ORMATIE GE achen met de dokter OPBERG-KRUIWAGEN HOBBY'S (orï ènta-l gcoat si! h tips voor vrije tijd ELECTRISCHE VOETENZAK WECWERP- 1 Aan macramé OVERAL geen gebrek Anti-vocht muren Stopstrip tegen vocht op L1 Sa® Leonard de Vries de knotsgekke geneeskunde en fc 4 21 (LEM ED Jfaugbrliaiideling volgens Prof, Winternitx. 7’ jor 3069 De kreet: „terug naar de natuur” davert door onze moderne bescha ving. Weg met milieu-verpestende zaken en activiteiten, weg met allerlei poedertjes en pillen, met vervettende eterij, zoek in de beem den en bermen naar geneeskundige kruiden. Enz. Enz. Enz. Er wordt ongetwijfeld ook weer gegrasduind in oude boeken, die zich op de veerkracht van de natuur concen treerden. Zoals bijv, het vermaarde boekwerk (in twee delen) van F. Bilz „De Nieuwe Natuurgenees wijze”. Aangezien er meer dan twee miljoen exemplaren van deze vele jaren geleden uitgegeven bestseller zijn verkocht moet u maar eens bij de familie informe ren of er daar op zolder nog zo’n boek te vinden is. Het is kostelijke lectuur. We weten het uit ervaring, omdat we twee delen tot ons ge noegen bezitten. =0 RK. s K3T S en nen doek J Kamercloset Heilgymnastische oefeningen. fi - 8111 >ten, X i om K men. sg- Kinder loopmand H. R. Stoombadtoestel in gebruik Zuigelingenkleding I vWMfiïi* 136. om te liggen. r Voor degenen, die Bilz niet meer rijk zijn, is er een goede oplossing. Leonard de Vries haalde de knotsgekste geneeskundige verhalen en afbeeldingen uit „De nieuwe Natuurgeneeswijze” en nog enkele andere merkwaardige boeken bijeen en verzamelde ze in het album „Ha dokter Ho dokter”. Ilonka van Amstel verzorgde de vormgeving en dr. O. de Vaal werd er als de bezorgde waarschuwende stem bijgehaald om het voorwoord te laten horen. Want u moet natuurlijk niet onmiddellijk na het lezen van deze vaak uitermate vreemde kuren de hand aan de vijzel slaan of in uw knutselhoek merkwaardige instrumentaria gaan maken, zoals daar zijn (getekend en of beschreven): gordels ter voorkoming van onanie, venus- apparaturen, caoutchouc kunstboezems, neusdouches, electriseermachines, nachtelijke opwekkende lijfomslagen, installaties voor rekverbanden, hoofdkoelers, golfbadschommels, dampbaden in hoepelstellages, helse machines ter massage enz. We nemen aan dat artsen in hun spreekkamers nooit zulke vreemde schepselen zullen krijgen als die vrouw, die door ene professor dr. R. von Kraft-Ebing in zijn hoofdstuk over nymfomanie in zijn zeg maar gerust pornografische kwasi-wetenschappelijke Leerboek der e*» M. met laar- Men kan nu een kruiwagen in een kartonnen doos kopen van 54 x 20 x 69 cm. Dat betekent natuurlijk, dat hier sprake is van een kruiwagen-bouwpakket. De Kadett-kruiwagen waar het hier om gaat wordt uitgebracht door handels- onderneming C. de Krjjger (Johann Siegerstraat 8, Amsterdam). Het stuk tuin gereedschap kan geheel gedemonteerd worden. Voordeel van deze gang van zaken is, dat men de wagen gemakkelijk in de auto mee kan nemen (als men ergens anders een moestuin of bloementuin heeft is dat wel aardig). Van groter praktisch nut is het feit, dat men de kruiwagen tijdens de winter uit elkaar kan nemen en dan in de schuur of op zolder kan opbergen zonder dat het veel ruimte kost. De onderdelen welke kapot gaan of slijten kunnen vervangen worden zwnder dat men een geheel nieuwe wagen behoeft te kopen. Als men over wil gaan tot de aanschaf moet men wel de prijzen vergelijken. Een kant en klaar kruiwagen is over het algemeen goedkoper. Het is maar net hoe men met de opberg- en vervoerruimte zit. 17— itrole mede •tike- «Mwaï s in. CMTMK» L X boekje niets. Het is vrijblijvende in formatie. Echte aanwijzingen, voor beelden en min of meer uitvoerige instructies treft men er niet in aan. Er zijn momenteel heel wat nuttigere en dus betere boeken op het gebied van de handenarbeid te verkrijgen. - Het is maar een mistroostige zaak als je regelmatig aan moet kijken tegen een vochtige of beschimmelde muur. En vochtig kan het hier zijn. Alabastine heeft een product tegen dit euvel in de handel gebracht: Alabastine Anti-vocht. Het biedt zo meldt de fabrikant een uitstekende remedie tegen de vol gende problemen; vocht in kelders en op binnenmuren, schimmelvorming op mu ren, velerlei soorten lekkages, vochtplek- ken in het behang en vochtverschijnse- len op buitenmuren. Een pak van l'/s kg. is voldoende voor een oppervlak van ongeveer vier vierkante meter. Zielsziekten wordt beschreven. Leonard de Vries heeft zich in zijn verzamelwoede ook op hem te vergeven zijpaden begeven, zoals het opnemen van vrolijke en aangename plaatjes uit „De schoonheid van de vrouw” hetgeen eigenlijk niets met de dokter te maken heeft. Het is als men maar oppast voor de baarlijke nonsens, waartegen dr. De Vaal waarschuwt een kostelijk lees- en kijkboek. En er staan natuurlijk ook wel dingen in, die nu ook hun nut nog nebben. Maar daar gaat het eigenlijk niet om in dit „Ha dokter Ho dokter" (dat bij De Haan in Bussum werd uitgegeven) zoals u al begrepen zult hebben. 