THEO MARUT WIL KANOTOP WEER EENS ECHT COACHEN Na successen op WK tafeltennis F Borg en Ashe favoriet in Rotterdams toernooi TOM OKKER NU VOOR TE ZWARE OPGAAF STORIII Mengdrop KNVB bespreekt aanbevelingen „Functie van toptrainer is duidelijk onderschat” KOERSEN «e. 9? I 1 a 2( SPORT 21 19 7 5 DONDERDAG 2 0 FEBRUARI V an onze sportredactie) Voortreffelijk n ft w* F 78 Kansje Thung Ervaring ROTTERDAM. Tom Okker moet wel een enorme krachttoer uithalen, wil hij zijn succes van vo rig jaar, de eindzege in het Rotter damse WCT-toemooi, dit keer her halen. De loting voor het derde toernooi, voor de tweede maal ge sponsord door de Algemene Bank Nederland, die gisteren in Rotter dam plaatsvond, zette hem in de halve finale tegenover de Zweedse topper Björn Borg. De tweede fina leplaats in het WCT-evenement dat duurt van zondag 23 februari tot en met zondag 2 maart, moet volgens het plaatsingsschema bevochten worden door Arthur Ashe en de Australiër Giltinan. Onderschat j 61 (Van onze sportredactie) BERT BREVOORD (ADVERTENTIE) Nora Bakker acht zich niet Nederlands „beste (Van onze sportredactie) team Nora Bakker: Gelukkig niet ziek geweest." van en PIETER MUL 9-3. K i amen allen: 18826 18826 >0068 >0068 een en 54596 10238 15613 13676 15091 53628 f4400 15997 13810 zijn gegaan mag je dus concluderen dat beide partijen perspectief zien”. liever kort want Maar door. staat in seconden aanpakken door middel van een oplei ding voor club- en gewestelijke trainers. Er moet zo snel mogelijk goed geschoold kader komen. Maar er moet meer ge beuren. Kanovaren is niet alleen een wedstrijdsport, het is ook uitermate ge schikt als recreatieve sport. Dat zeg ik niet zomaar, want mijn werkzaamheden lagen de afgelopen jaren voor een zeer groot deel juist in die sector. Daarom komt er ook een opleiding voor recrea- tie-sportleiders. Als dat allemaal van de grond is en een beetje goed marcheert, voorzie ik weer goede tijden voor het kanovaren in Nederland”. m: 1. 2. 9254 276 460 913 88 50 33 88 5 cking ende jkan- lekkere drop van Langenberg Praktisch alle deelnemers werden tij dens het toernooi geplaagd door allerlei darmstoornissen. Dit gevoegd bij het bi zarre klimaat, ondanks het feit dat het winter was was de temperatuur in de wedstrijdzalen zo’n 29 graden Celcius, de in alle opzichten „andere” omstandighe den en het is duidelijk dat vooral de Europese deelnemers in het nadeel wa ren tegenover de Aziaten. Nora Bakker heeft daar allemaal niet zo’n vreselijke last van gehad. Zij is één van de negen of tien mensen die tijdens het toernooi geen moeilijkheden met darmstoornissen heeft gehad. Niet omdat zij over een super-constitutie beschikt maar gewoon omdat zij zich aan de regels heeft ge houden. LEIDEN. Nora Bakker (26 jaar) is de eerste Nederlandse vrouw die er tijdens een wereldkampioenschap tafel tennis in geslaagd is om zich in het damesenkelspel te plaatsen voor de laat ste tweeëndertig. Maar zonder deze uit zonderlijke prestatie nu te bagatelliseren is de Leidse, dinsdag met het Nederland se team op Schiphol uit Calcutta terug gekeerd. wel de eerste die haar verrich tingen wat relativeert. Want naast de vijf overwinningen, waarvan de zeges tegen de Indonesische meisjes Pietersz en Tejasukmana in de finaleronden zelfs als uitzonderlijk verdienstelijk moeten worden gezien, in het damesenkelspel, sijpelden ook nog andere berichten uit het verre Azië Nederland via het A.N.P. binnen. NIEUW VENNEP. Met het aantrekken van Thso Marjjt als coach hoopt de Nederlandse Kano Bond, die overigens sinds afgelopen zondag met een bestuurscrisis te kampen heeft, definitief een einde te hebben gemaakt aan een bjjna lachwekkende