Velsense burgerij kan nieuw instructiebad bekijken Gitaarrecitals in Velser muziekschool VAK heeft nu een bestuur 18 Velseroord heeft verlanglijst Velsen voor B. en W. van 18 totfevishal 18 18 8 Kinderen gehoord over inbraken stand rli ier 98 O i BEWONERS KOZEN VOORLOPIG E HUURDERSCOMMISSIE Ben Cramer in uw 4 PLAATSELIJK NIEUWS WOENSDAG 5 FEBRUARI 1975 DAMESVOETBAL ALS VOORWEDSTRIJD BIJ TELSTAR MOCHT NIET (Van een onzer verslaggevers) Extra voorzieningen Burda-show voor lente en zomer VELSEN ik „Lachen geblazen” in Velsen VELSEN. Op de gemeentelijke voetbalvelden in Velsen mogen geen vrouwen voetballen. Dat ver bod is er niet om de vrouw een voudig achter te stellen bij de man die deze populaire sport beoefent, maar het betreft eerder een maat regel die genomen lijkt te zijn uit practische overwegingen. In deze gemeente heerst een schrijnend te kort aan velden en men wil zoveel mogelijk het extra gebruik daarvan beperken. Vandaar, dat damesvoet ballers op de Velsense groene mat ten niet welkom zijn; het veelge noemde Jaar van de Vrouw zal daar weinig aan kunnen verande ren. Aan verslingerd fFTTl Dtzlo 500 oude geveltjes - wat een sfeer MCes verpakt in 1 vierkante kikometen.... kat zie je tegenwoordig tocfL niet meer r narqenaanem Gemeentevelden in Velsen taboe (Van een onzer verslaggevers) voor voetballende vrouwen (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) OVERLEDEN: (Van een medewerker) de dinsdagmarkt werd Inzage in het bestek, Voorwaarde en aard van de nog te (ADVERTENTIE) IJMUIDEN Lj verder De huurderscommissie zal r 1 dona- in deze oernooi erdag 8 twee- cretari- id ver stelling is als Mole- gmees- Slager, IJMUIDEN. De bewoners van de renovatie wijk „Velseroord” hebben een voorlopige huurderscommissie opgericht. Duinkerken; Krasnoborsk, Voorts zijn er maandag 10 en dinsdag 11 februari nog gratis zwemuren voor de lagere schooljeugd, waar alleen van te voren bij de sporthal even een toegangs kaart voor dient te worden afgehaald. Dit kan tot en met zaterdag geschieden van 9 tot 17 uur. moeder en kind (zonder les): dinsdag, woensdag en zaterdag: 10 tot 11 uur; gehandicapten: zaterdag: uur; dames (met les) donderdag: half ne gen tot half 10; Het verlanglijstje aan de gemeente Velsen vermeldt: steeds op advies en medewerking mogen rekenen van de vier mannen die ook bij de oprichting behulpzaam waren. Ook het Wijkcomité Oud-IJmuiden heeft vol ledige steun en medewerking toegezegd voor de bewoners van Velseroord. GEBOREN EEN ZOON VAN: E. D. A. Jordaan-Vriesekoop, IJmui- den. Inspraak van de huurderscommissie bij de werkbesprekingen over Velser oord. GEBOREN EEN DOCHTER VAN: A. F. Croles-Tolsma, Santpoort; C. Sinjewel-Staa, IJmuiden; C. A. Sponse- lee-van Kaam, IJmuiden; H. J. Schacht- schabel-Nijland, IJmuiden; M. L. Arias Vasquez-Luis Hernandez, Haarlem. De nieuwe commissie in Velseroord wil als spreekbuis dienen tussen de wijk en de gemeente Velsen. Zij hoopt op een goede relatie met B. en W. en stelt zich op het standpunt geen actiegroep te willen zijn, doch slechts als bewoners betrokken te willen worden bij zaken die de buurt raken, „zodat eerder ontsta ne moeilijkheden niet meer zullen voor komen”. De tarieven zijn voor volwassenen 1.