hizzelwtaw |<EUR B.V.>| BOUWMARKT WK international „NAVO wil de Noordzee controleren ixSoSSe-Sodellen met gr o tekor ting. 1 MULTI COPV wre nederland beverwijk V®02/ vooral uw Hotel-Café-Rest. VAN AKEN drukwerk interieurs terstal Wij zijn dol van opruimingswoede! 1 I w 2 7 9 1O WVi OWV 11 Long Wood 1 Zelfverdediging Long Wood 2 Persbureau Tass: Onverantwoordelijk Onverstandig 3 Long Wood 3 5 6 Kort IJmondnieuws 8 Vroege verkiezingen in Oostenrijk Koudenhorn 54 1 Infiltratie 2 Draadomroep 3 Euro-top in maart Handen ineen Geld op de I 8roei? I Tientallen lampen voor de halve prijs en soms voor nog minder. De mooiste keuken-showroommodellen. Nu duizenden guldens goedkoper. I E&L Equity Law Levensverzekeringen helder als glas Franse president aan tafel bij „doorsnee gezin” VARIA 2 4 JANUARI 1975 X 3EN ELSEVIER BESTSELLERLUST 9? 22 het meest komplete grafisch service centrum 72 Zalen voor familiediners party's - recepties vergaderingen Telefoon 023-324365-324709 GROTE SORTERING PLAVUIZEN WAND- EN VLOERTEGELS ALLE SOORTEN WAND EN SIERPLEISTERS Div. soorten open haarden familie- en handels- BAAN, hoek Houtplein HAARLEM Grote Markt 14 Haarlem tel. 023-321880 [55 en, §4 n TT r\ a ix j n vj 4» (ADVERTENTIE) MBf LEZERS WffiK LEZERS i K.HELLER, Santpoort. (ADVERTENTIE) J. P. ERIKS, Driehuis. W.P. Encyclopedie 65,- ADVERTENTIE) 7 6 4 5 3 2 1 ie 11 12 st 16 15 13 14 21 20 19 (ADVERTENTIE) 25 26 23 24 31 28 29 30 36 35 33 34 39 38 41 46 44 45 54 53 52 51 49 57 63 61 60 70 66 67 68 65 64 I 73 71 Puzzel wra w» (ADVERTENTIE) Puzzel nummer 4. X (ADVERTENTIE) uitkering regelmatig. Zonder dat p Verticaal: ’U Verkrijgbaar bij elke boekhandel •zó?, sse I Bouwmaterialen P.V.C.-artikelen Wand- en vloertegels Open haarden Ijzerwaren Verfwaren Elektra art. Sanitair Tuinartikelen voedsel, 3 onbekende Frans onbepaald voornaamwoord, 9 jongens naam, 10 glazen deksel, 11 schrobnet, 12 uitheems zoogdier, 14 brandstof, 15 jon gensnaam, 17 deel van het kippenhok, 18 roofvogel, 20 vliesje, 21 onaangename aewaarwording, 25 medelijden, 26 met- *en, 29 haarkleur, 32 sermoen, 33 sport artikel, 35 gewicht, 37 grote bijl, 43 deel natuurschoon en karakteristiek landelijk milieu bewaard is gebleven. Santpoort mag zich nog altijd verheugen in een aantal mooie stukken natuurbos en en kele daaraan aangepaste, ruim gebouwde villawijken, waar het plezierig en rustig wonen is. MR. L. F. DE GROOT, Haarlem. Spreekuur. DeVelsense wethouder van Openbare Werken C. Ockeloen zal maandag 27 januari aanstaande spreek uur houden van 14 tot 15 uur. Jan de Hartog - Het Uitverkoren Volk 18,90 Bernard Eilers/Wim Zaal - Destijds in Nederland 19,50 Heinrich Böll - De verloren eer van Katharina Blum 16,90 Jacques Massacrier - Opnieuw beginnen 24,50 Alex Comfort - Speelse liefde, gids voor minnaars 55,- Fred Polak - Lof der Botheid 12,50 Nederland wat ben je nog mooi 55,- 2 de M. SPRONK, H aarlem. Openingstijden: dagelijks van 8.00 -18.00 uur. zaterdags van 8.30 - 17.00 uur. tel. 023-321212. P. J. BOK, Haarlem. LID GOED WONEN Wagenweg 1,3 en 15, Tel. 31 21 72, hoek Wagenweg-Houtplein, parkeergelegenheid voor de deur! D. SPIERS, Santpoort-Zuid. Frangoise Sagan - Een verloren profiel 12,50 Alistair MacLean - Stoptrein