Vermoorde man af geschilderd als geldschieter steun J Agenda Sonja Roos wil extra voor de kleine vissers Kleine duizend lezers aan de wandel Openhartigheid bij hoofdver dachten hasjkotter Lammy „Klant betaalt te veel voor de vis” il n f I k O ■■■iH ZATERDAG NIEUWS PLAATSELIJK 6 1 5 FEBRUARI 19 7 5 (Van onze rechtbankverslaggeef sterf door Ton Kors Jr. Heroïne Ontevreden Vaz Dias -- 5 Bandjes 5 Velsen-Zuid 'T 5 5 0 5 IJmuiden-Oost Castricum u Wijk aan Zee HAARLEM. „Ik vind dat ik nou netjes word behandeld, dat heb ik wel eens anders meegemaakt. Daarom ben ik nou wat openharti ger.” De 47-jarige Amsterdamse ka merverhuurder die evenals zijn 43- jarige plaatsgenoot tot nog toe steeds als organisator van de hasj- smokkel met de kotter Lammie in april ’74 was gedoodverfd, liet giste ren voor het Amsterdamse Ge rechtshof zijn ontkennende houding varen. Zo ook zijn medeverdachte, ze gaven toe bij de smokkel van de ruim 3000 kilo hasj en de 40 liter hasjolie betrokken te zijn geweest. Echter, ze bleven erbij dat ze slechts een beperkt aandeel hadden in de hele affaire die door de achtervol- ging door de marine voor de kust van Callantsoog zo spectaculair werd. Weinig op de markt B Heemskerk Santpoort Uitgeest Beverwijk Driehuis Velsen-Noord Beverwijk Heeniskerk Velsen-IJmuiden IJmuiden Bakkum IJMUIDEN. „Eigenlijk we ten we niet meer hoe we het hoofd boven water moeten hou den”, zegt Sonja Roos. Haar man is de schipper-eigenaar van de IJM 94 „Klaartje”. In deze tijden met grote moeilijkheden voor de visserij door beperkingen van de visvangsten en de steeds maar stijgende kosten kunnen vooral de kleine zelfstandige vissers nauwelijks meer het brood op de nlank verdienen. Vooral de kleine vissersmaatschappijen die met één of twee boten werken zien de besommingen geheel ver dwijnen aan kosten. Zelfs in het weekeinde varen ze nog uit om nog een paar vangsten te doen”, vertelt Sonja Roos. 'ft 20 Sonja Roos wil op de bres voor de kleine vissers, die het flink moeilijk hebben. (Van een onzer verslaggevers) ir r it Driehuizer- Ned. lin Scott. en 10 ir ir ir ir r r r Gereformeerde Kerk Bethelkerk Zee weg 9.30 uur ds. P. C. Koster 17 uur ds. L. Dorst. Mr. Lagerwaard hield evenals de Alk- maarse officier van justitie een pleidooi voor een landelijk drugsopsporingappa- raat. Het nut van samenwerking bleek bij de Lammie. Over de schadelijkheid van hasj is niemand het vooralsnog eens, en het feit dat hasj misschien in de toekomst minder strafbaar zal worden vond de procureur-generaal in de huidi ge situatie weinig van de strafwaardig heid afdoen. Heroïnesmokkel zou erger zijn „dat is, ik ben het met verdachte eens, moord”, aldus mr. Lagerwaard, die zei dat hij dan ook wel hogere straffen geëist zou hebben. Nu ging het voorna melijk om de geldzucht van dit tweetal. Hij achtte hen schuldig aan het mede- plegen van hasj in- en vervoer, en één van de twee ook aan verboden vuurwa penbezit De jongste van de twee zag hij meer als een „adjudant” van de kamer verhuurder, bovendien had hij slechts één aantekening op zijn strafblad, van daar dat hem de lagere straf was toege dacht. merkte tenslotte op dat het ook wel eens prettig kan zijn als bepaalde ge sprekken zo snel mogelijk verdwijnen. Brederodestraat, zaterdag 19 u., zondag 9 en 11 u. K.k. Kerk. H. Pancratius, Dorpsstraat, zaterdag 18 en 19 u., zondag 7.30, 8.30, 9.30, 11.30 en 18 u.; Bethlehemkerk, Piet Heinlaan, zaterdag 18 en 19 u., zondag 9 en 11 u. ijn eus 25 ens 21 aal op id te. op dat sta- irdt den rop aak 25 van nst. iste omt de aci- wd, de Ling Ige- idat jke den cr- lom be- in ge- R.k. Kerk. H. Odulphus, Odulfstraat, zaterdag 19.15 u., zondag 8, 9.30 en 11.30 u. Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, zondag 10 u. pater 2. den Oude— Huygens- _.id” met samenwer- Gemeen- woens- gelen moeten komen. Daarom heeft ze al bij het Visserschap, het Pro ductschap, maar ook bij de minister aan de bel getrokken. Als schippers vrouw zegt ze: „Ik neem het niet langer; ik ga er tegen aan.” Verdachten schilderden zichzelf af als een soort boodschappenjongens die wat van de opbrengst achteraf wilden mee pikken zeker niet als opdrachtgevers. De procureur-generaal mr. H. Lager waard deelde die opvatting niet. Hij was blij dat ze de moed hadden opgebracht te bekennen maar vond dat ze al te bescheiden waren. Hij eiste voor hun in zijn ogen toch wel organisatorische aan deel respectievelijk 21/t en 2 jaar. Wil- 18.30 uur komst en oppasdienst) 19.30 uur jeugda- vond. De kotter van haar man met een vermogen van driehonderd paarde- krachten is te klein om het verderop te zoeken. Daarvoor moet dan te lang gevaren worden en is de uitrusting van het schip niet voldoende. Het tweetal was in hoger beroep ge gaan omdat ze hun straffen van 3 jaar na een eis van 4 jaar niet in verhouding tot hun aandeel en de straffen van de anderen vonden. Deze kregen zes tot achttien maanden. De kamerverhuurder vond dat ze de schuld op hem en zijn medeverdachte hadden geschoven in hun eerste verklaringen. Later riskeerden ze als getuigen meineed om het wat af te zwakken. De president van het Hof, mr. R. de Waard vond niet dat met name de kamerverhuurder er zo slecht afkwam, hij vond juist lovende Woorden in de stukken. Kleine vissers hebben te weinig financiële armslag om gezamenlijk een fonds op te richten van waaruit ze bij slechte veilingprijzen een mini- mum-vergoeding voor de aangevoerde vis krijgen; te vergelijken met het systeem van doordraaiprijzen voor groenten en fruit. Grote maatschap pijen hebben wel dergelijke fondsen. Sonja Roos vindt dat er vooral voor de kleine vissers extra steunmaatre- HAARLEM. Een kleine duizend lezers van onze bladen hebben zich aangemeld als deelnemer aan de prestatie-wandeltocht morgen. Onge veer evenveel als vorig jaar, toen 973 sportieve Kennemerlanders zich in schreven voor de tocht door de dui nen en over het strand. Tijdens deze zitting kwam in veel duidelijker lijnen als tevoren het beeld naar voren van de man die de geldschie ter van de hele operatie moet zijn ge weest: Vaz Dias. Maar Vaz Dias, die óók niet erg brandschoon was, kan niet ver tellen of de centen uit zijn zakken kwamen. Hij is gelikwideerd, werd doodgeschoten gevonden in een tuinhuis je in Hilversum „Hij zal nu voor een hoger gerecht moeten verschijnen” sprak de procureur-generaal plechtig Verdachten zagen er niet naar uit dat de bijbeluitleg nu hun grootste zorg was. Enig bravoure kenmerkte de houding van de kamerverhuurder („represailles van de onderwereld? Ach, dat is wat entourage.Hij vertelde dat hij bena derd was voor deze klus, maar dat hij door een eerdere mislukte poging hui verig geworden ervoor bedankt had. Wel gaf hij adressen voor