- en voor kinderen 0,75. Op de speciaal daarvoor bestemde uren kunnenmoeder en (ééèn) kind samen zwemmen voor 1,50. Er wordt dan geen les gegeven; de bedoeling van deze uren is de kleu ters begeleid door moeder, spelenderwijs aan het water te laten wennen. VELSEN-NOORD. Op een leden vergadering van de VAK, de Velsen- Noordse Activiteiten Commissie, is be sloten de vorig jaar opgerichte coördina tiecommissie om te zetten in een dage lijks bestuur. Dit ziet er als volgt uit: voorzitter W. Spruit, secretaris B. W. Wellink en penningmeester J. Huis in ’t Veld. Binnen het VAK zijn er ook plannèn om de kommissie om te zetten in een stichting. En Tineke: „Iedereen zegt altijd van die rare dingen over damesvoetbal. Wij zijn allebei getrouwd en dan schijnt het helemaal niet te kunnen. Nou, wij wil len gewoon lekker voetballen. Niet voor de show. We hoeven ook geen meiden waar een heleboel jongens achteraan zitten, welnee, gewoon lekker voetballen, niks bijzonders.” Twee damesvoetballers van V.S.V.: Lenze Korstanje (leidt zelf een pupillenelftal) en Tineke van de Pieterman, altijd goed voor een paar doelpunten. nagaan of er een mogelijkheid van con tinuïteit in zit.” De schoolzwemlessen beginnen woens dag 12 februari, terwijl van maandag 17 februari nu ook particulieren van het bad gebruik kunnen maken. Hoewel het instructiebad vooral voor de kinderen van de lagere scholen is bestemd, wordt het eveneens voor groepen en particulie ren opengesteld. Hiervoor geldt het vol gende rooster: particulieren (met les): maandag t.m. zaterdag: half 4 tot half zes; bejaarden: maandag en donderdag: 10 tot 11 uur; De vorige tarieven, voor zwemlessen bijvoorbeeld, zijn gelijk aan die van het Velserbad. vrij zwemmen: woensdag: half 3 tot half 4; zaterdag: half 9 tot half 10 en half 3 tot half 4. mensen, die om medische redenen moe ten zwemmen: woensdag en zaterdag: half 2 tot half 3; Dinsdag vertrokken: Venern, Bremen; Anita von Bargen, Solvesborg, IJmuiden; Berta Morgenroth, Dublin; Derwent Fisher, Plymouth; Muecke, Hamburg; Use Wulf, Falcon- De oprichters van de huurderscommis sie hebben bij hun prille activiteiten hulp en steun mogen ontvangen van de heren J. Heemskerk (bestuurslid van de Stichting Landelijk Ombudsteam Stads vernieuwing) Wildeman (oud CPN- raadslid in Amsterdam), D. Floor (CPN- bestuurder in Velsen) en P. Bos (PvdA- bestuurder in Velsen). Het bestuur van de voorlopige huur derscommissie „Velseroord” is als volgt samengesteld: Voorzitter Th. T. Jasper; 2e voorzitter J. T. Kiewiet; secretaresse mevrouw J. M. Engelhart; 2e secretares se mevrouw Dijkman; penningmeester J. Luster. Dan zijn er nog vier contactper sonen en is er tevens een klachtendienst ingesteld. Over dit laatste ontfermt zich mevrouw Jasper in de Zanderstraat 25. renoveren woningen; schilderwerk, stu kadoorswerk, metselwerk, timmerwerk en sanitaire werkzaamheden, Oplevering van gereedgekomen wo ningen in overleg met de huurderscom missie, „Ook al zou je meer velden hebben, de kleedkamersituatie is er niet naar. Je dient dan toch gescheiden kleedkamers te hebben, misschien is dat een achter haalde norm, maar daar zul je toch niet omheen kunnen. Verder zou er een anart organisatietje voor binnen de ver eniging voor moet komen. Dan moet je je ook af vragen in hoeverre er belang stelling is op de lange termijn. Die dames willen