TOT EN MET ZONDAG TOPSPORT IN BEVERWIJK Europees biljartkampioenschap vanmiddag in sporthal begonnen hensen weer compleet r— Ka Kijken ■m - Bestuur „Wijkeroog” Veremgiigsiisuws (éb DJwö] 1 -H de OPRUIMING start 7 :s BEVERWIJK Overhemden - Joppers - Jacks - Spijkerbroeken - Terlenkapantalons - Truien Nutsspaarbank schenkt tienduizend gulden bij opening nieuw kantoor mm» - - aoi DONDERDAG 16 JANUARI I 'v M II VELSEN-IJMUIDEN metnico scheepmaker PLAATSELIJK NIEUWS 9 1975 DONDERDAG JANUARI CF e. ,a ®8 - Velsen-IJmuiden Heemskerk Velsen-Noord Beverwijk Luxor Wij ruimen om plaats te maken voor de Stadsschouwburg voorjaarskollektie 2® Let op onze advertentie a.s. maandag - tijdelijk GROTE MARKT HAARLEM f - I Kennemer Theater City HET IS IN ZEKERE zin merk waardig dat de film „Juggernaut”, die van heden tot en met woensdag avond in City zal worden vertoond, betrekkelijk kort geleden werd ver vaardigd door Richard Lester. wel ke regisseur destijds ook de Beatle- films en andere humoristische werk jes voor zijn rekening heeft geno men. Want Lester heeft nu met „Juggernaut” geheel andere wegen ingeslagen, door de handeling te la ten afspelen aan boord van de „Britannic”, het vlaggeschip van de „Sovereign Line”, met Omar Sharif als kapitein Brunel. En op dit luxe passagiersschip ontwikkelt het ver haal zich als een boeiend sensatie- drama. Heemskerk I Velsen-IJmuiden Beverwijk yJiS (Van een onzer verslaggeverrs) .MSJ I n 7 ra. Hf: ,CJj. Films b B (Van een onzer verslaggevers) Agenda Geo- eens i- OOK IN DIT 1 HEATER wordt in de matineee van zondag de sensatie vervan- m 60 id en vierde wedstrijd. Vrijdag, zaterdag en zondag beginnen de wedstrijden om 1 uur. Deelnemers zijn Hans Vultink, Jean i?' ONDERWIJS WORDT het in de mati nee van zondag met ,,’t Zit in de lucht” over een geheel andere boeg gegooid. Dit is namelijk een klucht met in de hoofd rol George Formby, zodat met deze film een uurtje dolle pret in het vooruitzicht kan worden gesteld. Richard Harris als de vertwijfeld naar de explosieven zoekende com mandant Fallow in „Juggernaut”, welke film in City zal gaan draaien. Airport” zal worden ge- i van Bedrijfsleider Rob Schaap en zijn me dewerkers hebben de woensdag besteed voor de opbouw van de biljartarena. Op de drie tribunes kunnen ongeveer 300 mensen plaats nemen en als die bezet zijn' kan mén de vaste tribune Van de sporthal voor het publiek openstellen, zodat 1000 biljartliefhebbers de wedstrij den in de hal kunnen volgen. De NOS zal via de televisie uitgebreid aandacht aan de titelstrijd schenken. Speciale te levisielampen verlichten de wedstrijdta- fels en in de commentaarkamers bij het restaurant is alles in gereedheid ge bracht om de verslaggevers een optimaal werkklimaat aan te bieden. DONDERDAG 9 JANUARI Verenigingsgebouw, Prinsesselaan. 19.30 u. jaarvergadering Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. VRIJDAG 10 januari Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.. Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg- pend van 9-12 en 13.30-15.30 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. HAARLEM. Bij de officiële ope ning van het nieuw? hoofdkantoor van de Nutsspaarbank West Nederland in Haarelm door mr. F. J. Kranenburg, commissaris van de koningin in Noord- Holland, is aan tien sociaal-culturele instellingen een bedrag van tien, mille geschonken. Ook twee organisatie^ in de IJmond krijgen elk duizend gulden te weten de stichting dagverblijven geeste lijk gehandicapten in- de IJmond in Heemskerk en de stichting algemene hulpdienst in IJmuiden. BEVERWIJK. Vanmiddag half een gaf burgemeester J. G. S. Bruinsma het startsein voor de Europese biljartkampi- oenschappen ankerkader 47-1 in de sporthal. Tot en met zondag 12 januari houden acht topbiljarters uit zes landen de twee gloednieuwe wedstrijdtafels van de Roosendaalse firma Roothaert bezet. