officieel geopend Drie inbraakjes in woningen schept meisje Hoorzitting over Man krijgt wagen Suomi-atleten op 7 km-cross Agenda Mvishal Zwarte band voor twee jeugdige Velsenaren DE ROOM transportbedrijf en houtverwerker Hoogbejaarde automobilist Aanstaande moeder. Belmeteeneven. moeders móeders „De Zeester” door kleuters op zijn duim stand „Diannel" had problemen met roer ■P L 1.11fill te- W School niet uitsluitend voor katholieke kinderen U belt vooreen nieuw leven. Schrijfmachines gestolen DUBBEL VOORDEEL BIJ UW BONTAANKOPEN Geef een kleine moeite,voor een groot geluk. 5% EXTRA KORTING PLAATSELIJK NIEUWS WOENSDAG 2 2 1975 JANUARI y ir VELSEN Castricum ram Ten eerste is onze kollektie extra laag geprijsd 875.- 425.- 49.- 89.- t i. ti n e Natuurlijk bij uw enige bontspecialist F"// Gevonden voorwerpen Beverwijk Of Heemskerk Velsen-IJniuiden - i j Ml T® F (ADVERTENTIE) 3.95 (Van een onzer verslaggeefsters) d n mnHQIK ruimten I (Van een medewerker) MsSsi. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) 3L».. Het schip kon daarna op eigen kracht langzaam de pieren binnenlopen, geës corteerd door de „Titan". De „Diannel” meerde af tegenover de grote vuurtoren, waar het roer werd gerepareerd. Aan Bureau Wijsmuller werd assis tentie gevraagd, waarna de sleper „Titan" uitvoer en standby in de buurt van de „Diannel" bleef. Ondertussen hadden be manningsleden het roer provisorisch in orde gemaakt met behulp van touwen. BEVERWIJK. De laatste crosscompetitie is zondag 16 februari in Hilversum. PLEIN 1945-3, IJmuiden tel. 14074 eigen bontatelier Tijdens de openingsbijeenkomst werd verder het woord gevoerd door de archi tect, de inspectrice van het kleuteron derwijs en door de voorzitter van de oudervereniging, die namens de ouders Het SUOMI-veteranenteam handhaaf de zich door deze resultaten en blijft tweede in het clubklassement van dis trict West I. In het persoonlijk klasse ment staat Klaas Ebbeling in klasse I zesde en Wim Kok in klasse II derde in district West I. Van de veertig deelnemers die voor dit examen opkwamen, slaagden er ze ven. Onder hen was ook de Santpoortse Ebbo de Jong (16 jaar) van sportschool Dschen-Dui uit Santpoort. VELSEN. De afgelopen nacht zijn er drie inbraakjes gepleegd in particulie re woningen aan de Brederoodseweg en de Rijnstraat. Op alle drie de adressen werden kasten en laden doorzocht, maar wordt niets vermist. Op een van de twee adressen in de Brederoodseweg werden wel enkele kledingstukken op de vloer in brand gestoken. Daarvan getuigen ook enkele schroeiplekken in de vloerbedek king. Woensdag vertrokken: Memel Dagenham; Port Steel, Boston; Francisca Curz, Panama; Makrir Smits, Piombino, IJmuiden; Mathilde, Kolding, IJmuiden. s i u 1 Mevr. I. v. Leuven-v. Ravenzwaaij 023-242104 SANTPOORT. Een vijftienjarig meisje uit Santpoort is op de burge meester Enschedelaan gewond geraakt, toen zij werd aangereden door een weg rijdende auto. De auto, bestuurd door een 92-jarige inwoner van Nieuwveen schepte het meisje, dat op haar fiets net passeerde. Zij moest met beenwonden in het Zeeweg Ziekenhuis worden opgeno men. De besommingen waren: KW 117 23.000, KW 153 11.700, IJM 29 33.500, IM 30 27.000, IJM 154 13.500, IJM 211 23.700, KW 174 9.600, VL 34 19.100, VL 90 15.400, VL 105 17.750, VL 112 17.700, UK 135 en UK 145 1.380, VD 24 en VD 89 3.500, VD 46 en VD 61 1.700. r, it it I- g t s 1 B 1 1 n o. Tien kleuters van kleuterschool De Zee ster waren uitgezocht om de officiële opening van het nieuwe schoolgebouw te verrichten. Onder applaus en het lui den van een schoolbel stormden de kin deren als eersten door de met papier afgeplakte schooldeur van binnen naar buiten. BEVALLEN: M. T. Mohamed-Froon, z„ IJmuiden. I. C. Gelderblom-Hoek, d., IJmuiden. M. A. de Bie-Loogman, z„ IJmuiden. M. J. Bos-Wijker, z„ IJmuiden. A. J. Snoek- Bosje, z„ IJmuiden. C. M. Jansen-Buis, z„ IJmuiden. M. J. Berkhof-Krijger, z„ IJmuiden. T. Abrahamse-van