Hans van Helden mentaal gebroken Furieuze finale in Zesdaagse Matig acterend PSV royaal afgetroefd TWENTE EINDELIJK GOED GEMOTIVEERD Judoleraren dreigen met Slot-Venix de sterksten bij amateurs SPORT»® kort geding I Zege Karstens/Duyndam GENNA SOSONKO ZEER ONTMOEDIGD NA VERLIES TEGEN GELLER 1 ■Hg SPORT 19 197 5 2 9 JANUARI WOENSDAG 18 (Van onze sportredactie) Speelveld klein door Alexander Munninghoff c 1 1 ■t H A 2. 3_ 1 2 b Vreeswekkend 1 r J1 WW I (Van onze sportredactie) iifüi Hans van Helden: kapot I race naar Van lerssel (links) grijpt in voordat de opkomende Deijkers gevaarlijk kan worden. Hort walste ook Smejkal plat de ex-wereldkampioen konings aanval ze Strik Martin Venix: triomf basistip SPORT TOTO Nr. 5 K» toto-tips Kraayj de eind zullen blijven in de de landstitel. HEERENVEEN. Niet Hans van Helden zelf, maar zjjn vrouw Andrea heeft gisteren de voortzetting van het selectieduel met Peter van der Kant (inzet: een confrontatie met Klaas Vriend en Jan Derksen om twee plaatsen in het kwartet voor de wereldkampioenschappen in Oslo) verhinderd. In de onderstaande kolommen treft u aan: de wedstrij* den, daarachter de resultaten van de thuisspelende clubs in eigen huis (vorig seizoen of dit seizoen als de betref fende vereniging tenminste deze competitie al thuis ge speeld heeft), de resultaten van de uitspelende club op dezelfde basis. In de vierde koiom de resultaten van de- ENSCHEDE FC Twente kan zich sinds gisteravond terecht zelf verwijten maken. Na de overwin ning (21) op eredivisiekoploper PSV, dat daarmee het eerste com- petitieverlies moest incasseren, moe ten de Enschedeërs zich wrevelig hebben afgevraagd hoe het in he melsnaam mogelijk is geweest, dat zij tegen kwalitatief aanzienlijk mindere tegenstanders als Wagenin- gen, Excelsior en Haarlem zich zo hebben vergaloppeerd, dat de uit zichten op de landstitel reeds hal verwege de competitie tot nihil wa ren gereduceerd. Ondanks de knap pe triomf op PSV zal FC Twente in het verdere verloop van de competi tie van een afstand moeten toezien hoe Feyenoord, PSV en Ajax over zeilde wedstrijden in de afgelopen drie seizoenen en ver volgens een basistip, d.w.z. een advies met welke cijfers u de beste kans heeft. De op een na laatste kolom geeft aan wat uw kansen in percentages zijn bij 1, 2 of 3 en tenslotte een advies voor degene die zes kolommen in wil vullen. Acht Nederlanders zullen starten in de Zesdaagse van Antwerpen, die van 7 tot 13 februari wordt gehouden in het sportpaleis. Duyndam rijdt met Kar stens, Priem met Knetemann en Balk pen ïsde side rer- rer- De ler- WIJK AAN ZEE De woensdagavondshow van de NOS zal vanavond van zeven tot twaalf in het teken staan van het Hoogovenschaaktoernooi en alles wat met schaken te maken heeft. De perschef van het toernooi, Hans Bakker, had zich bij de voorbereidingen tot dit unieke evenement voorgesteld schaakmeester Genna Sosen- ko tijdens de uitzending te feliciteren met zijn grootmeesterresultaat. Want dat zou de ex-Rus via remises tegen Geiler en Langeweg juist woensdagavond bereikt heb ben, zo redeneerde hij. ROTTERDAM (ANP). Het Neder landse koppel Ger Slot-Martin Venix heeft te Rotterdam de amateur-zesdaag- se gewonnen. Op de laatste avond na men zij overtuigend afstand van Caltho- ven-Van Gastel (Belg) en Grootzwagers- Huveneers (Ned), die gisteravond in de zelfde ronde waren begonnen. De eindstand van de amateurzesdaagse is: 1. Slot-Venix (Ned) 69 pnt. Op één ronde: 2. Huveneers-Grootzwagers (Ned) 59 pnt., op twee ronden: 