VVV -voorzitter Card Ockeloen moest kiezen treedt af Bolhuis tussen Velsen en provincie Haven Omdtevishal Pastor Bangert directeur K.M.C. voor de IJmond Nieuwe sociëteit in Driehuis e NA DRIE JAAR HARD WERKEN Velsense wethouder door PvdA-bepaling niet in Staten met invaller Ideeën en wensen in dekenaat inventariseren VELSEN-IJMUIDEN Verpachting kermis in Heemskerk BEVERWIJK Ijn- f- f rideo rei DONDERDAG 2 0 FEBRUARI 1975 PLAATSELIJK NIEUWS door Ton Kors jr. Alkmaar Afspraak Geen kans DRIE MAANDEN VOOR DIEFSTAL AUTO Kennemer theater Luxor l evraagd Stadsschouwburg City DE FILMS over de super-agent James Bond, onverschillig of deze nu door Sean Connery of Roger Moore gestalte wordt gegeven, kun nen ook in Nederland geen bioscoop theater passeren zonder te worden geprolongeerd. Dit geldt eveneens voor de nieuwste aflevering in deze serie. „The man with the golden gun”, waarvoor deze populaire film held de markante acteur Christop her Lee als sluwe tegenstander werd meegegeven. En zoals gebrui kelijk zorgde regisseur Guy Hamil ton tevens voor een aantal schone en verleidelijke jonge dames dat Bond geregeld in de meest precaire situaties brengt. Opnieuw met de beoogde resultaten, want wegens de grote belangstelling in Velsen heeft ook de directie van City tot prolongeren moeten besluiten. Nog maals tot en met woensdagavond dus „De man met de gouden revol ver”. j (Van een onzer verslaggevers) (Door Peter Huysman) (Van een medewerker) Films b (Van een onzer verslaggevers) J (Va onze stadsredactie) (Van een onzer verslaggeefsters) de 57.974,28 de het 3 11 schromelijk gebrek aan intelligentie de ene stommiteit op de andere stapelen. Bresam, Djatiba- Grange- Maersk Venus, DE BESOMMINGEN WAREN: KW 25 ƒ41.000; KW 123 44.900; GO 36 18.700; HA 32 1.800; KW 4 17.000; UK 18 1.400; UK 48 8.800; UK 218 6.200; VD 46 950; VD 6 19.000; UK 135 en UK 145 5.600; UK 236 en UK 208 9.200; UK 6 en UK 186 8.100; YE 25 en ZL 6 3.900. Roger Moore met een charmante tegen speelster in de nieuwe James Bond-film „The man with the golden gun”, die zo wel in City (Velsen) als in Luxor (Be verwijk) voor een week wordt geprolon geerd- publiek nog eens aan de tweede wereld oorlog wordt herinnerd. Jammer was wel dat de EO al te nadrukkelijk de aap uit de mouw liet komen: S.T. leidt tot het loslaten van de geloofsnormen. Als de EO het over dis boeg gooit, zijn er Mtuurl’fk npg bMK wat programmaatjes te maken. de fam i prach sklok schooi 1500. Li ikbarom 1100 anno 1-461307 kopen. ,50, truit pantal Is v.a. deze wi jderstr. per met els in t v.a. ftl 275,- Hl paar Tel. 1» Carel Ockeloen: keuze gemaakt bj. okt, 023-3362 :e partij ■en vein 29.75 irages p.m. Fi meubels igten. 341, Z d Heer eengei Hast (3 i uw in! (27.0 bedra; rt Kui Tel. 02! HET POPULAIRE duo Elliot Gould en Donald Sutherland dat destijds als de beide cynische frontartsen in de oorlogs- parodie „M.A.S.H.” zoveel lachsuccessen heeft geboekt, heeft nu getracht deze vrolijkheid van weleer nogmaals op te roepen in het bijna waanzinnige spiona geverhaal „S.P.Y.S.” Hierin spelen zij namelijk een paar buitengewoon onhan dige agenten van de C.I.A. die door hun Het deed mij genoegen om na over schakeling op het andere net te verne men dat het christelijke verenigingsle ven groeit en bloeit. Althans, dat be weerde de Evangelische Omroep die, ge zien haar uitvoerige aandacht aan de „Sensitivity training” (training in gevoe ligheid) kennelijk meent dat ook deze tak van communicatiestimulering groeit en bloeit. Zeer tot haar ongenoegen, want sensitivity-training leidt volgens de EO tot ontsporingen op seksueel gebied, tot neo-marxisme, tot ongewilde ontboeze mingen en vooral tot gééstelijke uit- kleedpartijen. De cursussen in het leren contact met elkaar