3 2' s w --S De sortering van Alabastine op het gebied van het zelf doen groeit ge staag Aanvankelijk was Alabastine alleen ma»r bekend om zijn vulmiddel. Rond dat succesproduct bracht men echter op ander terrein ook materia len op de markt. Nu komt men met stop-strip, vervaardigd van duurzame PVC, dat een glad oppervlak heeft. Men kan deze strip zelfs schilderen. Natuurlijk is de band aan één kant zelf-plakkend. Die lijmlaag is zo goed, aldus de fabrikant, dat de strip minstens drie jaar muurvast blijft zitten De drie jaar hebben we na tuurlijk nog niet kunnen uitproberen, want de stopstrip is net uit. Toepas singsmogelijkheden zijn er volop, zo als het weren van tocht en geluid tussen deuren en ramen, het verjagen van tocht bij autoportieren, het slui tend maken van een koelkast-deur, die niet zo best meer dicht wil. De stopstrip is 10 mm breed en 4 mm dik. De stroom boeken over Macramé houdt aan. De expert-uitgever op het gebied van handwerken en handvaar digheid, Cantecleer De Bilt, heeft „Nieuwe Macramé Vormen” het licht doen zien, als onderdeel van de Can tecleer Handwerkboeken. Het is ge schreven door Bonny Schmid-Burle- son en bestemd voor de beginners en de gevorderden. Eerst (voor de nieu welingen) een uiteenzetting van de knooptechnieken, vervolgens een rits interessante, maar wel ingewikkelde patronen en ontwerpen. Wie een boek verwacht met werkbeschrijvingen heeft het mis. De opzet is juist ieder een zijn eigen creativiteit te laten beleven en uitleven. Een aantal kun stenaars heeft de schrijfster voorzien van afbeeldingen van hun werkstuk ken. Aan afbeeldingen (al of niet in kleur) dan ook geen gebrek Voor mensen met koude voeten is er een aardig nieuwtje. Martex BV (Linnaeusstraat 143, IJmuiden) heeft een electrisch verwarmde voetenzak op de markt gebracht. De voetenzak, die thermisch beveiligd is, werd uit gevoerd in twee typen. Eén daarvan is regelbaar in twee warmtestanden. Het bijzondere van deze voetenzak is, dat ze worden verwarmd via een waterdicht electrisch kussen, dat uit- neembaar is en dan als verwarmings- kussen bruikbaar is voor elk gewenst doel. Vooral voor bejaarden en dege nen, die een zittend leven leiden, waardoor de bloedsomloop minder aktief is dan van hen, die draven en rennen, is deze Martex-voetenzak wellicht een uitkomst. „Ambachtskunst als hobby”, een boekje van Jan Koenraads (uitgeverij Hollandia), geeft zeer in het kort aan wat men zoal ambachtelijk als ama teur dan wel te verstaankan doen in zijn vrije tijd. Het is eigenlijk slechts een soort catalogus, een tipge ver, want als men werkelijk wil gaan tekenen, schilderen, weven, boetseren, borduren enz. dan heeft men aan dit Er is nogal wat sierpleister in de handel en het wordt de doe-het-zelver steeds gemakkeljjker gemaakt: poeder aanmengen tot de juiste dikte en dan maar met wat voor materiaal of gereedschap, ook desnoods met de vlakke hand tegen de wand. Wie iets glinsterends wil, wat Japans bijvoorbeeld, kan ook zijn gang gaan. Dan moet hij zich oriëntal-coat aanschaffen, een Japans produkt, dat bestaat uit synthetische vezels met bindmiddel en dat door zijn structuur- karakter fraai decoratief kan werken. Het is verkrijgbaar in plastic zakjes van ongeveer 750 gram. Het materiaal is hittebestendig. Het wordt tijdens het werk (nadat het met water is aangemaakt) niet snel hard, zodat er niet tegen de klok gewerkt hoeft te worden. Je kunt er zonodig acht uur mee bezig zijn. De totale droogtijd is ongeveer 24 uur. Wie deze sierpleister wil kopen, maar niet van glitter houdt, moet dan naar Orion vragen. Er is een flink gamma aan kleuren en soorten. Het is ook toe te passen op spaanplaat, gipsplaat enz. De importeur van Oriental Coat is EKU-handelsonderncming, Lombokstraat 102, Utrecht. Er is een soort wegwerp-overal onder de naam Coverall gefabriceerd door Mölnlycke Nederland (Kostver- lorenhof 2, Amstelveen). Hij onder scheidt zich van de gewone textiel- overalls doordat er bij de vervaardi ging een nieuwe synthetische vezel (tyvek) is gebruikt. De coverall is niet alleen waterafstotend, maar ook de meest agressieve chemicaliën, olie of vet hebben nauwelijks invloed op het materiaal. Hoewel de coverall normaal gewassen kan worden is de ze vanwege de geringe aanschafprijs in voorkomende gevallen uitstekend geschikt voor eenmalig gebruik. Het materiaal kan niet ontvlammen, maar smelt weg boven de 135 graden Celsi us. Voordelen: door het lichte ge wicht zijn de coveralls gemakkelijk te dragen en nemen door het geringe volume in opgevouwen vorm weinig plaats in. Voorlopig is de coverall te krijgen in hagelwit. Er zijn twee maten: medium en large. Vooral be doeld voor het bedrijfsleven wil men als de belangstelling van de zijde van doe-het-zelvers groot is de coveralls ook gewoon in de handel brengen. 11 Maagbehandeling volgens prof. Winternitz. V;-. wollen doek n n m.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 21