Makarios zal zich „tot Moskou en ieder ander wenden Van der Stee weerlegt kritiek op landbouwprijzen B. en W. Amsterdam bezorgd over verzet tegen de metro Zwartboek vindt geen Geen suikertekort gehoor bij NOS-leiding meer in industrie PSYCHOSOCIA LE HULP KOMT VOOR WAO-ERS VAAK TE LAAT Koop helft straaljagers KORT GEDING TEGEN EO Li „Boeren komen niets tekort” Dr. H. Blijham in „medisch Contact” dit •I I Kissinger omhelst Golda Meir ouoEnto E* Industriebond NKV Met uitzondering van Roel van Duyn wijst Philips-CAO af Miljoen dollar voor ontvoerde consul Belgische CVP: „Donder-op-actie” Z 2 FEBRUARI 7 ATERDAG 1 5 19 7 5 BINNEN** EN BUITENLAND (Van onze parlementsredactie) 5 DEN HAAG. Minister Van der Stee bestrijdt dat de boeren tekort komen aan de nieuwe EG-prijzen. Hij is het volstrekt oneens met de landbouworganisaties en de Kamer leden van het groene front, die zeg gen dat de inkomens van de boeren en tuinders dit jaar reëel opnieuw achteruit zullen gaan. va zii lir ev de Cc ge lej ph he tui UTRECHT (ANP). Dat WAO- trekkers met problemen die hun arbeidsongeschiktheid hebben ver oorzaakt of vergroten psychosociale hulp moeten krijgen, ligt helemaal niet zo voor de hand als de commis sie psychotherapie van de gemeen schappelijke medische dienst denkt. Moorden oi Goede betrekkingen (Van onze redactie economie) DEN HAAG. De dreigende suikertekorten voor sommige in dustrieën zijn opgeheven. Proble men die optraden toen de Neder landse suikerleveranciers beperkin gen instelden, zijn door overleg uit de wereld geholpen. Hierbij heeft het ministerie van Economische Za ken een bemiddelende rol gespeeld. Omgekomen Joodse Russen Autogordel Merelslachting Nog niet ..jozj Cambodjs Broeder Matheus Bevrijd JÉ Nauwlettend Olieschade Dissidente ambtenaren - v f den; maximum temperaturen omstreeks +2 van WEERRAPPORTEN van Er is volgens dr. Blijham sprake van de de HILVERSUM (ANP). Het NOS-bestuur heeft gisteren unaniem het zwartboek van de christelijke bedrijfsbond HBV over een volgens die bond falend personeels beleid bij de omroep afgewezen. Men was het eens met de NOS-personeelscommis- saris K. de Wilde, dat het zwartboek „een ondoordacht en onzorgvuldig gevormd werkstuk*’ was. De vaste Tweede-Kamercommissie van CRM zal op 20 februari in een besloten hoorzitting ingaan op het zwartboek en op de kritiek van de gezamenlijke om- roepvakbonden op organisatie en struc- zw. bew. zw, bew. zw. bew. half bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. licht bew. zw. bew. zw. bew. geh. bew. onbew. zw. bew. sneeuw zw. bew. geh. bew. geh. bew. licht bew. licht bew. zw. bew. onbew. regen geh. bew. half bew. geh. bew. half bew. geh. bew. zw. bew. licht bew. onbew. onbew. zw. bew. half bew. zw. bew. onbew. zw. bew. licht bew. zw. bew. half bew. onbew. onbew. onbew. 18.50 14.43 19 17 uur uur uur uur uur uur uur uur 0 0 Glavkos Clerides, zijn plaatsvervanger Tassos Papadopoulos en de Cyprische minister van Buitenlandse Zaken, Jan- nakis Christofidis, kwamen gisteren in Athene aan om met de Griekse regering een gemeenschappelijk standpunt te'vin den voor de vergadering van de Veilig heidsraad. Samen met de Cyprische oud- minister van Buitenlandse Zaken Spyros Kyprianou, die al in Athene was, reizen zij vandaag naar New York. Clerides zei op het vliegveld van A- thene tegen journalisten dat 't uitroepen op te he pri de ge' bli en ooi aa Ju ko we de he da lij) In