BINNEN VAK WERKEN VERENIGINGEN SAMEN kastje kijfen Weg langs kanaal binnenkort open stand „Gearkomste” us Memmetael 99 99 STORMVOGELS-RIPPERDA NATIONALE TITEL- STRIJD SNEL SCHAKEN IN met invaller PORTUGAL-AVOND IN LICHTBOEI Openbare commissie vergaderingen BEVERWIJK ZATERDAG 2 2 FEBRUARI 1975 PLAATSELIJK NIEUWS door Cees de Graaff Niet te veel Activiteiten BEVERWIJK Ontstaan Toekomstmuziek ROYAL DIETVORST A.S. ZONDAG, AANVANG 14.30 UUR ZEEWIJK ZEEWIJK ROYAL STORMVOGELS DIETVORST IJmuiden-Oost Castricum Bakkum Heemskerk Uitgeest Wijk aan Zee Beverwijk Velsen-Zuid Santpoort Driehuis Velsen-Noord -.1 IJmuiden - on We willen overlegorgaan zijn (Door Peter Huysman) doublures (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) Kerk, Sparrenstraat Burgemeester (Van een onzer verslaggevers) 19 Op dit onderwerp werd aangesli met economisch deskundige E. Pa boom, die vanuit een lege veemarkl in Utrecht (als u deze regels leest h de landelijke demonstratie Werkgele! heid er inmiddels plaatsgevonden) vil spelde dat de regeringsnota van dom dag ook door de drie vakcentrales i niet gunstig zal worden ontvangen. Komende zondag zullen onze jongens de strijd aanbinden tegen Ripperda uit Haarlem. Een ploeg, die na een onstuimige start toch wel wat gas heeft moeten terugnemen. En juist door dit laatste liggen er mogelijk heden voor onze stormpieten om toch eens duidelijk te bewijzen, dat de stand op de ranglijst een zeer grote vergissing is. Eén ding is beslist zeker, zij hebben daarbij uw steun nodig Kom daarom in grote getale naar Zeewijk en steun door uw aanwezig heid onze jongens in hun streven om dit waar te maken. Over niet al te lange tijd zal een nieuw gedeelte van de Noord ersluisweg in gebruik worden genomen. Het is het stuk langs de oude spuisluis dat jarenlang gesloten is geweest in verband m et de bouw van het nieuwe grote gemaal. Nu dit project praktisch voltooid is heeft Rijkswaterstaat met man en macht gewerkt om ook de weg weer open te stellen. Het verkeer zal dan geen gebruik meer hoeven te maken van de vooral voor auto’s wei nig geschikte baileybrug die over het Binnenspuikanaal is ge slagen. Het ligt in de bedoeling dat deze brug wordt weggehaald. Op de foto: het gedeelte van de Noordersluisweg dat langs de oude spuisluis en het nieuwe gemaal loopt en dat binnenkort weer voor het verkeer zal worden opengesteld. BEVERWIJK. Dinsdagavond verga dert in het Stadskantoor de commissie voor onderwijs en culturele zaken. In deze openbare vergadering komt onder andere het schoolzwemmen en 't onder houd van de lokalen van de leao-school aan de Brink aan de orde. De vergade ring begint om half negen. de uit Wim Spruyt, Ben Wellink van de politie en bedrijfsleider Jan Huis in ’t Veld. Zij werden door de vereni- gingsvertegenwoordigers gekozen om de dagelijkse leiding op zich te nemen en toen begin deze maand het besluit viel om de VAK in een Stichting om te zetten, werden zij drieën tot dagelijks bestuur benoemd. en zaterdag (Van een onzer verslaggevers) Het was niet bepaald een gewas vooorspelling. Wat ben ik?, vroeg Pa boom zich vervolgens op zijn hot klapstoeltje af. Ik ben erg teleurgest ik had me er veel meer van voorgest •antwoordde hij zichzelf. Dus Peered óók al. Het was aardig om hem dal horen zeggen, hoewel niet origineel.! als óók niet nijeuw was dat hij I „aanval” op het hele werkgelegenhd probleem gemist had. En mochten vakcentrales soms wel goede wooti voor de nota overhebben, dan zit ti hier „een teleurgestelde PeereboomT we het maar wilden onthouden. maar werken met instemming van de verenigingen. Binhen het bestuur is overigens