Meningen over talentvolle Den Haag-rechterspits lopen uiteen Badminton TSCHEN LA LING HEEFT NU ploeg nam voorsprong AL EEN ENORME REPUTATIE Dames Kamp- Vinke namen de leiding José Damen zwom record TELSTAR - FC DEN HAAG WHITE STARS-TEAM FAALDE OPVALLEND Telstar wil smaad meteen uitwissen Leider zaalvoetbal verloor De Kampioen en Bataaf openen het wegseizoen I O ALARM- Tegen Ierland Bridgecompetitie Sportpark SCHOONENBERG POPADIC EN PEYS VRAAGTEKENS Igp: wP -H 14 ZATERDAG FEBRUARI 1 5 19 75 SPORT Uiteenlopend Buitenland 1 U ZONDAG 16 FEBRUARI 14.30 UUR INBRAAKBEVEILIGING VAF DER POL bv „REINO” B.V. voor tapijtreiniging Vaste vloerbedekking Losse kleden Telefoon 023-31 32 89 1 IMF (ADVERTENTIE) 023-259491 Overveen POL - ALARM (Van onze sportredactie) (Van onze bridgemedewerker) (ADVERTENTIE) het hele seizoen Tschen La Ling: „Ik speel niet altijd even constant’’. MARC SERNE. van (Van een medewerker) aan (ADVERTENTIE) Inderdaad is zijn spel nogal wisselval lig. Ling daarover: „Ik speel zeker niet altijd even constant. Een zwak punt van mij is bijvoorbeeld dat ik nog te weinig doelpunten naar mijn zin maak. Dit seizoen heb ik pas één goal gescoord tegen Feyenoord. Maar Van Leeuwen maakt er des te meer. Het stramien is Telstar ook mijn beste Tschen (een naam die in het Chinees „voor het geluk geboren” betekent) La Ling voetbalt nu drie jaar bij Den Haag. Daarvoor speelde de in Nederland gebo- Het thans leidende paar was zeer goed op dreef en bracht in de derde ronde 100 punten (gemiddeld 84) op het uit slagenbord. De Jager-Mulder, als lijst aanvoerder onttroond, deed het veel min der (83) en staat nu op 277. Het zal er spannend aan toe gaan gezien het bovenstaande zodat wij u verwachten om deze strijd met uw bezoek te onder steunen. Paul v. d. Meeren zal voor de aanvang ge huldigd worden i.v.m. zijn 250e competitie wedstrijd. eenvoudige maar doeltreffende INSTALLATIES Electro techniek derde klas A: Kennemerland 3De Fles 2 3-5. Beverwijk: hoofdklas: Verborst Boys- Sport CS 4-2; GeldermansProgress 0-0; derde klas B: Loek AndersonDe Fles 8-0; res. tweede klas A: Carrousel 2Barricade Boys 2 6-1. Hillegom: res. eerste klas: BSM 2 Kennemerland 2 2-5; res. tweede klas B: Geldermans 2TYBB 2 4-5; Carillon Boys 3SC Zandvoort 2 1-4; res. derde klas B: Kennemerland 4Club ’12 1-7. Nieuw Vennep: derde klas C: Paradiso BoysOutshoorn 1-8; De KrimKop pers 4-2; BeukeVan der Meij-Boys 6-1. Wijk aan Zee: tweede klas A: SFC Schaaper 3-2; res. eerste klas: Fransen/- Schoot 2Sport CS 3 3-1; res. derde klas C: RAVIJ 2—Wijker Post 2 7-0; P.W.-Boys 2Barricade Boys 3 0-2; res. derde klas D: SFC 3De Biggen 3 1-4. Heemskerk: res. derde klas B: Straw berry 2Lootsma 2 0-2; Kennemer In- tersport 2Cupido 2 15-1. ren Ling bij Texas THB, een Haagse amateurclub. Als het talent Ling werke lijk doorbreekt dan wacht hem een nog grote carrière. Een toekomst die voor Ling niet bij Den Haag hoeft te liggen. Ling, wiens contract in Den Haag aan het einde van dit seizoen afloopt, weet dan ook: „Ik denk wel dat ik aan het einde van het seizoen wegga bij Den Haag. Er zijn al verschillende contacten met clubs in het buitenland. Ik vind namelijk toch dat er hier teveel belas ting afgaat van het geld dat je ver dient”. PARIJS (ANP). José Damen heeft tijdens internationale zwemwedstrijden in Parijs het Nederlands record op de 800 meter vrije slag in 25 meterbaden verbeterd. De Bosche zwemster maakte een tijd van 8 minuten 59,29 seconden. mening ook niet helemaal te vergelijken met rechterspitsen als Rep of Van der Kerkhof. Die passeren een tegenstander meestal echt op snelheid. Ik speel een tegenstander eerst uit. En dan loop ik hem voorbij. Namen zeggen mij daar bij niets. Als