Inbraakplannen op feestje in Beverwijk gesmeed <a Iw politierechter Van portiersjongen tot afdelingschef Voorschriften voor brandbeveiliging GS geven rijk lijst verkeersprioriteiten Nieuwe politieverordening aangepast aan de praktijk 6 met nico scheepmaker I» Selectie uit gedragsregels voor de burger Nieuwe verordening in werking Voor opstellen meerjarenplan ZATERDAGMIDDAG KINDERCARNAVAL IN HEEMSKERK DONDERDAG 6 FEBRUARI 1975 PLAATSELIJK NIEUWS I N Autowrakken (Van onze rechtbankverslag- geefster) Paarden Cola-cognac Onvergeeflijk Geluidshinder Sneeuwruimen HAARLEM Een feestje in Beverwijk, een verjaardagspartijtje op 17 augustus. Het is gezellig, men is wat aangeschoten en viert de verjaardag van de vrouw des hui zes. Haar echtgenoot, 21 jaar oud, raakt in gesprek met twee bezoe kers die zijn binnengekomen. Ze hebben het over een inbraak en hij, die op dat moment in de problemen zit door schulden, luistert. Ziet op eens een manier om aan geld te komen hoewel hij nog nooit zo iets heeft, gedaan. Hij gaat mee tegen de zin van zijn vrouw. Omdat hij slank is kan hij zich door een raampje laten zakken. „De anderen hadden zeker te dikke buiken van het bier”, meesmuilde de politie rechter mr. Vink toen hij woens dagochtend deze „first offender”, de jongeman die voor het eerst zo’n misstap maakte, voor zich zag in de rechtszaal. Achterpaden I die namelijk Van een onzer verslaggeefsters) Ss»®» (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van onze stadsredactie) I* t i 1 op de in bruikelijke drie weken schriftelijk bewijs worden afgegeven. Los daarvan is de algemene politieveror dening van kracht die bepaalt, dat het verboden is afval of vuil buitenshuis te verbranden, indien daardoor hinder, last of gevaar kan worden veroorzaakt. Gebruik van een inrichting zonder de vereiste vergunning is strafbaar. In ge val van dreigend gevaar kan de inrich ting worden gesloten. voor hem hetzelfde bleef. Hij werd con form de eis veroordeeld. I 1 HEEMSKERK. De nieuwe Algeme ne Politieverordening, die in augustus van dit jaar is vastgesteld door de raad, is thans in een grote oplaag verschenen en verkrijgbaar op de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie (raad huis) tegen betaling van tien gulden. Nu zal niet iedere burger direct gaan hollen om een exemplaar te halen, maar iedere burger wordt wel geacht de wet en ook die politieverordening te kennen. Onderstaand daarom een selectie uit de belangrijkste nieuwe bepaling waar de burger mee te maken kan krijgen. nogal eens verwarring, omdat er ook een algemeen verbod is om honden los te laten lopen. Dat is dan weer zo’n inge wikkelde juridische kwestie, die er op neer komt, dat ook voor gevaarlijke houden het algemene verbod geldt om honden los te laten lopen. Zowel in de oude als in de nieuwe politieverordening staat „Dat een ieder verplicht is zorg te dragen dat zijn hond de openbare gazons en de weggedeelten welke in het bijzon der of mede bestemd zijn voor voetgan gers niet bevuilt. Nog steeds blijken vele hondenbezitters zich niet veel van dit gebod aan te trekken. Maar daar gaat de politie nu meer op letten. Op die manier blijft het natuurlijk knudde met de erkenning van het car navalslied. Ik heb me maar getroost met een aardige Engelse tv-film op de ande re zender (hebben ze in Engeland eigen lijk carnaval, ik kan het me nauwelijks voorstellen, er werd gisteren weer twee keer een ketel opgezet om thee te pro duceren). Bovendien had ik mij eerder al vermaakt met „De film