Gouden plaat voor Hendriks Ito dto vishal Rug gebroken door val FORMATIE „R. D. L. McALLEN VOOR SPORTJEUCD Cursief Relatief N „opa en oma” B Efc J X De Mei „van-alles-wat Jongeren doen I j IS F in Diploma's Schotland als voor de schaatsjeugd vakantieland e| •t I ggMB «fc ZESTIGJARIG HUWELIJKSFEEST IN DE VLIERSTRAAT SUIKERZAKJES EN LUCIFERSBOEKJES VOOR VERZAMELAARS Werkgroep Sporthal Velsen-Noord van start Zesjarig meisje aangereden IJK I i .5 PLAATSELIJK NIEUWS DINSDAG 1975 14 JANUARI u PEN-jeugdcentrum van uit zang, altblokfluit, percussie en tapes; Wim Visser, basgitaar en zang; Gerrie Visser, drums, gi taar en lichteffecten; Sjef de Hey, lichtshow; Jos Rijnaarts, or gel, piano, blokfluit en gitaar; Sjaak Buur, assistent lichtshow en Floor Binkhorst, raody. Het programma voor deze avond be staat in hoofdzaak uit soft-rock en Schots-Engelse folkmusic. y ■'L zoekt oude spullen ■2 p I b De jeugdcommissie van de sportvereniging KIC uit Vel sen-Noord heeft zich voor de feestavond op zaterdag 18 ja nuari in de kantine van het sportpark „Rooswijk” kunnen verzekeren van de medewerking van de soft-rockformatie „R.D.L. Mc Allen” uit IJmuiden. Deze groep is thans als volgt bezet: Luuc Buur, diverse gitaren, dwarsfluit en zang; Haije Pie ters, twaalfsnarige gitaar, zang en altblokfluit; Jan Jansen, I i Ijs, H WK jg (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) 90-64; 22 Zondag vertrokken: Arona, Helsinki; i'1 kruimels de de stiek aan, be- itaat, (end, hoog 44 ƒ11.000,-; IJM 57 ƒ91.400,-; IJM 115 ƒ31.600,-; IJM 154 ƒ17.400,-. KW KW KW KW WR UK KW KW KW KW KW KW KW KW KW KW KW WR WR VL „R.D.L. Mc Allen” kan reeds terug zien op veel successen tijdens het op treden in „De Mei”, het PEN-jeugd- centrum, „Zero” en andere sociëteiten. Ook werd kort geleden door de for matie op een talentenjacht in Haar lem een eervolle vermelding toege kend, waar de groep een optreden in het Amsterdamse „Paradiso” aan wist over te houden. Als je in de Eikenstraat op de maat van de muziek op de grond roffelt, dan swingt het hele huis mee. Deze week een vrolijke reactie ont vangen op deze rubriek. We weten niet van wie, maar er wordt gedacht dat de Bolle zich met renoveren bezig houdt. Het jaar van de vrouw, ook voor haar een bron van vermaak. Er heerst nog heel wat ongelijk heid. Zo kan een vrouwelijke schaak speler nooit in de grootmeestergroep doordringen. De reserve-meestergroep is het hoogste wat zij kan behalen. Daar helpt geen intelligentie aan. De jaarlijkse wens die raadsnestor Kruisman namens de gemeenteraads leden uitspreekt, is voor hen steeds weer een grote verrassing. Het zal je gebeuren dat ze het jaar van de man uitroepen. Inspraak: Suggesties zijn welkom en worden terzijde gelegd. port- r 442 3 wo- slijkt leen- kerk, n. In de l een van i 54.8 itand. 175— i-520, ichoë sten; ters, lodin Ko- ge- tter- ende ïrkse ïinde ?ym- >oog- - en 138, 64, sport mnis 133, dres- ƒ34.900,-; ƒ14.000,-; kend chni- ikele aan 160- >5-77, fre- .-250, .