to Gto vishal Nieuw bestuur l.lmuider Courant NIEUWE BESTEMMING VOOR BEKEND CHALET s I „LA VIE PARISIENNE” tÈ ft „VIDES” komt met sprankelende operette van Jacques Offenbach 0 n JO 1 voor „IJmond” 1’ lip n i voor en Cursief cf^elatie(f) Sporten voor gehandicapten niet-gehandicapten h) te Hl Prikacties met attracties voor t' jeugd in Zeewijk 5» I 4 rj 4’ 4 5 PLAATSELIJK NIEUWS DINSDAG 28 JANUARI 1975 (Van een onzer verslaggevers) O S' sltt F s Ss? Opbrengst collecte 7 voor otie Portugal ir IB’ f i l Na ongeveer vijf jaar onderhandelen en voorbereiden is de heer Jan G. Westerhoven uit Santpoort nu eindelijk in de gelegenheid zijn fraaie chalet aan de Wüstelaan als brasserie gedeeltelijk voor het publiek open te stellen. Men zal zich wellicht kunnen herinneren dat destijds over de aankoop en bestemming daarvan nogal het een en ander te doen is geweest, omdat velen vreesden dat de schilderach tige aanblik van het bekende gebouw bij een eventuele restauratie onherstelbare schade zou oplopen. Ook werd er geprotesteerd tegen de voorgenomen aanleg van een parkeerterrein, hetgeen ten koste van een aantal bomen zou gaan. winkelwaarde f32,50 abonnees f18,- De sportclub „SC Unicum ’73” is destijds in Zandvoort opge richt met de bedoeling niet- gehandicapten en gehandicapten in de gelegenheid te stellen ge zamenlijk een aantal sporten te bedrijven. Voor dit doel werd in augustus 1974 op het terrein van de stichting „Nieuw Unicum” een speciaal sportcomplex geopend. -Ni CM K VELSEN Vrijwel direct na de zomervakanties is men bij het IJmuider Operette Gezelschap „VIDES” begonnen met de repeti ties van Jacques Offenbachs fleu rige en bruisende operette „La vie Parisienne”. De opvoeringen daar van in de Velsense Stadsschouw burg zijn reeds gepland op donder dag 10, vrijdag 11 en maandag 14 april, een voorstelling meer dan tot dusver, toen telkens nog met twee opvoeringen kon worden volstaan. Inmiddels is ook in de IJmond de belangstelling voor de operette verheugend groter gewor den, Zodat men steeds meer aanvra gen voor toegangskaarten heeft moeten afwijzen. Daarbij komt dat ook een stijgend ledental van Hoog ovens’ personeelsvereniging „De Gieteling” tot de vaste bezoekers is gaan behoren, hetgeen voor het be stuur van „VIDES” mede aanlei ding is geweest een derde voorstel ling aan te kondigen. Op deze wijze zullen voortaan ook meer bejaarden een der opvoeringen tegen geredu ceerde toegangsprijzen kunnen be zoeken. j|M s» B i» - IliiM: MalMIsliiaaBI o o - 'W KW kruimels J acht Él *1 •7. 11 I CHALÊT •nF i J JfS.. 't '75 ver- n te jrga- rstel- snel sigen wat >ffie- relen Het is stil als het niet waait. De camavalsleut grijpt weer om zich heen. Zaterdag 8 februari wor den vierhonderd carnavalsgasten bij KIC in Velsen-Noord verwacht .Daar hebben de handballers van deze club zich voor ingezet. „La vie Pariseine” ging 31 oktober 1866 in premiere in het „Theater du Behalve wedstrijden, worden hier ook nog sportdagen en feestavonden georganiseerd. Alle inlichtingen kun nen geïnteresseerden verkrijgen bij de heer J. Khandai, die tussen 18 en 19.30 uur te bereiken is onder tele foonnummer 02507-5441, toestel 145. Bovendien zijn alle belangstellenden iedere maandagavond welkom in de oefenzaal van het complex. Het adres is „Nieuw Unicum”, Zandvoortselaan 165, Zand voort. toegezegd opnieuw de fraaie decors voor zijn rekening te zullen nemen. De zaterdag in Velsen gehouden collecte voor de socialistische parij van Mario Soares in Portugal heeft in deze gemeente 5500 opgebracht. De afdeling IJmuiden-Velsen van de PvdA is niet alleen de collectananten en collectrices voor dit resultaat bij zonder erkentelijk, maar ook de bur gers die hun giften in de bussen hebben gedeponeerd. Overigens kun nen nog altijd bijdragen worden ge stort op rekening 82.90.44.280 van de Nutsspaarbank in Velsen, t.n.v. de actie „Houd Porugal vrij!”