ook de mogelijkheid ge schapen óm adviseurs en adviseur- leden aan te trekken, die niet direkt een vereniging of instelling vertegen woordigen, maar die op grond van hun kwaliteit worden gekozen. Een avondje AVRO: daar blijf je v thuis. Zo’n tweede zin van dat opw kingslied is dan eigenlijk méér op plaats. Wie die raad althans vrij dj vond ter harte nam, kon van publicil verpleegkundige Herma Vergouwe i nemen dat het niet naar een dol durven met een dergelijke ziekte al maar een kwestie is van „billenvrees” Schaakvereniging Pat Mat bestaat vol gend jaar 40 jaar. De Koninklijke Ne derlandse Schaakbond heeft de vereni ging gevraagd het kampioenschap dit jaar te organiseren, zodat men wat erva ring kan opdoen. In 1976 zou het kampi oenschap dan opnieuw in Beverwijk worden gehouden om het jubileum van Pat Mat wat meer fleur te geven. Aan het Nederlands kampioenschap doen ie der jaar zo’n 300 snelschakers mee. Pat Mat houdt het verzoek van de KNSB in beraad. Mocht men het kampioenschap gaan organiseren, dan zal sporthal De Moriaan tot schaakarena worden aange wezen. R.k. Kerk. H. Pancratius, Dorpsstraat, zaterdag 18 en 19 u„ zondag 7.30, 8.30, 9.30, 11.30 en 18 u.; Bethlehemkerk, Piet Heinlaan, zaterdag 18 en 19 u„ zondag 9 en 11 u. Binnen het VAK is heel wat afge sproken over doel en inhoud van de nieuwe stichting. De grote vraag was of men zich enkel zou richten op het organiseren van wat activiteiten voor de jeugd, zoals de Sinterklaasintocht en de Koninginnedag, of dat men de taak van de VAK wijder zag. De leden kozen duidelijk voor het laat ste. Hoewel men niet zover wilde gaan, dat men de Contact Commissie Velsen-Noord overbodig wil maken, wil men naast het organiseren van activiteiten vooral coördineren tussen de verschillende verenigingen en ook service verlenen, bijvoorbeeld bij het verkrijgen van materialen zoals film- projectoren. Ook bij problemen tus sen of zelfs binnen verenigingen of instellingen wil de VAK bemiddelen, als er op de stichting een beroep wordt gedaan. Gereformeerde Kerk Bethelkerk, Zee weg 9.30 uur ds. J. L. Bel (Kinderneven- dienst), 17 uur: L. Dorst. Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den, Zeeweg ,,’t Braambos” 10.30 uur: ds. C. G. Mulder. Jehova’s Getuigen, „Koninkrijkzaal”, Oranjestraat 92 bijeenkomst 17 tot 19 uur. Goede Herderkerk, Velserduinweg 10 uur ds. Joh. Brezet. R.K. Laurentiuskerk, Willemsbeekweg 9.30, 10.45 en 12 uur Missen. Doel van de VAK was aanvanke lijk om naast het organiseren van Koninginnedag en Sinterklaasintocht het dorp Velsén-Noord een beetje leven in te blazen. Het naar het dorp halen van Farce Majeure was een eerste stap. In maart komt er waar schijnlijk een KRO-uitzending vanuit De Schouw en natuurlijk is men druk bezig om van de feestelijkheden rond „100 jaar Noordzeekanaal” iets bijzonders te maken. Langzaam kreeg ook de interne organisatie van de VAK wat meer gestalte. Kwam aanvankelijk alles op de schouders van buurthuisleider Wim Spruyt van De Mei terecht, al gauw werd er een Koördinatie Kom missie in het leven geroepen, bestaan- De direkte aanleiding voor het ont staan van de VAK is het „verschei den” van de Oranjevereniging ge weest. Vanuit het buurthuis De Mei vond men het een gemis, als er van de Koninginnedag 1973 niet veel te recht zou komen en toen men hoorde, dat KIC van plan was een soort Zeskamp op poten te zetten, zijn KIC en De Mei om de tafel gaan zitten om een leuk Koninginnedagprogram- ma voor Velsen-Noord te maken. Dat contact is gebleven en draaide erop uit, dat men met vijf verenigingen be sloot een feestprogramma in elkaar te Het is de