naar Fort Humboldt 14,90 L J misschien had men tijdens het eerste gesprek bepaalde spelregels kunnen af spreken om te voorkomen dat, wat men schijnt te vrezen, Hoogovens uit zulk een gesprek propagandistische waarde zou kunnen halen, zonder dat het in wezen iets oplevert. In plaats daarvan heeft men gekozen voor een weigering, die men tegenover de achterban verde digt met een wereldbeeld, waarvan zelfs een kind weet dat het veertig jaar oud is. Voor grote bedrijven als Hoogovens is het voortbestaan op lange termijn veel belangrijker dan de korte-termij n-be- langen van de aandeelhouders en dat maakt dat de publieke opinie in de ÏJmond langzamerhand even belangrijk is als het behalen van een zo hoog mogelijke winst. Bovendien, men stelle zich eens voor, dat de vakbonden zouden weigeren met de directie te praten uit vrees dat zulk een gesprek voor propa gandistische doeleinden wordt misbruikt. Daarom nogmaals: Jammer voor de ge miste kans en de volgende keer beter. BRUSSEL (ANP). De EEG-topcon- ferentie in Dublin kan op 10 en 11 maart worden gehouden. Naar gisteren in Brussel bekend is geworden, heeft de Nederlandse regering als laatste met de ze tijdstippen zich akkoord verklaard, nadat een staatsbezoek van de Canadese premier Trudeau aan Nederland ver schoven was. De regeringshoofden zullen in Dublin voor het eerst als Europese raad bijeenkomen en in de eerste plaats een balans opmaken van de economische toestand in Europa. Prijswinnaars puzzel nummer 3: ƒ25,-: J. van Essen, Slachthuisstraat 79,rood, Haarlem, 25,-: W. Schoen, Hazevlak 13 IJmuiden. 15,-: F. Arnoldy, Wester- duinweg 36 Bentveld, 15,-: A. Ham, Eenhoornstraat 20 IJmuiden. 10,-: H. Hessels, Kortenaerstraat 27 Haarlem. 10,-: A. Looyen, Esdoornstraat 13 IJ muiden. WENEN. In Oostenrijk zullen naar alle waarschijnlijkheid in juni vervroeg de verkiezingen worden gehouden. De r.k. Volkspartij die in de oppositie is, diende een voorstel in om uiterlijk op 8 juni de kiezers naar de stembus te roepen. Hoewel de socialistische rege ringspartij van kanselier Bruno Kreisky een mandaat heeft tot oktober van dit jaar, heeft zij laten weten dat zij zich niet tegen een vervroeging zal verzetten. Bij de vorige verkiezingen, op 10 okto ber 1971, kreeg de socialistische partij 93 zetels, de Volkspartij 80 zetels en de rechtse Vrijheidspartij 10 zetels. 1 richting, aartsbisschop (afk.), 4 (afk.), 5 afgod, 6 zangnoot, 7 Uit uw krant van dezer dagen mocht ik vernemen, dat men van plan is flat woningen te bouwen (project Long Wood) op de hoek van de Duinweg- Vinkenbaan te Santpoort. Ronduit ge zegd vind ik dit een schande voor de omgeving als dat plan doorgaat. Ter plaatse en in de nabij gelegen omgeving is steeds ruime laagbouw toegepast en mocht in het kader van de zogenoemde ruime bebouwing aan de Willem de Zwijgerlaan geen meter van de bepaling worden afgeweken. En nu zouden, op een afstand van nog geen honderd me ter, flats gebouwd mogen worden. De verdediging dat ook aan de Bloemen- daalsestraatweg flats staan doet niets ter zake. Deze staan aan de Van Dalenlaan, aansluitend op andere flats in een ge heel andere wijk. P. BLEEKER, Santpoort-Zuid. Naar aanleiding van het ingezonden stukje „Infiltratie” van de heer H. Wijk huizen jr. van vrijdag 17 januari wil ik gaarne het volgende mededelen. 