COMFORTABELE VOORSPRONG NIET VOLDOENDE CIJFERS EERSTE DIVISIE Rotterdammers qua veldspel superieur Van Beveren voorkwam Utrechtse zege Cruijff matig KRITIEKE POSITIE BAYERN Uitslagen buitenland Bïii'i Wig 14 FEBRUARI 1975 MAANDAG 24 SPORT Grote gaten Verschil 28 26 38 - Telstar goedmoedige beul voor chaotisch voetballend MVV2-2 (Van onze sportredactie) Monne de Wit: doelpunt. BERT BREVOORD De Telstar-spelers hadden het missen FEYENOORD MISTE AZ’S KEES KIST (Van onze sportredactie) 1 Eindhoven 1 Opvallend in het duel tussen Bar celona en Valencia was de slechte rentree van Johan Cruijff na zijn kortstondige schorsing van één wed strijd. Cruijff slaagde er niet in zijn teamgenoten te inspireren tot grootse daden. i s a s t 1 Na een zeer matige eerste helft trok Valencia na rust het initiatief aan zich. De overwinning kwam niet temin goedkoop tot stand. In de 66e minuut beging doelman Sadumi een onbegrijpelijke blunder. In een po ging een schot tot corner te verwer ken. stompte hij de bal in eigen doel. Rob Meister ontwijkt een gevaarlijke charge van Dick Schneider, de man die Feyen- oord aan het gelijke spel zou helpen. 3 7 I 1 1 van de volle winst volledig aan zichzelf te wijten en daarvan waren zij zich dan ook unaniem bewust. Fred Bischot' „Dit had nooit mogen gebeuren. Tegen zo’n ploeg mag je een voorsprong van twee doelpunten domweg niet uit handen ge ven. We hadden hier met royale cijfers kunnen winnen”. En trainer Joop Castenmiller: „Als je een situatie van drie spelers tegen één niet weet uit te buiten, dan hoef je nergens meer over te praten. Toen wij op 20 waren gekomen (dat gebeurde na zes minuten in de tweede helft) nam MW nog veel meer risico dan het in de eerste helft al had gedaan. We kregen zoveel ruimte dat daarvan geprofiteerd had moeten worden. Maar ja, het ging misschien wel te gemakkelijk”. Maar juist in die slotfase, tien minu ten voor tijd, bleek net dat kleine beetje verschil tussen de internationaal gelou- teerde vedetten van Feyenoord en de spelers in opkomst van AZ. Plotseling versnelde Feyenoord aan alle kanten. De AZ-defensie wankelde. Maar het was Kees van Kooten kreeg op rechts alle gelegenheid een voorzet af te leveren en toen doelman Mathijssen het niet nodig typerend voor Feyenoords offensieve on macht dat er een strafschop aan te pas moest komen om de Rotterdammers op gelijke hoogte te brengen. Ressel ver snelde en werd geblokkeerd door Spel- bos, die na afloop beweerde hem niet eens geraakt te hebben. Dick Schneider maakte het karwei van de penaltystip af. Het was ongeveer de enige beslissing van arbiter Van Gemert, die in de ogen van Feyenoord-trainer Wiel Coerver ge nade kon vinden. Coerver: „Het is na tuurlijk een lachertje dat zo’n Spelbos tijdens deze wedstrijd zes overtredingen maakt waarvoor Van Daele bij ons twee wedstrijden werd geschorst. Als ik dan ook zie dat Van Hanegem en Ramljak genoteerd worden voor veel minder erge zaken dan zeg ik dat de arbitrage ha uitwedstrijden tegen Roda en Utrecht, die we normaal ook nooit kunnen ver- beste kansen waren. 