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. Zoals wij des tijds al hebben bericht is in december bij de volkstuindersvereniging „Wtfker- oog” uit Velsen-Noord met de verkie zing tot nieuwe voorzitter van de heer E. W. F. Hekster een eind gekomen aan de interne conflicten. Dit bestuur is inmiddels geheel ge completeerd, waarbij de heer J. Schra- tna, Ladderbeekstraat 35 voor het secre tariaat werd aangewezen. Penningmees ter is thans de heer B. Schoo, met de heren A. Wemke en A. Molenaar res pectievelijk als tweede secretaris en tweede penningmeester. Tweede voorzit ter, tevens belast met het toezicht op de bouwwerken werd de heer A. Kansen, terwijl de heer J. Eversen tot inkoopléi- der werd aangesteld. Met uitzondering van voorzitter Hekster, die uit IJmuiden komt, zijn de bestuursleden allen in Velsen woonachtig. De heer Hekster heeft de leden er in zijn nieuwjaarsbrief nog eens op gewe zen dat de gereglementeerde bouwvoor schriften zijn bedoeld voor het bevorde ren van een mooi tuincomplex, evenals hij er nadrukkelijk aan herinnerde dat het overnachten in de huisjes niet is toegestaan. Voorts werd door hem nog eens de medewerking van de leden inge roepen, teneinde een bloeiend vereni gingsleven te kunnen herstellen. VRIJDAG 10 JANUARI Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 14.30-17.30 en 19-21.30-u. j...L derzoek naar de verborgen bommen in gestald, zódat alles erop wijst dat de spanning van „Li,™,.'’ -ie. combineerd met de rampsituatie „The Poseidon Adventure”- EN INDERDAAD resulteren deze ge beurtenissen in een grootscheeps avon tuur, waar zelfs kikvorsmannen en pa rachutisten bij moeten worden ingescha keld. Een uitermate spannend filmavon- tuur dus, waar een groot deel van het publiek waarschijnlijk het koude zweet in de handen bij zal voelen opkomen. CHARLES BRONSON is in de film „Mr. Majestyk” weer eens het middel punt van intriges en bedrog, waarbij hij als eigenaar van een grote plantage in Frank Renda (Al Lettieri) een schur kachtige tegenstander moet ontmoeten- Laatstgenoemde is namelijk een beruch te moordenaar, die om verschillende re denen besluit ook Vince Majestyk, om het leven te brengen. Aldus moet hij zich van rustig burger omschakelen tot een ware „killer”- De uitdaging wordt door hem aanvaard en na een slopende achtervolging door bergen en bossen slaagt Vince erin zijn belager tenslotte onschadelijk te maken. Welk resumé een sensationele en spannende avonturenfilm impliceert, die van vrijdag- tot en met zondagavond in de Velsense Stads schouwburg zal worden vertoond. - |||nM umui s In de grote zaal is er alles aan gedaan om het geluid te dempen. Zo is het dak van het restaurant met platen schuim- plastic bedekt om het geroezemoes van de gasten in het restaurant niet tot de biljartarena te laten doordringen. Dat de Europese biljartkampioen- schappen ankerkader 47/1 in Beverwijk worden gehouden is geen toevalstreffer. De Biljartbond heeft het 50-jarig be staan van de Beverwijkse vereniging „Excelsior” aangegrepen om het flink in de internationale belangstelling staande kampioenschap naar de Beverwijkse sporthal te halen. Vanmiddag half twee is de eerste wedstrijd begonnen. Om half vier volgde de tweede en vanavond half acht en half tien volgen respectievelijk de derde Niets is te dol als het om de liefde gaat; meisjes die graag naar bed willen staan aan de top in „Frühreife Betthaschen”. In de nachtvoorstelling van