voor de eigen medewerkers Laatste eer voor Piet Franse Politie Beverwijk krijgt portofoonnet Vierde lid jeugdbende gepakt „De Mei” organiseert cursus v. ii I1 Ito' COLLEGE KOMT NU MET VOORSTEL AAN DE RAAD Uitslagen B k Beverwijkse h Damclub Win een abonnee voor Umuider Cou rant of Beverwijkse Courant EEN GEMAKKELIJKE OPGAVE Bon o Cf 4 IJ VELSEN-IJMUIDEN TON KREDIET VOOR HET KORPS BEVERWIJK „V 7 V D DONDERDAG 6 FEBRUARI 1975 PLAATSELIJK NIEUWS (Van een onzer verslaggevers) Luxor 4. k 4 =- r bec de zou ver City DE DUITSE sex-filmindustrie gaat nog steeds onverdroten voort met haar valse voorlichting over de folklore van het aan natuurschoon zo rijke Tirol. Op deze wijze wordt immers in een schier ononderbro ken serie kluchten volkomen ten onrechte de indruk gewekt, als zouden vakantiegangers in deze landstreek voortdurend worden op gewacht door frivool-hitstige jonge dames, die er naar hunkeren poten te mannen onmiddellijk terwille te zijn. En dan te weten dat hier op het platteland meestal uitsluitend oude vrouwtjes met hoofddoekjes kunnen worden waargenomen, die zich kuis en vroom met het hoeden van koeien en ganzen onledig hou den. ïfe: t BEVERWIJK Het college heeft het verzoek van een Bever wijkse industrieel om in de niet meer in gebruik zijnde gashouder een handelscentrum te stichten nu definitief naast zich neergelegd. Burgemeester en Wethouders had den al voordat de brief van de Beverwijker binnenkwam laten Stadsschouwburg >:>- - - Ss Einde van gashouder nadert Films to (fe T (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) O Beverwijkse Courant. op Umuider Courant weten, dat sloop van de gashouder onvermijdelijk was. Krijgt Uw buurman Umuider Courant/Beverwijkse Courant nog niet in de bus? Vertel hem dan dat elk van deze kranten beter is dan een verre vriend! Kennen Uw kennissen de grootste nieuwsbrengers van de Regio nog niet? Doe daar dan iets aan! Is Uw zoon pas getrouwd en dus het huis uit? Zorg dan dat hij Umuider Courant/Beverwijkse Courant in huis krijgt! Kortom: Geef ’t niet op voordat U een nieuwe abonnee heeft opgegeven! Wij van onze kant zijn niet kinderachtig: U ontvangt maar liefst twee geschenken; een kaartspel $n eyi asbak! BEVERWIJK. B. en W. willen een kwart ton uittrekken voor het maken van een portofoonnet met 12 portofoons. De politie gebruikte in bepaalde gevallen portofoons van de BB. Van die zijde is meegedeeld, dat de politie niet onder alle omstandigheden op deze portofoons, die de onderlinge communicatie tussen diverse politieposten in en buiten de stad versnelt, kan rekenen. B. en W. vonden dat een onhoudbare situatie en besloten zelf portofoons aan te schaffen. Kosten 75 mille. De jongeman die door de politie nu ook als bendelid is ontmaskerd, zou aan vijfentwintig van de ruim dertieg kra ken hebben meegewerkt. Oof in deze zaak nog meer aanhoudingen zullen vol gen, wilde de politie niet meedelen. Het onderzoek wordt in elk geval voortgezet. i slie var aar ner een ver een WO' var I eer Sar der dee aar 1 wo de last var tijd Vel nie ov< das dei liet we: ing E gev poe aar kin tin; boe gur ops E me: kee uit: I ver tec dri zijr •ar dez I av< Inv mo; lan zeil tot: naa ger E car lan I hei da; No pei on; get B. die de dri vei Vo Ve I BEVERWIJK. Met de aanhouding van een 17-jarige Beverwijker heeft de politie gisteren het vierde lid van een jeugdige inbrekersbende in de kraag ge grepen, die inmiddels hebben bekend vierendertig inbraken in Beverwijk en omgeving te hebben gepleegd. UITERAARD HEEFT De la Parra ook voor deze film weer enkele erotische pijlen op zijn boog gespannen, want een der figuren (Albert) heeft van zijn afge sloten kamertje uit via een gat in de muur een onbelemmerd uitzicht op het IN DIT THEATER zal van heden- tot en met woensdagavond Pirn de la Par ra’s nieuwste Nederlandse film worden vertoond, waar door hem een uitzonder lijk lange titel aan werd meegegeven. De film heet: „Mijn nachten met Susan, Olga, Albert, Julie, Piet en Sandra”, nogal intrigerend dus. In ieder geval wordt hiermee een ongewone misdaad film aangekondigd, waarvoor het Hol landse landschap met zee, dijken en laag gelegen achterland functioneel door de camera van Maro Felperlaan werd be keken. IN DIT WEEKPROGRAMMA wordt tenslotte voor de matinee van zondag de reprise aangekondigd van „De Apenpla neet, de bekende science-fiction, waar door Charlton Heston en Kim Hunter goede rollen in worden gespeeld. De stand aan de top van de ranglijkst, de eerste vijf van de 27 gegadigden is: 1. A. J. Diemeer, 2. J. Diemeer, 3. C. Nijman. 