een buitenwijk van Buenos Aires zijn gisteren twee activisten van linkse vakbonden vermoord, nadat ze eerder op de dag waren ontvoerd. de zo d e ka in gr is V' d d' van aan ar- E kla bet gal noe ren ver Dat ree: stri Rep E Poi lijk de de de toe hee nis dar sch pre Ras der mir fer cie vir Joi hel erf bes tro voi wo ev< ecl go< de ell se: w: hu tei m< he de N« na I par par gal me voc erk de gev vol tiel om in soc is i dis vol did var see alg' gen zal mo De Secretaris-Generaal van de Com munistische Partij in Portugal Alvaro Cunhal heeft gisteren in een vraagge sprek gezegd, dat zijn partij prijs stelt op goede betrekkingen met West-Europa. „Portugal zal geen communistische koers in slaan. Het zal de koers van de socialistische democratie volgen en goede betrekkingen met Europa onderhouden”, aldus de partijleider. opgeroepen naar de onderhandelingstafel terug te keren. Een en ander is bekend gemaakt in een verklaring, die namens Kissinger werd uitgegeven door het Amerikaanse ministerie van Buitenland se Zaken. Zon op Maan op De minister vreest afzetproDlemen in de pluimveesector. Hij zou het op prijs stellen wanneer men daar tot een vrij willige beperking van de produktie kwam. Mr. van der Stee verwacht als daar gisteren in Den Haag op ’n persbij eenkomst het volgende tegenover. In 1974 en '75 namen de kosten voor de agrarische ondernemers in totaal met 23,5 percent toe. In die twee jaar zijn de Europese prijzen met exact hetzelfde percentage verhoogd, namelijk met 14,5 percent in 1974 en met 9 percent nu. Gezien het feit dat de bewindsman zoals hij zegt „dik tevreden” is over het akkoord, ziet hij ook geen enkele nood zaak om voor de boeren en tuinders aanvullende nationale steunmaatregelen te nemen. Kamerleden van vrijwel alle partijen hebben verklaard dat er wél aanleiding is voor extra hulp. NICOSIA (Reuter, DPA). —President Makarios van Cyprus zal zich „tot Mos kou en ieder ander” wenden om de onafhankelijkheid, souvereiniteit en ter ritoriale onschendbaarheid van het ei land te bewaren, zo zei hij gisteren tegen 5000 Grieks-Cyprische toehoorders in Nicosia. Hij zei dat de Grieks-Cyprio ten nooit de deling van het eiland zullen aanvaarden. Makarios verwacht dat de Veiligheids raad maandag de kwestie zal behande len. De president van de Turkse federatie- BOGOTA (Reuter). Linkse guerril lastrijders hebben een losgeld van een miljoen dollar gevraagd in ruil voor de vrijlating van Eric Leupin, de ontvoerde Nederlandse consul in Cali, Colombia, zo meldt het blad „El Espectador”. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Zd.-Limb. Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Kopenhagen Londen Lissabon Locarno Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casablanca Las Palmas New York Tel Aviv Tunis Weer in binnen- en buitenland i 'Só n nnw ver. ono n ono n nno no windst. zzo wnw zzw no zo ono zw n nnw zo nnw nw zzo o w nw wnw wzw w o w zo z nnw nw w zzw wnw nno w zzo wnw tuur van de NOS. Een reactie van de Ondernemingsraad van de NOS op het zwartboek is met waardering door het NOS-bestuur ont vangen. In deze brief staat dat de top structuur van de NOS niet deugt en dat in feite een klein team van professionele managers het werk aan de top moet verrichten. zijn, dat de oplossing van de gesigna leerde noden in een heel andere richting moet worden gezocht, bijvoorbeeld in een kritische bezinning op het maat schappelijk