vrijdag en zaterdag kan men er zich van overtui gen, dat werkelijk niets te dol is als het maar om liefde gaat. In Kennemer The ater voorts de rekende humor uit de Beierse bedden en bergen: ,,’t Gaat pas goed als ’n Tiroler ’t doet”. Vijf beeld schone meisjes landen in de Beierse Alpen en hebben van hun bazen, die een planeet beheren, opdracht gekregen een lading mannelijk zaad mee terug te nemen. Maar de meisjes blijven na het einde van de minnelijke avonturen op moeder aarde en dragen verder bij tot de bevolkingsaanwas van het frivole dorp in de bergen van Tirol. TIJDENS DE reis wordt namelijk een anoniem bericht ontvangen dat aan boord enige hoogst explosieve ladingen liggen opgeslagen, welke op bepaalde ogenblikken zullen ontploffen als de da der achter de schermen - die zich aan- kondigt met de naam „Juggernaut” - niet een fabelachtig hoog bedrag krijgt toegespeeld. En als duidelijke waarschu wing voor de ernst van de bedreiging, wordt alvast een eerste lading maar tot ontploffing gebracht. UITERAARD WORDT onmiddellijk op de „Britannic” een koortsachtig on- Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 15-17.30 en 19-21 u.; Amstelstraat 44; volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19- 21 u.; Kingsford Smithstraat 110a: jeugd 15.30-17.30 en 19-21 u. TENTOONSTELLINGEN Tentoonstellingsruimte (Const. Huygens- straat). Fototentoonstelling „Het geroofde thuisland” van Lies Wiegman; geopend tot en met 11 januari op wonsdag, vrijdag, zaterdag van zonzondag van 14 tot 17 uur. Zandkraai (Handelstraat). Expositie van pro- dukten cursussen; geopend op werkdagen tot 18 januari. DONDERDAG 9 JANUARI Vrijburcht, Vrijburglaan- 20 u. jaar vergadering Fotokring. Progress-sociëteit, Const. Huygens- straat. Geopend vanaf 20 u. VRIJDAG 10 JANUARI Lichtboei, Maasstraat. 20 u. kienen. Progress-sociëteit, Const. Huygens- straat. 20 u. Gala-avond carnavalsvere niging Propeppers. Donkey Shot, A. Verherenstraat. 20 u. American Gipsy. Openbare bibliotheek. Kerkweg' 45: volwassenen 14-17-30 en 19-21 u., jeugd 15.30-17.30 u. 9 Het roemruchte duo Terence Hill en Bud Spencer maken er in „Pas op of we slaan d’r op” weer een dolle boel van. Gangsterkeizer Atilla blaast de spiksplinternieuwe rode buggy van het duo op. Dat dit op een kermisterrein gebeurt heeft alles te maken met de wens van de keizer om ter plekke een wolkenkrabber te bouwen en als het gen door de humor, dank zij de verto ning van de naar het bekende sprookje bewerkte film „Ali Baba en de veertig rovers”. Met als speciale attractie het feit dat hier de reeds overleden Franse komiek Fernandel nog eens in actie kan worden gezien. duo besluit om daar eens een stokje voor te steken volgen dolle kluchten en fikse vechtpartijen elkaar in hoog tempo op. Richard Burton in „Raid on Rommel” gaat met een handvol ongetrainde man nen Rommels pantserdivisie in de gloeiend hete Lybische woestijn te lijf. Dat zij daarin slagen, echter wel ten koste van bijna alle deelnemers van de groep, kunt u zondagmiddag in het thea ter aan de Breestraat bekijken. Richard Burton zoals u hem nog nooit eerder zag, luidt een van de filmslogans. Ik Werd een beetje overvallen door de mededeling van Viola Enkelaar dat Pa-- noramiek gewijd zou zijn aan president' 1 Sadat van Egypte; en dat na het laatste, nieuws in een extra Panoramiek op-; nieuw op Sadat zou worden teruggeko-, men. Zov?