Twee botsingen na voorrangsfouten ONVREDE OVER TAL VAN BESTUURSASPECTEN Versnigii^snieuws ÉS ofe DJtoffinri] Hoorzitting over Hoogovens PvdA Velsen wil opnieuw discussie over centrale afvalverwerking VERGELIJK en VERDIER! h Weekend een nieuw,gezellig 235.- k F weekblad ■THOUDER ROESSINGH Dia-avond voor rt IJmondnieuws Verontrusting over luchtvervuiling in N oordzeekanaalgebied OSSING!” „VUIL VERBRANDEN IS EEN ROT-OPL metnico scheepmaker d volièrevereniging PLAATSELIJK NIEUWS JANUARI 197 5 ENSD AG 2 9 (Van een onzer verslaggevers) ken. „Rotoplossing” sen-IJmuiden (Van een onzer verslaggeefsters) Preventie Gezondheidscentrum miskerk stricum Deeloplossingen Bedroevend Heemskerk Overloop HEEMSKERK Naar aanleiding van de algemene beschouwingen over de gemeentebegroting constateerde burgemeester H. Nielen onvrede over zaken als bestuur, relatie met de burger, openheid, openbaarheid en der gelijke en hij noemde dit een algemeen verschijnsel in Nederland, waar voor men nu sleutels zoekt die tot oplossingen kunnen leiden. iedere week uit het leven gegrepen, overal te koop voor één gulden ELSEN. De leden van de afdeling IJmuiden-Velsen van de Partij de Arbeid hebben zich dinsdagavond in gebouw „In den Abeel” aan (belenstraat in IJmuiden-Oost bijna drie uur lang uitputtend bezig enden met de vraag, of het vuil in deze regio nu wel, of niet moet den verbrand. En dat, terwijl het rechtspersoonlijk lichaam „Centraal alverwerkingsbedrijf IJmond” („C.A.IJ..”) voor de gemeenten Heems- Velsen, Beverwijk, Castricum en Uitgeest, onlangs heeft besloten de bouw van een verbrandingsinstallatie over te gaan. Op deze wijze it hiervoor alleen nog de goedkeuring van Gedeputeerde Staten te den afgewacht. Overigens is ook Velsen in het „C.A.IJ.” met een wet ter en vijf leden van de gemeenteraad vertegenwoordigd. In ieder ge wilde het afdelingsbestuur van de P.v.d.A voor deze vergadering de rerbranding als voornaamste punt op de agenda plaatsen, teneinde iezoekers in de gelegenheid te stellen zich over deze kwestie uit te Wijk aan Zee erwijk Beverwijk Velsen-IJmuiden y\OU (Van een onzer verslaggeefsters) Agenda Heemskerk worstelt met welzijn u. Door de raadsleden waren verschillen- (ADVERTENTIE) 45: Huygens- (ADVERTENTIE) I (Van een onzer verslaggeefsters) Ge- ■V:, BOEKINGS- en INFORMATIE- CENTRALE: TEL. (020) 198822 Dit laatste werd door de wethouder eveneens bestreden, omdat hij het nuttig vond alle aspecten van deze kwestie nog eens nader te belichten. „Vuilverbran ding is een rot-oplossing”, moest hij er kennen, „maar we verkeren nu eenmaal in een dwangpositie”. Volgens de heer Roessingh heeft ook de vorige wethou der reeds met dit probleem te kampen gehad, zonder hierbij een uitweg te kun nen vinden. En inmiddels worden steeds grotere hoeveelheden vuil ter verwer king aangeboden, waar men tenslotte toch een bestemming voor moet vinden. De heer Nielen ging daarna even in opde zaken die verband houden met zijn portefeuille in het college, zoals brand weer, politie en algemene zaken. Blij was hij met de opbouw van het Daar komt nog bij dat wethouder Roessingh geen enkel vertrouwen meer had in de „V.A.M.” Men had hier name lijk geweigerd hem enig inzicht in de boeken te geven en bovendien was er nimmer sprake geweest van de moge lijkheid tot een gesprek. „Het zit daar niet helemaal goed”, concludeerde de wethouder uit dit alles, „en daarom is het maar beter om onze eigen boontjes te doppen”. politie-apparaat, zoals deze zich in de laatste twee jaar voltrekt. Daar de „waterdichte” procedure nog steeds niet is uitgekristalliseerd, bleef de wethouder ook voor het komend jaar van mening, dat het „stoeien met de inspraak” voortgang moet blijven vin den. Hij zegde toe, dat de raad metter tijd de inspraakprocedure voor Meere- steijn mag ontwerpen, waarbij vooral aan coördinatie de nodige aandacht zal