I Brasserie in het Chalet aan de Wüstelaan is nu een feit Vakbondsleden naar Utrecht Mogelijk spoedig bouw van nieuwe brandweerkazerne Tien mille beloning voor drie medewerkers van Hoogovens Verenjgmgsnieuws te Urnnte I Ml Eotl l/A a DE BEROEMDE FRANSE BREIWOL LAINES DU PINGOUIN I I I Ifll it 7 6 NIEUWE TREKPLEISTER IN FRAAIE OMGEVING aker i BROMFIETSHELM In kader van werkloosheidsbestrijding GESTOLEN werknemers GOEDE IDEEEN WAREN WELKOM Straatnaamgeving Adelbertvereniging over buitenlandse F f 1 1 J PLAATSELIJK NIEUWS 1975 DONDERDAG 6 FEBRUARI PINGOUIN MARKTPLEIN 7 IJMUIDEN - TEL 1 00 29 - Wijk aan Zee Heemskerk Beverwijk Beverwijk Velsen-IJniuiden Heemskerk Velsen-IJniuiden W il I 'te- i- a (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzier verslaggeefsters) heeft ’t De lezing begint om 20 uur. Agenda (Van een onzer verslaggevers) ma. Kinderboerderij (Vrijburg- geopend misver ling va die me niet di bevat ie Duit ons da tat met laar ul groten trok it lit mijl en zijl zijn he n en tl ms. iderdaa dijk. J> inkt, 4 ran haa t rustel ff er zij :ers vei y opeei schijt 3 te zij tievroui auto t eel er| erkelijl erikaat f Duit! ijk ooi lar laai en u tl >d voot >p” va» Altham lijt dal strekes warei 'anfare. ligt ee» dien ii j opge- VELSEN. De Adelbert Vereniging „Midden Kennemerland” komt vanavond eigenaar Jan G. Westerhoven in werking stellen van een speeldoos in de grote eetzaal. Daarmee staat de heer Wester hoven nu aan het hoofd van een Auber- ge „De Uilenboom”, een winkel, een bar, een Stoeterij en nu ook een Brasserie. beschermd monument in stand wordt gehouden door een particulier en hij wenste de heer Westerhoven daarom alle succes toe. Bij een verkeerscontrole op de Paral lelweg werden vijf vrachtwagenchauf feurs bekeurd wegens overbelasting van hun voertuig. Uit de kantine van de voetbalvereniging Wijk aan Zee verdwe nen enkele pakjes sigaretten en shag. Dit is het open terrein tussen de G. van Assendelftstraat en de C. Groenland straat waarop nu mogelijk al direct na de bouwvakvakantie de bouw van de nieuwe brandweergarage kan beginnen, die dan komt te liggen ter hoogte van garage Poelenburg, tussen de industriële bedrijven aan de Groenlandstraat en De Magneet. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u. jeugd volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19- 21 u. Kingsford Smithstraat 110a: jeugd 15.30-17.30 en 19-21 u. Aan het hoofd van de leestafel wet houder C. Ockeloen tijdens zijn toe spraak, met direct naast hem de heer en mevrouw Westerhoven. minuti „Histoiii aald i na e* eh dreij imiek 1 wisseld; 3 Amen pje mei imateui de aai al jan ide” di in allee i zich nek Het bedrag waarvoor Heemskerk jaar lijks in aanmerking zou komen ligt in de orde van grootte van 130.000, tot 140.000. De bouw van de nieuwe brandweerka zerne vergt een investering van ruim anderhalf miljoen gulden. De jaarlijkse kapitaalslasten zullen zo’n 240.000 a VRIJDAG 7 FEBRUARI Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a- volwassenen en jeugd 19-21 u. VRIJDAG 7 FEBRUARI Zandkraai, Handelstraat. 20.30 u. Car navalsfeest. Progress-soos. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u. Jeugd 15.30-17.30 u Donkey Shot, A. Verherenstraat. De monstratie jazzballet. Aanvang 21 uur. DONDERDAG 6 FEBRUARI Progress- soos. Const. Huygensstraat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherenstraat. 