de aankoop in Libanon, en hij wilde oo kwel wat afzet hier te lande verzorgen Een dag of veertien geleden brach ten ze met alleen nog twee andere vaartuigen vis binnen voor de markt. En dan denk je: met z’n drieën zijn ze de enige; die maken het wel. Dan zeggen de handelaren: ja, de kop en het varkensvlees is goedkoop we kunnen niet zoveel geven. En dan zit je er weer naast. Wat die vleesprijzen bovendien met vis te maken hebben begrijp ik ook niet. Af en toe denk je gewoon dat er spelletjes gespeeld worden.” Ontevredenheid over het vooronder zoek, met de voorarresten veel te lang op het politiebureau en over het open baar ministerie in Alkmaar kenmerkte de pleidooien van mr Simon en mr. Heukels. In beide gevallen kwam ook ongenoegen naar- voren over de enorme belastingaanslagen die al geleid hebben tot het verbeurd verklaren van hun goederen. Mr. Simon vond zijn cliënt, de kamerverhuurder, geen onderwereldfi- guur, en zeker geen hoofddader. Boven dien weersprak hij het ten laste gelegde ,medeplegen”. Hij vond dat de straffen onrechtvaardig veel uit elkaar lagen. Mr. Simon vond dat zijn cliënt veroordeeld was op getuigenverklaringen. Mr. Heu kels zei dat de getuigen toen ze eindelijk de waarheid spraken opeens hoorden praten over meineed. Aan het verzoek om onmiddellijke invrijheidstelling werd niet voldaan omdat, zo zei de president, de anderen ook nog vastzitten en dat zeker rechts ongelijkheid zou betekenen. De uit spraak is 28 februari. Waar Sonja Roos zich helemaal kwaad over maakt is de handel, die ondanks de lage veilingprjjzen de vis duur aan de klant durft te verkopen. „Hier in IJmuiden, ik heb het nage gaan, verkopen ze bijvoorbeeld de kabeljauwfilet voor zeven gulden, acht gulden vijftig en negen gulden de kilo. Moet je eens kijken wat de handel dan in zijn zak stopt. Ik vind alles best, maar als wij lage prijzen krijgen, waarom moet dan de klant de dupe zijn en toch nog te veel betalen? Op zo’n manier krijgt de visserij een slechte naam, terwijl de handel de schuld heeft. In Haarlem liggen de verkoopprijzen nog hoger, tot elf gulden de kilo. Nee, ondanks al onze ellende, vind ik dit nog het ellendigste.” Samen wandelen die 1000 man zo’n 30.000 kilometer weg, of, om even om te rekenen, lopen ze drie keer naar Manila, de hoofdstad van de Philipij- nen. De „wegwijzer” op de wandel- pier op Schiphol vertelt tenminste dat een enkele reis daar naar toe 10.407 kilometer ver is. Niet iedereen vindt die 30 kilome ter ver, want, zo schreef iemand uit Hoofddorp, ik begin thuis te lopen, ,die paar kilometertjes naar Over- veen neem ik er met gemak even bij.” Evenals vorig jaar is het station netje in Overveen het punt van ver trek zondagmorgen. Niet dat de situatie voor de grote maatschappijen zo rooskleurig is, maar de kleinere zitten helemaal in de rode cijfers. Dat is ook het geval met Roos, die vorig jaar pas zijn schip kocht en nu met een drie koppen sterke bemanning zijn geluk op zee beproeft. „Dat de kosten zo oplopen is niet leuk maar wel voor iedereen te be grijpen. Maar dat we daarnaast zo ontzettend weinig op de markt krij- Afgelopen maandag besomde de „Klaartje” iets meer dan vijfendertig honderd gulden. Aan directe kosten was de schipper al tweeduizend gul den kwijt. Het resterende bedrag van vijftienhonderd gulden moet gedeeld worden tussen de drie bemanningsle den