Moeizaam stap voor stap verder DERTIEN MILLE VOOR DROGE VOETEN Q 0 Agenda 0 0 0 RENTE TARIEVEN waarop als extra voordeel '^ente over elke volle dag" □4/0 I J gemakkelijk, één adres voor al uw geldzaken GROEISPAARBEWIJZEN rente in 5 jaar oplopend tot 10% PERFEKTREKENING SPAAR SELEKTREKENING u ontvangt 7% over de bedragen die op de rekening blijven staan; u betaalt 1% van de bedragen die u tussentijds opneemt SPAARBILJETTEN AAN TOONDER rente op rente FT j ura/t nederland VM Jonge knapen aangehouden wegens diefstal CLUBAVOND FOTOGRAFEN- VERENIGING ■R DINSDAG 25 PLAATSELIJK NIEUWS FEBRUARI 1975 Café Vervoer Centrumraad Vraagtekens Woorden of daden Onderwijs n A Heemskerk Castricum L t l f 2.500,- per maand vrij Wijk aan Zee Velsen-IJmuiden Beverwijk metnico scheepmaker (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) 10 I9 7 en brandweer Voorzitter Van Herpen constateerde, dat het ministerie van CRM ook toege groeid is naar heel andere opvattingen over het woonwagenwerk en dat men in grote lijnen het huidige beleid van het IJmond-bestuur wel zal kunnen onder- Heerenduin- tot 17 uur. Het dagelijks bestuur zal :n de ko mende bestuursperiode regelmatiger for meel en informeel vergaderen met de leden van het algemeen bestuur, opdat er op die wijze een grotere betrokken heid van meer mensen bij het woonwa genwerk kan ontstaan. Voorzichtig is het dagelijks bestuur begonnen met de betrokkenen te praten over een „afbouw” van het onderwijs in het centrum. Aan bestuur en onderwij zend personeel van de centrumschool is Alarmnummers; Politie 32121, mllleuklachten 96000. een aantal vragen gesteld waarop het antwoord nog niet binnen is gekomen. Eén der woonwagenbewoners is in het centrumgebouw een soort caféachtige ac tiviteit gaan ontwikkelen. Commercieel en daarom werd er een opmerking over gemaakt. Welzijnswerker Cees Lamers kon echter niet anders melden, dan dat dit „café” een belangrijke sociale funktie heeft in het centrum; dat het uitstekend funktioneerd en dat he t aan ’t welzijns- team veel „werk” uit handen neemt dat men zelf maar moeilijk van de grond zou kunnen krijgen. Er komen de laatste tijd meer initiatieven uit de bewoners zelf, zoals een eigen voetbalclub. Derge- het de gewenste oplossing zal vormen. Er zijn met deze methode elders succes sen geboekt. Dat is de reden waarom de commissie voor de bedrijven maandag avond akkoord kon gaan met het verle nen van een krediet groot f 13.000 voor dit doel. Terzake de in Beverwijk gepleegde delikten neemt de Beverwijkse politie het verhoor over. Ischa Meyer sprak met Ans Wortel (waarom kregen we bij de autobiogra fieën die tevoren werden uitgesproken wel een babyfotootje van haar te zien, maar niets van haar werk, terwijl zij toch als schilderes gevraagd was en niet als baby), Marcel van Dam, en Henri Knap (met als vanouds een grote vlin- derdas op de adamsappel en een heel klein vlinderdasje in zijn knoopsgat). pet ten zen en, we tan ar- rd. os" zig ?rd eer Een nieuw element is de centrumraad, gevormd uit de woonwagenbewoners zelf. Daarmee is door het dagelijks be stuur al vergaderd en dit rechtstreekse contact met de bewoners geeft nieuwe hoop op betere verhoudingen en meer begrip over en weer. dunne zilveren rand, een forse mondpar- tij, en donkerblond haar. Hij bleek frac tieleider te zijn van de WD, heette Hans Wiegel, en kreeg van Aktua de kans nti ook eens iets te zeggen tot het Neder landse volk. „Onze grote handicap is, dat we praktisch worden doodgezwegen”, zei hij. Dat moet dus welhaast een aan klacht zijn tegen de twee grootste om roepverenigingen in ons land: de AVRO en de TROS, die allebei als geestver wanten van de WD mogen worden beschouwd, om nog maar te zwijgen van de zich altijd conservatief opstellende EO en zijn actualiteitenrubriek. Cor Coster kreeg het even benauwd toen Frits Barend hem vroeg hoe hij het vond dat Cruijff in een fascistisch land was gaan voetballen. In plaats van te zeggen dat hem dat een grote rot zorg zou zijn zolang andere mensen hun va kanties in het huis van hun schoonmoe der in Spanje doorbrengen, wilde hij daar toch r. aar liever het antwoord op schuldig blijven. tot en met zaterdag van 8-10 uur: Zeestraat 81 Tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek Kerkstraat 44; volwas senen 10-12.30, 14-17.30 en 19-21 uur jeugd 14- 17.30 uur Amstelstraat 44; volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 uur; Amstelstraat 44; Volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 uur Kingsford Smithstraat 110a; jeugd 14 30-17.30 uur. Stadskantoor