Vuure, 2x z„ IJmuiden. Korte jasjes vanaf 295.. Lange mantels vanaf Nutria jacks met leer Cravattes vanaf Nerts hoeden vanaf Handschoenen alle kleuren en maten Ten tweede krijgt u op al deze kwaliteitsmantels nog eens Frits Wolterman noteerde 29 min. 16 sec. met plaats 56; Frits van der Kolk 30 min 05 sec. met plaats 67 en vervolgens kwamen binnen Richard van der Poll in 32 min. 51 sec.; Cl. Ebbeling in 34 min. 04 sec.; Hans de Reus en Simon Kuiper met respectievelijk 34 min. 19 sec. en 35 min. 59 sec. Klaas Ebbeling was goed op dreef bij de veteranen en werd zesde in 30 min. 12 sec.; Eddy Schik tiende in 32 min. 14 sec., Wim Kok 12de in 32 min. 32 sec.; 16 en 17 Straatsburg en K. Jung, beiden in 33 min. 3 sec. en Leo Koops als nummer 27 in 37 min. 11 sec. Uit de Scholenge meenschap aan de Van Riemsdijklaan is een elektrische schrijfmachine ter waar de 1800 gestolen. En passant namen de inbrekers een tweede schrijfmachine ter waarde van 300 ook mee. BIOSCOPEN Cmw Theater (Dorpsstraat). 20 u.: „De vijf van de vierdaagse”. Daarmee doelde de heer Wielaard wellicht op de vragen die in de gemeen teraad zijn gesteld over de al dan niet openbare richting waartoe De Zeester zou neigen. De heer W. Glaudemans, nieuwe voorzitter van het schoolbestuur, verzekerde echter dat De Zeester een katholieke school is én blijft, voor ka tholieke kinderen. Hoewel hij daarbij zeker niet uitsloot dat ook kinderen uit nietreligieuze gezinnen, of kinderen van andere gezindten ook welkom zijn als de andere scholen vol zijn. Zeeverkenners gaan klaverjassen.- Door de zeeverkennersgroep „Dr. Ariëns” zal vrijdagavond 24 januari in gebouw „De Meerpaal” aan de Banjaertstraat in Velsen-Noord een open klaverjas-drive worden gehouden. De baten hiervan zijn bestemd voor de aankoop van materia len voor het verkennerswerk. nhbhhb een vitrine met een zeester aanbood en de afbeelding van de schoolvlag. „Wij hopen”, zo sprak voorzitter M. C. M. Gijzen, „dat deze vlag altijd strak en fier zal wapperen en trots zal kunnen zijn op de lading die hij dekt.” In haar dankwoord richtte hoofdleid ster zuster Leontien zich ook vooral tot deze oudervereniging, die bij de realise ring van de nieuwe school zeer actief is geweest. „Het is voor ons bijzonder fijn als de ouders zo actief zijn”, aldus zuster Leontien, „en dan doel ik niet alleen op koffie zetten en dergelijke. Het is be langrijk als de ouders zo bij de school zijn betrokken. En dat zijn deze ouders: je hoeft maar een kik te geven en ze zetten de wasmachine af en komen naar school.” De Panamese kustvaarder „Diannel" (380b.r.t.) is dinsdagmorgen voor de pie ren van IJmuiden in moeilijkheden ge raakt. Op vijf mijl uit de kust merkte de gezagvoerder dat zijn schip niet meer naar zijn roer luisterde. Stuurloos dreef het vaartuig rond. Het schip was met een 350 ton zware lading cacaobonen van Amsterdam op weg naar Kopenhagen. waar, maar dat is niet erg. Want eigen lijk weten we nog zo weinig. Maar we zullen niet filosofisch doen op deze feestdag. Ik ga u namens de gemeente een envelop met inhoud aanbieden. Ik heb er nog aan gedacht om u, net als in quizzen, te laten kiezen uit drie envelop pen, maar ik wist niet zo goed wat ik dan in die andere twee enveloppen zou moeten doen. Misschien een 3-jarig lid maatschap op de Vereniging van Open baar Onderwijs?” 