van ome Willem”, dat alleraardigste kinderpro gramma, waarin de kinderen voortdu rend even weg moeten om een plas te doen. „Jouw beurt”, met kinderen van gastarbeiders die al even plat-Amster* dams bleken te praten als hun Neder landse schoolvriendjes, was trouwens ook het aankijken meer dan waard. nogal merkwaardig dat hij tijdens dat lopen bij elke stap „hup” riep en dat met een dubbele tong ook nog. HEEMSKERK. Een dezer dagen is in Heemskerk de nieuwe brandbeveili gingsverordening in werking getreden, die een groot aantal voorschriften geeft voor de brandpreventie, want het voor komen van brand is verre te verkiezen boven blussen. Waarschuwingen blijken vaak onvoldoende effect te sorteren en daarom heeft men nu in de brandbevei- lingsverordening een aantal voorschrif ten opgenomen. Niet alleen over het verkeersgedrag van auto’s kan ruzie ontstaan op de weg, het kan ook over paarden gaan merkten we gisteren. Een man bracht met zijn broer een auto terug naar de eigenaar nadat ze hem gerepareerd hadden. On der weg kwamen ze twee meisjes te paard tegen, en terwijl ze stilstonden en de paarden hen passeerden, schrok één paard en trapte tegen de wagen. De berijdster gaf de automobilist de raad naar haar vader te rijden om de zaak te regelen. Hetgeen gebeurde, nadat ze eerst de eigenaar van het gebeurde in kennis hadden gesteld. Op het erf van de vader van het meisje werden ze geconfron teerd met een geagiteerde man die hun opmerkingen over het regelen van de schade beantwoord zou hebben met boos „jullie zullen wel te hard gereden heb ben”. Toen in het opgewonden gesprek daarna het woord politie viel raakte de man zo geëmotioneerd dat hij hen aan viel en ze hem met een zeis moesten afweren. „Het is zo lelijk niet geweest”, zei de nog steeds nogal opgewonden man. Bij de politie had hij gezegd dat het wel een overval had geleken, de heren wouen het „regelen”, met een dreigende onder toon, hadden het al over duizend gulden schadevergoeding en zo niet, dan zou de politie er wel eens worden bij gehaald. De andere partij ontkende echter dat hun houding zo ergerniswekkend zou geweest. De man werd uiteindelijk tot 150 boete veroordeeld, conform de eis- sneeuwval van enige om vang. Eigenlijk zou zo’n verzoek zelfs overbodig moeten zijn. Het verbod om zich op grasgazons te bevinden is niet meer opgenomen in de nieuwe APV. Heb ik u al verteld dat er een misver stand was geweest bij de verzending va Histoire Immortelle? De filmrol die mei de VARA had toegestuurd, bleek niet d oorspronkelijke Franse versie te bevat ten. maar een nagesynchroniseerde Duit se versie. Toen de omroepster ons da eerlijk opbiechtte (en erbij zei dat mei besloten had de film nu toch maar ui te zenden, omdat uitstel een nog groten teleurstelling zou betekenen), trok even van wanhoop mijn haren uit mijl hoofd, want als er twee dingen zij! waar ik een hekel aan heb, dan zijn he wel schimmel op de aardbeienjam en ft het Duits nagesynchroniseerde films. houden en is inmiddels al veroordeeld, voor deze inbraak, andere grote kraken en een overval in Harderwijk. Nieuw is de regeling volgens welke alle gebouwen of terreinen waar regel matig bepaalde aantallen personen (kun nen) verblijven in de verordening aangeduid als inrichtingen worden ondergebracht in een vergunningenstelsel. Dat houdt in, dat voor het gebruik van elke in de verordening genoemde inrich ting een vergunning vereist is. Dat geldt onder andere voor bedrijfsopslagplaat- sen, grote winkels, warenhuizen, scholen, café’s