en politiek gebeuren onze tijd. De moeilijkheden deden zich met na me voor bij de suikerverwerkende in dustrie Mars in Veghel- Dit bedrijf was gewend 10.000 ton suiker per jaar uit België te krijgen. Deze hoeveelheid is de helft van het jaarlijks benodigde totaal. In België bleken de suikeroverschotten te zijn verkocht naar Italië en Engeland, zodat Mars in nood zat. Bij aanvraag bleek de Nederlandse industrie in eerste instantie niet toeschietelijk. Nadere onderhandelingen, die door be middeling van het ministerie tot stand kwamen, slaagden wel, zodat de grond- stoffenvoorziening van het bedrijf in Veghel veilig kon worden gesteld. ïn UTRECHT. Het bestuur van Landelijke Actiegroep Philips van Industriebond NKV heeft gistermiddag besloten de leden van de bond te advise ren de Philips-CAO af te wijzen. Het bestuur bestaat uit kaderleden van de bond uit alle Philips-vestigingen. Eerder deze week besloten de kaderle den van de industriebonden NW en CNV hun leden een positief advies te geven over deze CAO, zij het niet una niem. Bij de industriebond NW kwam het positieve advies tot stand via de kleinst mogelijke meerderheid van de betrokken kaderleden (9 voor, 8 tegen). Gistermiddag heeft het bedrijfsgroep- bestuur van de Unie BLHP besloten de leden gunstig over Philips-CAO te advi seren. De zenuwarts dr. H. Blijham vertolkt deze mening in „Medisch Contact” in een commentaar op een onlangs ver schenen rapport van deze commissie. Hij noemt het niet onwaarschijnlijk, dat een zich snel ontwikkelende en mogelijk verziekte maatschappij een doorslagge vende rol speelt. En in ,dai geval zal individuele psychosociale hulp maar weinig effect kunnen hebben. Dr. Blij ham stelt, dat het in individueel psycho sociaal opzicht waarschijnlijk al te laat is op het moment dat iemand gaat behoren tot de groep die een uitkering krijgt ingevolge de wet op de arbeidson geschiktheid. Het zou volgens hem wel eens kunnen W) 3 re C re 0 0.4 2 0 0.3 0.2 0 2 0 1 0.2 0 0 7 0.< 0.8 0.1 0 0 0 0 0.1 o 0.1 1 o o o 4 0 0 0 o o 0.2 0 0 0 o Gisteren is een 21-jarige soldaat bij een explosie om het leven gekomen tijdens een demonstratie op de contact dag van de School voor Reserve-officie- ren en Kader in Ermelo- Op het oefen terrein ontplofte het exercitiemodel TVR (terugstootloze vuurmond), waarin bo vendien oefenmunitie zat. De ontploffing is tot nog toe onverklaarbaar. Israel heeft er gisteren bij de Russi sche regering op aangedrongen om de nieuwe emigratiebepalingen voor joodse inwoners van de Sovjet-Unie te verzach ten. Israel deed de oproep bij monde van Eytan Ronn, die in Genève de Commissie voor de Rechten van de Mens toesprak. Ronn zei, dat „de Sovjet- Unie in de ogen van de beschaafde wereld zoveel zou kunnen winnen door een weinig op te geven”. ve deelstaat, Rauf Denktasj, liet gisteren in Genève verklaren dat de eenheid van Cyprus bewaard zal blijven. De Turken willen evenmin een verdeling van het eiland als de Grieks-Cyprioten, zei hij. De secretaris-generaal van de NAVO, Joseph Luns, zei in Brussel dat de jong ste gebeurtenissen op Cyprus „niet ge schikt zijn voor verbetering van de vooruitzichten op een rechtvaardige op lossing van de kwestie.” Ook Londen als garanderende macht zei officieel de stap van de Turks- Cyprioten te betreuren. De critici zijn van mening dat de kosten in de agrarische sector gemiddeld met 14 percent toenemen- De opbrengst van de produkten