1) Daar waar de proefinfiltratie zal plaats vin den staan nog slechts enkele resten van het grote berkenbos dat vroeger vrijwel het gehele Klein Doornen bedekte. 2) Het open kale gebied waar behalve res ten van afgestorven berken en enkele struiken zijn te vinden is zeer beslist niet belangrijk als hertenrustplaats, damherten en reeën komen daar alleen om te eten. 3) In het Klein Doornen staat alleen nog langs de randen een strook berkebos, de rest is een vrij troosteloze vlakte. 4) De Wieringen is beslist geen schrale droge duinvallei (wat is een „duinweide” eigenlijk?). Tot voor kort bloeiden daar nog orchideeën, parnassia en slanke gentiaan. Bovendien is deze vallei voor het grootste deel begroeid met dicht en hoog opgaand struikgewas. De Wieringen is dan ook als broedgebied vele keren belangrijker dan Klein Doornen. 5) Hoe kan de heer Wijkhuisen zo goed op de hoogte zijn van de toestand waarin de door hem genoemde delen, in biologisch opzicht, verkeren? Het zijn namelijk terreinen die voor het publiek niet toegankelijk zijn. In ieder geval meen ik terzake meer deskundig te zijn dan de schrijver van het stukje blijkbaar is In Klein Doornen is de grondwaterstand sinds voorjaar 1969 met bijna drie meter ge daald. Wanneer daal- niet snel iets tegen wordt gedaan, zijn daar binnen enkele jaren ook de laatste resten loofhoutbos doodgegaan. Bij de thans voorgenomen infiltratie wordt allerminst het gehele Klein Doornen onder water gezet, maar slechts een slingerende ondiepe geul, die gemiddeld 20 meter breed en 330 meter lang is. Geen sprake dus van „verdron ken bos” en „verdwenen rustgebieden en broedplaatsen”. DR. E. C. M. RODERKERK, Overveen. deze J. i itst Het Romeinse Rijk (Lat. afk.), 69 water in Friesland, 70 bijwoord. Oplossingen, uitsluitend per briefkaart, dienen uiterlijk woensdag a.s. in ons bezit zijn. Indien per post wordt inge zonden als volgt adresseren: „Damiate Pers B.V.”, Postbus 18, IJmuiden. Oplossing puzzel nummer 3. 1 gras, 2 ruit, 3 Aïda, 4 stap, 5 klas, 6 leut, 7 aula, 8 stad, 9 stam, 10 tere, 11 aren, 12 mens, 13 pols, 14 olie, 15 Lili, 16 sein, 17 drom, 18 Rome, 19 Omar, 20 merk, 21 gans, 22 atol, 23 nota, 24 slag, 25 norm, 26 opoe, 27 roos, 28 mest, 29 klink, 30 idee, 31 neer, 32 kerk, 33 gram, 34 Rome, 35 amor, 36 merk, 37 tank, 38 Arie, 39 nier, 40 kern, 41 stem, 42 trui, 43 Euwe, 44 mier, 45 klok, 46 laai, 47 oase, 48 kier, 49 nona, 50 Oder, 51 neet, 52 arts. Als „uitermate onverstandig” moet de weigering worden beoordeeld van Mi lieudefensie IJmond om een gesprek aan te gaan met de directie van Hoogovens. Daar is nu een groepering, die claimt ten aanzien van het milieu in de ruimste zin des woords de belangen te vertegen woordigen van de IJmond-bevolking en deze groepering had de kans om met de leiding van het gewraakte bedrijf tot een gesprek te komen over de eisen, die men ten aanzien van het milieu zou willen stellen. Men had inlichtingen kunnen inwinnen en misschien ook mis verstanden uit de weg kunnen ruimen. Zulk een gesprek had rustig een „hard” gesprek mogen zijn, waarin de bestaande tegenstellingen niet worden