-135, 3 30- i-130, :peen 3ren- 18-32, ;oep- VELSEN. Als eerste in dit nieuwe jaar vierde het echtpaar M- P. Hendriks- Krijnen uit de Vlierstraat in IJmuiden maandag hun 60-jarig huwelijksjubi leum. Een groots feit, dat afgelopen zaterdag al op waardige wijze werd gevierd met een receptie en een groot feest voor de familieleden. „Er zijn zo verschrikkelijk veel men sen geweest”, vertelt de 83-jarige me vrouw Hendriks, „en het feest was zo leuk: de kinderen met de kleinkinderen hebben onze levensloop helemaal bezon gen en uitgebeeld”. Als herinnering daaraan hangt aan de wand een gouden plaat, de „troetelschjjf”, gezongen door „De Nazaten”. Opmerkelijk, hoewel allerminst onver wacht, gelet op de tijd van het jaar en de voor het eerst na een lange periode weer eens gunstige visomstandigheden, was de toegenomen aanvoer van schol, waar tevens een goede prijs voor kon worden gemaakt. Zondag gearriveerd: Hektor, Noordzee; Ulysses, Antwerpen; Jean-JÈ. Londen; Stefan Batory, Londen; Wolin, Mar Ches ter, IJmuiden; Ariel, Saint Louis, IJmui den; Bak vhb 1647, Saint Louis, IJmui den Jggesund, Iggesund, Zaandam; Sam- bre, Inverness; Thekla, Par; Ulla Dorte, Bundholm; Gempita, Hamburg; Skagern, Gothenburg, Zaandam; Teutonia, Felix- towe; Het bestuur van het PEN-J,ugdcen- trum in IJmuiden is voor het gebouw aan de Kanaalstraat op zoek naar tweedehands en nog bruikbare materi alen, zoals oude naaimachines, een piano, appparatuur voor een donkere kamer en allerlei andere dingen, die men misschien nog ergens in een vergeten hoekje op zolder heeft staan. Na een telefoontje 14302, zal een en ander gaarne worden afge haald. DEN HELDER. De eerste volle vis- week van 1975 kreeg, in Den Helder al direct een goede start, omdat de meeste kotters zaterdag 4 januari te 'aat voor de markt waren gearriveerd. En daarbij hebben ook de kabeljauwvissers op mooie resultaten kunnen bogen, zodat er verder de gehele week van een ruime en gevarieerde aanvoer sprake is geweest. Daarvan waren voor de grote kotters, die de gehele week op zee hadden door gebracht, vrijdag en zaterdag uiteraard de beste aanvoerdagen. VELSEN- Dit weekeinde heeft bij een ongeval de 31-jarige lasser H. de Jong uit Beverwijk zijn rugwervel ge broken. Het gebeurde bij Hoogovens blok- walserij 3. De heer De Jong, die als elektrisch lasser in dienst is van een firma uit Ridderkerk, was bezig moeren van een machine-onderdeel aan te trekken. Doordat de sleutel uitschoot, verloor hij zijn evenwicht en viel met zijn rug tegen een afsluiter. De man is in het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk op genomen. Deze feestavond van zaterdag is voornamelijk bestemd voor de leden en sympathisanten van de afdelingen voet- en handbal bjj KIC. Kaarten kunnen worden besteld bjj de heren H. de Reus, Schoonoortstraat 18 en H. Winkel, Grote Hout- of Konings weg 2d. Het eventuele restant zal ’s avonds aan de zaal worden ver kocht. Als speciale attractie gaat aan dit optreden ’s middags om 15.15 uur nog een voetbalwedstrijd op „Rooswijk” vooraf tussen „R.D.L. Mc Allen” en een combinatie van KIC. Over het algemeen wordt Schot land door de vakantiegangers be schouwd als een land, waar de toerist meer kans heeft op regen en wind, dan op zonneschijn- Of deze indruk ken juist zijn kan men donderdag 16 januari vernemen in gebouw „Velser- duin” aan het Velserduinplein in IJ muiden, waar de heer K Richter voor de afdeing Velsen-IJmuiden van het „NIVON” zal komen spreken over het onderwerp „Schotland als vakan tieland”. Hij kan namelijk zelf terug zien op een bijzonder geslaagd ver blijf in dit land tijdens een tocht met auto en tent, waarvan door hem een aantal professionele films en zelfver vaardigde dia’s werd overgehouden- Hij zal deze donderdagavond verto nen en daarbij als zijn conclusie te kennen geven dat Schotland een ide aal verblijf kan bieden aan allen, die meei- op stilte en ruig natuurschoon zijn gesteld dan op luxe, terwijl de wegen uitstekend kunnen worden be reden. Deze