SV ABBENES GEDUPEERD Onbevangen Frisol toch te zwak voor doelmatig Levi’s Castenmiller wil revanche DERKSEN SPEELT TEGEN FC TWENTE Kennemerland kreeg de zege niet cadeau Bouwmeester Schuiten de beste in ’74 versloeg Van Scheltinga „AZ GOEDE STAP OP WEG NAAR DE TOP” hili' O Clubhuis omgewaaid TETRAMIN HAD GEEN KIND AAN RACING AGON IN HOOFDKLASSE ZAALVOETBAL E 12 1975 JANUARI ZATERDAG 1 8 SPORT Z 9 Ideaal 4 W - Ongrijpbaar tl Snelheid - lop A a tb - ../Ba/ ie - V osmaer (Van onze sportredactie) I (Van onze basketbalmedewerker) (Van een medewerker) r ALKMAAR Een voetbalenthousiast zal aan het rijtje Real Madrid, Benfica en Barcelona nou niet onmiddellyk de naam AZ’67 toevoegen. Toch hoort de Noordhol- landse dub wel degelijk in het kwartet thuis, want alle vier de ploegen zyn uitge nodigd voor een groot toernooi in het Spaanse Marbella. AZ-trainer Joop Brand lykt onderkoeld te reageren als hy zegt dat hy „bly” is met de invitatie. Meer niet. „Ik ben er helemaal niet verbaasd over. In Nederland beseft men te weinig wat wjj op voetbalgebied in het buitenland betekenen. AZ’67 is een begrip over de grens, net zoals FC Amsterdam voor iets staat. We moeten niet zo tegen namen opkyken. Wat zegt my nou Arsenal nog of Inter. Ik heb Barcelona twee keer bezig gezien en ook daar was ik beslist niet van onder de indruk. Als we op die uitnodiging (voor begin augustus) kunnen ingaan, moeten die drie dubs hun reputatie maar eens waar maken”. De Agonspelers, die opmerkelijk „lief” waren voor de gastheren werden toen Op de voorgrond strijden de deelnemers aan de meester-vierkamp. Van links naar rechts Koopman, Bouwmeester, Van Geet en Van Scheltinga. Overige uitslagen: Heren: HCK 2 Hoofddorp 2 32-42, Haarlem, Cardinals 3Onze Gezellen 28-58, BV Haarlem 5 HCK 3 39-59, Antilopen 3Typsoos Li ons 4 46-18, Antilopen 4The Typhoons 2 13-35, Cron jé—Shots 2—DSS 5 32-26, Onze Gezellen 3SDO 2 16-18. m v: jc VI bi ui sl st O] s< Ie g in de tweede helft de tol betalen voor het gemis van wisselspelers. Een productieve periode rond de tiende minuut in de tweede helft deed HOC in één klap een 20-29 achterstand omzetten in een 47-38 voorsprong via de topsco rers Goedemans (2-14) en Timmerman (5-8). Een vermoeid The Typhoons slaag de er in de slotfase niet in de achter stand ongedaan te maken. Eindstand 51- 45. Jan Baas (6-9) en Ruud Stoute (9-7) kwamen voor Typhoons in de dubbele cijfers. leid door Rob de Wit dat het de Haarlemmers onbevangen tegemoet trad. De thuisclub steunend op het Amerikaanse ge weld van Hale (18-8) en Dave Webber (7-13) slaagde er met deze strydwyze in Levi’s tot aan de tiende minuut by te hou den. Toen echter bleek dat niet alleen het Haarlemse spel meer inhoud had, maar dat vooral conditioneel de mannen van Tom Quinn meer in hun mars hadden. Het in de hoofdklas leidende Barrica de Boys won in de Beverwijkse sporthal Als amateur zegevierde Schuiten vorig jaar in Olympia’s Rende door Nederland, de Ronde van Engeland (Milkrace), de Kersenronde, een internationale tijdrit in Rocourt (Belg.) en de wedstrijd om het kampioenschap van Noord-Holland. Na zijn overgang naar de beroepsrenners werd hij Nederlands kampioen achter volging en legde hij in Montreal beslag op de wereldtitel in dit nummer volledig overspeeld. Vooral Peter Trow (20-24) was volkomen ongrijpbaar. In nauwelijks tien minuten werd een