Versterker Agenda met Frans blijspel succes gestolen uit clublokaal Verenfcpngsnieuws o® (fe „Theater van de lach” had veel «O: t ra I GESPREK OVER VOORTBESTAAN OP KOMST metnico scheepmaker Drie slachtoffers dit weekeinde in verkeer BOWLING BOND Cavalcade van cubollige theatereffecten KENNEMERLAND o J.1IM M MAANDAG 1 O FEBRUARI 1975 PLAATSELIJK NIEUWS (Van een onzer verslaggevers) F Velsen-IJniuiden Velsen-IJmuiden L week slechts bij voorstellingen bekende landelijke artiesten uit naar De Schouw in Velsen-Noord. Virtuoos een dergelijk Castricum Beverwijk BEVERWIJK De Beverwijkse Sociaal Culturele Raad gaat po gingen in het werk stellen het Mi- crotheater van de ondergang te redden. Het Microtheater heeft de laatste tijd als gevolg van de sterk teruggelopen belangstelling en de verminderde inkomsten geen voor stellingen meer georganiseerd. Microtheater ontving zijn bezoekers meestal in Huize Scheybeeck en van Veisen-Noord Beverwijk Heemskerk H. J wk BSCR probeert Microtheater ondergang te redden van voor moest ter I JAN VAN DAM i i i L Boom’ van vaandel worden geschreven om op dolle dinsdag nog met vol overgave de laatste uurtjes van het narrenfeest mee te wil len maken. Van het carnaval in Heems- Vorig jaar september besloot het toe stuur van het Microtheater een jaartje rust te nemen en geen programma-acti- viteiten te ontplooien. au da ge za be st: ei ne k\ au ce ee tie sc ga kv to fli is V2 er ec sc oi de w k m te oo kt or dc zit ht Een pony, die los op de Slaperdijk liep, was er zaterdagmorgen de oorzaak van, dat een 16-jarige bromfietster uit Velsen vrij ernstig aan haar benen ge wond raakte. Een bromfietster moest plotseling voor de pony remmen en het meisje, dat er achter reed, raakte bij het remmen de macht over het bestuur kwijt en kwam daardoor te vallen. Sindsdien keerden de ontwikkelingen zich niet ten goede: de artiestenhonora ria bleven de pan uit stijgen en de bezoekersaantallen bereikten vorig jaar bij lange na niet de magische grens van gemiddeld zestig man per voorstelling, waarbij naar de mening van het bestuur „Van Domburg had zijn vrouw pa! getrouwd toen zij al zwanger was”. Met deze eerste zin van zijn 84 bladzijden tellende korte roman „De Verlossing" duwt Willem Elsschot zijn lezers par does in het water, zoals je in vroeger eeuwen een kind zwemmen leerde door het domweg in de rivier te gooien Walter van der Kamp, die „De Verlos sing” in drie delen bewerkte en ook regisseerde, dorst het niet aan om de eerste aflevering evenzo te beginnen met Rudi Falkenhage en Mart Gevers op de stoep van de kerk, zij kennelijk zwan ger, en Piet Hendriks die dan op ze afkomt en vrolijk lachend zegt: „Heb je de koe dan toch getrouwd, kameraad? Dan heb je ’t kalf ook, hoor!” BIOSCOPEN M AANDAG EN DINSDAG Corso Theater, Dorpsstraat: 20 uur „Brandt Parijs?”. Kennelijk hebben zij er destijds wel brood in gezien het gat te vullen, dat door zoveel gesubsidieerde gezelschappen is opengelegd, bij het afwijzen van een repertoire waar ook kluchten en ander oubollig amusement in worden opgeno men. Aldus engageerden zij verleden jaar de populaire komiek Joop Doderer, die voor hen in „De grote versierder” volle zalen heeft getrokken en thans wordt deze lijn voortgezet met „Hé, mag ik m’n echtgenote terug!”, een Franse klucht van Jean Bernhard Luc en Jean- Pierre Conty. Zaterdagavond heeft het ensemble hier ook de Haarlemse Stads schouwburg mee opgezocht en de bijna geheel bezette zaal stelde de onderne mers volledig in het gelijk. Er blijkt immers voor dit ouderwetse kluchtwerk nog wel degelijk een grote belangstelling te bestaan. LUC EN CONTY zijn voor dit stuk allesbehalve selectief te werk gegaan. Integendeel zelfs, want zij hebben in hun drie bedrijven