Anenda aan de gang te houden frisse leiding Prestatietocht wordt weer groot wandelfeest Modeshow „Edivo” hoopt personeel I „Nieuwe taken voor een Véreiigingsnieuws dffi (fe IWwitfl Nu officieel subsidie voor Nieuwe Slof Éöi n I BIBLIOTHEEKVOORZITTER JAC. NUIJENS NAM AFSCHEID Over veertien dagen weer productie HPI «5 PLAATSELIJK NIEUWS ZATERDAG 25 JANUARI 19 7 5 Velsen-IJniuiden Goed contact Velsen-Noord Beverwijk (Van een medewerker) Heemskerk Naam Adres Woonplaats IB t.u- V jg. iU- I I I I I I Wijk aan Zee E IJMUIDEN De afgelopen week heeft vooral voor de aanvoer ders de nodige teleurstellingen meegebracht, want behalve de ge ringe vangsten moesten ook de stroppen nog worden geïncasseerd van de sterk teruggelopen schelvis en wijtingprijzen. Vandaar dat en kele mooie partijen wijting de mini mumprijs van 27,20 per veertig kilogram niet eens hebben gehaald. Alleen in premiekistjes kon deze vissoort nog behoorlijk worden ver kocht voor een gemiddelde van 25 per kist. En ofschoon de schelvis ook maar zuinig werd aangevoerd, liep de prijs daarvan donderdag, in vergelijking tot de maandagmarkt eveneens 20 per premiekistje terug. Bovendien moest ook de koolvis goedkoper worden verkocht, waarmee het debacle van de noord- boten dan tevens compleet werd ge maakt. Zij moesten aldus genoegen nemen met besommingen van 12.500 tot ten hoogste 27.000, hetgeen voor veertien dagen varen en hard werken een karige beloning mag worden genoemd. Li ff komt op woensdag 29 januari en donderdag 30 januari in HAARLEM, in het Concertgebouw. Prijs: f 3.50 p.p. Aanvang 14.30, 19.00 en 21.30 uur. Kaartverkoop: aan de receptie van Libelle, Aziëweg (winkelcentrum Schalkwijk) t/m dinsdag 28 januari van 9.00 - 17.00 uur (behalve zaterdag en zondag). En voor zover nog kaarten voorradig, aan de zaal een halfuur voor aanvang van elke show. Wilt u mij per omgaande nadere informatie zenden over de prestatie-wandeltocht op zondag 16 februari. Mijn naam en adres zijn: In en om Haarlem Beverwijk Heemskerk Castricuin Velsen-IJniuiden 3 De (Van een onzer verslaggeefsters) uur: Huygens- Huygens- l M (fe losplank 21.30 Huygens- (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) j U ■«rfc.- ister- jarige staat i niet nfiets Derde, voord n 32- doen i zijn ar is laar- erzet bij riem i de op sse- Donkey Shot, A. Verherentstraat Geo pend vanaf 20 u. van en ZATERDAG 25 JANUARI Velserbad, Briniostraat 19.30-22 gemengd zwemmen. Sporthal „Zeewijk”, 12, 16 uur: B. C. „Velsen”; 16.15 tot 23 uur: basketbal- kompetitie; zondag 10 tot 14 uur B. C. „IJmona”; 14 tot 18 uur: B. C. „Velsen”; 18.15 tot 22.30 uur: hockeycompetitie. MAANDAG 27 JANUARI Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. Libelles n de luari hel ende uit- a. orp, weg mr. R. r in neer 19- a: mder Bad- neer, de- itsen .mer- ;r de le in spro- r. J. mds- eente spro- H. eente Imus ■lem, ploi- :ura- Piet iden, nber iden; de le in itge- mr. DONDERDAGMIDDAG WERD op de begraafplaats „Duinhof” in IJmuiden het stoffelijk overschot teraardebesteld van de heer Cornells Koster, oud-voorzitter van de Nederlandse Zeevisgroothandela ren Vereniging. Insiders weten dat het de overledene is geweest, die met de heren Jongejans en Goldbahn direct na de tweede wereldoorlog de visserij rond IJmuiden weer op gang heeft gebracht. Ook de verbroken internationale contac ten werden weer door hen opgenomen. DOOR DIT ALLES zijn de verwach tingen voor de maandagmarkt allerminst hoog gespannen, omdat de weerberichten uit de noordelijke regionen nog steeds ongunstig blijven. Weliswaar