Kastje kijken I I Reisduif reikte Agenda Propeppers gul met prijzen uit onderscheidingen Voor één miljard Stadskantoor in Politierapport Beverwijk Twee gewonden door verkeersfouten Diefstal van sieraden Ruim 3 ton voor het gasbedrijf B a urgente werken in N oord-Holland Expositie portretkunst f VEILINGEN Biljarttop I k’ 1 ft-. Ka CARNAVAL IN HEEMSKERK VERGADERING Diabetes Vereniging Straatwerkzaamheden houdt kienavond in Munnikenweide Kort IJmondnieuws Kort IJmondnieuws IeT/- d PvdA-PPR ««SMBEVERWIJK met nico scheepmaker f jL MAANDAG 1 3 JANUARI 1975 PLAATSELIJK NIEUWS Er Vi Castricum Beverwijk Heemskerk Velsen-IJinuiden 1 w o f t tin 5 (Van een medewerker) (Van een medewerker) 20u.: ,p, 7; (Van een onzer verslaggeefsters) wakkerde (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) (Van onze stadsredactie) BEVERWIJK. In verband met ja- V HEEMSKERK Aan de vooravond van het carnaval heeft de officieel er kende carnavalsvereniging De Propep pers uit Heemskerk twee feestavonden gehouden, die zeer geslaagd waren. Van een bij het Sportfondsenbad ge parkeerde auto werden zaterdagavond de voor- en achterruit en de antenne ver nield. De schade beloopt ongeveer f 1000. Uit een in de Graaf de Lambertstraat geparkeerde auto werd zaterdagavond een autoradio gestolen. teams benoemd werd tot ere-coach in de orde van de Propeppers. de De De I Utr vad logi daa thei mir het gin teu mij een dat moi Utr gen stui BIOSCOPEN Corso Theater (Dorpsstraat). 20 u.: „Turks fruit”. E der een Utr de tw< Not oor nt toe wa 1 jor de 1 va gel C 194 en uui 14-J tiet str; ple ner V gen C 20 der C aar tra I her die hei Hij opo vot me lan ver „Ik Ik het dez hie teil C 194 sen 15.: poe wa Not Zet tiei 5 13. zw Co, Ge soe vot dei Mc dei ser vin jaa rad gel ech looi gek ma pla beg De ove mei is, dat je bee „ve eld een me hoe rin IJn lijk we, doe wei soc sch Emancipatie, het gedrag van vrouwen, de rolverdeling tussen de man en de vrouw dat waren zo’n beetje de on derwerpen die werden aangeroerd. Lies- beth den Uyl vertelde dat ze nu al wel alleen een verloren uurtje in een café dorst door te brengen, maar dat ze daar toch nog wel erg op moest oefenen. Mieke Sterk zei dat ze strijken verve lend vond, en dat ze wel even op de stapel lakens ging zitten, waarna Mary zei: „Ik vind dat als je geëmancipeerd bent, je toch wel je lakens kunt strij ken”. BEVERWIJK. Zondagavond tussen zeven en negen uur is er ingebroken in een pand aan de Dreef. De dader(s) werden gestoord door de thuiskomst van de bewoners, maar zij verdwenen met een aantal gouden en zilveren sieraden ter waarde van ongeveer 5500. HAARLEM. Van het totale bedrag van 800 miljoen gulden, dat de regering voor de bouwsector beschikbaar wil stellen in het kader van de werkloos heidsbestrijding is 120 miljoen beschik baar voor de start van grotere projecten, die op zijn minst anderhalf jaar vergen. Het ministerie van sociale zaken heeft de provinciebesturen gevraagd een lijst te leveren met de werken die urgent worden geacht. Hoe de verdeling van de 120 miljoen over de verschillende pro vincies zal worden staat nog niet vast. Dat wordt bepaald door een interdepar tementale commissie. Het college van gedeputeerde staten is samen met het Regionale Coördinatiecollege Openbare Werken alleen voor de provincie Noord- Holiand al tot een prioriteitenlijst van ruim 1 miljard gulden gekomen. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15U.: ,,’t Gaat pas goed als een Tiroler ’t doet”, 19.30U.: Patton’’. Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15U.: „Pas óp..of we slaan d’r op”. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruysdaelstraat). „Quo vadis’’. TENTOONSTELLINGEN Zandkraai (Handelstraat). Expositie produk- ten cursussen; geopend op werkdagen tot en met 18 januari. Zaterdagmorgen werden de deelnemers aan de Europese kampioenschappen an- kerkader 47/1, officials en arbiters van deze titelstrijd door het gemeentebestuur op het Stadskantoor ontvangen. Ook be drijfsleider R. Schaap van de sporthal maakte de ontvangst mee. Niet zondér trots vertelde burgemeester J. G. S. Bruinsma, dat Beverwijk de komende tijd in de internationale sportbelangstel- ling blijft staan, want binnenkort wor den in de sporthal de badmintonkampi- BEVERWIJK. B. en W. vragen de raad kredieten van in totaal 307.000 voor het Gasbedrijf. De kredieten wor den gebruikt voor het leggen van 600 meter hoofdleidingen in verband met de bouw van de woningen aan de Jeker- straat, de uitbreiding van het gasdistri butienet in het plan Kerkbuurt te Uit geest, de uitbreiding van het gasnet in het gebied Westerhout, een leidinguit- breiding in het industriegebied De Pijp en het aanleggen van de zogenoemde verspreide gasaansluitingen. Vooral van de zijde van de industrieel verbruikers, tuinders enzovoorts die niet binnen het kader van de nieuwbouw- plannen vallen, wordt een aanhoudende belangstelling voor aardgas aan de dag gelegd. BEVERWIJK. De aanvoer van bloemen verliep vorige week regelmati ger dan rond de feestdagen in december. De prijzen bleven matig, vooral van de bolbloemen. Tulpen en narcissen nemen op de veiling een belangrijke plaats in en worden zowel door de binnenlandse als door de buitenlandse afnemers vlot gekocht. Vooral in het begin en midden van de week waren de tulpen goedkoop. Vrijdag trokken de prijzen weer wat aan- Vooral de binnenlandse handel nam toen grote kwantums af. Een bos Apeldoorn haalde tot twee gulden. De Lustige Witwe no teerde rond de 150 cent per bos- Bij de narcissen lagen de prijzen tussen de 75 en 130 cent. Blauwe druifjes kwamen tot 75 cent per bosje; irissen deden 150- 230 cent per bos. Anjers waren de gehe le week prijshoudend: tussen 20 en 53 cent per stuk. Ook de rozen hielden prijs, tot 92 cent per stuk. De babyroos noteerde van 12 tot 36 cent per stuk. Trosanjers gingen vlot weg tot 330 cent per bos. Fresia’s var ieerden van 120-270 cent. De nerinen, nog altijd een artikel van betekenis, kwam tot 99 cent per Geen spreekuur. Burgemeester H. Nie- len van Heemskerk is verhinderd woens dag zijn wekelijks spreekuur te houden. Moderne psychiatrie. Door de afdeling IJmuiden-Oost van de Nederlandse Christen Vrouwenbond wordt dinsdag 14 januari weer een bijeenkomst gehouden, zoals gewoonlijk in de Petrazaal aan de Spaarnestraat. Ditmaal zal dr. F- van Ree uit Bennebroek voor de leden het onerwerp ,.M-J“rne psychiatrie” komen oenanueien. BEVERWIJK. Vanavond is er weer de gebruikelijke maandagavondvergade- ring van de PvdA en de PPR. De vergadering wordt gehouden in het ge bouw Wijkérbaan, aanvang 20 uur. Op de agenda staan de raadsstukken voor de vergadering op donderdagavond 16 nuari. Zaterdagavond was het feest voor de carnavalliefhebbers uit Heemskerk in de ADO-kantine. Dit was de eerste keer dat men een feest buiten de