4. .1. Graansta, 5. H. A. Staal. Een tafereeltje uit de nieuwe Duitse sex-klucht, waar de frivole titel „Gejodel onder Tiroler rokjes” voor werd bedacht (City-Velsen). Velen hebben gisteren in een snijdende koude Piet Franse naar zijn laatste rust plaats op de r.-k. begraafplaats aan de Vergierdeweg in Haarlem-Noord ge bracht. Aan de begrafenis was een rouw dienst voorafgegaan in de kerk van Onze Lieve Vrouwe van de Zeven Smarten in Haarlem. Onder de aanwezigen in de rouwstoet bevonden zich naast vele ver tegenwoordigers van pers en radio het voltallige Brandpunt-team van redac teuren en technici, alsmede medewerkers aan de Van Speykshow. Piet Franse over leed vrijdagavond op 53-jarige leeftijd. Hij werkte bij de KRO als regisseur en was nauw verbonden aan produkties van het nieuwsmagazine Brandpunt en de Van Speykshow. Daarnaast vulde hij in onze bladen een kolom over Hilversumse achtergrondfeiten onder het pseudoniem F. M. Buysman. waarin de diverse expressievormen en handenarbeid centraal komen te staan, en twee theorieavonden over werken met kinderen, groepswerk, begeleiding en de rol van de medewerker in een kindergroep. Een psycholoog is uitgeno digd om deze Mel-medewerkers iets meer te vertellen over de verschillende leeftijdsfases van een kind.' Begin volgende week zullen staf en medewerkers van De Mei weer ideeën gaan ontwikkelen over de inhoud van de activiteiten tijdens de paasvakantie en de extra schoolweekvakantie, die op be vrijdingsdag, 5 mei, begint. De culturele stichting De Velser Gemeenschap heeft de Velsen-Noordse Aktiviteiten Kommis sie gevraagd de viering van bevrijdings dag op zich te nemen. De uitslagen waren: A. v. SonS. Toxopeus 2-0, J DiemeerJ. Graanstra 1-1, A. J. DiemeerH. de Groot 2-0, B. BeentjesP. de Munk 2-0, L. vxl. Mey H. Nijman 1-1, H. A. StaalR. Adelaar 1-1, C. NijmanS. Lipps 2-0, N. Ade laarJ. Visser 2-0, D.v. AsJ. V.D. Does Na berichten in de plaatselijke pers over die sloop ontvouwde de Beverwijk se industrieel zijn handelcentrumpïan, maar wethouder Kaebisch liet toen al weten, dat de mantelconstructie niet sterk genoeg was om in de gashouder een aantal verdiepingen te bouwen. Naam nieuwe abonneei_ A d res Woonplaats Na de proefperiode (14 dagen) wil hij/zij een maandabonnement kwartaalabonnement De geschenken gelieve u te zenden aan: Naam Adres Woonplaats (Deze bon invullen en in open envelop, zonder postzegel, zenden aan NjJmuider Courant/Beverwijkse Courant, Antwoordnummer 416, Haarlem.) Nu dan is het college met een raads voorstel gekomen om de gashouder te slopen: het definitieve einde van een paden en kan worden ingezet voor kleine verkeerscontroles in de binnen stad. De commissaris van politie heeft het college ook verzocht drie mobilofoons te mogen aanschaffen, één bestemd voor inbouw in de aan te schaffen Landrover en twee ter vervanging van twee mobi lofoons, daterend uit 1966 en 1967. Deze toestellen zijn dermate verouderd, dat onderdelen bijna niet meer beschikbaar zijn. Kosten f 10.500,-. Tenslotte wenst het korps een nieuw vergrotingsapparaat. De prijs bedraagt f 5545,— VELSEN-NOORD. Het buurtcentrum De Mei wil ruimere aandacht gaan be steden aan de praktische en theoretische vorming van haar medewerkers, die de staf bijstaan in de organisatie van de kindervakantie-activiteiten. Het buurt huis beschikt nu over een vaste groep van ongeveer twintig jongeren tussen de vijftien en twintig jaar, die assisteren in de paas-, herfst-, kerst- en grote vakan tie en helpen bij de festiviteiten van bijvoorbeeld koninginnedag. Voor deze ploeg wil men nu vijf vormingsavonden organiseren. Financieel betekent het slopen van de ijzeren reus voor Beverwijk ook een meevaller, want het steeds terugkerende grote bedrag aan onderhoudskosten ver valt nu. De begroting zal echter voorlo pig nog wel moeien worden belast met de jaarlijkse afschrijving van de gashou der. BEVERWIJK. In de onderlinge competitie van de Beverwijkse damclub, kwam de aanvoerder van de ranglijst, A. J. Diemeer, in zijn partij tegen De Groot goed weg. Hoewel veel meer dan een remise er eigenlijk niet inzat, maak te De Groot in het eindspel een fatale foutzet waardoor koploper Diemeer met de winsth gaan strijken. De Groot zakte hierdoor af van de derde naar een ge deelde tiende