Veremgmgsnfeuws DfflS tkfe Rob Hartoch als speaker nu Agenda I Isadoor Turover kwam overwippen Parlement contra pers de zaal MULTIBONT r L MULTIBONT 0 korting I t I Een sheriff I Amsterdam en Rotterdam ST I Al 11i in met nico scheepmaker 9 Operette-avond voor bejaarden U I <1 I PLAATSELIJK NIEUWS DONDERDAG 1 6 1975 JANUARI Velsen-IJmuiden KB: F el 1 7 o f t- S I F Beverwijk AMSTERDAM r--| r Keizersgracht O I U Tel.: 020-6 26 93 Open: maandag t.m. zaterdag 9-18 uur Te bereiken met tram 1 en 2 ROTTERDAM: Karei Doormanstraat QEQ Ja Tel.010-127546 OOOg Jonker Frans-^ q a W straat I Tel. 010-13 80 65 Open:maandag t.m. zaterdag 9-18 uur vrijdag tot 21 uur. Beverwijk Heemskerk Velsen-Noord l J\Mi IS>.. 14 Heemskerk NEDERLANDS GROOTSTE BONTMAGAZIJN Velsen-IJmuiden il *A' ws I Huygens- Huygens- *e u. 20 u. (ADVERTENTIE) o ■‘SBf Zo’n vorm van censuur zal wel net niet onder misdaad vallen, maar dat het ook niet onder het Jaar van de vrouw valt, staat wel vast. Laat ik me daarom maar op die misdaad concentreren, die in „Informatie op woensdag” van Wibo van de Linde c.s. van alle kanten werd bekeken. Ik las dat er tot op het laatste moment nog aan het programma ge monteerd was en daarom verbaasde het me een beetje dat we over „Henk” niet de informatie kregen dat hij inmiddels (weer?) gevangen zit. Om de waarheid te zeggen zat er wel een beetje al te veel nostalgie naar „de ouwe sportieve inbre ker” in, „die je haast niet meer hebt”, alsof het om een ouwe stoomlocomotief ging. >t ft d st •1 k T MOP op onze hele voorraad van 3000 jasjes en mantels (Tn de maten 36 t.m. 52) 10/ ?n in ?il er er nt ig et es jk lit en n- te tr- op De u- ;rd F. al- m- M. te- ht- lij- zan len, jr re I Maar ja, door die gevangenis kreeg je weer meer de indruk dat het thema van de avond de misdaad was. Die jongen was zo’n etterlijer dat je ging hopen dat hij gauw weer gepakt en opgesloten zou worden. Diezelfde hoop had ik helemaal niet bij het optreden van „Henk” in „Informatie op woensdag”. Henk bleek een afgekeurde duiker te zijn die vol gens zijn eigen zeggen „nog niet zo lang in het vak was”: het inbrekersvak wel te verstaan. Hij ontpopte zich als een soort Robin Hood, die nooit oude vrouwtjes met zijn thermische lans te lijf zou gaan, en alleen van schatrijke lieden geld stal. Zijn laatste kraak was blijkbaar bij Philips, want ik las dat hij na de opnamen bij het stelen van een tv-toestel onlangs gepakt is en nu vier jaar gevangenisstraf moet uitzitten. Dat zal dan wel een kleurentoestel zijn ge weest, of misschien bleek hij bij inhech tenisneming meer op zijn thermische kerfstok te hebben. Het ene ogenblik dacht ik dat het programma van gisteren aan het Jaar van de vrouw was gewijd en het andere ogenblik neigde ik toch weer meer naar het jaar van de misdaad. De vrouw krijgt de overhand in het Engelse tv- spel „Twee jaar opgeknapt”. Het was geschreven door een vrouw (Julia Jones) en liet in een orgie van theezetten en theedrinken zien hoe een vrouw wier man twee jaar gevangenschap moest opknappen (hij bleek ondermeer een tv- toestel te hebben gestolen) in die tijd zelfstandig en zelfbewust geworden was. meende er goed aan te doen even naar Wijk aan Zee over te wippen om daar zijn licht op te steken. plank wel mis. Poncho bleef aan en hoed bleef op. „Dat doet-ie om zijn tegenstander te intimideren” be weerde een „kenner”. Maar Böhm kwam die eerste dag uit tegen de Amerikaan Weinstein en de man uit de VS is meer gewend dan alleen vreemd uitgedoste lieden en speelde onverdroten voort, zodat de „sheriff” met remise genoegen moest nemen. Het verbaast me dat zoiets niet mag van de NOS, ik dacht zelfs dat-ie vol gens de statuten of de