I e Bejaardenstichting ontslaat wijkpostleidster van Zeewijk Visberg dreigt in Europa VEILINGEN ,Aankleedplan’ voor Santpoort kreeg nogal tegenwerpingen 5 Goede resultaten Opnieuw moeilijkheden bij bejaarden werk voor Suomi Rode band voor ambulances Bromfietser zag auto niet Motorrijder aangereden Win een abonnee voor IJmuider Courant of Beverwijkse Courant Auto geslipt EEN GEMAKKELIJKE OPGAVE Bon Ml 4 COMMISSIE VINDT 70 MILLE VEEL GELD VVD-BEVERWIJK UIT BESTUURLIJKE PROBLEMATIEK QUOTERING OORZAAK VAN HAMSTERWOEDE hinderwetvergunning ORCHIDEEËN VERENIGING Geen spreekuur I ^^^^«BEVERWIJK Bowlingbond Kennemerland 4-' ÖINSDAG 25 FEBRUARI 19 75 PLAATSELIJK NIEUWS Dy i 0 Maar vrijdag open. Een gloednieuw modehuis met de allernieuwste voorjaars- kollekties. In de Grote Houtstraat in Haarlem. U hoort er meer van! Staking .ff- W'- - (Van een onzer verslaggevers) (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) Nu nog dicht (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van onze correspondent) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van onze stadsredactie) Beverwijkse Courant. op IJmuider Courant De slippende auto belandde tegen het hekwerk van een woning. Er was alleen materiële schade. Krijgt Uw buurman IJmuider Courant/Beverwijkse Courant nog niet in de bus? Vertel hem dan dat elk van deze kranten beter is dan een verre vriend! Kennen Uw kennissen de grootste nieuwsbrengers van de Regio nog niet? Doe daar dan iets aan! Is Uw zoon pas getrouwd en dus het huis uit? Zorg dan dat hij IJmuider Courant/Beverwijkse Courant in huis krijgt! Kortom: Geef ’t niet op voordat U een nieuwe abonnee heeft opgegeven! Wij van onze kant zijn niet kinderachtig: U ontvangt maar liefst twee geschenken; een kaartspel qp cyi asbak! Groenten: witlof 135-215, spinazie 160- 215, boerenkool 35-50, uien 6-20, spruiten 145, winterpeen 25-52, selderij knollen 15-30, prei 60-83, groene kool 29-36, en radijs 63. VELSEN. De Suomi-atleten Frans van der Kolk, Gerard Hermsen en Ri chard van der Poll hebben het afgelopen weekeinde met goede resultaten deelge nomen aan de 20 kilometerloop die door de BAV „Bennekom” in deze plaats werd gehouden, Frans van der Kolk liep de afstand in 1 uur 12 minuten, Gerard Hermsen in 1 uur 16 minuten en Richard van der Poll in 1 uur 20 minuten. Ook de strijd om de individuele pun ten ging gelijk op. De Groot en Van Leen bleven samen aan de kop met elk 61 punten, gevolgd door Joop Hieltjes met 54 punten. VELSEN. De wijkpostleidster van het dienstencentrum voor bejaarden in Zeewijk, mevrouw A. Teensma is met Zowel mevrouw Teensma als de voor zitter van de wijkcommissie, E. van der Wetering weigerden commentaar op dit bericht. De uitslagen waren: De Splitters 24 punten. Pitchers 24, Houdt Moed 22, Strike and Set 18, Strikers 18. De totaal stand is nu: Strikers 324; Strike and Set 304, Splitters 294, Pitchers 278, Houdt Moed 271. WIJK AAN DUIN In het buurt huis Wijk aan Duin aan de Beverwijkse Wilgenhoflaan wordt donderdag 27 fe bruari weer een kienavond gehouden. H ting win stra dan V hui< bevi Alle tijd, dat gevi woo besl dier een alle lijkt niet ber< daa ::W:W:W:WS:W:::^ Het terrein omsloten door de Hage lingerweg, de Santpoortse Dreef en de spoorlijn Driehuis-Santpoort, dat door de gemeente voor zeventig mille kan wor den „aangekleed" om de wandelgelegen- heid hier wat beter te maken. (Var. een onzer verslaggevers) VELSEN. In verband met de ver