te krijgen, beogen niet anders dan high worden zonder drugs. itoelen :rs, 2 d x 1.25 570842. één tarbot NIEUW VOOR de matinee van zondag is „Hercules contra karate” welke titel een klassiek helden drama doet vermoe den. Niets is echter minder waar, want het verhaal speelt zich af in deze tijd, met als intrige de avonturen van twee geklofte jongens, die zonder te werken fortuin willen maken. Bij deze pogingen komen zij ook nog in Hong Kong te recht waar een ruige bende wordt ont moet, bestaande uit beruchte karate- vechters. En op deze wijze worden dan precies de gewenste effecten bereikt, be- staaande uilt keiharde knokpartijen en sensationele achtervolgingen. OP DEZE MANIER kan het bioscoop publiek getuige zijn van een reeks dwa ze verwikkelingen, in China opgeroepen door een overgelopen Rus, Sovjet-spion- nen en Franse anarchisten. Ook een hond met contactlenzen vervult hierin een uiterst belangrijke rol, een en ander in een hoog tempo en doormiddel van veel geslaagde grappen naverteld. Door dit alles is regisseur Irvin Kerscher erin geslaagd een hoogst plezierige amuse mentsfilm af te leveren, die van vrijdag- tot en met zondagavond in de Velsense Stadsschouwburg zal worden vertoond. Het enige verschil tussen de tien mi nuten politieke zendtijd van de VVD en het tv-spel „Wassen en föhnen” was eigenlijk alleen dat Haya van Someren in de keuken stond en Piet Römer in de kapsalon. Ik bedoel, ze behandelden pre cies hetzelfde onderwerp r het grote kwaad dat werkloosheid heet. HAARLEM. Donderdag is een 33- jarige Duitser door de rechtbank in Haarlem tot drie maanden gevangenis straf veroordeeld, omdat hij in de nacht van 4 op 5 januari een Citroen in Santpoort stal. De man werd niet schul dig bevonden aan de diefstal van een Opel in Uithoorn. Dit feit was hem wel ten laste gelegd. De officier van Justitie had tijdens de rechtszitting vijf maan den gevangenisstraf tegen de Duitser ge ëist. OOK IN DE matinee van zondag kan in dit theater daverend worden gela chen, maar dan dank zij de malle frat sen van Stan Laurel en Oliver Hardy. Ditmaal Zijn zij het vrolijke middelpunt van de klucht „Zeebonken”. Per 40 kg: tarbot 296-152; griet 200- 138; kabeljauw één 68-42,40; kabeljauw twee 84-42; kabeljauw drie 84-42,40; ka beljauw vier 82-65; kabeljauw vijf 88- 56; koolvis één en twee 28-27,20; koolvis drie 29-27,20: koolvis vier 29-26; schelvis één 78-43; schelvis twee 61; schelvis drie 77-56; schol één 41-37; schol twee 48-41; schol drie 67-56; schol vier 76-61; wij ting twee 40-34; wijting drie 48-30; ha ring één 38,40; haring twee 46-41; schar 85-50; tongschar 142-135. Iroge p ek li Llmuit jur. ƒ1 si va betonba aisgebra f 285615. straatte; .80, griji >d le si oort i 2e iels Twee schoolmeisjes, die niet in beeld kwamen, fungeerden naast een aantal deskundigen als getuigen a charge in het EO-proces tegen de S.T- De problemen worden gezocht, vonden ze, al heb je ze niet. Maar door sommigen zijn de „aan vallen” niet te verwerken, er heerst op de cursussen een opgedrongen sfeer, men „ligt maar tegen elkaar aan in de meest rare standjes” en is bang om uit zichzelf te treden, wat „wel degelijk de bedoeling is”. 82, ludii ;ekL ilouses i en kijk i, gehaa at mor| De VVD heeft haast met het aanpak ken van dit verschrikkelijke probleem, zei Tweede-Kamerlid Keja in de uitzen ding. Haast had Römer ook met zijn knecht Koos: de ongelukkige vloog er zo maar uit, een beauty-set en een paar flesjes badschuim door de baas in de han den gedrukt, bij wijze van pleister op de wonde. BEVERWIJK. Pastor L. Bangert uit Alkmaar is aangesteld tot directeur van de Stichting Katholiek Maatschap pelijk Centrum voor de IJmond en om geving. Pastor Bangert is voorzitter en en trots meegedeeld dat de president