25 25 25 25 7 8 7 8 7 7 9 9 7 7 6 6 7 7 7 5 4 1 7 0 3 0 2 1 3 5 7 6 3 8 8 7 7 8 8 1 1 2 2 2 1 34 33 31 30 29 28 26 26 26 23 22 22 19 19 19 18 17 16 12 II 10 10 9 9 s 1 Fortuna SC NEC Heerenveen Vitesse PEC Zwolle FC VVV FC Groningen FSC FC Den Bosch Eindhoven Willem II NEC 7 c I 1 I 46-18 44-32 32- 19 28- 14 40-27 43-29 34-27 33- 23 30- 32 34- 40 31- 36 29- 34 34-45 26- 35 23-36 23- 47 19-35 27- 36 24- 35 Scheidsrechter Joop Vervoert deelde in het duel tussen MVV en Telstar twee waarschu wingen uit. Huub Smeets werd genoteerd wegens al te onbesuisd aanvallen van doel man Paul van der Meeren, Kees van Kooten wegens aanmerkingen op de leiding. Feyenoord controleerde vooral de eer ste vijfenveertig minuten van deze wed strijd volledig. Dat de Rotterdammers in deze periode de wedstrijd niet definitief beslisten lag dan ook meer aan henzelf dan aan het tegenspel van AZ. Als Feyenoord toch eens in het centrum van zijn spits een Kist of constant een Schoenmaker, die nu inviel teen het al te laat was, had rondlopen, dan zou AZ waarschijnlijk niet met 11 zijn wegge komen. Coerver: „Het is voor mij ook onbegrijpelijk dat een voorhoede, die er in de eerste helft van de competitie zo’n ■estig doelpunten inschiet ze nu opeens niet meer maakt.” FC Den Haag begon tegen Twente veelbelovend. Er werd goed en vlot ge combineerd, met als eerste resultaat een paar fraaie acties voor het doel van Gross. In de zestiende minuut kregen de Hagenaars loon naar werken toen Bres scoorde. Na die sterke opening legde Den Haag het accent te veel op indivi- liezen, voor de derde keer tegen ons is geweest. AZ (dat 24 overtredingen maakte en Feyenoord 20 red.) was niet bereid tot normaal voetbal. Dat is ook logisch. Want dan was hettegen dit Feyenoord nooit met 11 weggekomen.” MARC SERNE Na dertig minuten spelen stond Wa- geningen tegen Sparta al met 2-0 voor door doelpunten van Mentink. Hoofd schuldige was Jansen, die Mentink niet kon houden. De Spartaanse defensie ver toonde echter meer zwakke punten: Bal- kenstein en Visser grepen meer dan eens mis. Na rust startte Sparta furieus en reeds na twee minuten had Van Stave ren succes: 2-1. In de 55e minuut deed Van der Munnik hem dat na, maar Groenendijk zette Wageningen in dezelf de minuut weer op een voorsprong. Van der Munnik redde echter één punt: 3-3. En zo was het in feite ook, want afgezien van het eerste kwartier, toen MVV zich een paar redelijke kansen had weten te scheppen, bood het va banque- spél van de Maastrichtenaren Telstar vol op de gelegenheid gevaarlijk te counteren. Omdat MVV vrijwel voortdurend van zijn twee centrale verdedigers naar de Bijna een uur lang had het doel van de uitstekende Roda-keeper Van Mier den al onder druk gestaan, toen Hiddink, de aanvoerder van De Graafschap de Limburgse doelman kon passeren. Roda, dat de geblesseerde De Goede al snel moest missen (hij werd vervangen door Bish) sloeg echter tijdig terug (invaller Witjes) zodat de punten gedeeld moesten worden. Van Londen kwam in het boek je van scheidsrechter Corver- 8500 toe schouwers. 3 6 8 8 6 8 5 11 8 10 8 11 7 12 7 12 5 13 4 14 3 14 6 12 Heracles-FC VVV 3—2 (2—1). 18 Jovanovic 01, 25 Westerhof 1—1, 25 Polko 2—1, 66 Verbong 2—2, 85 Mul- derij 32, scheidsrechter Van Dijken; 1500 toeschouwers. Een moeizame en niet geheel en al verdiende overwin ning van Heracles in een vrij slechte wedstrijd. In de tweede helft werd het spel gedicteerd door de Limbur gers die kort voor tijd bij een uitval van Heracles het gelijkspel toch weer moesten laten glippen. MAASTRICHT. MVV mag zich uiter mate gelukkig prijzen dat het gisteren in Telstar een goedmoedig gestemde op ponent tegenover zich vond. De Maas trichtenaren solliciteerden nadrukkelijk naar een nederlaag, leken daar ock re