verdoezeld. Men had zich natuurlijk op zulk een gesprek terdege moeten voorbereiden en Bij veel levensverzekeringen van E&L groeit het bedrag van de En we gaan door tot we niet meer kunnen. Alles wat ons in de weg staat, gaat ook weg, tegen diep-gezonken prijzen. Bankstellen, slaapkamers, bedden, fauteuils, bergmeubelen, tafels, stoelen, enz. enz. Wacht niet te lang. Maar kom. En profiteer van onze opruimingswoede Extra prijsvoordeel indien u zelf de goederen meeneemt. MOSKOU (AFP). Het Russische persbureau Tass beschuldigde de NAVO gisteren van pogingen de Noordzee te beheersen onder het voorwendsel „de olie-booreilanden te verdedigen”. Scandinavische persberichten aanha lend, schrijft Tass dat de NAVO „van plan is een speciale vloot te vormen bestaande uit oorlogsschepen van Dene marken, Noorwegen, het Verenigd Ko ninkrijk, Nederland en de Duitse Bonds republiek” en dat het westelijke bondge nootschap „enorme gebieden rond de platforms voor de scheepvaart wil slui ten”. Het gaat om een reeks maatregelen die maar één doel hebben: de controle door de NAVO van de Noordzee, aldus Tass, dat van oordeel is dat dergelijke plannen van grote invloed zouden zijn op de scheepvaart via deze belangrijke waterweg en in strijd met de doelen van de Europese veiligheidsconferentie. vu. Naar aanleiding van het artikel waar in dr. Schutte de lessen voor een zoge noemde „spoedcursus” zelfverdediging boerenbedrog noemt, kan ik niet anders zeggen dan dat hij volkomen gelijk heeft. Ik ken dr. Schutte en dat is beslist niet iemand die zo maar wat zegt. Al heeft hij geen karate beoefend, hij is echter genoeg op de hoogte om te kun nen oordelen en zeggen dat een spoed cursus zelfverdediging niet mogelijk is. Dat de initiatiefnemers van deze cursus een kort geding aanhangig willen maken is gewoon belachelijk. Dr. Schutte kan zo vijf karateleraren krijgen om stelling tegen de initiatiefnemers te nemen, in clusief mijn persoon. Mijns inziens hoeft men nooit aan karate te hebben gedaan om zo’n „spoedcursus” onzin te noemen. Ik begrijp werkelijk niet waarom deze mensen zoiets op touw hebben gezet; in hun hart weten ze wel beter. Het is een treurige zaak om mensen het idee te geven, dat zij zich na twaalf lessen op straat met succes zouden kunnen verde digen. Voor de betrokkenen is het bij zonder gevaarlijk en bovendien droef om ze zo het geld uit de zak te kloppen Bij die „spoedcursus” zou een nieuw systeem worden toegepast, maar ik zou niet weten welk. Zestien jaar beoefen ik karate, daarvoor vijf jaar jiu-jitsu en vier judo, dus mag ik wel zeggen, dat ik weet waarover ik praat. van het spijsverteringskanaal, 45 uitroep, 46 kern, 48 plaats in Zeeland, 49 reptiel, 50 ijle stof, 51 nobel, 52 leemte, 53 bloeiwijze, 54 gemalen eikenschors, 56 bovenaards wezen, 64 voorzetsel, 66 voegwoord, 67 ambtshalve (Lat. afk.), 68 Een vorm van regionale omroep was al de draadomroep van vóór 1940, prac- tisch storingvrij en compleet met een verzoekplatenprogramma. Met het oog op het steeds beter worden van techni sche materialen, de grotere mogelijkhe den en het eenvoudiger distribueren door meer compacte bebouwing en be woning, is het de vraag waarom die zo jammerlijk op de fles moest gaan. Als