bijeenkomst, welke ook voor niet-leden toegankelijk is, begint om 20 uur. VELSEN-NOORD. Om te ijveren voor de bouw van een eigen sporthal in Velsen-Noord bij het sportpark Roos wijk is een werkgroep Sporthal Velsen- Noord samengesteld. De werkgroep be staat uit H.G. Molenkamp, voorzitter, W. A. Spuirt, secretaris, J. J. J. Jansen, penningmeester en als leden F. van der Zon, B. Bouwmeester, A. Vergouw, R. van der Hoff en H. Bakker. Het secreta- riaatsadres van de werkgroep is Buurt centrum De Mei, Geelvinckstraatsadres van de werkgroep is Buurtcentrum De Mei, Geelvinckstraat 28 in Velsen-Noord. Dinsdag gearriveerd: Myrmo, Svelgen, IJmuiden; Borea, R’dam; Hermes, Ant werpen; Silvia H, Drameh. Dinsdag vertrokken: Iggesund, Igge sund, Zaandam; Assimini, Seven Island; Thekla, Vlaardingen; Manitou, Ipswich; Katina-M., Gibraltar; Ulyses, Hamburg. Met een totaal-aanvoer van maar liefst 500.000 kilogram vis, waarvan on geveer 325.000 kilogram schol en bijna 67.000 kilogram tong, kon een verheu gende weekomzet worden bereikt van ruim 1.600.000. Met daarbij geteld een half miljoen van de eerste beide visda gen in 1975, konden op deze wijze in Den Helder de eerste twee miljoentjes alweer worden genoteerd. en a sa- nonie s X- con- 'eden ncert aheid ‘ester het wis- n, J. >n J. ie. Burgemeester Reehorst afgelopen donderdag in de raad: Praten we nu over een raadsstuk of over een stuk in de IJmuider Courant? kan deelnemen aan diverse spelen, zoals monopoly, mens-erger-je-niet, ganzen borden, sjoelen, biljarten, kwartetten, enzovoort. De deelname is kosteloos. Op deze avond zal ook gesproken worden over een weekend weg, waarover men contact kan opnemen met stafmedewer ker Hans Besamusca. Het buurthuis De Mei in Velsen-Noord is maandagmiddag van start gegaan met een groep „Van-alles-wat” voor jongens en meisjes van tien tot en met dertien jaar. De groep komt maandagmiddag tussen vier en vijf uur bijeen en is voortgekomen uit de „Natuur- en mi lieuclub”, een zelfstandige groep binnen het buurthuis. Door de club om te zetten in de „Van-alles-wat” groep heeft men gekozen voor een binding aan het buurt huiswerk. De leden bepalen wekelijks zelf de inhoud van de club-activiteiten. In het kader van de woensdagavond- activiteiten is er morgen in De Mei een binnenspelavond voor jóngeren. Men Zaterdag vertrokken: Ninfeo, Ham burg; M. H. Thamrin, Bremen; Majorca, Le Havre; Montan, Hamburg; M I Trans porter, Noordzee; Mingary, IJmuiden, Oxelsund; Borkum, Malmö; Winnetou, Ermen; Tramp, Antwerpen, Buitenhui zen; Salkansias, Philadelphia; Hektor, Noordzee; Ivy, Norfolk; Saint Herblain, Nantes, IJmuiden;Birkenstein, Panama; Tor Anglia, Gothenburg; Mammoth, Noordzee; Rio Santa Elena, Rotterdam;- Rochab, Algiers, BeverwijkjTroja, Ant werpen; Vechtstroom, Hull; Jean Guiten Hamburg; Mercurius, Antwerpen; Har- nis, Rochester, IJmuiden. vijftig in Velsen doorgebracht. Al veer tig jaar wonen zij nu in de Vlierstraat, waar zij voor de rest van de bewoners het „opaatje en omaatje van het straat je” zijn. Toen de heer Hendriks als N.S. amb tenaar uit Amersfoort werd overge plaatst, bestend het gezin Hendriks uit Vader, moeder, twee zonen en een doch ter. „In die tijd”, zo vertelde een van de zonen, „bestond nog niet eens de hele Kennemerlaan. Het was wel een over- gang hoor, van een stad naar zo’n kleine plaats als IJmuiden”. Mevrouw Hendriks vertelt: „Ik had wel heimwee naar Amersfoort en vaak gingen we er ook voor het weekend heen. Ook na de pensionering