ft TELSTAR EN HAARLEM ELK GOED VOOR EEN HELFT Dettmar Cramer Verrassende afgang van Feyenoord tegen Roda JC WIEL COERVER Wageningen volledig overklast door AZ '67 Eredivisie in cijfers b: 19 Bayern-trainer DE LAATSTE TIJD TE GOED” „HET GING W»’ R fcr 99 lN 1 5 fc. I I I I Ml MAANDAG 1 3 JANUARI 1975 SPORT 11 M ■■■I 'f ‘n jsgS J 1 -Oi i 27 an ■■MNHMMMÓmiMHMMMHMMMHi 3 507 I Geen wisselmateriaal Paniek I I 5 HUN Haarlem speciaal een oefenwedstrijd voor Derksen in Alkmaar tegen de amateurvierdeklasser AFC ’34 spelen, waarin de technische leiding van Haarlem de kwaliteiten van Derksen nog eens zal bekijken. Betaald-voetbal-voorzitter Gosen: „Hughes kent hem nog van zijn tijd bij Go Ahead (toen Derksen scout was voor de Deventer club red.), maar weet Sk Ti f '/Jh if a a a 1 4 F I 9 HO Si#®: as Haarlem wil Derksen I' SPORTEF =:S:y :ot- W/Ji MnMBMMBHHMnMHBMSMHMMMMMMMBMMMMMMMMHMM® Hughes: „We zijn dit jaar nog ongeslagen want opnieuw gaven Telstar en Haarlem elkaar weinig toe. 4619 L stander het initiatief neemt.” 27 46 Wi-MUf (Van onze sportredactie) PIETER MUL. Johan Derksen in gesprek met Haarlem- trainer Hughes. Willem van Hanegem (10) duelleert met Roda’s De Wit. Geheel rechts wacht Jos Dijk stra de dingen die komen gaan met spanning af. terdamse favorieten tectisch, mentaal en conditioneel op wrede wijze het masker afrukte. 1 XT 773 49 36 Een laat besluit dat echter voortvloeit uit de omstandigheid dat Telstar geen wisselmateriaal heeft, zeker niet voor tnidcjenlinie of voorhoede. (Fens had last van bronchitis, op de tribune werd hij geflankeerd door de gestopte Couperus). Hoeben accentueerde de Haarlemse druk met een harde kopbal op de lat. Een zege zou voor Hughes c.s. echter te veel eer zijn geweest want tegen het eind van de eerste helft leek het Haarlem- (Van onze sportredactie) VELSEN Telstar en Haarlem zjjn de tweede competitiehelft begonnen zoals de beide ploegen ook het lopende seizoen startten: een streekderby die in een (22) gelijkspel eindigde. Hoe groot het verschil op de ranglijst tussen de rivalen de afge lopen jaren ook was, de onderlinge duels sinds 1969 leverden slechts een minieme afstand op. Een situatie die gisteren in de tiende wedstrijd geen wijziging onderging, (Van onze sportredactie) HAARLEM Haarlem zal dinsdagavond een definitieve beslissing nemen over de aankoop van een nieuwe speler. Het gaat na de affaire Jan Fransz deze keer over de 25-jarige Veendam-speier Johan Derksen, die na een interview in het weekblad Voetbal International in ongenade bij zijn club is geraakt. Bovendien heeft Derksen in een ander interview weer verklaard dat Veendam maar vjjf spelers heeft die van eerste-divisieniveau zijn, wat voor de clubleiding voldoende aanleiding was om hem op non-actief te stellen. ton het bijbenen 2 0 3 4 4 3 6 5 5 6 8 7 7 8 9 8 9 28 27 24 21 20 19 18 16 16 15 15 14 13 13 13 12 10 8 58-15 44-15 38-16 30-15 24-13 21-15 24-28 18-20 18- 26 19- 23 27-33 14- 26 17-22 21-31 15- 28 19.39 17-34 15-40 9 7 5 7 4 4 4 6 5 3 4 5 3 2 1 «V 1 Dat klopt inderdaad. Want hoewel Haarlem angstvallig zwijgt over het bedrag dat de club aan Veendam verschuldigd is, als dinsdagavond wordt besloten om hem te kopen, is dit slechts 6000 gulden. Haarlem is erg gecharmeerd van Derk sen, die vorig seizoen in de spits bij