«l .eer wordt gewoonlijk alleen. aan vermoorde of plotseling gestorven Staatslieden bewezen. Ik belde dus gauw 06222-333 op voor het nieuws per tele foon. maar over Sadat werd geen woord gezegd. De urgentie van het programma werd naderhand door Klaas-Jan Hindriks op gehangen aan recente berichten over door Sadat getoonde vredeswil in het Midden-Oostén. Een betere reden voor een extra programma is inderdaad niet denkbaar, bovendien bracht de EO op de andere zender The burning candles naar Tel Aviv en Jeruzalem, zodat er via Hilversum toch weer iets van een kos misch evenwicht ontstond. r Sadats laatste woorden, althans in de ze uitzending van ABC-News, waren dat hij hoopte dat- op zijn graf geschreven zou worden: „Hij heeft geleefd voor de vrede en- hij is gestorven voor zijn principes”. Dat leek me wel een goede samenvatting van de indruk die hij via dit programma op de toekijkende Neder lander maakte. Een „dorpeling”, zoals hij genoemd werd, maar dan toch wel met iets van hetzelfde zelfbewustzijn dat ook-»46’ die andere dorpeling Charles de Gaulle-—- uitstraalde. Een rustige pijproker („Pijp-.— rokers .zijn geen onruststokers” stond er op het pijpenrekje van mijn, grootva-i der geschreven), maar als persoonlijk-- heid en politicus toch „een verrassing”, zoals Abba Eban zelf zei. ftet méést onthullend vond ik nog wat Shifley' Ëlack-Temple vertelde, het voormalige filmsterretje dat in de loop der jarep is uitgegroeid tot een politica. Tóen zij een paar jaar geleden bij Sadat op bezoek was, vroeg hij haar met grote nadruk aan Nixon de boodschap te ge ven dat hij, Sadat, de eerste Arabische leider was die daadwerkelijk naar vrede streefde. Shirley ging naar het Witte Huis, maar ze kreeg Nixon niet te spre ken, evenmin als zijn directe medewer kers, zodat ze haar boodschap maar in arren moede aan zijn secretaresse afgaf, die later zo onhandig met bandrecorders bleek om te gaan. Sadat kreeg nooit enig antwoord op zijn boodschap en besloot toen tot de aanval op Israel Zo simpel liggen die dingen natuurlijk, nooit. Ik bedoel: als Nixon hem wel geantwoord had, bijvoorbeeld, met een J „welgemeend „houen zo” of zoiets, dan —zou-Sadat-waarschijnlijk toch wel in de« aanval zijn gegaan, maar toch moet je zulke persoonlijke contacten (of het uit blijven daarvan) niet onderschatten. Want Tom Braden legde ons, exclusief voor de NOS, nog even vanuit Amerika uit hoe het zat met die ziekte van Brezjnjev. Brezjnjev zou naar Sadat gaan, Amerika vreesde dat hij Egypte weer wapens zou beloven en dat Israël' zich dan weer gedwongen zou voélen te Ijewijzen dat de eerste klap een daalder waard Was, dus u begrijpt dat toen met opluchting kennis werd genomen van het feit dat Brezjnjev zijn bezoek we gens ziekte had moeten afzeggen. C BIOSCOPEN City, donderdag en vrijdag 20 uur: „Jugger naut.” Stadsschouwburg donderdag 20.15 uur: to neelgroep „Centrum” met „Bingo”; vrijdag 20 uur: „Mr Majestijk.” DIVERSEN Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen-Zuld, stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen, da gelijks te bezichtigen van 14-17 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat. IJmuiden. Dag. te bezichtigen van 9.30 tot 12 uur en van 14-16.30 uur. Niet op zaterdag en zondag. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden. Dag. te bezichtigen van 10 tot 12 uur. Niet op zaterdag en zondag. Oude Raadhuis, Velsen-Zuid, donderdag 20 tot 22 uur. Tentoonstelling „Flevum en de Romeinen in Velsen”. Voor groepen en scho lieren na telefonische afspraak: 023-320788- 378034. Galerü ,,’t Hart”, Koningin Wilhelminakade 44, expositie schilderijen tekeningen en pop pen van Anna Aland, dagelijks geopend. DONDERDAG 9 JANUARI Velserbad, Briniostraat 16.30-17.30 uur gemengd zwemmen. Centrale bibliotheek en filialen, Plein 1945 14.30-17.30 uur wolwassenen en tie ners; Willemsbeekweg 14.30-17.30 uur jeugd en tieners; Wijkerstraat Velsen- Noord 