van de Amsterdamse rechtbank had uitgemaakt dat de in het programma gebruikte fragmenten uit de film „Latsi in trai ning” gewoon uitgezonden mochten wor den, al hadden de makers van de film dat liever niet gezien. Ik kon me de vreugde van de EO wel voorstellen, want waarom zouden filmfragmenten, ook al worden ze gebruikt in een pro gramma dat een andere mening over sensitivity-training weergeeft, niet ge bruikt mogen worden? HET NIEUWE weekprogramma van dit theater vermeldt weer de namen van twee grote filmsuccessen, een van vroe ger en een van de laatste tijd. In de tweede zaal van deze bioscoop zal name lijk tot en met woensdagavond de bijna klassiek geworden filmkomedie „Irma la Douce” nog eens worden vertoond, ter wijl in de andere theaterzaal „The great gatsby” zal gaan draaien. Zoals bekend een nogal tamelijk nostalgisch filmver haal, waarvan de sfeer wordt bepaald door een aantal bekende melodietjes uit de twintiger jaren, bedoeld om naar die kwasi-zorgeloze tijd een zeker hiemwee op te roepen. delegatieleider van de diocesane delega tie naar het Landelijk Pastoraal Overleg. In Alkmaar fungeerde hij tot voor kort als voorzitter van de stedelijke Pastorale Raad en de Alkmaarse Raad van Kerken. heeft de „The man Nu zal de aftredende Van Oort opgevolgd worden door J. A. van der Wal uit Beverwijk. Hij stond zesde op de PvdA-kieslijst voor Velsen. Kandidaten De Vries en De Boer respectievelijk op de vierde en vijfde plaats, hebben al zitting in de Pro vinciale Staten voor de kiesdistricten Haarlem en Amstelveen. Van der Wal is dertig jaar. Hij werkt op het stadskantoor van Beverwijk bij de afdeling Algemene Zaken. Woensdag gearriveerd: Gulfleet-5, Cont. Plat; Blankenstein, Antwerpen; Hega Smits, Pinnswarf, IJ- muiden; Belgulf Strength, Londen; Hol- satia, Bremerhaven; Breezand, Londen; Pamir, Colchester; River Ogun, Antwer pen; Stirling Brigg, Cont. Plat; Sir W. Churchill, Londen; Prines Moirana, IJ- muiden; Elisabeth Oldendorff, Bremen; Marconi, Kingslynn, IJmuiden; Post Ranger, Lissabon; Holland, Noordzee, IJ muiden; Wimpeyseatiger, Rotterdam; Canis, Stavanger; Birte Oldendorff, New Orleans. iem 3- mzitssto le kussi lontafel irkerink Tel. Donderdag vertrokken: Petunia, Bergen; Dintelborg, London derry, IJmuiden; Lindenstein, Hamburg; Munte, Hamburg; Stirlingbrigg, Cont. Plat; Monksgarth, Birkenhead. „Ik zal u uitleggen waarom”, ver klaart Nicolai. „Tot de vorige verkie zingen voor de provincie had het district Velsen waarbinnen niet alleen de gemeente Velsen, maar ook Bever- wijk en Heemskerk vallen, altijd één afgevaardigde in de Staten. Zelf stond ik als tweede kandidaat op de De Pastorale Raad van het dekenaat Beverwijk onderstreepte onlangs de nood zaak van kadervorming en uitwerking van de beleidsnota voor het bisdom. Dit gezien het te verwachten toenemend priestertekort. Via overleg tussen het bisdom, de Pastorale Raad en het KMC heeft het KMV nu een directeur gekre gen die moet achterhalen wat er in de IJmond en omgeving zoal leeft aan idee ën, opvattingen en wensen, zo meldt de benoemingsbrief van de bisschop. Op grond van deze langs informele weg verkregen informaties zal daarna worden besloten of en in hoeverre pastor Bangert de functie van directeur kan worden opgedragen. Tevens zal dan worden besloten of en hoe de huidige stichting KMC-IJmond en omgeving kan worden omgezet in een Stichting Dienstencentrum voor Kerk en Samenleving. De nieuwe directeur heeft in Bever wijk een werkkamer in de pastorie van de O.L. Vrouw van Goede Raadkerk. Pastor Bangert werd geboren in Am sterdam in 1927, trad in de orde der dominicanen en werd in 1956 priester gewijd. Gedurende tien jaren was hij kapelaan in Nijmegen, Berkhout en Alk maar, waarna hij drie jaar