Addertjes f n 1 1 Bestseller: Huizen Verhuizen De hypotheek is’n hele uitzoekerij Speciaal Amro Eigen Huis Spaarplan Documentatiebon De mensen van de Amro Bank weten er alles van ■M L Laatste nieuws V.o.n.ofk.k.? Automatisch sparen bij de Amro Wat er bij komt, wat er af gaat Even rood staan mag best van de Amro Rijken Gemeente helpen Welke verzekeringen? I I II I W/ S V 1 Ri f O] ^:'Wi I f40.000; aan prijzen in Amro’s Woonwedstrijd. I I Ruim een jaar geleden besloten Marja en René van Bree te gaan zoeken naar een eigen huis. Allerlei uitvoerige gesprekken met vrienden en kennissen hadden hen niet alleen erg enthousiast, maar ook goed bewust van hun mogelijkheden gemaakt. René van Bree (33) over dat moment: „Ik zat prima bij m’n baas, Marja wilde beslist nog een tijdje blijven werken en we hadden stiekemweg al aardig gespaard, dus ’t moest gewoon kunnen’? MiSi O® f Hfe IF r Jr j 1. A René van Bree gesprekken bij de Amro Bank. 4 I Adres W004 aan: n n A n over de Amro - diensten die op deze pagina ter sprake komen. Daarom willen de mensen van de Amro Bank graag samen met u de voors en tegens van de diverse mogelijkheden grondig bekijken. Om zodoende precies dié hypotheek eruit te pikken, welke ’t beste bij past. zakelijk is een risico-verzekering te nemen, waardoor bij overlijden de resterende schuld kan worden afgelost. Denk verder aan een uitgebreide woonhuis verzekering, die de woning-zelf dekt tegen brand-, storm-, water en een groot aantal andere schaden. En denk ook aan een uitgebreide inboedelverzekering. De Amro Bank heeft een handige check-list, waarmee u de huidige waarde van uw inboedel kunt berekenen. Beide laatste verzekeringen kunt u ’t beste op index-basis nemen, zodat ’t verzekerde bedrag steeds automatisch wordt aangepast aan de hërbouw- of vervangingswaarde. voor zorgen en problemen van andere aard. Daarom: stap rustig bij ons binnen wanneer u meer wilt zorgen er wel voor dat u de juiste man te pakken krijgt. Kom anders in ieder geval voor 1,- het pocketboek „Huizen uw huis per maand kost, let er ook op wanneer er bedragen op tafel moeten prijzenpot van ƒ40.000,- Als u ’t nou eens helemaal i Tijdelijk wordt een extra belastingvrije uitkering gegeven voor woningen, waarvan de bouw na 18 november 1974 is begonnen. Als op deze woningen Rijks- premie wordt gegeven, kan nu een extra-uitkering worden aangevraagd, die tussen de 750,- en f 2.500,- zal liggen. Ook hierover bericht het aan te vragen documentatiepakketje. Als er v.o.n. (vrij op naam) achter de prijs van een huis staat, dan betaalt de vèrkoper alle notaris- en overdrachtskosten. Dat is meestal zo bij nieuwbouw. Maar de meeste bestaande huizen worden k.k. (kosten koper) aangeboden. De bijkomende kosten kunnen in dat geval oplopen tot zo’n 8 a 10%. Marja van Breeslapeloze nachten. Illustratief voor die manier waarop is ’t feit dat er nu al ruim 100.000 Nederlandse gezinnen wat wijzer zijn geworden van dit boekje. Nieuwe Eigen Huis Spaarders krijgen Huizen Verhuizen gratis, ieder ander kan ’t voor 1,- bij elke Amro Bank kopen. Krediet” af te spreken. Mocht dan bijvoorbeeld plotseling uw stofzuiger voorgoed ’t loodje leggen op een moment dat u net krap bij kas zit aangezien u pas allerlei rekeningen betaalde, dan kunt u gewoon even rood gaan staan en een nieuwe stofzuiger kopen. Zonder vragen, zonder formu lieren. Het Moment Krediet is dus toen hebben we dé knoop maar doorgehakt’.’ „Slapeloze nachten had ik” zegt Marja eerlijk, „maar nu we morgen naar de makelaar gaan voor de voorlopige koopakte, ben ik er toch wel van overtuigd dat we ’t allemaal goed uitgedokterd hebben’.’ te schrijven. Bij de bank noemen ze dat AmrOmaat sparen. Voelt u niks voor zo’n „stokje-achter-de-spaardeur”, dan kunt u ook afspreken dat automatisch wordt gespaard wat u aan ’t eind van de maand overhoudt. Het al of niet kopen van een huis is natuurlijk een zeer persoonlijke kwestie. Maar juist omdat er zo veel bij komt kijken, is ’t voor u misschien toch prettig weten. De mensen van de balie om te horen met welke aspecten de Amro Bank u van dienst kan zijn. Want dat we ’t u op bepaalde punten makkelijker kunnen maken, daar zijn we van overtuigd. Z Ten eerste omdat geldzaken nu eenmaal ons vak is. En ten tweede omdat er in onze kantoren mensen zitten, die zich heel goed realiseren dat ’t kopen van een huis een ontzettend grote stap in uw leven is. Die mensen vinden het dan ook doodgewoon dat u wikt en weegt en daarom vraagt en vraagt en nog eens navraagt. En ze begrijpen ook goed dat u zich niet alleen voor strikt financiële zaken geplaatst ziet, maar ook Onlangs verscheen de 5 e en aangepaste druk van de door Frans Nieuwenhuyze geschreven pocket „Huizen Verhuizen”. Op informatieve en overzichtelijke manier vertellen 160 pagina’s over 1001 problemen, die zich kunnen voordoen bij verhuizen, huis kopen of huis huren. Bijna iedereen die een huis koopt, heeft een forse hypotheek nodig. Juist dat maakt de koopbeslissing zo moeilijk. Want als je bedenkt dat de rente over tienduizenden guldens gaat en er ook nog aflossingen bij komen, dan vraag je je af of ’t allemaal eigenlijk wel te doen is. Aan de andere kant: misschien blijft UW inkomen nog wel ’n tijdje stijgen? En de hypotheek rente is aftrekbaar van de belasting, scheelt dat voor u ook niet een stuk. Hoe dan ook, één ding is zeker: u moet precies, weten waar u aan begint. Wat is ’t beste gegeven uw omstandigheden? Veel of weinig aflossen? Veel nu, later minder of juist omgekeerd? In hoeveel jaar? En dat betalen, per maand, per kwartaal of per halfjaar? En vervroegde aflossing, kan dat Ook al krijgt u 100% hypotheek, dan nog heeft u vrij veel eigen geld nodig. Voor bijvoorbeeld de kosten van de hypotheekakte, maar vooral voor de verhuizing, de inrichting, de tuin. Zo’n f 5.000,- moet u daar al gauw voor bij elkaar gespaard hebben. Daarvoor heeft de Amro een Wie flink vaart achter z’n spa ren wil zetten, kan de Amro Bank opdracht geven om Grond-, straat- en rioolbelasting zijn nieuwe kosten voor een verse huiseigenaar. Evenals polder- en/of waterschapslasten, extra- verzekeringspremies en natuurlijk onderhoud. Daar staan een paar belastingvoordelen tegenover. Aftrekposten zijn onder andere: hypotheekrente, kosten hypotheekakte en afsluit- provisie. Rijksbijdragen worden echter weer bij uw inkomen geteld. Zeker als je net in een nieuw huis zit, kan je verwachten dat er zich onaangename verrassingen voordoen. Amro Privérekeninghouders kunnen zich daar echter tegen indekken. Door één keer langs hurt bank te gaan en daar het zogenaamde „Amro Moment unieke spaarvorm, het Amro Eigen Huis Spaarplan, waar een erg hoge rente op wordt gegeven (momenteel 8 !4%). Een tweede voordeel van dat Spaarplan is de fikse premie die men uitgekeerd krijgt als later besloten wordt een Amro Woninghypotheek te nemen. Rijksbijdrage bijv, ontvangt u pas na een jaar.) 2 2. Denk erom dat het in veel gevallen interessant is om vermindering van loon belasting aan te vragen bij de Inspecteur der Belastingen. 3. Doe bij de Gemeente navraag of er bestemmings plannen zijn voor uw nieuwe woongebied. 4. Vraag bij nieuwbouw altijd om het „bestek”. Daarin moeten alle details van constructies, maten en toegepaste materialen staan. 