bedoeling om als Stich ting maandelijks met de aangesloten verenigingen en instellingen te verga deren en om werkgroepen te vormen, die zich met de verschillende activi teiten gaan bezighouden. Het grote voordeel is, dat niet meer De Mei de verantwoordelijkheid draagt, maar dat de VAK een zelfstandige organi satie is, die haar bestaansrecht heeft bewezen. De werkgroepen willen zich niet uitsluitend met feestelijkheden bezig houden maar ook met de pro blemen van Velsen-Noord, zoals bui tenlandse werknemers, werkgelegen heid, verkeersproblematiek en na tuurlijk jeugdzaken. De VAK heeft overigen nu al veel aanzien gekregen bij de Velsen- noordse bevolking, maar ook bij de gemeente. Zo heeft men zitting in het overkoepelend orgaan van Oranjeco- i mités, in het 5 mei comité, in het comité 100 jaar Noordzeekanaal en is men uitgenodigd om zitting te nemen in de Velser Gemeenschap. Overigens wil de VAK niet teveel hooi op haar vork nemen. De leden zijn allemaal al actief in de verenigingen of instel lingen van Velsen-Noord en kunnen dus niet al hun tijd aan de VAK besteden. Financieel heeft de VAK het tot dusver nog niet moeilijk gehad. Het idee van contributie heffen van de verenigingen heeft men laten vallen. Voorlopig wil men proberen van de subsidies voor verschillende activitei ten en van vrijwillige bijdragen van uit de bevolking rond te komen. Men kan overigens wel wat geld op de rekening bij de Rabobank gebruiken, want met name het secretariaat kost wel het een en ander. Een avondje AVRO: dat is uit bij buis. Voor Wie van de Drie, dat kodd vraag-en antwoordspel onder de stre i leiding van Herman Emmink („Dat fl tertje in de zaal misschien kan’ie ’t vanavond even inslikken!”) voor MA! Toppop en Kung Fu moge die werve volzin wellicht opgaan (het is maar of je uitverkoren programma ertus zit), als je naar het Televizier-item o geslachtsziekten zit te kijken, doet i gezelligheids-reclamespot even vree i aan. Nadat dr. Patijn van de Partij vanl Arbeid had gezegd dat hij aan I lidmaatschap van het Europese Pal ment jaarlijks een paar duizend gull „smartegeld” overhoudt („een geld» slindend praatcollege”, noemde Tew zier de Straatsburgse vergadering, I zo’n zeven maal per jaar bijeen kol liet Televizier’s onderkoning Cees I Drongelen zich in Londen rondrijden! een Rolls Royce. Een echte. 1 250.000, benzineverbruik 1 op 3, ben tijd: negen maanden. c^> i-1 Maar er snel bij zijn moet je 1 want anders zou het wel eens niet één prik beperkt kunnen .blijven, Z bekend neemt de overheid binnen! het probleem op grote schaal (meldii plicht, speciale klinieken in de g steden) ter hand. En dat is alleen n goed, want al is het in beginsel sle een kwestie van éen injectie, het aa geslachtsziekten stijgt toch cnrustbari Oorzaken men gaat jonger en veelr diger met elkaar naar bed, de pil 11 de angst voor zwangerschappen wei nomen men gooit met de pet naar condoom (ook al vanwege die pil) en niet-„legale” prostitutie neemt toe. zetten voor het regeringsjubileum van de koningin op 5 september 1973. Toen kwam ook het idee naar voren om de st. Nicolaasoptocht over te nemen van de oude bestaande Con tact Commissie, die de laatste jaren niet veel activiteit meer had laten zien. HEEMSKERK. Het Frysk Selskip „Us Memmetael” houdt vrijdag 28 fe bruari len „bütengewoane gearkomste” in het verenigingsgebouw „De Vrijburchf’ in Heemskerk met „nei öfrin dounsjen”, oftwel bal na. Medewerking verleent het toneelgezel schap „Aldtsjerk” uit Gietkerk die op voert „In kostlike grap” van „B. Douma- Opstra. De secretaris, in het Fries „Skriuwer”, meildt dat men „far dizze joun mooie