kan door de grotere eenheden nog geruime tijd onder gunstige omstandigheden worden gevist, maar ook voor deze schepen be staan er grenzen die niet kunnen wor den overschreden. Voor bevredigender aan voeren zullen dus betere weersom standigheden moeten worden afgewacht. Teraardebesteld Als laatste in de rij van sprekers uitte de heer W. van Eijk zijn dankbaarheid voor het vertrouwen dat hem geschon ken was: „Het is wel een karwei dat op je schouders wordt geworpen, maar ge lukkig blijft de scheidende voorzitter nog even aan om zo nodig hulp te bieden. Er ligt een dot verantwoordelijk heid te wachten. Het is een avontuur voor mij, maar gelukkig word ik goed begeleid”. Ki a „De omvang en de samenstelling van het boekenbezit zullen veranderen, de ZATERDAG 25 JANUARI Sociëteit Alpha, Moensplein Geopend vanaf 20 u. Het was een ongewoon grote drukte dat het stationnetje in Overveen ver- leden jaar op een zondagmorgen te verwerken kreeg. Ook toen was het het startpunt van de prestatie-wan deltocht. MAANDAG 27 JANUARI Centrale bibliotheek en filialen, Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur (vol wassenen en tieners) Willemsbeekweg 15.30-17.30 uur (volwassenen, tieners en jeugd) Wijkerstraatweg en Zeewijkplein 14.3Ó-17.30 uur (volwassenen, tieners en jeugd). Gebouw Velserduin, Velserduinweg 20 uur repetitie „De Stem van IJmuiden”. Velserbad, Briniostraat 6.30-8 en 16.40- 18 uur. Gemengd zwemmen. Gymnastiekzaal Ossendorpschool Wijk aan Zeeërweg 20 uur les en conditietrai ning boksclub „De Ring”. Tijdens zijn rede memoreerde wethou der M. Roessingh ook de tijd dat hij de heer Nuijens heeft meegemaakt als raadslid van deze gemeente. „Ik was altijd wat benauwd voor uw flitsende, donkere ogen, uw adremheid en uw lef, maar ik dank u voor uw uitstekende voorbeeld”. De wethouder vervolgde: „Uw kennis van zaken en uw verant woordelijkheidsgevoel hebben u op deze stoel gebracht. U was bereid om mee te blijven draaien in een openbare functie. Ik zie dat als een stuk burgerlijke participatie in optimale vorm”. ZATERDAG 25 JANUARI Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. IJMUIDEN. „Edivo” dat woens dagavond werd getroffen door een miljoenenbrand, hoopt het honderd- vjjftig man tellend personeel aan de gang te houden. Volgens bedrijfslei der Twisk ziet het er naar uit dat niemand een beroep hoeft te doen op een w.w.-uitkering. ■Nh W I MAANDAG 27 JANUARI Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 19-21 u. HAARLEM. „Het wordt weer een ouderwets wandelfeest. De in schrijfformulieren vliegen de deur uit.” Henk Horsman is uiterst tevre den over de eerste belangstelling voor de prestatie-wandeltocht, die we in samenwerking met hem op zondag 16 februari organiseren. Een ruige win terse tocht, die voor 95 pet. door duingebied en over het strand voert. ZONDAG 26 JANUARI Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 20 u. Tijdens zijn rede zette wethouder Roessingh nog even op een rijtje wat voor de bibliotheek in de toekomst te verwachten valt, nu de Wet op het Openbare Bibliotheekwerk (zeer waar schijnlijk) volgende week ook door de Eerste Kamer wordt aangenomen. (Warmoesstraat 16). van kinderen van 6 za. 10-18 u. Namens directie en personeel van de bibliotheek sprak de heer J. Suurmond, als directeur. Hij dankte de heer Nuijens vooral voor de goede contacten die hij als bestuursvoorzitter had onderhouden met de directie- en personeelsleden van de bibliotheek: „In die gesprekken kre gen wij alle ruimte om onze visie te geven en zo was het mogelijk