wor den besteed. Hij uitte het voornemen, een sociale werkgroep welzijnsnota in het leven te roepen, waarin onder meer raadsleden, verenigingsbestuurders, vertegenwoordi gers van de Gemeenschapsraad, leden van de vakcentrales en geïnteresseerde Wethouder A. weinig lang waarschuwde van nieuws verbeide Wethouder Vos tenslotte wees PvdA- fractievoorzitter De Groot erop, dat ver gelijkingen tussen Heemskerk en andere gemeenten in financieel opzicht niet al tijd opgaan. „Wie zich aan een ander spiegelt”, aldus de heer Vos, „spiegelt zich zacht, maar de omstandigheden zijn niet altijd gelijk”. VELSEN. Hoogovens heeft bij Pro vinciale Staten en bij de gemeente Vel- sen een aanvraag voor een Hinderwet vergunning en vergunning op grond van de Wet op de Luchtverontreiniging aan gevraagd. EER KLAVERJASSEN. Ook de sup- Kvereniging van de voetbalvereni- „KIC” uit Velsen-Noord heeft voor ag 31 januari weer een open klaver- irive georganiseerd, te houden in de he van het sportpark „Rooswijk”. ■klaverjassers kunnen deze avond lemen aan een competitie sjoelen. in de Vraag het D-TOURS zomervakantieprogramma 1975 met betere aanbiedingen en LAGERE PRIJZEN dan bij wie ookl „De bestuurlijke problematiek is in het algemeen zo ingewikkeld geworden dat men het zicht er op dreigt te verliezen. Dat geldt ook voor wethouders en raadsleden. Bijne elk probleem heeft technische, maatschappelijke en bestuur lijke aspecten en één zaak kan nooit meer bjj één wethouder alleen spelen, ’t Gaat om het teamwork, waarin ook de raad betrokken moet worden. Van be lang is daarbij, dat de deskundigen en de deskundigheid, die onder meer in het ambtelijk apparaat aanwezig is, beter toe gankelijk en bereikbaar moeten worden voor de raadsleden en omgekeerd”. In die zin wilde de burgemeester graag in de commissie bestuurszaken naar oplos singen zoeken die kunnen bijdragen aan de doorzichtigheid van het bestuur. Hier en Nu beperkte zich verder tot algemene zaken zoals de bieroorlog te gen Heineken, de ziekenhuiswinkels die op hun pakjes sigaretten de waarschu wing plakken dat die krengen gevaarlijk zijn, de IRA, en de problemen bij Meeus in Bergen op Zoom, waar 70 chauffeurs hun 25 ex-stakende collega’s niet willen terugnemen, omdat zij van mening zijn dat die door hun ondoordachte staking het bedrijf kapot hadden kunnen maken. Een opmerkelijke situatie, die zo sterk doet denken aan wat we te zien kregen in de Engelse tv-serie over de gebroe ders Hammond, dat je je kan afvragen of ze zich ook zo ontwikkeld zou hebben als die serie niet op het scherm was geweest. In zijn betoog noemde wethouder H. Roozen het bedroevend, dat in 1974 in Heemskerk zo weinig woningen konden worden gebouwd. Daarbij wenste hij in het geheel geen beschuldigende vinger uit te steken naar de bijvoorbeeld de voorstanders van tijdrovende inspraak procedures of de indieners van bezwaar schriften. Doorgaande op de inspraak- problematiek wees wethouder Roozen de raad erop, dat in Heemskerk op dit gebied aanzenlijk meer gebeurt dan in andere gemeenten: „Daar leggen ze nog steeds gewoon een bestemmingsplan ter visie en gaan bouwen”. burgers zitting zouden kunnen nemen. Deze werkgroep, aldus de heer Van Her pen, zou wellicht binnen een jaar reeds een eerste notitie kunnen uitbrengen, waarop dan weer verder zou kunnen worden geborduurd. De CCC keert zich tegen een natio naal beleid waarin, ter besparing van energiegrondstoffen, aardgas zou moeten worden gereserveerd voor bronnen met lage schoorstenen, oliesoorten met een laag zwavelgehalte voor betrekkelijke „lage” bronnen en oliesoorten met een hoog zwavelgehalte voor bronnen met hoge schoorstenen. VELSEN. Een 48-jarige vrouw uit Velsen heeft dinsdag een hersenschud ding en schouderletsel opgelopen, nadat zij was aangereden door een personen wagen, bestuurd door een 38-jarige vrouw die ook uit Velsen