prskes ha in de tombole”. HEEMSKERK. Harry van den Berg van de PvdA en Ernst Schade van het Angola Comité komen donderdagavond 27 februari naar De Lichtboei in de Maasstraat om een en andere over de vroegere koloniën van Portugal te vertel len. Er wordt een film vertoond, die beeld laat zien van het Frelimo voor de 25e april 1974 en van de rol die andere landen in de vroegere koloniën hebben gespeeld. De zaal is om half acht open, ne toegang is gratis. Geld voor de Sinterklaasoptocht was er niet, maar dank zij de steun van de Velsennoordse winkeliers en een garantie van De Mei werd de intocht van de Goedheiligman een succes. Door dat succes aangemoedigd vroeg De Mei alle verenigingen een vertegenwoordiger af te vaardigen in een groep, die verschillende feeste lijkheden blijvend zou organiseren en de VAK was geboren. BEVERWIJK. De kans is groot, dat het Nederlands snelschaakkampioen- schap voor teams dit jaar in Beverwijk zal worden gehouden. In samenwerking met de heer Kwakkel, ambtenaar jeugdzaken, zijn de statuten van de nieuwe stichting inmiddels opgesteld. Het wachten is nu op de goedkeuring. De stichting VAK is zo democratisch mogelijk op gesteld. Er is een algemeen bestuur, dat bestaat uit vertegenwoordigers van practisch alle verenigingen en instellingen. Daarnaast is er een de mocratisch gekozen dagelijks bestuur. Door deze opzet kan de VAK alleen Doopsgezinde Gemeente. Meerstraat 62, zondag 10 u. ds. H. Luikinga. Jehova’s Getuigen. Koninkrijkszaal, Lingestraat 31. zondag 15 u. openbare lezing: „Wordt het niet moe het leven na te jagen”, 16 u. wachttorenstudie; dinsdag 19 u. theocratische bedienings- school, 20 u. dienstvergadering. R.k. Kerk. O.L. Vrouw Hemelvaart, Brederodestraat, zaterdag 19 u„ zondag 9 en 11 u. VELSEN-NOORD De Velsennoordse Aktiviteiten Kommissie is in de korte tijd van haar bestaan uitgegroeid tot een organisatie, die niet alleen in Velsen- Noord erg is aangeslagen, maar die ook in de gemeente algemeen erkenning heeft gevonden. Voor de leden, praktisch alle verenigingen en instellingen in het dorp boven het Noordzeekanaal, is dit een van de redenen geweest om te zoeken naar een meer officiële status van de VAK. Besloten is om van de VAK een stichting te maken en de eerste stap is al in die richting gedaan met het kiezen van een dagelijks bestuur. Wat zeg je? vroeg de Televizier-inl viewer geschrokken. „Billenvrees”, 1 haalde Herma. Dat is angst die men voelen om met ’n ongerechtigheid in omgeving van de schaamstreek naar dokter te gaan. Zelfs sommige art zijn er niet helemaal vrij van, zei I ma. Er zijn er die het in hun ht halen patiënten mee te delen dat geslachtsziekte een straf voor de zo is. Terwijl het allemaal maar om enkele shot penicilline hoeft te gaan, er van af te komen. GEBOREN: Marco, z.v. A. W. Liefting en S. Poe der, Inbal, d b. P. M. Stam en S. Skartzi, Martin, z.v. M. de Vos en D. Coppieters, Hendrik Jan, z.v. H. J. N. Rozemeijer en H. M. de Bie, Remco, z.v. J. G. Dijkstra en W. Stil, Sandra, d.v. H. C. van Beek en M. L- Dantas de Carvalho, Richard, P. M. z.v. W. H. van der Pal en J. M. Nelson, Jasper, z.v. R. A. C. van Maanen en L. L. Brakenhoff, Johannes G. R. z.v. L. B- Eijpe, en J. A. Lieffering. ONDERTROUWD: H. A. Tesselaar en L. van Thiel, U. D. Lendowitsch en W. Jongejans. GEHUWD: H. F. N. Schutter en A. Piek, G. J. W. Sluis en J. H. Groenen, L. M. Weel en A. J. van der Eng, J- P. M. Duijn en M. P. Zonneveld, P. A. N. Zuidervaart en L. G. W. Nijhuis, A. Hendriks en A. Vonk, O. Stam en P. J. G. Stijnman. OVERLEDEN: C. Kluft, oud 93 jaar, geh. gew. m. J. Kluft, W. J. Craane, oud 2 