enerzijds en de schipper aan de andere kant. „De jongens die mee gaan komen niet eens aan het mini mumloon, laat staan als je alle over zij n kameraad was, als we zijn raads man mr. Heukels moeten geloven niet meer dan een soort „telefoonboy” die de telefonische contacten verzorgde. Hij was bij het transport van de hasj be trokken, maar beklemtoonde dat dit zij delings was. Mr. De Waard maakte hen beiden erop attent dat de anderen hen toch als gezaghebbend beschouwden. Re actie hierop: de een: „hoe de anderen het zagen is niet mijn zorg”. De ander: „Nou ja, je wilt je wat groter voordoen hè”. R.-k. Kerk. Mariakerk, Spoellaan, za terdag 18.30 u., zondag 9.45, 11, 12.15 en 17 u.; H. Laurentius, A. Verherentstraat, zaterdag 19 u., zondag 8.30, 10, 11.30 en 18.30 u. Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, zondag 10 u. ds. H. L. Lieve, 19 u. Jeugddienst. Geref. Kerk. Morgensterkerk, Vrij- burglaan, zondag 9.30 u. ds. A. van Leeuwen (Kindernevendienst - Voorbe reiding H. Avondmaal), 17 u. kand. H. J. Nieuwenhuis. Baptistengemeente IJmond, Maerten van Heemskerckstraat 41, zondag 10 u. ds. H. Sikkema (Heerenveen), 10 u. zon dagsschool, 16 u. Spaanse dienst, 19 u. J eugdbi j eenkomst. R. K. Parochiekerk Frans Netscher- laan 9.45 uur Latijnse mis 11.30 uur Nederlandse misviering. Gereformeerde De af geluisterde telefoonbandjes wer den niet opnieuw afgedraaid. De desbe treffende rechercheur vertelde dat de selectie moeilijk was en onbevredigend voor een politieman alleen. Mr De Waard was het met hem eens dat er beter een rechter-commissaris en offi cier van justitie bij kan zijn. Sommige banden waren al vernietigd zeer tot ongenoegen van de kamerverhuurder die vond dat alles ten voordele van hem zoals telefoongesprekken met Vaz Dias nu weg was of niet opgenomen. Mr. De Waard wees hem er enerzijds op dat als hij meteen bekend had hij ook hierop had kunnen attenderen, an derzijds dat de politie vrijuit ging, om dat zij alleen het recht had gesprekken in verband met deze hasjsmokkel op te nemen. Overigens vond de president wel dat niet te snel tot vernietiging moet worden overgegaan om de rechter even tueel tot in de hoogste instantie de gelegenheid te geven zelf te bezien wat relevant is. De procureur-generaal -1 cSjpnq ti uren gaat tellen.” De schipper moet van zijn zevenhonderd vijf tig gulden zijn schip gedeeltelijk afschrijven, in vesteringen doen voor vistuig, belas tingen en verzekeringen betalen en zijn gezin te eten geven. We zijn nu een jaar bezig, ik weet niet of we het vol kunnen houden”, zegt Sonja Roos. gen daar kan ik_niet bij. Kijk maar eens 'naaf dé bësómmingenlijst van afgelopen maandag. Hier, toen brach ten ze ruim tweeduizend kilo kabel jauw binnen, waar we dan gemiddeld een gulden twintig de kilo voor krij gen. Dat is al weer minder dan vorig jaar. Hoe dat kan weet ik niet. R.k. Kerk. O.L. Vrouw Geboorte, Lan- gebuurt 37, zaterdag 19 u„ zondag 8, 9.30 11.30 en 18 u.; aula Vrijburgschool, za- teidag 19.30 u., zondag 9.30 u. Hervormd-Gereformeerde Federatie. Dorpskerk, Kerkbuurt, Uitgeest, zondag 10 u.; Hervormde kerk, Dielofslaantje, Akersloot, zondag 10 u. R.k. Kerk. H. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u., zondag 8.30, 10, 11.30 en 18 u.; O.L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, zaterdag 19 u„ zondag 9, 10.30 en 18.30 u.; Regina Caeli, Hilbers- plein, zaterdag 19 u., zondag 10, 11.45 en 19.30 u.; Apostelkerk, Van Riemsdijk- laan, zaterdag 19 u„ zondag 9.15, 11, 12 en 17 u.; H. Jozef, Laan der Nederlan den 68, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.30, 11.45 en 19 u.; St. Jozef rustoord en Lommerlust, Peperstraat 17, zaterdag 18.30 u., zondag 7.30 en 10 u. Voor directe bediening (II. Oliesel) voor Beverwijk. Wijk aan Zee en Vel- sen-Noord op zondag en werkdagen bel len 28041 (telefoonnummer St. Jozefrust- oord). Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Kerk straat, zondag 10 u. ds. J. Bezemer; De R. K. Engelmunduskerk kerkweg 9.45 uur Latijnse hoogmis 11.30 uur mis met jongerenkoor 18 uur mis zonder zang. R.k. Kerk. H. Joseph, Wijkerstraatweg 55, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.30 en 12 u. Ned. Herv. Kerk. Noorderkerk, Stra- tingplantsoen, zondag 10.15 u. ds. J. G. Bouwman. Geref. Kerk, Koningsweg 39, zondag 10 u. kand. H. J. Nieuwenhuis (Kinder nevendienst), 17 u. ds. A. van Leeuwen. Opgang, Florastraat, zondag 10 u. ds. Joh. Brezet (Avondmaal); Vredevorst- kerk, Laan der Nederlanden 152, zondag 11 u. ds. K. H. Kroon (thema: Capitula tie) Prinsesselaankerk, Prinsesselaan, zondag 10 u. ds. L. van Reijendam Beek, Gerei. Kerk. Middelaarkerk, Moens- plein, zondag 9.30 u. C. Meijer (Kinder nevendienst - H. Avondmaal), 17 u. ds. C. Meijer (H. Avondmaal); Vredevorst- kerk, Laan der Nederlanden 152, zondag 9.30 u. ds. L. J. C. IJkel (Kinderneven dienst H. Avondmaal), 17 u. ds. L. J. C. IJkel (H. Avondmaal). Geref. Kerk (vrijgemaakt). Immanuel- kerk, Olieslagerslaan 20, zondag 9 u. ds. A. Duits (Zwaagwesteinde), 15 u. ds. C. J. Breen (Amsterdam). Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan, zondag 10 en 17 u. ds. W. v. Petegem (Groningen). Evangelisch Lutherse Gemeente, Ko ningstraat 119, zondag 11 u. ds. J. Mos- tert. Pinkstergemeente Beverwijk-Heems- kerk. Willem Hovyschool, Schans 11, zondag 10 u. de heer J. W. de Cock. Chr. Geref. Kerk. Evangelisch Luther se kerk, Koningstraat 119, zondag 9. Leesdienst, 14.30 u. ds. D. H. Biesma. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 62, zondag 10 u. ds. H. Luikinga. Jehova’s Getuigen. Koninkrijkszaal, Lingestraat 31, zondag 15 u. openbare lezing: „Vat moed in een wereld vol vrees”, 16 u. wachttorenstudie; dinsdag 19 u. theocratische bedieningsschool, 20 u. dienstvergadering. (Const, ir - „Hartversterkend’ schilderijen van Frans Jansen In king met Ned. Hartstichting en schapsraad; geopend tot 2 maart op dag, vrijdag, zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur. DIVERSEN ZATERDAG 15 FEBRUARI Lichtboei, Maasstraat. 20 u. folkszanger Co lin Scott. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge- 44vol- IJmond: J. P. M. G. Boeschoten 10 uur zondags- Hervormde Gemeente Engelmundus kerk 10 uur ds. L. Brink. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Zaterdag 19 en 21.15 u.: „De karatekoning van Hongkong”, 19.30 u.: ..Mijn nachten met Olga, Susan, Albert, Julie, Piet en Sandra”, 23.30 u. .Slaapkamer Mazurka”; zondag 14.15 u.: ,,De 101 Dalmatiërs”, 14.30 en 19.30 u.: „Mijn nachten met Olga, Susan, Albert, Julie, Piet en Sandra”, 16.15 u.: ,,De karatekoning van Hongkong”, 19 en 21.15 u.: „Ginger contra de sex kidnappers” LUXOR THEATER, Breestraat, Zaterdag 19 en 21.15 u.