elkaar aan te vullen en te corrigeren”, aldus de heer Suurmond, „het is een constructie ve samenwerking geweest. Bij dit ales wil ik nog zeggen dat onze dank niet alleen uzelf geldt, maar ook uw vrouw die u de ruimte liet dit alles te doen”. Ook werd gesproken namens de „ou de” katholieke bibliotheek, die mevrouw Nuijens in de bloemen zette en die de heer Nuijens, met de uitspraak „Elke leeftijd moet zijn speelgoed hebben”, een dia-projector aanbood. Tijdens de min der officiële bijeenkomst later op de avond in Beeckestijn werd het echtpaar Nuijens door het bibliotheekpersoneel een Zaanse klok aangeboden. service aan het publiek zal worden uit gebreid onder meer door een groter aantal openingsuren de huisvesting van de centrale en de filialen zullen e m normen gebonden worden en de finan ciering van het bibliotheekwerk zal ver anderen. Dat zal ook voor de gemeente consequenties hebben”, aldus de heer Roessingh, die ook de nieuwe contribu- tieregeling noemde: „Het is niet haal baar gebleken om het lidmaatschap van een bibliotheek over de hele linie gratis te maken. Het zal gratis zijn voor perso nen beneden de achttien jaar, maar de rest zal toch een bijdrage moeten betalen. Een spijtige zaak enerzijds, een gelukki ge beslissing anderzijds. Gezien de feite lijke toestand zou een plotseling aan zienlijke toename van de belangstelling in de beginfase praktisch niet op te vangen zijn. De grote betekenis van deze wet zit ’m echter hierin dat het biblio theekwezen structuur gaat krijgen”. De heer Roessingh bedankte de oud- voorzitter voor het enthousiasme en de deskundigheid waarmee hij zich voor de bibliotheek had ingezet en bood hem namens de gemeente een envelop met inhoud aan. productie te beginnen. Een grote moeilijkheid daarbij is vooral de eti kettering en de verpakking omdat de hallen waarin dat gebeurde volledig zijn verwoest. „Het hangt ook een beetje van de toeleveringsbedrijven af of we snel met de productie kunnen beginnen”, aldus Twisk. „Er zijn ons snelle toe zeggingen gedaan en we hopen maar dat de aflevering van machines en dergelijke zo spoedig mogelijk afko men.” Enkele honderden mensen hebben zich tot nog toe van een inschrijffor mulier voorzien; definitieve inschrij vingen komen dagelijks met tiental len tegelijk binnen. „Als ik de stand tot nog toe bekijk zitten we na een week zelfs iets boven verleden jaar", zegt Horsman, een goede bekende in wandelaarskringen als organisator van de jaarlijkse Strandzesdaagse. VAN DE KOTTERS kunnen evenwel betere resultaten worden vermeld. Zo varieerden de besommingen van de gro tere eenheden van 25.000 tot f 30.000, terwijl ook de kleinere schepen waar schijnlijk tevreden zijn geweest. IN IEDER geval is er de laatste dagen in IJmuiden weinig te doen geweest, ook al omdat de kustvloot er de voorkeur aan gaf in de veilige haven te blijven liggen. Het zou immers hoogst onverant woord zijn geweest onder dergelijke weersomstandigheden zelfs maar aan vissen buitengaats te denken. Vandaar ook dat meerdere kotters en loggers, die maandag- of dinsdagmorgen waren ver trokken, dinsdagavond allemaal de thuishaven weer hebben opgezocht. De enkele manden gevangen vis werden door hen maar aan boord gehouden, om waarschijnlijk pas maandag te worden verkocht. MAANDAG 27 JANUARI Openbare bibliotheek. Wijkerstraat weg: 14.30-17 30 u. Vijf jaar lang is de heer Nuijens voorzitter geweest, vanaf het tijdstip dat de gemeentelijke bibliotheek was gefu seerd met de Stichting Katholieke Open bare Leeszaal en Bibliotheek. met o.a. oude