alle versleten theater effecten ondergebracht, waarmee reeds in het verleden het publiek tot schater lachen werd gestimuleerd. Ik herinner mij deze nog uit mijn jongensjaren van dolle kluchten als „George wil wel!” en „De big van het 168ste” en ook het amateurtoneel heeft het publiek met dit genre altijd overvloedig geconfronteerd. kerk en Beverwijk kozen wij uit de vele gebeurteissen de kmdercarnavalsoptocht in Heemskerk uit om later te kunnen zeggen, dat die zaterdagse optocht toch VELSEN. Een zestienjarige jongen uit Velsen heeft vrijdag ernstige been- verwondingen opgelopen bij een ongeval op de kruising Planetenweg-Pleiaden- plantsoen. De jongen was met zijn bromfiets in botsing gekomen met de auto van een 74-jarige IJmuidenaar, die de doorgang niet had vrijgelaten. Het Microtheater-bestuur had de in druk, dat een scala van factoren aan de malaise heeft bijgedragen. Een aantal gissingen: een wijziging in de leeftijds opbouw van de bevolking, de situering van het theatertje in het wat afgelegen „Scheybeeck”, het duurder worden van de voorstellingen, een vergroting van het aanbod van het aantal kleinkunstvoor- stellingen in de IJmond, de recente be stuurswisseling, een wijziging in de be langstelling van het publiek, enzovoorts. Van een eventuele opheffing van het intieme theatertje is vooralsnog geen sprake: gekozen werd voor een jaartje rust, waarin men zich kan beraden over de vraag, hoe Beverwjjks enige klein- kunsttheater zijn grip op het publiek kan verstevigen, hoe de financiële situa tie weer gezond kan worden gemaakt. DIT ALLES resulteerde in een avond van daverend toneelplezier, waarbij het publiek nauwelijks tijd werd gegund van het lachen bij te komen. Op zijn beurt toonde men zich hiervoor buiten gewoon erkentelijk door talloze „open doekjes” en een langdurige ovatie aan het slot. Binnenkort komt „Het theater van de lach” met deze klucht ook naar de Velsense Stadsschouwburg, het is maar dat men het weet voor het geval er nog behoefte mocht bestaan aan een avondje van onbezorgd plezier. Na het vooral in financieel opzicht bijzonder teleurstellend verlopen seizoen 1973-1974 vond de theaterleiding bet niet langer verantwoord, met „Microtheatcr” op de oude voet voort te gaan. Bezinning op de toekomst achtte men dringend gewenst. BIOSCOPEN MAANDAG EN DINSDAG Kennemer Theater, Zeestraat: 19 uur „Mannen, die de kansen grijpen”; uur „Pat Garrett and Billy the Kid”. Luxor Theater, Breestraat: 19 en 21.15 uur „Mijn nachten met Susan, Olga, Albert, Julie, Piet en Sandra”. TENTOONSTELLINGEN MAANDAG EN DINSDAG Centrale bibliotheek, Kerkstraat: expositie „Rondom de Boom”, geopend tijdens de openingsuren van de bibliotheek (zie onder diversen). Galerie Boumans, Breestraat: Expositie Lixenberg, zeefdrukken en geëmailleerde pa nelen. Geopend dagelijks van 9-18 uur behalve zondag en maandag. Kennemer Oudheidkamer, Huize Schelj- beeck. Geopend op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120. wel een carnavalesk gebeuren is ge weest. Wie vanavond en dinsdagavond het carnaval gaat afsluiten: alaaf en houd de zotskap recht. MAAR HIJ BESCHIKTE dan ook over een voor dit stuk schier volmaakte bezetting, die van de guitige tante Min nie een fenomenale „Komische Alte” wist te maken. Naast haar dient onmid dellijk Paul van Gorcum te worden genoemd, wiens onweerstaanbaar grappi ge typering van de schuchtere minnaar een onmiddellijk tot een bijzonder knap blijspelacteur stempelde. Voorts was er nog een lekker mallotig dienstmeisje van Marjan Berk en hadden John Lan- ting, Annelies Belhan, Bruni Heinke en Floris van Spronsen voldoende routine om al deze dwaasheid de gehele avond met veel brio in stand te houden. Het blijven echter gissingen, want, aldus