grote kfoof geslagen. Halverwege de tweede spelperiode schoot Paul Beenders (8-15), die weer geheel hersteld bleek van zijn blessure, Tetramin Epibratos naar 100- 56. Bobby Vosmaers reactie contrasteert met die van zijn oefenmeester. Het is er een van spontane vreugde. „Da’s klasse, ik vind het machtig. Het betekent een uitbreiding van je internationale erva ring, je wordt er mentaal harder en financieel wijzer van.” Internationaal voetbal, de Molenaars en „hun” voetballers hunkeren ernaar. Vosmaer: „Het is alleen maar prettig dat hun wensen en die van de spelers sa menvallen. Ik persoonlijk zie de beker (over een maand, net als zondag, tegen Telstar) wel zitten. In die incidentele wedstrijden zijn we erg sterk. Mochten we het niet redden dan verwacht ik dat we mee kunnen draaien in het toernooi om de Europa Cup 3. Als Twente zon dag een punt zou verspelen en AZ wint dan staan we in de competitie op een gedeelde vierde plaats en dat is waar we op dit ogenblik achteraan zitten.” Een streven dat indien met succes bekroond de ambitieuze Alkmaarse or ganisatie drie plaatsen hoger op de rang lijst zou doen eindigen dan verleden jaar. Een prestatie die in dit „middelste” seizoen van het vijfjarenplan vooral op merkelijk zou zijn omdat de aanzet van de lopende competitie uiterst zwak was. Niet in het minst vanwege de blessures van Mulders (inmiddels noodgedwongen met voetbal gestopt), Hogesteeger, Vre- denburg en De Vries. Vooral in de voorhoede werd Brand tot improviseren gedwongen en zo belandde bijvoorbeeld Vosmaer op de rechtsbuitenplaats. die hij ruim een half jaar geleden de rug toekeerde. „Het is bekend dat ik Brands aanpak meer waardeer dan die van Hughes, maar ik heb geen behoefte het persoonlijk te spelen. Ik gun het de club helemaal niet, maar in mijn hart vind ik het fijn dat ik gelijk krijg met mijn uitspraken van het vorig seizoen. Mij is wel verweten dat ik het via de pers speelde, maar dat was echt de laatste mogelijkheid. De kanalen binnen de club waren verstopt. Maar ook de spelers zijn voor een deel schuldig want zij deden op Peys en mij na hun mond niet open. Er veranderde niks en vandaar dat ik helemaal niet verwonderd ben over Haarlems huidige positie.” PIETER MUL. Op het middenveld spelen in ieder geval Van der Aar en De Haan. De Haarlem-trainer overweegt of hij Feteris en Peys ieder één helft zal inzetten. Door de problemen op het middenveld is het ook nog onzeker wie het trio in de spits bij Haarlem wordt. Van den Berg en Sadek spelen zeker mee. Achter de naam van Boszhard staat echter nog een vraagteken. Wellicht dat Cor Pot zijn plaats inneemt. Wetzel is helemaal niet beschikbaar, aangezien deze speler tij dens de training zijn neusbeentje heeft gebroken. Daarmee is de misère bij Haarlem nog niet afgelopen want ook doelman Boersma heeft tijdens de trai ning een blessure opgelopen. Hij heeft zijn hand verdraaid en als hij morgen niet kan spelen dan zal zijn plaats worden ingenomen door Poldervaart, aangezien Dortmundt wegens familie omstandigheden niet beschikbaar is. De (vermoedelijke) opstelling van Haarlem: Boersma; Wentink, Hoeben, Marijt, Derksen; De Haan, Van der Aar, Peys (Feteris); Sadek, Van den Berg, Boszhard (Pot). FC Twente herstelde zich afgelopen zondag tegen FC Utrecht van de neder laag tegen Feyenoord. Waarschijnlijk kan trainer Kohn weer over De Vries