kwam. Het ongeluk gebeurde op de Wyn. Daniëlslaan, waar de automobiliste geen voorrang had gegeven. De fietster is door de Ongevallendienst naar het Zee weg Ziekenhuis gebracht. De SO2-uitworp, die de laatste jaren in het Amsterdam-Noordzeekanaal ge bied juist verminderd is, zou hierdoor aanzienlijk toenemen. De gevolgen hier van zouden, juist door het gebruik van hoge schoorstenen ook ver buiten het gebied merkbaar zijn. Een toename van de SO2-uitworp is volgens de CCC in strijd met de bedoeling van de Wet inzake de luchtverontreiniging, die juist tot doel heeft de luchtverontreiniging te voorkomen of althans zo veel mogelijk te beperken. De CCC is een samenwerkingsverband waarin de provincie Noord-Holland en gemeenten rond het Noordzeekanaal deelnemen. De CCC beheert het interre gionale meetnet inzake luchtverontreini ging rond het Noordzeekanaal. Aanleiding hiervoor is het feit dat de Minister van economische zaken heeft laten weten dat de uitbreiding van de Centrale Hemweg niet met aardgas maar met stookolie met een hoog zwa velgehalte moet worden gestookt. Wat te zeggen over de zesde en één na laatste aflevering van „Dynastie der kleine Luyden”, ook al kan ik dit nog even uitstellen door te wijzen op de frisse verschijning van Evie Tornquist, die ons met een stuk of twee kuiltjes in haar wangen namens de EO helemaal vanuit Amerika kwam uitleggen hoe Nederland in elkaar zat. En zijzelf ook trouwens. „Jezus zette een nieuw mens in m’n schoenen, het is niet meer dezelf de ouwe Evie”, zei ze, een walm van veronderstellingen oproepend over het verleden waaronder zij als 18-jarige ge bukt ging tot dat nieuwe mens in d’r schoenen kwam te staan. WOENDAG 29 JANUARI Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. De bestuurder van de auto, een 27- jarige Velsenaar, heeft de bromfietser, die een gat in zijn hoofd had, net onder de rand van zijn helm, naar het Rode Kruis Ziekenhuis gebracht. 126, tel. 180506 227, tel. 354840 n 60, tel. 360054 i, wl. 795064 __.n31A.tel. 198822 »n. Cronjéstr. 54, tel. 263869 idkerkhof 20, tel. 316261 Aan de brandpreventie wordt nu veel meer gedaan. Gebleken is dat meer dan honderd zaken in gelegenheden Heemskerk onder de werking van verordening brandbeveiliging vallen. En dit hebben zij dan ook allerminst verzuimd in soms verhitte discussies, waarbij de vergadering zich aan het slot vrijwel unaniem tegen de verbranding wenste te verklaren. Met als resultaat het met bijna algemene stemmen aanne men van drie moties, waarmee werd besloten deze kwestie opnieuw ter spra ke te brengen binnen de partijen en de raadsfracties, plus op landelijk niveau. C0PEN nemer Theater (Zeestraat). 19 u.: „De jeboden”, 19.30 u.: „My fair lady”. or Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: iderbolt and Lightfoot”. PONSTELLINGEN nemer Oudheidkamer (huize Schey- Velserweg 2). Geopend op donderdag 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aag bjj P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Be- jk, tel. 25120. nbare bibliotheek (Kerkstraat 44). Expo- „Rondom de boom”; geopend tot 24 iri. Omtrent de ovei'loopproblematiek zei wethouder Roozen, dat men de vestiging rond Alkmaar voor de betrokkenen zo aantrekkelijk mogelijk moet zien te ma ke. Op heel korte termijn voorzag de heer Roozen de totstandkoming van de raamovereenkomst met Hoogovens, ter wijl de nota over het grondbedrijf in de eerste helft van ’75 tegemoet kan wor den gezien. Wat het milieu betreft wenste de wethouder beslist geen stil stand ten aanzien van de industriële ontwikkelingen in de regio te propage ren: „Stilstand”, aldus de wethouder, „betekent achteruitgang”, al wilde hij de ontwikkeling wel op milieu-aspecten be kijken. Herpen kon de raadsleden weinig nieuws mededelen omtrent de lang verbeide welzjjns- nota. Hij waarschuwde de raad, geen overspannen