3. Caethoven- Van Gastel (Belg) 64 pnt., 4. Koot-Van Gerwen (Ned) 62 pnt., 5. Young (VS)- Sterckx (Belg) 59 pnt. Barend Gaby Martin Venix it-ï ?en oe- ’en ;ek erg in de de den en erd kte de aar iter De erg gen -5). sen op- rop rijd sen, oor tri- de itte erg één het tri ade nd- 0-1, loc- rto- •ray irg- nen ige- 1-0, tes- ifg-, sm., 1-0, der etic vak •aat zic- (ar- 1-0. van hij gen nde ten and rit- ker ch- ivic ns- im., ell- at- ing kte De co- di- lut Ier en >P- ?e- via da t« da iag MS er De en. >el, ui- 3K ins- lald los helt ries 0- 1-0, 3 1- en- Andrea van Helden: „Hans wilde echt nog wel rijden, maar ik heb hem dat uit het hoofd kunnen praten. Je zag hem gewoon ziek worden. Mentaal was Hans volledig kapot door de koude oorlog die er is gevoerd. Toen hij vorige week de jongens van de kernploeg ontmoette zagen ze hem niet staan en Leen Pfrommer heeft hem ook volledig genegeerd. Hij besefte dat hij niet meer wel kom was in de kernploeg. Dat was een enorme dreun voor hem”. Henk Gemser, gedurende de zomermaanden conditietrainer van de kernploeg en de afgelopen weken in totaal zestien maal privétrainer van Van Helden, heeft geen goed woord over voor het gedrag van de Friese Brabander. „Ik vind het ronduit schandalig dat hij zo het hoofd heeft laten hangen. Altijd heeft hij de mond vol van karakter, nu is hij zelf vreselijk in gebreke gebleven”. Peter van der Kant, die gisteren alleen de 1500 meter reed en daarop een tijd van 2.09.3 noteerde, was niet gelukkig met de ontwikkeling van gisteren. „Het is niet fijn om je op deze manier te kwalificeren, maar het is niet mijn schuld. 3 1 2 2 _3 1 T 3 T 1 2 1 3 2 2 1 1 2 173 1 1 3/Ï72 175“ 3/2 2 2 2/3 1 1/3 1/3 thuis wedstrijden 9 4 4 1 12 9 4 2 3 1Ó 10 5 4 1 14 8 8 0 0 16 9 5 2 2 12 9 6 3 015 9 2 3 4 7 9 5 3 1 13 9 4 4 1 12 11 4 2 510 11 6, 5 0 17 116 4 1 16 11 10 0 1 20 1. Sparta - Excelsior 2. MVV - NAC 3. FC Den Haag - Wageningen 4. Ajax - Telstar 5. Graafschap FC Twente 6. AZ '67 - Amsterdam 7 Haarlem - Roda JC 8. FC Utrecht Feyenoord 9. GA Eagles - PSV 10. Helm. Sport PEC Zw. 11. Fortuna SC - VVV 12. Vitesse - Cambuur 13. FC Groningen - NEC uit wedstrijden 9 14 4 6 2 7 2 9 0 18 1 9 15 3 7 9 2 2 5 6 9 2 3 4 7 9 13 5 5 9 5 2 2 12 9 6 3 0 15 11 5 2 4 12 II 2 4 5 8 III 4 6 6 9 2 6 1 11 laatste 1e wedstr. 3 seiz.+ dit seiz. - 0-1 5-1/2-2 1-0 34) 2-1/1-1 1-1 7-2 9-2 5-2/4-1 0-0-/0-2 0-2 1-4 - --/0-0 1-0 2-0/T4 0-4 0-4 0-0/0-5 3-5 10 3-17T5 0-0 1-0 1-1/0-2 3-1 0-0 2-0/21 1- 1 0-2 - - 2-3 2- 0 1-1 2-2/0-2 ROTTERDAM Iamj Duyndam en Gerben Karstens hebben de vijf de Zesdaagse van Rotterdam ge wonnen. De klassementssprints tij dens de laatste koppelkoers waren doorslaggevend voor die einduitslag. In die spurts vergaarden Duyndam en Karstens de benodigde punten om Roy Schuiten en René Pijnen in de eindrangschikking te passeren. Het verbeten gezicht van Hort is in zo’n geval vreeswekkend om naar te kijken. Al zijn goedlachsheid verdwijnt, zodra hij achter de stukken zit. Als een grimmige boedha verzinkt h<j in een sombere concentratie. Wordt het geroe- tweede instantie voor 2-0 kon zorgen, kon ook van van gend als aanvallend een glansrol vervul de, bouwde FC Twente steeds nadrukke lijker aan een overwicht. Bijna nimmer kreeg PSV de gelegen heid iets terug te doen, mede doordat Jeuring en Zuidema, de twee voortreffe lijk storende Enschedese aanvallers, PSV nimmer in staat stelden vanuit de eigen verdediging aanvallen op te bouwen. De taktische vondst van Kohn was vermoe delijk echter de voornaamste