Haarlem-speler nam officieel afscheid Opstelling Haarlem onbekend TELSTAR NAAR DE MODDERPOEL Titelhouders afwezig op „Internationale Explosie Tetra Devils in tweede helft TETRAMIN WREEKTE TIJ ZICH OP AKRIDES TYBB ruim de meerdere van Carillon STREEKSPORT Achtervanger voor Aktie ’68 R I UNOP BV i.o. „Haarlem kan niet aanvallend KvanVEEUEN gaan voetballen” wSglii kleedkamer HAARLEM GILLIAN GILKS EN JOHNSSON EEN ATTENTIE! Bouwens Autoverhuur Kampervest 23 - Haarlem Tel. 312638 ZATERDAG 1975 1 FEBRUARI 14 AT Gek Uitzichtloos 99 EEN HAN0M1G HUREN? Vërwarmingsservice U reisbureau DE MAGNEET BV ƒ197.- 227.- „RE1NO” B.V. voor tapijtreiniging EERSTE IJMUIDER MARKIEZENFABRIEK 205.- 222.- J 257.- i_j Van Duivenbode voelde zich volledig overbodig (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) Theo van Duivenbode trekt de deur van de Haarlem-kleedkamer definitief achter zich dicht. (Van onze sportredactie) 1 (Van onze sportredactie) Inl. en Reserveringen bii uw Magneet boekingskantoor of l agent of bel 072 - 22133 (ADVERTENTIE) I l (o) (Van onze basketbalmedewerker) 1 l 1 t (Van een medewerker) 1 1 i i (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) HAARLEM. Aktie ’68-Kinheim, (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) i i i 1 i t i Middenhavenstraat 27 IJmuiden - Telefoon 02550 - l 41 98 Na 18.00 uur telefoon 02550 - I 12 02 2 dgn. Parijs 4 dgn. Parijs 2 dgn. Londen 3 dgn.Londen 4 dgn. Mallorca i hei tot gn grc vei in 1 1 da JC meespelen. Mede hierdoor heeft trainer Barry Hughes, die zestien spelers tot zijn beschikking heeft, nog geen opstelling bekend gemaakt. Jan Fransz kan wel meespelen. Roda JC kan niet beschikken over de geschorste Gerrie de Goede, de man die vorige week tegen FC Utrecht twee van de drie doelpunten voor zich opeiste. Mede door de absentie van De Goede voelt Roda-trainer Bert Jacobs zich nogal gehandicapt in zijn mogelijkheden. Ook hij geeft morgen pas zijn opstelling prijs. Een moegestreden DAS dat in de laat ste tien minuten geen enkel velddoel- punt meer wist te scoren moest toezien hoe Paul Aris (6-13) en Michiel Stijger (0-10) Tetra Devils naar de verdiende 89-62 winst schoten. In de districts eerste klasse blijft run- ner-up Lisse koploper HCK op minimale afstand volgen. Voor eigen publiek kon Sea Devils de thuisclub alleen in de eerste helft enigszins bijblijven. Na de basketverwisseling werd de 46-31 voor sprong snel uitgebreid. De nieuwe Poolse - Verbouw - Voegwerk - Timmerwerk - Schilderswerk binnen en buiten Kompl. keukens - Dubbele ramen l 1 1 I E zal doe Ed< Riti 1 dat wel een me hij Ma I Ho toe ton var we zitl tin, hei toe onj net op ner I pal hal teg ma te Gli nei toe lati ooi kei dar en S zijn doo co-l Jaai reet <58. ver I pai uit teg Ru me nai ene len Aannemersbedrijf Door ons allround bedrijf zijn wij de enigen, die het meest efficiënt engoedkoop kunnen werken overal in Nederland. Gas- en oliestook- installaties Onderhoud Airconditioning Ombouw olie op gas Tel. 023-310440* geen zwakke wedstrijden bij Haarlem heb gespeeld. Je bent als voetballer ook afhankelijk van hoe een team draait. Maar als het slecht blijft draaien dan moet je toch een wat andere richting uit. Gebeurt dat dan niet zoals bij Haarlem dan zeg ik dat er niets aan gedaan is om het achterhoede-probleem te verbeteren”. De moeilijke bespeelbaarheid van het Ajax-veld vormt voor manager Hans Kraay het grootste dilemma bij de vraag of hij Ruud Krol een halve wedstrijd zal laten spelen. Krol: „Aan de ene kant kan ik gemakkelijk voetballen maar je kunt je natuurlijk wel afvragen in hoe verre je te grote risico’s neemt door op zo’n veld je rentree te maken.” Daarom zal de Ajax-opstelling in eerste instantie gelijk zijn aan het team dat woensdaga vond De Graafschap terugwees. Interes sant zal zijn om te zien welke