wet verplicht was allerlei soorten groepen van de bevol king aan bod te laten komen, tot anar chisten en de vreemdsoortigste godsdien stige splinterpartijtjes toe. Het laatste woord zal daarover nog niet gezegd zijn, neem ik aan, in ieder geval had de andere begunstigde, het Nationaal Comi té voor de Vrouw, zich uit solidariteit met „Werkwinkel” ook meteen terugge trokken. Het was niet zo’n goed stuk eigenlijk, en er werd ook niet zo erg goed in gespeeld, maar ik vond het wel interes sant om te zien dat de gevangenen met een keurig gestrikte das op hun bed lagen te liggen, maar dat het eerste wat Tom deed toen hij weer thuiskwam was, zijn das los maken. Ik maak daaruit op dat Engelse gevangenen verplicht zijn overdag hun das te dragen. „Kan-ie ook doen” zo werd ons verteld „want hij moet miljonair wonderbouw van het heelal”. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. zijn”. Laten wij die opmerking voor wat zij is, blijft staande dat mister Turover de eerste avond de beste al honderd vijf tig dollar als prijs be schikbaar stelde voor de meest bril jante partij tijdens het toernooi in de badplaats. Dat gebaar echter ontstond toen hij werd meegesleept door het enthousiasme van al de mensen rond om hem. Hij kent ze bijna allemaal, vanaf de grootmeesters tot de mees ters, die hij op alle plaatsen in de wereld waar wordt geschaakt, heeft ontmoet. Isadoor Turover schaakt overigens zijn partij nog best mee, ook al is het al weer geruime tijd geleden dat hij lauweren oogstte met zijn schaakprestaties. Zo was hij in 1911 kampioen van Washington. Hij is even „schaakgek” als groot meester Najdorf, die verleden jaar in zijn eigen vliegtuig even over kwam wippen van Engeland, om wat Wijk aan Zeese lucht te snuiven. Najdorf en Turover kennen elkaar ook goed zij zijn in dezelfde plaats geboren weet mister Turover te vertellen. Het bevalt hem in Wijk aan Zee zo goed, dat hij het hele toernooi wil blijven. Zijn enige, maar dan ook grootste probleem is echter, dat hij nog geen definitief onderkomen heeft kunnen vinden. Alles is vol in de badplaats als gold het ’t hoogsei zoen. Maar hij blijft hopen. Hij heeft het kleed afgelegd en de hoed aan de wilgen gehangen, want woensdag kwam hij in normale kle dij terug in de schaakzaal der mees ters.. Kort nadat wij dit bericht had den doorgeseind kwam het laatste nieuws over deze vitale 83-jarige Amerikaan. Hij is bij het hotel waar hij zich had gevestigd, van de trap gevallen en met twee hoofdwonden en een hersenschudding in het Rode Kruisziekenhuis opgenomen. Belgi sche familieleden van hem zijn in middels onderweg om hem op te halen en naar the States te vergezel len. het dient nadrukkelijk te I BEVERWIJK. Voor de bejaarden uit de omgeving organiseert buurthuis Wijk aan Duin volgende week donderdag avond een bonte-avond Het operette- gezelschap „Les Firemans” brengt dan negro-spitituals, operette-melodieën en volksliedjes. Wie slecht ter been is en graag de avond wil bezoeken kan zich met Wijk aan Duin in verbinding stellen (tel. 20944), waarna wordt bekeken of d* bejaarde kan worden gehaaid. Uiteindelijk ben ik toch tot de conclu sie gekomen dat het jaar van de mis daad de overhand had, want wat bleek? „Werkwinkel”, zeker toch een van de nuttigste programma’s van onze televisie, was op het laatste moment door de programmaleiding van de NOS afgelast en wel vanwege het onderdeel „Wij vrouwen eisen”, waarin vrijwilligers zouden worden opgeroepen voor het me de helpen actievoeren voor legalisatie van de abortus. i DE SHERIFF, werd hij genoemd op de eerste wedstrijddag. Maar dan wel een vreemd uitgedoste. Gehuld in een poncho en een sombero op het hoofd kwam