oorzaak van het uitblijven van de gevaarlijke en anders in hoog tempo uitgevoerde Eind- hovense aanvallen. Eerste divlsieclub SC Cambuur en trainer Leo Beenhakker hebben definitief besloten het lopende contract aan het einde van het seizoen niet te verlengen. De Nieuwzeelander John Walker won tij dens internationale wedstrijden In Auckland de 800 meter vóór Filbert Bayi uit Tanzania, de wereldrecordhouder op de 1500 meter. Walker’s tiid: 1.46,7. West Ham United plaatste zich dankzij een 2-1 zege op Swindon Town voor de achtste finales van het toernooi om de FA Cup. Fulham en Nottingham Forest scoorden niet, zodat tussen deze teams een derde duel nodig is. ArsenalCoventry City en Wimbledon- Leeds United werden afgelast. Na drie verplichte figuren heeft de Rus Sergei Volkov de leiding bij het toernooi om het Europees kampioenschap kunstrijden in Kopenhagen. Volkov heeft een kleine voor sprong op zijn landgenoot Kovalev en de Brit Curry Rob ouwerkerk bezet in het veld van 21 deelnemers de negentiende plaats. Bij het paarrijden is na de korte kür de leiding in Banden van het Russische duo Irena Rodnina- Alluander Zaitsjev. In de amateurzesdaagse starten zeven tien koppels, tegen achttien in de „grote” koers. In het amateurveld zijn de neder- landse combinaties Wil van Helvoirt- Hans Koot, Barend Huveneers.Fred Grootzwagers, Gaby Minneboo.Henk Stander. Martin Venix start met de Amerikaan Robert Young en Peer Macs rijdt met Norman van Loo (Bel). Persoonlijk heb ik nooit iets tegen Van Helden gehad, maar als hij zegt dat negen van de tien mensen die bij de kernploeg zijn betrokken hem niet mogen, is het natuurlijk niet onverstandig de fout bij je zelf te zoeken”. Van de overige kernploegleden hoeft Hans van Helden geen greintje mede lijden te verwachten. Zijn afgang tegen Van der Kant die zijn rivaal maan dag op de 5000 meter op 40 seconden reed is met nauwelijks onderdrukte vreugde begroet na de kritiek die Van Helden tijdens de NK in Assen over de hoofden van zijn collega’s uitstortte. Pfrommer: „Die houding van de jongens is niet fijn, maar wel begrijpelijk. Tenslotte heeft Hans ze voor een stel waardeloze kerels uitgemaakt. Wie kaatst moet de bal verwachten”. Pfrommer is overigens geenszins van plan Van Helden, die kort voor de Nederlandse kampioenschappen een ernstige rugblessure opliep, te laten vallen. „Ik ben er vóór dat hij volgend seizoen weer gekozen wordt in de kernploeg. Hij blijft voor mij een topschaatser die in staat is het wereldrecord op de 1500 meter te verbeteren. Hans heeft één grote handicap, hij is mentaal zeer snel aangeslagen. Dat hebben de wedstrijden met Van der Kant nog eens uit gewezen. Van mijn kant is er geen sprake van rancune. Mensen, die echt wel een beetje van deze materie afweten stellen dat je pas een goede coach bent als je ook met moeilijke karakterstructuren overweg kunt. Nou, dat probeer ik al jaren”. Kohn legde later uit: „Bewust heb ik Van der Vall niet gebonden aan Strik. Door hem zoveel mogelijk terug te hou den ontstond niet die ruimte die Van der Kuyien in staat moet stellen Lubse te lanceren. Bovendien hadden wij dui delijk afgesproken, dat we zodra PSV in balbezit zou komen, het speelveld zo klein mogelijk zouden houden De eindstand van de Zesdaagse van Rotterdam is: 1. Duyndam-Karstens (Ned) 659 pnt; 2. Schuiten-Pijnen (Ned) 622 pnt; 3. Sercu (Belg)-Van Lancker (Fra) 529; 4. Schujze-Renz (W.Dld) 154; op één ronde: 5. Gilmore (Aus)-Stevens (Belg) 302; 6. Haritz-Hempel (W.Dld) 281; 