wisseling Hans Kraay prefereert als Ruud Krol in de tweede helft (na zeven weken) wel binnen de lijnen verschijnt. Dan zal het Ajax-team in grote lijnen het team zijn dat in de komende maanden met succes aan de race om de landstitel hoopt te kunnen mee doen. Ajax: Schrijvers, Suurbier, Haan, Blankenburg, Dusbaba, Notten, Mulder, Mühren, Rep, Geels, Brokamp. de Haarlemse eersteklasser, die het komen de seizoen een hernieuwde poging zal doen door te dringen tot de hoofdklasse honkbal, weet zich sinds enkele dagen verzekerd van de steun van achtervan ger Phil Elhage, die de laatste jaren deel uitmaakte van het team van Archie Allen, het Springfield College uit Ame rika. ’t Krom 22, Haarlem, tel. 32 32 81 Na 6 uur 31 75 90 (bij Bakenesser- gracht). Elk door ons aangenomen werk kan op een snelle en voor delige wijze worden gefinancierd. Er is een telegram onderweg van de Joegoslavische voetbalbond naar de KNVB in Zeist. Komt dit telegram, waarin staat dat Dragan Popadic ge rechtigd is om te spelen, nog voor dit weekeinde bij de KNVB binnen dan kan Popadic zondag met Haarlem tegen Ro- Elf jeugdelftallen van de Duitse voetbal vereniging Haste '01 brengen met een aantal begeleiders tijdens de Paasdagen (28 maart tot en met 30 maart) in het kader van de jumelage een bezoek aan Haarlem en zijn dan te gast bij de vierdeklasser TYBB. Omdat de jeugdherbergen reeds volgeboekt zijn, zal de ongeveer 150 man sterke afvaardi ging uit Osnabrüek bij leden van TYBB ondergebracht moeten worden. Het ligt in de bedoeling dat de jeugd van de Yellows het volgende jaar een tegenbezoek zal brengen aan Haste ’01 dat dan 75-jaar bestaat. Voor de kerngroep van HBC en de A-l Junioren houdt dr. Karsten, oud-sportarts van Haarlem en nauw verbonden met HBC, op donderdagavond 13 februari een lezing met dia’s over de medische aspecten, begeleiding en blessures in de sport. Na afloop kunnen er vragen worden gesteld. De lezing begint ’s avonds om half negen. Van TYBB organiseert men op 22 maar» een vliegreis naar Londen met een speciale chartervlucht van Transavia om daar in het Wembley-stadion getuige te kunnen zijn van de jeugdinterland voor veertien- en vijftienja rige tussen Engeland en Nederland. In de selectie van het Oranjeteam is B-junior Jerry de Vries van TYBB opgenomen. Er wordt om negen uur ’s morgens van Schiphol vertrok ken. Wij doen voor u o.a. Nieuwbouw Metselwerk Loodg.werk Stucadoors- werk Spuiten van muren Stalen steiger bouw - Tuinarchitectuur aanwinst Lessek Mroszkowski (16 pun ten) Rob van der Brom (18) en Henk Wals 16) schoten hun ploeg naar de ruime 97-58 eindstand. Dinsdagavond ontvangt Lisse Akrides voor de beker strijd. Coach Bob Woudstra heeft on danks de 85-64 nederlaag in de eerste wedstrijd toch nog hoop op een plaats bij de laatste vier. damesenkel echter meer kwaliteit dan in 1974. Tegenover de afwezigheid van kampioene Eva Stuart, die net een bevalling achter de rug heeft, staat na melijk de komst van Gillian Gilks en Margaret Beck. Dit tweetal heeft van de organisatoren Piet Ridder sr. en Emile Ter Metz de hoogste plaatsingscijfers gekregen. Bij de heren is Europees kam pioen Sture Johnsson favoriet, gevolgd door de Deen Flemming Delfs. Als Van Duivenbode in de toekomst weer wil gaan spelen dan zal Haarlem nog wel een vergoedingsbedrag voor zijn ex-voetballer eisen. Van Duivenbode: „Zoals het nu ligt weet ik nog niet wat ik op voetbalgebied in de toekomst van plan ben. Haarlem geloofde ook niet dat ik zou stoppen. Het bestuur zei: Theo je bent hardstikke gek van voetbal dus je gaat binnenkort wel weer ergens spelen. Maar dat weet ik nog niet. Ik heb voor mezelf wel het gevoel dat ik nog een paar seizoenen mee kan. Maar of ik dat ook doe is een tweede”. Het is bekend dat Van Duivenbode graag laatste man bij Haarlem had wil len worden. Een