. zich este- luin- met inde- reni- ems- klin- arom j het jaar VERGEET NIET DEZE BON MEE TE NEMEN f.' I ’—aê ianu- sense lang- 'ngen teuze :rs is nog B si- alge- reejK - - mui- plijk, spec- .ange t 18. kun- aan- :iaat, stbus □ouw zangt thuis, meld van- m. ulga- last enny ester sjech tref- is J. t hij Hier e te 78- 3 68- riaat htige heer iding van iging - - 1 Strandvonder Reehorst heeft veel interessants onder zijn beheer. Onder andere WO baddings, een vat chemi caliën, een rubber tank, zeventien jerrycans mierezuur van twintig liter en zelfs een metalen reddingsboot van vijf meter lang. Dat spoelt maar aan alsof het niets kost. In verband met de geringe vangsten van de grote kotters schommelde de gemiddelde tongprijs van 12 tot bijna f 13. Overigens was er, gelet op de korte vistijd, toch een redelijke hoeveelheid schol aanwezig, welke met behoorlijke prijzen werd gehonoreerd. Toch bleven de besommingen beneden normaal, zodat het voor de visserij geen beste week is geweest. Thans is een rolstoel-basketbalteam in oprichting, voor welke spectaculai re sport „S.C. Unicum *73” gaarne een aantal belangstellenden uit deze om geving wil aantrekken. Vooral omdat aangepaste sportaccommodatie voor gehandicapten zo moeilijk is te vin den. Nu is op het terrein van „Nieuw SC* Het HINCK-spel is een attraktief en prachtig uitgevoerd nieuw spel met 80 kleurrijke, fraaigevormde kunststof stenen een robuust speelbord (50x50 cm), kompleet in sterke speeldoos. Bij één van onze kantoren van de krant kunt u rechtstreeks in het bezit komen van het HINCK-spel na betaling van 18. tij In het nog niet zo grijs verleden had IJmuiden ook zijn carnavalsvere niging. Tweespalt onder de prinsen maakte daar een einde aan. Voor het geval er in de IJmond nog liefhebbers van de operette zijn die ac tief, als zanger of zangeres aan deze opvoeringen willen deelnemen, dan heb ben zij wellicht iets aan de informatie dat in het koor nog enige plaatsen kunnen worden bezet. De mogelijkheid tot kennismaking wordt voor hen opge steld op de repetities, welke iedere maandagavond in gebouw „De Rank” aan de koningin Wilhelminakade in IJ muiden, wordt gehouden. Inmiddels is gebleken dat er geen enkele reden is geweest om voor een devaluatie van het chalet beducht te zijn, omdat de oorspronkelijke vorm van het gebouw geheel kon worden behouden. Zelfs heeft een „nieuw verfje” de fleurige aanblik van het exterieur nog aanzienlijk verhoogd. Ok bij de aanleg van het parkeer terrein is men zo zorgvuldig te werk gegaan, dat hier geen enkele boom aan behoefde te worden opgeofferd. Het deel dat vroeger dienst heeft gedaan als stalling voor paarden en Bij „V.I.D.E.S.” is men over een derge lijke gang van zaken uiteraard bijzonder tevreden, vooral omdat het gezelschap nog steeds uit een groep enthousiaste dames en heren bestaat, die slechts bij hoge uitzondering een repetitie