er nu een beter beleid gevoerd werd, zou er mijns inziens kijkgeld- en luistergeld- verlaging kunnen plaatsvinden. Een bre dere en minder draagkrachtige groep mensen zouden dan meer gebruik kun nen maken van deze prachtige commu nicatiemiddelen. Dat zou energie en mi lieu sparen en de vereenzaming helpen bestrijden. C. DE NIET, Driehuis. Naar aanleiding van uw artikel over de verontrusting die is ontstaan vanwege hex plan huize Long Wood met de om ringende bebossing tegen de grond te gooien om aldaar een flatcomplex te bouwen, voel ik mij als oud-Santpoorter geroepen ook mijn stem te laten horen. Ik ben van mening dat het verzet tegen deze nieuwe aantasting van weer een mooi stukje Santpoort alle mogelijke steun moet hebben, omdat we bijzonder zuinig moeten zijn op onze natuur en ons milieu. De in het artikel duidelijk naar voren komende mentaliteit, die zich bedient van redeneringen dat er met afbraak van dit „krot van Bot” niets verloren zou gaan en dat het ontworpen flatgebouw ter plaatse niet zal misstaan als men maar de andere kant opkijkt, kan niet genoeg aan de kaak worden gesteld. Het gaat namelijk niet om de afbraak van wat de heren bouwers een „krot” gelieven te noemen en om het kappen van enkele bomen. Het betreft hier een acute bedreiging van een bebost perceel met een meer dan honderd jaar oud huis, dat geheel past in een gelukkig nog tamelijk bosrijke omgeving en dat daarmee een harmonisch geheel vormt. Terecht wil men Long Wood sparen en terecht wil men daar geen flatgebouw. Het is te hopen dat het gemeentebestuur van Velsen, al is het dan misschien niet gebonden door het streekplan Zuid-Ken- nemerland, gehoor zal geven aan de protesten van de actievoerders en even eens van de vele anderen, die er prijs op stellen dat ook in de gemeente Velsen met grote zorgvuldigheid wordt omge sprongen met wat er nog aan waardevol osse Parallelweg 43, 02510-39018 W Onverantwoordelijk is het als men jonge, schoolgaande kinderen, zonder ge leide van Driehuis naar hun kleuter- of lagere school in IJmuiden-Oost laat gaan. Velen van hen houden van Driehuis af gerekend de linkerkant van de weg en wagen dan de oversteek op het gevaarlijkste gedeelte, namelijk waar de Herenduinweg en de Zeeweg samenkomen. Vele keren heb ik daar als zeldzaam geworden voetganger kinderen overgezet, maar onlangs zag ik nog hoe even verderop een vijfjarig jongetje plotseling voor een autobus op dook. Door de oplettendheid van de chauffeur liep het gelukkig goed af. Het is toch de taak van de ouders of verzor gers deze kinderen te begeleiden, dan wel hun te leren op de juiste manier en op de juiste plaats over te steken. Zo kan het niet langer! üw premie hoger wordt. Dat belooft wat. De goede verzekerlngadviseur kent E&L. Als de beste. Horizontaal: 1 ovenkrabber, 3 lust, 8 zuivelprodukt, 11 keer, 13 windrichting (afk.), 15 Salvation Army (afk.), 16 num mer (afk.), 18 van onderen (afk.), 19 vloerbedekking, 20 speelgoed, 22 gebergte in Rusland, 23 zangnoot, 24 erbarmen, 27 langspeelplaat (afk.), 28 getij, 30 stof- maat, 31 voorzetsel, 32 eenheid van kracht (afk.), 34 lidwoord, 36 zangnoot, 38 gebogen, 39 interest, 40 groot bouw werk, 41 voorzetsel, 42 maanstand (afk.), 43 de