Veendam veel doelpunten maakte. Gosen: „Als we alles moeten geloven wat we over de man gehoord hebben, dan is het zeker een bruikbare voet baller. Dinsdagavond kan hij dat bewijzen. Er vielen de af gelopen weken enorme gaten in onze achterhoede. Misschien kan dat met hem opgelost worden. Het is zelfs niet ondenk baar dat Derksen zondag al in de thuiswedstrijd van Haarlem tegen Twente wordt opgesteld”. Vorige week donderdag heeft trainer Stehouwer van Veen dam Haarlem gebeld of de club geen belangstelling had voor Derksen. Haarlem, dat nog steeds op zoek is naar versterking voor de achterhoede, heeft enorme belangstelling voor Derk sen, die bij Veendam voornamelijk als linksback en vrije verdediger heeft gespeeld. Dinsdagavond zal het C-elftal van vulde tribunes en voor de zoveelste keer paniek in het Feyenoord-doelgebied. Dick Nanninga kreeg de bal niet meteen onder controle, en schrok zo van zijn kans dat Eddy Treytel in een laatste reactie met een trapbeweging een zeker doelpunt kon verhinderen. „Haarlem was stukken agressiever, bo vendien was de dekking bij ons slecht verzorgd.” Haarlems inzet groeide na rust, geholpen door een flinke rugwind. uit tot een stevig overwicht. De gelijk makende treffer twaalf minuten na de pauze was daarvan niet zozeer het resul taat als wel het beginpunt. De opstellingen: Roda JC: Van de Mierden; De Wit, Dijk stra, Pfeiffer en Blatter; Advocaat, Ziegler en Offermans; De Goede (Körver), Nanninga en Bish. Feyenoord: Treytel: Schneider, Rijsbergen. van Daele en Vos; De Jong, Jansen en Van Hanegem; Ressel, Kreuz (Schoenmaker) en Kristensen. Haarlem, dat zo langzamerhand de indruk wekt dat het iedere voetballer die ergens anders uitgespeeld is graag wil aantrekken, kan Derksen wel in het budget inpassen. Secre taris Arnoldy: „Het probleem met Derksen wordt dat hij hier moet komen wonen en werken. Dat zijn problemen die je niet een twee drie oplost. De kosten voor Derksen en zijn salaris vormen geen onoplosbaar probleem”. barsten, stelde Wiel Coerver onthutst en bitter vast: „Onze voorhoede heeft ge faald.” En al moest de afgang van Feyenoord want dat was de 1-0 sen satie in Kerkrade inderdaad groten deels aan dat feit worden geweten, de uitslag was toch in eerste instantie de verdienste van Roda JC zelf dat de Rot- 2 5 2 3 6 9 4 8 8 7 3 4 7 5 3 6 6 6 10 niet hoe hij nu voetbalt. Als hij dinsdagavond voldoet dan gaan we verder praten”. 17 13 16 11 16 11 16 17 17 17 17 17 17 17 De Graafschap 16 FC Amsterdam 17 17 17 17 17 17 Voor Hughes en zijn mannen, die de aanwezigheid van Jan Fransz kennelijk niet nodig hadden om er tegen de Velser club geïnspireerd tegenaan te gaan, was het puntjes pakken pas net begonnen. Haarlem mag er dan op dit moment pas acht hebben, vijf daarvan werden vero verd in de laatste zes competitie-ont- moetingen. Van die reeks ging alleen de thuiswedstrijd tegen Sparta verloren, de andere vijf eindigden in een gelijkspel. Opmerkelijk genoeg trad die periode van herstel in met de „terugkeer” van de bijters Feteris, Peys, Van der Aar en (meer recent) De Haan. Vechtlust is hun belangrijkste kwaliteit, zij het dat in het bijzonder Feteris meer in huis heeft. Castenmiller gaf toe dat zijn ploeg daar met name in de tweede helft te veel moeite mee had. WAGENINGEN (ANP). Het duel 