werkte als dekenaal assistent voor de pastoraal in het dekenaat Alkmaar. Woensdag vertrokken: Parkesgate, Rochester, IJmuiden; Shi- vestad, Vigo; Rijnstroom, Harwich; Tor Anglia, Gothenburg; Veleka, Noordzee; Maersk Fighter, Noordzee, IJmuiden; Setiabuhdi, Bremen; Reint, Stett, IJmui den; Jenny, Londonderry, IJmuiden; Embla, Antwerpen; Stirling Oak, Cont. Plat; Louga, Hamburg; Navigate, Goole; Impala, Ipswich; Gulf fleet-5, Cont. Plat; Hektos, Kolding, IJmuiden; Sintfang, Bremen; Langkoeas, Antwerpen; Saga fjord, Southampton; Star Billabong, Bir- ken Head; Polydorus, Hamburg; Fridel, Kingslynn; IJmuiden; Jean-E, Londen; Jemrix, Londen, IJmuiden. Toen eind 1973 binnen de PvdA- kring Noord-Holland zuid de kieslijs ten werden opgesteld voor onder meer de districten Velsen, Amstel veen en Haarlem hebben alle kandi daten zich moeten onderwerpen aan de geldende bepalingen van de partij. Volgens kring-secretaris Nicolai, eveneens statenlid voor het district Velsen, geldt al acht jaar binnen de PvdA Noord-Holland zuid de af spraak dat kandidaten het ambt van burgemeester of wethouder niet mo gen verenigen met een zetel in Pro vinciale Staten. WIJK AAN ZEE. Na drie jaar VVV Wijk aan Zee/Beverwijk te hebben geleid legt de heer J. P. Bolhuis zijn functie van voorzitter neer. De heer Bolhuis werd voorzitter in een periode, waarin een financieel debacle een einde dreigde te maken aan de activiteiten van de VVV. „De zaak is weer kerngezond. We hebben zelfs een batig saldo”, aldus de heer Bolhuis. „Laat nu maar een jongere de touwtjes in handen nemen”. Zijn aftreden als voorzitter komt aan de orde op de jaarvergadering van de VVV, die 24 maart in Wijk aan Zee zal worden gehouden. middel tong 11,29-11,01; tong 11,24-10,98; tong tong twee 9,49-9,02; zalm 12,20-10,80. HEEMSKERK De data voor jaarlijkse kermis in Heemskerk zijn be paald op 3, 4 en 5 september en kermis wordt weer gehouden op parkeerterrein bij de sporthal. De verpachting heeft inmiddels plaats gevonden en de Heemskerkse kermis blijkt nog steeds zeer in trek zijn bij de kermisexploitanten. Er werd in totaal ingeschreven voor ƒ57.974,28 tegen ƒ42.878,28 in 1974. IJMUIDEN. Aan de woensdag- markt werd aangevoerd: 175 kg tong; 39 kisten tarbot en griet; 1307 kisten kabel jauw; 1068 kisten koolvis; 46 kisten schelvis; 662 kisten wijting; 885 kisten schol; 30 kisten schar; 20 kisten haring en 139 kisten diversen. OOK IN BEVERWIJK nieuwste James Bond-film with the golden gun” blijkbaar voldoen de bezoekers getrokken, om in Luxor eveneens een prolongatie tot en met woensdagavond te rechtvaardigen. On derwijl draait in de eerste matinee van zondag „Terug uit de hel”, waarmee het VELSEN. Wethouder Carel Oc keloen van Velsen zal het Heems kerkse Statenlid G. van Oort niet opvolgen. Deze Heemskerker, vorig jaar lijstaanvoerder voor de PvdA in de kieskring Velsen bij de provinciale verkiezingen trekt zich terug wegens drukke werkzaamheden. Het zou lo gisch zijn dat de PvdA-kring Velsen, met twee afgevaardigden in de Pro vinciale Staten van Noord-Holland vertegenwoordigd, wethouder Ocke loen zou voordragen. Dat gebeurt niet omdat de Velsense wethouder de pro vincie heeft meegedeeld dat hij voor deze functie niet in aanmerking wenst te komen. Het is gebruikelijk dat bij de PvdA een wethoudersfunc- tie niet gecombineerd wordt met een lidmaatschap van Provinciale Staten. Daarom heeft wethouder Ockeloen zijn beurt voorbij laten gaan. Hij vindt niet dat er sprake is van kie zersbedrog omdat een keus tussen het wethouderschap of een zetel in de Staten pas in januari gemaakt is en niet toen de kandidatuur eind 1973 werd gesteld. De PvdA van de kring Noord-Holland zuid heeft dat beves tigt. Carel Ockeloen haalde bij de pro vinciale