20 u. project sport. Ik zi s dat d r nauw worde ichtsbi ly heli is w - i als hé oot ka iderzoe euwba i als i dit voj log nu rekken eel jaai e open buitel Daarom waren de heren Noetzel, Kei zer en Van Ree uitgenodigd in hoofd kantoor 1, om te horen dat hun voor stellen in goede aarde waren gevallen. Voor de heer H. G. Noetzel uit Heems kerk, die werkzaam is in Oxystaalfa- briek 2, had het wel even geduurd voordat zijn plan uitvoerbaar bleek. De luurliji et car- ost met ande- eigen- welijks >r twee te pro- eerdef n ome derpro- aortdu- plas te sn van unster- Neder- ouweni d. (donderdag) bijeen in de „Voloptée” van Spaarnberg. Daar zal drs. N. E. A. M. Kraetzer een lezing houden over de opvang en begeleiding van buitenlandse werknemers in de provincie Noord-Hol- land. Hij krijgt daarbij assistentie van de directeur van de Peregrinusstichting. De heer De Jonge speldt de heer Noetzel het zilveren ID-insigne op. De heren Van Ree (1.) en Keizer (m.) zijn zojuist onderscheiden. Te zamen ontvingen zij een bedrag van ƒ10.050. die werkzaam is in Warmbandwalserij 2, bewees dat het gezegde „wie niet sterk is, moet slim zijn” ook opgaat voor mensen die wel sterk zijn. Totdat hij zijn voorstel had ingediend, was er voor het ombouwen van de strokenknipbaan een aanzienlijke hoeveelheid mankracht nodig. Door zijn verbetering kan het nu en stuk eenvoudiger, waardoor boven dien het oponthoud van de produktie belangrijk wordt beperkt. Nadat hij het zilveren ID-insigne opgespeld had gekre gen, ontving hij uit handen van de heer De Jonge zijn beloning van 4.100. De nieuwe brandweerkazerne zal on der meer garageruimten, een instructie- lokaal, een kantine, een kamer voor de brandpreventieofficier en dergelijke om vatten en wordt in laagbouw uitgevoerd; in overeenstemming met de belendende percelen van de aan de Groenlandstraat gevestigde industriële bedrijven. SANTPOORT. Het chalet aan de Wüstelaan heeft zijn nieuwe bestem ming gekregen. Wethouder C. Ockeloen zorgde voor het officieel ceremonieel dat daarmee gepaard ging: het samen met Tijdens de in kleine kring gehouden openingsplechtigheid heeft de heer Wes terhoven uiteengezet dat hij met de Brasserie de gelegenheid wil geven aan de man met de kleine beurs om hier zijn kopje koffie te drinken, aan de leestafel te gaan zitten, dan wel met huisgenoten of vrienden en bekenden tegen betaalbare prijzen de specialiteiten van het huis te genieten. Daartoe behoren ook „raasdonders met spek” en ook „zuurkool”, herder stelt hij zich voor in de zomermaanden aan de achterzijde een aantal tafels en stoelen te plaatsen, waardoor de mogelijkheid er is voor zestig personen om buiten te zitten. Met de ruimte voor negentig personen bin nen, in de grote zaal en de daarnaast gelegen kleine kamertjes, kunnen er dus zo’n honderdvijftig personen terecht. Zondags wil hij tussen 15 en 18 uur een „café chantant” ervan maken. Het chalet gelegen in de prachtige omgeving van het park, geeft hem de TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Schey- beeck): geopend op donderdag van 19.30 tot 21.30 u. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23. Beverwijk, tel. 25120 Openbare bibliotheek (Kerkstraat 44): Expo sitie „Rondom de boom”, geopend tot 24 februari. Galerie Boumans (Breestraat)Lixenberg, expositie van zeefdrukken en geëmailleerde panelen. Geopend dag. van 9-18 uur. Behalve zo. en ma. zekerheid, dat de Brasserie een trek pleister moet worden. Wethouder C. Ockeloen was voor zijn toespraak het archief van de gemeente Velsen ingedoken en haalde daaruit ver schillende saillante bijzonderheden over het verblijf van keizerin „Sissi”. Hij herinnerde er voorts aan, dat in 1969 het Chalet, toen eigendom van de gemeente, niet meer als woning kon dienst