Tijdens de vakantie periode kunnen meer dieren als logé worden ondergebracht Oranjevereniging Driehuis’ feliciteert Amsterdam gemeentedienst t RADIO EN TELEVISIE HALEN THE MERRY MINSTRELS NAAR STUDIO L. P. Meulenberg kwart eeuw in Burgemeester Reehorst met feestprogramma gereed Cf van loon I fel If-A- KERBERT-ASIEL IN IJMUIDEN- OOST OPNIEUW UITGEBREID Kort IJmondnieuws 6 f A i PLAATSELIJK NIEUWS DINSDAG 4 FEBRUARI 1975 T arief sverhoging s door Jan Piet Stokman Aardige liedjes Camera’s - BEVERWIJK Zijn woonkamer zindert van muzikale bedrijvigheid. Een forse piano neemt een belang rijke en voorname plaats in in de achterkamer, hierbij driftig geassis teerd door een kloeke stereo-instal latie, boxen, een verzameling elpees en het niet weg te cijferen archief van zijn vocal-groep „The Merry Minstrels”. Zelfs zijn Siamees is met de muziek-bacil besmet, want tijdens het gesprek met de dirigent van de Beverwijkse vocal-groep klinkt er plotseling een piano-noot: de kat sprong via het klavier van de piano om ergens in de huiskamer een rustig plekje te vinden, waar ze behagelijk kon uitrusten van de vermoeienissen van de vroege mor gen. Gevonden voorwerpen Korte Kleverlaan 3U-44 Bloemendaal Tel. 023 - 259311 (Van een onzer verslaggevers) DRIEHUIS. Het bestuur van de Oranjevereniging „Driehuis” heeft de feestprogramma’s voor het vieren van koninginne- en be vrijdingsdag alweer bijna geheel rond. In grote lijnen is de samen stelling daarvan bij die van vorige jaren gebleven, ofschoon hier wel enkele nieuwe attracties aan zul len worden toegevoegd, zoals een hinderniswedstrijd op bromfietsen, een „Mode 1975-race” en mini- midget-golf. IJMUIDEN-OOST Dank zij de regelmatige financiële bijdragen van vele dierenvrienden uit de IJmond, aangevuld met de op brengsten van de periodieke col lectes, kan de accommodatie van het bekende Kerbert-asiel aan de Heerenduinweg in IJmuiden-Oost van tijd tot tijd weer eens worden uitgebreid en gemoderniseerd Zo wordt hier thans hard gewerkt aan de verbetering van het kattenver blijf, waarvoor reeds een nieuw ge deelte bij het asiel is aangebouwd. Men hoopt op deze wijze nog ver voor de grote vakanties in deze kooien ongeveer veertig katten ge rieflijk te kunnen onderbrengen. NU (Van onze correspondent) (ADVERTENTIE) L ie De smaakmakers van Nederlandse vocale muziek Geen spreekuur Met ingang van heden is wethouder H. Janssen twee weken met vakantie. Zijn spreekuren komen dus te vervallen. Burgemeester Nielen van Heemskerk houdt woensdag geen spreekuur. zt ie Bert Kransberg vindt dat uitstekend, >o lang het maar niet gaat ten koste van k.teme saamhorigheid in de groep. „Wij zijn en blijven amateur-zangers. In In juni 1971 volgde een televisie-op- treden en eind van het jaar stond men opnieuw voor de camera’s. In mei 1972 Zijn plan om met The Merry Min strels tegengas te geven aan professio nele groepen als The Singers Unlimited, The Norman Luboff Choir en The Mike Sammes Singers en Ray Conniff is dus volledig gelukt? met voor Verdere verbeteringen aan het inte rieur bestaan uit een speciale wachtka mer voor bezoekers aan de dierenarts, waarbij zieke dieren voortaan van de gezonde kunnen worden gescheiden. Dit uiteraard met het oog op eventueel be smettingsgevaar. Ook is men op deze wijze in staat gesteld meer werkruimte voor de dierenarts te creëren. Door dit alles kunnen nu enkele reeds lang gekoesterde wensen in vervulling Het nieuwe deel van het Kerbertasiel, bestemd voor de noodzakelyk geworden uitbreiding. Kransberg: „Zeven jaar geleden, bij de oprichting van de groep wilden we iets vocaals doen. Het close harmony werk. Waarom kan een Nederlandse groep niet datgene doen wat ze in het buitenland al vele jaren geleden tot stand brachten. Nou, daar zijn we aardig in geslaagd. Er zijn groepen in Nederland die nauwe lijks een Nederlandse repertoire hebben. Maar een liefhebber van de vocalsound koopt eerder platen van The Norman Luboff Choir, dan een plaat van The Merry Minstrels, waarop dezelfde arran gementen staan. Wij kennen in Neder land zoveel aardige liedjes, die door ons te gebruiken zijn, dat ik nog niet