keersveiligheid zullen nu alle ambulan- ce-auto’s van de Ongevallendienst rond om voorzien worden van een daglicht- rode band. Met de laatst gearriveerde ambulanceauto werd daarmee een proef genomen. Deze is dermate succesvol ver lopen. dat de bedrijvencommissie maan dagavond kon instemmen met het verle nen van een krediet van 4500 voor het aanbrengen van een dergelijke band rondom op alle overige auto’s van de O.D. IJMUIDEN. Een personenauto, be stuurd door een 24-jarige Velsenaar. slipte maandagmorgen op de IJmuider- straatweg. De man had niet in de gaten dat het vocht op het wegdek opgevroren was. gelukkig met het plan. Zo werd geïnfor meerd naar de mogelijkheid er wonin gen te plaatsen. Als de raad eensgezind besluit bij de provincie te vragen het bestemmingsplan - dat nu agrarisch is - te wijzigen, is men verantwoord tegeno ver de 2500 mensen, die nog een huis zoeken. Te verstaan werd gegeven, dat die kans niet groot is. Ook vond men dat er teveel geld werd uitgetrokken. Geld waar men zoveel meer andere dingen mee zou kunnen doen. Wethouder Van der Werff merkte op, dat men nu eenmaal altijd geld ook anders kan besteden. Die zeventigduizend gulden zijn nodig, zowel voor de beplanting en het afraste ren, maar ook voor de grondbewerking. BEVERWIJK. De VVD-Beverwijk heeft weer een eigen bestuur. Tijdens de jaarvergadering, die het tijdelijk bestuur gisteravond in „Bellevue” belegde, werd de heer Th. W. de Vries tot voorzitter gekozen. Secretaresse werd mevrouw Kaart-van Bommel, penningmeester de heer Kiepert terwijl als leden de heren Fennema en Logger fungeren. BEVERWIJK. Wethouder H. Jans sen ing. van Beverwijk is woensdag verhinderd zijn wekelijkse spreekuur te houden. Volgens penningmeester Bodegraven van de stichting heeft het bestuur toen unaniem voor het ontslag van de wijk postleidster gestemd. De moeilijkheden tussen de wijkcommissie en mevrouw Teensma zijn al geruime tijd oud. Vol gens penningmeester Bodegraven zou het overleg tussen haar en de commissie uiterst moeilijk verlopen. Ook zou me vrouw Teensma beslisisngen hebben ge nomen die grote gevolgen hadden voor de begroting van de stichting. De organisa tie beschikt nog nauwelijks óver finan ciële middelen. Voor de leefbaarheid van dit gebied is een groenstrook gewoon wenselijk - zo merkte hij verder op. Een van de leden repliceerde daarop met de opmerking dat Santpoort en Driehuis al bevoorrecht zijn met „groen”. Ook het maken van trapveldjes bleek niet mogelijk te zijn, mede in verband met het bestemmingsplan. Als de jeugd wil voetballen, kan dat op het zoge noemde circusterrein. Gezien echter de verdeeldheid in de commissie zal wethouder Van der Werff de gehele zaak opnieuw gaan bezien. Er is geen haast mee - zo verzekerde hij - zodat het niet onmogelijk is dat deze aangelegenheid nog eens in de commissie ter tafel zal komen. Grote afwezige bij de vrij slecht be zochte jaarvergadering, die door een lid van het hoofdbestuur van de WD werd bijgewoond, was de heer A. Klomp. Hij had geen bericht van verhindering ge stuurd. Wat er nu in Frankruk aan de hand is staking van vissers kan volgens het Visserijschap ook naar Nederland overslaan. Als de Franse Vissers hun zin krijgen en de Franse grenzen dicht gaan voor Nederlandse vis-import, is volgens het Visserijschap de kans groot dat de Nederlandse vissers in staking zullen gaan. Naam nieuwe abonnee- Adres Woonplaats Na de proefperiode (14 dagen) wil