gelrecht op af te stevenen, maar toen Telstar „nee” bleef zeggen tegen zelfs de meest aantrekkelijke kansen zag de steeds dichter in de buurt van de laatste plaatsen belande Limburgse formatie toch nog kans om de halve winst te redden. Typerend voor de manier waar op Telstar verzuimde de voor het grij pen liggende overwinningspremie op te rapen was het negeren van de mogelijk heid om, acht minuten voor het einde, de genadeklap toe te brengen. Met drie aanvallers tegenover één verdediger bleek de weg naar het MVV-doel even wel toch nog te moeilijk begaanbaar. Seconden later was de desillusie aan Velser zijde compleet, want toen had MVV’s nieuwe spits Huub Smeets, met zestien doelpunten topscorer van het C- elftal, de Limburgse gelijkmaker laten aantekenen. achtte uit zijn doel te komen om in te grijpen, was het voor De Wit niet al te moeilijk om met een kopbal voor 0—1 te zorgen. Na de sublieme omhaal van Kees van Kooten die in het tweede Telstar-doelpunt resulteerde, leek het veroveren van twee winstpunten voor de Velsenaren niet meer dan een formali teit. Zelfs het feit dat middenvelder Streuer al drie minuten na Van Kooten’s doeltreffende knal de achterstand met gels kampioen) uit op een desillusie. Op Anfield Road kwamen beide ploe gen niet verder dan een 0-0 gelijk spel. Het publiek (56.000 man) luchtte het ontgoochelde gemoed door zich weer eens ouderwets te misdragen. Everton viel door het gelijke spel terug naar de derde plaats, zij het met drie wedstrijden minder gespeeld dan de koplopers Stoke City en Burnley. Liverpool staat als zesde geklasseerd. duele acties, waardoor er van de tacti sche opzet weinig meer over bleef. Van die teruggang maakten vooral Bruggink en de op het middenveld debuterende Overweg gebruik. Twente ging langza merhand overheersen. Nadat Van lerssel gelijk had gemaakt, bezorgden Van der Vall en Thijssen de Tukkers twee pun ten: 1-3. 6200 toeschouwers. Excelsior heeft gisteren veel plezier beleefd aan de onlangs voor enkele dui zenden guldens van FC Vlaardingen aangetrokken spits Aad Reijgersberg. Hij opende tegen NAC na elf minuten in de tweede helft de score, die een kwartier voor tijd door Bassant naar 2-0 werd getild. Drie minuten later was het op nieuw Reijgersberg, die de strijd defini tief besliste: 3-0. 4500 toeschouwers. ALKMAAR Misschien illustreerde een doorgaans voorzichtige oefenmeester als Joop Brand nog wel het sterkste hoe snel AZ’67 eigenlijk is doorgestoten naar de top van het vaderlandse voetbal. AZ, enkele seizoenen geleden in dezelfde si tuatie voor Feyenoord niet meer dan een aardige sparring-partner, zou volgens een optimistische prognose van Brand met 20 van Feyenoord gaan winnen. De gedachtengang van een door de suc cessen op bol geslagen oefenmeester? Vergeet het maar. AZ’67, gistermiddag voor de zestiende keer in successie onge slagen, is vooral in thuiswedstrijden op dit moment tot veel in staat. De eensge zindheid waarmee het elftal bereid is voor iedere bal te gaan en om het vuile werk voor elkaar op te knappen gekop peld aan het feit, dat er (Van Rijnsoe- ver, Wildbret, Kist, maar vooral Vos- maer) voldoende individuele klasse rondloopt, bestempelt AZ zelfs voor de top drie, PSV, Feyenoord en Ajax, op dit moment tot een uiterst lastig bespeelba re tegenstander. FC VlaardingenSC Cambuur 11 (10). 