en Granen beschikken zodat FC Twente als volgt binnen de lijnen verschijnt. Twen te: Gross; Van lerssel, De Vries, Drost, Oranen; Thijssen, Van der Vail, A. Mühren; Zuidema, Jeuring, Pahlplatz. Telstar-trainer Castenmiller hoopt dat De grote klap deelde Levi’s tussen de derde en tiende minuut van de tweede helft uit. Via 43-61 liep Levi’s toen weg naar 55-86. Steunend op een rustig sco rende Kees Akerboom (2-21) en de zeer goed op dreef zijnde Hugo Harrewijn (18-8) liepen de Haarlemmers steeds ver der weg. Tom Quinn, die Harry Kip in de zeventiende minuut tegen zijn vijfde persoonlijke fout zag oplopen, kon zich in de slotfase veroorloven al zijn bank- spelers binnen de lijnen te brengen. Met Harrewijn en Akerboom kwamen ook Harold Fox (13-6) en Nicky White (18- 11 in de dubbele cijfers. Aan Dortse zijde was de weer veel pratende Roel Tuin- stra (13-4) Harry Kip via een vroegtijdig vertrek reeds voorgegaan. Voor zeer schaars bezette tribunes heeft Tetramin Epibratos weer één van de verplichte nummers in de thuiswed strijd te Beverwijk afgewerkt. Tegen staartploeg Racing Agon was alleen in de eerste helft sprake van enige tegen stand. Dat de Amsterdammers halverwe ge nog bij konden blijven tot 57-41 was eerder het gevolg van het zwakke ver dedigen aan Tetramin-zijde, dan van werkelijk fantasierijk aanvalsspel van de Amsterdammers. Slechts Guus Been ders maakte aan Tetramin-zijde een gunstige uitzondering op zijn medespe lers. Pas in de tweede helft vatte Tetra min Epibratos de wedstrijd wat serieu zer op. Toen ook sloot naast een voor treffelijk lopende aanval, de verdediging beter. HAARLEM In de heren-eredivisie begingen zowel Raak- Punch als Levi’s-Flamingo’s tegen Nat. Ned. Donar (102-80) en Frisol-R geen fouten. Frisol-R, vechtend voor lyfsbehoud, bleek voor het thuisfront niet by machte Levi’s in moeilijk heden te brengen. Het pleit echter voor Frisol-R nu ge- Ooach Joop Bannenberg kon zich toen al veroorloven de Amerikanen Kundla en Trow naar de spelersbank te halen. Hoewel in de slotfase de concentratie even leek te verslappen, kon een geheel Nederlandse formatie onder aanvoering van captain Kees Kasstten (5-16) moei teloos de 137-81 eindstand op het score bord brengen. De Amsterdammers, die het de arbiters Ros en Van der Esschert niet moeilijk maakten, hadden in de van BC Markt overgekomen De Vos (11-7) en aanvoerder Willemse (4-12) hun beste spelers. In de tweede divisie zal Exercitia de overwinning van het laaggeklasseerde Herly op het Haarlemse Exfla’s met gemengde gevoelens vemomenhebben. De Herlyploeg, die met 61-51 zegevierde, maakte het gedrang rond de fatale voor laatste plaats via deze onverwachte overwinning opnieuw groter. Evenals tegen SV Noordkop had Exfla’s gistera vond niet de beschikking over topscorer Eric Jater, die opnieuw node gemist werd. In de districts eerste klasse bleek een door invallers gehandicapt The Typ hoons Wim de Ruig, Piet Hooft en Timmermans ontbraken niet bij machte een fel voor de winst vechtend HOC te weerstaan. De met slechts vijf spelers opererende Typhoons-ploeg moest (Van onze sportredactie) HAARLEM-IJMOND Johan Derk- ksen maakt zondag zijn debuut bij Haarlem als linkervleugelverdediger. De ex-Veendam speler heeft nog wel een conditionele achterstand, maar trainer Hughes hoopt dat hij op zijn karakter de negentig minuten vol kan