ik lekker draai maakt het mij echt niet uit wie ik tegenover me heb”. Na het verrassende gelijkspel bij Ajax, dat in den lande opziien baarde, kwam een week later de onverwacht hoge beker-nederlaag tegen A.Z. 67. Voor de supporters en spelers een tegenvallende prestatie maar toch ook de aanzet tot een revanche waarvan FC Den Haag zondag het slachtoffer moet worden. FC Den Haag voert in de 3e periode de ranglijst aan en zal onge twijfeld alles doen om deze pogsitie vast te houden. Het heeft in de coming-man Tscheu La Ling, Aad Mansveld en topscorer Henk van Leeuwen met vele jongeren een goede basis getuige de huidige posi tie. Het record was sinds 2 maart 1973 (Bremen) met 9.06,58 in het bezit van Hansje Bunschoten. José Damen eindig de op de 800 meter als vierde, Ada Pors werd vijfde met 9.04.69. De uitslag van de 800 meter dames is: 1. Heather Greenwood (VST) 8 minuten 46,22 secondén, 2. Cornelia Dörr (Odl) 8.52,01, 3. C. Verbauwen (Bel) 8.54,94 (Belgisch record) 4. José Damen 8.59,29 (Nederlands record), 5. Ada Pors (Ned) 9.04,69, 6. L Bertolotti (Ita) 9.13,90, 7. M. de Angelis (Ita) 9.23,80, 8. C. Cordett (Zwi) 9.29,12. Bij de heren plaatsten Robin Woute- ring en Hans Fezerman zich voor de finale 200 meter wisselslag. de Sharks incasseren. De IJmuidense ploeg, die zonder Maria Haver aantrad, had slechts een gedeeltelijk excuus in de erbarmelijke arbitrage van een Amster damse scheidsrechter. Tot halverwege kon Akrides nog met 17-21 aan de goede kant van de score blijven, maar in de tweede helft ging het snel bergafwaarts met de Akrides-formatie. Vij Akrides- speelsters moesten voortijdig het speel veld met een maximum aan fouten ver laten. Te midden van de vaak chaotische taferelen kon alleen Ines de Loor (11- 6) nog imponeren. De 46-39 nederlaag houdt overigens nu wel in dat Akrides uitgeschakeld is in de race om de titel. De grootste sensatie kwam vrijdag- De meningen over Ling lopen nogal uiteen. Zelfs tijdens de trainingpartijtjes van Den Haag, wanneer Ling af en toe op een uiterst geraffineerde manier zijn tegenstander op de vierkante meter uit speelt en een techniek etaleert die een enorm talent verraadt, weten de paar toeschouwers te melden dat Ling één van de grootste aanvallende talenten is die Nederland op dit moment rijk is. De één noemt hem gemakshalve alvast een nieuwe Cruijff, maar de ander weet te vertellen dat Ling er nooit zal komen omdat hij totaal geen mentaliteit heeft. BLOEMENDAAL. De derde zitting van de damesparencompetitie district Kennemerland van de Nederlandse Brid ge Bond, die in„De Rusthoek” te Bloe- mendaal plaatsvond, had tot resultaat dat de dames Kamp-Vinke aan de kop van de ranglijst kwamen. Bij een totaal- gemiddelde van 252 scoorden zij 281 punten. In de eerste klasse kwam de toppositie van Daniëls-Witmond (380) niet in ge vaar. Runner-up, Kokke-Dickmann, had een off-day (85) en moest een plaats prijsgeven (346). In de tweede klasse kwam eveneens aan de kop van de ranglijst geen verandering. De dames Eyking-Scheerder hebben 357 punten met daarachter Van der Kolk-Platt (349). (349). zonder de geschorste middenvelder Ad Kila. Zijn vermoedelijke vervanger is Martin Jol. Voor hel overige handhaaft trainer Boskov vrijwel zeker de formatie die de laatste tijd redelijk succesvol opereert: de formatie die de laatste tijd redelijk succesvol opereert: Thie; Ouwe- hand. Mansveld, Van Vliet, Korevaar: Jol, Perazic, Bres; Ling, Van Leeuwen, S wanen burg. Haarlem-trainer Barry Hughes hoopt voor de zware uitwedstrijd tegen Feye noord met dezelfde basiself te kunnen beginnen als twee weken geleden in de succesvol verlopen thuiswedstrijd tegen Roda JC. Hughes heeft daaromtrent evenwel nog geen