gereedschappen. Geopend ma. t.m, za. 10-17 u zond. 13-17u. T.m. 23 febr. Kunstzalen Frans Heerkens Thijssen (Hout plein 13). Tentoonstelling aquarellen, crayons, en tekeningen van Nenad V. Karpov. Geo pend ma. t.m. za. 10-12 en 14-17 u. T.e.m. 22 febr. Galerie Kunst voor U Expositie werkstukken t.m. 13 jaar. Geopend ma. t.m. t.ml 31 jan. Galerie Bon-Art (Jansstraat 63). Expositie kunst en siermeedwerk van Ab Vermeulen en schilderijen en etsen v an Wibbe Boersma. Geopend zon. 14-18 u. T.m. 15 februari. Galerie Aquarius (Jansstraat 35). Tentoon stelling werk van Peter Slrach. Geopend ma. t.m. vrijd 10-18 u. Au Vernissage (KI. Houtstr. 84). Expositie schilderijen, aquarellen en keramiek van Ger da Vis. Geopend za. en zon. 12-18 u.en na tel. afspraak. Gebouw Noord-Holland (J. J, Hamellnkstr. 4-6). Expositie wandkleden van Rietje Degens, geopend ma. t m. vrij. 9-17 u. T.m. 31 jan. Galerie De Bleeker (Bleekersvaartweg 18, Heemstede). Expositie lino’s van Willem Snlt- ker, boeketten van Els Proost en etsen van Jan W. Post. Geopend ma. di. en wo. 10-17 u. en za 14-17 u. T.m. febr. Met man en macht is iedereen bij „Quaker Oats” aan het opruimen en schoonmaken gezet. Over een dag of veertien hoopt men weer met de DOOR DIT ALLES was het hoogst verwonderlijk dat voor deze teraardebe stelling uit de kringen van het visserij bedrijf zo weinig belangstelling heeft bestaan. Behalve de familie zijn hierbij immers slechts een oud- en nog drie actieve vishandelaren bij de plechtigheid aanwezig geweest. Van de zijde van de reders was niemand vertegenwoordigd en dat terwijl de firma Jan Koster en Zonen, waar Cornells Koster deel van uitmaakte, toch zoveel voor de IJmui- dense rederijen heeft betekend. De li- kwidatie van deze firma, welke enige jaren geleden heeft plaatsgehad, moet hiervan waarschijnlijk als de voornaam ste oorzaak worden beschouwd. De inschrijving blijft open tot en kele dagen voor de wandeldatum- Formulieren zijn verkrijgbaar bij ons kantoor aan de Gedempte Oude Gracht 82 en de bijkantoren in Schalkwijk en Haarlem-Noord. In IJ muiden bij de IJmuider Courant, Lange Nieuwstraat 427 en in Bever wijk bij de Beverwijkse Courant, Zeestraat 18. De formulieren kunnen ook schriftelijk worden aangevraagd door bijgaande bon op te sturen aan Haarlems Dagblad, Postbus 507, Haarlem of aan Henk Horsman, Post bus 299, Den Helder. Zijn telefoon is 02230-18975. ZONDAG 26 JANUARI Animal Farm, Willem Alexander- plantsoen. Geopend van 10.30-17.30 u. Grenspost, Soerstraat, 14.30 u. jeugd film. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. VELSEN. „De nieuwe bibliotheek wet, nieuwe vestigingen van de Velsense bibliotheek, het zijn nieuwe taken voor een verse frisse leiding. Hoewel ik niet met vreugde wegga, zeg ik toch: het 5 jaar durende voorzitterschap van de be stuurscommissie van de bibliotheek is genoeg geweest. We moeten ruimte ma ken voor jongeren en de kracht, zoals die nu aanwezig is in deze nieuwe kandi daat, die moet je pakken en aan het werk weten te binden". Deze woorden sprak vrijdagavond de heer Jac. Nuijens tijdens de bestuursvergadering van de Openbare Bibliotheek Velsen, waar de heer Nuijens aftrad als voorzitter en waar de heer W. van Eijk werd gekozen en geïnstalleerd als nieuwe voorzitter van de bestuurscommissie. Nadat de heer W. van Eijk was gekozen tot nieuwe voorzitter van de bestuurs commissie Openbare Bibliotheek werd hem door de scheidende voorzitter Jac. Nuijens de voorzittershamer overhandigd. Badkamer met deel logiesruimte SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) 20,15 uur: Cyrano de Bergerac". Zondag 14.30 u.: Kin- dermatinee met Amstel Toneel „Pas op voor krokodillen”. Toneelschuur (Smedestr. 