en verblijfsinrichtingen. Aan de vergunning zijn voorwaarden verbonden. Want die makkelijke manier om aan geld te komen was toch niet zó makke lijk. De heren maakten in totaal bij een winkel in Beverwijk voor bijna 37 mille aan radioapparatuur buit. De jeugdige „assistent” mocht 350 mee naar huis nemen. Het hele stel werd later aange- Daarbij keek hij ook naar het feit dat de man in ’71 al eens voor hetzelfde feit werd veroordeeld. Mr. Vink merkte op dat het voor de verdachte beter zou zijn eens drie weken niet te drinken - Ik zou wel eens willen weten hoe het er bij u van binnen uitziet”. De man bleek jarig te zijn ook nog, Mr. Vink: „dan had u uitstel kunnen vragen. Ik vind het niet leuk iemand op z’n verjaardag te moe ten veroordelen. Je verjaardag moet je niet in een rechtszaal doorbrengen. Ik moet het wel doen - maar het is dan ook m’n werk”. De man. niet ontbloot van enige realiteitszin merkte op dat een veroordeling nu of over twee weken Tegen de tijd dat de 55 minut! durende film van Orson Welles „HistoiJ Immortelle” (kernachtig vertaald „Voor geld is alles te koop”), na e» mooi begin in een soort edelkitsch dreij de te verzanden, zorgde Panoramiek de andere zender voor enige afwisselit door ons te confronteren met de Amer kaan Spraque. Hij had een filmpje mei gebracht van de Amerikaanse amateui filmer Zapruder, een naam die de aai hangers van Mark Lane, die al jan geleden in een boek „aantoonde” di Kennedy door méér mensen dan alles Harvey Oswald vermoord werd, zich m wel zullen herinneren. Twee gevallen van rijden onder in vloed vielen te constateren: één onder de „oude” wet, één onder de nieuwe., Het eerste geval betrof een 28-jarige man uit Heemskerk die op 25 juli (dus voor de 1 novemberwet onder invloed van alcol- hol in de Zeestraat gereden zou hebben en bovendien zonder rijbewijs en zonder verzekering. Hij zei niet zoveel gedron ken te hebben, vier cola-cognac. Mr. Vink: „Zeker meer cognac dan cola...” Verdacht: „Ach, de fles schiet wel eens uit..Het promillage was overigens niet zó ontzettend hoog: 1,05- Na de aanhouding (omdat hij zo lang zaam reed) moest hij een stukje lopen en de politie vond dat wel wankel gaan. De man vond dat heel begrijpelijk om dat hij nieuwe schoenen had die hem knelden. De politie vond het verder Een derde categorie voorzieningen wordt „noodzakelijk” genoemd. Dat gaat wat het busvervoer betreft onder meer om busbanen in de IJtunnel, de bouw van een busstation in Amsterdam, voor- rangsregelingen voor de bus op de toe- voerwegen naar de Coentunnel en op de weg Amsterdam-Weesp (voor Almere). Ten aanzien van het treinvervoer advi seren GS de capaciteit van bestaande spoorwegen en stations te vergroten, de Hembrug minder te openen, nieuwe voorstadstations te bouwen in Alkmaar HAARLEM. Gedeputeerde staten van Noord-Holland hebben de minister van verkeer en waterstaat advies uitge bracht in het kader van de meerjaren planning personenvervoer van het rijk. Ze hebben een prioriteitenlijst opgesteld voor weg- en spoorverbindingen die naar hun mening met spoed uitgevoerd moeten worden- Zeer urgent worden genoemd de aan leg van: Hemspoortunnel; spoorverbin ding naar de Schiphollijn via de weste lijke ringspoorbaan om Amsterdam; aanleg ringweg om Amsterdam; tunnel in rijksweg 16; aanpassing rijksweg 9 tussen Alkmaar en Den Helder. Als dringend noodzakelijk ih het ka der van de overloop bestempelen GS onder meer: verdubbeling van de spoor baan Zaandam-Purmerend, aanleg van een