die de agrariër afle vert, zal daarentegen als gevolg van het Brusselse akkoord met slechts negen percent toenemen. Van der Stee zette van een autonome Turks-Cyprische deelstaat nooi gelukt zou zijn wanneer Turkije daartoe geen steun had ver leend. Het zou evenmin mogelijk ge weest zijn wanneer Turkije niet op an dere machten zou kunnen steunen. De leider van de Turkse Cyprioten, Rauf Denktasj, heeft gisteren aan de VN-vertegenwoordiger in Nicosia een programma voor de nieuwe staatsstruc tuur van het eiland gegeven. Henry Kissinger heeft de twee partij en die zijn betrokken in het conflict BRUSSEL (ANP). In België wordt op het ogenblik overwogen slechts de helft van de 116 straaljagers aan te kopen, die mettertijd de Starfighter moeten vervangen. Binnen de Christen- democratisch-liberale regeringscoalitie, is daarover een felle discussie aan de gang. Henry Kissinger Is „zeer tevreden” over zijn jongste onderhandelingen in Israel over een nieuwe scheidingslijn aan het front met Egypte. De minister is gisteren in Jordanië aangekomen voor besprekin gen met koning Hoessein. Bij zijn vertrek uit Tel Aviv zei Kissin ger, dat het verloop van de besprekingen in Jeruzalem hem in staat stelt in maart naar Israel terug te gaan voor concrete re onderhandelingen. Israels minister van Buitenlandse Zaken Allon zei te hopen dat de besprekingen, Per 1 jiini zal de automobilist in België verplicht worden overal, zowel op de buitenwegen als in de stad, gebruik te maken van zijn autogordel. Uitzon deringen zullen alleen gemaakt worden voor taxi-chauffeurs, huis aan huis be stellers, artsen en zwangere vrouwen. Hij concludeert, dat het pas mogelijk is iets zinnigs te zeggen over psychosoci ale begeleiding en revalidatie, als men zich eerst grondig buigt over datgene wat is voorafgegaan aan de WAO-status, aan gemiste WAO-preventie, aan onvol doende psychosociale diagnostiek, aan verzekeringsgeneeskundige missers en aan verzekeringsadministratieve onvol komenheden. Daar was de Raad van Beheer van de NOS het helemaal mee eens. Men vond het bestuur en de Raad van Beheer van een veel te grote omvang om de proble men adequaat aan te pakken. De heer De Wilde stelde een nota in het vooruit zicht, waarin de Raad van Beheer denk beelden ontvouwt over een eventuele nieuwe constellatie aan de top van de NOS. Het beroep, dat de Amerikaanse Vere- niging voor de Rechten van het Dier en andere milieubeschermende instanties hadden aangetekend tegen een plan van het Amerikaanse leger om lastige me rels te verdelgen is gisteren door een Hof van Appèl afgewezen, zodat het leger zijn gang kan gaan. Het gaat om 10 miljoen merels, die zich in de buurt van militaire terreinen ophouden, en die het leger wil verdelgen door het op een koude regenachtige dag met heli kopters verspreiden van een chemisch middel, dat de beschermende olielaag op de vleugels oplost. De dieren vriezen dan dood. d •SE ES 6 5 5 4 6 5 6 4 6 4 3 16 14 5 13 5 6 9 —11 5 0 15 11 7 3 11 18 16 4 14 —2 10 14 14 —7 9 8 18 20 De actie „Houdt Portugal Vrij” heeft nog niet de volle 1,4 miljoen opgebracht, die op de collectedag op het scorebord werd aangegeven. Een groot aantal tele fonische toezeggingen moet nog gestand worden gedaan en de opbrengst van de collectes in een aantal gemeente moet nog worden overgemaakt. Overigens vertrouwt de VARA erop dat het hele bedrag bij elkaar zal komen. Op 24 februari zal het