s Bij Hoogovens in laatste tien jaar constante daling aantal ongevallen HONDERD INVALIDEN VIERDEN CARNAVAL Tekening van Richard Snoek goed voor een hoofdprijs COC opent eigen huis houtzagerij to (fe vishal uitbreiden Hoogovens wil schakelstation Bezwaren tegen lawaai van I plaatsei.uk nieuws 'S o 5 4 OVER VERLEDEN EN TOEKOMST Ongewenst bezoek in IJmuiden en Santpoort Comité Stadsfeesten De KONINCK Antwerpen LANDELIJKE WEDSTRIJD VAN KINDERPOSTZEGELCOMITE SCHEIDSRECHTERS VIEREN CARNAVAL Café „DE HALVE MAAN” „VEILIGHEIDSAPPEL 1975” vraagt tien mille Wasserij DUYN iL DONDERDAG Wenskaarten f. V - IJMUIDEN (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) wanneer Donderdag vertrokken: Hega Smits, Poole, IJmuiden. Schouw een expositie aangebracht waar men op diverse plaatsen dia’s kon zien, in diverse afdelingen genomen, en ken nis kon nemen van diverse typen veilig- heidsbrillen. VELSEN. Hoogovens heeft bij Ge deputeerde Staten een verzoek ingediend voor een Hinderwetvergunning. De ver gunning is voor de uitbreiding van het bestaande 50kV-schakelstation (ten zuid en van het medische centrum) met een 150 kV-transformator. Op woensdag 19 februari zal om 11 uur een hoorzitting zijn op het stadhuis in Velsen, waar mondelinge bezwaren kunnen worden ingediend en waar de ingediende schriftelijke bezwaren mon deling kunnen worden toegelicht. Alleen zij die deze laatstgenoemde procedure volgen, zijn gerechtigd tot beroep. hetgeen in 1966 opliep tot 6,8. Vanaf 1966 trad een constante daling in tot 4,2 in 1970, waarna de daling tot stilstand kwam. Pas het afgelopen jaar werd dit stationaire beeld doorbroken en daalde het getal tot 4 per honderd, die een of meer dagen werk verzuimden door een ongeval. Woensdag gearriveerd: Grille, Bremen; Modena, Middel.zee, Zaandam; Ulla Dorte, Londen; Sea Tha- men, Southampton: Export Paltniot, Bal timore; Hega Smits, Boulogne, IJmuiden; Lydia Lancoust, Hamburg; Antiparos, Hamburg; Veulla. Hamburg; Ursa, Roe- kesti: Fridel, Londen, IJmuiden; Seeland, Dordrecht. Uit handen van voorzitter Glaudemans kreeg prijswinnaar Richard Snoek vanmorgen een set verfpotjes tijdens een bijeenkomst met een delegatie van het schoolbestuur en het onderwijzend personeel. en tan, <en ing een no- iets nde en een de en be- •eie :eft üs- gs- •dt de la- iar ;er en Ier iet de oy in ste ke tie en >u- u- STOER, MOUTIG, BITTER Als variant op ons pilsje zal een Belgisch pilsje zeker smaken. En om bier te waarderen hoeft u echt niet te smachten van de dorst. Het Belgisch bier iaat zich drinken als een heerlijke drank. Drink eens een glas van dit bier in Hagelingerweg 36 Santpoort IJMUIDEN. Voor Richard Snoek van de Claraschool in IJmuiden was het gisteren, en ook nog een beetje vandaag, groot feest. Deze leerling van de tweede klas, is een van de zes kinderen in Nederland, die een hoofdprijs heeft ge wonnen met een tekenwedstrijd van het Nederlands comité voor kinderpostzegels. Woensdag ging hij met zijn ouders en klasse-onderwijzeres mevrouw Mertens naar Arnhem op zijn prijs, een nieuwe fiets, in ontvangst te nemen en tijdens de ochtendpauze vanmorgen kwam een delegatie van het schoolbestuur Richard een heerlijke taart aanbieden. VELSEN. „Als de zomer net zo rot wordt als verleden jaar en we houden de ramen dicht, dan hebben we geen last van het lawaai”, sprak een buurman van B.V. Haarlems Hardhout woensdag tijdens een hinderwet-hoorzitting op het Velsense stadhuis. Die zomer kon hij niet in de hand houden, met de lawaai overlast wil hij dat wel proberen. Van daar dat hij tot een groepje omwonen den behoorde, dat bezwaren kwam toe lichten, die in het kader van de hinder wet tegen het Haarlemse bedrijf waren ingebracht. Ir. de Jonge herdacht in zijn rede de zeven slachtoffers van een dodelijk on geval in het afgelopen jaar. Hij zei echter, dat men zich niet door dit