Niet opvolgen van raad duur Dam Club IJmuiden verkeert na 50 jaar weer in blakende gezondheid STRANDPRESTATIELOOP VOOR IEDEREEN ns STEMRECHT VOOR VROUW BIJ VOLKSTUINDERS Ion Win een abonnee voor IJmuider Courant of Beverwijkse Courant EEN GEMAKKELIJKE OPGAVE Bon Twee gewonden bij ongeluk Leden vergadering Beverwijkse Sportraad rm 4,H VEEL BELANGSTELLING OP RECEPTIE metnico scheepmaker EEN BEETJE FEEST Muzieknota aan orde in statencommissie Bs Surveillancewagen met stenen bekogeld „JONG HERCULES” VIERDE ALVAST a PLAATSELIJK NIEUWS FEBRUARI 1975 24 MAANDAG Felicitaties T Succes] aren kte 4 D 1 IJMUIDEN Hoezeer de Dam Club IJmuiden in de loop van haar vijftigjarig bestaan haar ups, maar ook haar downs heeft gekend, bleek duidelijk bij de receptie van de jubilerende vereniging in hotel Royal. Niet alleen erevoorzitter De Jong schilderde in een gloedvol betoog de roem ruchte historie van de damclub, maar ook verscheidene andere sprekers haalden in hun felicitatiewoord herinneringen op aan oude evenementen van de damclub. En als het aan de huidige voorzitter van DCIJ P. C. Bais ligt, dan zullen de glorieuze jaren weer terugkeren, nu IJmuiden weer één gezonde damvereniging heeft. ig biedt wethouder alle (Van onze correspondent) Beverwijkse Courant. op IJmuider Courant k ii eroy ne, Krijgt Uw buurman IJmuider Courant/Beverwijkse Courant nog niet in de bus? Vertel hem dan dat elk van deze kranten beter is dan een verre vriend! Kennen Uw kennissen de grootste nieuwsbrengers van de Regio nog niet? Doe daar dan iets aan! Is Uw zoon pas getrouwd en dus het huis uit? Zorg dan dat hij IJmuider Courant/Beverwijkse Courant in huis krijgt! Kortom: Geef ’t niet op voordat U een nieuwe abonnee heeft opgegeven! Wij van onze kant zijn niet kinderachtig: U ontvangt maar liefst twee geschenken; een kaartspel Qrt e^n asbak! de jaarvergadering kan worden ontlast en tevens eventuele klachten sneller in behandeling kunnen worden genomen. Aldus werd de eerstvolgende bijeen komst vastgesteld op zaterdag 23 augus tus. Door het prachtige weer is de strand- prestatieloop van Veteranen Holland een doorslaand succes geworden Ruim zes honderd enthousiastelingen, jongens en meisjes, mannen en vrouwen gingen om twaalf uur bij de Zuidpier te IJmuiden van start voor een loop van vier of acht goede gelegenheid de hamer weer aan de rechtmatige eigenaren terug te geven. (Van onze stadsredactie) - '4.3 LI Namens de provinciale Noordhollandse Dambond bood de heer Meure zijn feli citaties aan. Hij wees op het grote belang, dat de bond is gaan hechten aan het recreatiedammen en aan het oplei den van de jeugd. De heer Warmerdam, die als vertegenwoordiger van het dis trict Kennemerland namens alle vereni gingen van het district een enveloppe met inhoud aanbood, ging ook in op de recreatieve kant van de damsport, die hij mogelijk nog belangrijker vond dat het zoeken naar topsterren. Op de recep tie waren er verder felicitaties van de damclub Bussum en van de badminton club Velsen. Daarnaast waren verschil lende cadeaus en bloemstukken binnen gekomen. Het was dan ook een receptie, die een 50-jarige vereniging verdient. In zijn openingswoord zei voorzitter Bais, dat de aanwezigheid van vele be langstellenden op de receptie wel be wees, dat DCIJ in de belangstelling staat. De reünie van oud-leden vorige week, had bovendien duidelijk gemaakt, hoe lang 50 jaar eigenlijk