zekerheid, want Popa- dic (lichte aanval van griep) en Peys (liesklachten) zijn mogelijk niet beschik baar. De Haan en Feteris lijken in dat geval de aangewezen alternatieven. Ver moedelijke opstelling Haarlem: Boers- ma; Wentink, Marijt, Fransz, Derksen; George, Popadic. Peys; Sadek, Hoeben, Van den Berg. Ondanks het feit dat Feyenoord de afgelopen week een reeks teleurstelende prestaties heeft geboekt, ziet het er niet naar uit dat trainer Wiel Coerver zijn elftal, dat dgze week de recente terugval heeft besproken, zal wijzigen. De gele kaart voor Wim Jansen heeft geen consequenties met betrekking tot de op stelling opgeleverd. Die opstelling zal er vrijwel zeker als volgt uitzien: Treytel; Rijsbergen, Schneider, Ramljak. Vos: Jansen, De Jong, Van Hanegem; Ressel, Kréuz, Kristensen. Hoofdklasser EDO speelde een vriend schappelijke partij voetbal tegen het in de vierde klas aan de leiding gaande TYBB en bracht het daarbij niet verder dan een 3-3 gelijkspel. DEN HAAG Tschen La Ling, de jeugdige spits van FC Den Haag, is er sneller bovenuit gekomen dan Haarlems Ted Hessling. De verge lijking tussen beide voetballers loopt namelijk parallel. Evenals Hessling voetbalde Ling ook in het UEFA-team dat anderhalf jaar ge leden aan de Koninkrijksspelen in Suriname deelnam. Evenals Hess ling brak ook Ling, nota bene in hetzelfde duel, tegen Suriname zijn been. Hoewel het bij Hessling om een dubbele beenbreuk ging brak Ling echter alleen zijn kuitbeen, maar toch was het voldoende om de Hagenaar voor een half seizoen uit te schakelen vorig jaar. Maar zie: Ling was nauwelijks hersteld of hij voetbalde zich de laatste vijftien wedstrijden van het vorig seizoen moeiteloos in het eerste van FC Den Haag. Een plaats die hii ook dit sei zoen niet meer kwijtgeraakt is. Sterker nog: de 19-iarige Ling heeft in ziin uog betrekkelijk korte ere- divisieperiode een reputatie opge- houwd die veel tongen in beroering heeft gebracht. DUBLIN (Rtr). Nederland heeft in Dublin in de badminton-interlandwed- strijd tegen Ierland een voorsprong van 6-0 genomen door duidelijke overwin ningen in de eerste enkel- en dubbelspe len. De uitslagen zijn: heren enkelspel Rob Ridder-Taylor 15-9, 15-5, Piet Ridder- Scott 15-1, 15-4. Dames enkelspel: Joke van Beusekom- Barbara Beckett 11-3, 11-2. Heren dubbelspel: Wortel'De Vogel- Doherty'MCilwaine 8-15, 15-5, 15-12- Dames dubbelspel: Inge Rozemeij- er/Joke van Beusekom-Barbara Bec- kett/Mary Dinan 15-17, 15-6, 15-8., Marja RiddertMarjan Luesken-Mary Brian/ Heather Young 15-5, 15-3. Juist in de drie thuiswedstrijden die nu volgen hoopt Telstar een forse pun- tenoogst te halen. Castenmiller: „Na Den Haag komen Sparta en Roda JC bij ons op bezoek, alle drie ploegen die op de ranglijst iets beter geklasseerd staan dan wij. Willen we nog wat hoger komen, dan is het zaak juist tegen die ploegen twee punten te pakken”. De opstelling van Telstar voor de ontmoeting tegen FC Den Haag is na de afgang tegen AZ’67 nauwelijks gewij zigd. Alleen Klaas Bijl is op het mid denveld vervangen door Tonnie Fens. Telstar speelt met dezelfde basisformatie als tegen Ajax. Castenmiller. „Wat dat betreft slaan we die wedstrijd tegen AZ Voor de strijd om de zaalvoetbalbeker werden in de Treslong-sporthal te Hillegom vier wedstrijden gespeeld en daarbij zorgde De Biggen voor een verraasing door het een klas hoger spelende Nihot duidelijk te klop pen. De uitslagen waren: Nihot—De Biggen 1-5; DFBJaapies Boys 1-2; Gé Bosch—DVS 6-2; De Duif—De Brug 8-2. avond echter uit de Kennemer-Sporthal waar ongeslagen koploper HCK bij de heren het eerste verlies moest incasseren tegen de routiniers van The Typhoons. Kon een snel opgelopen 14-24 achter stand