Het gaat slecht met de confectie Kastje kijfen Meyer kan niet bouwen in Westertuinen Hun tekst mocht de pret niet drukken IJMUIDEN RELIGIEUZE POPGROEP IN i :1ISI '4' M11 h w II Cezinsdienst in Engelmunduskerk Carnaval voor gehandicapten IN HET JAAR VAN DE VROUW... 'Akrides' naar Ierland Cursief cI^datie(f) maak je niet dik stimorol kauwgom eet je niet op De Vrijheid verloor in Bergen a' metnico scheepmaker Beerputten opgeruimd 6 Verhoging huur strandexploitatie PLAATSELÏJK NIEUWS FEBRUARI 1975 DINSDAG 4 A lil rJ s A 0 OJ y. A I 1 «S Heemskerk Velsen-IJmuiden Beverwjk 4 L I l F A /W rl Geen acties van MARYLIN FAILLIET artsen in I Jmond Agenda rtiw i (Van een onzer verslaggevers) geo- ADVERTENTIE) I end eo- werd it F i De programma’s die we maar beter kunnen vergeten, hadden in ieder geval de welwillendheid gehad elkaar groten deels te overlappen, zodat het een het ander wegdrukte. Omdat ik langzamer hand allergisch begin te worden voor die grijsharige middelbare heren met zo’n gekartelde puntmuts op (ze kruipen elk programma binnen de laatste weken, het lijken wel Farao-mieren), koos ik tegen „Carnaval internationaal” en voor „Ons kent ons”. Maar Rob Out besloot zijn programma ook weer met zo’n Farao- mier die zo spasties salueert, dus dat hielp me ook de brug niet over. Gelukkig bleven we in 'zijn program ma bespaard voor die achterover hellen de meisjes die nog veel te jong zijn om hun blote benen zo hoog op te tillen, dus achteraf had ik toch geen spijt vooi „Ons kent ons” te hebben gekozen. Wel begon ik. na een tijdje Rob Out, on weerstaanbaar naar Tony Berk te ver langen, want die beeft tenminste niet d« behoefte om elke zin die hij zegt de betekenis van een grap mee te geven Rob Out begon zelfs met een grap, oi met ernst, dat weet je bij hem nooit. Hi; zat bij Wibo in Aktua-vooraf, kondigde aan wat we te zien zouden krijgen ir „Ons kent ons”, speldde ons vervolgens op de mouw dat hij nu in een pijlsnelle bolide van Hilversum naar Roermond zou rijden („we mc-eten nu verbinding zien te krijgen met Roermond”, jokte hij dus) en jawel hoor, de pijlsnelle bolide bleek hem een minuut later al in Roer mond te hebben afgezet. Was dat eer grap met een knipoog? Waar bleef dar die knipoog? Of dacht nij echt: da: kijk volk is toch te dom om te beseffer dat het geen rechtstreeks programma is’ aat en oop: orek men aan een IJMOND. De artsen in Beverwijk, Velsen, Heemskerk en Uitgeest hebben nog geen gezamenlijk standpunt ingeno men inzake de actie van de huisartsen in de Haarlemmermeer en omgeving om geen medewerking meer te verlenen aan de bloedproef. Deze artsen doen deze waarschuwing uit protest tegen de door de overheid aangekondigde wettelijke pensioenvoorziening voor huisartsen. De Bolle houdt niet van bekeurin gen. Camavalshit voor de IJmond: Ach ter de wolken van Hoogovens schijnt de WW. De marktmeester waakt over ons. Maandagavond rukte de brandweer uit naar de Kromme Mijdrechtstraat. Daar stond in huiselijke kring een televisietoestel te branden. Toen de blussers arriveerden, hadden de gedu peerden de buis reeds op straat gezet. De Bolle wil waar voor zijn kijk geld. ARMEN: Maar dit geeft de grote groep aan een kleine groep behoeftige Nederlanders, terwijl in Kuadi ieder een behoeftig is en dat is heel wat anders. Denkt u eens in, dat als uw Dat betekent tevens een huurverho ging voor de strandexploitanten, die ac- coord zijn gegaan met een verhoging van de huurprijzen met 30 pet., hetgeen f 10.000,- meer oplevert voor de gemeen te. Als we nu al het andere even verge ten, dan was het toch een mooie tv- avond, met Danny Kaye in „Wonder man”? Of niet soms? Danny Kaye op z’n best, in zijn tweede film uit 1945 (zijn eerste, „Up in arms”, werd een jaar eerder uitgebracht). Dertig jaar slijtage die hij, en de film trouwens ook, met glans overleefd bleek te hebben. 