reeks trainerswisselingen in de afgelopen jaren. Omdat noch de kanobond noch Marijt ook maar iets voelde voor de zoveelste ongewisse sprong in de diepte, werd in december vorig jaar besloten tot een proefperiode, die inmiddels geresulteerd heeft in een vaste aanstelling met terugwerkende kracht per 1 januari. Bovendien was het contact met „de andere wereld”, die een land als India vertegenwoordigt, ook wel een ervaring. C Marijt: „Ik had alle begrip voor die houding, maar ik heb wel meteen ge zegd: we gaan eerst vier weken lekker trainen en daarna kom je maar met op- of aanmerkingen, niet eerder. Dat is wel goed gevallen geloof ik”. geestdrift genoeg. Iedereen is gretig en er wordt weer gein gemaakt, dat is op zich al een verdomd goed teken”. Minder juichend staat Marijt tegeno ver het probleem dat er van doorstro ming van talentvolle jeugd momenteel in te geringe mate sprake is. Ook dat staat uiteraard in nauwe relatie tot de instabiliteit die er de laatste jaren qua coaching is geweest. Marijt onderkent dat probleem. trouwens speelt dan evenement, niet. gewoon ZEIST De sectie betaald voetbal van de KNVB bespreekt zaterdag in Zeist het rapport dat de werkgroep ac commodatie en marketing betaald voet bal heeft uitgebracht. De werkgroep, die in het najaar van 1973 opdracht ontving tot het onderzoek, riep voor de uitvoe ring van haar taak het oureau Socmar te hulp. Centraal punt in de adviezen van de werkgroep is, dat de bezoeker van een stadion zijn verblijf daar als aangenaam ervaart. Op grond van die nogal logische uit gangsstelling doet de groep een flink aantal aanbevelingen. De oezoekers moe ten overdekt én verwarmd kunnen zit ten, de verkooppunten van consumpties moeten groter in aantal worden, er moet een sociëteit op ieder complex komen, het publiek moet voor de wedstrijd meer worden beziggehouden, enzovoorts. Meer op technisch terrein zijn adviezen de periodekampioenschappen te handha ven en resultaatvoetbal en hard spel te vermijden. Opnieuw wordt erop aangedrongen dat de NOS vergoeding gaat betalen voor de vadioflitsen in Langs de Lijn. De enquête van Socmar zou hebben vastgesteld dat 63 percent van de „trou we” bezoekers van heit betaald voetbal uit de lagere welstandsgroepen komt. De helft van de Nederlandse bevolking be hoort tot die groep. Aldus het rapport van de werkgroep. zijn zo sterk op elkaar aangewezen, dat het noodzakelijk is dat het van beide kanten klikt. Ik wil niet werken met een ploeg die mij niet ligt en het is logisch dat het omgekeerd niet anders is. Uit het feit dat we met elkaar in zee Theo Marijt (38 jaar, neef van Haar lem’s voorstopper Ton Marijt) werd, toen hij zich voor de eerste maal als „proefcoach” presenteerde, door de natio nale top met de nodige scepsis opge wacht. Begrijpelijk, want de ervaringen van de afgelopen jaren waren, om het maar eens zwak uit te drukken, niet erg bemoedigend geweest. Na de succesvolle periode onder leiding van de veelgepre zen Karel Muys kregen de Nederlandse topvaarders bijna jaarlijks te maken met een nieuw gezicht: achtereenvolgens Rühnemann, Van Zaane, Venhorst, Cornelissen en Van der Kley. Zij allen verdwenen, om uiteenlopende redenen, vrijwel zonder uitzondering net zo snel als ze gekomen waren. Zelfs het feit dat Theo Marijt een respectabel „kanoverle den” meebracht hij leunde zo’n vijf tien jaar geleden heel dicht tegen de nationale top aan en verzorgde als assis tent van Karei Muys tot 1964 de trai ning van de gewesten Rotterdam/Den Haag en Zaanstreek was dan ook geen garantie voor een optimale ontvan kelijkheid van de kant van de nationale selecties. Maar los daarvan is het toch opmer kelijk dat