verwachtigingen ten aanzien van dit stuk te koesteren. Binnen een termijn van twee maan den hoopte wethouder Van Herpen met nadere informatie over het op te richten gezondheidscentrum in de raad te ko men. „De voorbereidingen voor dit cen trum zijn”, aldus de wethouder, ;,in volle gang”. Binnen afzienbare tijd zal de raad dan ook een voorbereidingskrediet beschikbaar moeten stellen. In afwachting van de behandeling van hun portefeuilles konden de wethouders mevrouw J. Vervelde-Wagenaar en Vos het, wat de algemene beleidsaspecten betreft, kort houden. Mevrouw Vervelde memoreerde de contacten tussen het nieuwe VVV-bestuur en de gemeente Heemskerk en sprak de hoop uit, dat de op te richten culturele commissie al in februari voor het eerst bij elkaar zou kunnen komen. De vergunningsaanvragen zijn voor een tweede kooksbreek een zeeflijn, een toeslagstoffen- doseerinstallatie, voor een tweede ertsmengveld en voor een tweede grondstoffendroger bij oxy-staal- fabriek 2. De stukken liggen ter inzage op het stadhuis van Velsen. Schriftelijke be zwaren kunnen daar worden ingediend. De hoorzitting over deze vergunnings aanvragen vindt plaats op 5 maart ’s morgens om negen uur, in het stadhuis. (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De Centrale Coördina tiecommissie (CCC) heeft in een brief aan de minister-president en de minister van Economische Zaken haar ernstige verontrusting uitgesproken over een dreigende toename van luchtverontreini ging door zwaveldioxyde (SO2), bij een verplichte overgang van aardgas op (stook)olie als brandstof voor onder meer elektriciteitscentrales in het Am- sterdam-Noordzeekanaalgebied. Inmiddels hebben deskundigen dit probleem bijna vier jaar lang serieus bestudeerd, om tenslotte voor verbran ding te kiezen. Zelf was de wethouder tot de conclusie gekomen dat tien jaar „V.A.M.” duurder is dan vijfentwintig jaar verbranden. Wat dit laatste betreft was hij weinig bevreesd voor de vervui ling van het milieu, omdat men tegen woordig in staat is „schone fabrieken” te bouwen. Niet iedereen is er even gelukkig mee dat de NCRV en de EO elkaar op de dinsdagavond de loef pogen af te steken in christelijkheid. De EO wint die strijd iedere keer, maar daar staat als troost voor de NCRV tegenover dat ze onge twijfeld aanzienlijk meer kijkers trekt, waaronder weliswaar ontzaglijk veel on gelovigen, maar dat zijn tenslotte ook mensen. Voor de protestanten zelf is die NCRV-EO-regeling natuurlijk wel pret tig, want dan kunnen zij waarlijk kiezen tussen beide omroepen, waarvan de kleinste tenslotte is opgericht om een alternatief te kunnen zijn van de groot ste. i De NCRV beperkte zich in deze twee kamp tot 25 minuten geestelijke liede ren, en een reportage uit Rome over de ten hemelschreiende woontoestanden in de stad waar het Vatikaan zetelt. Al twee maanden wonen daar op het plein voor het stadhuis enkele tientallen ge zinnen in tenten, wachtend op de toe wijzing van een woning. Ze betalen al jarenlang „woonbelasting”, maar wonen soms al 20 jaar of langer in een krotba- rak van enkele vierkante meters groot. De EO stortte zich op Oporto, en vooral de hard-drugs, een onderwerp waar deze evangelische omroep zich zo vaak mee bezig houdt, dat ik langzamer hand begin te geloven dat dit in streng- gereformeerde kringen het belangrijkste probleem is. De conclusie was. dat als je Jezus Christus als levende realiteit aan vaardt, je geen hard-drugs nodig hebt. Het één als vervangingsmiddel van het ander, en ik voel mij niet geroepen uit te maken wat in dit geval hel één is, en wat het ander. TOONSTELLINGEN taonstellingsrulmte (Const. Huygens- Groepsexpositfe portretkunst- geopend februari op woensdag, vrijdag, zaterdag ndag van 14 tot 17 uur. RSEN (burcht (Vrijburglaan). 13.30 u. openbare tingsbehandeling. kraai (Handelstraat). 