Progress-socië- teit hield. ADO voorzitter Co Buur werd op deze avond tot Groot-officier in de orde van de Propeppers benoemd, ter wijl de terreinknecht van het ADO sportcomplex, Piet Beentjes, officier in de orde van de Propeppers werd. Piet Beentjes neemt de functie van terrein knecht namelijk al 33 jaarf waar. Ook deze onderscheidingen werden uitgereikt door Prins Jan II. ADO voor zatter Co Buur vond het een grote eer dat de Propeppers naar de ADO-kantine waren gekomen. Aan deze avond werd medewerking verleend door het Majo- rettenteam Dar.dy uit IJmuiden en Go- In band. Vrijdagavond was men in de jenge- rensociëteit Progress waar met het oog op de band in het verleden tussen De Propeppers en de sociëteit de eerste feestavond werd gehouden en daarbij men ook enkele onderscheidingen uitreikte. Prins Jan II benoemde mevr.De. Lan ge tot ere-coupeuze in de orde. van. De Propeppers omdat zij op een uitstekende wijze nieuwe capes voor de Raad van 11 had vervaardigd. Kees Duin, de trainer van het dames-voetbal van de Progress- sociëteit, werd tot ere-trainer in de orde van de Propeppers benoemd terwijl Toon Eggink de coach van de dames BEVERWIJK De postduivenvereni gingen in de IJmond trachten ieder jaar opnieuw de vliegloze wintermaanden voor hun duiven op te vullen met ten toonstellingen. De oudste vereniging in de IJmond. De Reisduif heeft deze perio de zaterdagavond in café Sport besloten met een feestelijke prijsuitreiking. Het zijn dan niet alleen de eigen leden die aan de show mee doen maar ook de leden van de omliggende zustervereni gingen. Zaterdagavond waren zij met hun dames naar café Sport gekomen om de prijzen in ontvangst te nemen. Voor zitter Th. de Winter kon weer spreken over een geslaagde tentoonstelling waar de echte duiven„melkers” weer met hun beste Vogels aanwezig waren. De ere prijzen gingen naar A. Langendijk van „Ons Genoegen” die met 367V2 punt als eerste in het algemeen klassement ein digde. Tweede werd J. Jellema uit IJ muiden die 365’/a punt behaalde. Als derde eindigde A. Kuilman van „Ons Genoegen” met 365 punten. Voor alle deelnemers waren er prijzen terwijl ook de mooiste vogels en de mooiste groep met een prijs beloond werden. VELSEN. Een 32-jarige man uit Heemskerk .liep vlak voor dit weekeinde hoofdwonden op, nadat hij in zijn auto door een tegenligger was geraakt. De man had een trekker met oplegger inge haald, in de Wenckebachstraat in Vel- senANoord. Een ander verkeersongeluk gebeurde zaterdagmiddag, toen een 57-jarige Vel- senaar op een bromfiets geen voorrang gaf aan een personenauto op de kruising Zuiderkruisstraat-Eenhoornstraat. De man is met een rechterbeenfrac- tuur door de Ongevallendienst naar het Zeewegziekenhuis gebracht. oenschappen gehouden, gaat een interna tionaal tafeltennistoernooi van start en worden morgen de eerste partijen in het Hoogovenschaaktoernooi gespeeld. De sporthal blijkt uitstekend als biljartare- na te voldoen. Deelnemers, officials en arbiters hebben alle lof voor de wijze, waarop in de Beverwijkse sporthal de titelstrijd werd georganiseerd. Na de of ficiële ontvangst bleef het gezelschap nog geruime tijd in het Salie des pas Perdus bijeen om met een drankje en een hapje het wel en wee in de bïljartti- telstrijd te overdenken en te bepraten. HEEMSKERK. Onder auspiciën van de Culturele Groep Heemskerk, die met attractieve kunst een zo breed mo gelijk publiek wil