Van Waveren: „Als je precies zou weten waaraan die verminderde belang stelling te wijten zou zijn, dan was het niet moeilijk. Dan paste je Micro aan de nieuwe omstandigheden aan. ’t Probleem is echter dat je geen zekerheden hebt, je tast in feite in het duister”. Elsschot schrijft over het algemeen niet zo bar veel dialogen, daarom was de verteller (Bob Verstraete) onmisbaar, maar in „De verlossing” zit toch nog aardig wat dialoog, waar Van der Kamp uiteraard een dankbaar gebruik van maakte. Het pleit verder voor hem dat de Elsschot-dialogen en die van hemzeli nauwelijks van elkaar te onderscheiden waren, behalve dan dat hij zijn persona ges een overvloed aan gezegdes liet uit spreken die bij Elsschot (die zijn eigen teksten zelf wel kan bedenken) niet voorkomen. Ik noteerde: „Houwen is trouwen”, „Komt tijd komt raad”, Al leen is maar alleen”, „Beter laat dan nooit”. „Een aardje naar zijn vaartje”. ..Wie het breed heeft laat het breed hangen”, „Het sop is de kool niet waard" en „Wie de schoen past.Het enige gezegde dat ik miste was „Zo de ouden zongen piepen de jongen”, maar dat staat dan ook in de tekst van Elsschot zelf. De dadendrang van Prins Jan de Twee de van Heemskerk en Prins Ruud de Eerste van Beverwijk is zaterdag en zondag buitengewoon groot geweest. Sa men met de Raden van Elf, de hulp vaardige camavalslotgenoten, trokken de tijdelijke regenten van Beverwijk en Heemskerk door de gemeenten, op zoek naar etablissementen, waar met zuidelijk temperament de zorgen van alle dag ver van zich af werd geworpen. Carnaval is een feest voor jong en oud. Het carnaval kent geen leeftijdsverschil en geen klasse. De jool moet hoog in het HEEMSKERK. In de competitie van de Bowlingbond Kennemerland heb ben De Pitchers de rode lantaarn over gegeven aan Houdt Moed. Op deze 11e wedstrijd van de competitie verlieten De Pitchers de laatste plaats door 32 punten te behalen. De Strikers moesten 1 punt aan hun concurrent. Strike en eZt. laten De uitslag van de ontmoeting was: de Pitchers 32 punten, Strike en Zet 27. de Strikers 26, de Splitters 15, Houdt Moed 10. Totaalstand: de Strikers 306, Strike en Zet 288, de Splitters 270, de Pitchers 254, Houdt Moed 249. Er deed zich geen verandering voor in de stand om de HT- trofee. De bowlingavond op 18 februari komt te vervallen. De wedstrijd zal later worden ingehaald. De BSCR belegt daartoe op donderdag avond 27 februari een vergadering. De Stuurgroep kuituur en recreatie heeft slechts die personen uitgenodigd, van wie verondersteld wordt, dat zij belang stelling hebben voor het probleem. Tij dens de vergadering wil de stuurgroep de volgende vragen op tafel leggen: is het bestaan van het Microtheater zinvol en heeft het toekomst? Zo ja, welke koers dient het theater te volgen? Hoe dient het te zijn opgezet? Voor ingewijden kwam het huidige bestuursbesluit in september j.l. bepaald niet als een donderslag bij heldere he mel. Vorig jaar werd duidelijk, dat er in de belangstelling voor het theatertje de klad was gekomen. Bij de presentatie van het jaarverslag over het seizoen 1973-’74 uitte het toenmalige aftre dende bestuur zijn diepe bezorgdheid over de „stijgende artiestenhonoraria en dalende bezoekersaantallen”, waarbij men „het komende seizoen als bepalend voor de toekomst van het Microtheater” beschouwde. Vanavond al het tweede deel, reden te meer om nog even lof toe te zwaaien aan Berend Boudewijn omdat hij in zijn quiz geen enkele toespeling op het car naval maakte, terwijl ik ook niet verzui men mag „Sonja 's avonds” te prijzen, waarin Sonja Barend, Harriet Freezer, Barry Hulshoff en Harry Mulisch (in alfabetische volgorde) vier gelijkwaardi ge gesprekspartners bleken die het aan horen meer dan waard waren. De