het einde van het Nederlandse repertoire zie. 25 1975 100; 24 <W )00; 123 100; 153 <W '00; 213 CW 256 131 VR JM 00; 209 oot- ddel 0,74; 11. >t- :n, 00. en en arkt 112 bel- :hel- sten ing; Iste m- ers en. Bor •en len ele net nd :har 184; -70; [riet bel- -64; 85- 42- -38; :hol vier irie -40; 100; iver -31; li nk )h de le n en tal ■e- Bert Kransberg is geen onbekende in de IJmond. In Beverwijk maakt hij samen met de 18 leden tellende vocal- groep The Merry Minstels al vanaf de oprichting van de groep in 1968 furore. Sinds een aantal jaren weten de heren producers van radio en t.v. de amateur-zangers te vinden om ze naar de studio te slepen. Hierbij komt, dat we op zoek gaan naar een arrangeur, die speciaal voor ons arrangementen schrijft. Wij geven liever f 500 of f 1000 aan die man dan geld uit te geven voor arrangementen, die we hier en daar nakken. Onze radio- en televisieoptredens leveren gelukkig wat centen op, die we nuttig gaan besteden”. i i Op deze receptie, waar ook vele mede werkers van de woningstichting, be stuursleden en ambtenaren van de ge meentelijke dienst voor volkshuisvesting aanwezig waren, arriveerden later nog de wethouders C. Ockeloen, Th. C. Witte en H. van der Werff. Voorts werd de jubilaris gecomplimenteerd door af gevaardigden van andere woningbouw verenigingen, medewerkers van het gas en waterbedrijf en een aantal gepensio neerden. Een en ander resulteerde in een geanimeerd verlopen bijeenkomst, waar de heer Meulenberg veel waarde ring voor zijn activiteiten mocht beluis teren. Kransberg: „Kijk, hier zijn de arran gementen. Hij stuurt ze me nog steeds. In Nederland zijn die arrangementen niet te krijgen. Toch heerlijk, dat zo’n man je helpen”. In oktober 1972 opnieuw een televisie optreden. Inmiddels was de radio voor The Merry Minstrels ook al geen onbe kend medium meer. Medio 1973 spitste de TROS-tv de oren en kon de vocal- groep de slottune van „Music-all-in” met dirigent Rogier van Otterloo zingen. Beheerder W. Kraayenoord steekt bij het moderniseren van het asiel zelf de handen uit de mouwen. kwam Norman Luboff (van The Nor man Luboff Choir) op bezoek in Bever wijk en leidde daar een halve repetitie. Luboff toonde zich zo enthousiast, dat hij de groep vrijelijk over zijn arrange menten liet beschikken. VELSEN In' het tijdvak van januari tot en met 31 januari werden de volgende voorwerpen als ge vonden aangegeven: c Inlichtingen betreffende deze gevon den voorwerpen zijn te verkrijgen dage lijks aan het hoofdbureau van politie te Velsen. De gedeponeerde voorwerpen zijn te verkrijgen elke dinsdag en vrij dag van 16.30 uur tot 17.30 uur aan het hoofdbureau van politie alhier. Op za terdag tussen 11.00 uur en 12.00 uur bestaat er gelegenheid, gevonden rijwie len aan het hoofdbureau van politie af te halen. nieuw zouden die plannen en projec ten kunnen leiden tot beïnvloeding van landschap en leven in Velsen. Na alles wat vooraf ging vraagt dit nu, meer dan ooit, om een uiterst zorg vuldig afwegen van alle belangen, die daarbij betrokken zijn, die van Am sterdam, maar die van Velsen zeker in niet mindere mate. Als ik dan het 700-jarig Amsterdam van harte geluk en een goede toekomst toewens, dan is daarbij het geluk en de toekomst van Velsen als steeds nauw verbon den”. De burgemeester van Velsen heeft het feestelijk willen houden. Amster dams voorlichtingsambtenaar Masten broek verwachtte niet anders. Im mens, hijzelf schrijft in de aankondi ging van de gelukwensende burge meesters: „Maar wat wil je, wie zal op een verjaardag nare dingen willen zeggen? Daar zijn deze autoriteiten toch veel te beschaafd voor?” Teneinde inkomsten en uitgaven zo veel mogelijk in evenwicht te houden heeft het bestuur moeten besluiten tot een tariefsverhoging over te gaan. Van daar dat voor het afstaan van een hond of een kat aan het asiel voortaan res pectievelijk f 17,50 en f6 moet worden betaald. Wanneer een hond of een kat van het asiel wordt betrokken, is men hiervoor respectievelijk f 50 en f 10 ver schuldigd- Hier is het inenten dan wel bij ingebrepen. Voorts zijn de pensionprijzen voortaan als volgt gesteld: grote honden