jaar- Televizier besprak voorts de werkt verkorting vor 3000 arbeiders van Hoogovens-staalbedrijf. Geen pret I maatregel aldus directeur dr. M. brecht, die vooral in psychologische stevig aankomt. Financieel gaat mei in het algemeen nauwelijks op achten Hij schatte dat de verkorting die voo pig voor zes weken is aangevraagd, I vier a vijf maanden kan duren. hoopt Hoogovens het ergste de a nomen vraag naar staal achter de te hebben Het besluit om van de VAK een stichting te maken is vooral genomen om de verantwoordelijkheid duidelijk te maken. Voor de verenigingen bete kent het wel het opgeven van een klein stukje autonomie. Ze kunnen niet meer op eigen houtje activiteiten organiseren. Van hen wordt nu ver wacht dat ze overleggen met de an dere verenigingen in de VAK. Het grote voordeel van dat overleg is natuurlijk, dat er geen ontstaan bij evenementen. R.k. Kerk. Mariakerk, Spoellaan, za terdag 18.30 u„ zondag 9.45, 11, 12.15 en 17 u.; H. Laurentius, A. Verherentstraat, zaterdag 19 u„ zondag 8.30, 10, 11.30 en 18.30 u. Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, zondag 10 en 19 u. ds. D. Verhoef. Geref. Kerk. Morgensterkerk, Vrij- burglaan. zondag 9.30 u. ds. A. van Leeuwen (H. Avondmaal - Kinderneven- dienst), 17 u. ds. A. van Leeuwen (H. Avondmaal). Baptistengemeente IJmond, Maerten van Heemskerckstraat 41, zondag 10 u. ds. R. Reilling, 10 u. zondagsschool, 16 u. Spaanse dienst, 19 u. Jeugdbijeenkomst. R.k. Kerk. O.L. Vrouw Geboorte, Lan- gebuurt 37, zaterdag 19 u„ zondag 8, 9.30, 11.30 en 18 u.aula Vrijburgschool, za terdag 19.30 u„ zondag 9 30 u Hervormd-Gereformeerde Federatie. Dorpskerk, Kerkbuurt, Uitgeest, zondag 10 u.; Ned. Herv. kerk, Dielofslaantje, Akersloot, zondag 10 u. R.k. Kerk. H. Odulphus, Odulfustraat, zaterdag 19.15 u., zondag 8, 9.30 en 11.30 u. Ned. Herv. Kerk. Julianaplein, zondag 10 u. aalmoezenier C. Geraets. R.k. Kerk. H. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u„ zondag 8.30, 10, 11.30 en 18 u.; O.L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, zaterdag 19 u. zondag 9, 10.30 en 18.30 u.; Regina Caeli, Hilbers- plein, zaterdag 19 u„ zondag 10, 11.45 en 19.30 u.; Apostelkerk, Van Riemsdijk- laan, zaterdag 19 u„ zondag 9.15, 11, 12 en 17 u.; H. Jozef, Laan der Nederlan den 68, zaterdag 19 u„ zondag 9, 10.30, 11.45 en 19 u.; St. Jozefrustoord Lommerlust, Peperstraat 17, 18.30 u„ zondag 7.30 en 10 u. Voor directe bediening (II. Oliesel) voor Beverwijk, Wijk aan Zee en Vel sen-Noord op zondag en werkdagen bel len 28041 (telefoonnummer St. Jozefrust oord). Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Kerk straat, zondag 10 u. ds. L. van Reijen- dam - Beek; De Opgang, Florastraat, zondag 10 u. ds. A. Goudsmit -Aalbers; Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, zondag 11 u. ds. R. Pomp; Prinsesse- laankerk, Prinsesselaan, zondag 10 u. ds. J. Bezemer. Geref. Kerk. Middelaarskerk, Moens- plein 8, zondag 9-30 u. ds. L. J. G. IJkel (Kindernevendienst), 17 u. kand. H. J. Nieuwenhuis; Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, zondag 9.30 u. kand. H. J. Nieuwenhuis (Kindernevendienst), 17 u. ds. C. Meijer Z 9. Kritische Gemeente IJmond. Vrede vorstkerk, Laan der Nederlanden 152, zaterdag 19.15 u. thematische viering (thema: „Worden als kinderen”). Geref. Kerk (vrijgemaakt). Immanuel- kerk, Olieslagerslaan 20, zondag 9 u. ds. G. A. Jansen (Daarlerveen), 17 u. Lees- dienst. Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan, zondag 10 en 17 u. ds. D. W. Veldkamp (Bussum). Evangelische Lutherse Gemeente, Ko ningstraat 119, zondag 11 u. Pinkstergemeente Beverwijk-Heems- kerk. Willem Hovyschool, Schans 11, zondag 10 u. de heer J. W. de Cock. Chr. Geref. Kerk. Evangelisch Luther se kerk, Koningstraat 119, zondag 9 u. ds. G. C. den Hertog, 14.30 u. 14.30 u. ds. G. C. v. d. Klis (Voorbereiding H. Avondmaal). Vergadering van Gelovigen, Abelen straat 1, 10 uur Eredienst donderdag 19.30 uur bijbelbespreking. Oud Katholieke 10 uur Hoogmis. Pinkstergemeente, 10 uur zendeling K. Glas; 19 uur: D. P. Hartendorp. Hervormde Gemeente, Engelmundus- kerk 9 en 10 uur ds. L. Brink; 15 uur: aangepaste gezinsdienst. R.K. Parochiekerk, Frans Netscher- laan 9.45 uur: Latijnse mis 11.30 uur: Nederlandse misviering. Gereformeerde Kerk, Enschedelaan, 10 uur ds. W. Diepersloot; 17 uur: ds. N. Wijngaarden. Hervormde Gemeente, Dorpskerk 10 uur ds. G. J. Rijks. De Hoeksteen, Willem de Zwijgerlaan, 10 uur ds. "K. J. F. Keuning. Adventskerk, (Prov. Ziekenhuis) uur: ds. K. J. F. Keuning. Christelijk Gereformeerde Kerk. Pniëlkapel Pastorieweg, 10 uur: dienst o.l.v. een ouderling; 17 uur: dienst in Haarlem-Noord. Volle Evangelie Gemeente, gebouw „Beria” Patriciuslaan 10 uur W. H. de Leeuw van Weenen. (met gelijktijdig kindersamenkomst en oppasdienst) 19.30 uur E. Jongman. R.K. Engelmunduskerk, Driehuizer- kerkweg 9.45 u, Latijnse hoogmis, 11.30 uur: mis met jongerenkoor 18 uurmis zonder zang. R.k. Kerk. H. Joseph, Wijkerstraatweg 55, zaterdag 19 u„ zondag 9, 10.30 en 12 u. Ned. Herv. Kerk. Noorderkerk, Stra- tingplantsoen, zondag 10.15 u. ds. J. G. Bouwman. Geref. Kerk, Koningsweg 39, zondag 10 u. ds. C. Meijer (H. Avondmaal - Kindernevendienst), 17 u. ds. L. J. C. IJkel (H Avondmaal). Een uiterste laconieke Engelsman woordde op de vraag waarom hij dergelijk automobiel bestelde. „Ik eraan gewend”. Hij gebruikte een Bi ley Continental „voor buiten de stad! een Rolls Royce voor Londen. Vl zo’n auto is wel duur, maar „ik will eenmaal mijn panne graag tot het rol mum beperken”. Engelser kon het voudig niet. Wat de taak van de VAK in de toekomst gaat worden, kan het dage lijks bestuur nog niet zeggen. In ieder geval is besloten om niet zonder meer de doelstelling van de Oude Contact Commissie over te nemen. Voorlopig wil men voornamelijk een samenwer kingsorgaan zijn van de verenigingen en instellingen. Toch heeft men een verder rikend doel, zoals bijvoorbeeld het vormen van een wijkraad, in de statuten niet uitgesloten. Maar zeker de eerste tijd is dat alleen maar toekomstmuziek. Nederlands Hervormde Kerk Kanaal straat 10 uur ds. J. M. D. van der Berg. 10 uur ds. H Geurs (jeugddienst). Bethlehemkerk Gijzenveldplantsoen geen opgave ontvangen. Christelijke gereformeerde Kerk, Mar conistraat 10.30 en 17 uur Dienst des Woords. Oud Katholieke Kerk, Koningin Wil- helminakade 10 uur hoogmis 18.30 uur avonddienst. Leger des Heils, Edisonstraat 10 uur, heiligingssamenkomst 19.30 uur opwek- kingssamenkomst. Petruskerk, Venusstraat 10 uur Hoog mis 12 uur dienst met zang. Gereformeerde Kerk Ichtuskerk, Snel- liusstraat 9.30 uur ds. J. Tiersma (Kin dernevendienst) 17 uur ds. J. L. Bel. Petrakerk, Spaarnestraat 9.30 uur ds. L. Dorst; 17 uur: ds. A. P. Marais (gastendienst). Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt), Burgemeester Rambonnetlaan 10.30 en 17 uur ds. G. A. Jansen. Zeewegziekenhuis (aula), 14.30 uur ds. G. E. Bakker. R. K. Gregoriuskerk, Kanaalstraat, 9 uur mis. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat 10 uur ds. E. I. T. van der Zee. Baptistengemeente IJmond: J. P. Coenstraat 10 uur, ds. H. G. Koekoek; 19 uur: ds. R. Reiling. 10 uur zondags school. A «•l s

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 4