mees te „citaten” kwamen nochtans van Mu lisch, daarom beperk ik me maar tot de zijne: „Ik ben een schrijver, geen lezer”, „ik schrijf voor een vriend-achtige man”, „je angst forceert datgene waar je bang voor bent”, „waar je over schrijft is niet belangrijk, maar hoe je het doet”, en „schrijven lijkt gemakkelijker dan schilderen, toch zijn er meer schilders dan schrijvers”. DIVERSEN Alarmnummer, 19033 politie; 16400 brand weer; 15400 ongevallendienst: 02510-96000. Op de rijksweg Amsterdam-Velsen is zaterdag een 56-jarige mevrouw uit Alk maar met haar auto over de kop gevlo gen en in de sloot terechtgekomen. Zij is ter observatie in het Zeewegziekenhuis opgenomen. Het ongeval gebeurde, door dat zij haar zonnebril uit het hand schoenenvakje wilde pakken. Daarbij verloor ze de macht over het stuur met het bovenvermelde gevolg. De Microtheater-voorstellingen wer den in het seizoen ’73-’74, aldus voorzit ter Jan van Waveren, door gemiddeld zesenveertig personen bijgewoond, waar door Micro’s zesde speeljaar met weder om een nadelig saldo moest worden afgesloten. Door dit exploitatietekort uit de reserves aan te zuiveren kon Micro aan zijn financiële verplichtingen vol doen, maar daarmee was voor het thea tertje tevens definitief een einde geko men aan de mogelijkheid een beroep op het reservekapitaal te doen. Dat reser- vekapitaal bestaat momenteel niet meer, het is de afgelopen twee jaar volkomen ingeteerd: inkomsten en uitgaven zullen elkaar in het vervolg tot op de cent nauwkeurig moeten denken, wil men tenminste niet met een faillissement worden geconfronteerd. De belangrijkste factoren, die tot de sterk verminderde belangstelling het theater hebben geleid, zijn de be perkte programmamogelijkheden in ver band met de accommodatie in Huize Scheybeeck. Ook gelijksoortige initiatie ven in de regio en de drastisch gestegen kosten zoals honoraria van artiesten hebben de dreigende ondergang van het Microtheater voelbaar gemaakt. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in het clublokaal van de Beverwijkse hockey club „Scheijbeeck”. De inbrekers gingen ervan door met een versterker ter waar de van 350 en wat snoepgoed. Uit de garderobe van de lts aan de Luxem- burglaan verdween een zwart leren jas ter waarde van f 175, terwijl uit V en D aan de Breestraat door onbekenden een versterker en een tuner met een winkel waarde van 1000 werden meegenomen. Zondagmiddag veroorzaakte een man met een knallend alarmpistool enige consternatie op het Stationsplein. Het pistool, eigendom van een 43-jarige in woner van Velsen, werd door de politie in beslag genomen. Assistentie werd door de politie ver leend in bar „Tum-Tum” aan het Hil- bersplein, waar een groepje jongeren een ware ravage veroorzaakte en er met een kassa met 700 vandoor ging. In de nacht van zaterdag op zondag brak een vechtpartij uit nabij Opus 11 aan de Meerstraat. Een 18-jarige Beverwjjker observatie naar het Rode Kruis Ziekenhuis worden overgebracht. Tenslotte moest de brandweer nog uitrukken naar Wijk aan Zee, waar op het Jullanaplein een lectuurbox van het Rode Kruis in de brand was gestoken. DIVERSEN MAANDAG 10 FEBRUARI Openbare bibliotheek, Kerkstraat: volwasse nen en jeugd 19-21 uur; Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 19-21 uur. Progress Sociëteit, Const. Huygenstraat: 20.30 uur ledenvergadering carnavalsvereniging de „Pro-peppers”. DINSDAG 11 FEBRUARI Openbare bibliotheek, Kerkstraat: volwasse nen 14-17.30 uur, jeugd 15-17.30 uur; Amstel straat 44: gesloten; Kingsford Smithstraat 110a: gesloten. Bowlingcentrum „De Boerderij”, Vrljburg- laan: dagelijks geopend van 12 tot 01.00 uur. Zwembad „De Waterakkers”, Kerkweg: Vrij zwemmen van 20.30-21.30 uur. Hulpdienst Help een Handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8-10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg: 9-12 en 13.30- 15.30 uur. Stadskantoor, Pres. Kennedypleln16.30 uur huldiging G. J. Plljter en E. Boontjes in de raadszaal. Sociëteit Gandalf, IJsselstraat: 19 uur NVSH- voorlichtingsbijeenkomst voor 12 tot 15-jari- gen. Alpha Sociëteit, Moensplein: geopend vanaf 20 uur. Grenspost, Soerstraat: vanaf 19 uur schaak club „Weenink”. ALARMNUMMERS Politie en brandweer, hoofdbureau Bree straat: Uitsluitend voor brand en ongevallen tel. 25555. Milieuklachten, Hoogovens: tel. 96000. MEN DUIKT HIERVOOR bed-in en bed-uit, rent van de ene kamer in de andere en er staat bovendien geen kast op het toneel, of deze heeft wel eens tot gedwongen verblijfplaats van de olijke samenzweerders gediend. Nog af gezien van de traditionele persoonsverwisselin gen, waarmee wordt getracht tante voortdurend het spreekwoordelijke rad voor ogen te draaien. HAARLEM. John Lanting m Jac ques Senf zijn met hun ensemble „Het Theater van de lach” inmiddels alweer aan het derde levensjaar begonnen. Al die staande uitdrukkingen zijn na tuurlijk toch een zwaktebod van de bewerker, maar voor het overige viel er weinig te klagen. Alles was goed en doordacht in beeld gebracht, op twee uitzonderingen na. In de eerste plaats verviel Van der Kamp weer in de foei lelijke en overbodige groene of blauwe negatief-beelden als hij visioenen wilde uitbeelden (zijn bewerking van Borde- wijks „Karakter” ging daar ook al onder gebukt), en in de tweede plaats maakte hij tot twee keer toe het onfunctionele grapje om eerst de rentmeester en later de graaf precies zo onder een gewei aan de muur te zetten, dat het leek alsof zij als hoorndragers door het leven gaan. OPNIEUW EEN verhaaltje dus over een echtpaar dat op scheiden staat en waarvan de man zich reeds van een maitresse heeft voorzien, terwijl ook de vrouw al ergens een vriendje heeft op gedoken. Zij zouden zich allen onge stoord aan de geneugten van hun nieu we liasons hebben kunnen overgeven, ware het niet dat de onvermijdelijke bemoeizieke tante onverwacht haar be zoek wenst aan te kondigen. Om de een of andere reden wensen de betrokkenen deze gewijzigde huwelijkssituatie voor tante Minnie verborgen te houden en met dit besluit wordt dan tevens het startsein gelost voor een reeks verwik kelingen, waar nu werkelijk niets te dol bij wordt geacht. BIOSCOOP EN TONEEL City, maandag en dinsdag 20 uur: „Gejodel onder Tiroler rokjes”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEUM Museum Beeckestün, Rijksweg, Velsen-Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen, da gelijks geopend van 14 tot 17 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens. Bessemerstraat, Velsen-Noord, dinsdag en donderdag geopend van 12 tot 14 uur en op aanvragen onder telefoon 02510-94159. Pleter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, geopend van maan dag tot en met vrijdag van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis van maandag tot en met vrijdag te bezichtigen van 10 tot 12 uur. Burgerzaal expositie beelden van Wim Bosman, geopend maandag en dinsdag van 9 tot 12 en van 14 tot 17 uur en maandagavond van 19.30 tot 21 uur. Galerie ,,’t Hart”, Koningin Wilhelminakade 74, expositie schilderijen en etsen van Maria Beerepoot, dagelijks geopend. 