20 u. hoorzitting plan Neksloot. WOENSDAG 29 JANUARI Sociëteit Alpha, Moensplein- Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44: volwassenen 19-21 u.Amsterstraat 44: volwassenen en jeugd 19-21 u. DONDERDAG 30 JANUARI Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. opend van 9-12 en 13.30-15.30 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Suggesties uit de vergadering over het verplicht stellen van compost-gebruik achtte de wethouder evenmin uitvoer baar, terwijl het volgens hem nog min stens een generatie zal duren alvorens de burgers bereid zijn zich te beperken in het gebruik van negatieve produkten en verpakkingen. Ook het uitgesorteerd aanbieden van huisvuil zag de heer Roessingh voorlopig nog niet zitten. Hoe het ook allemaal zij, de vergade ring was moeilijk voor het proces van de vuilverbranding te winnen, zodat uit eindelijk werd besloten te trachten op nieuw een discussie op gang te brengen, zoals in de moties is vastgelegd. .«-A de suggesties gedaan, zoals een mande- lijks informatieblad, een voorlichtings- funktionaris en dergelijke. De burgemees ter beschouwde dit stuk voor stuk als deeloplossingen, die weer andere proble men oproepen. Met elkaar zou men moeten zoeken naar mogelijkheden die reëel te benutten zijn. In de aanvang van zijn betoog stelde de burgemeester, dat men als algemene oplossing altijd openheid en openbaarheid aandraagt, maar dat de burger het ook nog allemaal moet kunnen bij houden en dat is al moeilijk voor een wethouder of een raadslid. Men zou dus wel moeten selec teren wat van wezenlijk belang is voor de burger om te weten. 8-DAAGSE VLIEGREIS KAUTENENDAZ RHÓNE DAL/ZWITSERLAND uitstekend klimaat - schitterende omgeving - veel vertier inkl. zeer luxe appartement reeds vanaf: 15 dagen v.a. 350.-/22 dagen v.a. 450.- Prijzen inklusief brandstoftoeslag! BEL DIREKT: D-TOURS internationale reisorganisatie van het DIRK VAN DEN BROEK-CONCERN WOENSDAG 29 JANUARI Centrale bibliotheek en filialen, Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 uur volwas senen en tieners. Willemsbeekweg; 14.30- 17.30 uur (jeugd en tieners); Santpoort, Wüstelaan: Velsen-Noord Rijksstraat- weg; IJmuiden-West, Zeewijkplein: 14.30-17.30 uur (Volwassenen, jeugd en tieners). Velserbad, Briniostraat 21.30-22.30 uur: gemengd zwemmen. Speeltuinvereniging „In veilige haven”, Heerenduinweg geopend tot 17 uur. IJMUIDEN. De volièrevereniging Fauna Felisena houdt op 30 januari ’s avonds om acht uur een contactavond in het Cultureel Centrum aan het Moer- bergplantsoen. Op deze avond zal de heer Brander uit Amsterdam een dia- lezing houden met als onderwerp „Van de Pyreneeën tot en met het Amster damse bos”. De heer Brander heeft jaren gewerkt als hoofdopzichter van het Am sterdamse bos en is een fervent foto graaf en filmer. Niet alleen leden van de volièrevereniging, maar ook andere belangstellenden zijn welkom. DONDERDAG 30 JANUARI Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u- TOPEN woensdag 20 uur: ,,Mondo Cannibale"; rtag 20 uur: „De nonnen van Sant igelo”. RSEN eum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid, mers en oude gebruiksvoorwerpen, da- s te bezichtigen van 14 tot 17 uur. er Vermeulen, Moerbergplantsoen 2, IJ- n. Dagelijks van 9 30 tot 12 en van 14 uur Niet op zaterdag en zondag. tijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat den Dinsdag en donderdag geopend van 14 uur en op aanvraag, telefoon 02510- Raadhuls, alleen donderdag van 20 tot tentoonstelling „Flevum en de Romel- B Velsen”. lerie ’t Hart”, Koningin Wllhelminakade [positie schilderijen en etsen van Maria poot, dagelijks geopend. De registratie daarvan en de verdere afwerking die tot preventieve maatrege len moeten leiden zijn op dit moment te veel werk voor de daarvoor aangewezen funktionaris, die daarom binnenkort bij stand krijgt van één der afdelingen van openbare werken. Het