23). Vandaag première tev. zondag en maandag 20.30 uur: Toneelgroep Centrum met „Parende mussen”. MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr.) 20.15 u.: Li me House Seven Jazz Band Jazz Ensemble en Harlem Kwartet. Zondag 12 u.: Koffieconcert door Residentie Orkest. S t. Bavorkerk (Herenweg 88. Heemstede) 20.15 u.Orgelconcert door Jan Jongepiér. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.: „The man with the golden gun”, 14j. Vandaag 24 u.: „De klokkenluider van de Notre Dame”, 14 j. Zondag 13.30 u.: „Alt Baba en de veertig rovers”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 uur: tev. zond. 14 u.,,ï)e duivel kent geen genade”, 18 j. Vandaag 23.30 u.: ,,De groene baretten". 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u. tev. zond. 16.15 u.: „Geen halleluja voor drie duivels”, 18 Luxor (Gr. Houtstr.) 19 en 2115 u.: „Way Out”, 18 j. Dag. 14 u. tev. zond. 16.15 u.: „Robin Hood”, a.l. Rembrandt (Gr. Markt), 14, 19 en 21.15 u.: „De amazones”, 18 j. tev. zond 16.15 u. Roxy (KL Houtstr.) 14'.30, 19 en „Tramlijn begeerte”, 18 j. Vandaag 24 „Zwijnestal”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u. tev. zond. 16.15 u maandag 14.15, 19 en 21.15 u.: „The way we were”, 14 j. Zondag 14 u.: „Astrix en de helden”, a.l. MAANDAG 27 JANUARI Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geo pend van 9-12 en 13.30-15.30 u Clubhuis Excelsior, Meerstraat. 19-21 u. receptie biljartvereniging Excelsior. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 15-17.30 en 19-21 u.; Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 21 u.; Kingsford Smithstraat 110 jeugd 15.30-17.30 u. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). Zaterdag 19 en 21.15 u.: Newman’s eigen wet”, 19.30 u.: „My fair lady’’. 23.30 u.: .Vrolijke ontucht in Tirol”; zondag 14.15 u.: „Sjors en Sjimmie in het land der reuzen”, 14.30 en 19.30 u.: „My fair lady”. 16.15 u.: Newman’s eigen wet”, 19 u.: „De tien geboden”. Luxor Theater (Breestraat). Zaterdag 19 en 21.15 u.: ..Thunderbolt and Lightfoot”; zondag 14.15 u.: „Maciste en de tirannen”, 16.30, 19 en 21.15 u.: .Thunderbolt and Lightfoot”. TENTOONSTELLINGEN Openbare bibliotheek (Kerkstraat). Expositie ..Rondom de boom”; geopend tot 24 februari. DIVERSEN Stadskantoor (Pres. Kennedyplein). 20 u. ontvangst van deelnemers en officials Hoogo- venschaaktoernooi. MUZIEK Aula Pius X-college (Büllerlaan). 20 u. con cert door Tamboer- en trompetterkorps Be verwijk met medewerking van Hoogovenhar- monie. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruysdaelstraat). Zater dag 19 en 21.30 u.: „MASH gives a damn”; zondag 14 u.: ,,50 jaar Walt Disney teken films”, 16 u.i „El condor”, 19 en 21.30 u.: „MASH gives a damn”. TENTOONSTELLINGEN Tentoonstellingsruimte (Const. Huygens- straat). Groepsexpositie portretkunst; geopend tot 3 februari op woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur. BEVERWIJK Het bestuur van de stichting Ontmoetingscentrum De Nieu we Slof heeft van het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk thans officieel bericht ontvangen over de subsidiëring. Het ministerie stelt, zoals officieus was toegezegd, een bedrag van f 1350.000,- beschikbaar. Van dit bedrag wordt 1000.000 ge subsidieerd via de Rijksregeling Samen levingsopbouw (hoofdstuk centrale ac commodaties) en 350.000 in het kader van de subsidieregeling Culturele Cen tra. Al