20 uur DINSDAG 11 FEBRUARI Openbare bibliotheek. Kerkweg: geopend voor jeugd van 15.30-17.30 uur, voor volwasse nen de gehele dag gesloten. Bowlingcentrum „De Boerderij”, Vrijburg- laan: dagelijks geopend van 12 tot 01.00 uur. Zwembad „De Waterakkers”, Kerkweg: vrij zwemmen van 7-8, 12.15-13 en 20.30-21.30 uur. Kinderboerderij, VrijburglaanGeopend van 10-12 en van 14-17 uur. Progress Sociëteit, Const. Huygensstraat 20.30 uur bal masqué carnavalsvereniging „De Propeppers”. Donkey Shot, A. Verherentstraat: 20.30 uur project sport met karate-demonstratle van Nono Pieplenbos en Bertus Hartendorf. De Werf, Jan Ligthartstraat20 uur initia- tiefbijeenkomst ontwikkelingsproject partner- gemeente Heemskerk. ALARMNUMMERS Politie, bureau M. van Heemskerkstraat Uitsluitend voor ongevallen tel. 39111. Brandweer, Kazerne Burg. Nielenpleln: brandmeldingen tel. 32121. Milieuklachten, Hoogovens: tel. 96000. Gemeentelijk sociaal adviesbureau voor be jaarden, dinsdag spreekuren: voor Umuiden, Cultureel Centrum, van 9 tot 10 uur; voor IJmuiden-Oost, „In den Abeel”, Abelenstraat 1, van 16 tot 17 uur; voor Velsen-Noord, buurthuis „De Mep’, Geelvinckstraat 28, van 11 tot 12 uur: voor Santpoort, gebouw „De Haven”, Schipbroekenweg 6, van 14 tot 15 uur. Verder dagelijks telefonisch aan te vra gen onder nummer 19124. Stichting „Huishoudelijke en Gezinsvoorlich- ting”, Willebrordstraat 102, spreekuur leidster, dinsdag van 9.30 tot 12.30 uur. Velsenbad. Briniostraat, gemengd zwemmen maandag van 16.40 tot 18 uur; dinsdag van 6.30 tot 8, van 12.15 tot 13.15, van 16.40 tot 18 en van 20 tot 21.30 uur. en 21.15 19.30 -- -- Van der Kamp koos voor een opzet waarin hij de hoofdfiguren (Van Domburg, zijn vrouw en de pastoor) eerst introdu ceerde, om dan pas tot de kern van de zaak te komen. Ook dat is “en methode natuurlijk en hij werkte éepaald niet slecht, al kan ik me Elsschots methode ook wel in tv-beelden indenken. Het was trouwens toch wel knap hoe Walter van der Kamp van nauwelijks 15 blad zijden tekst (ook al ontleende hij nog het een en ander aan verdere bladzij den) een tv-aflevering van vijf kwartier wist te maken. Hij moest daarvoor wel wat dingen erbij verzinnen natuurlijk (Sideria’s komst als helpster in de win kel, de komst van de actrice naar kasteel van de graaf, waardoor Ida Bons in de verleiding kwam een typisch we zentje uit een Cissy van Marxveldt- verhaal te gaan spelen), maar hij week daarbij niet overdreven ver af van de essentie van het verhaal, en bovendien kregen we daardoor een paar mooie rolletjes van Ellen Vogel, Kees Brusse en Pleuni Touw in de schoot geworpen. „een verantwoorde exploitatie nog mo gelijk zou zijn.” NU KAN MEN over genze denken zo men wil, een feit is toch dat het ensemble met deze klucht in staat was te bewijzen geheel uit rasechte komedianten te bestaan, die zich met een duidelijk waar te nemen plezier aan het creëren van deze dwaze figuren hebben overgegeven. BIOSCOPEN MAANDAG EN DINSDAG Cinema Marquêtte, Ruysdealstraat „De Peetvader”. En mede door de enorme vaart die achter het tempo werd gezet, was het publiek getuige van een virtuo ze kluchtenspelvertoning, waar regisseur Alexander Doré de plezierige verant woording voor mocht dragen. De Beverwijkse Sor’aal Culturele Raad betreurt deze ontwikkeling en wil een poging in het werk stellen om de betaansmogelijkheid van hte theater opnieuw te bezien. Het belangrijkste pluspunt vond ik nochtans het acteren, eigenlijk van ie dereen, op Ida Bons en Georgette Hage- doorn na, die te veel een typetje speel den. Ida meer dan Georgette overigens. Maar Rudi Falkenhage is altijd een ander mens (in ieder geval een andere acteur) als hij geregisseerd wordt door Walter van der Kamp, en Mart Gevers als zijn vrouw, Bob Storm als de pastoor en bijvoorbeeld de prachtige ouwe man van Jan Lemaire sr. (die, even nu uw volle aandacht a.u.b., op 11 maart aan staande 91 jaar wordt!) waren allemaal overtuigende rollen, en kom daar maar eens om tegenwoordig. Ook het kleine graafje Pieter Verbiest bleek wat dat betreft een ontdekking!

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 4