definitieve bedrag wor den bekend gemaakt. De Amerikaanse ambassade in de Cambodjaanse hoofdstand Phnom Penh heeft 'gist&en een brief gepubliceerd, waarin alle Amerikaanse burgers wor den opgeroepen de stad te verlaten „om wille van eigen veiligheid en welzijn”. Vorige week hebben de ambassades van Frankrijk en Japan soortgelijke brieven gepubliceerd. Overigens was het gisteren aan alle fonten' vrij rustig. Alleen ten Noorden van de stad werd nog gescho ten. De Tweede-Kamërleden Terlouw en Imkamp van D’66 stellen minister van Agt van Justitie verantwoordelijk voor het smokkelen van wapens in de Sche- veningse gevangenis door broeder Ma theus. Ook zijn vrijlating uit voorarrest valt volgens de Kamerleden onder ver antwoordelijkheid van de Minister van Justitie. Zij willen nu duidelijkheid in beide aangelegenheden. Verzetsstrijders, gekleed in uniformen van het Ethiopische leger hebben in Eritrea ongeveer duizend politieke ge vangenen bevrijd, vrijwel zonder dat een schot is gevallen. Zij gebruikten vracht auto’s, die zij een week ervoor op da Ethiopische troepen hadden veroverd. Tegen de bewakers in de gevangenis van Asmara vertelden ze, dat de gevangenen voor hun veiligheid naar elders moesten worden overgebracht. Ze konden er 730 inladen. Later werden even ten zuiden van Asmara nog eens 270 gevangenen bevrijd. Problemen die het gevolg zijn bestaansvoorwaarden, een gebrek waardering, arbeidsverhoudingen, beidsklimaat en dergelijke, kunnen naar de mening van dr. Blijham niet worden opgelost of beïnvloed door psychothera pie bij de betrokken werknemers. Het toch psychotherapeutisch benaderen van dergelijke problemen kan onjuiste en invaliderende illusies wekken. Dr. Blij ham pleit dan ook voor een vroegtijdig ingrijpen bij mensen die „op weg zijn” naar de WAO teneinde te voorkomen dat ze in de WAO-sfeer terecht komen. Daar komt psychosociale begeleiding volgens hem namelijk te laat, omdat het „afglijdingsproces” dan al is voltooid. Hij voegt hieraan toe dat veel mensen niet zodanig tegen de WAO zijn „opgewas sen”, dat ze gezond worden of blijven. „die voornamelijk verkennend waren”, later zouden worden beschouwd als „een belangrijk element voor nieuwe politieke initiatieven”maar hij waarschuwde te gen voorbarige conclusies. Een hoge Israëlische functionaris zei in Tel Aviv, dat Kissinger weinig uit Egyp te had meegebacht dat onderhandelingen over een nieuwe scheidingslijn kon be vorderen. Op de foto omhelst Kissinger ex-premier Golda Meir, die gisteren voor het eerst sinds haar oogoperatie weer in het open baar vei scheen. De COPA, de overkoepelende organi satie van de Europese landbouwers, gaat in de komende vier maanden de kosten ontwikkeling in de Europese landbouw nauwlettend volgen. Mocht blijken, dat het verloop van de kostenontwikkeling zodanig is, dat de zojuist besloten prijs verhoging voor de Europese landbouw onvoldoende is, dan zal er een „tussen tijdse” verhoging moeten komen, aldui de COPA. Deze eis stond in een getypte brief, die was gestuurd aan de correspondent van het blad in Cali. Als afzender stond vermeld „Revolutionaire Strijdkrachten van Colombia”. Leupin, Canadees van geboorte, werd op 31 januari ontvoerd. De olievervuiling, die door het onge luk met de Nederlandse supertanker „Metula” vorige zomer in Straat Magel- haen is veroorzaakt, heeft volgens Ame rikaanse geleerden aan 40.000 pinguins en aalscholvers het leven