35 Bouman 10, 70 Haan 1 1; scheidsrechter Van Ooyen; 1500 toeschouwers. Een aardige wedstrijd van twee ploegen die afwisselend het initiatief van elkaar overnamen. De gelijkmaker die Cambuur diep in de tweede helft wist te scoren, gaf de krachtsverhouding dan ook juist weer. De mooiste kans van de middag kreeg echter René van de Kerkhof, toen hij na zeventien minuten op een pass van Krijgh doorliep en de defensie van FC Utrecht voor vermeend buitenspel bleef staan. Vrijwel voor een leeg doel miste de buitenspeler. Vlak voor de rust kwam ook Van der Kuylen nog dicht bij een treffer, maar de precisie ontbrak. In de Engelse league liep het langverbeide duel tussen Liverpool (achtvoudig Engels kampioen) en stadgenoot Everton (zevenvoudig En- Anderlecht, FC Diest en RWD Molenbeek hebben zich dit weekeinde geplaatst voor de halve finale van het toernooi om de Belgische beker. Deze ploegen wonnen respectievelijk van Beringen (1-0), Sint Truiden (1-0) en Beveren (3-0). De vierde halve finalist is nog niet bekend. Na 135 minuten spelen hielden FC Antwerp en Standard Luik elkaar nog steeds in evenwicht (3-3). De wedstrijd wordt binnenkort overgespeeld. Opstellingen AZ: Vooys; Van Rijnsoever, Mol, Spelbos, Vonk: Wildbret, Suurendonk, Nygaard; Vos- maer, KIst. Meister. Feyenoord: Treytel; Rijsbergen, Ramljak (Schoenmaker) Schneider, Everse; De Jong, Jansen, Van Hanegem; Ressel, Kreuz, Kristen sen. Scheidsrechter Van Gemert. 24.000 toeschou wers. DEN HAAG (ANP). - volgepakte Galgenwaard schouwers) heeft PSV en FC Utrecht een als kijkspel aantrekkelijk duel zien spelen, waarin PSV bepaald niet de indruk wekte titelaspiraties te hebben. Het meeste gevaar is in feite van de thuisclub gekomen, dat echter de pech had, dat Jan van Beveren in een grote vorm stak. Zeker het begin van de wed strijd was voor FC Utrecht, maar bij reële kansen voor Oostrom en Van Ou denallen was Van Beveren telkens op de juiste plaats. Het vrijwel (20.000 toe ter, die andermaal bewees dat de deba cle tegen AZ’67 een negatieve uitschieter van jewelste was, en de Limburgse staartclub, die nog lang niet uit de zorgen is. BARCELONA. FC Barcelona heeft gisteren in de Spaanse competi tie opnieuw verloren. In de ronduit slechte uitwedstrijd tegen Valencia werden de Spaanse kampioenen met 1-0 verslagen. Barcelona viel door deze nieuwe nederlaag terug naar de vijfde plaats op de ranglijst, tien punten achter lijstaanvoerder Real Madrid. In de Madrileense derby te gen Atletico kwam Real overigens ook niet verder dan een 1-1 gelijk spel Opstellingen MVV: Mathijssen; Braam, Dijkstra, Lacroix, Colombain: Kerstges, Streuer, Quaden (80-Van Broekhoven), Bonfrère, Smeets, Laine (46- Kleton). Telstar: Van der Meeren; Driesen. André, Van Essen, Bischot; Fens, Helling, De Wit; Hendrikse, Van Kooten. Jonker. Scheidsrech ter Vervoort, 5000 toeschouwers. Heerenveen—SC Amersfoort 24 (1—0) 19 Toonstra 1—0, 49 Van der Klift 11, 64 Middelkoop 12, 68 Zmiric 22, 78 Middelkoop 2—3, 83 De Neling 24; scheidsrechter Geu- rens; 4000 toeschouwers. Het vorm- verlies bij Heerenveen werd door Amersfoort, zij het laat, kundig aan de kaak gesteld. Vooral na rust was het technisch gave en goed verzorgde veldspel van Amersfoort veel te sterk voor de zwakke verdediging van de Friezen. De door de KNVB geschorste Amersfoortse trainer Van Miltenburg volgde de wedstrijd vanaf de tribune. Hij stond met een walkie-talkie in verbinding met verzorger Stouthart in de dug-out een knap afstandsschot verkleinde, be