plaats waar Hughes hem niet geschikt voor achtte. Van Dui venbode: „Ik zou het niet helemaal op dat punt willen vastenten maar dat is inderdaad door mij wel eens ter sprake gebracht in de gesprekken die ik met Hughes heb gehad. Ik zag die plaats wel zitten. Het belangrijkste voor een laatste man is dat hij tactisch inzicht heeft. Een Beckenbauer heeft ook zijn zwakke punten. Hij is bijvoorbeeld in de lucht niet erg sterk. Maar die zwakheid com penseert hij volledig door een groot (ADVERTENTIE) EEN MAGNEET MINI VLIEGVAKANTIE is vóór 1 april nog extragoedkoop Het nog ongeslagen Tetra Devils had tegen het Delftse DAS geleid door bondscoach Bill Sherridan een bijzon der moeilijke avond. Na een snelle ope ning waren het de gasten, die de bakens verzetten. Ondanks dat DAS één van zijn spelers met een ernstige schouder- blessure verloor, zagen de gasten toch kans tot halverwege de tweede helft een 53-58 voorsprong te behouden. Toen ech ter exploideerde Tetra Devils en onder aanvoering van Kees Limmen (8-19) werd de Delftse defensie stormrijp ge maakt. Phil Elhage, die geboren is op de Nederlandse Antillen, was gedurende de afgelopen drie seizoenen de onbetwiste top-hitter van het Springfield College. Reeds in maart zal Elhage naar Neder land komen om de voorbereiding van de Kinheimploeg mee te maken. Coach Sherman Kinney komt dan eveneens naar Nederland en zal in ieder geval tot het einde van het seizoen volledig ter beschikking van Aktie ’68 staan. v.a. Reeds in de eerste helft kon TYBB door goals van Verbeek en Van der Meer (2x) een 3-0 voorsprong nemen op Caril lon Boys. Na de doelwisseling scoorde Wim Stil tegen, waarna de Yellows door Timmer en Boelee weer tot 5-1 uitlie pen. De nederlaag van Carillon werd door Koppen tot 5-2 beperkt. In de eerste klas A hield Economie Car Sales door een 4-3 zege op hekkesluiter Figee enigszins aansluiting met de kopgroep. Voor Figee gaat het er na dit nieuwe verlies somber uitzien. Bloemendaal be haalde een 6-2 overwinning op MSD en kreeg daarmee wat meer speling in de staartgroep. Het langs de kant staande zaalvoetbalcommissielid J. Looyen kreeg bij dit treffen een bal in zijn gezicht en liep door zijn bril een verwonding op. Hij moest zich daarvoor in het ziekenhuis laten behandelen en mocht nadien naar huis. Het bleek nogal mee te vallen. De overige uitslagen in Haarlem wa ren: tweede klas C: NihotKennemer Intersport 8-3; Santos BavaoKGM 5-4; derde klas B: De FlesPoort van Velsen 1-2; HaarlemLoek Anderson 0-4; res. eerste klas: Kennemerland 2CBS 2 5- 3; res. tweede klas B: SC Zand voort 2 Geldermans 2 5-8; res. derde klas A: De Fles 2Kennemerland 3 0-1 (eerste ne derlaag van koploper De Fles 2). Uitslagen Hillegom: tweede klas D: Bron VankaVBHB 4-3; Bakker Zn—VVGH 1-1; derde klas C: Koppers— De Kroon 1-10; res. tweede klas A: BSM 3—Joky DGS 2 1-4. Nagekomen uitslag Beverwijk: res. eerste klas: Groot/Assumburg 2BSM 2 9-4. Vaste vloerbedekking Losse kleden Telefoon 023-31 32 89 Nornrjaal rijbewijs voldoende 12 rrr laadruimte MAfDOEZEN/ZON N ESC WERMEM. WUUI>ceW/l.UXAHJPC JAlflUZI E6N HAARLEM In de Kennemer Sport hal kwam TYBB in een partjj voor de hoofdklas van de Haarlemse zaalvoetbal- competitie tot een ruime 5-2 overwin ning op Carillon Boys en verwijderde zich daarmee verder van de twee fatale laatste plaatsen. Het ziet er zo langza merhand wel naar uit dat HFC en Carillon Boys de dupe gaan worden. tactisch inzicht. Ik wil me niet met Beckenbauer vergelijken en ik heb ook geen kapsones maar ik heb wel tactisch inzicht”. toonde tegen de bepaald niet kleine Akrides-ploeg, Kundla, die het honderd ste punt in de boeken bracht, wist zich met Peter Trow verzekerd van de steun van Kees Kassteen (8-12) en de op de voorgrond tredende gebroeders Beenders. Met een eindscore van 125-95 bracht Tetramin het