CARROUSEL ALLEEN AAN DE LEIDING Telstar gaat gewaarschuwd naar Limburg Exfla’s maakte einde aan opmars Herly BASKETBALTEAM GAF ALL STARS UITSTEKEND PARTIJ Hopstaken is favoriet in zeskamp Posities Ad Suykerbuyk en Harrie Pools niet bedreigd HFC werd door TYBB overklast i l l r H Zaalvoetbal BARRY HUGHES ACHT EAGLES VERSLAANBAAR !S JKS R AMSTE ■i D ZATERDAG 22 FEBRUARI 1975 SPORT lent 1 905! ■2 65 1 54; Weinig moeite .-•-JÖ jeopend van 10-17 en 19-22i :a.enzo.10-17 uur.toegangl linderen tot14 jaar f 2,50 2 Notermans (Van onze sportredactie) Hoofdklas Eagles-trainer Jan Notermans: „Ik had geen betere klassering verwacht” (ADVERTENTIE) (Van onze tafeltennismedewerker) (Van onze paardesportmedewerker) 2. (Van een medewerker) Jupiter 1. Voor onmars HAARLEM, IJMOND. De sporthal te Akersloot is morgen de plaats van handeling voor de jaarlijkse regionale tafeltennis-achtkampen, ook wel luis terend naar de naam 8 sterren-toernooi. Van alle klassen zijn die spelers uitge nodigd. die in de competitie het hoogste scoringspercentage hebben behaald. 4 (Van een medewerker) HAARLEM-IJMOND. Door een 2-0 overwinning op Sport CS in de Sporthal te Beverwijk, kon Carrousel in de hoofdklas van de Haarlemse zaalvoet- balcompetitie de leiding weer van Barri cade Boys overnemen. Het verschil tus sen beide ploegen is maar eén punt. Met drie punten minder is ook Groot-Assum- burg niet helemaal kansloos. Voor Sport CS zijn de kansen na het verlies tegen Carrousel wel verkeken. Op 13 oktober werd de eerste confron tatie tussen Go Ahead Eagles en Haar lem in Deventer gekenmerkt als „eerste degradatiewedstrijd van het seizoen”. De Deventer ploeg won toen, dankzij twee door Henk Warnas in de slotfase ge scoorde doelpunten, met 2-0. De kloof tussen de Eagles en het wat omhoog gekrabbelde, Haarlem is, met nog der tien wedstrijden voor de boeg, nog altijd een overbrugbare. De ploeg van trainer Notermans heeft zestien punten, vier meer dan Haarlem tot dusver verzamel de. HAARLEM/IJMOND Zowel Telstar als Haarlem is dit weekeinde nauw betrokken bij de strijd tegen de degradatie. Telstar in verband met de uitwedstrijd tegen het afgezakte MVV en Haarlem natuurlijk als hekkesluiter tegen mede-de- gradatiekandidaat Go Ahead Eagles. Haarlem zal moeten Ieren leven met de wetenschap dat een aanzienlijk deel van het spelersbestand veel voor een afscheid voelt. Dat werd deze De invloed van zo’n onderneming op het team bagatelliseert de Brit, omdat „beide spelers er op het moment toch niet in staan”. Voor het duel tegen Go Ahead ziet de Haarlemse trainer wel mogelijk heden „Go Ahead heeft uit nog maar éénmaal gewonnen, de rest ging allemaal verloren. In uitwedstrijden scoorde het maar vijf maal, terwijl het 22 doelpun ten tegen kreeg. Daaruit blijkt wel hoe moeilijk ze het uit hebben”, aldus Hug hes, die in zijn eigen team één wijziging heeft aangebracht. De Joegoslaaf Popa- dic is hersteld en zal zijn plaats op het middenveld innemen. Van den Berg verhuist daardoor naar de frontlinie, terwijl Wetzel het veld moet ruimen. De ploeg ziet er als volgt uit: Boersma; Wentink, Marijt, Fransz, Derksen; Geor ge, Popadic, Peys; Van den Berg, Hoe- ben, Sadek. HILVERSUM. Het ziet er niet naar uit dat de Beverwijkers Ad Suykerbuyk en Harrie Pools, die met veertien en elf overwinningen op dit ogenblik in het rijdersklassement ruim aan de leiding gaan zondag in Hilversum hun posities moeten prijsgeven. Hoewel zij