5. Laat u niet misleiden door de term „voorlopig koopcontract”. Wie getekend heeft, kan niet meer terug. Behalve als er ontbindende voorwaarden zijn opgenomen. (Dat men financiering en woonvergunning rond 'SJW krijgt bijvoorbeeld.) dus eigenlijk een permanente extra-reserve voor ’t vervelende geval dat Hoe ’t precies zit met de subsidie die het Rijk op vele nieuwbouwwoningen geeft en hoe u 100% hypotheek* kunt krijgen door de Gemeente garantie, dat alles leest u in de brochure „Een eigen huis, ook voor u?”, welke wordt uitgegeven door het Ministerie van Volkshuisvesting Ruimtelijke Ordening. Ook deze brochure krijgt u thuis wanneer u de bon uit deze advertentie opstuurt. *Bij „oudbouw”veelal 95%. en wat kost dat? En wat kost ’t om een hypotheek af te sluiten? M U merkt, er zit heel wat aan •fe? vasten’t kan op veel manieren. II voor het zeggen had, j wensen en fantasieën de vrije f loop kon laten, wat voor woonkamer zou u dan ’t liefst hebben? Met wat voor meubelen zou u ’m inrichten? Met welke comfortabele luxe en kunstzinnige decoraties? En welke kleuren en materialen zou u gebruiken? Rond die vraag heeft de Amro Bank een ontzettend aardige wedstrijd gebouwd, waar iedereen, cliënt of niet, aan mee kan doen. In elke Amro Bank ligt een inspirerende brochure klaar over deze wedstrijd met z’n plezierige elke maand een vast bedrag van SS 1Reken niet alleen uit wat z’n salarisrekening naar z’n Eigen Huis Spaarrekening over 1 IS. komen. (De eerste Stuurt u mij een pakketje nadere informatie l. Naam Plaats Ik ben wel/geen klant van de Amro Bank. (Deze bon in een ongefrankeerde envelop stoppen en adresseren Amro Bank, Antwoordnummer 346, Haarlem.) Verhuizen” halen, want daarin zult u veel van uw problemen behandeld zien. En dan is er nog de bon in deze advertentie. Waarmee u binnen een paar dagen nadere informatie thuis kunt krijgen over alle Amro-diensten die hier ter sprake komen. Iemand die een hypotheek heeft, moet er rekening mee houden dat de woonsituatie van z’n gezin in gevaar kan komen wanneer hem iets overkomt. Want kan de hypotheek nog wel betaald worden als z’n inkomen wegvalt? Vandaar dat ’t nood- Op de kaart uit de auto hadden beslist geen gekkenwerk was, ze een gebied af gebakend, waarbinnen ze zouden gaan zoeken. Verder was duidelijk dat het nieuwbouw moest worden, gezien de steun van Rijk en Gemeente die je dan kan krijgen. En vooral Marja wilde graag „buiten” wonen. Toen begon de huizenjacht. Elke dag werd de onroerend- goedpagina van de krant gespeld, via allerlei makelaars stroomde fotopost binnen en menig weekend toerden ze in hun autootje door de provincie. Totdat ze vonden wat ze zochten. Iets duurder dan ze in hun hoofd hadden, maar met een lekkere tuin, in een leuk wijkje en vlakbij een oude dorpskern met winkels, scholen en een goede busverbinding naar de stad. „Nadat we er geweest waren en de tekeningen goed bekeken hadden, kreeg ik gelijk een opgewonden gevoel, echt zo van ,dat is het’, René trouwens ook’,’ vertelt Marja (29). ”We hebben er een nachtje over geslapen en toen hebben we onze bank gebeld en een afspraak gemaakt met iemand die alles van huizen kopen weet. wt’ René vult haar aan: „Ja, we hadden dan wel onze eigen rekensommetjes gemaakt, Q maar d’r komt natuurlijk van [f\ <dles en nog wat bij kijken. Dat bleek ook wel tijdens die 1 <Lj’ gesprekken bij de Amro Bank. We hadden verschillende dingen PI over’t hoofd gezien. Toch werd Z.--X duidelijk dat ’t met dit huis IS 'W J Bik I I I I I A A „ENT AARDIGE I5(DEACTSUEKE OPEN TRAP LSPTReSORECHTNAAR DfCOORZONKWER" k Hl] FM E Ovi rie Nie 9.11 zie) te spe Ko me ten for lev Ecl me dag ziel eer ten mu ze: (S) mu me dar spr 18.: Lie NC vor gis' 19.5 org .20.1 gra de ten 22. ' Vai (S) 23. ! HI1 FM Dii of Til wa teil te Ko rer On zer ge; n Van Brees kopen huis

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 10