wel graag tegen een bal letje trappen, maar blijft dat ook zo? Wel zijn we voor de heren kort geleden met zaterdagvoetbal begonnen. Daar snelen nu twee elftallen competitie. Maar onder dames ligt dat allemaal toch anders, dacht ik. Er is bij ons twee keer om gevraagd. We staat er niet afwijzend tegenover, maar je wilt dan toch eerst Naar aanleiding van een aantal klachten en aanmerkingen van de bewoners op hun gerenoveerde woningen, werd in januari een vergadering belegd. Daar kwam men tot de oprichting van deze huurderscommissie, die de belangen van de Velseroorders wil behartigen. Onge veer tachtig bewoners woonden de ver gadering bij, zo schrijft het nieuw geko zen bestuur aan het Velsense college van B. en W„ dat middels een brief een verlanglijstje aanbiedt. burg; Arimeda, Noordzee, IJmuiden; Bourgogne, Hamburg; Markborg, Delfzijl; Gulf Fleet-7, Cont. PL; Teutonia, Kopen hagen; Vechtstroom, Hull; Cap Saray, Hamburg; Cartagena de Indias, Le Ha vre; Viking, Tymouth; Noordborg, Malmö, IJmuiden; Aat-V, Cork; Hyde- park, Gatesway: Michalis-K, Huil. J. de Looff, 81 jr., weduwnaar van W. A. Sijmons, IJmuiden; J. de Wilde, 64 jr., echtgenoot van A. G. Buding, IJmui den; G. Bierling, 81 jr., weduwe van C. A. H. van Olffen, IJmuiden; J. C. Schoonaard, 94 jr., weduwnaar van R. A. van der Dussen, Velsen-Zuid; W. A. de Vries, 73 jr., echtgenoot van A. de Vries, IJmuiden; B. A. van Rijn, 73 jr., Am sterdam; K. M. Hoogerduijn, 78 jr., we duwe van J. Gomes, Santpoort; N. Lui denga, 78 jr., weduwe van J. Bosch, IJmuiden; T. G. van Geldop, 78 jr., echtgenoot van S. A. Bulters, Santpoort. VELSEN. Maandag 27 februari wordt in Velsen het nieuwe instructie bad „Zeewijk” volledig in gebruik geno men, aan welke opening nog een periode van kennismaking zal voorafgaan. Op deze wijze zijn er tot en met vrijdag 7 februari kijkdagen voor de scholen, waarna zaterdag 8 en zaterdag 15 febru ari de inwoners van deze gemeente hier tussen 10 en 12 en 14 en 16 uur welkom zullen zijn. Tijdens de show, die twee uur en een kwartier duurt, zullen de getoonde mo dellen genummerd zijn. Dat nummer komt dan overeen met het nummer van het betreffende knippatroon. Belangstel lenden kunnen dan later in alle rust in de zaak in IJmuiden patroon en bijbeho rende stof kopen. Tijdens de show vindt geen verkoop plaats. De middagshow begint om 14.30 uur, ’s avonds wordt deze herhaald vanaf 20.00 uur. HaveifeSfiJOD VELSEN. De Velser kunstkring „Voor Allen” heeft voor vrijdag 7 febru ari de muzikale koldershow „Lachen ge blazen” naar Velsen gehaald. De show speelt in de Stadsschouwburg, waar Frans Vrolijk gastheer van de avond is. Medewerkers aan de show zijn Ben Cramer, Lydia Oosthoek (liedjes en sket ches), Don Williams (variété), de Berlu- sons (cascadeurs), het accordeonduo de Carelly’s en het bekende Cocktail Trio. Het trio Jan Karstens verzorgt de muzi kale begeleiding. „Lachen geblazen” begint om kwart over acht. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het bureau van de Velser Kunstkring en de bekende verkoopadressen in de IJ- mond, van 10.30 tot 12.30 uur. Tevens is de kassa van de schouwburg donderdag en vrijdag open van 11.30 tot 12.30 en vrijdagavond vanaf half acht; (tel. 02550- 15564). VELSEN. Vrijdagavond speelt de gitarist Tom Burmanje in de Velser Muziekschool. Dit recital wordt op vrijdag 21 maart gevolgd door een twee de gitaar-recital, dan met het befaamde trio Dick Visser (waarin Theo Krumeich docent muziekschool Velsen en Emile Hopman). En wat vinden de damesvoetballers er zelf Van? „Wij zijn er helemaal aan verslingerd,” zeggen Lenie Korstanje en Tineke van de Pieterman, twee cracks van VSV’s eerste dameselftal. „Absurd,” vindt Lenie het speelverbod op gemeen tevelden, „Ik wist er niets van.” Maar Tineke is er al langer van op de hoogte en knikt berustend. „Niks aan te doen, ze zeggen dat we de velden kapot trap pen. Bij VSV kan het wel, die heeft eigen velden.” Lenie Korstanje: „We voetballen al vier jaar met dames bij VSV en sinds drie jaar spelen we competitie. Maar iedereen vindt het toch wel gek. Van de Woensdag gearriveerd: Flipper, Le Havre, Beverwijk; Pieter Winsemius, Duinkerken; Rijnstroom, Harwich; Krasnoborsk, Leningrad; Queensland, Yokosuta; Arona, Helsinki: Jupiter, Lerwick, Emden; North Marchi oness, Antwerpen: Impala, Ipswich. De jonge gitarist Tom Burmanje geeft vrijdagavond een recital in de Velser Muziekschool. Aan de dinsdagmarkt werd aange voerd: 1550 kg tong 21 kisten tarbot en griet; 753 kisten kabeljauw 3278 kisten koolvis 124 kisten schelvis 229 kisten wijting 623 kisten schol 3 kisten schar 631 kisten diversen. Prijzen in guldens Per 1 kg grote tong 10,50-10,11; groot- middel tong 12,47-11,70; kleinmiddel tong 12,68-11,88; tong één 11,75-11,43; tong twee 10,59-10,29; ;tarbot 12,97-12,58; steur 13,99. Per 40 kg: tongschar 179 leng 66-49 lom 53-30 bot 17-16 kuit 44-31 ;lever 63-14; haai 88-41 schartong 59-44 poon tjes 63; tarbot 356-214 griet 237-168; ka beljauw één 72-53; kabeljauw twee 94- 59 kabeljauw drie 90-56 kabeljauw vier 82-55 kabeljauw vijf 94-45 koolvis één 43-37 koolvis twee 43-36, koolvis drie 45-35 koolvis vier 40-17, schelvis één 130-80 schelvis twee 120-94 schelvis drie 80-45 schelvis vier 57-40 schol één 42-39, 20; schol twee 59-44 schol drie 70-64; schol vier 71-65 wijting drie 68-34; wijting vier 31; hammen met kop 154- 110 hake één 294 hake twee 220-206 hake drie 162-132 hake vier 55; steen bolk 35-29 ham 292. De besommingen waren: Sch. 117 13.400, VL 73 29.000, VL 89 55.300, KW 44 26.400, KW 55 20.700, KW 135 31.Q00, KW 141, 39400, KW 144 29.700, HD 5 4.660, UK 218 2.220, WR 1 2.640, UK 6 en UK 186 4.940, VD 24 en VD 89 7.790,YE 25 en ZL 6 1.230. VELSEN. De Velser politie heeft twee jongens gehoord, die werden ver dacht van een aantal inbraken in de gemeente. De jongens, 12 en 15 jaar, hebben drie inbraken bekend. Onder meer een inbraak in de Duin- en Den nenschool. De al gerenoveerde woningen op een zo kort mogelijke termijn onder de tweede fase laten vallen. Dinsdag gearriveerd: Baltik, Oslo, Velsen; Dintelborg, R.dam, IJmuiden; Vechtstroom, Huil; Parkesgate, Rochester, IJmuiden; Tellus, Kemi; Tugro, Noordzee, IJmuiden; Com- tesse, Londen, IJmuiden; Murgash, Al meria; Maersk Fighter, Cont. Plat, IJ muiden; Erik, Liverpool; British Dart, FrederiksstadAreas, Hamburg; Jubilati on, R.dam; Frans- W. Londen; Tor Ang lia, Gotenborg; Saxsen Prince, Esbjerg; Fionia, Hull, IJmuiden; Frendo Spirit, Blyth; Provincia, Great Yarmouth; Christa Köncke, Antwerpen, IJmuiden. Beide concerten zijn georganiseerd door