verzui men. Aldus mogen dirigent Edwin Wolff uit Amsterdam en regisseur Gert Wil lems uit Renkum over ongeveer tachtig zangers en zangeressen beschikken, waar van onder meer Ans Poppe, Kees Bor ger, Clementine Wolff, Frans van Oeve- len, Jo Broek, Jaap Boer en Ferry Booy zich sinds de oprichting van het gezel schap in augustus 1968- als bijzonder verdienstelijke solisten hebben onder scheiden. Door de leiding van „V.I. D.E.S.” wordt er namelijk voortdurend naar gestreefd zoveel mogelijk eigen krachten bij de bezetting onder te bren gen. En met succes, zoals bijvoorbeeld is gebleken bij de geslaagde opvoeringen van „Frau Luna” van „Bandtenstreiche”. che”. De thans bij dit gezelschap in studie genomen operette „La via Pariseinne” Palais Royal” en mede door de overrom pelende muziek behaalde de opvoering een overrompelend succes. Het werd een serie van bijna driehonderd voorstellin gen, waarvan er een ook werd bij ge woond door keizer Napoleon III en kei zerin Eugenie. En sindsdien heeft deze operette zich geregeld op het wereld- repertoire kunnen handhaven. Stettin; Stirling Brigg, Cont. Plat, IJ muiden. Dinsdag gearriveerd: Gesina, Dordrecht; Ayuthia, Antwer pen; Styrsoe, Helsinki, Nelsen. Neptuna Buenos Aires. Vervolgens is er woensdag 12 maart een zangfestival voor kinderen De werkgroep „Groene MAO” in Zeewijk hervat woensdag 5 februari haar activiteiten met een prikactie voor de kinderen, waar om 13.30 een begin mee zal worden gemaakt. Na afloop daarvan ontvangen de kinde ren een lekkernij. He volgende prik actie is gepland voor woensdag 5 maart, eveneens om 13.30 uur, beslo ten met een poppenkastvoorstelling voor de kleintjes. De operette van Offenbach laat dan ook allerminst een tragisch verloop van de historie vermoeden. Integendeel, want het libretto- op teksten van Henri Meil- hac en Ludovic Hallevy-is geheel geba seerd op de verwikkelingen, welke door de komst van zoveel buitenlandse bezoe kers aan de tentoonstelling kunnen wor den verwacht. Vandaar een hoogst amusante handeling, welke zich ten dele afspeelt in de hal van het station Saint Lazare en het bekende café „Anglais”. Unicum” een veld aanwezig, waar alle buitensporten op kunnen worden beoefend, waar het al of niet gehan dicapt zijn geen enkele rol bij speelt. Aangepaste toiletten en douches zijn in het gebouw aanwezig. uhiÜü&ü hét recept ecther zorgvuldig geheim moet blijven. Voorts zal een draaiend spit in eht etablissement aanwezig zijn. Bij dit alles is het chalet ook bedoeld als een ontmoetingspunt, zo dat er voortdurend een goed gevari eerde leestafel kan worden aangetrof fen. Zondagsmiddags is er bovendien een „café-chantant”, met maande lijks wisselende artisten, waarbij voor de eerste weken het bekende Velsen se trio „The Shepherds” al werd geëngageerd. Zomers zullen zij optreden op een ruim teras dat ’s avonds met fakkels wordt verlicht. In de fraaie vijver zal een gondel kunnen worden aange troffen, welke straks voor bruidspa ren ongetwijfeld een dankbaar foto grafisch object voor de traditionele bruidsfoto gaat betekenen. Ook ligt het in het voornemen van de heer Westerhoven de muziektent Leer in gebruik te nemen, door hiervoor een aantal muziekverenigingen uit deze omgeving af en toe voor een concert te inviteren. Bij dit alles is de barbe cue buiten evenmin vergeten, waar de bezoeker zijn eigen vleesgerechten zal kunnen