gekost. Op het Chileense deel van Vuurland is het strand over 60 kilometer lengte een grote asfaltweg geworden, nadat de tan ker op 9 augustus 70 miljoen liter ruwe olie had verloren. Eén van de ambtenaren, die onlangs een verzoek tot democratisering van het Spaanse bewind ondertekenden is op staande voet ontslagen. Andere onderte kenaars worden door hun chef onder vraagd, zo blijkt uit berichten uit de Spaanse pers. De ambtenaren drongen eerder deze maand in een gezamenlijk schrijven aan premier Navarro aan op een „democratische staat, waarin het politieke gezag van het volk komt”. gevolg van de prijsverhogingen van zui- velprodukten niet direct een nieuwe bo terberg. Hij signaleert echter wel een wankel evenwicht op de afzetmarkt. Te genover de produktievergroting in ons land staat tot nu toe echter een daling elders in de Europese Gemeenschap. Het kabinet vindt het resultaat van de onderhandelingen over de nieuwe land bouwprijzen bevredigend. Dit heeft pre mier Den Uyl gisteravond gezegd tijdens een onderbrekeing van het wekelijks kabinetsberaad. Minister van der Stee van Landbouw bracht zijn collega’s verslag uit van het beraad de laatste dagen in Brussel. Het resultaat is minder dan de Europese landbouworganisaties gevraagd hadden. Maar de prijzen stijgen toch met 9 percent. Deze stijging dekt de kostenstij ging bij de Nederlandse landbouw in het afgelopen jaar, aldus premier Den Uyl. Opel is weer begonnen met een zgn. „donder-op-actie”. Beambten van 60 jaar en ouder, die bereid zijn vroegtijdig met pensioen te gaan, krijgen een schade loosstelling van vierenhalf nettomaand- salaris plus 20 tot 45 percent van het netto jaarinkomen. Het is een illusie te menen dat men, psychosociaal begeleidend, in het alge meen gesproken zou kunnen optornen tegen de niet onaantrekkelijk materiële aspecten die de WAO biedt, aldus dr. Blijham: „Men hoeft geen psychosociale kneus te zijn om daar niet tegen te zijn opgewassen”. Zelfs het „proeven aan de WAO”, bijvoorbeeld bij een voorlopige toekenning van een uitkering op basis van 80-100 pet ongeschiktheid, is volgens hem al funest. Het gesprek dat de Griekse minister van Buitenlandse Zaken Ritsios en Kis singer morgen in Bonn zouden hebben, gaat niet door vanwege de gang van zaken op Cyprus, zo is gisteren van doorgaans betrouwbare zijde in Athene vernomen. M ai Droog weer met overwegend lichte vorst. Aantal uren zon: 17. Minimum temperaturen: omstreeks 2 gra- :’?n* '*’emr'e,'?t’irer r'Tr*s+reeks -|-2 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 percent; kans op een geheel droog etmaal: 70 percent. Nederland is geen suikertekort, maar de suikerindustrie heeft liever niet dat ver werkende fabrieken en consumenten ex tra voorraden aanleggen, zoals vorig jaar in een bepaalde periode is gebeurd. Daar staat tegenover dat de suikerin dustrieën gezamenlijk hebben besloten geen suiker te exporteren. Ook bedrijven die extra hoeveelheden willen ten gunste van dochter- of zusterbedrijven in het buitenland, krijgen geen suiker. Voor de nabije toekomst worden geen moeilijk heden met betrekking tot de suikervoor- ziening verwacht. De tekorten waarmee enkele Neder landse bedrijven kampten, zijn te herlei den tot moeilijkheden op de EEG-sui- kermarkt als gevolg van de toetreding van met name Engeland. Dit land ge bruikt twee miljoen ton suiker meer dan het zelf produceert. De rest kwam uit de zgn. Gemenebestlanden, maar