Nora Bakker zulke voortref felijke prestaties, in het enkelspel, da- mesdubbel en mixed-dubbel heeft zij zo’n 29 partijen af gewikkeld, heeft gele verd. Gedeeltelijk gebaseerd op een uit stekende conditie maar ook op het feit dat de speelster van Middenstandsbank Amstelveen een uitstekende wedstrijd- mentaliteit bezit. Iets wat ook geïllus treerd wordt door het feit dat zij zich het gehele toernooi heeft kunnen be heersen door geen „verboden voedsel” te gebruiken, waardoor haar kansen steeds optimaal waren. Mede daardoor is het voor Nora Bakker een uiterst leerzame trip geworden. Zo realiseert zij zich: „Ik ben uitgeschakeld door een Chinese speelster. Tsjen Hoeai Jing. Dat is ten slotte zeer logisch want op de één of andere manier heb ik het gevoel dat wij dat niveau toch nooit kunnen bereiken. Zij zijn sneller en bewegen zich gemak kelijker. Bovendien is hun mentaliteit onverwoestbaar. Zij staan werkelijk als tijgers achter de tafel om voor ieder punt te vechten. Aan de andere kant kunnen landen als Zweden en in Oost- Europa Joegoslavië en Hongarije toch wel spelers leveren die in staat zijn om het met succes tegen bijvoorbeeld de Chinezen op te nemen. Maar in die landen zijn de faciliteiten voor tafelten nis groter. Ik geloof dat dit in Neder land niet zo gemakkelijk haalbaar is.” Wat die seizoenresultaten betreft zijn de prognoses van Marijt, behalve kano- coach exploitant van het Akerbad in Am sterdam en ook nog werkzaam bij de Dienst Spel- en Recreatiesport, verras send optimistisch. „Hoewel we nu bezig zijn met de conditietraining en ik de jongens nog niet in de boot bezig heb gezien, ben ik er al wel achter dat er in de nationale selectie uitstekend materi aal zit- Of het er dit seizoen al uitkomt wat ik verwacht weet ik niet, daarvoor zit ik er zelf nog te kort bij en reken maar dat ik na zo’n lange tijd ook weer moet wennen, maar als de zaken gaan lopen zoals ik ze in m’n hoofd heb dan geloof ik zeker dat er volgend jaar iets goeds gaat gebeuren. In ieder geval is er Bereikt Okker de halve finale, dan heeft hij op zijn weg hoogstwaarschijn lijk de degens gekruist met de Hongaar Taroczy (eerste ronde), de Duitser Poh- •taim en de Italiaan Panatta. Verleden week in Bologna toonde Borg zich dui- Marijt: „Zowel het bondsbestuur als ik was de mening toegedaan dat er van die trainerspost héél serieus werk diende te worden gemaakt. We maakten de afspraak dat ik me vier weken met de training zou belasten. In die periode zou moeten blijken of er een basis was om verder te gaan. Een coach en een ploeg De feiten waarmee ik nu te maken heb zijn o.a. dat bepaalde trainingsfacet- ten, bijvoorbeeld de gewichtstraining, de laatste jaren verwaarloosd zijn en dat er op het punt van de begeleiding het nodige zal moeten gebeuren. Een van de eerste dingen die ik verwezenlijkt wil zien is dan ook dat er een arts en een masseur worden aangesteld. Wil er van een toptraining sprake zijn, dan is dat gewoon een noodzaak. Ik werk met mensen die nu Weer erg veel plezier in hun sport hebben en ik ben de mening toegedaan dat die mensen dan ook recht hebben op een optimale begeleiding”. delijk te sterk voor Okker. In de finale was ook Ashe niet tegen het jonge tenniswonder opgewassen. De groene groep van WCT (dat in totaal 84 spelers onder contract heeft, verdeeld over drie groepen) moet het doen zonder Guillermo Vilas, met Bord, Ashe en Okker de top-vier vormend. De Argentijn vorig jaar als een komeet omhoog geschoten - heeft na blessures sinds kort weer de training hervat- In Rotterdam moet hij nog ontbreken, evenals Ilie Nastase. De spectaculaire Roemeen staat dit jaar niet bij WCT onder contract, maar