gemiddelde per wedstrijd van dit seizoen tot over de honderd punten. HAARLEM. Akrides, dat enkele weken geleden voor een sensatie zorgde door koploper Tetramin Epibratos in IJmuiden met een verrassende nederlaag te confronteren, heeft in de return in Beverwijk moeten boeten voor deze prestatie. De woorden van verzorger Henk Wessel: „Een wonder verricht je maar één keer per seizoen” werden vrij dagavond duidelijk bewaarheid. Het had er ook alle schijn van dat Akrides na een gelijkopgaand begin niet geloofde in een mogelijke winst. De eerlijkheid ge biedt echter te zeggen, dat Tetramin bijzonder gemotiveerd de tegenstander tegemoet trad. Maar niet alleen het feit dat Hughes hem niet als laatste man wilde hebben was voor Van Duivenbode doorslagge vend om bij Haarlem te vertrekken. Hij wilde zichzelf toch de afgang besparen van een vaste plaats op de reserve-bank. Temeer omdat juist die situatie een beetje uitzichtloos werd. Van Duivenbo de: „ik kreeg zo langzamerhand het idee dat wanneer we met 7-0 zouden verlie zen er nog niets bij Haarlem zou gebeu ren. Als er iedere week, vier, vijf spelers gewisseld worden en je blijft maar op de reserve-bank zittel dan ga je je langzamerhand toch afvragen waarvoor je eigenlijk nog traint. Nogmaals: als je dan veertig doelpunten tegen hebt dan moet je toch eens wat anders doen. Ik ben de laatste die wil beweren dat ik De mannen van Joop Banneberg wa ren steeds iets eerder aan de bal en een aangeslagen Akrides moest vooral in de slotfase van de eerste helft veel terrein prijsgeven. De IJmuidenaren, die bijzon der veel moeite hadden de bal in hun aanvalshelft te brengen, hadden daar naast bijzonder veel balverlies. Vooral Peter Trow (23-10) en David Kundla (15-8) hadden weinig moeite gebruik te maken van de gaten in de Akrides- defensie. Diverse Akrides-spelers raakten in die eerste helft zo geïrriteerd, dat zij zich gingen afreageren op medespelers en arbiters. In de rust, die met een 64-39 voorsprong voor Tetramin inging, ver wachtte men in het Tetraminkamp des ondanks dat Akrides in de tweede helft nog zou terugkomen. Even had het er inderdaad schijn van dat de woorden van manager Marnix van der Linden bewaarheid zouden worden. Gerard Meijer (2-14), zich knap her stellend van een zwakke eerste helft en een goed draaiende Cor Haver (12-14) gaven aan Akrides meer inhoud. Het gat was echter te groot. Bovendien streefde Tetramin Epibratos in deze fase louter naar een hoge score zonder zich om de verdediging zorgen te maken. Een speel wijze, die Tetramin nog wel eens zou kunnen opbreken tegen sterker tegen standers. Het moet echter gezegd wor den, dat Tetramin vooral in de eerste helft een opmerkelijke reboundkracht seven sisters Friese Varkenmarkt 4 - Haarlem HAARLEM Het feit dat Theo van Duivenbode donderdagmiddag speciaal naar Haarlem is gekomen om officieel afscheid te nemen van trainer Barry Hughes en de spelers geeft al aan dat de ex-voetballer van Ajax en Feyenoord Haarlem niet rancuneus de rug toegekeerd heeft. De manier waarop het bestuur ztfn contract per 31 januari ontbonden heeft is in z(jn ogen ook uiterst correct en daarom wil Van Duivenbode ook niet praten over interne problemen, die er mede de oorzaak van zjjn geweest dat Haarlem zich momenteel in zo’n precaire situatie bevindt. De vroegere Haarlem-verdediger vindt het alleen erg jammer dat hij niet in de gelegenheid is geweest om aan te tonen dat hjj nog best bruikbaar voor Haarlem had kunnen zijn. Stand heren: HCK 12-24, Lisse 13-24, HOC 13-18, DSS 12-14, The Typhoons 13-14, Sea Devils 12-12, Racing Bever wijk 12-6, Alkmaar Guardians 12-6, An tilopen 12-4, Cronjé-Shots 13-2. sumramni Peter Trow: weinig moeite met Akrides- defensie. Zijn visie liep echter niet parallel met die van trainer Barry Hughes en dat is uiteindelijk één van