'Vageningen-AZ’67 heeft ondubbelzinnig aangetoond dat de Wageningse Berg geen onneembaar bolwerk is. De Alk- naarders speelden de dit seizoen op eigen bodem nog ongeslagen W’ageningse eredivisie-debutanten wreed uit hun Aroom: 2-6. De equipe van trainer Frits Korbach, die er de laatste wedstrijden buitenshuis toch al flink van langs kreeg (8-2 bij Feyenoord en 7-1 bij FC Utrecht) beleefde nu voor het eerst voor eigen publiek een complete afgang. TEL AVIV (DBA). De nieuwe trai ner van de Westduitse en Europees kampioen Bayern München heet Dett mar Cramer. Dit is gisteren door de technische directeur van Bayern München, Robert Schwan, in Tel Aviv meegedeeld. De Bayern-manager heeft de laatste besprekingen met Cramer, die in dienst was van de Amerikaanse voet balbond, in Israel gevoerd. Roda JC was in de eerste helft qua mogelijkheden in het voordeel. Feyen oord kon na de rust niet veel terug doen. Roda JC hield de speelruimte klein, waardoor Ressel, Kristensen en de na de rust voor Kreuz in het veld gekomen Lex Schoenmaker geen combi- natieruimte kregen. Het middenrif Van Hanegem, Jancen en De Jong miste bovendien keer op keer de aansluiting met de moeilijk aanspeelbare spitsen. Het enige wapen waar de Rotterdam mers zich onder deze omstandigheden van konden bedienen, waren lange bal len van Rijsbergen en Van Daele, een concept dat averechts werkte nadat Ro- da-trainer Bert Jacobs de diepgaande Jo Körver had ingezet voor Gerrie de Goe de. Indirect betekende de komst van Körver de nederlaag van Feyenoord. Hij bond zoveel Rotterdamse mankrachten op de rechterflank van Feyenoord dat Van Daele en Rijsbergen ten slotte op bouwend steeds minder risico durfden te nemen. Een kwartier voor het einde waarschuwde Körver het Feyenoordblok met een venijnig schot. Tien minuten later sloeg Stanley Bish toe. Na een doorkopbal van Nanninga uit een corner veroorzaakt na een afschuwelijk mis verstand tussen Van Daele en Treytel die onvoldoende werd afgeschermd door Wim van Hanegem, schoot hij van uit een moeilijke hoek raak. Kerkrade stond op rijn kop en Wiel Coerver klaagde: „Zo’n defensiefout maakt alleen een vierdeklasser. Een maal ontworstelde Haarlem zich aan de Telstra-greep. Van de Berg glipte handig langs Zwaan maar Van der Mee ren voorkwam erger. Dat deed Boersma ook bij een vlammend schot van Drie sen. De daaruit voorgekomen hoekschop bracht opnieuw roem voor Van Kooten, verder goed kortgehouden door Marijt. De corner van De Wit werd door Stout doorgekopt naar Telstars massieve centrumspits die eveneens met het hoofd zijn club verdiend op 2-1 bracht. De oprukkende Marijt leek een fout van Jonker te gaan af straff en via een knal in de kruising. De bal stuitte echter tetrug in het veld waar Piet van den Berg sneller en handiger reageerde dan Zwaan: 2-2. Nadien werd Telstar na drukkelijker in het defensief gedrongen, een feit dat niet losgezien mag worden van het wegvallen van Dick Helling. Hij k was het die in de eerste helft Telstars r belangrijkste man was. Een knietje in het rechterdijbeen schakelde hem bijna uit maar pas dertien minuten voor het eind zette Castenmiller Schoonewille voor hem in. Wijziging wel weer in de opstelling van het team van Hughes die groten deels naar zijn oorspronkelijke formatie is teruggekeerd. Een