soort ernstige ongevallen moet laten ontmoe digen, omdat anderzijds is gebleken, dat de inspanningen voor de veiligheid dui delijke vruchten afwerpen. Binnen de ijzer- en staalindustrie van de Europese Gemeenschap is het aantal ongevallen de laatste jaren duidelijk toegenomen met uitzondering van Nederland, waar een constante daling is opgetreden. Dieper ging ir. De Jonge in op het werkverzuim door ongevallen. In 1964 was dat 6,5 man per honderd per jaar, Directeur produktie jhr. ir. B. de Jonge tijdens zijn toespraak bij het Veiligheidsappèl van Hoogovens. Woensdag vertrokken: Jemrix, Whitby, IJmuiden; Fionia, Odense, IJmuiden; Mercurius, Dundee, IJmuiden; Jubilation, Great Yarmouth: Rijnstroom, Harwich; Christiana Schul te, Manchester; Georgos Roussos, Swan sea; Tor Anglia, Gothenburg; Schelde- borg, Delfzijl; Stirling Brigg, Cont.plat; Wadai, Hamburg; Provincia, Great Yar mouth: Embla, Antwerpen; Tellus, Kot- ka; Sinaloa, Kopenhagen; Arona, Rotter- Het carnavalsgebeuren vangt om 20 uur aan. Muzikale medewerking wordt verleend door het dans-, show- en car- navalsorkest „De Wippers”. Voor het fraaiste kostuum wordt een prijsje uit geloofd. IJMOND. In de KIC-kantine te Velsen-noord belegt de scheidsrechters- vereniging „IJmond” vrijdagavond een carnavalsavond voor leden, donateurs, introducées en alle anderen, die de vere niging een goed hart toedragen. HAARLEM. De werkgroep COC- Haarlem en omstreken zal zaterdagmid dag 8 februari de eigen ruimte aan de Gedempte Oude Gracht 24 in gebruik nemen. Gedurende enkele weken is ij verig vertimmerd en verbouwd, nu kan het COC vereniging tot integratie van homosexual! .eit de deuren officieel openzetten. Daarmee heeft de werkgroep na twee jaar definitief onderdak gevon den. Eeninformele bijeenkomst die om 15 uur begint en tenminste tot zes uur zal duren omlijst de opening. Honderd invaliden hebben dinsdag avond in „De Rank” carnaval gevierd. De Invaliden Hulp Dienst (IHD) heeft dat mogelijk gemaakt. Mensen in rolstoelen, langdurige zieken, allemaal patiënten die zelf niet meer kunnen lopen en die met totaal 54 auto’s door vele vrijwilligers naar De Rank en naar huis waren gereden. Een extra feestelijk aspect kreeg deze carnavalsavond, omdat de nieuwe ambu lance van de IHD, bekostigd van de Ir. de Jonge wees er wel op, dat het steeds moeilijker wordt om wat betreft de veiligheid verdere verbeteringen aan te brengen. Hij meende, dat de verhoog de veiligheid te danken was aan het bevorderen van de ordelijkheid in de fabrieken, aan de gerichte veiligheidsac- ties en aan de zogenaamde vijf minuten praatjes, waarin praktische veiligheids- punten aan de orde gesteld kunnen worden. Het systeem van vergunningen voor werkzaamheden met een extra risi co heeft ertoe geüeid, dat er bij deze werkzaamheden fct nog toe nooit een ernstig ongeval heeft plaatsgehad. Nieu we maatregelen, die de laatste jaren getroffen zijn, behelsden het verplicht stellen van een veiligheidsprogramma per afdeling en het signaleren van on veilige situaties door- middel van een „gele kaart”. Bij alle nieuwe fabrieken en installaties wordt zoveel mogelijk rekening gehouden met de laatste stand van de veiligheidstechniek en ook de bestaande installaties worden bij grote reparaties zoveel mogelijk aangepast aan de nieuwste ontwikkelingen. Aan de hand van dia’s liet ir. B. de Jonge zien, welke technische verbeterin- In een terugblik op de ontwikkeling van het veiligheisdwerk bij Hoogovens stelde ir. B. de Jonge, dat bij Hoogovens sinds 1964 een constante daling van het aantal ongevallen is opgetreden, ook al zijn de resultaten van het veiligheids- werk van jaar tot jaar niet spectaculair te noemen. In 1964 waren 65 van de honderd man personeel op de een of andere wijze bij een ongeval betrokken en in 1974 waren het er nog maar 18,4 op de honderd. Ook het verzuim ten