maken. Dit betekent echter niet dat Haarlem zonder problemen aan de wedstrijd tegen FC Twente kan beginnen. Drie vaste krach ten van het Haarlem-team, Wentink, Feteris en Peys, hebben deze week een griepaanval gehad en Hughes moet af wachten in hoeverre hij over dit trio kan beschikken. „Ik sta soms (Van onze schaakmedewerker) HAARLEM/IJMOND Gisteravond zijn in Wijk aan Zee de vierkampen van het Hoogovenschaaktoernooi van start gegaan. Op de kop af 360 spelers buigen zich drie dagen over de 64 velden en werken zo mee aan de grootste schaak- manifestatie in de wereld. In de hoogste afdeling zijn de schaakmeesters H. Bouwmeester, drs. D. D. van Geet en Th. van Schelinga samengebracht met H. Koopman, de winnaar van de reserve- meestergroep van het vorig jaar. Het duel Bouwmeester-Van Scheltinga was las schouwspel bepaald aantrekke lijker dan de partij Koopman-Van Geet. Dat kwam omdat Van Scheltinga na 17 zetten een interessant kwaliteitsoffer bracht. De altijd uiterst bedachtzaam spelende Bouwmeester vond de weerleg ging, waarna de Beverwijker voor grote problemen kwam te staan. Met druk langs de tweede lijn hield hij de Neder landse bondscoach nog enige tijd aan de praat, maar deze liet zijn prooi niet meer glippen. Aan het andere bord ge beurde eigenlijk weinig, er werd met de regelmaat van de klok afgeruild waarna een eindspel kwam met ongelijke lopers. En dat laatste kenmerkt, aldus de Haagse student lichamelijke opvoeding, de ware topclub. Vosmaer stak al in zijn Haarlemtijd niet onder stoelen of ban ken dat spelen by een topper zyn ideaal is. „Je streeft natuurlijk naar het hoog ste en AZ is een goeie stap op die weg. Een overgang naar een andere ploeg eventueel in het buitenland sluit ik niet uit maar zover kijk ik op dit ogenblik niet. Bij AZ ben ik tevreden al zou ik dit jaar eigenlijk helemaal niet moeten voetballen met het oog op mijn studie. Ik zit nu in mijn laatste jaar en de combinatie met voetbal is in principe te zwaar. Vooral in de theoretische vakken moet ik wel wat laten liggen. Anderzijds lijdt ook het voetbal onder het samen gaan want soms sta ik vreselijk te schutteren. Pas als ik geslaagd ben kan ik me helemaal op het voetbal storten en dat betekent vooral oefenen op speci fieke onderdelen.” Vosmaers kritische kijk geldt niet al leen zichzelf maar ook Haarlem, de club achter ons. Dat komt ook door onze stijl: thuis of uit, we proberen altijd aan te vallen. We graven ons nooit in. Maar natuurlijk is de steun van ons thuispu bliek niet onvoorwaardelijk. Ze laten ook hun afkeuring blijken als we er niet voor werken. Op dat laatste hebben de mensen recht maar dan kan het uiter aard even goed gebeuren dat het niet loopt zoals wij willen. Die wedstrijd hier tegen VW voor de beker is daar een voorbeeld van. Pas in de slotfase konden we die beslissen. Ik denk dat dat met onevenwichtigheid heeft te maken. Onbewust onderschat je zo’n ploeg uit de eerste divisie, veel van onze jongens zijn er niet zo op ingesteld als op een duel met Ajax. Ik dacht dat we de laatste weken die instabiliteit goeddeels zijn kwijtgeraakt. Maar we zijn nog niet waar we wezen willen getuige die ontmoeting tegen Ex celsior (1-1). We waren de hele wed strijd in de aanval, maar op den duur bracht de tegenstander steeds meer hardheid in het spel die op de man was gericht. Onze fout is geweest dat we ons