zogenoemde rampenplan is in gro te lijnen klaar. Vóór de langste dag verwacht burgemeester Nielen het offi ciële „draaiboek”, waaruit dan een popu lair uittreksel dient te wonden gemaakt in de vorm van een klein boekje met een grote verspreiding ten dienste van de burger. De burgemeester sprak tenslotte de wens uit, dat het Burgemeester Nielen (parkeer) plein dit jaar die aankleding zal krijgen, die het plein zal maken „tot een plaats waar men zich eens even met elkaar kan bemoeien” en dat ook de kwestie „De Jansheeren” dit jaar kan worden afgerond. Tevens door een voorrangsfout botste dinsdag op de Grote Hout- of Konings weg bij het Stratingsplantsoen een bromfietser (50 jaar) op een perso nenauto waaraan hij geen voorrang had verleend. verwijt beluisteren, als zouden deze plannen te weinig in de openbaarheid zijn gebracht. Zichtbaar geëmotioneerd wees de wethouder een dergelijke aan tijging met kracht van de hand, door te herinneren aan de vele uitvoerige publi caties in de pers, terwijl ook de verga deringen altijd in het openbaar zijn gehouden. Ook vestigde de heer Roessingh er de aandacht op dat het proces in een der gelijk gevorderd stadium moeilijk kan worden teruggedraaid. Bovendien is het besluit op een volkomen democratische wijze tot stand gekomen, zodat zelfs wanneer Velsen er nog in zou slagen zich van de vuilverbranding terug te trekken, men met een verlies van vele miljoenen guldens rekening dient te houden. „We zitten hier dus in feite vanavond voor joker”, was hierop het commentaar van een der leden. BOEKINGSKANTOREN: A'DAM/WEST, Bilderdijkstr, 1' A’DAM/OOST, Linnaeusstr. 21 A’DAM/NRD., Hagedoornweg A'DAM/ZUID, Rijnstraat 7, tal. A'DAM/OSD., Otdorpplein 3’A. HAARLEM, Gen. Cronjéstr. 54, tel. 263869 UTRECHT, Oudkerkhof 20. tel. 316261 EINDHOVEN, 18Septemberp1. 18, tel. 431290 Voor die tijd heeft wethouder M. Roessingh het bijzonder druk gehad met het beantwoorden van een groot aantal vragen, waarbij de aanwezigen aller minst karig zijn geweest met hun soms felle kritiek op het door het „C.A.IJ.”. genomen besluit. Ook moest hij het Maar goed, „De kleine Luyden” dus, waarin we dit keer met het geweld in de 15e eeuw geconfronteerd werden. Jon Bluming liet zich door Wim de Meijer met een schuimrubber knots doodslaan, Wim van den Heuvel zagen we bloedend als een rund op de pijnbank liggen, en in een gevecht van man tot man pro beerde Willy van Hemert het etiket „de Cecil B. DeMille van Nederland” om te toveren in „de Sam Peckinpah van Ne derland”. Tegen zoveel amateurisme bleek hij echter opnieuw niet opgewas sen. Ik bekeek deze aflevering in het gezelschap van een geleerde, die niet zo bar veel televisie kijkt en dan ook de krant zat te lezen, maar die op een gegeven ogenblik toch opkeek, even geïntrigeerd de gebeurtenissen op het scherm volgde en toen met oprechte belangstelling aan mij vroeg: „Wat is dat voor iets raars?” Ik heb het hem uitgelegd. WOENSDAG 29 JANUARI Progress-sociëteit, Const. Huygens- straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek, Kerkweg Volwassenen 19-21 u. COPEN so Theater (Dorpsstraat). 20 matjon”. u.„The DONDERDAG 30 JANUARI Centrale bibliotheek en filialen, Plein 1945: 10-12.30 uur en 14.30-17.30 uur (volwassenen en tieners), Willemsbeek weg; 15.30-17.30 uur (jeugd en tieners); Velsen-Noord, Wijkerstraatweg en IJ- muiden-West, Zeewijkplein: 19-21.30 u. volwassenen, tieners en jeugd. Velserbad, Briniostraat 6.30-8., 12.15- 13.15 en 16.30-17.30 uur gemengd zwem men. Boksclub De Ring, 20 uur: gymnastiek Ossendorpschool Wijk aan Zeeërweg, Les, training en wedstrijd. „In de Abeel”, Abeelstraat 20 uur: repetitie VAT’71. Medisch Centrum, Driehuizerkerkweg, 20 uur: jaarvergadering Oranjevereni ging „Driehuis”. Stadhuis, 19.30 uur: openbare vergade ring gemeenteraad.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7