plaats. De raad,' die donderdagavond 13 febru ari vergadert, krijgt nog meer voorstel len, die betrekking hebben op politionele zaken. Zo wil het college de politiepos ten in Wijk aan Zee uitrusten met een tweedehands Landrover, die dienst kan doen op het strand en tevens worden gebruikt voor het wegslepen van auto’s en autowrakken in heel Beverwijk. Met de aankoop is ongeveer f8000,- gemoeid. Voorts wil het gemeentebestuur het korps van een bromfiets voorzien, waar mee kan worden gepatrouilleerd op fiets- stalen reus, die sinds vele jaren het stadsbeeld van Beverwijk beheerst. De gashouder heeft een inhoud van 80.000 m3 gas. De gemiddelde gasomzet per dag wordt voor dit jaar geraamd op 360.000 m3. In de winter kan de totale gasomzet per dag zelfs oplopen tot 1 miljoen m3. Het hebben van een reser ve- voorraad van 80.000 m3 heeft dan ook weinig praktische waarde, zo menen B. en W Nadat er geen gas meer in de gashou der stroomde heeft het oude en nieuwe college naarstig naar een alternatief ge bruik gezocht. Er is met diverse belang- doen en laten van enige losgeslagen meisjes en ook Anton (Hans van der Gragt) laat zich in dit opzicht niet onbetuigd, wanneer hij Susan in de gedaante van Willeke van Ammelrooy ontmoet. Maar hoogst opmerkelijk in deze film is de knappe en complete creatie van Nelly Frijda, die van Gekke Piet een aandoenlijk-tragische creatie wist te maken. Als middelpunt van een explosieve situatie, welke voor het pu bliek bedacht, maar toch wel onderhou dend divertissement zal betekenen. t stellenden overleg gepleegd, maar ner gens vond men perspectieven, die een nuttig gebruik van de gashouder zouden kunnen inhouden. Men dacht hierbij aan het plaatsen van een antennebordes en schakelcentrum voor kabeltelevisie of een gebruik als sporthal. Dit medewerkersproject, dat geleid wordt door de stafleden Heninie Duin dam en Wim Spruit, bestaat uit een praktisch gedeelte van drie avonden, Jaap Diemer blijft zijn grote broer goed volgen op de 2e plaats. Het zag er naar uit dat titelhouder Graanstra het zou gaan verliezen, maar Jaap wilde het in het eindspel wat al te vlug doen. Tot een puntenverdeling kwamen ook: v. As, v. d. Mey en Staal tegen resp. v. d. Does, H. Nijman en R. Adelaar. Kees Nijman klom op naar de 3e plaats door het van Lippes te winnen. De vechtjassen De Munk en Toxopeus moesten het afleggen tegen Beentjes en v. Son. Ook de oudgediende Visser kon het tegen voorzitter Adelaar niet klaren, maar niet dan na goede tegenstand. i HIERMEE IS DAN tevens zo ongeveer de inhoud aangegeven van het nieuwste produkt in dit genre, dat als „Gejodel onder Tiroler rokjes” van heden- tot en met woensdagavond in City in vertoning zal worden gebracht. Met als centrale figuur een zekere wufte Heidi, die het lichamelijk allerminst aan attracties ontbreekt. In ieder geval leverde zij een schrijver van de traditionele reclame slogans voldoende inspiratie op voor de volgende kreupelrijmen: „In de Alpen wei, liggen de vrouwtjes zij aan zij”, en „Wellustige reisjes van ontuchtige meis jes, op Tiroler wijsjes”. En voor het geval de bioscoopbezoeker door deze aanbevelingen nog te weinig tot het kopen van een toegangskaartje mocht zijn opgewarmd, wordt hier ten over vloede de briljante slagzin „Als in Tirol gejodeld wordt, springen de bloesjes open!” maar aan toegevoegd. VOOR DE MATINEE van zondag wordt het dan met „De kolos van Rome” weer over een geheel andere boeg ge gooid. Het is een spectaculaire historie uit de tijd van de Etrusken, waar de stoere Gordon Scott een van zijn mar kante vechtersrollen in mag vertolken- DE BETREKKELIJK kort geleden overleden Chinese karateheld Bruce Lee kan nu zaterdag- en zondagavond in de Velsense Stadsschouwburg nog eens worden bekeken in de knokfilm „In de klauwen van de draak”. Het is mede aan deze acteur te danken geweest dat zijn genre bij een groot deel van het publiek zo populair is geworden. Ook dit was namelijk een produktie waarin de nodi ge „spetters, spaanders en stukken” val len, zodat de liefhebbers van een aantal stevige knokpartijen volledig aan hun trekken zullen komen. ONDERWIJL DRAAIT in de matinee van zondag een charmante film met de lange titel „Hoogtepunten uit vijftig jaar Disney-tekenfilms”. Hetgeen een blij weerzien betekent van nog altijd popu laire figuren als Mickey Mouse, Goofy, Pluto en Donald Duck.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 4