„The man with the gulden gun”: zondag 14.15 u.: „100 geweren”, 16.15, 19 en 21.15 u.„The man with the golden gun” TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans, Breestraat 122. Expositie zeefdrukken en geëmailleerde panelen van Lixenberg; geopend tot 28 februari van dins dag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44. Exposi tie .„Rondom de boom”; geopend tot 24 februari tijdens de openingsuren. DIVERSEN ZATERDAG 15 FEBRUARI) Sociëteit Alpha, Moensplein. 20.30 u reünie oud-leden. ZONDAG 16 FEBRUARI Animal Farm, Willem Alexanderplantsoen. Geopend 10.30 tot 17.30 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u MAANDAG 17 FEBRUARI Hulpdienst Help een handje, van maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kulkensweg. Geopend van 9-12 en 13.30-15.30 u. Openbare bibliotheek Kerkstraat 44: vol wassenen 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 15-17.30 en 19-21 u.Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u.; Kingsford Smith- straat 110a: jeugd 15.30-17.30 u. Kerk Burgemeester Enschedelaan 10 uur ds. J. Tiersma 17 uur ds. G. J. Rijks zangdienst. Hervormde Gemeente Dorpskerk uur ds. G. J. Rijks De Hoeksteen Willem de Zwijgerlaan 10 uur ds. D. J. Spijkerboer gezins- dienst.) Christelijk Gereformeerde Kerk Pniël- kapel Pastorieweg 17 uur ds. A. W. Drechsler. Volle Evangelie Gemeente gebouw ,Beria” Patriciuslaan 10 uur J. J. Brons veld met gelijktijdig kindersamen- BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruysdaelstraat). Zater dag 19 en 21.30 u.: „The man with the gulden gun”; zondag 14 u.„Het grote opperhoofd”, 16, 19 en 21.30 u.: „The man with the golden gun”. TENTOONSTELLINGEN Tentoonstellingsruimte straat). Expositie opend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geopend vanaf 20 u. ZONDAG 16 FEBRUARI Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geopend vanaf 20 u MAANDAG 17 februari F.V„lotter’ Oosterweg. 20 u. jaarvergadering ADO 20 en Supportersvereniging Club ’73. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas- ca’strVcum en 19-21 Jeugd 19-21 u’ BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. Zaterdag 19 en 21 30 u.. „Le magnifique”; zondag 15 u.: „De o» en de dunne in wonderland”, 19 en 21.30 u.: ,,Le magnifique”. VELSEN-NOORD DIVERSEN MAANDAG 17 FEBRUARI Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: 14.30-17.30 U. BIOSCOPEN EN TONEEL City, zaterdag en zondag 19 en 21.30 uur en maandag 20 uur: „De man met de gouden revolver” (James Bond); zondag 14.30 uur: „De vier vuisten de lucht in”. Stadsschouwburg, zaterdag en zondag uur: „Alicia”; zondag 14.30 uur: „De zonen der musketiers”. MUSEA EN TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen, da gelijks geopend van 14 tot 17 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, dinsdag en donderdag geopend van 12 tot 14 uur en op aanvrage onder telefoon 02510-94159. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, geopend van maan dag tot en met vrijdag van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, van maandag tot en met vrijdag te bezichtigen van 10 tot 12 uur; Burgerzaal, expositie beelden van Wim Bosman, geopend zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur en maandag van 9 tot 12, van 14 tot 17 en van 19.30 tot 21.00 uur. Galerie ,,’t Hart”, Koningin Wilhelminakade 74, expositie van schilderijen en etsen van Maria Beerepoot, dagelijks geopend. DIVERSEN Alarmnummers: politie 19033, brandweer 16400, ongevallendienst 15400, Hoogovens 02510- 96000. Velserbad, Briniostraat, gemengd zwemmen, zaterdag, van 15.30 tot 16.45, van 19.30 tot 20.45 en van 21 tot 22 uur- zondag, van 10.30 tot 11.45, van 14.15 tot 15.15 en van 15.30 tot 16.30 uur; maandag van 6.30 tot 8 en van 16.40 tot 18 uur. Badhuizen, Snelliusstraat en Velsen-Noord, Zaterdag geopend van 13 tot li8 uur. PEN-jeugdcentrum, Kanaalstraat, zaterdag, Engelse formatie „Factory”; zondag, disco theek en Poolse groep „Break-out”, maandag, clublokaal „Aquarama”, 20 uur: contactavond aquariumvereniging „Velsen”. Sporthal „Zeewijk”, zaterdag, tot 22 uur: onderl. seniorentoernooi B. C. „Velsen”; zon dag: 10 tot 17 uur: tweede dag toernooi, van 17 tot 31 uur: hockeycompetitie; van 21 tot 22.30 uur; basketballcompetitie. Nederlands Hervormde Kerk Kanaal straat 10 uur ds. J. M. D. van der Berg 19 uur ds. E Bouman. Bethlehemkerk Gijzenveldplantsoen geen opgave ontvangen. Christelijke gereformeerde Kerk Mar conistraat 10.30 uur Dienst des Woords 19.15 uur ds. H. Biesma. Oud Katholieke Kerk Koningin helminkade 10 uur hoogmis 1 avonddienst. Leger des Heils Edisonstraat 10 uur uur heiligingssamenkomst 19.30 uur op- wekkjngssamenkomst. Petruskerk Venusstraat 10 uur Hoog mis 12 uur dienst met zang. Gereformeerde Kerk Ichtuskerk Snel liusstraat 9.30 uur ds. L. Dors (Kinder nevendienst) 17 uur ds. A. A. van der Leer. Petrakerk Spaarnestraat 9.30 uur ds. A. A. van der Leer 17 uur ds. P. Popma. Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt) Burgemeester Rambonnetlaan 10.30 17 uur ds. A. Duits. Zeewegziekenhuis (aula) 9.30 uur ds G. E. Bakker. R. K. Gregoriuskerk Kanaalstraat 9 uur J. van Overbruggen Doopsgezinde Gemeente Helmstraat 10 uur ds. A. L. Broer. Baptistengemeente Coenstraat 10 uur ds. 19 uur. J. Knoester. school. R.k. Kerk. O.L. Vrouw Hemelvaart, De grote maatschappijen kunnen de moeilijkheden gemakkelijker over winnen. In de nu voorbije „gouden” tijden zijn dikwijls grote reserves gevormd. Vele maatschappeijen heb ben hun winsten in grote snelle vis sersvaartuigen gestoken. Deze boten hebben een grotere actieradius. Er kan ver weg gejaagd worden op vis soorten die nog niet onder de vangst beperkingen vallen. Voor de bouw van grote nieuwe schepen worden vaak subsidies gegeven. Zo kregen de rederijen J. C. Pronk, Ouwehand, Parlevliet Van de Plas, Kennemer- land, Kwakkelstein en Jaczon uit IJmuiden, Katwjjk, Vlaardingen en Scheveningen bij elkaar zo’n slordige acht miljoen gulden voor de bouw van diepvrieshektrawlers. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden Zeesweg ,,’t Braambos” 10.30 uur ds. C. G. Mulder. Jehova’s Getuigen „Koninkrijkszaal” Oranjestraat 92 bijeenkomst 17 tot 19 uur. Goede Herderkerk Velserduinweg 10 uur ds. A. de Kuiper. R.K. Laurentiuskerk Willemsbeekweg 9.30, 10.45 en 12 uur Missen. Vergadering van Gelovigen Abelen straat 1 10 uur Eredienst donderdag 19.30 uur bijbelbespreking. Oud Katholieke Kerk Sparrenstraat 10 uur Hoogmis. Pinkstergemeente 10 uur D. P. Har tendorp 19 uur A. Nauta. bibliotheek. WIJK AAN ZEE DIVERSEN MAANDAG 17 FEBRUARI Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat volwassenen en jeugd 19-21 u.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7