7. Bugdahl-Kemper (W.Dld) 148; op 11 ronden: 8. Godefroot-Bracke (Belg) 259; op 13 ronden: 9. Stam-Knetemann (Ned) 350. Wil de champagne alsnog ten gehore van het Nederlandse volk ontkurkt wor den, dan moet Sosonko vandaag tegen Langeweg op winst gaan spelen. Want Geiler speelde gisteren in de twaalfde ronde uitgerekend tegen zijn vroegere landgenoot alsof zijn leven er vanaf hing. Een remise-aanbod van Sosonko na acht zetten sloeg hij af? In hoeverre hierbij bepaalde factoren, die met het schaken verder niets te maken hebben een rol speelden, valt niet met zekerheid te zeggen. In ieder geval zag ik hoe Sosonko op de 29ste zet met een bittere gelaatsuitdrukking Geiler zwijgend de hand drukte en vervolgens wegliep. Het verlies had Sosonko, die met een opkomende griep te kampen heeft, ken nelijk sterk aangegrepen. Van het ge bruikelijke gezamenlijk nakaarten kwam niets terecht, het tweetal cirkelde in boogjes om elkaar heen in de toer- nooizaal, wierp wat taxerende blikken op de overige borden en liep elkaar aan het andere eind van de zaal per ongeluk bijna omver toen ze zich tegelijkertijd met een ruk omkéerden. Normaal mompel je dan excuses of zoiets, maar ook bij deze confrontatie kon er geen glimlachje af. Als tegenpo- lige magneten stoof het tweetal weer grimmig zwijgend uiteen. Commentaar van Geiler: „Hij liep meteen weg. Ik De onverwachte winst van de notabe- ne met drie in-vallers (Drost, Oranen en Pahlplatz) acterende Twentse equipe was enerzijds terug te voeren op de onblusbare Twentse ijver, anderzijds op de taktische vondst van Rijvers’ vroegere leerling, Spitz Kohn. In beide opzichten stak FC Twente de nog ongeslagen Eindhovense brigade duidelijk de loef af. Bijna nooit tevoren in deze competitie maakte FC Twente zo’n gemotiveerde indruk en was de wil om te winnen zo daadwerkelijk aanwezig als gisteravond in het stadion Diekman. Maar ook de omstandigheden droegen voor een niet gering deel bij tot de Enschedese overwinning. De snélle ope ningstreffer van Niels Overweg, die al in de tweede minuut een vrije schop steen hard verzilverde, gaf nog eens een extra dimensie aan de Twentse onverzettelijk heid. Vanaf dat moment toonde Twente ook geen enkel respect meer voor zijn falende tegenstander. Via de absolute uitblinker Thijssen, die zowel verdedi- zemoes van het publiek hem te veel, dan sist hij woedend om stilte. De pas gekweekte snor als een kaarsrechte on verzettelijke streep, de vierkante kop als een stormram gebogen, zo zit Hort te schaken. Hij wint er toenooien mee, wie weet dit Hoogoventoernooi ook wel. Smejkal schudde vertwijfeld het hoofd, toen hij in tijdnood een niet meer te pareren koningsaanval op zijn dak kreeg. weet niet waarom hij niet wilde analy seren.” Commentaar van Sosonko: „Ik had er geen zin in, ik ben niet erg op hem gesteld.” De beer is los. Daar bedoel ik Vlasti- mil Hort mee. Als een tank dendert hij door dit toernooi heen. Zijn vroege voor stel tot puntendeling werd door Smejkal afgewezen, waarna beide spelers er eens echt voor gingen zitten om de ander te laten merken wie nu wel de sterkste speler van Tsjecho-Slowakije is. rr w VTI VCXll 1CJ. VC1 W De Vries en Bruggink (Brinks); Thyssen, Van en Zo niet, dan dreigt de groep deze kwestie bij het gerecht aanhangig te zullen maken, hetgeen waarschijnlijk neer zal komen op een kort geding, waarmee de Velpse judoleraar Schilder (initiatiefnemer van de groep) al eerder schermde. De heer Schutte denkt er niet over zijn uitspraken terug te nemen. Na overleg met