f7, klei ne honden f 6 en katten f 4 per dag en per dier. Hierbij wordt door het bestuur gead- worden gebracht, zij het dan ook dat bij wijze van spreken eik uit te geven dubbeltje nog steeds wordt omgekeerd. Zo heeft bijvoorbeeld de heer W. Kraajj- enoord als beheerder zelf het betegelen van de kattehokken ter hand genomen, teneinde de kosten zoveel mogelijk te kunnen drukken. Wanneer deze werk zaamheden volgens plan verlopen, zal de vereniging in staat zijn deze uitbreiding over ongeveer drie maanden in gebruik te nemen. viseerd voor de komende vakanties tijdig een plaatsje voor een huisdier te reserve ren, omdat het aantal gegadigden altijd groter is gebleken dan er plaatsen be schikbaar zijn. In deze maanden kan het Kerbert-asiel dan ook worden vergele ken met een druk hotelbedrijf, met een komen en gaan van de logeergasten. Vandaar dat gewijzigde vakantieplannen tijdig aan de beheerder dienen te wor den doorgegeven, anders blijven er hok ken onnodig gereserveerd. Na het ontreden met ffrootheid Anita K»rr in het t.v. nro'n-amma van Dnvs voM dit iaar in oktober een radio- ontreden met het Promonado-m-kest on- dor leiding van Staniev Black Bert Tr-nnchprtr en ziin IR Mnrrv Mlnct-els hlliven desondanks met de muzikale be nen on kef vcde-landse mnzieknodlnm staan. ..WH hliiven amateurs. Onze znn- «-n-s en zanr-e—ooson hebben bnn da<*e- HiVse We-kzaamhoden en ik zeloot dat het niet haalbaar is om nog meer te doen dan we nu al doen. Wat mii nersoonliik betreft, ik we-k bij Hoogo vens en vooralsnog heb ik geen nlannen d’e baan op te geven om mij frank en vrij in de muziek te storten”. Linden onder meer worden meegedeeld dat het ledental van de vereniging was gestegen van 403 naar 117 gezinnen, hetgeen een verheugende aanwas werd genoemd. Ook de penningmeesteresse, mevrouw G. van der Veld-Drijver mocht een batig kassaldo vermelden dat ongetwijfeld moet worden toegeschreven aan de zelfwerkzaamheid van de actieve bestuursleden. Voorts werd nog besloten in Driehuis een huis-aan-huis-ledenwerfactie te houden, waarbij vooral de nieuwe buur ten zullen worden bezocht. En nadat de onlangs overleden oud-notaris J. A. H. M. was herdacht als een der meest gewaardeerde voorzitters, kon het be stuur bij acclamatie worden herkozen. Hiervan werden twee vakatures bezet door de heren H. Kesseling en A. C. van Schie, waarvan laatstgenoemde de func tie van tweede penningmeester zal gaan vervullen. de toekomst éénmaal een televisie-op- treden, hier en daar wat radio-werk, optreden in het land en misschien een elpee maken. Hoewel, als ik zie hoe onze groep de eerste elpee, onlangs uit gekomen, heeft vervaardigd en ik merk, dat deze zware klus bijna niet door amateurs is op te brengen, vraag ik me af of we in de toekomst ooit nog eens een grammofoonplaat zullen gaan ma ken. Laat ik zeggen, het is niet ons hoofddoel. Wij hoeven niet zo nodig in de platenbakken van de handelaars te liggen. Wij hebben voor honderd procent een eigen sound en wie naar de televisia kijkt en radio beluistert weet, dat ieder een enthousiast over die sound is. Dat niveau willen we handhaven”. IJMUIDEN Het was zaterdag vijf entwintig jaar geleden dat de heer L. P. Meulenberg, technisch hoofdambtenaar bij de woningstichting „Velsen” zijn werkzaamheden in gemeentedienst be gon, welk zilveren jubileum maandag middag in gebouw „Velserduin” aan het Velserduinplein met een druk bezochte receptie werd gevierd. De familie Meu lenberg werd hier eerst toegesproken door de heer R. van Wetter, directeur- secretaris van de stichting, die hem ook namens het gemeentebestuur hartelijk geluk heeft gewenst. Het geschenk be stond uit de gebruikelijke gratificatie, waar nog een boekwerk aan werd toege voegd. [en 10- de st en ld, ir- ig- Ijk Een paar feiten: vocalgroep The Mer ry Minstrels werd in februari 1968 tij dens het jaarlijkse Zang- en Muziekfes tival in Beverwijk door de toen 32- jarige Kransberg opgericht. Begonnen met 4 mensen en binnen 4 weken 7 mensen. Door het uiblijven van aan vaardbare resultaten werd de groep in begin 1970 verdubbeld, waarbij de bezet ting gebracht werd op 16 leden, waarna