was wel kandidaat voor een van de vier open plaatsen (het verschil tusen de WCT-groep van 28 en de deelnemerslijst van 32). Nastase blijft echter in Brussel om zijn hoogzwangere vrouw bij te staan en dat betekent dat ook Jan Hordijk in het toernooi is toegelaten. Zo weet zij„Frans Schoofs (de bege leider van het damesteam, red) en ik zijn de enige Nederlanders die niet ziek zijn geweest. De Nederlandse afvaardiging was van tevoren al gewaarschuwd door dokter De Jongste welke gevaren er scholen in het nuttigen van vreemd voedsel. Bovendien hadden we allemaal het draaiboek van het Nederlandse hoc keyteam, dat met India door het spelen van vroegere toernooien al heel wat ervaring heeft, doorgenomen. De eerste tien, twaalf dagen heeft iedereen zich daar keurig aan gehouden. Maar als je daar, zoals wij, drie weken bent dan word je op de lange duur wat zorge loos. We moesten voorzichtig zijn met rauw vlees, slagroom en ijs mochten we beslist niet eten en bovendien waren we gewaarschuwd voor gekruide spijzen. Frans Schoofs en ik zijn de enige twee geweest die niets van dit alles gebruikt hebben. Wij zijn dan ook gelukkig niet ziek geweest. Het was wel een meevaller dat wij in één hotel met de Zweden zaten. Die hebben zo’n professionele be geleiding dat zij ook een arts bij zich hadden. Die heeft ook de Nederlandse mensen die ziek zijn geweest behan deld.” Grote kanshebbers hier zijn de Italia nen Panatta en Bertolucci, die van He witt en McMillan de meeste concurren tie hebben te duchten. Het koppel Hem- mes-Hordijk treedt aan tegen de Zwe den Borg en Johansson, terwijl Thung en Sanders het opnemen tegen Crealy en Parun. Okker en Ashe beginnen te gen de Italiaanse combinatie Barazzutti- Zugarelli. Een bijzonder apart dubbelspel staat voor maandagavond op het programma. Wim van Hanegem en Ruud Krol zullen als partners optreden van respectievelijk Tom Okker en Arthur Ashe- Voor de winnaar is er duizend gulden opzij ge legd. De eerste zes dagen van het toernooi- dat vorig jaar 40.000 bezoekers trok wordt er gespeeld tussen twaalf en zes uur ’s middags en zeven en elf uur ’s avonds. zal het ook niet redden tegen de Austra liër Syd Bal. Hordijk zal zich ook tevre den moeten stellen met de verliezerspre- mie, die in de eerste ronde van het enkelspel nog altijd 500 dollar bedraagt. Onny Parun, ondanks Nieuwzeelandse druk voor de Davis Cup te komen spelen toch in Rotterdam, is van een niveau waar Hordijk alleen maar van kan dromen. Nick Fleury ten slotte is als eerste reserve aangewezen. [n Florence won het Italiaanse voetbalelf tal met 4-1 van Noorwegen. In dependi en te. de Zuidamerikaanse voet balkampioen speelt op 12 maart en 11 april de wedstrijden om de wereldbeker tegen Atleti co Madrid. Europees titelhouder Bayern München had geen belangstelling. In Detroit overleefde Betty Stöve de eerste ronde door een drie-sets zege op de Australische tennisster Helen Helen Gourlay. De vierde etappe van de Ronde van Andalusië ging naar de Belg Eddy Peelman. Schuiten werd opnieuw tweede en het algemeen klassement vijftien achter leider Perrurena. In het WCT-toernooi in Barcelona won Ashe van Bertolucci en Borg van Barrazuti. In Aken verloor Roda een duel tegen Alemannia met 6-0. Van het totaal aan prijzengeld van 60.000 dollar is één vijfde bestemd voor de winnaar van het enkelspel, nummer twee ontvangt 6000 dollar en de over blijvende halve-finalisten ieder 3000. Dat laatste bedrag is eveneens weggelegd voor de winnaars van het dubbelspel. Middenafstandsloopster Anneke de Lange heeft wegens een blessure, die haar in het dagelijks leven niet hindert, afscheid geno men van de atletiek. Het Poolse