daarin hebben laten meeslepen in plaats van dat we er het koppie bij hielden en op een ander patroon overschakelden.” „Ik ben natuurlijk geen typische vleu gelspeler als ondermeer Sjaak Swart maar met name door myn snelheid red ik het daar wel. Ook omdat ik de vrijheid heb naar binnen te gaan kom ik vaak op mijn favoriete plek terecht.” En wat Vosmaer daar waard is mocht Piet Schrijvers zeven weken geleden er varen. Na Willem Suurbier passeerde het 23-jarige talent ook de Ajax-doel- man die vervolgens aan de noodrem trok. De strafschop betekende de inlei ding van Ajax’ ondergang: de succesrij ke Amsterdammers werden voor het eerst door een „gewone” club op de knieën gedwongen. Na afloop zag een stampvol stadion acht van de elf AZ- spelers een eieronde lopen. „Zelfs vijf minuten na het eindsignaal juichte iedereen ons nog toe. We wilden die mensen op die manier onze blijheid tonen en ze tevens bedanken, want het publiek staat op een geweldige wijze DEN BOSCH (ANP). Roy Schuiten is door de „Club van 48” (een groep wielreninsiders) uitgeroepen tot renner van het jaar 1974. De Zandvoorter komt voor één jaar in het bezit van de Gerrit Schulte-torfee, die hem gisteravond in het restaurant van het stadion „De Vliert” in Den Bosch is overhandigd. gewoon te schutteren” De SV Abbenes is op 6 februari 1974 in het 1.200 inwoners tellende Haarlem- mermeerdorp opgericht en is in deze competitie voor het eerst met zeven elftallen aan de slag gegaan. De club heeft 120 leden en honderd donateurs- Eind september van het vorig jaar werd begonnen met de bouw van een club huis. Men had daarvoor de beschikking gekregen over een houten noodschool, die aan het Overtoomseveld in Amster dam had gestaan. Heit vervoer van dit gebouw 41 meter lang en 7,5 meter breed naar Abbenes bracht nogal wat problemen met zich. Het aannemersbe drijf P. Vermeer uit Hoofddorp stak bij het vervoer een helpende hand toe. De opbouw van het clubhuis verliep goed en men had goede hoop om het precies één jaar na oprichting van de vereniging officieel te kunnen openen. De weergo den staken gisteren echter een spaak in het1 wiel. „Het is niet alleen financieel een schadepost”, merkt voorzitter Mooy- en op, „maar er zijn ook zo’n 2.500 manuren mee verloren gegaan. Er valt vrijwel niets meer van het materiaal te gebruiken. Alles is vernield. Alleen de fundering is nog goed. We gaan er nu keihard tegenaan om alsnog een club huis, en dan van steen, op te bouwen. Vandaag (zaterdag, red.) wordt er in het dorp gecollecteerd”. (Van een medewerker) ABBENES. De jonge voetbalvereni ging SV Abbenes, een jaar geleden opge richt en uitkomende in de tweede klas zaterdagvoetbal van de afdeling Leiden KNVB, waarin het momenteel aan de leiding gaat, is zwaar gedupeerd. Het in aanbouw zijnde clubhuis op het sport complex Donnekamp aan de Van Voorstlaan, is gistermiddag tijdens een hevige rukwind omver geblazen en als een kaartenhuis ineen gestort. Voor de vrijwilligers die met zelfwerkzaamheid aan de bouw hebben meegewerkt een bijzonder trieste zaak. nend en aantrekkelijk duel zegevierde Kennemerland in de Kennemer sporthal met 3-2 over TYBB voor de hoofdkfas van de Haarlemse zaalvoetbalcompetitie. Tweemaal hadden de Yellows een voor sprong genomen. Meteen na de aftrap kon Arie Riet vink voor TYBB scoren, maar amper vier minuten later kwam Kennemerland