BEDRIJVIGHEID ROND CHINESE VRACHTVAARDER NOG IN VOLLE GANG :e Castricum reageert VERZOEK OF OPDRACHT op motie-milieubeleid Hekwerk om speelplaats Ir. J. V. Colijn richt zich Commissie milieuzaken Inbraak in schoolgebouw Wie mist een bruin konijn? Bachstraat BUURTHUIS Nieuwe verbinding tussen Kerklaan en Belastingdienst houdt weer spreekuur in ,Wijk aan Duin’ enkele uren per week kosteloos helpt bij het invullen van hun belastingformulier. In principe zal de belastingdeskundige vier weken lang spreekuur in het buudrt- huis houden, maar bij grote belangstel ling is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de adviespost door de dienst nog wat langer zal worden bemand. tot minister-president Hf I ;.a 7 dinsdag Positieve opstelling B. en W. Onbewoonbaar verklaard BERGBEKLIMMERS SPREKEN VOOR NUTSDEPARTEMENT Met vervangende parkeerplaatsen OVERLIJDENS- BERICHTEN Wijziging van bestemmingsplan Jan Ligthartstraat Omlegging recreatie- verkeer in Bakkum y. D 1 8 FEBRUARI 1975 PLAATSELIJK NIEUWS - GRATIS HULP BIJ INVULLEN BELASTINGFORMULIER .50 Motie Kalkarheffing Architectenwinkel 0.- ng 10.- pan i in- id. ie sekt, il Bedrijvigheid rik Iiwsbwws 1 (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) elopps (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) te met IR. J. V. COLIJN (Van een onzer verslaggeefsters) Wijk aan Duin. In het buurthuis Wijk aan Duin aan de Beverwijkse Wil- genhoflaan worden donderdagavond 20 februari weer open klaverjaswedstrijden gehouden. Aanvang 8 uur. Om die bouw mogelijk te maken moet een gedeeltelijke wijziging van het be stemmingsplan „Heemskerkdorp 4A” in voorbereiding worden verklaard. HEEMSKERK. Het perceel Voor weg 33 verkeert in een zodanige staat, dat het niet meer door het aanbrengen van verbeteringen in bewoonbare toe stand is te brengen. Aan de raad is voorgesteld tot onbe- woonbaarverklaring over te gaan. winkels te worden verkocht en/of ter beschikking te worden gesteld van ont wikkelingslanden in het kader van de ontwikkelingssamenwerking”. Voor Castricum was deze motie aan leiding om de behandeling van de brief De goederen kunnen iedere woensdag en zaterdag van 14 tot 16 uur bij het politiebureau worden opgehaald. Als de raad donderdag 27 februari besluit een dergelijke commisie in te stellen, kunnen de leden een maand later worden benoemd. I (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In buurthuis „Wijk aan Duin” aan de Beverwijkse Wilgen- hoflaan is vorige week weer een mede werker van het belastingkantoor neerge streken, die buurtbewoners gedurende 0.- Maar wie nu via Castricum-aan-zee richting pieren wandelt, ziet, dat de bedrijvigheid rond de Chinese vracht vaarder nog in volle gang is. In zee is een zanddijk opgeworpen, voor de eerste duinenrij is een brede geul uitgegraven en het wachten is nu op een flinke oostenbries die het brakke water de geul in moet stuwen. Dan hebben de slopers de handen vrij om de laatste tonnen staal onder de zandlaag vandaan te ha len en het karwei te beslechten. HEEMSKERK. Aan de raad is voorgesteld een krediet van 113.000 be schikbaar te stellen voor de aanleg van de verbindingsweg tussen de Kerklaan en de Bachstraat. CASTRICUM. Het gemeentebestuur van Castricum zint op de mogelijkheid het recreatieverkeer door Bakkum op de zondagen om te leiden. De raadscommissies ruimtelijke orde ning en algemene zaken zijn inmiddels akkoord gegaan met een verplaatsing van de verkeersstroom via de route Mient, Ruiterweg, Kleibroek, Oranjelaan, Van Haerlemlaan, Van Oldenbarneveldt- weg naar de aansluiting Zeeweg. Tot de verkeersmaatregelen zou dan moeten be horen een linksaf verbod bij de Vinke- baan, met uitzondering van bezoekers van het ziekenhuis. De huidige situatie bij de voorrangskruisingen wordt ge handhaafd. Er zal spoedig met een proefperiode worden begonnen. Ter dekking van het krediet