nationale elftal heeft in Thes saloniki met 1-0 verloren van Paok. Het Nederlandse ijshockeyteam versloeg in Utrecht het Canadese St. Clair College met line ont ige, dis ns on' ma. t.i el. 02! Okker zelf heeft deze week in Barce lona twijfel gezaaid over zijn huidige vorm. Al in de eerste ronde van het Spaanse toernooi werd hij gewipt door Dick Crealy, een speler die normaal gesproken de mindere van Nederlands beste tennisser is. Een directe revanche is Okker niet gegund, want in Rotter dam zit Crealy in een andere groep van het schema dat in totaal 32 spelers omvat. Zijn visie: „Waar er van een py- ramide-opbouw, smalle top en brede basis, sprake zou moeten zijn is het omgekeerd het geval. Dat willen we Nora Bakker: „We hebben niet zo gek veel aan sight-seeing kunnen doen om dat we een druk programma hadden en er een enorme bewaking was. Tijdens de laatste kampioenschappen in Serajewo zijn er wat moeilijkheden geweest met de Israëlische ploeg en de enorme veilig heidsmaatregelen, waar wij ons allemaal aan dienden te onderwerpen, moesten dat dit keer voorkomen. Wel heb ik, ook in New Delhi waar wij eerst een trai ningskamp hebben gehad om te acclima tiseren, erg veel armoede gezien. Schrijnende levensomstandigheden vaak waar je, als je uit een rijk land als Nederland komt, je eigenlijk geen voor stelling van kunt maken. Hoewel; het is een heel andere wereld met een heel andere mentaliteit ook. Daarom kun je dit soort zaken niet altijd even eenvou dig met elkaar vergelijken. Maar ook daarom ben ik erg blij dat ik dit mee heb kunnen maken. Dat had ik enkele jaren geleden niet verwacht. De volgen de Europese- en wereldkampioenschap pen worden respectievelijk in Birming ham en Miami gehouden. Hoewel ik beslist de komende jaren wel zal blijven spelen weet ik niet of ik daaraan deel zal nemen. Maar dat wist ik enkele seizoenen ook nog niet met Calcutta. Opeens was het toernooi er en toen ben ik geselecteerd”. Na het toernooi in Novi Sad, toen ook Nora Bakker er voor zorgde dat het Nederlandse team van de B- naar de A- categorie promoveerde, is Calcutta ei genlijk het tweede grote internationale toernooi geweest waar zij veel van heeft opgestoken. En dat ondanks het feit dat zij zich beslist niet Nederlands sterkste tafeltennisster van dit moment acht. Bakker: „Dat is Ellen Kladt. Zij was er in India niet bij omdat zij door de NTTB voor één jaar geschorst is voor internationale wedstrijden. Nu werd het Nederlandse damesteam gevormd door Sonja Heltzel, Marjan van der Vliet en mijzelf. De heren bestonden uit: Carel Deken. Herman Hopman, Nico van Slob be en Bert van der Helm. We hebben als een goede tijd gehad daar. We waren erg op elkaar aangewezen zo ver huis. Maar dat is wel nuttig leerzaam, Je leert elkaar op die manier ook wel een beetje opvangen.” Acht dames en negentien heren volgen momenteel de centrale trainingen in het nationale kanocentrum in Amsterdam. Het zijn de dames A. Storming, DKV Deventer; E. de Boer, A. Zwikker, de Geuzen Zaandam; N. Broekstra, Hydronaut Leeuwarden, I. Bak ker, E. Bakker, K. Mul en M Tollenaar, Viking-Amsterdam en de heren H. Flohil, P. Mul. H. Brandjes, Viking-Amsterdam, A. Bloem, L. Jacobs, J. Reetman, Zwetplassers Wormer; R. v.d. Doe, R. v. Es, R. Heijselaar, Sj. Rutte, Trekvogels, Haarlem; H. Bax. P. Bax, G. Bouman, E. Roorda, Beatrix Eindho ven; Tj. Tilkema en E. Huizing Euros Ensche dé, H. Koenders, E. Hartman, TWV Hengelo; G. Wesseling, DKV Deventer. De uitslagen van de woensdagmiddag ge houden draverijen van Nootdorp zijn: ..Eeldeprijs” 2000 m: 1. Lex Six (C. Imming) 2.56.0 1.28.0, 2. Lovelltje, 3. Lof van Rhea Winn. 6.00 pi 2.000 2.20 2 00 kopp 10.40 trio 215.50. „Edamprijs” 2380 m: 1. Lord Careless (M. Pools) 3.41.7 1.32.4, 2 Nora Nimble, 3. Luna Carlos. Winn. 20.70 pl 5.10 2.40 6.20 kopp 56 40. ..Elspeetprijs” (Eerste afdeling) 2000 m: 1. Lucky Surprise A (A. Suykerbuyk) 2.50.9 1.25.5. 