het con tract met die landen liep vorig jaar af en de overgang naar eeh nieuwe over eenkomst verliep moeizaam. Daardoor betrok Engeland suiker uit de EEG, zodat in Europa enige krapte ontstond, die nog werd versterkt doordat in enkele landen de oogst tegenviel. HILVERSUM (ANP). Dinsdag dient voor de president van de rechtbank in Amsterdam een kort geding, dat door vier medewerkers aan de film „Latsi in training” is aangespannen tegen de Evangelische Omroep (EO). Deze film, die enige jaren geleden in opdracht van het ministerie van CRM is gemaakt, handelt over de tegenwoordig in veel opleidingen en vormingscentra toegepas te „sensitivity training”. De vier medewerkers aan de film (onder wie de regisseur en de producer) maken bezwaar tegen het opnemen van enkele fragmenten uit deze film in het programma „Voel wat je voelt: sensitivi ty training”, dat de EO-televisie woensdagavond 19 februari hoopt uit zenden (Nederland I 21.50 uur). een anti-revaliderende ontwikkeling vanaf de eerste dag van de eerste ziek melding. Als de risico’s op dat moment al worden onderkend, kan afglijden wel licht nog worden voorkomen. het tegen het parlementaire stelsel van democratische besluitvorming gerichte karakter van het optreden van deze groepen”, aldus het gemeentebestuur- Het gemeentebestuur is ervan over tuigd, dat er in dit verband in geen enkel opzicht sprake is van een bewe ging onder de autochtone bewoners van de Nieuwmarkt. „Het gaat in tegendeel om een van buitenaf georganiseerd ver zet tegen de uitvoering var democratisch genomen besluiten.” „B. en W. met uitzondering van wet houder Van Duyn menen, dat waak zaamheid hiertegen geboden is en achten het de plicht van alle democratische politieke groeperingen om hun bijdragen te leveren ter bescherming van de de mocratie, aiü waarborg van de belangen behartiging van de bevolking. Zij vinden het in het licht van de huidige politieke situatie nodig om met nadruk te verkla ren, dat zij allen de raadsbesluiten inza ke de metrobouw eerbiedigen en zij zonder terughoudendheid zullen mee werken aan de uitvoering van die be sluiten”, aldus de verklaring. Wethouder Van Duyn kwam met de volgende reactie: „Ik ben voor deze verklaring van de meerderheid van het college van B. en W. niet verantwoorde lijk. Ik onderschrijf de verklaring niet, omdat ik er bezwaar tegen maak allen, die zich tegen de metro opstellen te vereenzelvigen met ondermijners en be strijders van de democratie. Ook ik ben echter verontrust door geweldpleging. Ook ik voel mij als wethouder gebonden aan de uitvoering van het raadsbesluit inzake de metrobouw.” AMSTERDAM (ANP). B. en W. van Amsterdam (uitgezonderd wethou der Roel van Duyn) hebben in een verklaring naar aanleiding van de ver moedelijke aanslagpoging op de metro hun ernstige bezorgdheid uitgesproken over de situatie die volgens hen aan het groeien is. Het college zegt verontwaar digd en verontrust te zijn over de strijd- methoden, die bepaalde groepen hante ren en voorstaan. „Met name moet worden gewezen op ZONDAG 16 FEBRUARI IJMUIDEN Hoog water 6.38 uur en Laag water 2.22 uur en MAANDAG 17 FEBRUARI IJMUIDEN 7.14 uur en 2.52 uur en Hoog water 7.14 uur en 19.29 Laag water 2.52 uur en 15.16 ZONDAG 16 FEBRUARI Zon op 7.55 uur onder 17.55 Maan op 9.14 uur onder MAANDAG 17 FEBRUARI 7.53 uur onder 17.56 9.38 uur onder 0.01

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 2