zelf ook niet tot de grote favorieten behoren zullen ook de beide grote „Jannen” (Van Dooyeweerd en Wagenaar) het zondag ten faveure van de kleinere trainers met de kruimels moeten doen. Notermans: „een hoger puntentotaal dan wij tot dusver hebben bereikt had ik eerlijk gezegd niet verwacht. Go Ahead Eagles is een jonge ploeg, die volop in ontwikkeling is. Ik rekende dit sèi- zoen beslist niet op wonderen. Onze klassering is kwetsbaar, maar in dat opzicht staan we niet alleen. Er komen volgens mij nog zeker acht ploegen in aanmerking voor de twee laatste plaat sen. De situatie is zo, dat als je twee wedstrijden wint je ineens veel ruimer kunt ademhalen. Natuurlijk geldt het tegenovergestelde ook. Het laatste ge deelte van de competitie wordt voor wat week nog eens benadrukt door het Belgische avontuur van Boszhard en Feteris, die samen met Barry Hughes op sollici- catiebezoek gingen bij Union St. Gilles. Hughes: „Dat vond ik niet meer dan fair. Wij wisten dat die club spelers zocht en dan vindt ik dat je die jongens een kans moet geven om dat te onderzoeken. Misschien kunnen zij er beter van worden en Haarlem ook. Van het geld dat we eventueel voor hen ontvan gen kunnen wij weer nieuwe spelers kopen”. „Nog even in zenuwen blijven zitten de bezetting van de onderste plaatsen be treft bijzonder spannend, dat lijkt me een duidelijke zaak. Ik zal nog wel een poosje in de zenuwen mo eten zitten, maar dat geldt ook voor vele van mijn collga’s. We hopen er maar het beste van”. Notermans kan zondag in ieder geval niet beschikken over de gevaarlijke aan valler Van Deinsen en evenmin over de Joegoslaaf Gluic, die zich de afgelopen weken als een aanwinst van betekenis voor de Deventer ploeg heeft gemanifes teerd. Cluic heeft last van een blessure aan het bovenbeen. Onzeker is ook het meespelen van verdediger Geestman. die met een enkelblessure te kampen heeft. Pas kort voorde wedstrijd in Haarlem zal Notermans de opstelling van zijn elftal bekendmaken. In tegenstelling tot andere jaren is deze keer de overgangsklasse/promotie- overgangsklasse gescheiden van de eerste klasse. In de hoogste klasse bij de heren, de overgangs/promotie-overgangsklasse wordt nu een zeskamp afgewerkt. Rapi dity is hierin met vier spelers sterk vertegenwoordigd: Ton van der Helm, Wim Hartog, Peter Hoogerwerf (inval ler voor Gerrit Eveleens) en Frans Schram. Het veld wordt gecompleteerd door Han Diets van Nieuw Vennep en favoriet Jos Hopstaken van Polec Eng, die zijn titel verdedigt. In alle andere klassen wordt wel een achtkamp gespeeld. In de eerste klas sen zal de strijd waarschijnljk gaan tussen Bob Hommes (Prowano), Rienk Arnoldus (Polec Eng) en Ruud Blokhui zen van Rapidity. Behalve in beide ge noemde klassen spelen de heren nog in de tweede en derde klasse. Bij de dames wordt in de tweede klasse een zeskamp gespeeld, de derde klasse levert acht speelsters. Telstar ontmoet in Maastricht in MVV ook een tegenstander die dc laatste we ken geheel tegen de verwachting in de buurt van de rode streep verzeild is geraakt Vorige week bereikten de man nen van trainer Leo Canjels een diepte punt, toen zij in Wageningen met 2-0 voor de bijl gingen. Canjels: „Dat terug vallen heeft met verschillende factoren te maken. Hoofdzakelijk is het echter een mentale kwestie en dat wordt alleen maar moeilijker nu we toch weer degra datiewedstrijden moeten gaan spelen.” Bij de Limburgers ontbraken vorige