bereiken, wordt van 16 januari af in het gemeentelijk ten toonstellingsgebouw aan de Constantijn Huijgensstraat portretkunst geëxposeerd in verschillende technieken- Lucht- en ruimtevaart- Door de ster- renkundeclub van het Ichtus-college aan de Doorneberglaan in IJmuiden wordt tot en met vrijdag 17 januari een ten toonstelling gehouden over sterrenkunde en lucht- en ruimtevaart. Deze expositie is dagelijks geopend van 12.50 tot 13.10 en van 15 tot 16 uur. Bovendien zullen hier dinsdag 14 januari tijdens de ope ningsuren van 20 tot 21.30 uur dia’s worden vertoond van de maan en Mars, terwijl de organisatoren voorts enkele modeïrakketten komen lanceren. BIOSCOPEN City, maandag en dinsdag 20 uur: „Jugger naut”. DIVERSEN Museum Beeckestün. Rijksweg, Velsen-Zuld. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen. Da gelijks te bezichtigen van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum, Moerbergplant- soen 24, IJmuiden. Dagelijks te bezichtigen van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. Niet op zaterdag en zondag. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Dinsdag en donderdag van 12 tot 14 uur. Velsen-Noord, geopend en op aanvraag (te lefoon 02510-94159). Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden. Op werkdagen te bezichtigen van 10-12 uur. Stadsschouwburg, maandag 20.15 uur: Rients Gratama met „Regen op het bloemkoolcorso”. stuk. Lelies rijn er niet veel meer. Er werd tot 155 cent per tak voor betaald. Uit het buitenland kwamen er gladiolen aan de veiling en die leverden tot 200 cent per bos op. In het midden van de week was er een behoorlijk aanbod van potplanten en de prijzen lagen wat beter dan in de voorgaande weken. Van het westelijk front slecht nieuws: de Amerik'aans-Deense entertai ner Victor Borge, die ik nog een paar keer gezien heb toen hij leuk was, is blijkbaar door zelfoverschatting afgezakt tot een pedante, overjarige hbs’er, die denkt dat hij nu niets meer hoeft te doen om al de lachers op zijn hand te krijgen. Het studiopubliek wilde hem nog wel stijven in die opvatting, maar ik vermoed toch dat er in de huiskamers eerder met bevreemding en ergernis naar Borge gekeken zal zijn, dan met geamuseerdheid. Gelukkig was Jan Jongbloed leuker in „Sterren kijken”. Presentator Cees van Nieuwenhuizen vertelde me dat „Sterren kijken” met Willem van Hanegem onge veer twee miljoen kijkers heeft getrok ken, die het programma gemiddeld met 74 waardeerden, terwijl hetzelfde pro gramma met Hans Kraay en Kees Rij vers (dat journalistiek gesproken zeker niet minder was) ongeveer een een mil joen kijkers trok en een waardering kreeg van 68. Het gaat er dus blijkbaar minder om „wat” je „hoe” brengt, maar „wie” je brengt. Dit programma met Jan Jongbloed zal daarom ook wel weer hoog gescoord hebben, ondanks de (ove rigens letterlijk vertaalde) begeleidende tekst die we te horen kregen bij frag menten uit een Engelse film over het wereldkampioenschap voetbal. Hoogdra vende onzintaal, die sterk contrasteerde met de nuchtere verteltrant van Jan Jongbloed. De Berend Boudewijnkwis ging op de andere zender overigens gewoon door, ondanks alarmerende berichten over een Belgische staking. Een van oorsprong Hongaars echtpaar, dat in 1956 naar België was gevlucht, won ui teindelijk. Op die manier heeft vluchten tenminste zin. Overigens zou de BB-kwis aan vaart geweldig winnen, als het panel met