doen. Verbouwing ervan zou in die tijd ander halve ton gaan vergen en dat betekende onvoldoende rendement. Bovendien was het moeilijk dan bewoners ervoor te krijgen. Door verkoop aan de heer Wes terhoven kon worden bereikt, dat het gebouw werd gerestaureerd en een pas sende functie kreeg voor een ruim pu bliek in een omgeving welke daarom vroeg. Een aantal mensen was hiertegen opgekomen bang als zij waren voor de gevolgen van de verkoop. B. en W. hebben hun bezwaren serieus genomen, doch in de contacten bleek, dat de „opponenten” geen alternatieven konden ontwikkelen, die beter waren dan de plannen van het gemeentebestuur. In de commissie van openbare werken, be staande uit vertegenwoordigers van de burgerij is tenslotte met grote meerder heid vastgesteld, dat het gemeenteplan HEEMSKERK. In het kader van de werkloosheidsbestrijding is de minister bereid extra uitkeringen uit het gemeen tefonds te doen ter tegemoetkoming in de gemeentelijke kapitaalslasten van bouwwerken die op korte termijn kun nen worden gerealiseerd. B. en W. hopen met de bouw van de nieuwe brandweer kazerne aan de Groenlandstraat van die nieuwe regeling te kunnen profite ren. BIOSCOPEN Kennemer Theater I (Zeestraat): 19 uur en 21.15 uur „De Duivelse Karate-bende. Kenne mer Theater II: 19.39 uur „Pat Garrett and Billy the Kid”. Luxor Theater (Berestraat 3f: 19 en 21.15 uur: „Mijn nachten met Susan Olga Albert Julie Piet Sandra”. VELSEN. De drie vakcentrales in Velsen zullen met zoveel mogelijk leden deelnemen aan de demonstratieve op tocht door Utrecht op 22 februari om uiting te geven aan hun bezorgdheid ovei^ de werkgelegenheid en over de financiële situatie van langdurig werklo zen. Gezamenlijk wil men vanuit IJmui- den naar Utrecht vertrekken, waarbij voor gratis vervoer wordt gezorgd. Op gave is bij de afdelingsbesturen moge lijk. BEVERWIJK. Een inwoner van Wijk aan Zee had gisteren de twijfel achtige eer, de eerste te zjjn die bij de politie de diefstal van zijn bromfiets helm aan kwam geven. De helm ver dween uit een pension in de badplaats. DIVERSEN Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen-Zuid, stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen, da gelijks te bezichtigen van 14-17 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens. Bessemerstraat, Velsen-Noord, geopend dinsdag en donderdag van 12 tot 14 uur en op aanvraag (telefoon 02510-94159) Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden. Dag. te bezichtigen van 10 tot 12 uur. Niet op zaterdag en zondag. Oude Raadhuis, Velsen-Zuid. donderdag 20 tot 22 uur tentoonstelling „Flevum en de Romeinen in Velsen” voor groepen en scho lieren na telefonische afspraak: 023-320786- 378034. DONDERDAG 6 FEBRUARI Sociëteit Alpha. Moensplein. Geopend vanaf 20 u. VRIJDAG 7 FEBRUARI Hulpdienst Help een Handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8-10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad. Geopend van 9-12 en 13.30-15.30 uur. en natuurlijk weer de mooiste kleuren. Oltman it ultnl mmissil aan hi dsie (al ienettei ir lokai een ijl sgen 4 waaru: ady nii i zoals i gestaai teren als het beste uit de bus kwam. B. en W. zullen er echter op blijven toezien dat het milieu hier blijft zoals dat nu is. Waardering had hij ervoor dat nu een BEVERWIJK. Aan de Jekerstraat wordt momenteel gewerkt aan de bouw van een aantal woningen. B. en W. stellen de raad voor de aan te leggen straten de volgende namen te geven: Swalmstraat, Amerstraat, Gouwestraat, Berkelplein en Spaaroestraat. Mén volgt hiermee de straatnaamgeving in Zwaansmeer, waar de straten namen dragen van kleine rivieren en andere wateren. BIOSCOPEN City, donderdag en vrijdag 20 uur: „Gejodel onder Tiroler rokjes’’. Stadsschouwburg, vrijdag 20.15 uur: muzika le koldershow „Lachen geblazen.’’ VRIJDAG 7 FEBRUARI Velserbad, Briniostraat, 6.30-12.15- 13.15; 16.45-18 en 19.30-21 uur gemengd zwemmen. Centrale bibliotheek en filialen, Plein 1945, 14.30-17.30 en 19-21.30 uur volwas senen en tieners; Willemsbeekweg 15.30- 17.30 uur jeugd en tieners; Wüstelaan Santpoort 19.30-21.30 u. volwassenen, tie ners en jeugd, Wijkerstraatweg, Velsen- Noord, Zeewijkplein, IJmuiden-West 14.30-17.30 uur volwassenen, tieners en jeugd. Badhuizen Snelliusstraat, geopend van 13-21 uur; Doodweg, Velsen-Noord geo pend van 13-21 uur. Sporthal „Zeewijk” 19-22.30 uur: bas- ketbalcompetitie. 250.000 belopen, maar na aftrek van de extra uitkering uit het gemeentefonds rest er dan nog slechts zo’n honderddui zend gulden jaarlijks en dat achten b. en w. geen onoverkomelijk bedrag. Waarom met die tegemoetkoming van het rijk dan geen nieuw raadhuis ge bouwd of andere bouwwerken waar de gemeente ook op zit te wachten, luidt allicht de vraag- De beperking die de minister echter maakt, is dat er op zeer korte termijn met de bouw kan worden begonnen. Er moeten dus kant-en-klare plannen wor den ingediend en in dat stadium ver keert het raadhuisplan bepaald nog niet. eerste keer dat hij zijn voorstel op tafel had gelegd, verhinderden de toen gel dende inzichten dat het idee in praktijk werd gebracht. Maar volgens de huidige opvattingen bleek het idee wel degelijk bruikbaar. Daarom worden de staalpan- nen nu met water bespoten zodra de slak eruit is gekiept. Hierdoor ontstaat er een glazuurlaag die de pan een lange re levensduur geeft. Hij ontving 2.200 en de zilveren ID-speld. Voor de heer R- K. Keizer, eveneens uit Heemskerk, die werkzaam is in Koudbandwalserij 2, had het niet zo lang geduurd. Op zijn voor stel werd een elektrische beveiliging aangebracht op de koudwalsinstallatie. Hierdoor is de kans op defect raken van onderdelen beperkt. Zijn idee werd be loond met 3.750 en het zilveren onder scheidingsteken. De heer G. J. van Ree uit Alkmaar, IJMUIDEN „Er is een tijd geweest dat het ónmogelijk was bestaande theo rieën te veranderen”, sprak jhr. ir- B, de Jonge, directeur Produktie, dinsdagoch tend 4 februari tegen drie medewerkers van Hoogovens. „Wat de experts beweer den, werd als vanzelfsprekend aangeno men. Gelukkig is dat nu verleden tijd. Wanneer iemand kan aantonen dat er efficiënter gewerkt kan worden, zijn de deskundigen gaarne bereid de werkme thoden aan te passen”. DIVERSEN Bowlingcentrum De Boerderij laan). Geopend tot 01.00 uur. (Vrljburglaan): dag. van 10-12 en van 14-17 uur. Za. en zo. van 14-16 uur. DONDERDAG 6 FEBRUARI Velserbad, Briniostraat 16.30-17.30 uur gemengd zwemmen. Centrale bibliotheek en filialen, Plein 1945 14.30-17.30 uur volwassenen en tie ners; Willemsbeekweg 14.30-17.30 uur jeugd en tieners; Wijkerstraat Velsen- Noord 19-21.30 uur volwassenen en jeugd. Gymnastiekzaal Ossendorperschool Wijk aan Zeeërweg 20 uur les en condi tietraining boksclub „De Ring.” In den Abeel, Abelenstraat 20 uur, repetitie „V.A.T.’71.” Het gebouwencomplex krijgt een smalle toegangsweg vanaf de Gerrit van Assendelftweg en is verder nog van twee andere straten af bereikbaar. Als er markt is op de Maerelaan kan men uitrukken via G. van Assendelftstraat of Constant!] n Huijgensstraat. DIVERSEN WV-kantoor (Stationsplein) geopend t.m. vrij, van 10-16 uur.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7