week de Finse aankopen Laine en Rahja terwijl eveneens de aangetrokken doel man Wever absent was. Dat deze nieuw komers totnutoe bij de Maastrichtenaren Sensatie was er opnieuw in de heren eerste klasse van het district. The Ty phoons dat vorige week het onseslagen HCK naar een sensationele nederlaag speelde, werd nu zelf onaangenaam ver rast door het onderaan staande Cronjé- Shots. In een duel waarin beide ploegen om beurten de leiding hadden, overheers ten de verdedigingen. Mede door het zwakke schieten aan beide kanten werd het een wedstrijd met lage totalen. Het moedig volhouden van Cronjé-Shots werd uiteindelijk in de laatsfe minuut beloond. Via de niet verwachte 37-35 zege is de ploeg van coach Cees Heymel nu op gelijke hoogte gekomen met Anti lopen. HCK, tot voor de vorige week de trotse koploper in de eerste klasse heeft nu ook de gedeelde eerste plaats met Lisse moeten prijsgeven. Het gemis van de geblesseerde Hans van der Meijden wreekte zich ook dit keer tegen DSS. HCK nonchalant omgaande met de vele vrije worpen zag weliswaar kans via Hans Boekestein (9-6) en Martin Feitsma (7-2) een 29-24 voorsprong te nemen, maar ging tegen alle verwach ting in in de tweede helft toch door de knieën. Te veel moest het toen komen van Henk Snel (6-11). Aan DSS-kant vonden echter vrijwel alle spelers de juiste richting. Voor HCK betekent de 53-50 nederlaag, dat het nu de moeilijke uitwedstrijd tegen Lisse moet winnen om via een beslissingswedstrijd alsnog beslag te leggen op de titel. HAARLEM. Op het langs de Zui- derhoutlaan gelegen veld speelden HFC (derde klas) en TYBB (vierde klas) don derdagavond een vriendschappelijke par tij voetbal bij kunstlicht en die werd met een score van maar liefst 1-7 over tuigend door de gasten gewonnen. Nadat Jan v.d. Meer de score in het voordeel van TYBB had geopend zorgde Lex Eldering in de tiende minuut alweer voor evenwicht: 1-1. TYBB nam nadien het spel in handen en liep nog voor rust door twee treffers van Wim Verbeek tot 1-3 uit. Wim van Emmerik, weer De Wit en nogmaals Van Emmerik bepaalden de stand op 1-7. HFC speelt dinsdagavond weer een oefenwedstrijd bij kunstlicht tegen tweede klasser Velsen Aanvang mM uur. niet helemaal aan de verwachtingen hebben voldaan is inmiddels wel duide lijk. Trainer Leo Canjels geeft er onder deze omstandigheden de voorkeur aan zijn opstelling niet prijs te geven. Het ligt echter in de lijn der verwachtingen dat er in de formatie die vorige week op De Berg afging veranderingen aange bracht zullen worden. Telstar houdt er terdege rekening mee dat de strijdlust van MVV door deze ontwikkelingen geprikkeld zal worden. De Velsenaren hebben echter nog het voordeel van de morele ^opkikker van vorige week, toen er met 1-0 van FC Den Haag werd gewonnen. Trainer Joop Castenmiller ziet geen aanleiding om de ploeg die dat voor elkaar bokste te wijzigen. Derhalve zullen in Maastricht aantreden: Van der Meeren, Driessen, Van Essen, André, Bischot; Fens, Hel ling, De WitjHendrikse, Van Kooten en Jonker. Outsiders, dat met slechts vijf speel sters de strijd aanbond met Sharks en dat bovendien topscoorster Henny Ko- nings miste, heeft desalniettemin weinig moeite gehad met Sharks, dat een be scheiden plaats op de ranglijst inneemt. In dit eenzijdige duel namen de kop- loopsters halverwege reeds met 28-10 duidelijk afstand. In de tweede helft een zelfde wedstrijdbeeld. Met de tonscoor- sters: Greet