hij/zij een maandabonnement kwartaalabonnement De geschenken gelieve u te zenden aan: Naam Adres Woonplaats (Deze bon invullen en in open envelop, zonder postzegel, zenden aan \JJmuider CourantBeverwijkse Courant, Antwoordnummer 416, Haarlem.) Het gaat hier om een beplanting door hagen- voor windkering; verder planten, lage heggen en bomen langs de voorma lige Hagelingerweg en het Kerkepad en langs diverse grasgazons, die al in het bezit van de gemeente zijn. Het Kerke pad is al wel in onderhoud bij de gemeente doch nog niet haar eigendom. Verder moet er afrastering komen om dat men vee op het grasland wil laten weiden. Het terrein dat altijd dient voor het onderbrengen van circussen blijft in tact, wordt alleen omzoomd, wanneer alles doorgaat tenminste. In dat geval zullen ook de vrachtwagens op de vroe gere Hagelingerweg moeten verdwijnen. Het college doktert nog aan een oplos sing voor hun parkeerprobleem - ont hulde wethouder H. van der Werff. Ook het waterleidinggebouwtje aan de Hage lingerweg zal dan dienen te verdwijnen. Niet alle commissieleden van de com missie voor de bedrijven waren even HEEMSKERK. Door de snelle op levering van de vier nieuwe banen kon de competitie van de bowlingbond Ken nemerland weer worden voortgezet. Geen van de ploegen heeft daarvan geprofiteerd, want de punten werden zo ongeveer gedeeld. ting, schelvis en kabeljauw ook platvis en haring) aangevoerd, dat de prijzen zeer laag blijven en hier en daar op veilingen zelfs doorgedraaid moet worden. In visserij kringen maakt men zich, ondanks de uitstekende vangsten grote zorgen over de toekomst. Belangrijkste zorg is uiteraard de quotering, die de visactiviteiten zal beperken. Zorg is er ook over de te gering geachte compensa tie van 30 miljoen gulden, die de rege ring uit een ontwikkelings- en sane- ringsfonds put. DEN HAAG. Europa wacht een „visberg”. De prijs van rondvis (wijting, schelvis en kabeljauw) en de conjunctu rele ontwikkelingen zijn er de oorzaak van dat diepvriezers van tal van groot handelsbedrijven in de EEG uitpuilen met grote voorraden vis. Hoe groot die voorraden zijn, is moeilijk vast te stel len. De stichting zal zo spoedig mogelijk een nieuwe kracht aantrekken. Het werk zal zo lang worden waargenomen door de projectleider van de stichting Borsboom. Met de benoeming van het nieuwe bestuur, waarin twee leden van het tijdelijk viermanschap zitting hebben genomen, lijkt de Beverwijkse WD de ergste bestuurlijke problemen nu wel te hebben overwonnen. IJMUIDEN Op de kruising van de Van Speijkstraat en de Wijk aan Zeeër- weg botste maandag een bromfiets tegen een personenwagen. De bromfietsbe stuurder had de auto niet aan zien komen. De 14-jarige duo-passagiere is met letsel door de Ongevallendienst naar het Zeeweg Ziekenhuis gebracht. Een van de oorzaken van de „ham- sterwoede” van groothandelsbedrijven is de zogenaamde visquotering. Verwacht werd, dat vooruitlopend op de visserij- beperkingen, grote aanvoeren de prijs laag zouden houden. Die veronderstelling bleek juist. Alleen blijkt, nu de quotering twee maanden functioneert (de verordeningen daarop werken alleen nog niet) dat de prijzen niet omhoog geschoten zijn. Inte gendeel. Er wordt nog steeds zoveel gequoteerde vis (behalve rondvis als wij- HAARLEM. De Kring Haarlem van de Nederlandse Orchideëen Vereni ging houdt op dinsdag 4 maart een bijeenkomst in het EHBO-gebouw, Her enweg 88a in Heemstede. Aanvang 20 