spoorlijn naar Almere. Op 10 december, toen de nieuwe wet geldig was, reed een Velsenaar over de Wilhelminakade in Velsen. De blaasproef wees al uit dat hij onder invloed was, en de bloedproef gaf dat in niet mis te verstane cijfers te zien: 2,36. Het gevolg van 12 a 15 pilsjes volgens hem maar mr. Een ieder die rechthebbende of eige naar is van een inrichting die valt onder de werking van de verordening zal af zonderlijk door het gemeentebestuur worden uitgenodigd de voorgeschreven vergunningaanvrage in te dienen. In het laatste hoofdstuk van de veror dening zijn bepalingen opgenomen met betrekking tot het bestrijden van brand, zoals over het voorhanden hebben van brandbestrijdingsmiddelen en -voorzie ningen, het ondernoud en het beproeven daarvan, het gebruiksgereed houden van bluswaterwinplaatsen en het verzekeren van bereikbaarheid van objecten. Het toezicht op de naleving van de verordening is opgedragen aan de brand- preventieofficier in de gemeente Heems kerk, die tevens commandant van de brandweer is. De verordening ligt voor een ieder ter inzage op de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie in het ge meentehuis aan het Burg. Nielenplein. Een rijbewijs bezat hij niet, had hij ook nooit bezeten, de auto kwam uit de boedelscheiding na zijn huwelijk en hij had hem net een dag. Hij rijdt nu geen auto, noch brommer. Mr. Vink die zich altijd een voorstander van de lopende mensheid betoont, merkte tevreden la chend op dat die mensen er óók zijn. De officier vond het eigenlijk toch wel griezelig dat de man maar even die wagen was gaan proberen, met alle risico’s van dien. Gezien het niet ernstige karakter van de zaak vroeg hij alleen twee weken voorwaardelijk, 350 totaal aan boete en zes maanden ontzegging. Mr. Vink legde die twee weken en de ontzegging op plus 450 boete. Artikel 85 regelt de geluidshinder. In het algemeen is er sprake van geluidso verlast als er onnodig lawaai wordt geproduceerd, zoals met radio’s die te hard aanstaan. Het lawaai bij een ver bouwing van een woning kan op zich ook hinderlijk zijn, maar volgens de nieuwe politieverordening is het niet mogelijk dit geluid te betitelen als over last. Het nieuwe artikel 90 maakt het mogelijk op te treden tegen degenen die er genoegen in scheppen bromfietsmoto ren zonder enige noodzaak te laten lo pen. Volgens de politieverordening kon geen algemene - wel een individuele - ontheffing worden verleend voor het afsteken van vuurwerk op oudejaarsa vond. Iedereen die dat toch deed was in overtreding. Te gek, natuurlijk, dus is ook dat artikel gewijzigd. Hoe de rege ling nu is wordt tegen het einde van dit jaar nog wel eens uitvoerig door b. en w. bekend gemaakt. De oude politieverordening verplichtte de bewoner, de gebruiker of de eigenaar van een gebouw bij sneeuwval of ijzel het voetpad voor of langs het gebouw of erf sneeuw- of ijsvrij te maken. De naleving van dit artikel stuitte in de praktijk op vele moeilijkheden. Want wie ruimt er sneeuw bij een flatgebouw en hoe kan je bij afwezigheid aan die verplichting voldoen. De gemeente ziet zelf trouwens geen kans om alle voetpa den die niet bij gebouwen liggen sneeuwvrij te maken en hoe wil je dan eisen stellen aan de burgers. In de nieuwe politieverordening is daarom de „verplichting” omgezet in een „vriendelijk verzoek” dat via de pers aan de bewoners zal worden gericht bij De heer Van Zantvliet begon in 1935 als portiersjongen in een tijd waarin vele mensen door de crisis werkloos waren. Door