bij het afsluiten van de eerste helft nog omgezet worden in een 27-26 voorsprong, in de tweede helft kon The Typhoons toen Jan Baas en Jan Eysker reeds gediskwalificeerd waren, de strijd beslissen via Ed Baas (5-8) en Piet Hooft (2-9). Eindstand 45-57. HCK, dat Hans van der Meyden node miste, had zijn topscorer in Hans Boekestein (10-10). Aan de kop van de ranglijst moet HCK nu weer Lisse naast zich dulden met evenveel verliespunten. HAARLEM. Het in de hoofdklas van de Haarlemse zaalvoetbalcompetitie leidende Barricade Boys leed in de Ken nemer sporthal na met 2-0 te hebben voorgestaan een 4-2 nederlaag tegen Kennemerland. De winst van Barricade op Carrousel is nu nog maar één punt. IJMOND-HAARLEM. De gedrukte stemming waarvan begin deze week bij de Telstar-selectie sprake was na het ont luisterende verlies in de bekerwedstrijd tegen AZ’67, is gaandeweg omgeslagen in een uitermate gretige instelling ten op zichte van de thuiswedstrijd van morgen tegen FC Den Haag. Trainer Joep Cas tenmiller: „Iedereen wil dat debacle van Alkmaar het liefst zo gauw mogelijk vergeten. Er is deze week keihard ge werkt. En nu maar hopen dat de wils kracht bij de jongens inderdaad tot het gewenste resultaat leidt”. maar gewoon over. De opstelling van Telstar. Van der Meeren; Driesen. André, Van Essen, Bi- schot; Fens, Helling, De Wit; Hendrikse, Van Kooten. Jonker. FC Den Haag zal het moeten stellen (Van onze basketbalmedewerker) AMSTERDAM. The White Stars, dat gedurende de rest van dit seizoen niet meer kan beschikken over de des kundige hulp van de gebroeders Harre- wijn, is de nacompetitie in de kampi- oensgroep met een zware afstraffing in Amsterdam begonnen. Wilskracht, dat er nog niet eerder in slaagde de Sterren van een overwinning af te houden, bracht de Haarlemse formatie een vernietigende nederlaag toe. Weliswaar miste The White Stars de steun van de door een enkelblessure uitgeschakelde Nel van der Burg, maar de manier waarop de nederlaag tot stand kwam is bepaald niet bemoedigend voor de toekomst. Duidelijk werd bovendien dat de nieu we trainer-coach Lothar Godfried nog maar weinig kennis van zaken over zijn ploeg bezit. Vooral verdedigend klopte het in het geheel niet bij de nauwelijks geconcentreerde Haarlemse speelsters. Aanvankelijk had het er overigens in het begin alle schijn van dat The White Stars opnieuw de winstpunten mee naar Haarlem zou nemen. Bij 11-18 stokte echter het ritme in de Sterrenploeg. Toen bovendien de lengte van Irish Verwey uit de ploeg werd gehaald kreeg Wilskracht een overwicht dat in minder dan tien minuten resulteerde in een grote 39-20 achterstand bij de basket- wisseling. Hoewel de Amsterdamse uitblinksters Joepie Geurts (10-1), Mieke Alsemgeest (10-2) en Ria van der Meys (11-4) het in de tweede helft opmerkelijk gemakke lijk opnamen, kon The White Stars in de tweede helft geen vuist maken. Veel balverlies maakte het in die fase Wils kracht niet al te moeilijk de voorsprong vast te houden. Pas in de slotfase toen The White Stars ging pressen kwam Wilskracht enigszins in moeilijkheden. De 69-48 nederlaag liet aan duidelijkheid echter niets te wensen over. Topscoor- ster: Ida Holsheimer (5-6). Een al even verrassende nederlaag moesten de dames van Akrides in de tweede divisie tegen het laag geklasseer- De full-prof van Den Haag wordt momenteel al zo gevreesd dat Roda-trai- ner Bert Jacobs afgelopen zondag in de bekerwedstrijd in het Zuiderpark Sjef Blatter alleen maar het veld instuurde met de opdracht om Ling het voetballen onmogelijk te maken. Dit gevoegd bij het feit dat Ling in de thuiswedstrijd van Den Haag tegen Telstar, toen Bi- schot door hem alle kanten uit werd gespeeld, de voornaamste reden