van mijn man gingen we regelmatig heen. Vooral de vrijdagmarkt in Amersfoort hebben we nog vaak bezocht, maar nu gaat het Van de zestig huwelijksjaren van het echtpaar Hendriks, hebben zij er zo’n 1975: Een heilig jaar, voor vrouw en voor het monument. Tijdens het ontruimen van een rommelige kast trof een onzer redac teuren in een grote doos enkele hon derden vergeten suikerzakjes aan, die voor een deel uit het buitenland af komstig zijn (Italië en Joegoslavië). Een groot aantal daarvan is ook nog gevuld. In een ander doosje bevonden zich enige tientallen lucifersboekjes. Wellicht dat met deze vondst zieke of andere verzamelaars nog een ple zier kan worden gedaan, welke gega digden zich dan onder nummer 15389 telefonisch met de redactie in verbin ding kunnen stellen. Bij meer lief hebbers zal de voorraad eerlijk wor den verdeeld. Zaterdag gearriveerd: Harinis, IJmui den, Kings Lynn; Malacia, IJmuiden, Rotterdam; Saturnus, Lerwick;Marinella d’Amico, Gravenchon; Loire, Nouadhi- bou; Hega Smits, IJmuiden, Londen; Marianne C, Gent; Brinio, Velsen, Lon den; Tor Anglia, Immingham; Avenir, Ostende, IJ’den; Irmgard Bos, Santander; Suffolk, Felixtowe; Vechtstroom, Huil; Laven Candys, Great Yarmouth; Brage, Seven Islands IJmuiden; Arona, Helsinki; Aurora, Ipswich; Fridel, Rochester, IJ muiden; Brise 2, Rotterdam; Roerborg, Klaipeda; Kirsten Staerke, Figuerio del- vos; Prima, Constanza; Vedette, Methil; Tor Hollandia, Gothenburg; Alca, Kotka, Velsen; Herman Helene, Frederikvaerk, IJmuiden; Bellatrix 1, Rotterdam. HavenfecWaa Op de dag van hun 60-jarig huwe lijksfeest kreeg het echtpaar Hen driks bezoek van burgemeester Reehorst en zijn vrouw, die het bruidspaar in de Vlierstraat kwamen feliciteren. (Van een medewerker) Aan de maandagmarkt werd aange voerd: 17.800 kg. tong; 6.200 kg. bot; 2.200 kg griet; 47 kg. heilbot; 1550 kisten kabeljauw; 1400 kisten kool vis; 25 kisten leng; 125 kisten schelvis; 1350 kisten wijting; 3350 kisten schol; 250 kisten schar; 475 kisten diversen. Prijzen in guldens. Per 1 kg: grote tong 8,37-7,93; groot- middel tong 10,54-10,02; kleinmiddel tend 10,68-9,88; tong één 9,99-9,18; tong twee 9,77-9,10; tarbot 11.19-10,81; heilbot 10,51-7,30. Per 40 kg: kabeljauw één 122-78; kabeljauw twee 154-90; kabeljauw drie 112-80;kabeljauw vier 112-76; kabeljauw vijf 104-154; koolvis één 76-73; koolvis twee 80-71; koolvis drie 84-76: koolvis vier 79-70; schol één 49-43; schol twee 65-56; schol drie 66-59; schol vier 70-60; schelvis één 132-130; schelvis twee 134- 116; schelvis drie 122-96; schelvis vier 94; wijting drie 74-38; bot 20-16; steen bolk 43-35; kuit 61-40; lever 45-16; haai 76-54; poon 90-64; tongschar 180-128; leng 94-86. De 1 ƒ29000; ƒ53.000,-; ƒ15.000,-; ƒ10.000,-; ƒ8.300,-; BEVERWIJK. Op de Laan der Nederlanden stak een zesjarig meisje maandagmiddag omstreeks vier uur plotseling de weg over, tegen een juist passerende auto aan. De gevolgen vielen mee. Het kind klaagde over pijn in haar benen. Zij is voor onderzoek naar het RKZ gebracht. waren: ƒ22.000,-; 25 ƒ29.800,-; 41 ƒ73.000,-; 55 ƒ19.800,-; 117 ƒ36.000,-; 185 ƒ2.600,-; ƒ4500,-; KW 213 ƒ8.100,-; ƒ22.000,-; KW 149 ƒ15.600,-; ƒ11.500,-; - ƒ12.000,-; ƒ16.000,-; ƒ10500,-; ƒ8.300,-; ƒ21.900,-; 11 24 29 45 113 174 210 145 150 187 214 221 45 57 /Z1.3VU,-, UXX X XTX.vw, HO ƒ12.200,-; VL 153 ƒ7.600,-; IJM 45 ƒ1.700,- IJM 29 ƒ28.700,-; IJM 30 ƒ23.500,-; IJM besommingen KW KW KW KW KW 'ƒ11.600,-; KW KW Tor Hollandia, Immingham; Form Gerd, Mobile, IJmuiden; Hega