direct werd ingeschreven voor het Zang en Muziekfestival 1970 in Beverwijk en het Nederlands Koorfestival in Hilver sum. Alom enthousiaste reacties van re censenten. In begin 1971 was het moder ne repertoire en de manier van zingen zover gevorderd dat met enig recht van spreken van een vocalgroep kon worden gesproken in plaats van een gemengd koor. Armbandje met plaatje, bril, autosleu tels, voetbal, nertsbontje, sleutel, kinder- want, kindergymschoen, paar handschoe nen, hond, 2 bromfietssleutels, want, etui met 3 sleutels, herensjaal pijpen rager, paar glacé dameshandschoenen, porte monnee inh. kaartjes N.Z.H., damespols- horloge, paar gymschoenen, etui met 1 sleutel, broche, kinderwant, etui met 6 sleutels, autosleutel in etui, Lips sleutel, herenpolshorloge, 2 bankbiljetten, da- mesportemonnee met inhoud, 2 bankbil jetten, medaille, jongensbril, passer. VELSEN. Naar aanleiding van het 700-jarig bestaan van Amsterdam, heeft gemeente-voorlichter van de feestvierende hoofdstad, Jan Masten broek, de burgemeesters van de om liggende gemeenten gevraagd een bij drage te leveren voor Amsterdams maandelijkse periodiek „Amsterdam werkt”. In het gezelschap feliciteren de burgervaders ontbreekt burge meester drs. J. Reehorst van Velsen niet. In zijn bijdrage, die ongeveer vijf honderd woorden mocht bedragen, blikt Velsens burgemeester in het grootste deel van zijn felicitatie terug op de historische banden tussen Am sterdam en de gemeente Velsen, om dan te komen aan de periode waarin de echte IJmond, de opening naar zee, ten bate tan de hoofdstad ont stond. Burgemeester Reehorst zegt dan: „En wat die scheepvaartweg, dat Noordzeekanaal, aan leven en land schap in Velsen heeft vernieuwd en vernield (ook dat), heeft opgebouwd en afgebroken (ook dat), dat kan in de toegestane 500 woorden, waarvan er nu al zoveel zijn gebruikt, nauwe lijks worden weergegeven”. Tenslotte over plannen en projec ten die de hoofdstad nu graag gerea liseerd wil zien (een voorhaven bij IJmuiden behoort immers tot Am sterdams vurigste wens red.): „Op- Voorts zullen op het feestterrein twee tenten worden opgeslagen, waarvan er een kan dienen als kindercrèche. De avondfeesten staan in het teken van Frankrijk, zodat wijn en kaas verkrijg baar zijn. Overigens is er ook een bier- en worstfest’jn en kan er zowel door jongeren als door ouderen worden gedanst. Na 30 april zal een tent voor 5 mei blijven staan. Deze bevrijdingsdag wordt ’s morgens ingezet met een fietsenrallye voor de jeugd tot zestien jaar, ’s middags ge volgd door een kindervoorstelling met goochelen en poppenkast, te verzorgen door Mr. Lawrence uit Haarlem. Het avondfeest wordt begonnen met een lampionoptocht met prijzen voor de mooiste lampions, en besloten met een gezellig samenzijn, waarvoor het pro gramma uit dansen en spelletjes bestaat, afgewisseld met het vertonen van jour- naalfilms over de bevrijding in mei 1945. Op de deze week gehouden jaarverga dering kon door secretaris J. van der Overigens wil het bestuur van de afdeling Velsen van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren er gaarne even aan herinneren dat nieu we leden nog altijd welkom zijn. Dit rayon omvat namelijk Santpoort, Drie huis, Velsen, IJmuiden, Wijk aan Zee, Beverwijk, Heemskerk en Uitgeest, met in totaal ongeveer 160.000 inwoners. En hiervan zijn er slechts 1300 bij de afde ling als lid ingeschreven. Men kan zich hiervoor opgeven bij de penningmeester: de heer P. J. Smit, Melklaan 19, Velsen- Noord, telefoon 02510-27289. Ook Willem Duys, de vaderlandse mu ziekkenner bij uitstek, streek op de vo calgroep neer en uitte zijn verbazing over het voor Nederlandse begrippen ongekend hoog niveau en niet te kopië ren geluid van The Merry Minstrels. Een televisie-optreden, besliste Duys, en haalde de groep in „Muziek Mozaiëk”. The Merry Minstrels zijn niet meer weg te denken uit de vaderlandse lichte muziekwereld. Sterker zelfs, men be schouwt de Minstrels als een van de belangrijkste sound- en smaakmakers van de vocale muziek. - ia JH ■£- ars i W rik? 1» --f*;»*’’'!

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5