'Ol- igd 44: 1-21 44: 19- ugd leo- u. Van J-10 de s. end De scholieren wilden met deze sim pele tekst iets duidelijk maken over de nood in Kuadi. Tevens wilden zij ons toehoorders vriendelijk confron teren met de overvloed waarin wij leven, ten opzichte van bijvoorbeeld een volksdeel zoals daar in Kuari. Maar hun tekst mocht onze pret niet drukken. Dat verhoedde de mark- meester. BEVERWIJK. De woningen Maer- ten van Heemskerckstraat 173 tot en met 183, eigendom van de gemeente, zijn nog door middel van beerputten aange sloten op het riool dat ligt op het grondgebied van de gemeente Heems kerk. Dat funktioneert allemaal niet zo goed meer, met als consequentie stank en overlast voor de bewoners. B. en W. vinden dat niet langer ver antwoord en gaan de panden nu recht streeks op een riool aansluiten. Daarvoor wordt aan de raad 13.000 gevraagd. En daar zat ze nu, en vertelde dat het allemaal mooier leek dan het was, en dat Aage eerst maar eens moest breken met zijn verleden voordat er sprake kon zijn van een vaste verbintenis. De gou den verlovingsring droeg ze op dit mo ment niet, omdat ze haar zilveren siera den om had, en je zilveren sieraden draag je natuurlijk niet als je je verlo vingsring wilt dragen, dus ik ben bang dat we getuigen waren van het begin van het einde van een romantische Ro bin Hood-achtige liefdesgeschiedenis. Dokter de Ruiter uit Beverwijk, voor zitter van de Huisartsen vereniging IJ mond, verklaarde, dat de huisartsen in de IJmond mogelijk na de landelijke vergadering van de Huisartsenvereniging op donderdag 6 februari bijeen komen om een standpunt te bepalen. „Onderling is er wel over actie gesproken, maar afspraken zijn er niet gemaakt, voorzo- Het wordt droger, maar kouder, zo melden De Bilt en Ukkel. Wie heeft de Bretels van de Bolle doorgeknipt. het bedrijf lanceerde, kwam curator mr. Helsloot naar „Marylin” om de onheils tijding mee te delen. Het bedrijf zou een schuld van een half miljoen hebben. Het gebouw, waarin het atelier is geves tigd is eigendom van de Rabo-bank. Het andere pand, waarin de administratie en de directie zetelde, is bedrijfseigendom. kinderen mazelen zouden hebben ge had, ze nu dood zouden zijn. Terwijl in Kuadi dit dagelijks gebeurt, met veel moederspijn. Denk ook eens aan mensen, die dagelijks in doodsgevaar leven, door met de bekende Neder landse gulle hand te geven. RIJKEN: Wij zullen jullie helpen door sierraden te kopen, en ik hoop dat daardoor de vrouwen niet meer hoeven te lopen. Ik koop iets voor vijf gulden of meer, dan ben ik gered van mijn goede Nederlandse eer. Hier heb je mijn geld, voor een doel zonder geweld. Een doel voor zuiver, onbesmet water, dat hoop ik, als ik de krant lees, later. Zondagmorgen 9 februari begint in de Engelmunduskerk in Velsen-Zuid om tien uur een gezinsdienst, met als thema „Mensen hebben mensen no dig”. De leiding berust bij ds. L. Brink, terwijl medewerking zal wor den verleend door de gospelgroep „The Voice of Blessing”. Hiermee wordt onder meer beoogd jongeren en kinderen meer bij de kerkdiensten te betrekken. Door de Ierse ere-divisievereniging „Blue Demons’’ wordt zaterdag 8 en zondag 9 februari in Cork een groot internationaal basketbal-toernooi ge houden, waar topclubs uit België, Ne derland, Ierland, Engeland en Schot land aan zullen deelnemen. Hiervoor ontving de Velsense basketbalclub „Akrides” de vererende uitnodiging op deze wedstrijden Nederland te ko men vertegenwoordigen. Het bestuur van „Akrides” meent h eruit te mogen afleiden dat de pres taties van deze club ook in het bui tenland niet verborgen zijn gebleven. In ieder geval is deze invitatie dank baar geaccepteerd, zodat de spelers vrijdagavond 7 februari per vliegtuig naar Cork zullen vertrekken. Het ge zelschap kan daarop maandagavond in Velsen worden terugverwacht. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Aannemersbedrijf P. Meyer B.V., die in het verleden een woningbouwplan voor een gedeelte van het bestemmingsplan Westertuinen ont wierp, krijgt geen medewerking van de gemeente om die gronden in exploitatie te brengen. Het gaat hier om percelen in het zuid-westelijke deel van Westertui nen. RIJKEN: Wij geven al voor zoveel goede doelen en er zijn zoveel armen en grote smoelen. Nu moeten wij die grote monden vullen en jullie moeten ophouden met dat sentimentele lul len. Wij gaven voor Geven voor Le ven en stortten 75 miljoen op giro 2747. Ook de andere doelen, zoals Velsen helpt Israel, gaven we geld. Maar hierdoor, met dat geld, kómt er in de politiek meer geweld. STIMÜBÜl 2.1 J_, .A') Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend van 10-12 en 14-17 u. Za. en zo. van 14-16 u. BowlingboerderiJ, Vrijburglaan. Dag. pend van 12-M.00 u. jwfe-S. .J, Waarvoor hun inzameling geldt, dat trachten de scholieren die op de markt staan onder meer duidelijk te maken met behulp van een speciaal door hen samengestelde „Dialoog tus sen armen en rijken”. Maar zover kwam het vorige week op de markt niet. De marktmeester las de tekst en verbood de scholieren toen om de dialoog bij de marktkraam te houden. Hoe verschrikkelijk was die tekst dan wel? We hebben de volledige tekst hier voor u afgedrukt. ARMEN: In ons dorp Kuadi heerst een grote nood. Want de helft van de kinderen wordt bedreigd met de dood. Dit komt door het water dat besmet is, en de krokodillen die leven in de wildernis. Want de botworm, een berucht kindermoordenaar, is voor onze kinderen het grootste ge vaar. Voor 30.000,- wordt er een bron geslagen door technici, en het loeren de doodsgevaar, van de krokodil en botworm is verdwenen uit Kuadi. Dit kunnen jullie rijken veranderen door iets te doen. Door te geven wat jullie, ondanks het geklaag hierover in overvloed hebben, namelijk: poen. i. "jTSsrf '~i j I RIJKEN: Die overvloed komt ons toe. Onze voorouders werkten zich doodmoe. Wij plukken nu de vruch ten, waarvoor de ouders van ons verzuchtten. Die vruchten eten we nu zelf op en jullie armen werkten zich op onze plantages rot. ARMEN: Het is heel normaal dat jullie rijk zijn. Maar bedenk, dat wij kreperen van honger, ziekte en pijn. Deze ellende bekijken jullie dagelijks op de beeldbuis. Met een glas pils en een zakje chips in je hand, terwijl wij zo arm zijn als een luis. Denk niet aan jezelf het eerst, maar ook eens aan landen waar honger heerst. DE EERSTE MANNELIJKE wijk verpleegkundige in de IJmond is deze week met zijn werkzaamheden be gonnen. Het is de 26-jarige verpleger A. van Schagen en hij is in dienst van het Groene Kruis IJmond. Het gebied waarin de heer Van Schagen nu zijn krachten wijdt, is hem niet Ik neem aan dat het toch een graf was, omdat je altijd het beste van dt mensen moet denken, maar het spei komt helemaal niet uit de verf. Ni afloop weet je nog niets van de deelne mers; je weet niet boe ze op elkaai reageien en wat ze van elkaar weten