zal het huurbedrag van de schoollokalen 1650,- per jaar worden verhoogd. HEEMSKERK. In de periode van 2 tot en met 24 januari werden in Heems kerk als gevonden opgegeven: BEVERWIJK. De Beverwijker ir J. V. Colijn w.i., adviseur voor samenle vingsopbouw, zoals op zijn briefpapier staat, heeft zich met een brief gewend tot minister-president Den Uyl. De in houd luidt als volgt. Bedoelde psycho-sociale storingen en ziekteverschijnselen geven mij aanlei ding een dringend beroep op u te doen om de bij het ministerie van sociale zaken in studie zijnde mogelijkheid de WWV-uitkering voor oudere werklozen te laten doorlopen tot aan de 65-jarige leeftijd zo spoedig mogelijk te bewerk stelligen en voorts om bedrijven te doen bouwen en inrichten naar het voorbeeld van de Goodwill-Industries in de USA en Canada, waar oudere werklozen en een deel van de 1 miljoen gehandicapte mensen in Nederland (slechts 5 percent van deze mensen zijn ingedeeld bij soci ale werkplaatsen) zinvolle en voldoening gevende arbeid op vrijwillige basis zou den kunnen verrichten. Namëlijk in af delingen waar via gescheiden huisvuilaf- voer in te zamelen glasverpakkingen en flessen worden gereinigd, gesorteerd en geleverd aan de levensmiddelen- en drankenindustrie (waarmee een kosten verlaging van glasverpakte levensmidde len en dranken zou kunnen worden bereikt) en in afdelingen, waar door de samenleving ter beschikking te stellen kledingstukken, meubelen, huishoudelij ke en elektrische apparaten worden ge reinigd en gerepareerd om in speciale HEEMSKERK Van de heer W. A. M. Dekker, Graaf van Aremberglaan 5 in Heemskerk, hebben b. en w. het verzoek ontvangen een vergunning af te geven voor het bouwen van een patio- bungalow aan de Jan Ligthartstraat, na bij de bestaande flats. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Afgelopen weekend is ingebroken in de MTS aan de Paral lelweg. Vermist worden twee boorma chines, een bandrecorder, een koptele foon, een spaarbankboekje, wat giro- overschrijvingsbiljetten en een bedrag van 12. Van de Wijkermeerweg verdween een aanhanger met stroken spaanplaat, ter wijl uit een in de Graaf wijkstraat ge parkeerde auto twintig liter benzine werd gestolen. Tenslotte werden bij een snelheidscontrole op de Parallelweg zes automobilisten bekeurd. Maar tot nu toe werkt het weer niet erg mee. Het zal diegenen die de ge schiedenis van de „Wan Chun” gevolgd hebben, nauwelijks verbazen. De noeste werkers op het koude strand houden echter goede moed. De dag is niet ver meer, dat niets op het Bakkumse strand bij paal 47 meer aan de stranding van de-Chinese vrachtvaarder zal herinneren en in de smeltovens van Hoogovens zal een definitieve streep onder de „Wan Chun”-historie worden gezet. Daarnaast houdt al gedurende enkele maanden iedere eerste en derde donder dagavond van de maand de architec tenwinkel spreekuur in „Wijk aan Duin.” Van 19.30 tot 21.30 uur kan men zich voor een gratis advies over zaken, die verband houden met bouwen en wonen, bij een architect vervoegen. Buurtbewoners, die zelf in hun huis aan de slag willen, kunnen op dezelfde avonden van 19.30 tot 20.30 uur bij de architectenwinkel terecht voor een (eveneens kosteloos) „doe-het-zelf-advies”. HEEMSKERK. Naar aanleiding van de brief van de Vereniging Milieu defensie Kerngroep IJmond inzake de milieuproblematiek in de IJmond heeft de Heemskerkse raad een motie aange nomen, die ook aan de gemeenteraden in Beverwijk en Velsen is gestuurd, alsme de aan Castricum en Uitgeest. Op verzoek van de Russische Alpinis ten Federatie vertrokken Margreet Ho- geweg, Marleen Schalkweg, Hans Bruijntjes, Gerard Jansen en Louis Ber ger onder leiding van drs. Plugge in juli vorig jaar naar het Pamir-gebergte, ge legen aan de grenzen van Rusland „Af ghanistan en China. In september keerde de expeditie na de beklimming van de toppen terug in