is voor een vereniging. Eén man heeft al die vijftig jaar als actief lid meegemaakt, de thans 80-jarige T. Ot, die aan de wieg van DCIJ heeft gestaan, maar ook nu nog zijn partijtje meespeelt. Hij werd dan ook door voorzitter Bais extra in het zonnetje gezet Oud-voorzitter De Jong wees in zijn historisch overzicht op de succesjaren voor de oorlog, toen DCIJ meesterdam- mers opleverde en zelfs een bepaald jaar bij de Nederlandse kampioenschappen liefst vier IJmuidenaren meespeelden. In die jaren werd DCIJ voor de eerste maal kampioen van Nederland. Met de HEEMSKERK. Een 17-jarige inwo ner van Castricum en een 19-jarige plaatsgenoot zijn op de Rijksstraatweg in Heemskerk ernstig gewond geraakt, toen ze met elkaar in botsing kwamen. Vanmorgen rond acht uur sloeg de 17- jarige jongen op zijn fiets linksaf de Oosterbaan in. Blijkbaar had hij de achteropkomende 19-jarige motorrijder niet gezien. Beide kwamen ten val. De motorrijder liep een gebroken been op en de fietser vermoedelij'k hersenletsel. Beiden zijn opgenomen in het St. Jozef- ziekenhuis te Heemskerk. Een vrolijke noot op de receptie bood het geschenk, dat DCIJ van vroegere „huisgenoot” schaakclub Kijk Uit kreeg; namelijk de voorzittershamer van DCIJ uit 1932. Bij de evacuatie van IJmuiden in de oorlogsjaren, was het ding bij de spullen van Kijk Uit en dit jubileum leek terecht gekomen de schakers een HEEMSKERK. Een Beverwijker, die in Heemskerk in voorarrest zit, heeft bekend in november ingebzoken te heb ben in een bromfietsenzaak in Heems kerk. De buit is inmiddels van de hand gedaan. HEEMSKERK. Een surveillancewagen van de Heemskerkse politie moest het ontgelden, omdat een Heemskerker de politie niet tot zijn beste vrienden re kent. Met een flinke steen werd de voorruit verbrijzeld en ook de voorkant van de auto liep een flinke deuk op. BC. Voorzitter Hoorns memoreerde in zijn openingswoord nog eens alle facetten van de uitgevoerde werkzaamheden, zo wel op de werkvloer als op het zich achter de schermen afspelende organisa torische deel. „Na tal van voorbereidende besprekin gen”, aldus de voorzitter, „kwam de realisering van het gestelde doel steeds dichterbij. De steun van de gemeentelij ke activiteiten werd een feit toen het raadsvoorstel unaniem werd aangeno men”. Hij dankte de aanwezigen voor hun geweldige steun en inzet, waardoor „Jong Hercules” zich nu verrijkt weet met een accommodatie waar een vereni ging trots op mag zijn. In deze nieuwe accommodatie wil „Jong Hercules” de recreatie nog meer gestalte gaan geven en nieuwe impulsen ten uitvoer brengen. „Even gaan wij op de plaats rust” zo besloot de voorzitter, „maar daarna weer met volle kracht vooruit”. Namens de Velser Sportstichting bracht de heer Smit dank voor de bij drage, die DCIJ altijd aan de Velser Sportweek levert. Hij haalde leuke her inneringen op aan de vroegere „kwartet- wedstrijden”, die DCIJ organiseerde en hoopte, dat deze wedstrijden ter gele genheid van „100 jaar Noordzeekanaal’’ in ere hersteld kunnen worden. en meer con- en ander kilometer. Het feit, dat het aan het strand gezellig druk was met wandelen de moeders met kinderen en vaders met honden, die allen van het zonnetje kwa men genieten, droeg veel aan het slagen van dit sportief evenement bij. Hoewel er aan de prestatieloop geen wedstrijd- BEVERWIJK. Vrijdagavond was het feest bij „Jong Hercules”. In Hoeve Adrichem waren