Hans Böhm dinsdag de piste van de meesters in de kelder binnenstappen. En wie dacht, dat hij kleed en hoed zou afleggen, slaat de VRIJDAG 17 JANUARI Velserbad, Briniostraat, 6.30-12.15- 13.15; 16.45-18 en 19.30-21 uur gemengd zwemmen. Centrale bibliotheek en filialen, Plein 1945 14.30-17.30 en 19-21.30 uur volwas senen en tieners; Willemsbeekweg 15.30- 17.30 uur jeugd en tieners Wüstelaan Santpoort 19.30-21.30 u. volwassenen, tie ners en jeugd, Wijkerstraatweg, Velsen- Noord, Zeewijkplein, IJmuiden-West 14.30-17.30 uur volwassenen, tieners en jeugd. Badhuizen Snelliusstraat, geopend van 13-21 uur; Doodweg, Velsen-Noord geo pend van 13-21 uur. Sporthal „Zeewijk” 19.30 uur basket- bal-competitie. Gebouw ,,’t Braambos” Zeeweg 19.30 uur: uitreiking jeugd schaatsdiploma’s. Stadhuis, 19.30 uur; openbare vergade- Het programma zat verder goed in elkaar, er was veel werk aan besteed én het was voor een deel ook leerzaam (voor 3000 tot 4000 gulden kunt u Uw pekineesje tot een politiehond laten aft richten). Daarom besluit ik nu maar mét veel lof toe te zwaaien aan Wim Neijr man c.s. voor het nieuwe programffid „Jouw beurt” waarin met (intelligente) kinderen gepraat werd over een buitens* huis werkende moeder. Zinnig en tevenf leuk. issie Isen tine ide- ;den rond :den age- ndi- ge- ;ich- L en was sen- mis- ade- door J. 77 IJ- ge- N. •an: Ser, Til ••an: i, 65 mt- ring raadscommissie onderwijs. DONDERDAG 16 JANUARI Wijk aan Duin, Wilgenhoflaan. 20 kienavond. Kennemer Theater, Zeestraat. 20 u. Nutsavond met J. Kamperman over „De Zo vond ik het ook een gotspe om de beveiliging van kostbare voorwerpen bij uitstedigheid nu juist door Pistolen Paultje te laten demonstreren. Hij reed voor in een zilveren Rolls Royce met een soort filmster achter het stuur, en dribbelde eigenhandig een Israëls of Breitner achter beveiligde tralies, een fascinerend gezicht als je wist dat hij die schilderijen en die Rolls Royce toch voor een deel met illegale wapenhandel moet hebben verdiend, of ik moet al jarenlang verkeerd zijn voorgelicht. Maar in die dingen moet je blijkbaar niet kinderachtig zijn, en een feit is: als hij zijn spullen al tegen diefstal bevei ligt, dan moet het een stimulans te meer zijn voor de kijkers om datzelfde te doen. HET SCHAAKTOERNOOI kreeg onverwacht bezoek van de Ameri kaan Isadoor S. Turover- „Director American Chess Foundation” staat er op zijn visitekaartje. Hij heeft het toernooi in Hastings bezocht en BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.„Godzilla contra Megalon”, Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: „Pas op. of we slaan d’r op”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Schey- beeck, Velserweg 2). Geopend van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120. DIVERSEN Stadskantoor (Pres. Kennedyplein). 19.30 u. openbare raadsvergadering. TENTOONSTELLINGEN Tentoonstellingsruimte (Const. Huygens- straat). 20.30 u. wethouder mevrouw J. H. Vervelde—Wagenaar opent de groepsexpositle portretkunst m.m.v. Barokensemble: geopend tot 3 februari op woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur. SCHAKER EN schaakjournalist Robby Hartoch heeft dit jaar het spreekgestoelte in de demonstratie- zaal overgenomen van Lex Jongsma, die in de voorgaande jaren het talrij- 3S ke publiek aan de hand van de demonstratieborden voorlichtte. Rob Hartoch worden gezegd doet niet voor Lex onder. Woensdagmiddag sprak hij voor een vol huis. In korte tijd wist hij zijn publiek al te boeien en tot het doen van voorstellen of ideeën uit te lokken, waarbij dan allerlei analyses op touw werden gezet en aan de hand van de stukken op de borden de mogelijkheden werden be