de Vereniging van gitaristen voor Nederland en België, „Constantijn Huy gens”. Een vereniging die zich tot doel heeft gesteld de gitaarmuziek, de „ech te”, meer in de belangstelling te brengen en die daarbij zoveel mogelijk jonge gitaristen de kans willen bieden als solist een uitvoering te geven. Tom Burmanje, die in 1974 zijn eind diploma solospel aan het Amsterdams Conservatorium behaalde, is nu docent aan het Conservatorium in Amsterdam en aan het Muzieklyceum. Vrijdagavond zal hij stukken spelen van Bach, Leo Brouwer, Benjamin Britten, S. L. Weiss, F. M. Torroba, J. Turina en A. Mudarra. Beide concerten worden gegeven in het gebouw van de Velser Muziekschool aan de Troelstraweg 20 in IJmuiden. Kaarten (twee gulden) zijn aan de zaal verkrijgbaar of kunnen telefonisch wor den besteld bij de Muziekschool (tel. 10694). Het concert begint om kwart over acht. Woensdag vertrokken: Kathy C, Bombay; Patras, Antwerpen; Monika Bos, Gothenburg; Eddystone, Londen; Victoriasand, Atlantic: Erik, Bremen; Comtesse, Rochester, IJmuiden; Dintelborg, Londonderry, IJmuiden. Hij licht zijn verzoek aan Velsen toe: „Het gaat er om dat de afdeling dames voetbal van de HVB een districtselftal moet samenstellen. Daar wilden we se lectiewedstrijden voor spelen. Nou wil den we met twee elftallen, die zijn samengesteld uit speelsters van diverse verenigingen daar zijn er ook bij uit de IJmond eens een voorwedstrijd spelen bij Telstar. Op het hoofdveld natuurlijk, dat lijkt me voor Telstar ook wel aantrekkelijk. Het ging ons niet om een bepaalde datum, dat mocht Telstar zelf bepalen. Ik heb gebeld met de heer Van der Lugt, maar het kon niet. In verband met de terreinennood niet. Maar als nou een Club als Stormvogels een aantal extra pupillenelftallen in schrijft, dan is daar geen bezwaar te gen.” De heer Kilsdonk meent dat er ook wel problemen zullen zijn in verband met de kleedaccommodatie, doch hij meent dat het laten spelen van een dameselftal toch wel in te passen moet zijn. A V hartstikke gezellig! Namens de Haarlemse Voetbal Bond nam kort geleden de heer M. Kilsdonk contact op met de afdeling Sport- en Jeugdzaken van de gemeente Velsen om de mogelijkheid te polsen twee dames- voetbalelftallen te laten spelen op Schoonenberg. Hij kreeg te horen dat damesvoetbal op gemeentelijke voetbal velden in Velsen niet was toegestaan. Schoonenberg behoort aan de gemeente, dus ging het feest niet door. De heer Kilsdonk: „Kijk, damesvoet bal, je kunt er van houden of niet, het is er nu eenmaal. Ik vind zo’n verbod wel een beetje vreemd. Het heeft na tuurlijk ook directe gevolgen voor de bestaande voetbalclubs in Velsen, wan neer hun elftallen op gemeentelijke vel den spelen. Dan kunnen zij nooit op damesvoetbal mikken, ook al is er wel belangstelling voor.” zwemmen in verenigingsverband: maandag en donderdag: half 7 tot half 8 ’s avonds; vrijdag: ahlf 7 tot 8 uur des avonds; week stond ik bij de slager en ik zei: „O, nee, ik moet ander vlees hebben, want ik moet morgen voetballen. Had je ze moeten zien kijken! O, zei er een, zeker hier om de hoek een balletje trappen hè. Nou, mooi niet, antwoordde ik, we hebben een volwaardig elftal en we spelen 22 competitiewedstrijden per seizoen. O!” „Toch is het voor een vereniging wel moeilijk, om met dames te