Nederland. De Nutsleden kunnen don derdagavond vanaf 20 uur de unieke tocht in woord, beeld en geluid meebele ven. gemeester Nielenplein. De nu op dit plein nog aanwezige 34 parkeerplaatsen zullen namelijk gecompenseerd moeten worden voordat met die reconstructie en inrichting kan worden begonnen. Er worden langs de nieuwe verbindingsweg parkeerplaatsen aangelegd. Het ligt in de bedoeling het bedrag van 113.000 te zijner tijd ten laste te brengen van de Komplan-exploitatïe. (Van een onzer verslaggeefsters) BAKKUM „Matige tot krachtige zuidwestelijke wind en minder koud”, zo luidt de weersvoorspelling voor de komende dagen. Zet men in tal van Nederlandse huisgezinnen bij het horen van dit KNML-bericht de verwarmingsthermostaat opgelucht een paar graden lager, de kleumende personeelsleden van het Heilooër aannemingsbedrijf G. Kruk b.v. zijn er op het verlaten Bakkumse strand helemaal niet zo gelukkig mee. Warmte is leuk en maakt de arbeid langs de zeereep dan wel een stuk aangenamer, maar koude betekent over het algemeen oostenwind. En oostenwind heeft men nodig om de laatste restanten van de Chinese vrachtvaarder „Wan Chun” van het strand te verwijderen. Een paar weekjes oostenwind, en het karwei is geklaard. Maar tot op de sloop van de laatste klinknagel blijven de elementen de ongelukkige koelschuit dwars zitten. In november 1972 werd de „Wan Chun” tijdens een woedende storm hoog op het Bakkumse strand geworpen. In mei startte Haarlemmer Elfrink zijn dramatische bergingspogingen. Met een minimum aan materiaal wist hij het met zijn kop op het strand geschoven schip loodrecht op de branding te krij gen en een eindweegs in zee te slepen. Een klein jaar na de stranding leek het erop, dat de schuit via ee.n inmiddels uitgezogen vaargeul het ruime sop kon kiezen, maar plotseling ging er iets mis en binnen een half uur maakte het onttakelde schip vijftig graden slagzij. Een dag later kapseisde de door souve nir jagers grondig geplunderde „Wan Chun” volledig en moest Elfrink zijn bergingspogingen opgeven. Tijdens het spreekuur zijn de diverse soorten T-biljetten en het PH-biljet die normaal bij het belastingkantoor aangevraagd moeten worden ver krijgbaar. Met nadruk wordt men erop gewezen, dat de Verantwoordelijkheid voor de aangifte bij de belanghebbende blijft berusten: de (gratis) service van de belastingdienst beperkt zich tot hulp en voorlichting bij het invullen van het formulier. In verband met de te verwachten toeloop acht de buurthuisleiding het raadzaam, wanneer belangstellenden eerst een afspraak voor een belastingad- vies maken. Men kan daartoe zowel even bij het buurthuis langskomen (Wil- genhoflaan 2c) of opbellen, tel. 20944. Die aanleg houdt verband met de voorgenomen reconstructie van bet Bur- Wie problemen heeft met het invullen van de jaarlijkse papierwinkel, kan voorlopig iedere maandagmorgen van «10.30 tot 12.30 en iedere dinsdagavond van 20 tot 22 uur in buurthuis „Wijk aan Duin” terecht. Bewoners, die nor maal de hulp genieten van een belas tingconsulent of -accountant kunnen geen aanspraak op deze service van de belastingdienst maken. „WAN CHUN” WACHT OP OOSTENWIND Leesbril in bruin etui, jonge zwarte kat, zwart-bruin konijn, jonge herders hond, nagelschaartje, kentekenplaat, shag in leren tasje, donkerbruine hon- deriem, bankbiljet, paar zwarte hand schoenen, dameshandschoen (bont), da meshorloge met goudkleurige schakel- band, grijze heren tweedjas, trainings pak, gele regencape, hoofddoek, paraplu met bloemenmotief, bruine huishoudpor temonnee met inhoud, zwarte knipporte- monnee met inhoud, bruine knipporte- monnee met inhoud, zilveren armbandje met naam, gouden kinderarmbandje met naamplaatje, gouden slavenarmband, armband met sterrebeelden, lipssleutel aan rode hanger, 4 sleutels aan Esso- label, 2 sleutels aan ring, 1 sleuteletui, huisdeursleutels, 2 