gevolge van een ongeval liep in de tien jaar veiligheidswerk terug van 6,5 man op de honderd naar 4 op de honderd. IJMUIDEN. Tijdens het „Veilig- heidsappèl 1975” van Hoogovens, woens dag gehouden in De Schouw in Velsen- Noord, is bij een terugblik op de afgelo pen tien jaar vastgesteld, dat het aantal ongevallen in het bedrijf constant is gedaald. De directeur produktie jhr. ir. B. de Jonge ging hier in zijn toespraak dieper op in en behandelde niet alleen de veiligheid in de fabrieken en be drijfsgebouwen, maar ook de verkeers veiligheid op het terrein van Hoogovens. Voorts was er ter gelegenheid van dit Veiligheidsappèl in de hal van De Donderdag gearriveerd: Gulf Rambler, Cont.plat; Choctaw, Cont.plat; Canis, Bergen; Aurora, Ter- neuzen, Koog a.d.Zaan; Ivybank, Rotter dam; Christiane Bol ten, Antwerpen; Oti River, Rotterdam; Pratita, Antwerpen: Arquero, La Pallice. HavataMfiaa BEVERWIJK. De Stchting Comté Stadsfeesten heeft al een voorlopig pro gramma samen gesteld voor de viering van bevrijdingsdag op 5 mei. De kosten worden geraamd op 16.900. De Stich ting staat uit eigen middelen 6500 beschikbaar en klopt bij de gemeente om de resterende gelden aan. B. en W. stellen de raad voor aan dit verzoek gevolg te geven. opbrengsten van in Velsen, Beverwijk en Heemskerk gehouden collectes, officieel in gebruik werd genomen. De ceremonie werd verricht door mevrouw C. Tafijn zie inzet), die, al 27 jaar bedlegerig, vaste klant is van de hulpdienst. De nieuwe ambulance waarmee het wagenbezit van de IHD nu is uitgebreid bevat ruimte voor twee brancardbedden en zes plaatsen voor rolstoelen. Een aanwinst die de vervoersproblemen van het IHD een eind heeft opgelost- Al met al een extra reden voor een feestelijk carnaval, waarbij het Trio The Old Ti mers voor de juiste sfeer zorgde. AMSTERDAMSEVAART 20 haarlem - tel. 322462 Aan de woensdagmarkt werd aange voerd: 1350 kg tong; 30 kisten tarbot en griet; 1342 kisten kabeljauw; 775 kisten kool vis; 30 kisten schelvis; 532 kisten wijting; 61 kisten schar; 396 kisten schol; 59 kisten haring; 296 kisten diver sen. PRIJZEN IN GULDENS Per 1 kg: grote tong 10,38-9,46; groot- middel tong 13,11-12,62; kleinmiddel tong 13,32-12,81; tong één 12,36-11,92; tong twee 10,72-10,10; tarbot 13,49-12,82. Per 40 kg: lom 30; Leng 60; poontjes 60; lever 70-60; steenbolk 40-27; tarbot 480-215; griet 228-160; kabeljauw één 63-48; kabeljauw twee 81-57; kabeljauw drie 81-56; kabeljauw vier 81-56; kabel jauw vijf 74-37; blanke koolvis 92; kool- vis één 46-41; koolvis twee 46-32; kool vis drie 48-43; koolvis vier 38-35; schel vis één 124; schelvis twee 88-70; schelvis vier 30; schol één 43-39; schol twee 59-48; schol drie 65-54; schol vier 80-67; wijting drie 53-30;h haring twee 42-35; schar 79-39; bot 17-16; tongschar 204- 168; ham 120. DE BESOMMINGEN WAREN KW 170 ƒ42.400, SCH 123 ƒ4.860, GO 26 11.300, GO 36 10.300, UK 218 4.640, VD 6 20.900, VD 25 1.960, WR 226 ƒ25.200, IJM 18 ƒ620, UK 7 en UK 159 7.930, UK 17 en UK 56 8.040, UK 23 en UK 48 ƒ8.940, UK 135 en UK 145 8.000, UK 200 en UK 234 ƒ2.470, UK 208 en UK 236 f 12.800, VD 19 en VD 73 8.200, VD 24 en VD 89 2.370, YE 25 en ZL 6 1.410. VELSEN. Terwijl dé bewoners sliepen, is een onbekende in de nacht van dinsdag op woensdag hun woning aan de Nachtegaallaan in IJmuiden bin nengeslopen. Uit een portemonnee, die in een aan de kapstok hangende tas zat, verdween 30, uit een jaszak 15 en uit een andere portemonnee, die in de woonkamer was opgeborgen een bedrag van 50. In dezelfde nacht is er ingebroken in een won'ing aan d'e Antillenstraat in Santpoort-Noord. Kasten en laden wer den doorzocht en de inhoud werd ge- deeldelijk over de vloer uitgespreid. Een aantal sieraden wordt vermist. dam; Pierre Vieljeux, Duinkeren; Faien ce, Londen; Titan Service, Cont.plat, IJ muiden; Areas, Rotterdam; Venezuela, Zeebrugge; Main