door Rob Grootveld weer langszij. Het iets beter spelende TYBB kwam door Dick Rietvink opnieuw aan een voor sprong: 2-1. In de tweede helft bleef TYBB aanvankelijk sterker, maar toen Frenk Eichenberger de stand weer in evenwicht bracht (2-2), was het met TYBB gedaan en greep Kennemerland via een derde treffer van Ad Gillissen alsnog de zege: 3-2. De overige uitslagen waren: eerste klas A: FigeeEDO 1-5; Bloemendaal SAO 1-5; derde klas B: SVHBDe Fles 0-4; Poort van VelsenHaarlem 6-2; res. 1ste klas: CBS 2Groot/Assumburg 2 1-6; res. 2e klas B: TYBB 2Davidson 2 3-2; res. 3e klas A: VVD 2De Fles 2 3-10; res. 3 e klas B: Lootsma 2—Cupido 2 8-2; Kennemerland 4DVS 3 6-4. Telstar zich morgen bij AZ’67 zal revan cheren voor het teleurstellende gelijke spel tegen Haarlem. Castenmiller: „Het was afgelopen zondag weer het oude liedje. Het elftal dacht na de 2-1 dat het er al was. Die instelling zal toch eens móeten veranderen”. Telstar is evenals AZ ongewijzigd. Joop Brand waagt zich niet aan een voorspelling. Hij stelt: „De prak tijk leert dat wij het op Schoonen- berg altijd erg moeilijk hebben en Tel star bij ons vaak in problemen komt. Wij hebben Haarlem zondag geholpen door van Wageningen te winnen. Ik hoop dat Haarlem morgen wat voor ons doet tegen Twente. Als wij winnen en Twente verliest dan pakken we wel een vierde plaats”. Telstar: Van der Meeren; Driesen, Zwaan, André, Bischot; Bijl, Helling, Jonker; Stout, Van Kooten, De Wit. AZ: Vooys; Van Rijnsoever, Mol, Spel- bos, Vonk; Wildbret, Suurendonk, Ny gaard; Vosmaer, Kist, Meister. SF UH a J a Dat is meestal remise, zo ook ditmaal. Vanmiddag worden gespeeld de partijen Van Geet-Van Scheltinga en Koopman- Bouwmeester. Het verloop van de partij Bouwmeester(wit)-Van Scheltinga was als volgt: 1. Pf3, d5; 2. g3, Pd7; 3. Lg2, e5; 4. d3, Pgf6; 5. 0-0, Le7; 6. Pbd2, 0-0; 7. e4, dxe4; 8. dxe4, b6; 9. b3, La6; 10. Tel, c6; 11. Lb2, Dc7; 12. Ph4, g6; 13. Lfl, Lxfl; 14. Txfl, Tad8;15. De2, b5; 16. Pg2, Pc5; 17. f4, Txd2; 18. Dxd2, Pcxe4; 19. De2, Db6+; 20. Khl, Td8; 21. fxe5, Td2; 22. Del, Pg4; 23. Dxe4, Pf2-|-; 24. Txf2, Dxf2; 25. e6, f6; 26. Dxc6, Kg7; 27. Db7, Kh6; 28. De4, g5; 29. g4, Lc5; 30. Tael, Txc2; 31. Ld4 en zwart geeft het op. Bobby Vosmaer duelleert in de Alkmaarse Hout met twee ex-ploegmakkers van Haarlem: Piet van den Berg (links) en Piet Hoeben. Uitslagen Hillegom: 2e klas D: WGH—SVB 7-0; VBHB—Bulx Sport 4- 6; RinkoDe Duif 5-3; Salley Heij Palet Entege 2-1; res. 1ste klas: BSM 2Sport CS 2 3-5; res. 2e klas A; Sport CS 4BSM 3 7-1; res. 2e klasse B: Telefo- nia 2Verhorst Boys 2-2-2. Nieuw Vennep: 3e Klas C: Outs- hoomFC Elsbroek 7-2; Van der Meij BoysDe Gier 2-2: res. 3e klas A; Bron Vanka 2—CBS 3 1-2. Wijk aan Ze_: res. 1ste klas: Les Routes Boys 2Franssen/Schoot 2 0-6; res. 2e klas B: GBO Sport 2—SFC 2 1-2; res. 3e klas C; Wijker Post 2Barricade Boys 3 1-9; res. 3e klas D; SFC 3 Kennemer Intersport 3 4-5; PCH 2Les Routes Boys 3 1-1. HAARLEM/IJMOND. Na een span- Op ^et nippertje met 2-1 van Sport CS. J pas in de laatste minuut werd het winnende doelpunt gescoord. Gelder- mans kwam tot een 3-1 zege op staart ploeg Carillon Boys. De andere uitslagen waren: 2e klas A: De GoedePW Boys 3-1; Strawberry SFC 3-3; res. 2e klas A: Joky DGS 2 Barricade Boys 2 1-2. S' w 3 lilt aas i nÉ| 1

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 12