VW autosleutels, 3 sleutels aan Ford-label, blauw baby schoentje, bruine schoen en beige schou dertas met inhoud. HEEMSKERK. In de vorige zittings periode van de raad is de vraag aan de orde geweest of het aanbeveling zou verdienen de wenselijkheid te onderzoe ken van instelling van een vaste com missie van advies en bijstand aan het college van b. en w. met betrekking tot milieuzaken. Thans is aan de raad voorgesteld te besluiten tot instelling van een dergelij ke commissie. Daarna kunnen dan leden worden benoemd. HEEMSKERK. Als de raad instemt met het voorstel van B. en W. zla een krediet van 6.500 beschikbaar worden gesteld voor het plaatsen van een hek werk voor het benutten van de buiten- speelgelegenheid bij de voormalige huis houdschool aan de A. Verherentstraat ten behoeve van de speelplaats van de Alexanderstichting. van Milieudefensie uit te stellen- Het college van B. en W. is tot de conclusie gekomen, dat de inhoud van de motie een positieve opstelling verdient, maar wil pas een definitief oordeel uitspreken, nadat de initiatieven die het gemeente bestuur van Heemskerk gaat onderne men bekend zijn. Dat is aan de Castri- cumse raad meegedeeld. In de Heemskerkse motie wordt het college van B. en W. verzocht op korte termijn initiatieven te nemen met als doel te komen tot instelling van een bestuurscommissie milieubeleid in IJ- mond-verband De taak van die commissie is als volgt omschreven a. rapporteren op welke wijze en door wie er een inventarisatie gemaakt kan worden van alle bronnen van vervuiling, direct en indirect, alsmede van de sa menhang van deze bronnen; b. rapporten op welke wijze er een effectieve gemeentelijke samenwerking en beleidsvoering op milieugebied tot stand zou kunnen worden gebracht; c. een overzicht verschaffen van de geplande vestigingen op uitbreidingen van industrieën en van die geplande hoofdwegen, die in feite niet meer „te ruggeschroefd” kunnen worden. Het perceel waarop de bungalow zal worden gebouwd heeft thans de bestem ming „bijzondere doeleinden, klasse A” en „boxengarages” en dat betekent dat hier nu alleen gebouwen geschikt voor praktijkruimte, een wijk- en vereni gingsgebouw en garages mogen worden gebouwd Aangezien aan de Jan Ligthartstraat al een wijk- en verenigingsgebouw aan wezig is en er geen behoefte bestaat aan praktijkruimte en garages, menen b. en w. dat het verantwoord is om daar woningbouw toe te staan. Dat geldt ook voer de geplande be bouwing bij de flat, gelegen zuidooste lijk van deze flat, waar thans de patio- bungalow wordt gebouwd, zodat b. en w. het wenselijk achten ook hiervoor een voorbereidingsbesluit te nemen. Teneinde de openheid vanaf de Jan Ligthartstraat te bewaren, vindt het col lege, dat de geplande garagebouw geen doorgang moet vinden. „Als adviseur betrokken zijnde bij de problematiek van de gehandicapte mens in onze samenleving en in het bijzonder bij de sociale werkvoorziening te Am sterdam word ik veelvuldig geconfron teerd met de psycho-sociale storingen en ziekteverschijnselen bij langdurige werkloosheid en bij het naderen van het moment waarop de WWV-uitkering ein digt en de werkloze gedoemd is om bijstandsverlening aan te kloppen bij de gemeentelijke sociale dienst. 15 en hoeveel geld het kost om dat bedragje in de pot voor het onderzoek naar alternatieve energiebronnen krijgen. Deze zouden b. en w. van advies moeten dienen „ten aanzien van zaken welke van belang zijn voor de milieuhy giëne en het milieubeheer”. Een ruime omschrijving, maar die taak kan zich niet verder uitstrekken dan tot de gren zen van de competentie van het gemeen tebestuur. Verscheidene wetten kennen een regeling, waarbij aan andere orga nen dan de gemeentebesturen de uitvoe ring is toegekend. B. en w. zijn van oordeel, dat de commissie haar activiteiten mag richten op het adviseren aan het college (op verzoek maar ook