jongens, noch van dat vaste geloof van Tamaela en zijn verwanten dat zij eens in een bevrijd Zuid- Molukken zullen wonen. Het is alsof je een heel oude tandeloze operatenor, met het album met vergeelde foto’s op zijn schoot, ziet en hoort praten over zijn come-back in de Scala van Milaan in zijn glansrol van Paljas. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruysdaelstraat) „Waar is toch die verrekte 7de compagnie gebleven?” TENTOONSTELLINGEN Tentoonstellingsruimte (Const. Huygens- straat) Fototentoonstelling „Het geroofde thuisland” van Lies Wiegman geopend tot en met 11 januar op woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur Zandkraai (Handelstraat) tentoonstelling van produkten cursussen: geopend op werkdagen tot 18 januari. DINSDAG 7 JANUARI Grenspost, Soerstraat. Vanaf 19 uur schaakclub Weenink. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. WOENSDAG 8 JANUARI Sportfondsenbad, Kuikensweg. pend 7-10, 12.30-13.45 en 14.15-15.15 u. Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: volwassenen 10-12.30, 14-17.30 en 19-21 u„ jeugd 14-17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19- 21 u.; Kingsford Smithstraat 110a: jeugd 14.30-17.30 u. „Er moet dan maar eens duidelijke taal gesproken worden” zei mr. Bijl de Vroe tegen een 31-jarige Zandvoortse aannemer. Die had een pistool met vijf patronen waarmee hij zijn vrouw wilde beschermen. Hij was overigens in een scheiding met haar gewikkeld, maar juist nu ze alleen was werd ze steeds door mannen lastig gevallen. De officier eiste tegen verdachte, vier weken. Mr. Vink meende dat het strafblad, zij het dat daar wel wat opstond, dat toch niet helemaal wettigde en legde de helft on voorwaardelijk, de rest voorwaarde lijk op. Drie weken on voorwaardelijk eiste mr. Bijl de Vroe tegen de 21-jarige Amsterdammer die op 13 augustus in Zandvoort een pistool bezat. Hij was eens door iemand mishandeld en droeg het wapen nu bij zich uit zelfverdedi ging. Geruststellend deelde hij mee dat hij in voorkomende gevallen heus alleen maar op de benen geschoten zou hebben. De officier memoreerde wat er kan gebeuren met vuurwapens, en daarbij juist dat zelfde Zandvoort aan, met zijn „Strandmoord” van april ’73. De man had geen strafblad op dit gebied en kreeg een week onvoorwaardelijk en twee voorwaardelijk. BIOSCOPEN City, dinsdag en woensdag 20 uur: „Dr. Zjlvaga” (geprolongeerd). DIVERSEN Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid, stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen, da gelijks te bezichtigen van 14 tot 17 uur. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden, Op werkdagen te bezichtigen van 10 tot 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, IJmuiden. Dinsdag en donderdag van 12 tot 14 uur. (Van onze rechtbankverslaggeefster) HAARLEM De agressie in het ver keer ontlaadde zich weer eens op 9 juli op de Maquettelaan in Heemskerk. Een automobilist werd klemgereden, probeer de toen het nummerbord van de andere wagen te zien e n bevond zich luttele momenten later op straat dankzij de krachtige greep van één van zijn oppo nenten. Dat waren twee broers, van wie er nu één, 21 jaar oud en wonend in Castricum, terecht moest staan voor de Haarlemse politierechter mr. Vink. Hij zou de automobilist uit de wagen ge sleurd hebben en toen in woede op hem hebben ingeslagen. De man was daarbij in het prikkeldraad beland, liep een dikke lip op en overal schrammen. Z’n kleren waren gescheurd. De verdachte was niet op de zitting verschenen. Hij verklaarde bij de politie dat hij de indruk had dat zijn broer ruzie kreeg, dat hij toen het slachtoffer naast zijn wagen zag staan en dat hij een stomp kreeg toen hij vroeg wat dat met zijn broer moest. Hij was hem hierop achternagerend en had hij hem gepakt bij het prikkeldraad. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat) 19 en 21.15 u. Pornosex in Bangkok’’, 19.80 u „The sound of music” Luxor Theater (Breestraat) 19 en 21.15 u. Spy’s” TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (Huize Schey- beeck, Velserweg). Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbesdaan 23 Beverwijk Tel. 25120. DIVERSEN Stadskantoor (Pres. Kennedyplein) 20 u. openbare vergadering commissie onderwijs en culturele zaken. 4

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 4