Lloyd, Djakarta; Trans W, Avonmouth; North Marchio ness, Sheerness; Prahova, Constanza; Wespe, Bremen; Pieter Winsemius, St. Nazaire; Ethel Everhard, Cardiff; Sea- thames, Rotterdam; Grille, Hamburg; Export Patriot, Felixtowe; Holsatia, Hamburg- De tekenwedstrijd was door het Ne derlands comité voor kinderpostzegels georganiseerd om het 50 jarig jubileum te vieren. Alle basisscholen konden deel nemen en ook in dé Claraschool is in september heel wat afgetekend door de leerlingen- Totaal zijn er in ons land door de schooljeugd 120.000 tekeningen bij de jury ingeleverd. Richard Snoek bleek een van de zes hoofdprijswinnaars te zijn, maar het geheim was zo goed bewaard, dat hij gisteren pas hoorde, waarom hij met zijn ouders en zijn „juf” naar Arnhem toe mocht. In het Gemeente Museum van Arn hem reikte Pierre Jansen aan de zes hoofdprijswinnaars de prijzen uit. Voor de scholen waarop die winnaars zaten, was er bovendien een bedrag van 250,- voor de aanschaf van materiaal voor de expressievakken. Er is zelfs een kans, dat de tekening van Richard op een van de volgende series wenskaarten van de Nederlands comité voor kinderpostzegels te zien zal zijn, want van een aantal tekeningen, die daarvoor geschikt zijn, zullen wenskaarten gemaakt worden. Met de huldiging gisteren was er voor Richard nog geen einde aan de feeste lijkheden gekomen, want vanmorgen trad in de pauze een delegatie van het schoolbestuur aan om de jonge prijswin naar nog eens extra te verrassen met een grote taart. Haarlems Hardhout B.V- heeft zich gevestigd aan de Rijksweg 341 te Sant poort. Het bedrijf heeft een vergunning aangevraagd tot het oprichten, inwer king brengen en houden, van een inrich ting voor machinale verwerking van boomstammen tot brandhout. Een ver gunning die tevens dient te gelden voor opslag daarvan. De bezwaren die waren binnengeko men, golden vooral geluidshinder, ver- keershinder en belemmering van het uitzicht door houtopslag. De directie van het houtverwerkend bedrijf maakte ter zitting duidelijk dat de grootste lawaai-overlast nu voorbij zou zijn, omdat een oude motorzaag vervangen is door een elektrische. De gemeente zegde toe klachten en verweer te onderzoeken - er zal een technisch onderzoek komen bij het be drijf - en zo dat noodzakelijk mocht zijn, bindende voorwaarden te verbinden aan de hinderwetvergunnine. deze wordt verleend. gen in 1974 op verschillende plaatsen zijn aangebracht, waarmee hij tevens illustreerde, dat iedere verdere verbete ring van de veiligheid steeds grotere inspanninen gaat vragen. Tot slot merk te hij op, dat de verkeersveiligheid op de Hoogoventerreinen groter is geworden met het optreden van de verkeerspa- trouille, bijvoorbeeld door het maken van voorrangskruisingen en een goede bebakening. Chef veiligheidsdienst ir. L. van Pol wees erop, dat men het komend jaar extra zal letten op de instructie van nieuwelingen en de inspectie van gebou wen, installaties en redmiddelen. Een nieuw punt van aandacht wordt de ver eenvoudiging van de voorschriften en werkmethoden. Het is gebleken, dat ie dereen aan de verleiding bloot staat om een zo eenvoudige mogelijke weg te kiezen, ondanks het grotere gevaar, dat daarbij op kan treden. Ir. van Pol vindt, dat men dit moet gaan onderkennen en dus de procedures en ook de werkmethoden niet te om slachtig moét maken. Hij gaf een aantal voorbeelden van vereenvoudigingen, die de veiligheid niet in gevaar hoeven te brengen. Hij wees er overigens met klem op, dat vereenvoudigingen alleen in goed overleg en met zoveel mogelijk eerlijkheid tot stand mogen komen.Hij zei ervan overtuigd te zijn, dat vereen voudiging van werkmethodes, procedures en eerlijke opvolging van de instructies voor de veiligheid bij Hoogovens succes zullen opleveren. s 1 ‘W r_. 3B

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5