op eigen initiatief) ten aanzien van alle vraagstukken de mi lieuhygiëne en het milieubeleid betref fende, maar de commissie zou uitdruk kelijk niet als klachtencommissie moe ten fungeren. Om te bereiken, dat de commissie haar taak zo goed mogelijk kan vervul len, achten b. en w. het gewenst, dat naast leden uit de gemeenteraad ook vertegenwoordigers uit organisaties die nauw bij het milieubeheer betrokken zijn, in de commissie zitting nemen, bijvoorbeeld op voordracht van het Ni- von, de Vereniging Milieudefensie, het waterschap De Uitgeester- en Heemsker- kerbroek en vrouwenorganisaties. Het wordt dan een stalen hek met een gaashoogte van 1.50 met daarboven drie puntdraden. Die keuze is bepaald op grond van de overweging dat te zijner tijd op de speelplaats speeltoestellen zul len worden geplaatst en om beschadin- gingen aan het schoolgebouw tot een minimum te beperken. In het hek wordt een poortje gemaakt, dat als toegang zal dienen tot de rijwielstalling voor het personeel van de gemeentelijke sociale dienst. BEVERWIJK. Voor het Nutsdepar- tement Beverwijk zal donderdagavond in het Kennemertheater drs. H. D. Plug ge, leider van de Nederlandse Pamir Expeditie, komen vertellen over de erva ringen van de groep bij de beklimming van de meer dan 7000 meter hoge berg toppen „Piek Lenin” en „Komtnunisma". Overleden: Cornells Kluft, Zeevanc, Wijk aan Zee. Condoleancebezoek op dinsdag 18 f. bruari van 19 tot 19.30 uur in het uitvaartcentrum aan de Velser- weg. Begrafenis woensdag 19 januari om 1 trar op „Duinruzt”. Tevens is buurthuis „Wijk aan Duin” nog voornemens, dit dienstverlenende pakket op zo kort mogelijke termijn uit te breiden met onder meer een juridi sche adviesdienst. Zolang deze dienst in Beverwijk nog niet van de grond is gekomen, kan men zich wenden tot de wetswinkel in Haarlem. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In de januari-ver- gadering heeft de raad met twaalf tegen elf stemmen een PPR-motie aangeno men, waarbij aan het college werd „ge vraagd” om onder gebruikmaking van de ontheffingsregeling van de zogenoemde Kalkarheffing, te bevorderen, dat deze extra heffing wordt gestort in het door de regering ingestelde fonds voor het onderzoek naar alternatieve energie bronnen. Thans vragen B. en W. aan de raad: „Aangezien deze motie met de kleinst mogelijke meerderheid is aangenomen en in deze motie alleen aan ons college wordt gevraagd de extra heffing in het regeringsfonds te storten, zouden wij alvorens hieraan enige uitvoering te ge ven, gaarne vernemen of deze vraagstel ling als een opdracht moet worden ge zien.” Het college geeft dan verder een be schrijving van de ingewikkelde procedu re, die er bedacht is om uiteindelijk 15 overgemaakt te krijgen aan het ministe rie van economische zaken voor het fonds, waarvan de bestemming te zijner tijd nog aan het parlement moet worden voorgelegd. Als de raad de motie inderdaad als een opdracht beschouwt verzoeken B. en W. bjj afzonderlijke begrotingswijziging een bedrag van 15 ter beschikking te stellen. Weer een aardig sommetje voor wet houder Roozen om te berekenen hoe veel ambtenaren zich bezig gaan houden met de papieren rompslomp rond die Tot de sloop van de laatste klinknagel blijven de elementen de Chinese on- geluksschuit dwars zitten. Een spectaculaire brand, die gepaard ging met een groot aantal explosies, maakte de vrachtvaarder in april 1974 helemaal rijp voor de sloop. Van Rijks waterstaat kreeg aannemingsbedrijf Kruk opdracht, de geblakerde restanten van de schuit van het strand te verwij deren. Op de zeeduinen werd een werk- platform aangelegd, met staalplaten baande men zich een weg over het strand en met snijbranders werd het karkas te lijf gegaan. Men hoopte voor de jaarwisseling met, het karwei gereed te zijn. - - •WCTHSH-iHP.hii

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7