lolbroeken óf geheel werd afgeschaft, óf de opdracht kreeg per persoon niet lan ger dan een minuut kwink te slaan. Zondagavond ontmaskerde Columbo de gebaarde Paul Galesko als de tv- komediant Dick van Dyke. Overigens vroeg de tv-criticus van The Observer zich deze week af hoe het toch zou komen dat Kojak altijd zo keurig ge kleed gaat en Columbo altijd zo slonzig erbij loopt, terwijl zij toch allebei als inspecteur ongeveer hetzelfde salaris moeten vangen. Daarna kwam Sonja Barend in het kader van het jaar van de vrouw met liefst drie vrouwen tegelijk, waardoor de tussenstand in haar gastenboek 6-6 is geworden. Het werd misschien wel de levendigste uitzending van de vier tot nu toe. Mieke van Wissen-Sterk had een sterke start met haar opmerking: „Ik houd niet zo van vrouwen, en zeker niet zo’n hele kluit bij elkaar. Ik erger me dood aan vrouwen”. Ik heb daar geluk kig minder last van, ik vond dit best een gezellig kluitje. De Zangeres zonder Naam leek eerst met grote ogen van verbazing naar Mieke te kijken, maar gaandeweg raakte zij ook op dreef en kregen we heel wat inside-information over haar gezinsleven, dat althans in den beginne wortelde in de gedachte: een vrouw en een kachel die horen thuis”. Hiervoor zijn vijf beroepskunstenaars uitgenodigd. Van Arie Schouten, die al vijftig jaren in Velsen werkt, komen er enkele portretten in olieverf. Selma Schepel exposeert getekende portretten, Tony van de Vorst gebeeldhouwde por tretten en Fons Timmer vertegenwoor digt de fotokunst en Hans Dingjan expo seert pasteltekeningen en aquarellen- De tentoonstelling wordt op donderdag 16 januari om 20.30 uur officieel geo pend en ter omlijsting treedt dan het barok-ensemble op, bestaande uit Esther Probst, hobo, Tineke Brethouwer, dwars fluit, Hendrik Jan Brethouwer, hobo en Hans Appelman, fagot. boerenkool klapte ook in elkaar. Maandag besteedde men nog tot 65 cent per kilo, vrijdag haalde de boerenkool nog geen dertig cent. Sla van lichte kwaliteit noteerde tot 15 cent en daar kan men de kroppen ’s zomers niet eens voor steken- De slaprijzen liggen landelijk erg laag. De noteringen waren vrijdag: prei 28- 65, andijvie 85-105, spruiten 35-105, wit lof 63-93, waspeen 22-60, breekpeen 15- 47, uien 15-22, knollen 18-48, boerenkool 12-28, sla 12-15, groene kool 22-27, soep groenten 46-68, rode kool 16-26. de Van schutting Ook Op die lijst prijkt als hoogste priori teit de Hemspoortunnel (kosten 393,5 miljoen) gevolgd door de rondweg om Amsterdam (6,9 miljoen) en de rondweg om Alkmaar (8 miljoen). De bouw van vrijetijdscentrum De Slof in Beverwijk (kasten 2,6 miljoen) komt op de vijfde plaats en de twee eerste fasen van de restauratie van de Grote Kerk in Haar lem (4,8 miljoen) op de zevende plaats. Als achtste op de ranglijst staat de verbouwing (voor 1 miljoen) van het Frans Halsmuseum. Als nummer twaalf staat genoteerd de verbinding IJweg- Rijkswe-g 4 in de Haarlemmermeer (kos ten 6,6 miljoen). De eerste drie fasen van de Schiphollijn in de Haarlemmer meer respectievelijk kostend 298, 298 en 239 miljoen staan als urgentie nummer negentien opgegeven. de bouw van zes woningen aan de Munni kenweide wordt de straatsituatie aange past. Na het gereedkomen van de huizen zal een gedeelte van de weg worden opgebroken. Uit het vrijkomende materiaal legt men een lijdelijke draai- kom voor het verkeer aan, alsmede een parkeerhaven, ongeveer tegenover