verkiezingen meer dan 3900 voorkeurstemmen. Door velen wordt fyij als de ideale opvolger van G. van Oort beschouwd nu de komende tijd de provincie het overloopbeleid zal gaan bezien door middel van een studie van het opbouworgaan. Voor de IJmond worden daarbij de moge lijkheden bekeken extra bouwgrond toe te wijzen om een leegloop van de drie gemeenten en een vergrijzing van de bevolking tegen te gaan. Oc keloen heeft zich altijd een vurig voorstander getoond van ruimere bouwmogelijkheden en lijkt daarom de ideale figuur die een ombuiging van het overloopbeleid binnen de provincie kan bewerkstelligen. De meeste politieke programma’s munten niet uit door originaliteit. Ze zijn vaak met weinig fantasie in elkaar gedraaid en in het algemeen nogal zwaar op de hand. Maar dat kun je de politiek nog niet eens kwalijk nemen. Wat Dick Walda. door velen een uit een niemandsland verrezen genie van het voor iedereen begrijpelijke woord be schouwd, in de kapsalon ten toon spreidde, was minstens even fantasieloos en dat mag je een toneelschrijver (Wal da noemt zich liever „verslaggever”) wél aanrekenen. In een ochtendblad las ik dat Walda door zijn opdrachtgevers geprezen wordt om de levensechtheid van zijn toneel stukken; de succesvolle Wolvenman was daar zo’n voorbeeld van, wordt alom beweerd. Ik kan dat niet begrijpen. Een toneelstuk dat de kortzichtigheid en het egoïsme van mensen, de nutteloosheid van het bestaan, wil beschrijven, hoeft toch niet, zoals in „Wassen en föhnen” zo veel alledaagse mufheid, zó veel cli chés, zó veel voor de hand liggende gein te bevatten. Maar helaas, dat dééd het. Werkelijk niets had Walda aan het toeval overge laten: de vogeltjes in de kooi, de zieke moeder, de tv-quiz, de sergeant-majoor die met heimwee aan de jaren Steenwij- kerwold terugdenkt, de „gratis” STER- reclame, de mooiste televisie die nog altijd kleuren-tv is en het journaal, dat alleen maar oorlog en ellende brengt. Het kan wel zijn dat Walda beroemd is om zijn alledaagse dialogen, om zijn zogeheten normale gesprekstoon en dat hij om advies is geweest bij zijn eigen kappsr in de Amsterdamse Kinkerstraat. Op mij echter hebben zijn teksten alleen maar een volstrekt ontmoedigende uit werking. Geen ogenblik had ik tenmin ste het gevoel ondanks de moeite die Römer en de anderen zich troostten dat ik uit de misère van alledag getild werd. Het NOS-journaal hóeft dat ook niet. Een toneelschrijver, die wat te beweren heeft, die wil dat onze ogen opengaan, moet dat wél kunnen. Anders is zijn arbeid vergeefs geweest, ook al vindt Walda dat je de mensen met een toneelstuk niet de straat op krijgt. VOOR HET OVERIGE kan voor de traditionele nachtvoorstellingen van vrijdag en zaterdag de sex-film „Venus in bont” worden aangekondigd, terwijl in de eerste matinee van zondag nog maals een herhaling volgt van „De 101 Dalmatiërs”, de charmante tekenfilm uit de studio’s van Walt Disney. PRIJZEN IN GULDENS. Per 1 kg: grote tong 8,48-8,00; groot- kleinmiddel 10,12-9,72; 9,57-9,06; Donderdag gearriveerd-' Stirling Oak, Cont. Plat; Bretwalda, Rouen; Kolomna, Leningrad; Bristol; Carola, Bremerhaven; 1 rang, Hull; Roelof Holwerda, mouth; Brilliant Oslofjord; Fighter, Cont. Plat, IJmuiden; Peterhead. Nicolai maakt ook melding van het feit dat binnen de PvdA Noord-Hol land noord de keuzebepaling voor de kandidaten niet voorkomt. Daardoor is het mogelijk dat een man als Roel de Wit, burgemeester van Alkmaar, wel een zetel kan bezetten in de Provinciale Staten. Ook Harry Scheeper, raadslid voor de PvdA in Velsen is bij de kandi daatstelling eind 1973 aanwezig ge weest. Hij zegt dat er op democrati sche wijze gehandeld is en dat er geen sprake van is dat wethouder Ockeloen reeds bij voorbaat gedwón gen werd afstand