eerder is van het provinciaal be stuur van Noord-Holland bericht ont vangen dat een bedrag van 60.000,- wnrdt beschikbaar gesteld op grond de subsidieregeling Dorpshuizen Wijkcentra. Zodra Gedeputeerde Staten van Noord-Holland goedkeuring hebben ge geven aan het besluit van de Beverwijkse gemeenteraad van 28 oktober 1974 inza ke de door de gemeente beschikbaar gestelde subsidie, zal het definitieve be sluit tot de bouw kunnen worden geno men. BOVENDIEN ONDERHIELDEN zij nauwe relaties met de toenmalige rege ringsleiders, van welke activiteiten het gehele visserijbedrijf goed heeft kunnen profiteren. Mede dank zij de inzet van de heer Koster is het daarom voor een ieder uit de voormalige collectieve vis- verzending mogelijk geworden voor zichzelf te beginnen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62). Tentoonstelling Frans Hals en andere mees ters uit de Haarlemse school, zilver, tulpen- boek, tegelcollectie, goudleer, glas en antieke meubelen, poppenhuis en oude apotheek. Prentenkabinet: tentoonstelling schilderijen en tekeningen van W. A. van der Colk, t.m. 26 jan. Toegang gratis t.m. eind febr. Geo pend ma. t.m. za. 10-17 u. Zondag 13-17 uur. Teylers Museum (Spaarne 16). Tentoonstel ling Schetsboeken van de schilder J. N. Bastert, t.m. 2 maart. Permanente tentoon stelling, schilderijen uit de 18e, 19e en 20e eeuw, tekeningen uit Hollandse, Franse en Italiaanse school, mineralen, kristallen, histo risch natuurkundige instrumenten en. Geopend di. t.m. za. 10-16 u, ie zondag v.d. maand 13-16 uur. Bischoppelijk Museum (Jansstraat 79). Ten toonstelling „Het vreemde houten gezel schap”, foto’s van snijwerk aan Middeleeuwse koorbanken en misericordes. T.m. 23 februari Tentoonstelling over „Haarlemse Begijnhof”, met documenten, foto’s en voorwerpen t.m. 23 febr Permanente tentoonstelling oude reli gieuze kunst, beeldhouwwerken en schilderij handschriften en miniaturen, oude kerkgewa den. kunstnijverheid etc. geopend di. t.m. za. 10-12.30 en 13-17 u.zondag 13-17 uur. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 12). Uitleènkunst met kooptegoed Ex positie keldertje: gedurende de maand janua ri expositie foto’s, van Wouter van Heusden. Geopend di. t.m. vrij. 13-17 u. za 11-17 u. en donderdagavond 20-22 uur. De Preekstoel ingang Gasthuispoort t.o. Kleine Houtstraat 93). „Collectie religieuze goederen”. Geopend di. do. za. 10-12.30 en 14.- 16.30 uur Cruquiusmuseum (aan de Ringvaart in Heemstede). Oudhollandse molens, maquette Waterstand oud stoomgemaal enz. Geopend dec. tot en met maart alleen na afspraak met theehuis, tel. 023-286946. Vishal (Gr. Markt). Tentoonstelling „Sterck en Weldoortimmert” t.g.v. Monumentenjaar BIOSCOPEN Corso Theater (Dorpsstraat). Zaterdag 19 en 21.30 u.: „Gezocht”, zondag 15 u.r „A. en C. zwaaien af”, 19 en 21.30 u.: „The conversati on”. BIOSCOPEN City, zaterdag en zondag 19 en 21.15 en maandag 20 uur: „Mondo Cannibale”; zondag 14.30 uur: .De sterkste gladiatoren van de arena”. Stadsschouwburg, zaterdag en zondag 20 uur: „De vijf van de vierdaagse”; zondag 14.30 uur: „Warenhuis op stelten”. DIVERSEN Bedrijfsmuseum Hoogovens. Bessemerstraat, Velsen-Noord, te bezichtigen dinsdag en don derdag van 12 tot 14 uur en op aanvraag (telefoon 02510-94159). Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden, Dagelijks te bezichtigen van 14 tot 17 uur. Galerie ’t Hart, Koningin Wilhelminakade, expositie schilderijen en etsen van Maria Beerepoot. dagelijks geopend. 'f, i- VA j '"'J

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5