zijn brede belangstelling voor het bedrijf bleek al snel dat deze functie maar van korte duur zou zijn. Nadat hij enige tijd als aankomend electricien werkzaam was geweest, werd de heer Van Zantvliet als tweede assis tent op de afdeling Inkoop te werk gesteld. Op deze afdeling maakte hij van nabij de moeilijkheden mee die het be drijf na de oorlogsjaren kende. Hij was direct betrokken bij de enorme uitbrei- HEEMSKERK Het carnaval is in Heemskerk het komende weekeinde troef. Zaterdagmiddag 14 uur start vanaf het parkeerterrein bij de sporthal de kindercarnavalsoptocht. Na de route door het centrum kan in de sporthal worden gekeken naar Anita en Franklin. In de avonduren is er in de ADO- kantine het grote lustrumfeest van „De propeppers”, alwaar Prins Jan 11 van Heemskerk menige vet leren onderschei ding uitreikt. Muzikale medewerking wordt verleend door de Baliekluivers. De Propeppers houden op maandaga vond 10 februari een algemene leednver- gadering. De laatste carnavalsavond van de vereniging is op dinsdag 11 februari ofwel dolle dinsdag. Niet-leden kunnen deze bonte avond in de Progress-soos tegen betaling van drie gulden mee ma ken. Na een gesprek met Willem Oltman waarin Spraque vertelde dat dit ultn korte filmpje noch aan de commissie Warren was vertoond, noch ooit aan hl Amerikaanse volk via de televisie (al thans niet via de grote televisienette! wel enkele slechte kopieën door lokal televisiestations, begreep ik uit een iil terview in de Vokskrant), kregen 4 dan, deze wereldprimeur te zien waami zou moeten blijken dat Kennedy nil door één schot was getroffen, zoals il het lijkschouwingsrapport heeft gestaai maar door twee: eentje van achteren 4 eentje van voren. Welnu, de beelden waren inderda» onthullend en onthutsend tegelijk, i ziet hoe Kennedy’s hoofd wegzinkt, q hoe Jacky Kennedy het hoofd van ha! man tegen haar schouder laat rusta (dat moest dus na de eerste treffer zij: geweest), en enige tientallen meters veil der schiet het hoofd van Kennedy opeen met een klap achteruit, en zelfs schijn een deel ervan achter op de auto te zijl gevallen: de ware reden voor mevroui Kennedy om achter op die auto klimmen. Dan is er in de nieuwe verordening ook nog een artikel opgenomen, dat het b. en w. mogelijk maakt bij speciaal besluit het parkeren op bepaalde wegge deelten en op bepaalde uren te verbie den, als dat bij voorbeeld nodig is om de gemeentelijke reinigingsdienst zijn werkzaamheden te laten verrichten. In verband met de grote toeneming van de verscheidenheid in gevaarlijke stoffen die men regelmatig gebruikt is hieraan een apart hoofdstuk gewijd, waarin regelen zijn vastgelegd met be trekking tot zes groepen gevaarlijke stoffen, zoals acetyleen, butaan, propaan, terpentijn, karton, benzine, brandspiritus, celluloid, houtwol, petroleum, zaagsel en huisbrandolie. Er worden voorschriften gegeven met betrekking tot de opslag, de verpakking en dergelijke. Na bepalingen omtrent het gebruik van energie voor verlichting en verwar ming (o.a. eisen ten aanzien van centrale verwarmingsinstallatie) worden vervol gens voorschriften gegeven inzake het verrichten van werkzaamheden, waarbij gevaarlijke stoffen een rol spelen, zoals transport, overpakken, be- en verwerken en energietoevoer door warmte en licht. Het stoken van vuur, roken, e.d. zijn ondergebracht in een paragraaf verboden handelingen. Daartoe behoort onder meer ook het verbranden van afval, hetgeen in het agrarisch gebied nogal eens voorkomt. Dit stoken van vuur