formatie die het voorbije half jaar bijna elk duel van gezicht veranderde, hoofdzakelijk we gens het uitblijven van resultaten. Daar tegenover het elftal van Castenmiller dat nauwelijks enige beroering kent, op een uitzondering na in dezelfde samen stelling aantreedt en al weer keurig netjes evenveel punten heeft verzameld als verleden jaar op het zelfde tijdstip, zij het toen onder Jan Rab. Het collectief bijzonder sterk spelende AZ hanteerde met grote voortvarendheid het wapen van de snelheid. Wageningen ton het zeer hoge tempo doorgaans niet en werd regelmatig dolge draaid. Doordat de Alkmaarders zich na rust wat inhielden bleef de zwaar aan geslagen Wageningers een afstraffing met dubbele cijfers bespaard. Hoewel Wageningen behoudend en nerveus startte slaagde het er na ruim tien minuten toch verrassend in de score te Feyenoord was met zijn gedachten al bij een hernieuwd kampioenschap. Wiel Coerver had zijn ploeg uitdrukkelijk gewaarschuwd voor de zelfoverschatting na het succes tegen FC Twente en nu rijn formatie eindelijk geen blessurepro- blemen meer kende: „Ik was er al bang voor. Het ging te goed de laatste tijd.” Met een grenzeloze inzet stortte Roda JC zich op het zelfvertrouwen van zijn tegenstander,stelde de mentale hiaten in de Rotterdamse ploeg aan de kaak en schoot zich vijf minuten voor tijd door een magnifieke treffer van Stanley Bish naar een verdiende overwinning. Feyenoord had geen enkel antwoord op de vliegende en wervelende start van Roda JC dat al vier scoringskansen had gecreëerd voordat Theo de Jong met een kopbal in de tiende minuut uit een voorzet van Ressel iets kon terug doen. Een kwartier lang zette Roda JC Fey enoord het mes op de keel. Van Hanegem verloor beslissende duels van De Wit en Advocaat, Rijsbergen en Van Daele wa ren niet bij machte orde op zaken te stellen rond het spitstrio De Goede, Nanninga en Bish en op de zeldzame momenten dat Feyenoord wilde doorsto ten verloor Kristensen de bal in het door Pfeiffer en Dijkstra voortreffelijk georganiseerde Kerkraadse centrum. Roda JC speelde op tempo en hield dat een half uur vol. Het verdedigde geen moment en bleef aanvallend ge vaarlijk. In de 30e minuut glipte Theo de Jong na een pass van Wim Jansen langs Theo Offermans. De Jong ver speelde Feyenoord’s tweede kanis in de eerste helft door in vrije positie naast te schieten. Vlak voor rust leek Roda JC zich al een weg te banen naar een stunt. Een balletje van Stanley Bish langs de ver bouwereerde Harry Vos naar Dick Nan ninga ontketende golven van enthousias me op de met 22.000 toeschouwers ge- t fietsen, De opstellingen: Telstar: Van der Meeren; Driessen, Zwaan, André, Bischot. Bijl, Helling (11. Schoonewil le), Stout, Van Kooten en De Wit. Haarlem: Boersma, Wentink, Hoeben, Ma rijt, Peys, Van der Aar, Feteris, De Haan, Sadek, Van den Berg en Boszhard (60. Pot). Scheidsrechter: Corver, 7000 toeschouwers. Haarlem-vreugde na de gelijkmaker van Piet van de Berg (2-2). Van links af: Van de Berg (achter hem is Driessen half zicht baar), Wentink, Marijt en Van der Aar. Rechts de temeergeslageun Jaap Zwaan. Een voorzet van Boszhard werd door Van de Berg, moeilijk bespeelbaar voor André, omgezet in een schot richting linkerbenedenhoek. Van der Meeren tik te de bal weg en de (uiteraard) opgeko