alle werkers met hun echtgenotes bijeen, omvooruitlopende op de officiële overdracht van de nieuwe accommodatie - de afsluiting van de ver bouwingsactiviteiten aan de Aagtendijk in intieme kring te vieren. Naam nieuwe abonnee Adres W oonplaats Na de proefperiode (14 dagen) wil hij/zij een maandabonnement kwartaalabonnement De geschenken gelieve u te zenden aan: Naam Adres Woonplaats (Deze bon invullen en in open envelop, zonder postzegel, zenden aan XjJmuider Courant/Beverwijkse Courant, Antwoordnummer 416, Haarlem.) HEEMSKERK. Een 22-jarige Heemskerker is via een proces-ver- baal duidelijk gemaakt, dat hij de vriendelijke raad van oen agent beter kan opvolgen. In de nacht van vrij dag op zaterdag kwam hij rond half drie uit een etablissement gewankeld en hij kreeg van een passerende agent de raad zijn fiets maar te laten staan. Grif stemde hij hiermee in, maar even later kwam dc agent de man toch fietsend tegen. Een ver kleurd blaaspijpje, een bloedproef en een proces verbaal waren het resul taat. element was verbonden, deden veel deelnemers hun best om toch zo vlot mogelijk hun afstand door het rulle zand af te leggen. Al degenen die met rode gezichten van inspanning bij de finish arriveerden, kregen daar een her- inneringsstandaard uitgereikt BEVERWIJK. In het nieuwe club gebouw van de BRC Kennemerland in sportpark „Adrichem” houdt de Bever wijkse Sportraad woensdagavond 26 fe bruari de jaarlijkse ledenvergadering. Tijdens deze vergadering, die om 20.30 uur aanvangt, zal dr. D- Heijmans uit Haarlem vragen omtrent de medische sportkeuring beantwoorden. Voorgesteld wordt, om in de besluursvacature Hooge- boom de heer A. P. van Doornik, secre taris van de Beverwijkse IJsclub „Kees Jongert” te benoemen. Tevens vermeldt de agenda de benoe ming van eventuele gegadigden in het comité dat de in ’76 te houden sportma nifestaties moet gaan voorbereiden. Nieuwe bank. Het nieuwe filiaal van de A.B.N. aan het Zeewijkplein in Zeewijk, wordt op woensdag 26 februari geopend. Hierna volgt een receptie ’s middags van vijf tot zeven. oorlogsjaren viel de damclub uiteen en toen men na deze tijd de restjes weer oppakten, splitste de vereniging zich. Toch volgde in de vijftiger jaren weer een opleving van DCIJ en in 1962 be reikte de club voor de tweede maal het Nederlands kampioenschap. Twee jaar geleden kwam DCIJ opnieuw in de hoogste klasse terecht, maar helaas heeft men dit niet vol kunnen houden. Ere voorzitter De Jong was er echter zeker van, dat de damclub na 50 jaar opnieuw van zich zal laten spreken. Wethouder Ockeloen durfde in zijn speech niet e zeggen, dat DCIJ de meest Namens de gemeente C. Ockeloen van sport en recreatie de jubilerende damclub zijn felicitaties aan. HAARLEM. De statencommissie voor culturele zaken en dc commissie voor onderwijszaken, jeugdwerk en sportzaken komen op donderdag 27 fe bruari ’s morgens om half tien in het provinciehuis bijeen in een gezamenlijke openbare vergadering. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: nota „Toekomstig bestel muziekvoorzie- ning in Noord-Holland”; verslag van de provinciaal inspecteur voor de archieven over 1972 en 1973; subsidiëring blinden bibliotheken; subsidie cultureel centrum Alkmaar. roemruchte vereniging van de gemeente is, maar wel kon hij met overtuiging stellen, dat de damclub een visitekaartje voor Velsen is. „Een gezonde vereniging is het bewijs, dat hier in IJmuiden een goed woon- en leefklimaat is. Het vere nigingsleven is de cement, waarop onze gemeenschap draait”, aldus de wethou der. Hij sprak zijn bijzondere waarde ring uit voor die mensen, die bereid zijn een bestuurstaak op zich te nemen. Als blijk van waardering, gaf hij namens de gemeente een financiële garantie voor het toernooi, dat DCIJ met Hemel vaartsdag zal organiseren. VELSEN-NOORD. Tijdens de za terdagmorgen in ,,’t Praathuis” in Vel- sen-Noord gehouden vergadering van de volkstuindersvereniging „Wijkeroog”, hebben de leden enige belangrijke be sluiten genomen. Zo heeft men onder meer het stemrecht voor de dames inge voerd, zodat zij voortaan het lidmaat schap van de echtgenoot eventueel kun nen overnemen. Voorts zal behoudens goedkeuring van het congres de contri butie van 20 tot f S3 worden verhoogd, teneinde het mogelijk te maken een bezoldigde kracht aan te trekken. Ook werd besloten het tuincomplex in kaart te brengen met de bedoeling aan deze regels streng de hand te houden. Ook heeft het bestuur zich voorgenomen de leden, in overleg met de gemeentelij ke overheid meer te begeleiden, waarbij de mogelijkheid zal worden overwogen de huisjes voor een deel van steen te laten optrekken. Dit laatste in verband met het wegrotten van het hout. Met het oog op het milieu zullen voor het afvoeren van vuil de vier containers blijven gehandhaafd, terwijl de leden ook met nadruk werd verzocht geen afval tussen de struiken of in de sloot te deponeren. De mogelijkheid tot compos- teren zal eveneens worden bezien, waar na nog werd besloten tot het overwegen van een collectieve brand- en inbraak- verzekerins. Het laatste punt van de agenda be stond uit de prijsuitreiking voor de mooiste tuinen, waarvan de keuring nogal enige stof deed opwaaien. De eer ste prijs werd toegekend aan het echt paar De Graaf met 473,8 pnt, waar de wisselbeker aan is verbonden. Tweede en derde werden de heren Van Schagen en Pirovano, met respectievelijk 463 en 449 pnt. Tenslotte besloot men nog voortaan tweemaal per jaar te vergaderen, zodat Berend Boudewijn kwam met drie kartonnen aandragen, waarop de namen stonden van Amerikaanse generaals. Op het ene stond Westmoreland, op het andere Ridgeway en op het derde Eisen- houwer. Ik wist meteen wat het goede antwoord was: Westmoreland! Want Ridgway schrijf je zonder e, en Eisenho wer zonder u. De vraag bleek echter wie de opvolger werd van generaal Mac Arthur (niet te verwarren met McAr thur), en dat was Ridgway zonder e. Maar dat was natuurlijk niet de be langrijkste gebeurtenis dit weekeinde, dat over het geheel genomen geen he melbestormende indruk maakte. Van een film als „Hoe steel ik een miljoen?” vraag ik me nu af waarom ik er zo’n jaar of zeven geleden ooit heen ben geweest (en waarschijnlijk vroeg ik me dat zeven jaar geleden, net iets te laat, ook al af), want eigenlijk is zo’n film voornamelijk flauw. Een tekst moet flit sen, zeker als het om een amusements film gaat, en dat was noch bij „Hoe steel ik een miljoen?” het geval, noch bij „Durmazon” van Eli Asser. Een rol bezetting vol reputaties maakt d’r wel een goed bekkend verhaal van dat zonder horten en stoten voortrolt, maar er zit- - ten te weinig verrassingen in, zoals u die vanavond bijvoorbeeld wel te zien zult krijgen in „Daar komen de schutters”. - Iets wordt namelijk niet leuk doordat de een op een andere