Wink (11-9) en Babs van der Groep (10-10) in de hoofdrollen kon Outsiders weglopen naar 61-29. de competitie riep Exfla’s de van het Amsterdamse Herly in de Kennemer-Spörthal een halt toe. In een gelijkogaande eerste helft was het Jan van Wijk, die vlak voor de basket- wiseling zijn ploeg aan een 38-36 voorsprong hielp. Tot halverwege de tweede helft kon Herly in het spoor van de Haarlemmers blijven. Een productie ve slotfase van Eric Jager (4-10) en Johan Puijpe (0-10) bezorgde Exfla’s na enkele weken van minder goede resulta ten de verdiende winst met 71-62. Aan Exfla’s-zijde overtroefde Eef Halewijn (15-8) dit keer Eric Jager. Productiefste Amsterdamse spelers waren: Henk Hen driks (12-12) en Jos Pelk (4-6). De Kometen, dat de laatste weken enigszins van slag leek, heeft het hoog geplaatste Zodiac in Haarlem met ëen flinke nederlaag naar Den Helder terug gestuurd. De Kometen, dat voor het eerst dit seizoen compleet aan de start verscheen ook de lange tijd uitge schakelde Els Spee was nu van de partij mocht dan na een vlotte start halverwege de eerste helft tegen een 18- 22 achterstand aankijken, daarna domi neerde De Kometen volledig. Nog voor dt basketwisseling deden Conny Broere (12-9) en Els Spee (8-8) de balans ten gunste van hun ploeg doorslaan (32- 24). Een krampachtig voor de winst vechtend Zodiac leek tot 40-32 niet geheel kansloos. Toen echter de thuis club het tempo in de slotfase opvoerde was het snel met de gasten gedaan. Zonder dat Zodiac ook nog maar één keer de basket kon vinden liep De Kometen weg naar een triomfantelijke 69-33 overwinning. snffir In het hoofdnummer ontbreekt Van Dooyeweerd en Wagenaar is daarin met de Amerikaanse debutante St. Lucy vol komen kansloos. Bertus Leeuwenkamp kan hiervan met Florissant profiteren, evenals de Hoofddorper Jan de Leeuw met de Franse hengst Belito. Beide rij ders hebben de pech om uit het tweede gelid te moeten starten, waardoor de gunstig geplaatste Hit Parade gevaarlijk kan worden. Zowel van Florissant als van Belito waren de laatste koersen uitstekend en met enig geluk aan de start kunnen zij het uitvechten met Hit Parade. De tips: Safier-prijs: 1. Nathalie Fortuna, 2. Night Mary, 3. Mientje, outs. Nik Spen cer. Sir Kerriganprijs (le afdeling): 1. Mack Axvile, 2. Moving Star, 3. Jilies Hanover, outs. Lady Leroona. Sonja-prijs: 1. Migthy Gallant, Magne N., 3. Mabel Rustburcht, outs. Matchless. Six Axworthy-prijs (le afdeling): 1. King Baker, 2. Kairos Six, 3. Labora B. outs. Lloyd. Sador-prijs: 1. Jupiter Schans, 2. Klaus Olivier, 3. Igor M. outs. Jacob Areta. Amatricewinterkampioenschap1. La dy van Hovi, 2. Lion Victory, 3. Lam mert, outs. Luby Bloemlust. Sister Patrick H-prijs: 1. Florissant, 2. Hit Parade, 3. Mucho Pride outs. Stal Meyn (Balaam III en Belito). Six Axworthy K-prijs (2e afdeling): 1. Kes Rozenhout, 2. Kanona, 3 Karin W. outs. Marcel Regina. Stormlooper-prijs: 1. Laguna Star, 2. Jay Rodney J. 3. Lolo Buitenzorg, outs. Lady Bird. Sir Kerrigan-prijs (2e afd): 1. Mandy, Laster Kandia, 3. Kaly II. outs. Malia Buitenzorg, Piet Vet: sterke tussensprint Platjouw en Vet nu „lofc” van belagers (Van onze sportredactie) WILDERVANK Ex-kampioen Piet Vet en de Zeeuw Theo Platjouw gaan de beslissende fase van het toernooi om het Nederlands kampioenschap ereklasse libre in als de grootste kanshebbers. Beide spelers wonnen gisteren tweemaal; Vet van de Haarlemmer Nobels (500-309 in twee