sproken. Voor de vele schaakliefheb- bers was het weer als van ouds: interessant en gezellig en voor zeer velen bovendien nog bijzonder leer zaam. Schaakdirecteur Isadoor Turover be ziet in de demonstratiezaal de televi- sie-uitzending van één van de par tijen boven zijn hoofd in de speelzaal. BOVEN IN Kennemerduin, op de hoogste etage men zou haast sym bolisch aannemen: aan de top, spelen boiisch aannemen: aan de top, spelen delegatie. Het zijn leden van de Tweede Kamer, parlementaire mede werkers en Kamerverslaggevers van diverse dagbladen. Zij hebben uiteindelijk tot deelna me besloten om eens uit te maken wie van de beide groeperingen gelijk krijgt, want beide groepen beweren het best te kunnen schaken. Als prijs is ingezet een rode vaas.„maar u moet daar geen betekenis aan hech ten” aldus gastheer Nico Meijer, doelend op de kleur van de vaas. Deelnemers zijn D. Dolman (PvdA) R. van Enk (Trouw) L. Giebels (PvdA) D. Kalk (PvdA) Th. van Kleef (PPR) R. Riemersma (Haagse Cou rant) H. Roethof (PvdA) P. Rijnsbur- ger (VVD) P. Tellingen (ARP) E. van Thijn (PvdA) D. H. Wijninga (Haagse Courant) en J. van Eisen (KVP) Op de foto de partij tussen Van Thijn en Rijnsburger, die door Van Thijn werd VRIJDAG 17 JANUARI Schouw, Bleijenhoevelaan. 18.45 IKOR-film: „Ongecensureerd”, 20 u. in formatie- en discussieavond over het thema: „Estel-Hoogovens - Zuid-Afrika”. |-iu ib DONDERDAG 16 JANUARI Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. VRIJDAG 17 JANUARI Lichtboei, Maasstraat. 20 u. klaverjas sen. Ned. Herv. Kerk, Kerkplein. 20 u. platenconcert met werken van Glinka, Smetana, Liszt en Grieg. Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Vérherentstraat. Geo pend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u„ jeugd 15.30-17.30 u. G£V'£.Sr/CDS£O£R£1929 DONDERDAG 16 JANUARI Velserbad, Briniostraat 16.30-17.30 uur gemengd zwemmen. Centrale bibliotheek en filialen, Plein 1945 14.30-17.30 uur volwassenen en tie ners; Willemsbeekweg 14.30-17.30 uur jeugd en tieners; Wijkerstraat Velsen- Noord 19-21.30 uur volwassenen en jeugd. Gymnastiekzaal Ossendorpschooi Wijk aan Zeeërweg 20 uur les en conditietrai ning boksclub „De Ring”. In den Abeel, Abelenstraat 20 uur, repetitie „V.A.T. 71”. Stadhuis 19 uur: openbare vergade ring raadscommissie onderwijs. Gebouw „Velserduin”, Velserduinplein 20 uur: „N.I.V.O.N.” over „Schotland als vakantieland”. V RIJD AG 17 JANUARI Hulpdienst Help een handje Van maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geo pend van 9-12 en 13.30-15.30 u. Verenigingsgebouw, Schans, avond van oude ambachten. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 15-17.30 en 19-21 u.; Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19- 21 u.; Kingsford Smithstraat 110a: jeugd 15.30-17.30 en 19-21 u. CERTIFICAAT F VAN ECHTHEID 4 BIJ IEDERE BONTMANTEL BIOSCOPEN City, donderdag en vrijdag 2o uur: „Op de Chinese vuist”. Stadsschouwburg vrijdag 20.15 uur: „Bel Canto” met opera „Poliuto”. DIVERSEN Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen-Zuid, stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen, da gelijks te bezichtigen van 14-17 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat Velsen-Noord, geopend dipsdag en donderdag van 12 tot 14 uur en op aanvraag (telefoon 02510-94159). Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden. Dag. te bezichtigen van 10 tot 12 uur. Niet op zaterdag en zondag. Oude raadhuis, Velsen-Zuid, donderdag 20 tot 22 uur Tentoonstelling „Flevum en de Romeinen in Velsen” voor groepen en scho lieren na telefonische afspraak: 023 320788- 378034. 10-50 -J: «rta ■W’

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7