de woningen, aangezien de weg thans dood loopt tegen de achterzijde van de aan de Reguliersstraat staande school. B. en W. vragen de raad hiervoor een krediet van 35.000 beschikbaar te stellen. In dit bedrag is tevens een herstrating van de Munnikenweide opgenomen, terwijl het trottoir voor de 6 woningen van nieuwe tegels wordt voorzien. HAARLEM. Op vrijdag 17 januari om acht uur houdt de Diabetes Vereni ging Nederland afdeling Haarlem en omgeving haar jaarlijkse kienavond in het gebouw van de Haarlemse Kegel Bond, Tempeliersstraat 35 in Haarlem Er worden drie ronden gekiend en er is een loterij met mooie prijzen. De op brengst van de avond komt ten- goede aan het Medisch Kindertehuis van de vereniging Inlichtingen over deze avond, waaraan een grote loterij ver bonden is, kan men onder andere krij gen bij familie Vos, Ternatestraat 33 in Haarlem, telefoon 250214, mevrouw v.d. Haagen, Alberdink Thijmlaan 63 in Santpoort en de heer Dam, Debora Ba- kelaan 188 in Heemskerk. raakte in een brand. BEVERWIJK. Zaterdagmiddag raakte tijdens de voetbalwedstrijd De Kennemers-Bloemendaal een Heems kerks lid van De Kennemers zodanig gewond, dat hij met een lichte hersen schudding naar het St. Jozef Ziekenhuis moest worden gebracht. Een 17-jarige Heemskerkse bestuurster van een bromfiets werd zaterdagmiddag op de Hendrik Mandsweg aangereden door een personenauto, waarvan de be stuurder haar de weg afsneed. De brom fietster werd voor onderzoek naar het RKZ gebracht, maar kon later weer naar huis. De brandweer moest zaterdagmiddag nog uitrukken voor een verlaten en klandestiene kerstboomverbranding in de Visserstraat. De harde wind het vuur aan. Zaterdagavond Breenstraat een tegen staande bromfiets in schutting dreigde vlam te vatten, omwonenden blusten het vuur, bromfiets bleek gestolen te rijn. Na een zeer goede start in het begin van de vorige week lieten de prijzen op de gronetemarkt het tegen het einde van de week goed afweten. Er is voor de tijd van het jaar een zeer grote aanvoer van winterprodukten- Alles kan nog geoogst worden. Prei leverde maandag tot 129 cent per kilo op, maar vrijdag slechts 28 tot 65 cent; een verschil van honderd percent. Andijvie liet het ook afweten. Er is veel concurrentie van de buitenlandse andijvie. Spruiten halen nog net een gulden per kilo. Witlof hield stand op een lage prijs van 63 tot 95 cent per kilo- De prijs van Wat me sterk frappeerde, was dat nu er door vier vrouwen bij elkaar bijna uitsluitend over vrouwenproblemen ge sproken werd, de echtgenoten voortdu rend ter sprake kwamen. Alleen Mieke was vrij zwijgzaam over haar echtge noot, die op „het bedrijfje waar hij werkt” wel eens plagend Hans Sterk genoemd schijnt te worden. Dat „be drijfje” is de redactie van De Volks krant. Voor dié dames die langzamer hand benieuwd zijn geworden naar Hans van Wissen („jij had gewoon niet moe ten trouwen”, zei Mary-zangeres tegen Mieke, „ik hoor je helemaal geen leuke dingetjes over je huwelijk vertellen”, nadat ze zelf verteld had dat haar man vroeger altijd wou dat de tafel gedekt was als hij thuiskwam, ook al was het eten nog lang niet klaar), kan ik melden dat hij lang is, een bril draagt, het nodige gevoel voor humor heeft, als leraar Nederlands is overgestapt naar de sportjournalistiek', en uitstekend kaa srofzuigen, ook langs de ranajes. llfiaCTMrr oB

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 4