uur. De heer M. Paul zal aan de hand van dia’s en films vertellen over zijn reis naar Kenya. Voor de pauze wordt een bestuursevrkiezing gehouden en keuring van planten. „Asl je weet hoe rot het zit in onze visserijwereld, behoeft je dat niet te verbazen”, aldus een woordvoerder van het Visserijschap. Hij zei het onredelijk te achten de Franse grenzen voor onze visserij produkten te sluiten. Het zou overigens ook in strijd zijn met EEG- bepalingen. Niet alleen de prijsontwikkeling van gequoteerde rondvis, maar ook die van platvis verloopt ongunstig. „We zien nauwelijks enige prijsstijging”, conclu deert men bij het visserijschap. Overi gens heeft men daar wel wat hoop dat, als straks de verordeningen voor de nu al geldende quotering bekend zijn, de situatie voor de vissers weer kan worden verbeterd. Van de zijde van het ministerie werd ons overigens wel meegedeeld dat een toename van niet-gequoteerde vis (als koolvis en makreel) verwacht wordt. Gevolg daarvan zou dan kunnen zijn dat ook voor deze vissoorten vangbeperkin- gen zullen worden opgelegd. DRIEHUIS. Een 23-jarige Velse naar is maandag aan de Van den Von- dellaan op zijn motor aangereden door een personenwagen. De bestuurder van de personenwagen (een 68-jarige Velse naar) verleende de motorrijder geen voorrang. De motorrijder is met beenletsel door de Ongevallendienst naar het Zeeweg Ziekenhuis gebracht. De vergadering had vrij veel tijd no dig om te besluiten, dat de afwikkeling van de „financiële chaos” die het oude bestuur heeft achtergelaten in handen van het hoofdbestuur zal worden gelegd. Tevens hield men zich op verzoek van het nieuwe bestuur bezig met het ont werpen van een beleidsplan, waarin vooral de communicatie met de achter ban centraal zal staan. VELSEN. Fina Nederland BV en de heer A. W. van der Hammen hebben bij de gemeente een hinderwetvergun ning aangevraagd. Fina wil haar garage in de Betelgeuzestraat veranderen en uitbreiden, terwijl de heer Van der Hammen zijn wasserette in de Schelde- straat wil uitbreiden. De verzoeken om de hinderwetvergunning liggen op het gemeentehuis ter inzage. Woensdag 12 maart om elf uur kunnen mensen die bezwaren tegen het verlenen van deze vergunningen hebben, deze kenbaar ma ken op het stadhuis. BEVERWIJK. De veilingnoteringen van maandag: anjers 26-48, trosanjers 200-305, blauwe druif 60-90, forsythia 10-30, fresia 100-410, hyacinten 20-35, narcissen 80-170 narcissen koude grond 45-55, nerinen 90-110, orchideeën 35-70, roos 40-120, baby roos 25-40, tulpen 130- 325. SANTPOORT. Het plan van het gemeentebestuur om zeventig mille te investeren in het „aankleden” van het gebied gelegen ten westen van de Hage lingerweg en omsloten door de spoorlijn Driehuis-Santpoort en de Santpoortse Dreef zal straks in de gemeenteraad geen eenvoudig haalbare kaart blijken te zjjn. In de commissie van de bedrijven spraken zich vier personen maandag avond ronduit uit tegen het voornemen; drie personen waren er voor en een aanwezige wilde zijn stem nog even voorbehouden. onmiddellijke ingang ontslagen door de Stichting Raad Bejaardenwerk Velsen. Dit is gebeurd op aandrang van de wijkcommissie die het werk van de leidster begeleidt. De samenwerking tus sen mevrouw Teensma en deze commis sie zou slecht zijn. Het stichtingsbestuur is voor de keus gesteld of mevrouw Teensma te ontslaan of de wijkcommis sie te verliezen. A. X'

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 4