beginnen,” zegt Lenie vol zelfkennis. „Er is een gezamenlijk douche en ze moeten erg rekening met ons houden. Er is ook een behoorlijk verloop. Bij VSV hébben we in ons èlftal nu wel een vaste kern van acht meisjes. Die komen elke week ze ker. Zelf ben ik helemaal gek van voetballen. Ik leidt ook al een pupillen elftal, hartstikke leuk.” Velsens ambtenaar sportzaken L. van der Lugt, die tevens de public relations voor ere-divisieclub Telstar voert, beves tigt zijn antwoord aan de heer Kilsdonk. Over damesvoetbal zegt hij: „Het eist allemaal extra voorzieningen. De kleed accommodatie is er inderdaad niet op ingericht. De basis is twee kleedkamers per veld. Als de dames gelijk met de heren willen voetballen, dan is dat niet mogelijk. Er moeten altijd twee elftallen in één kleedkamer zitten, het elftal dat komt en dat wat zojuist gespeeld heeft. Dan moet er eigenlijk een vrouwelijke scheidsrechter zijn en ook de scheids- rechtersaccommodatie is daar niet op berekend. Maar het belangrijkste is wel dat er een enorm tekort aan voetbalvel den is. Stelregel is: per veld zes teams, exclusief de pupillen. Die spelen maar tweemaal twintig minuten. Trouwens de verenigingen houden het zelf ook af.” Een vereniging die het duidelijk niet heeft afgehouden in Velsen, is VSV die eigen velden bespeelt. Vier jaar geleden ging daar een eerste elftal damesvoetbal van start en na een kleine onderbreking draaien er nu twee elftallen mee in de competitie. Spitsspeelster Tineke van de Pieterman van VSV speelt ook in het districtselftal van de HVB. De secreta resse damesvoetbal van VSV is mevrouw T. Hoekstra. Over het „dames-verbod” zegt zij: „Ja, dat hoorde ik laatst ook. De dames zouden het gras kapot trap pen. nou. ze trappen ongeveer net zo hard als de junioren. Ik denk altijd maar: als er een wil is, is er een weg. Bij ons voetballen nu 24 meisjes en ze zijn reuze enthousiast. Ze worden ge traind door een eerste elftal-speler. We willen trouwens best naar een derde elftal. Wie zich daarvoor wil aanmelden kan mij thuis na zes uur bellen (tel. 023-376251). Het is bij ons allemaal goed verzorgd. We hebben een vrouwelijke leidster en de VSV-dames zijn trouwens wel behoorlijk bevoorrecht, want er gaat altijd een gediplomeerd EHBO-verzorg- ster mee.” De damesvoetbalvejeniging Stormvo gels, die op gemeentevelden speelt, heeft ook al eens aan damesvoetbal gedacht. Voorzitter Jos de Waard beaamt dat: „Ja. daar is wel belangstelling voor, maar op praktische gronden hebben we nee moeten zeggen. We hebben al 54 elftallen en maar drie velden. Dat geeft zodanige problemen, daar kom je dan moeilijk uit.” Hij zegt het bezwaar dat er van ge meentewege zou bestaan niet te kennen, maar voert aan dat het bij Stormvogels nu eenmaal onmogelijk is, omdat er geen ruimte voor is met 54 elftallen. VELSEN In het cultureel centrum De Schouw in Velsen-Noord wordt op zaterdag 8 februari de Burda modeshow gehouden. Zes beroepsmannequins zullen er de resultaten tonen die de vrouw kan behalen door gebruik te maken van Burda knippatronen. Getoond zullen worden de voorj aars- en zomermodellen. Een en ander staat onder auspiciën van De Stoffenspecialist dat gevestigd is aan de Kennemerlaan in IJmuiden. 11 tot 12 'Mn

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5