4 (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Op de vierde afdeling van het Velsense stadhuis liggen twee ver zoeken voor een Hinderwetvergunning ter inzage. Het eerste verzoek is afkom stig van de heer J. van Leeuwen en geldt de vestiging van een transportbe drijf aan de Ericssonstraat in IJmuiden. Het tweede verzoek is van de b.v. Haarlems Hardhout en is bestemd voor de inrichting van een machinale verwer king van boomstammen tot brandhout en de opslag daarvan. De vergunning is aangevraagd voor de vestiging van deze inrichting aan de Rijksweg 341 in Sant poort. De hoorzitting over deze twee vergun ning aanvragen is op woensdag 5 febru ari, om elf uur in het stadhuis van Velsen. Tot 30 januari kunnen schrifte lijke bezwaren worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Velsen, die eventuele bezwaarhebbenden erop attent maken dat alleen zij die hun schriftelijke bezwaren tijdens de hoor zitting mondeling hebben toegelicht, ge rechtigd zijn tot beroep. VELSEN. - Herenportemonnee met inhoud; rijwieltas met daarin een tas met vlees; ring met twee sleutels; vest; paar kinderhandschoenen; hond; dames- polshorloge; dameshandschoen; arm bandje me drie bedeltjes; portefeuille; zes kleurenfoto’s; tasje met gympak en zwarte balletschoentjes; etui met twee sleutels; schakelarmband met bedel; knipportemonnee met inhoud; brandblus- apparaat; handschoen; herenpolshorlo ge; oorbel; drie sleutels aan bandje; zakmes; twee autosleuteltjes. Inlichtingen betreffende deze gevon den voorwerpen zijn dagelijks te ver krijgen aan het hoofdbureau van politie te Velsen. De gedeponeerde voorwerpen zijn daar af te halen op elke dinsdag en vrijdagmiddag van half vijf tot half zes. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: ,,Roy Bean the hanging judge” 19.30 u.: „De tien geboden”. Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: „Pas op. of we slaan d’r op”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Schey- beeck, Velserweg 2). Geopend op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Be verwijk. tel 25120. OVERLEDEN: J. P. Haver, 54 jr„ echtgenoot van: M. J. Heilig, IJmuiden. D. Radstaak, 90 jr„ weduwe van: J. W. Aalderink, Sant poort. L. Deen, 55 jr„ echtgenoot van: N. van der Plas, IJmuiden. M. A. Koeke- backer, 46 jr„ echtgenote van: M. T. Hoving, Santpoort. A. A. Rozenbeek, 66 jr„ echtgenoot van: A. van Roon, IJmui den. C. Koster, 73 jr„ echtgenoot van: D. van den Boel, Velsen-Zuid. IJMUIDEN. Dinsdag gearriveerd: Embla, Gevle, Beverwijk; Vecht stroom, Huil; Titan Service, Cont Plat, IJmuiden; Djati Barang, Belawan; Dian nel, Noordzee, IJmuiden; Hede, Noord- eze, IJmuiden; Wespe, Nordham; Fri- nes, Moi Rana, IJmuiden; Gulf Fleet 7, Cont. Plat; Tor Anglia, Gothenborg; Multitank Badenia, Iraklion; Rijnstroom, Harwich. Dinsdag vertrokken: Diannel, Kopenhagen; Hede, Antwer pen; Ulla Dorte, Londen; Saturnus, Ab erdeen; Scheldeborg, Delfzijl; Teutonia, Kopenhagen; Mariane, Antwerpen; Ste- penitz Stralsund; Heidelberg, Hamburg; Vechtstroom, Huil; Gazelle, New Castle, Beverwijk; Hoegh Bonny Duinkerken; Kingshasa, Bremen; Dintelborg, New Ross, IJmuiden; Joan C. Dublin; Scoll Spirit, Antwerpen, Zaandam; Goetz von Berlinchningen, Kalundborg; Stirling Brigg, Cont. Plat; Fiducja 2, Wisbech; Jan, Algiers, Beverwijk; Mari Patrol, Constanza; Irene s. Woensdag gearriveerd: Farel, Bristol; Tgor Grabor, Jacobstad, Velsen; Trident Amsterdam, Antwerpen; VELSEN. De 16-jarige IJmuidense judoka Martin van Duin heeft met goed gevolg zijn dangraadsexamen afgelegd en heeft, na zes partijen met 25 punten, de zwarte band gehaald. Hiermee is Martin van Duin de jongste zwarteband- houder van sportschool Plenckers ge worden. DIVERSEN Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid, stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen, da gelijks te bezichtigen van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulen, Moerbergplantsoen 2, IJ muiden. Dagelijks van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16 uur. Niet op zaterdag en zondag. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat IJmuiden. Dinsdag en donderdag geopend van 12 tot 14 uur en op aanvraag, telefoon 02510- 94159. Oud Raadhuis, alleen donderdag van 20 tot 22 uur: tentoonstelling „Flevum en de Romei nen in Velsen”. Stadsschouwburg, woensdag 20.15 uur: „Bel Canto” met opera „Poliuto”: donderdag 20.15 uur: „De Hoofdstad Operette” met „Grafln Mariza”. De heer A. F. Mineur, oud-voorzitter van de Stichting Katholiek Schoolbe stuur IJmuiden-West, sprak als eerste: „Dit jaar 1975 heeft een aantal predikaten meegekregenvoor kaholie- ken is het een „Heilig jaar”, het werd uitgeroepen tot „Jaar van de vrouw” en tot het „Jaar van de monumentenzorg.” Voor de kinderen en de leidsters van De Zeester zal 1975 de geschiedenis ingaan als het „Jaar van de nieuwe eigen school”, waarvan vier jaar lang is ge droomd maar waarvoor ook vier jaar lang is gewerkt.” Kleuterschool De Zeester bestaat sinds 1969. Vanaf die datum heeft de kleuter school zijn onderkomen gehad in het oude noodgebouw de Eenhoornstraat bij de Kennedyschool. Na ook met het noodgebouw naar de Keetberglaan in Zeewijk te zijn verhuisd, konden de leidsters met hun kinderen dit jaar hun nieuwe permanente verblijf binnengaan. De nieuwe kleuterschool heeft drie loka len en een hal. Het fraaie parcours met een brede mogelijkheid voor het starten over de Bussummer heide, zoals de zeven kilo- meter-loop door de atletiekvereniging „Tempo” uit Bussum was uitgezet, bracht voor Jan van Acker, met 26 min. 23 sec. een eervolle zesde plaats, juist voor de DEM-man Cees Fluitman, die in 26 min. 36 sec. zevende werd. TENTOONSTELLINGEN Tentoonstellingsruimte (Const. Huygens- straat). Groepsexpositie portretkunst; geopend tot 3 februari op woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Vrijburcht (Vrijburglaan) 19.30 u. openbare raadsvergadering. BIOSCOPEN City, woensdag 20 uur: „Op de Chinese vuist”.; donderdag 20 uur: „Mondo canibale”. VELSEN. Een 54-jarige Velsenaar mag van geluk spreken, dat hij zijn duim heeft behouden. Bij het verwisse len van een wiel van zijn rijdende winkel dinsdagmiddag in de Van San tenlaan schoot de wagen van de krik, waardoor de man met zijn duim bekneld kwam te zitten tussen de band en het plaatwerk. Snel toegeschoten omstanders konden de man uit zijn benarde positie bevrijden, waarna bleek, dat zijn ver wonding nogal meeviel. VELSEN. Terwijl een ouderwetse schoolbel werd geluid, stormde een tiental kleuters door de met wit papier afgedekte ingang van de kleuterschool De Zeester in Zeewijk. Met dit ceremo nieel was de officiële opening van deze kleuterschool een feit. De genodigden werden het nieuwe gebouwtje ingeleid en de kinderen gingen naar huis. Zij hadden immers hun feest enkele weken geleden gehad, samen met Rikkie en Slingertje. IJMUIDEN. De tweede wedstrijd van de crosscompetitie van de K.N.A.U., district West I, heeft voor een aantal atleten van SUOMI weer zeer goede resultaten opgeleverd. Alle ruimten zijn acht-hoekig ge bouwd en door de grote ramen kijken de kinderen uit op de duinen. Slechts vanuit een klas zijn enkele huizen te zien. De school is gebouwd door het architectenbureau ir. W. F. Saarberg en H. J. Th. Zoetmulder. De heer P. Wiel aard, onderwijsinspecteur Velsen, sprak namens de gemeente over de integratie van het kleuteronderwijs met het basis onderwijs: „Daar moet hard aan ge werkt worden. Met vraagtekens welis- Aan de dinsdagmarkt werd aange voerd: 3840 kg tong; 65 kisten tarbot en griet; 772 kisten koolvis; 336 kisten ka beljauw; 188 kisten schelvis; 772 kisten wijting; 778 kisten schol; 28 kisten schar; 13 kisten makreel; 124 kisten diversen. Prijzen in guldens. Per 1 kg: grote tong 9,13-8,95; groot- middel tong 10,65-10,39; kleinmiddel tong 11.01-10,64; tong een 9,90-9,69; tong twee 8,77-8,42; tarbot 11,87-11,36. Per 40 kg: tongschar 215-128; leng 70- 47; steenbolk 34-26; ham 224-204; ham men met kop 124-98; haai 104-86; schar 57-50; makreel twee 35,20-20,80; wijting drie 45-27,20; wijting vier 35-29; tarbot 320-193; griet 183-135; kabeljauw een 90-64; kabeljauw twee 104-66; kabel jauw drie 83-77; kabeljauw vier 86-61; kabeljauw vijf 82-47; schelvis een 124; schelvis twee 114-80; schelvis drie 102- 39; schelvis vier 96-44; schol een 45-42; schol twee 69-63; schol drie 72-64; schol vier 75-54. i i SH* „r. - - ..nr.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5