zijn advocaat mr. Van Wijk heeft hij besloten verdere stappen van de groep van vijftien af te wachten. Schutte: „Dat proces moeten ze vooral doorzetten. Dan zal immers door des kundigen aangetoond moeten worden wie er gelijk heeft. En elke echte ken ner zal zo’n cursus moeten veroordelen.” Dat Portisch maar een half punt ach terstand op Hort heeft, is te wijten aan de zwakke voortzetting die Timman in de tweede zitting tegen de Hongaar op het bord bracht. Een totaal gewonnen Nederlandse stelling werd zo toch nog remise. „Verschrikkelijk stompzinnig”, gaf Jan teleurgesteld te kennen. Kuijpers gaat van Furman winnen, geloven wij. Al urenlang heeft de Rus een vol stuk minder in het eindspel met pionnen op één vleugel. Zijn hardnek kigheid kent echter geen grenzen. Dvorecki is in de meestergreep een punt op de Pool Schmidt uitgelopen. Het tweetal ontmoet elkaar in de voorlaatste ronde. Dvorecki is één van de vele jongere talenten van Rusland. Veelzeg gend is in dit verband, dat Botwinnik, die ik gisteren opbelde, meteen vroeg hoe Dvorecki het deed in Wijk aan Zee. .„Die wordt heel snel een sterke groei percentages 1 2 3 4è 20 35 40 3Ö 30 "50 20 20" 50 20 30 30 35 35 45 20 85 20 40 40 20 50 30 20 50 30 20 40 40 50 2030 40 20 40 45 20 35 meester”, was van mening. De uitslagen: Grootmeestergroep, twaalfde tonde: Kavalek (VS)—Hüner (W-Dld) rem., Kuijpers (Ned)Furman (Rusl.) afg., Popov (Buig.)—Gligorie (J-Sl.) 0-1, Donner (Ned)—Ree (Ned) rem., Browne (VS)—Langeweg (Ned) rink en Bukic 6’,4, 8-10 Sigurjonsson, Vadasz kal (Tsj>—Hort (Tsj) 0-1, L. Portisch (Hong)— J. Timman (Ned) rem. Stand. 1 Hort 9 punten, 2 Portisch 814, 3-4 Smejkal en Kavalek 714, 5-8 Sosonko en Gligoric 7, 7-3 Geiler en Timman 814, 9 HÜbner 6, 10 Furman 514 en 1 afg., 11 Browne 5 en 1 afg., 12 Langeweg 414 en 1 afg., 13 Donner en Ree 414, 15 Popov 214, 16 Kuijpers 2 en 1 afg. Meestergreep, twaalfde ronde: Böhm (Ned)—Vadasz (Hong) rem., Sznaplk (Pol)T. Timman (Ned) 1-0, Weinstein (VS)Schmidt (Pol) rem., F. Portisch (Hong)—Bukic (J-Sl) rem., Dvorecki (Rusl)Martz (VS) l-o, Ek (Zw)Sigurjonsson (IJsl) rem., Enklaar (Ned)—Dieks (Ned) 1-0, Clocaltea (Roem) Ligterink (Ned) rem. Stand: 1 Dvorecki 10, 2 Schmidt 9, 3 Clocaltea 714, 4 Enklaar 7, 6-7 Portisch, Ligte rink en Bukic 614, 10 Sigurjonsson, Vadasz en Martz 6. 11 Dieks 514, 12-13 Weinstein en Sznapik 5, 14 Böhm 414, 15 Ek 3, 16 Timman 2. Damesgroep, achtste ronde: Podrajanskaja (Isr)—Veroczy (Hong) rem., Pihajlic (J-Sl)— Vreeken (Ned) rem., Gaprindasjvili (Rusl)— Ivanka (Hong) rem., Van der Mije (Ned)— Teodorescu (Roem) rem., Georgieva (Buig)— Eimert (W-Dld) 1-0, Van der Giessen (Ned) Belle (Ned) 1-0. Stand: 1 Gaprindasjvili 714, 2 Ivanka «14, 3 Georgieva 514, 4-5 Van der Mije en Veroczy 5, G. Vreeken 414, 7-8 Van der Giessen en Pihajlic 4, 9 Teodorescu 314, 10 Eimert en Podrajans kaja 1, 12 Belle 14. De finale werd met een onvoorstelba re snelheid gereden. De drie grote kans hebbers (Schuiten-Pijnen, Duyndam- Karstens en Sercu-Van Lancker) garven elkaar geen duimbreed toe. Ze bleven allen een ronde voor op de rest van het veld, waardoor de in de laatste klasse- mentspurts te vergaren punten beslis send waren. Met namp Leo Duyndam was daarin een grootmeester. Roy Schuiten en René Pijnen wonnen wel het Redpoint-klasse- ment. De prijs van dit klassement, 600 gram goud (24 karaat) met een waarde van 10.000 gulden, wordt uitgeloofd aan het strijdlustigste rennerskoppel. „De mensen komen hier duidelijk voor de sport,” stelde een