als gezinnen hangen ze als los zand aar elkaar. Enfin, eens zal het carnava voorbij zijn en kan ik weer gewoot naar de andere kant kijken. Volgens de gemeente beschikt het be drijf niet over de noodzakelijke gronden om het totale bouwplan uit te voeren. Hier komt bij, dat de tweede wijziging van het plan Westertuinen nog niet onherroepelijk is goedgekeurd en der halve nog niet van kracht is en daar door ook geen stelselmatige bebouwing van het plan kan worden opgezet- onbekend. Hij liep er enige tijd stage bij het „Wit-Gele Kruis’’. Op deze foto wordt de nieuwe wijkverpleger succes gewenst door de hoofdwijk verpleegster, zuster Z. Kuiper. Op de achtergrond kijkt directeur H. van de Wetering belangstellend toe. A 'j'LTfSZ [[T. - T< ^‘>27 ,-Ö BIOSCOPEN Ciy, dinsdag en woensdag nonnen van Sant Arcangelo”. DIVERSEN Museum Beeckesttfn, Rijksweg Velsen-Zuld. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen, da gelijks te bezichtigen van 14 tot 17 uur. Stadhuis Velsen, Plein 1945 IJmuiden. Op werkdagen te bezichtigen van 10 tot 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, IJmuiden Dinsdag en donderdag van 12 tot 14 uur en op aanvraag telefoon 02510-94159. Stadsschouwburg, dinsdag 20 uur: „Cyrano de Bergerac”, (uitverkocht). De rest van de avond kunnen we beter vergeten. Ik sluit daarbij stan daardprogramma’s als „Voor een brief kaart op de eerste rang”, FBI. Arpad de Zigeuner en Paulus de Boskabouter even uit, want die programma’s hebben zich een vaste plaats verworven. Ik wil ook een uitzondering maken voor één onder deel in Aktua, dat was uitgedost als een extra bijlage van „TV-Privé” van Henk van der Meiden. Hij had Helma Vervat in zijn rieten stoel. U weet, Helma is voor Aage, wat Bonny was voor Clyde, of simplificeer ik het nu te veel? Aage M. brak, terwijl de hele politie macht naar hem up zoek was, met zijn thermische lans het hart open van hoofdagente Helma V., ze verschafte hem nu en dan onderdak, althans een goed heenkomen, maar werd vrijgespro ken van de beschuldiging hem voor de politie verborgen te hebben gehouden. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat): IS en 21.15 u.: „Bibl, wilde wellust”. Kennemer Theater 2, 19.30 u. „My fair lady”. Luxor (Breestraat): 18.45 en 21.15 u. „Serpi- co, ’n eerlijke agent". TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Schey- heeck), Velserweg 2. Geopend op dinsdag van 14.30 tot 17.30 u. en op donderdag van 19.30 tot 21.30 u. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23. Beverwijk. Tel. 25120. Openbare bibliotheek (Kerkstraat 44). Expo sitie „Rondom de boom”, geopend tot 24 februari. Dat is droevig genoeg, zult u zeggen. Waarom schrijf je daar niet met wat meer eerbied over? Hoe komt het dat we enige (hoe zullen we het zeggen) zorgeloosheid uit je beschrijving van de ze trieste gang van zaken proeven, in plaats van mededogen, respectievelijk medelijden? De kwestie is vermoedelijk dat ik mij in het verleden ook altijd heb weten te onttrekken aan exclusieve krante- en tv-interviews over mijn mislukte of ontluikende liefdesaffaires. In dit geval zal dat weliswaar moeilijker zijn geweest, maar natuurlijk niet on mogelijk. Komt het dan toch via TV- Privé bij miljoenen in de huiskamer, dan is het ook meteen een soort opera- scène geworden die je recenseert als elke andere opera-scène. BEVERWIJK. Op de begroting voor 1975 van de dienst openbare wer ken zijn de kosten van onderhoud van de strandvoorzieningen en de kosten van schoc houden ten opzichte van 1974 ge stegen met f23.000,-. OP DE WEEKMARKT IN