te doen. Ook daar om is er volgens* hem geen sprake van kiezersbedrog. „Als dat er achter zou zitten, zou ik dat erg betreuren. Ik geloof veel eerder dat Ockeloen nu een duidelijke keus heeft kunnen maken tussen de provincie en Vel sen.” Carel Ockeloen zelf bevestigt deze volgens hem correcte gang van zaken. Hij heeft duidelijk gekozen. Mocht een van de twee Velsense Statenleden weer aftreden dan zal Ockeloen op nieuw gevraagd worden een keuze te maken. Die keus zal volgens hem alleen maar ten gunste van de pro vincie uitvallen als hij zijn wethou- dersstoel kan vervangen door een ze tel van een Gedeputeerde. B. en W. hebben een standplaats ge- "n onder meer o++-ok- die steeds mooiere namen krijgen: radar all round, hawaii express, holly cranes, flipper-bumper, calypso, polyp, balco, apollospel en biljartomint, maar ook aan een reeks van paling-, patat, nougat-, vis-, gebak-, popcorn- en sui- kerspintenten, die worden opgesteld tus sen de oeroude kermisvermaken als de bussensport. lijst voor Velsen. Dat had ik uitdruk kelijk zo gewild, omdat ik niet direct op een verkiesbare plaats wilde ko men. De derde kandidaat, Ockeloen, maakte dus geen schijn van kans om direct verkozen te worden. Van Oort, lijstaanvoerder voor Velsen, had ple zier in zijn Statenwerk en zou waar schijnlijk de hele nieuwe periode blijven uitzitten, dus nummer drie maakte geen kans. Maar wat is nu het geval? In Velsen boekten we voor de PvdA een stemmenwinst, waardoor we precies een restzetel kregen toegewezen. Tot mijn eigen verbazing werd ik gekozen en Ockeloen stond als het ware eer ste reserve. Nu Van Oort stopte heeft hij een keus gedaan.” DRIEHUIS. Deze maand is in de voormalige pastorie aan de Driehuizer- kerkweg in Driehuis een nieuwe socië teit geopend, bestemd voor bezoekers van zestien jaar en ouder. De naam hiervan is „Phantoom” en men heeft zich voorgenomen tegen redelijke prij zen licht alkoholische dranken verkrijg baar te stellen. In hetzelfde gebouw is ook al enige tijd de sociëteit „Invocation” actief, zo dat werd besloten beide etablissementen beurtelings op zaterdagavond open te stellen. Op deze wijze hoopt men ook in Driehuis het uitgaansleven enigszins te stimuleren. Zaterdagavond is het hier voor de beurt aan „Phantoom”. „Daarmee willen wij voorkomen dat bestuurders een opeenstapeling van functies krijgen. Bij Noord-Hol land zuid geldt die bepaling al jaren lang, mondeling. Op het moment dat we bezig waren met de kieslijsten was deze bepaling net opgenomen in het reglement. Dit reglement was al goedgekeurd door de kring zuid en moest alleen nog bekeken worden door het hoofdbestuur van de PvdA”, aldus Nicolai. ,,’t Is dus zo, dat niet vóór de verkiezingen, maar pas als de kandi daat definitief in aanmerking komt voor een Statenzetel de keus gemaakt moet worden tussen een provincie of een bestuursfunctie bij een gemeen te.” Daarom is er volgens Nicolai geen sprake van kiezersbedrog in het geval Ockeloen, hoewel van te voren vast stond dat hij een groot aantal voorkeurstemmen zou behalen en bij een definitieve kandidaatstelling toch wel zijn beurt voorbij zou laten gaan. Het waardevolste wordt prijsgegeven uit angst voor de groep, er is sprake van een rücksichtslose eerlijkheid die liefde loos is en de omhelzingen buiten de zogenoemde non-verbale communicatie zijn goedkoop en gemakkelijk. Daar kan een mens niet beter van worden, vonden achtereenvolgens een arts, een leraar aan een sociale academie en een socio loog. De EO-uitzending was niet slecht, voortdurend werd in beeld gebracht hoe fraai de natuur eigenlijk wel is vooraf was door de omroepster saut. f ies koel ubbel d 80 Itr tast 170 188524. totbeho 02550-1 o

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7