hoefde Telstar geenszins te verontrusten. In de chaotische aanvalsacties van MVV, dat op de linksbuitenplaats de falende Laine inmiddels had vervangen door Kleton, zat zo weinig lijn, dat Telstar’s laatste linie vrij simpel overeind kon blijven. Het recept was zéér eenzijdig: hoge ballen voor het doel, waarbij op de lengte van Smeets, over het geheel ge nomen goed door André ingepakt, werd gegokt. Castenmiller: „Het MVV van vanmiddag is een soort Roda JC, lange halen en dan maar op hoop van zegen. Maar toch is die speelwijze erg lastig te bestrijden, dat zie je bij dat tweede doelpunt. Maar ver vóór dat doelpunt viel, hadden we het ai voor elkaar moeten hebben”. Omdat de goed opge bouwde counters van Telstar in de meeste gevallen in een te laag tempo werden uitgevoerd, verbaasde het enigs zins dat Castenmiller er niet toe over ging een snelle speler als Co Stout in te zetten. Met name Gilles Hendrikse leek na de rust rijp om te worden vervangen. Maar ook met het elftal zoals het bin nen de lijnen bleef, had Telstar dit MVV fors om de oren kunnen en moe ten slaan. Qua voetbalintelligentie was er een grote kloof tussen de middenmo- Brand realiseert zich dat duidelijk. Beter dan wie ook weet hij dat zodra er een tegenstander in het Alkmaarse sportpark komt waarvan er in het elftal een paar spelers rondlopen die niet be reid zijn om negentig minuten voor ■iedere meter te vechten, zo’n elftal al bij voorbaat bij AZ onderligt. Ajax was al met 30 het slachtoffer van AZ’s werk lust geworden, Feyenoord moest de volgende stunt worden. Zeker nu Brand al weken informatie had ontvangen over het feit dat er bij Feyenoord meer gepraat en gescholden dan gevoetbald werd de afgelopen periode. Daarom wist de AZ-trainer na de voor hem uiteinde lijk toch wel teleurstellende 11 ook: „Dit was niet het Feyenoord van de rapporten die ik de afgelopen weken gekregen heb. Dit was het echte Feyen oord. Deze ploeg was zo geladen voor een goed resultaat dat er perioden zijn geweest dat wij het erg moeilijk hebben gehad. Dan geeft de routine ook de doorslag. Zo’n Feyenoord is in moeilijke situaties dan iets rustiger aan de bal. Hoewel het natuurlijk nooit mag gebeu ren dat je negen minuten voo- tijd nog een 10 voorsprong uit handen geeft. Daarom hoop ik dat deze wedstrijd leer zaam is geweest. Wij willen wel dol graag naar die top maar we zijn er nog lang niet. Dat bewijzen dit soort wed strijden duidelijk.” Fortuna SCNEC 01 (00). 68 Hoogendoom 01; scheidsrechter Jonker; 12.000 toeschouwers. Een tot het einde toe spannende en open wedstrijd waarin NEC de kleine overwinning toch wel verdiende op grond van het voortreffelijke spel na rust. Dat niettemin de winnende tref fer enigszins gelukkig tot stand kwam, pleit voor de grote defensieve kracht die Fortuna ontwikkelde. Al stelde trainer Leo Canjels: „Deze uitslag en vooral de manier waarop die is bevochten, geven moed. We zijn uit verloren positie teruggekomen en de wetenschap dat dit elftal toch wel dege lijk kan knokken is vertrouwenwekkend voor de zware weken die ons nog wach ten.” FC Den Bosch—PEC Zwolle 3—1 (21). 