Smits, Whitby, IJmuiden; Baog Baldur, Rio de Janeiro, IJmuiden; Fridel, Londen, IJmuiden; Brio, Gent, Velsen; Huberna Solvesborg, IJmuiden; Ilse Wolter, Saint Malo; Gio vanni Queirolo, Dakar; Prosion, Rotter dam; Maersk Fighter, Noordzee, IJmui den; Suffolk, Felixtown; Ariel, Emden, IJmuiden; IJMUIDEN. Maandag gearriveerd: Svealand, Kotka, Velsen; Athenian Star, Recife; Stirling Oak, Cont. Plat, IJmui den; Venus, Aberdeen; Leise Nova, Northwich, IJmuiden; Roerdomp, Kings- lynn; Memel, Dagenham; Fair Jennifer, Goole; Kvarten, Gotenborg, Beverwijk; Balticborg, Karlstad, Zaandam; Folium Supplier, Skogn. Maandag gearriveerd: Maersk Fighter, Noordzee, IJmuiden; Titan Service, Noordzee, IJmuiden; Aegis Typhoon, Gdynia, IJmuiden; Ciudad de Pereira, Antwerpen; Hannes Lunstedt, Norkö- ping, Zaandam; Kara, Malmö. Maandag vertrokken: Marinello d’A- moco, Gent; Rijnstroom, Harwich; Prin ses Margriet, St. Petershead; Jean-E., Capelie a.d. IJssel; Marianne-C, Selby; Aurora, Goole; Maersk Fighter, Cont. Plat, IJmuiden; Kirsten Starken, Ant werpen; Svealand, Antwerpen; Sonne berg, Rostock; Roerborg, Delfzijl; Bella trix-1, R’dam; Vedette, R’dam; Venus, Tananger; Agorab R’dam; Ciudad de Peirera, R’dam; Skagern, Boston. Maandag vertrokken: Stefan Batory, Lissabon. 152 ƒ8.600,-; 189 ƒ26.800,-; KW 217 ƒ8.100,-; 226 ƒ11.600,- 32 1 niet meer”. Na een verblijf in het zie kenhuis vorig jaar, is de gezondheid van de heer Hendriks hard achteruit gegaan. Bij de spoorwegen was de heer Hen driks belast met het vistransport, naar binnen- en buitenland. Hij werd offici eel op zijn 63ste gepensioneerd, maar niet lang daarna kwam het verzoek of hij niet voor een paar weken terug wilde komen, omdat de zaken geheel in de war dreigden te raken. Die paar weken zijn uitgelopen op drie-en-een-half jaar. Met 66 jaar werd het pensioen dus definitief. „En dat had hij ook wel verdiend ook,” vindt zijn vrouw, „wat heeft hij altijd ontzettend hard gewerkt.” Oorspronkelijk was de heer Hendriks bakker- Dat was in de tijd dat hij zijn vrouw leerde kennen. „We hebben elkaar bij de afbraak van de Amersfoortse kermis ontmoet,” ver telt mevrouw Hendriks, „we maakten een praatje en daarna een afspraakje. Dat was helemaal niet gemakkelijk hoor, want ik had een hele strenge moeder. Als meisje van 19 was het helemaal niet netjes alleen op straat te zijn. Nou, dan mocht ik mee als mijn zuster met haar verloofde ging wande len. Maar die wilden ook wel eens alleen zijn en dan spraken we af: om tien terug bij de spoorbrug en dan ontmoette ik mijn man intussen. Vier jaar later zijn we getrouwd”. Nu hebben „Opa en Oma” Hendriks 14 kleinkinderen en 15 achterkleinkinderen. Al deze „nazaten” hebben de ruime aan dacht van hun groot- of overgrootou ders, die geen verjaardag vergeten of overslaan. Door de schaatsvereniging „Velsen” is voor vrijdag 17 januari een gezelli ge bijeenkomst georganiseerd, welke in gebouw ,,’t Braambos” aan de Zee weg in IJmuiden-Oost zal worden gehouden- Het ligt in de bedoeling hier de diploma’s uit te reiken, die door de jeugdige schaatsers uit Vel sen tijdens de cursus op de kunstijs baan in Alkmaar werden behaald. Ook zullen nog enkele schaats-films worden vertoond. Voor deze bijeen komst, waar om 19.30 uur een aan vang mee wordt gemaakt kunnen alle ouders zich als geinviteend beschou wen, evenals de leden van schaatsvereniging. :r\ I SÉ»», -'i fel r Sr ’TyMf BI ;u 2^.’ -,:r r gr j s

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5