opmerkelijk tevre den wedstrijdleider Peter Post tijdens een persconferentie voorafgaande aan de spannende finale vast. „Dat is een enorm verschil met bijvoorbeeld Bremen. Daar komen als enige i n Europa meer toe schouwers dan hier, maar het publiek zit vaak bij een show van Vicky Lean dros en loopt gewoon weg tijdens de jacht.” Het aantal bezoekers is dit laar op nieuw groter dan voorgaande jaren. Of ficieus waren het er 52.000 tegen 50.800 in 1974. Behalve tevreden over het orga nisatorisch welslagen van de lustrumzes- daagse (er moesten 45.000 toeschouwers komen om financieel rond te draaien) was Peter Post lovend over de verrich- tingne van de baonrenners. „Je wilt wel altijd meer inzet,” zei hij, „maar je moet ook redelijk blijven. De onderdelen volgden elkaar bijzonder snel op waar door het erg zwaar was. Het aantal keren dat een renner tijdens de jacht eruit stapte, is trouwens opmerkelijk laag. Ik ben dus uiterst tevreden.” met Fens. Verder is Pijnen gekoppeld aan Van Linden (Belg) en Bal aan Hempel (Wdld). Vooraanstaande koppels in de zesdaagse zijn verder Merckx- Sercu (Bel), Maertens (Bel)-Bughdahl (Wdld), Gilmore (Aus)-Stevens (Belg) en Van Lancker-Mourioux (Fra). advies voor zes kolommen 1 1 1 1 1 T 1 1 1 1 2 3 1 2 3 2 2 2 2 3 3 1 1 3 3 3 3 1 1 FT 1 1 3 3 1 3 2 2 2 2 2 2 2 2 1 1 3 3 1 1 HAARLEM. Een groep van vijftien judoleraren, die adverteert met korte zelfverdedigingscursus'sen, heeft de Bloe- mendaalse tandarts Schutte middels een brief van raadsman mr. Schmidt uit Arnhem laten weten dat Schutte zijn vernietigende uitspraken over de zelf- verdedigingscursus (in Budo Echo en on- krant van vorige week woensdag) vóór 29 januari (vandaag) terug moet nemen. In die opzet slaagde FC Twente voor beeldig. Daardoor kreeg Rijvers’ equipe niet de gelegenheid aanvallend veel te rug te doen. Bovendien kon PSV kenne lijk niet de inspiratie vinden om die vechtlust aan de dag te leggen, op basis waarvan de Enschedese winst uiteinde lijk tot stand kwam. Kees Rijvers sprak later van mysterieuze krachten in de sport, maar voegde daaraan toe: „FC Twente heeft vanavond net zo hard geknokt als wij tegen Feyenoord. Kan mijn ploeg zondag tegen Go Ahead Eag les ook die werklust en pit opbrengen, dan hebben de spelers er toch iets van opgestoken. Ik hoop dat de hele ploeg in die zin op deze nederlaag reageert. Dan is er niets aan de hand.” De beslissing in dit door de omstan digheden boeiende, maar nimmer grootse duel, viel tien minuten na rust, nadat doelman Van Beveren PSV in de minuut daarvoor al voor een grote achterstand had moeten behoeden. Uit een hoek schop van Zuidema kopte Achterberg de bal richting Van Beveren. Geen van de PSV-verdedigers, ook dinsdagavond niet het sterkste element in de Eindhovense formatie, reageerde, waarop Jeuring in Pas drie minuten voor het einde PSV eindelijk tegenscoren, maar deze treffer kwam niet op naam een Brabander. Uit een voorzet Deykers gleed Mühren de bal onfortuin lijk in eigen doel: 2-1. In de slotminuten veranderde Stadion Diekman in een omgeploegde akker en kon PSV niet meer de moed en de kracht opbrengen voor een laatste wan hoopsoffensief. Opstellingen FC Twente: Gross; r - der Vall en Achterberg. PSV: Van Beveren; Krtjgh, Van Nordqvist en Deijkers; Willy van de Kerkhof, Strik en Van der Kuyien: René van Kerkhof. Lubse en Edström. Scheidsrechter Derks, 17.500 toeschouwers. Van lerssel, Overweg, MührenJeuring, Zuidema Krijgh, René -

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 19