1 Bruurmijn 10, 10 Van den Bos 1-1, 38 Bruurmijn 2-1, 90 Donkers 31; scheidsrechter Mulder; 3000 toeschouwers. Den Bosch mocht het zich permitteren een aantal uitgele zen kansen te missen om toch nog met gemak te winnen. Van PEC ging geen enkele dreiging uit. Helmond SportSVV 1-0 (10) 14 Fransen 10; scheidsrechter Booy; 2500 toeschouwers. SVV opende zeer offensief, maar toen Helmond Sport, op dat moment tegen de verhouding in, de openingstreffer scoorde, zakten de Schiedammers al snel terug. Dat Helmond Sport tenslotte niet verder kwam dan deze minimale overwin ning, was niet in de laatste plaats het werk van scheidsrechter Booy, die de ploeg twee duidelijke strafschoppen onthield. Kristensen kon daarbij misschien nog wel het minst verweten worden. Hij werkte op een manier die men de laat ste maanden niet meer gewend was bij Feyenoord. Zoals heel Feyenoord, geïn spireerd door AZ’s optimisme vooraf, hier zeker niet wilde verliezen. Toch leek het die kant nog op te gaan toen Kist Schneider de bal ontfutselde en precies op tijd de op rechts gedemar reerde Vosmaer aanspeelde. Zijn inzet verdween op schitterende wijze achter de uitgelopen Treytel. Na de pauze drong PSV meer aan en speelde aanzienlijk pittiger dan voor de rust- Van Kraay liep een boeking op. De thuisclub moest zich beperken tot snelle tegenstoten en bleek daarin zeker niet ongevaarlijk. PSV wilde wel, maar de voorhoede kreeg nauwelijks de ruimte van de verdediging van FC Utrecht, waarin Van Maurik als laatste man op trad. Er kwamen wel enkele mogelijk heden voor de equipe van Rijvers, maar Van der Kuylen en Lubse faalden op het beslissende moment. PSV mag met de 0-0 zeker niet ontevreden zijn. FC DordrechtVeendam 60 (1— 0) 28 De Keizer 1—0, 77 Hoogmoed 2—0 (strafschop), 79 De Keizer 3—0, 32 Struis 4—0, 85 Roeland 5—0, 90 Dubbeld 60; scheidsrechter Wee rt nk; 2500 toeschouwers. Het risico volle, zeer aanvallende voetbal waar toe Veendam overging nadat het een kwartier voor tijd op 20 was gezet, werd de ploeg op wel zeer trieste manier noodlottig. Dordrecht, dat voor rust nog slechts met behoudend voetbal de 10-voorsprong had kun nen vasthouden, kreeg toen zoveel ruimte, dat het in enkele minuten kon uitlopen naar een geflatteerde fj—0-zege. voorste linies zond, vielen er in de defensie van de gastheren bij herhaling grote gaten. Twee minuten voor de rust werd daar, nadat met name Monne de Wit een paar mogelijkheden had laten liggen, van geprofiteerd. Het verschil tussen AZ en Feyenoord was gistermiddag vooral het onderscheid tussen nationale en internationale klasse. Bij vlagen demonstreerde het gretige AZ, vooral via Kist en Vosmaer, die werkelijk een juweel van een doelpunt produceerde, dat het zelfs tegen een topper als Feyenoord in staat is tot knap voetbal. Maar Feyenoord had de klasse en wat belangrijker was de ambitie om dat te ontregelen. Vooral de manier waarop het middentrio Wildbret-Suu- rendonk-Nygaard in de eerste helft werd ontluisterd door Feyenoords middenrif Jansen-De Jong-Van Hanegem sprak voor zich. Vosmaer: „Dat middenveld van Feyenoord speelde zo goed dat er voor ons in de spits weinig of geen bespeelbare ballen van ons middenveld doorkwamen.” BAC Berlin-Hamburger SV 1-0. Stand: 1. Bor. Mönchengladbach 21-30, 2 Kickers en Hertha 21-28, 4. Chalke 21-26. Italië Ascoll-Juventus 0-0, Bologna-Internazlo- nale Milan 2-1, Florentina-Cesena 2-2, La zio Roma-Ternana 0-0, AC Milan-AS Roma 1-1, Napoll-Sampdörla 2-0. Torlno-Lanerossi 1-1, Varese-Cagliari 0-1. De stand na de negentiende speeldag: 1. Juventus 29, 2. Lazio Roma 26. 3. Torino en Napoli 24. 