in de open lucht is in het algemeen verbo den, tenzij dit gebeurt onder toezicht van een meerderjarige en op een afstand van 30 meter van een gebouw of opsta peling van oogstprodukten en ten minste 100 meter van bos of duinterrein. Het vuur mag geen gevaar voor de omgeving opleveren en men moet vooraf bericht aan de brandweer geven. Er zal dan een Het „autowrakkenartikel” is in die zin verbeterd, dat de politie meer mogelijk heden krijgt om die wrakken van de openbare weg te weren. Volgens de nieuwe bepalingen is het niet meer toe gestaan oude of gekreukelde auto’s op de openbare weg te zetten met het doel die later op te knappen. Ook cros auto’s moeten nu worden verwijderd, want de nieuwe bepaling luidt dat elk voertuig waarmee iggevolne de wet niet op de weg mag worden gereden ook niet op de weg mag staan. Nou ja, wel even met een defecte uitlaat of een verlichting die het niet meer goed doet, want in feite gaat het natuurlijk om autowrakken. Daarvoor staat de politie nu een waterdicht en uitvoerig artikel ter beschikking. en Hoorn, heropening van oude stations waar voldoende verkeersaanbod is, ver groting van de capaciteit van het cen traal station in Amsterdam, snelle vol tooiing van de Schiphollijn (eerst het gedeelte tussen Amsterdam en Schiphol, daarna naar het zuiden met stations bij Hoofddorp en Nieuw Vennep). De gemeenschappelijke achterpaden bij woningen, zoals poorten, brandgan gen en dergelijke worden veelvuldig ge bruikt als fiets- en bromfietspaden. Dat levert gevaar op, want diezelfde paden worden door de kinderen graag gebruikt als speelterrein. Tot nu toe kon de politie er nauwelijks tegen optreden en wat de schuldvraag betreft ging men helemaal de mist in. Allerlei juridische kwesties speelden daarbij een rol. Het nieuwe artikel 96 maakt het de politie nu wel mogelijk op te treden en verhaal van schade is nu ook veel eenvoudiger geworden. In artikel 101 staat een bepaling ten aanzien van het aangelijnd houden van gevaarlijke honden. Die bepaling wekt IJMUIDEN. Woensdag was het veertig jaar geleden dat de heer A. G. van Zantvliet uit IJmuiden bij Hoogo vens in dienst trad. Tijdens een informe le bijeenkomst in hoofdkantoor 1 be lichtte/ de heer H. E. Möckel, directeur Inkoop, in het kort de loopbaan van de jubilaris. Een leuk gezicht was het niet. Ik zi ernaar te kijken met de gedachte dat d alleen de moeite loonde als door nauw keurige waarneming alsnog kon worde vastgesteld dat het allemaal ge^ichtsb drog is geweest en dat Kennedy heli maal niet dood is. Maar hij is wi degelijk dood, zelfs vermoord, en als hi vertonen van dit filmpje de stoot ka geven tot een hernieuwd onderzee (Spraque verwacht eeh zelfde sneeuwba effect van nieuwe getuigenissen als i de Watergate-affaire), dan had dit voj euristische kijken ernaar toch nog nu Omdat het uitermate verbazingwekken is dat deze beelden nu pas. zo veel jaa na de 22e november 1963. in de open baarheid komen, lijkt me dat buitel twijfel. Voor het wegverkeer worden als noodzakelijk bestempeld onder meer en kele verbeteringen van wegen in en om Amsterdam, de verbreding van de aan sluitende wegen na het gereedkomen van de tunnel in rijksweg 16, een ver binding tussen rijksweg 4 en rijksweg 6 ten westen van Badhoevedorp, het even tueel in gebruik nemen van de dienst- weg van Schiphol voor het verkeer Schiphol-Amsterdam, het opheffen van het knelpunt bij Halfweg in rijksweg 5, de aanleg van een westelijke randweg in Beverwijk en doortrekking naar rijks weg 9. GS