IJMUI DEN van komende donderdag zullen weer leerlingen aanwezig zijn van het Ichthuscollege. Evenals vorige week zullen zij met een apart kraampje proberen zoveel mogelijk geld in te zamelen voor een klein, maar dringend project in de derde wereld. We schreven er al eerder over in deze krant: het doel is de installatie van een waterput. Een doei dus zonder geweld, een bron die wa ter meet geven dat niet besmet is. De vierde klas havo van het Ichthuscol lege strijdt daarvoor nu al enige tijd; onder leiding van één der laerkrach- ten. De bekende religieuze popgroep „New Hope” uit Amerika onderneemt thans een toernee van ongeveer twee maanden door Nederland. Het ensem ble bestaat ander meer uit Wally Itrich, Russel Davie en David Mad dox, allen studenten en geselecteerd uit de befaamde „Continental Sin gers”. De groep presenteert zich voor namelijk aan de jongeren met een programma van moderne, geestelijke muziek. Dit toernee wordt zaterdag 15 maart besloten met een godspel- concert in het Rotterdamse Ahoy- sporpaleis. Woensdag 12 februari treedt „New Hope” voor de IJmond op in de Ichtuskerk aan de Kompas straat in IJmuiden. Inlichtingen over toegangskaarten bij de heer C. Peters, Vondellaan 63, Beverwijk, telefoon 02510-27858. ^kruimels A: HEEMSKERK. Schietvereniging De Vrijheid heeft in de uitwedstrijd tegen schietvereniging Bergen verloren met 951 tegen 959 punten. De score voor De Vrijheid werd door H. Wouda met 98 punten, H. Tomas met 97 punten, H- Koper en J. Groeneveld met 95 punten bij elkaar geschoten. In de B-klasse was de topman J. van Vlaanderen met 96 punten. T. Lute scoorde 95 punten en J. Meijer 94 punten. Twee dagen later in de clubeompetitie waren de uitslagen: J. Groeneveld 99 punten, H. Nolten, H. Tomas, A. Schoehuis met 98 punten. B- klasse T. Lute 98 punten, J. Castricum 97 punten en C- Hoogewerf 96 punten. Tevens zal deze avond de nieuwe bus in gebruik worden genomen, waarvan de aankoop mogelijk werd door de in Velsen, Beverwijk, Heems kerk en Uitgeest gehouden collectes. De stichting „Invaliden Hulpverle ningsdienst” heeft voor gehandicapten een carnavalsavond georganiseerd, woensdag 5 februari te houden in gebouw „De Rank” aan de Koningin Wilhelminakade in IJmuiden. Muzi kale medewerking wordt verleend door het trio „The Old Timers” uit IJmuiden en het festijn begint om 19.45 uur. ver ik weet”. De huisartsen in Haarlemmermeer, Amstelveen, Uithoorn, Haarlemmerliede en Spaarnwoude hebben aangekondigd tot meer harde acties over te gaan. BEVERWIJK. Confectiebedrijf „Marylin” in de Groenelaan is failliet. Binnen veertien dagen wordt het bedrijf gesloten en komen er 50 personeelsleden op straat te staan. Onder de ontslagenen zijn 4 mannen. De vakbond is akkoord gegaan met het ontslag. Volgens bedrijfsleider Dekker, die na de dood van eigenaar Wouters de zaak heeft gerund, is de optrekking van de jeugdlonen naar het minimumloon een van de belangrijke oorzaken van het faillissement. „Onze orderportefeuille is redelijk vol, maar als we onze meisjes het minimumloon moeten betalen laat een fabrikant het afweten en gaat op zoek naar een confectiebedrijf, waar men goedkoper kan produceren en dan komt men gauw in België terecht”, al dus de heer Dekker. Donderdagmiddag, toen onze krant het bericht over de financiële zorgen van Brandweercommandant Jan de Jong en zijn spuitgasten verkochten loten. De opbrengst is bestemd voor een brandweermuseum. Daar kan een deel van het Velsense materieel wor den bijgezet. 20 uur: „De Am

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7