bereiden. Hier is reeds de mogelijkheid aan wezig voor het beoefenen van tafel tennis, boogschieten, kogelstoten en speerwerpen, waarbij successen in wedstrijdverband al niet zijn uitge bleven. Ook de boogschutters bewe gen zich op internationaal niveau, terwijl vier tafeltennis-teams bij de „N.T.T.B.” zijn aangesloten. [S van zes jaar af. Tot vrijdag 28 febru ari is aanmelding hiervoor mogelijk bij mevrouw Parker, Kruisbergplant- soen 231, telefoon 17608. Indien er meer dan twintig deelnemers komen zal een tweede festival worden ge houden, zodat alle gegadigden een beurt zullen krijgen. Tenslotte wordt door de werkgroep nogmaals een prikacie aangeKondigd, nu voor woensdag 2 april. Na afloop daarvan kunnen de kinderen zich vermaken met kienen om prijsjes. Het rondschrijven voor deze acties wordt als volgt besloten: „Jongens, meisjes, vaders en moeders, komt U weer helpen de wijk schoonhouden. U ziet, we houden het niet alleen bij schoonhouden, maar proberen ook gezellige activiteiten te organiseren in onze wijk en we hebben Uw mede werking hard nodig. Met een vriende lijke groet namens de Groene MAO, Hanneke van Zeelt, Kruisberglaan 143, IJmuiden, telefoon 18207.” De afdeling voorlichting van het Velsen.se stadhuis is verrijkt met een verse kracht. Mr. C. Wallis, sinds april 1973 werkzaam op de afdeling algemene zaken, is het voorlichtings team, dat uit drie personen bestond, komen versterken. HaventaftÉ&i rijtuigen, met de aansluitende koet- sierswoning is thans ingericht als ho- reca-bedrijf, van het type brasserie. Dit restaurant zal de gehele week zijn geopend van tien tot tien uur. De heer Westerhoven hoopt hiervoor een zo breed mogelijk publiek aan te trekken, zodat het menu geen kostba re spijzen zal vermelden. Vandaar dat de voorkeur wordt gegeven aan de „Oud-Hollandse pot”, zoals capucij- ners met spek (raasdonders), Boere- kool, hutspot en zuurkool. Ook is de heer Westerhoven erin geslaagd na de nodige experimenten een nieuw huis- drankje te creëren, het zogenoemde .keizerinnetje”. Deze long-drink wordt door hem omschreven als een „hartverwarmende cocktail”, waarvan werd door Jacques Offenbach gecompo neerd omstreeks 1865, de tijd dat men zich in Parijs voorbereidde op de grote wereldtentoonstelling. Deze periode uit de Franse historie is bekend gebleven als de „Belle epoque”, betrekkelijk zorge loze jaren, toen men zich nog niet in het minst bewust was van een bloedige oor log met Duitsland. Het fraaie chalet aan de Wüstelaan in Santpoort, dat binnenkort zal die nen als gezellig ontmoetingspunt voor iedereen. „VIDES” tijdens een repetitie voor de opvoeringen van „La vie Parisienne’’. VELSEN-NOORD. Bij handbal ver eniging IJmond heeft zich een bestuurs wisseling voorgedaan. Het nieuwe be stuur is als volgt samengesteld: (voorzit ter) Th. A. Kuypers, mevrouw A. Tromp-Vos, de heren A. van Putten, A. Eckhard, J. W. van den Berg en herko zen uit het oude bestuur zijn de heren D. van den Outenaar, J. de Ruiter, P. Siebers en G, Zonneveld. IJMUIDEN Aan de maandagmarkt werd aangevoerd: 3720 kg. tong; 29 kis ten tarbot en griet; 506 kisten kabel jauw; 2848 kisten school vis, 100 kisten schelvis, 245 kisten wijting, 927 kisten schol, 34 kisten schar, 1 kist haring, 3 kisten makreel, 332 kisten varia. Prijzen in guldens. Per 1 kg.: tarbot 15,56-14,37, grote tong 12,20-11,00, groot-middel tong 14,76- 