dato (afk.), 44 in oprichting (afk.), 46 kledingstuk, 47 gewicht (afk.), 49 water in Brabant, 50 passende, 55 dub belklank, 57 naaigerei, 58 paard, 59 oor zaak, 60 lengtemaat (afk.), 61 selenium (afk.), 62 in orde (afk.), 63 natuurkunde- term (afk.), 65 leerkracht, 71 deel van het lichaam, 72 begrip, 73 kolom. Mét de actiegroep „Santpoorters wil len Long Wood behouden”, betreur ik het verdwijnen van dit oude pand. Wat mij echter nog meer ter harte gaat is het verloren gaan van de prachtige bo men op dit terrein. Het is een verade ming om na het rumoer van de winkel straat en overweg met het vele verkeer, direct bij de bocht een oase van lande lijkheid en rust door de bebouwing en bebossing aan te treffen. Het zou ontzettend jammer zijn als juist dót punt in die bocht zou verarmen tot een stenen massa, vooral waar we in deze tijd de bomen zo broodnodig hebben. Ik hoop en vertrouw dat de bestuurders van onze gemeente hiervoor zullen wa ken. Korte Voorhout 20 Den Haag TeL 070-469262* PARIJS (AFP) Frankrijks hervor- mingsgrage president, Valery Giscard d’Estaing, heeft zich met zijn vrouw onder de bevolking begeven. Getrouw aan zijn aankondiging bij de jaarwisse ling dat hij eens per maand gast bij een Frans doorsneegezin wil zijn, verscheen het presidentiële paar woensdag In Pa rijs aan tafel in de driekamerwoning van de familie Cuccharini, die voor de gelegenheid nog drie bevriende echtpa ren had uitgenodigd. Claude Cuccharini, die als beroep schilderijen inlijst, kende de president al. Hij had voor hem in het Elysée- Paleis gewerkt. Heel formeel had hij het staatshoofd twee weken geleden voor do maaltijd uitgenodigd. „Wij hebben over allerlei onderwerpen gesproken, maar zeer weinig over poli tiek”, zo vatte mevrouw Cucchiani het gesprek aan tafel samen. Zij noemde de president een onderhoudend man „en wij hebben veel gelachen”. Toen hij onlangs zijn plan aankondig- de zei Giscard: „Ik wil tonen dat staatshoofden dezelfde menselijke ka rakteristieken hebben als de andere bur gers. Mijn doel is bij deze maaltijden de openbare mening te horen’’. Terwijl wij westerlingen onze Kerst vierden, stierven er duizenden kinderen van honger en uitsputting. Ontzetting en afgrijzen grepen ons aan bij het zien van de afschuwelijke beelden op de tv. Zijn wij nu echt machteloos hier de helpende hand te bieden? Neen, als we onze politieke verschillen eens terzijde zouden schuiven en ons zouden richten tot alle landen die een leger tot hun ebschikking hebben met het verzoek een klein deel hiervan ter beschikking te wil len stellen, zoals ook reeds gebeurt rond Israel of op Cyprus om strijdende par tijen gescheiden te houden. Unicef, het kinderfonds van de VN, kan proberen de meest hongerenden te redden, maar deze landen moeten worden opgebouwd met onze hulp, zodat de steeds terugkerende rampen kunnen worden voorkomen. Maak van alle le gers uit oost en west een deel los en maak hiervan een internationale brigade, opdat zij de helpende hand kunnen bie den waar dit noodzakelijk is. Met andere woorden- Slaat de handen ineen en het wordt een vredesoffensief in het belang van de hele mensheid. 10 18 32 \37 56 43 50

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 11