2. Kris Spencer. 3. Lidya du Bois. Winn 2.40 pl 1.10 1.10 kopp 6.70 trio 33.90. „Eerbeekprijs” (Eerste afdeling) 2000 m: 1. Loyaal van Liante (G. van Eykelenborg) 2.50.3 1.25.2. 2. Mustang B, 3. Lea W. Winn 2.70 pl 1.30 2.20 2.30 kopp 4.70. ..Egmondprijs” 2000 m: 1. Kstara Woelwater (M. Bouwhuis) 2.52 0 1.26.0, 2. Jap. 3. Ida de Mercelle. Winn 3.10 pl 1.60 1.70 1.500 kopp 5.50 trio 39.70. ..Etndhovenprijs" 2000 m: 1 Lady Belle (J. Wagenaar) 2.50.8 1.25.4. 2. Java, 3. Kei Buiten zorg. Winn 2.80 pl 1.70 1.90 kopp 6 40 „Eerselprijs” 1680 m: 1. Jewelprise (M. Pools) 2.20.1 1.23.4. 2 Kitty H. 3. litis Hollandia Winn. 2.50 pl. 1.20 1.30 1.30 kopp. 5.00 trio 38.60. ..Elburgprijs” 2400 m: 1. Karol Hagheweyde (Mw. M. v. Dooyeweerd) 3.34.9 1.29.5, 2 Linda. 3 Lady Baker. Winn 2.30 pl 1.40 3 50 kopp 14.56. „Elspeetprijs” (Tweede afdeling) 2000 m: 1. Imke Way (J. Geluk) 2.50.0 1.25 0, 2. Iliona Marijke. 3. Jonas. Winn 1.80 pl 1.80 3.20 kopp 7.10 trio 30.50. „Eerbeekprijs’’ (Tweede afdeling) 2000 Lady Lerona (J Wagenaar) 2.58.0 1.29.0. 2. Louis de Leede. 3. Kalomac. Winn 2 30 pl 1 10 1.60 1.50 kopp 7.00 „Totalisatoromzet” 205.084. Hoewel Theo Marijt ervoor waakt het beleid van zijn vele voorgangers onder de loep te nemen, kan ook hij er niet omheen dat training en begeleiding van Nederlands beste kanovaarders en -vaarsters de afgelopen jaren verre van optimaal is geweest. Marijt: „Ik denk dat die functie van toptrainer door vele van mijn voorgangers duidelijk is onder schat. Als je bondstrainer bent, heb je met allerlei zaken te maken en je moet er op voorbereid zijn dat je werk enorm veel tijd kost. De laatste trainer, Van der Kley, was geloof ik nietouder dan 23 jaar. Zo’n jongen beseft gewoon niet wat er van hem allemaal verlangd wordt- Maar goed, wat geweest is, is geweest. De trainingsopbouw met het oog op het nieuwe seizoen, met als hoogtepun ten de wereldkampioenschappen in Bel grado (31 juli t.m. 3 augustus) en de voor-Olympische Spelen in Montreal (29/30 augustus), verloopt naar wens. Marijt: „We zijn keurig op tijd, we liggen zelfs iets voor op het schema. Dat moet zo blijven, daarom houd ik me ook helemaal niet bezig met de bestuurscrisis die er momenteel is. Die crisis (ontstaan nadat de topvaarders op volgens het NKB-bestuur incorrecte wijze bezwaren tegen chef d’equipe Stormink hadden aangedragen) gaat overigens ook hele maal buiten mij om. Ik heb trouwens liever dat die zaak nu speelt dan kort voor een belangrijk evenement, want leuk is het natuurlijk niet. Maar de trai ningen gaan gewoon door. Ik moet verder, want als aan het eind van het seizoen blijkt dat de resultaten zwaar zijn tegengevallen, dan krijg ik het op m’n brood, bestuurscrisis of niet Naast Okker is de Nederlandse verte genwoordiging daarmee op vier man ge komen. Beginnend prof Rolf Thung kreeg zonder meer een plaats, gezien zijn prestaties van het afgelopen jaar. De Hilversummer komt speciaal een week uit Amerika over en lijkt in de eerste ronde niet kansloos tegen de Spanjaard Higueras. Redt Thung het, dan is Borg zijn vermoedelijke tegen stander in dé tweede ronde. Loek San ders, nationaal kampioen op buiten- en binnenbaan, krijgt het aanzienlijk zwaarder dan Thung. Zijn opponent in de openingspartij is de als vierde ge plaatste Giltinan. Fred Hemmes, tweede in het net afge sloten wintercircuit van de tenlnisbond,

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 21