19-21.30 uur volwassenen en jeugd. Gymnastiekzaal Ossendorpschool Wijk aan Zeeërweg 20 uur les en conditietrai ning boksclub „De Ring”. In den Abeel, Abelenstraat 20 uur, re petitie „V.A.T. 71”. Stadhuis 19.30 uur: openbare vergade ring gemeenteraad. VRIJDAG 10 JANUARI Velserbad, Briniostraat, 6.30-12.15- 13.15; 16.45-18 en 19.30-21 uur gemengd zwemmen. Centrale bibliotheek en filialen, Plein 1945 14.30-17.30 en 19-21.30 uur volwas senen en tieners; Willemsbeekweg 15.30- 17.30 uur jeugd en tieners; Wiistelaan Santpoort 19.30-21.30 u. volwassenen, tie ners en jeugd; Wijkerstraatweg, Velsen- Noord, Zeewijkplein, IJmuiden-West 14.30-17.30 uur volwassenen, tieners en jeugd. Badhuizen Snelliusstraat, geopend van 13-21 uur; Doodweg, Velsen-Noord geo pend van 13-21 uur- Sporthal „Zeewijk” 19.30 uur, Volley- bal-competitie. Ml’r 8 -■- LH- ILü “HHIuH k. ia Hë Ingixiüiwimgrf: ëiSiMSlüt Bessems, Dieter Muller, Franz Stenzel, - Francis Connesson, José Galvez Manza no, Gunther Siebert en Johan Scherz. -r Kinderdorpen De afdeling Vejsen- Noord van de Nederlandse Christen Vrouwenbond komt voor de eerste maal in het nieuwe jaar bijeen op dinsdag 14 januari in ontmoetingscentrum „De Meerpaal”. In deze bijeenkomst wordt belangstelling gevraagd voor de nieuwe actie van de NCVB „S.O.S. Kinderdor pen”, waarvoor mevrouw dr. H. H. IJ. Meijer-Prascmarer een inleiding zal houden. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u. „De meedogenloze doder”, 19.30 u.: Patton”. Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15u.: „Pas op .of we slaan d’r op”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Schey- beeck, Velserweg 2). Geopend op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Be verwijk, tel. 25120. DIVERSEN Sporthal (Van Loenenlaan). Europese biljart- kampioenschappen anker kader 47-1 op 9, 10, 11 en 12 januari. Bjijkt da^r niet uit hoe belangrijk dat persoonlijke contact is tussen de staats lieden? Brezjnjev kan niet komen, dus kan er ook igeen sprake zijn van een wa'penovereenkomst, want ambassadeurs en telefoons tellen nog steeds niet mee in de hogere politiek. „Zullen we Israël aanvallen?”, vraagt Syrië. „We hebben geen wapens genoeg”, zegt Egypte. „Hoe kan dat nou?”, vraagt Syrië onthutst. „Brezjnjev was ziek”, zegt Egypte. Dank zij de televisie begin ik steeds beter te begrijpen hoe de politiek in elkaar zit. Twee korte programma’s van 25 mi nuten verdienen nog waarderend te worden gesignaleerd. Ten eerste „Joke- Gerda” van het IKOR, lagere-school- vriendinnetjes die één dag van plaats gewisseld hadden; de een als cassière bijz Jacques' Hermans, de ander als leerlinge op het atheneum. Het frappeerde me dat Joke zei toch niet naar school terug te willen, omdat ze de vrijheid die ze nu ais werkneemster veroverd had niet meer zo gauw zou willen loslaten. Dat je je als werkneemster in een groot Ï3S winkelbedrijf vrijer voelt dan zelfs op de huidige middelbare school, zal voor: menigeen een verrassing zijn geweest. En ten tweede „Kijken naar kinderen” van Caroline Euwe, omdat we daarin zagen hoe eenvoudig het eigenlijk is om kleine kinderen voor te bereiden op het angstaanjagende bezoek van de school arts. Dat gebeurde in Denemarken. Men trok er tijd voor uit, dat wel. De kinde ren kregen aanschouwelijk onderwijs over het menselijk lichaam, inclusief een varkenshart dat werd doorgesneden. i Alleen verminderde mijn appetijt enigs-i zins toen het „demonstratiemateriaal” tussen de middag werd gebruikt voor de voedzame soepmaaltijd. Een knap staal tje weliswaar van „recycling”, maar het ging me toch net iets te ver.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7