5. AC Milan, Roma en Bologna 22. Spanje: Real Sociedad-Betls 2-0, Celta-Granada 3- 0, Espanol-Elche 2-1, Las Palmas-Murcia 5- 0, Atletico Madrid-Real Madrid 1-1, Hercu les-Athletic de bllbao 0-0, Valencia-Barce lona 1-0, Gljon-Malaga 1-1, Salamanca-Real Zaragoza 3-3. De stand: 1. Real Madrid 21-32, 2. Zaragoza 25, 3. Espanol 24, 4. Betis 23, Barcelona en Real Sociedad 22. STAND DERDE PERIODE 6 4 5 4 4 3 Engelse league: Burnley-Sheffield United 2-1, Carlisle United-Queens Park Rangers 1-2, Chelsea- Newcastle United 3-2, Coventry Clty-Ips- wlch Town 3-1, Derby County-Arsengl 2-1, Liverpool-Everton 0-0, Luton Town-Stoke City 0-0, Manchester Clty-Blrmlngham Ci ty 3-1, Middlesbrough-Leeds United 0-1, Tottenham Hotspur-Leicester City 0-3, Wolverhampton W-West Ham United 3-1. Stand: 1. Stoke City en Burnley 31-37, 3. Everton 28-36, 4. Manch. City 30-35, 5. Ipswich, Liverpool en Derby 29-34. Bundesliga: 1. FC Köln-Bayem München 1-0, Borus sia M- Gladbach-1. FC Kaiserslautern 3-0, Wuperrtaler SV-Fortuna Düsseldorf 2-3, Eintracht Braunschweig-Rot Weiss Essen 4- 2, FC Schalke 04-VFL Bochum 1-0, Werder Bremen-MSV Duisburg 3-1, VFB Stuttgart- Kickers Offenbach 3-1, Eintracht Frank- furt-Tennis Borussia Berlin 7-1, Hertha DUSSELDORF (SID-DPA-Reuter- Belga-IPA). De situatie voor Bay ern München wordt met de week kritieker. De eens zo fiere Duitse kampioensploeg zette zaterdag de trieste vervolgreeks van onverwachte nederlagen onverminderd voort. In het uitverkochte stadion van FC Köln werd Bayern met 1-0 verslagen. VitesseWillem II 10 (00). 62 min. Bosveld 10; scheidsrechter Van Eijk; 4800 toeschouwers. Willem II bleek een uitstekend verliezer. De jeugdige Tilburgers gaven Vitesse ij verig en bekwaam partij, maar kon den toch niet verhinderen dat de voor de Arnhemmers EindhovenVolendam 32 (21). 13 Jacobs 10, 37 Bloemers 20, 45 Buis 21, 64 Jacobs 31, 80 Karsten 32; scheidsrechter Ram; 5000 toe schouwers. Het technisch begaafde Volendam kwam in een spannende wedstrijd ondanks zijn sterke over wicht in de tweede helft, telkens net iets te kort om langs Eindhoven te komen. De Eindhovense verdediging had geen moeite met de veelal simpe le afwerking van de Volendamse aanvalsgolven. Ofschoon Köln, toekomstig tegen stander van FC Amsterdam in het UEFA-cuptoemooi, het tempo erg laag hield, slaagde Bayern (zonder Beckenbauer en Zobel) er niet in het initiatief aan zich te trekken. Het enige doelpunt was al na vijf minuten op het scorebord verschenen; een toe gekende strafschop werd door Flohe benut. De stand op de ranglijst wordt voor Bayern langzamerhand echt nij pend. Bayern bezet in een totaal van achttien clubs de veertiende plaats. Drie ploegen in de Bundesliga zullen moeten degraderen. Tennis Borussia en Wuppertaler SV kunnen dit lot met ieder zeven punten nog nauwe lijks ontlopen. Voor Werder Bremen en Stuttgart, ieder met veertien pun ten. liggen de kansen echter veel hoopvoller. Ze liggen maar drie pun ten achter op Bayern. STAND 24 15 FC Groningen 24 16 25 12 23 10 10 24 13 25 11 25 10 24 9 FC Den Bosch 24 10 Heracles Volendam SW SC Cambuur SC Amersfoort 25 FC Vlaard. Veendam Helmond Sport 25 Willem II 24 FC Dordrecht 23 Eindhoven en FC Groningen periode kampioen. 15-7 9-6 12-9 10- 8 11- 6 6-3 Programma voor zondag: PECFC Dordrecht, SC Amersfoort—FC Den Bosch. SVVHeerenveen, Volendam Helmond Sport, FC WVEindhoven, SC CambuurHeracles, NEC—FC Vlaardingen, Willem IIFortuna SC, FC GroningenVitesse. Hst

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 14