de voornaamste re denen geweest dat hij enkele weken geleden zelf om ontbinding van zijn contract heeft gevraagd. Van Duivenbo de: „Ik ben er altijd van uitgegaan dat Haarlem geen elftal heeft om aanval lend voetbal te spelen. Als ik dan zie dat ik veertig goals tegen heb dan zou ik iets anders proberen. Vanuit de ver dediging proberen om via counters te scoren. Maar ik ben geen trainer. Die bepaalt uiteindelijk het beleid. Daar kan ik me ook wel mee verenigen. Ik vind Barry Hughes in de privé-sector ook wel een uitstekende vent. Maar als je ie mand graag mag dan hoeft dat natuur lijk niet te betekenen dat je ergens geen verschil van mening met elkaar over kunt hebben”. BEVERWIJK. De Internationale Badmintonkampioenschappen van Ne derland moeten het dit jaar doen zonder de beide titelhouders in het enkelspel. Het toernooi dat van vrijdag 7 tot en met zondag 9 februari in de Beverwjjkse sporthal wordt gehouden, heeft in het In de basisopstelling van Telstar zal Klaas Bijl, die nog last heeft van een liesblessure, vrijwel zeker ontbreken. Enige onzekerheid is er nog omtrent doelman Paul van der Meeren, die don derdag pas voor het eerst heeft kunnen trainen. Voor Van der Meéren zijn de perspectieven evenwel niet al te somber. De vermoedelijke opstelling van Telstar: Van der Meeren (Bloem); Driesen, An- dré, Van Essen, Bischot; Fens, Helling, De Wit; Hendrikse, Van Kooten, Jonker. HAARLEM-IJMOND De uitwed strijd tegen Ajax pleegt voor Telstar nu niet bepaald een competitie-hoogtepunt te zijn. Meer dan eens werd de Velser equipe met een zeer forse nederlaag uit het stadion De Meer verjaagd. Zondag staat Telstar, maar ook Ajax, in ieder geval één handicap te wachten: het nagenoeg onbespeelbare terrein. Trainer Joop Castenmiller: „Ik heb woensdaga vond Ajaxde Graafschap gezien. Het is inderdaad een complete modderpoel. Daar zullen wij natuurlijk niet alleen last van hebben, maar Ajax zal zich op dit veld toch wat beter thuis voelen dan Telstar”. In tegenstelling tot vorig jaar zal Johnsson niet de strijd hoeven aan te binden met geweldenaar Svend Pri. De laatste over zijn absentie: „Nederland is niet interessant genoeg. Ik heb wel een uitnodiging gehad maar ik speel liever een toernooi in Aarhuus. Met angst voor Johnsson heeft dat niets te maken, de afgelopen jaren heb ik niet van hem verloren. Het past gewoon niet in mijn voorbereiding op All England de offi cieuze wereldtitelstrijd) eind maart”. De organisatoren houden het er echter op dat de „onkostenvergoeding” voor Pri niet aantrekkelijk genoeg was. Behalve de drie genoemde spelers zijn ook Bo- chow, Whetnall, Hansen, Stevens, Kihlström en Maywald geplaatst. Bij de dames zijn naast de twee Engelsen bevoorrecht: de Deense Lon- ny Bostofte en Joke van Beusekom, langzamerhand ook een halve Deense. De Drop Shot-speelster redde het vorig jaar in de finale niet tegen Eva Stuart. Wil zij dit keer de eindstrijd bereiken dan zal zij Margaret Beck moeten klop pen. Evenals Europees kampioene Gilli an Gilks is zij donderdag al in Enschede present voor het duel met de Nederland se ploeg in het kader van de strijd om de Über Cup. Behalve de Nederlandse kampioene zijn ook Agnes van der Meulen, Marja Ridder, Lily Weijers, Marjan Lues- ken en Margot Kramer direct tot het hoofdtoernooi toegelaten. Bij de heren geldt dat voor Rob, Piet en Boudewijn Ridder, Clemens Wortel, Fred Jacobsz, Guus van der Lugt, Guus de Vogel, Herman Leidelmeijer en Frits Hoogland. De favorieten in de dubbelspelen: Ray Stevens en Mike Tredgett, Margaret Beck en Gillian Gilks en tenslotte Sue Whetnall en Dave Eddy. Het toernooi telt 130 deelnemers uit 14 landen waarbij Nieuw Zeeland, Pakistan en Tsjecho-Slowakije voor de eerste keer op de lijst voorkomen. 'X X vsSi..- xx

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 14