men Wentink, losgelaten door Stout, tik te beheerst in. Kort daarop keerde Boersma dit maal heerser in de lucht op fraaie wijze een kopbal van Van Kooten. Bij de achterlijn zette Bijl de bal meteen voor waar Van Kooten weer op de goede plaats stond. Met de voet was he<t nu wel raak: 1-1. Haarlem redde zich tegen het sterker wordende Telstar voorlopig middels een groot aan tal terugspeelballen. Een goede actie van Helling strandde toen de middenvelder zelf schoot in plaats van af te geven aan de vrijstaande De Wit. En dat laatste bleek Haarlem in het begin toevertrouwd. Telstar bofte onge lofelijk toen een dreun van Sadek via de onderkant van de lat het veld weer instuitte nadat eerst Zwaan een kogel van de Pool had afgestopt. Al in de tiende minuut zag Haarlem zijn offen sief beloond. KERKRADE. Terwijl drommen hossende en zich hees schreeuwende supporters in een helse orgie hun helden omhelsden, en een oorverdovend geïm proviseerd carnavalsfeest de Kerkraadse catacomben bijkans uit hun voegen deed Haarlem vocht na de hervatting knap terug en haalde uit Velsen het broodno dige punt weg. Opgewekte conferencier Barry Hughes (vanavond te zien in TROS-Actua): „We zijn in 1975 nog ongeslagen.” ■y’SV' fESSST’ bastion stormrijp. Telstar kende toen een periode dat het de tegenstander dol- tikte maar meer dan een 2-1 voorsprong hield de Velser-equipe er niet aan over. Dat was voornamelijk eigen schuld want al in de openingsfase liet Telstar zich een achterstand opdringen. Castenmiller: „Vaak zijn we in thuiswedstrijden on stuimig van start gegaan en via een uitval gingen ws dan de boot in. Nu doen we het bewust kalmer aan en dat houdt de mogelijkheid in dat de tegen- openen door Menting, die daarmee AZ- doelman Vooys een taart door de neus boorde. De vreugde was van korte duur. In vijf minuten tijd zette AZ de achter stand om in een voorsprong. Vosmaer die als rechterspits ongrijpbaar was voor zijn bewaker Tomas stelde eerste Meis ter in de gelegenheid1 de gelijkmaker te scoren en bediende vervolgens Kist op maat om de Alkma rders naar een voorsprong te schieten. Ook van de der de treffer was Vosmaer de grondlegger. Hij werd bij een ver doorgevoerde solo binnen de beruchte lijnen neergelegd door Broecks, dïe kort tevoren al wegens ruw spel de gele kaart van arbiter Derks ter inzage had gekregen. De straf schop werd door Nygaard feilloos verzil verd: 1-3. Ook na de rust liep het gesmeerd bij de over alle linies supe rieure Alkmaarders. Vosmaer, Kist en Meister maakten het halve dozijn vol voordat Groenendijk nog eens succes had. Scheidsrechter Derks. 8500 toe schouwers. PSV—MW 1-1; Sparta—FC Den Haag 0-0; ExcelsiorAjax 1-2; NAC- De Graafschap 1-1; WageningenAZ ’67 2-6; TelstarHaarlem 2-2; FC TwenteFC Utrecht 4-1; FC Amster damGo Ahead Eagles 2-0; Roda JC- Feyenoord 1-0. Feyenoord PSV Ajax FC Twente AZ ’67 Sparta Roda JC FC Den Haag Telstar Excelsior FC Utrecht MVV G. A. Eagles Wageningen NAC Haarlem PSV kampioen eerste periode, Feyen oord kampioen tweede periode. Programma voor zondag: MVV Sparta, FC Den HaagExcelsior, AjaxNAC, De GraafschapWage ningen, AZ ’67—Telstar, Haarlem— FC Twente. FC Utrecht—FC Amster dam, G. A. Eagles—Roda JC, Feyen oordPSV. r F' W 4 l a a

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 11