hebben hun mening gebaseerd het rapport „Prioriteitsbepaling bij vervoersinfrastructurele werken Noord-Holland”, dat is opgesteld door een ambtelijke werkgroep van medewer kers van provinciale waterstaat, de pla nologische dienst, de economisch techno logische dienst en de griffie. De commis sie voor waterstaat en wegen is in beginsel akkoord gegaan met het rap port. Het zal echter nog uitgebreid aan de orde worden gesteld in een aantal commissies. Vink dacht dat het er meer geweest moesten zijn tenzij de man elke dag veel drinkt. Dat bleek ook zo te zijn. Mr. Bijl de Vroe merkte op dat dit misdrijf zo langzamerhand toch wel on vergeeflijk begint te worden. Hij had gedacht aan een langere ontzegging maar volstond met het gebruikelijke jaar te vragen omdat de verdachte zijn wagen nodig zei te hebben voor zijn werk. Hij vroeg wel méér dan de ge bruikelijke gevangenisstraf, namelijk dingsplannen die kort daarna ten uitvoer werden gebracht. Maar ook op de afde ling Inkoop zat de jubilaris niet stil en zo klom hij op naar zijn huidige functie van onderafdelingschef. „En als mijn gezondheid het toelaat, hoop ik de vijftig jaar bij dit bedrijf vol te maken”, sprak de heer van Zantvliet, die van mening was dat zo’n lange loopbaan bij dezelfde baas een afwisse lende carriè-e niet uitsluit. Hierna kreeg hij de zeester met bril jant opgespeld en ontving hij uit handen van de heer Möckel de gratificatie. Als tastbaar aandenken aan dit jubileum had de heer Van Zantvliet het gouden armbandhorloge, dat traditiegetrouw bij deze gelegenheid behoort, voor zijn vrouw bestemd. Vervolgens vertrok het echtpaar Van Zantvliet naar het Cultureel Centrum De Schouw in Velsen-Noord, waar tij dens een geanimeerde receptie vele vrienden en kennissen de jubilaris en zijn echtgenote gelukwensten. De officier van justitie mr, Bijl de Vroe merkte op in deze zaak <de laatste van het stel die werd veroordeeld) dat zijn ongeluk die avond was geweest dat het tweetal vrienden op dat feestje was. Er is een gunstig rapport over hem, hij studeerde evenals zijn vrouw maar moest die studie stoppen door de krappe financiën. „Ik hoop dat hij haar weer voortzet” aldus de officier. Ondanks de grote diefstal wilde hij toch niet zo zwaar eisen meit het oog op de toekomst, die hij toch wel vrij rooskleurig zag. Hij vroeg twee maanden voorwaardelijk en die werden conform opgelegd. Een euvel is dat venters regelmatig extreem hoge prijzen vragen voor hun koopwaar en er dan bij vertellen, dat de opbrengst geheel of gedeeltelijk voor een liefdadig doel is bestemd. Tegen een dergelijk bedrog kon de politie tot op heden moeilijk optreden, vooral niet als het gedrukte stukken, waaronder prent briefkaarten, kalenders en dergelijke be trof. Daarin voorziet nu het nieuwe artikel 19. Maar zie. het viel allemaal heel eri mee. De nasvnchromsatie was werkelijk perfect gedaan, en of je een Amerikaan! als Orson Welles nu Frans of Duit! hoort spreken, dat maakt eigenlijk ooi niet zo’n heel groot verschil. Maar laat ik in alle unwinding niet vergeten u til melden dat het officiële volkslied voon dit carnaval ..Ze kunnen de pot op” va» Jan Boezeroen is geworden. Althans voor dat gebied van leut en jolijt dat door de VARA-BRT wordt bestreken! want om de een of andere reden ware»! miin favorieten als Vaders Fanfare! Venkels op miin Enkels, Lou d’r ligt ee» lijster in de la. en De Sambaballen i» het geheel niet in het programma opge nomen.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 6