13,39, kleinmiddel tong 15,58-14,02, tong één 14,91-13,81, tong twee 13.04-12,54, Heilbot 9,57. Per 40 kg.: steenbolk 82-71, kuit 82-44, bot 30-16, poontjes 63-49, krab 62, schar- tong 77-50, haai 80-73, tarbot 499-284, griet 271-168, kabeljauw één 156-93, ka beljauw twee 180-93, kabeljauw drie 148-120, kabeljauw vier 146-120, kabel jauw vijf 130-98, koolvis één 57-46, kool vis twee 57-48, koolvis d rie 65-52, koolvis vier 56-30, schelvis één 146-138, schelvis twee 156-114, schelvis drie 164- 96, schelvis vier 142-140, schol één 60-50, schol twee 75-66, schol drie 92-78, schol vier 94-80, wijting drie 126-90, haring één 48, makreel twee 62, schar 114-72, leng 98-54, tongschar 192-176. De besommingen waren: KW 11 34.800, KW 21 29.000, KW 42 f 58.500, KW 49 ƒ2400, KW 85 21.000, KW 88 19.900, KW 113 6100, KW 145 29.000, KW 152 1080, KW 171 55.300, KW 189 30.000, KW 214 1850, SCH 117 9300, UK 1 10.500, IJM 9 f 24.500, IJM 36 82.500, VL 153 2100. DEN HELDER. Omdat verleden week maandag een aantal kotters was blijven overliggen, kon met een redelij ke omzet worden gestart. Overigens ble ven de weersomstandigheden slecht, zo dat de kleinere vloot het uitvaren onmo gelijk werd gemaakt. De grotere kotters hebben daarbij eveneens weinig kunnen uitrichten. Voorts kunnen inlichtingen worden verkregen bij de secretaris, de heer B. Klein, De Zandkuil 5, IJmuiden, telefoon 10935. Voor Velsen-Noord is het adres mevr. A. Key-Lagerwey Wenckebach- straat 94, telefoon 02510-92040. Als wij goed zijn ingelicht is „V.ID.E.S” nu het eerste amateurgezelschap dat van „La via Pariseinne” een opvoering in Nederland zal geven. Zoals reeds ver meld wordt er al maanden lang en thousiast aan de voorbereidingen ge werkt, niet alleen door de zangers en zangeressen, maar ook door het Haar lems Operette Orkest” dat weer voor de begeleiding is aangezocht. Voorts zal ook - zoals bij „V.I.D.E.S.” gebruikelijk de nodige aandacht aan de fleurige kos tuums worden besteed, terwijl toneel meester Peter van Warmerdam heeft Maandag gearriveerd: Calaraai, Hamburg, IJmuiden.. Silver- shore, Liverpool; Titan Service, Cont Plat, IJmuiden; Muecke, Bremen; Vechtstroom, Huil; Tsurumi Maru, Middlesborough; Ursa Minor, Gunness; Spartan Lady, Lissabon; Poetic, Hamp- tonroads, IJmuiden; Roerborg, Klaipeda; Dieksand, Port Jerome; Mariat, Constan- za; Neu Wolstorf, Ostende, IJmuiden; Jemrix, Whitby, IJmuiden. Maandag vertrokken: Lone Steens, Londen; Uthorn, Nak- shov; Rijnstrooh, Harwich; Prinses Mar griet, Bilbao; Graveland, Hamburg; Odin, Narvik, IJmuiden; Memel, Dagen ham; Bendearg, Londen; Are Friesecke, Nieuw voor deze omgeving wordt ook een galerie, waar de zolder voor zal worden ingericht. Speciaal jonge beeldende kunstenaars uit deze omge ving zullen hier in de gelegenheid worden gesteld tentoonstelling van hun werk te houden. En tenslotte organiseert de heer Westerhoven nog een teken- en schilderwedstrijd voor alle leerlingen van de Velsense lagere scholen. Het mooiste werkstuk over het chalet zal worden beloond met een gezellige maaltijd, waar alle klasgenoten van de winnaar bij mo gen aanzitten. Het chalet zal woendsag 5 februari officieel door wethouder C. Ockeloen worden geopend, waarna de heer Westerhoven van 14 tot 22 uur voor alle belangstellenden nog een „open huis” zal houden. 1 ‘^-14 1=^ D

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5