beurten) en eveneens in twee beurten, van de op eigen laken spelende Groninger Boelens. Platjouw rekende af met de Leidenaar Dofferhof en de pas negentienjarige Jos Bongers uit Nijme gen. Omdat die laatste partij van Platjouw vier beurten vergde, heeft Piet Vet dankzij een beter algemeen gemiddelde de leiding in het klassement. De grootste bedreiging voor het favoriete duo komt van Ben Velthuis uit Oldenzaal, die zowel Boelens als Dofferhof terugwees. Opvallend was de terugval van de onstuimig gestarte Henk van de Kruis weg. Hij moest vandaag twee royale nederlagen incasseren. Voor de tweede verliespartij van Van de Kruisweg was Chris Nobels verantwoordelijk. De Haar lemmer, die ondanks zijn verlies een uitstekende indruk achterliet in zijn partij tegen Piet Vet. Tegen Van de Kruisweg had Nobels opvallend weinig moeite. Zijn tegenstander zat volkomen vast en kwam niet verder dan een produktie van dertig caramboles. Nobels kwam tot een hoogste serie van 191 en neemt met een moyenne van 82.93 en drie winstpunten de vijfde plaats in. De stand na vier ronden: 1. Vet 8 punten, hoogste serie 498, moyenne 142.85; 2. Platjouw 8-500-125; 3. Velthuis 7-490-125 4. Van de Kruisweg 4-500- 61.70 5. Nobels 3.-309-82-93; 6. Bongers - 400- 72.18-7. Dofferhof 0-302-82.10; 8. Boelens 0-173-34.52. Verhorst Boys bleef ook al in Bever wijk met een score van 6-3 op winst tegen SC Zandvoort en heeft voor de gradatie helemaal niets meer te vrezen. De uitslagen: Haarlem: eerste klas A: CBS 8Figee 4-3; DSB-EDO 4-5; eerste klas B: SpaarnwoudeJoky DGS 3-4; Tweede klas C: Santos Bavao—Endema 1- 1, derde klas B: De BrugVVD 4-0; DFBPoort van Velsen 2-6; res. eerste klas: Kennemerland 2Snort CS 2 2-2; res. tweede klas B: Sc Zandvoort 2 Bloemendaal 2 3-3; res. Derde klas B: Figee 2strawberry 2 5-5; res. derde klas D: Sport CS 5—SFC 3 3-2. Beverwijk: Hoofdklas: Verhorst BoysSC Zandvoort 6-3; Sport CS Carrousel 0-2; tweede klas A: David sonGBO Sport 6-2; derde klas A: SherrycanVan Vuuren 4-4; Res. eerste klas: Fransen Schoot 2DSB 2 3-2. Wijk aan Zee: Tweede klas A: Les Routes BoysWijker Post 4-4; res. eer ste klas: Les Routes Boys 2-CBS 2 1-2; Res. tweede klas A: Klein Zwitserland 2De Ezel 2 4-2; Tuinstra 2 Sport CS 4 1- 1, res. derde klas C: Micro Techniek 2Carrousel 2 5-2. Hillegom: Tweede klas D: VVGH— Gé Bosch 1-9; res. eerste klas: Lichtbal 2—BSM 2 5-3; res. derde klas A: Hille gom 2DVS 2 13-1 res. derde klas B EDO 3Fransen Schoot 3 2-5. Nieuw Vennep: Derde klas C: FC ElsbroekDe Kroon 3-12 Linquenda FC Meeldijk 8-4; res, derde klas A: Bron Vanka 2 VVD 2-0-3. Nagekomen uitslag Beverwijk: tweede klas A Lootsma Strawberry 0-4. (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. In de openingswed strijd van de basketbalgala te Groningen tussen het Nederlands herenteam en de „American All Stars” heeft de nationale basketbalformatie van Bill Sheridan geen kans gezien zoals enkele maanden geleden in Rotterdam de Amerikaanse „gastarbeiders” een nederlaag toe te brengen. Teleurstellend was de 88-83 nederlaag echter geenszins. Vooral in verdedigend opzicht maakte Nederland in de Evenementenhal een zeer be trouwbare indruk. Aanvallend echter waren de Amerikanen echter net iets creatiever dan de Nederlandse spelers, die steeds tegen een kleine achterstand aankeken. Via 35-41 zegevierde de door Tom Quinn geleide Amerikaanse ploeg met 83-88.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 11