was van de Haagse zege en de bewonderende manier waarover René Notten van Ajax over zijn kwaliteiten rept en je kunt je afvragen wie Tschen La Ling eigenlijk wel is. Ling: „Nou. ik ben wel een goede voetballer^ geloof ik. Nou moet ik er wel bij zeggen dat de wedstrijden tegen en Ajax hier in het Zuiderpark van het hele seizoen waren. Ik speel thuis over het algemeen opvallend beter dan in uitwedstrijden. Misschien komt dat omdat wanneer wij thuis spelen het accent van Den Haag wat meer op de aanval ligt. Dan kom ik ook beter tot mijn recht. Maar er zijn ook wedstrijden dat ik weinig of niets klaar maak. Tegen Excelsior heb ik nauwelijks een bal goed geraakt”: Maar dan snel: „Hoewel uit mijn pass natuur lijk wel het beslissende doelpunt werd gemaakt”. HAARLEM. Het nieuwe wielersei- zoen wordt zondag door het Haarlemse De Kampioen en De Bataaf uit Halfweg ingezet met onderlinge clubritten op hun eigen parcours in respectievelijk het Van der Aartsportpark te Haarlem-Noord en aan het Kinheim in Zwanenburg. Men verwacht van beide clubs vrijwel alle renners aan het vertrek, omdat zij el ders nog niet in open koersen aan de slag kunnen. Er hebben zich in het ledenbestand van De Kampioen weinig mutaties voor gedaan. Alleen Ron Hout is overgegaan naar de HRC Excelsior. Van deze club kwamen Frits Dreyer en Van Gelder met Hennie van Lemt van De Bataaf over naar De Kampioen. Het Halfwegse De Bataaf raakte nieuweling Henny van Lent dus kwijt aan De Kampioen, ter wijl de junioren Gé Kuit en Rob Borst overgingen naar Amstelland. Er kwamen geen renners van elders naar de oranje- zwarte club over. Aan de openingsrit van De Bataaf nemen zondag ook renners van het hoofdstedelijke Le Champion deel. De jeugdklassers starten om half tien, de nieuwelingen vertrekken om elf uur, daarna is het om twaalf uur de beurt de junioren, terwijl alle overige categorieën, prof, amateurs, liefhebbers en veteranen - om kwart over een aan hun eerste rit beginnen. De uitslagen: Haarlem: hoofdklas: TYBBGroot/Assumburg 3-4; Kenne merlandBarricade Boys 4-2; eerste klas A: BloemendaalHubra 2-1; SAC MSD 3-1; EDOEconomie Car Sales 2- 2; derde klas B: HCKHaarlem 4-2; res. eerste klas: DSB 2Les Routes Boys 2 3-2; CBS 2Lichthal 2 4-1; res. tweede klas B: Bloemendaal 2SFC 2 2-5; res. ook dat1 ik op de vleugel de man moet uitspelen, waarna Van Leeuwen is opge komen en de voorzet moet afronden. Dat is dit seizoen al heel wat keertjes ge lukt”. Het internationale contact van Ling, morgen te bezichtigen op sportpark Schoonenberg, heeft zich tot nu toe beperkt tot de wedstrijden voor het Nederlandse UEFA-team. Ling: „Laatst is Ton Thie op een bijeenkomst in Zeist geweest en daar hoorde hij dat ik op de nominatie stond om geselecteerd te wor den voor Jong Oranje. Ik zelf heb echter nog niets van de bond vernomen. Het zou wel aardig zijn als ik gekozen werd. Ik blijf er namelijk bij dat ik sterk afhankelijk ben van het feit welke me- de-spelers ik naast mij heb staan. Als Den Haag goed draait dan kan ik veel meer dan normaal. Ik zit cok nog lang niet aan mijn top geloof ik. Ik zou best eens uit willen testen hoever ik reik als ik uitsluitend goede spelers naast mij heb. staan. Ik moet het namelijk van voetballen hebben. Niet eens zozeer van mijn snelheid. Daarom ben ik naar mijn Barricade Boys nam in de eerste helft door Kuil en Van Wijngaarden een 2-0 voorsprong op Kennemerland, dat na de doelwisseling door goals van Lex Kolle- rie en Teun Strijbis het verlies ongedaan wist te maken: 2-2. Barricade bleek aangeslagen en met twee doelpunten van uitblinker Roel Hopman kwam Kennemerland tot een 4-2 overwinning «gagas,1»

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 14