toonhoogte spreekt dan de ander, en die weer op een andere toonhoogte dan de derde, maar iets wordt leuk als de dialogen vol counters schijnbewegingen en tegen- counters zitten. Maar ja, makkelijk is dat natuurlijk niet, in ieder geval is het een stuk moeilijker dan het schrijven van een politiethriller als „Centraal Station”, want daarin wordt van de auteur alleen maar gevraagd dat zijn personages een beetje normaal en logisch praten en reageren, en het oproepen van een beet je sfeer en een beetje spanning is nu eenmaal gemakkelijker dan mensen aan het lachen te brengen. Zaterdagavond ging alle aandacht' naar de werklozenbetoging waar zowel Achter het Nieuws als Brandpunt hun schijnwerper op richtten. Brandpunt had de hand weten te leggen op één van die werklozen, de heer Aarden, die uitste kend in staat bleek zijn woordje te doen zonder iets van zijn natuurlijke habitus te verliezen. Ik bedoel: je hebt wel meer arbeiders of boeren of buitenlui die hun belangen uitstekend weten te behartigen, maar die dan een metamorfose doorma ken van fabrieksarbeider of boer naar free-lance-vakbondsbestuurder of zoiets. Zo niet de heer Aarden, die op een gegeven ogenblik vond dat de miljoenen die nodig zijn voor de bestrijding van de werkloosheid maar aan de straaljagers moesten worden onttrokken: „Laat de vijand dan maar komen”, zei hij, „want armer dan ik nu ben kunnen ze me toch niet maken”. Hij vond drie miljard voor straaljagers om 200.000 werklozen te be schermen ook rijkelijk overdreven. Zondagavond had Ad Langebent een gesprek met het echtpaar Ketelaars, de ouders van een diep-zwakzinnig meisje van 20 jaar. Ik kan u de adressen geven die na afloop van dit gesprek op het scherm werden geprojecteerd, namelijk Federatie S.P.Z„ postbus 6251 in Den Haag en Federatie van Ouderbewegin- gen, postbus 103 m Maarssen, maar meer kan ik er niet over zeggen omdat ik na een klein kwartiertje heb overgescha keld naar „Dummies”, een beeldopera over manipulaties. Dit was een produk- tie van Studio Scarabee, die de laatste zes jaar naam heeft verworven met Poppetgom, Fata Banana en Witstrips. Wat Scarabee doet is een vorm van beeldende kunst, eerder dan van toneel- speelkunst of opera, en zonder dat ik nu precies kan uitleggen wat ik er zo goed en fascinerend aan vind, is er toch iets dat voor mijn gevoel uniek is en iets oproept dat er daarvoor nog niet was. Dat klinkt simpel en tegelijk sterk over dreven, want er worden zoveel dingen op het scherm vertoond die er daarvoor nog niet waren (bijvoorbeeld de 4-2- overwinning van FC Amsterdam op Ajax), maar in verreweg de meeste ge vallen is er dan sprake van variaties op een zelfde thema. „Centraal Station”, Durmazon, The Lovers, Gilbert Bécaud, De Berend Bou dewijn Kwis, ze zijn natuurlijk wel allemaal een beetje anders dan ze de vorige keer waren, maar het zijn toch allemaal van elkaar verschillende Chi nezen, waartussen dan opeens een Rood huid opduikt: Studio Scarabee! Voor te levisie vond ik een uur „Dummies” overigens rijkelijk lang, na een minuut of veertig begon mijn aandacht te ver flauwen (je hebt nu eenmaal weinig houvast, zelfs niet aan zo’n intrigerende regel als „ik ben niet af, want wie me ziet, ziet niet wat ik wezen moet”) zaalpubliek heeft nu eenmaal centratievermogen en meer zitvlees dan de tv-kijker. s -■ •- 1 .’u 4 4 4 -44

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7