Pres. Kennedyplein. Openbare vergadering schoolsportcommlssle Basisonder wijs. Aanvang 19.30 uur. Alarmnummers; politie en brandweer 25555, mllleuklachten 96.000. Schoonvader en schoonzoon bleken in ieder geval één ding gemeen te hebben: zij geven geen van beiden om geld, zolang ze maar uit eten kunnen gaan en op tijd een nieuwe jas kunnen kopen. Tegenwoordig hoeft Coster zijn schoon zoon overigens niets meer te vertellen, zei hij, want Cruijffie (27) is nu volwas sen geworden: „Dat heeft hij altijd al in zich gehad”, zei Coster. Zoals wij allen, mag ik daar wel aan toevoegen. De heer Wiegel, van wie ik voorspel dat we hem de komende tijd nog wel eens vaker op het scherm zullen zien, beklaagde zich ook over Den Haag Van daag van de NOS, dat hem had uitgeno digd om op de avond van de werklozen betoging naar Den Haag te komen voor een commentaar. Hij beklaagde zich niet over die uitnodiging, maar over de op merking dat hij niet bereid was geweest zijn comfortabele grachtenwoning (of zoiets) in Amsterdam te verlaten. Hij had die avond andere afspraken, maar had zich wel bereid verklaard een film ploeg te zijnen huize te ontvangen. Blijft natuurlijk nog de vraag of je als opposi tieleider je afspraken niet beter zo kunt plannen, dat je op de avond van een grootscheepse werklozenbetoging de jou geboden gelegenheid om je commentaar daarop te geven, kunt nakomen schrijven. Niet bekend is evenwel in hoeverre het ministerie ook met name de financiële consequenties van dat nieuwe beleid zal willen aanvaarden. Het initiatief daartoe is uitgegaan van de welzijnswerkers en het dagelijks be stuur heeft dit zeer gewaardeerd. HEEMSKERK. Het algemeen be stuur van het woonwagencentrum IJ- mond, samengesteld uit vertegenwoordi gers van de vijf betrokken gemeentebe sturen, heeft maandagavond tijdens de openbare vergadering in het Heemskerk se raadhuis de heer A. F. M. van Herpen met dertien van de veertien uitgebrachte stemmen tot voorzitter gekozen voer de nieuwe zittingsperiode van vier jaren. Vice-voorzitter werd de heer P. J. Wijte, die twaalf stemmen kreeg. Oud-voorzitter mr. drs. H. G. van Beek dwong het dagelijks bestuur met een reeks van vragen tot een aantal kernuitspraken over het te voeren be leid. daar voor het grootste deel van het jaar onmogelijk door de hoge waterstand. Op hoging vergde een onnatuurlijk hoog bedrag. Daarom zal de gemeente nu op dit grasland een verticale drainage gaan toepassen, waarvan gehoopt wordt dat Aan de begeleiding van de woonwagen bewoners die, soms op grond van een negatieve motivering („vucht”) in een huis gaan wonen ontbreekt nog alles. Het dagelijks bestuur zal contact opne men met het algemeen maatschappelijk werk in de gemeenten en ook met de opbouwwerkers. De heer Van Beek zou het van belang vinden als de welzijns werkers in het centrum deze groep nog een tijdje zou begeleiden. Ischa begon met te vragen of ze vroeger thuis een eigen kamertje hadden gehad. Daaruit ontspon zich een gesprek dat nauwelijks interessant genoemd kan worden. Het enige curieuze moment kwam, toen Ans Wortel opstond om voor te doen hoe zij in twee schilderijen plus een klein schilderijtje na een jaar nadenken het rassenprobleem niet alleen zou kunnen uitbeelden maar ook oplos sen. Haar gesprekspartners hielden hun twijfels. „Het is typisch westers om te denken dat elk probleem oplosbaar is”, zei Henri Knap. Ik geloof dat Ischa en de VARA zich moeten beraden over de formule en de aanpak van het program ma, want op het ogenblik is Sonja aan de winnende hand. Tijdens de vergadering bleek, dat men zich geen illusies maakt over het innen van de staangelden. Er staan het bestuur eenvoudig geen middelen ter beschikking om dat voor elkaar te krijgen. Het beheer van het centrum blijft voorlopig ook nog een onopgelost vraagstuk. Er zijn twee beheerders aangesteld die niet kunnen worden ontslagen, maar niemand ziet het beheer, zoals dat voorheen werd uitgeoefend, nog zitten. De beheerders konden tijdelijk door de gemeente Heemskerk aan ander werk worden ge holpen. Men denkt aan een andere taak stelling van de beheerders, maar daaro ver bestaat nog geen duidelijkheid. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. Dinsdag en woensdag 20 uur „James Bond 007. the man with The Golden Gun’’. TENTOONSTELLINGEN. Tentoontelllngsgebuw Const. Huygensstraat. Expositie „Hartversterkend”, schilderijen van Frans Jansen in samenwerking met de Ned. Hartstichting en gemeenschapsraad. Geopend op woensdag, vrijdag zaterdag en zondag van 14-17 uur. DIVERSEN DINSDAG 25 FEBRUARI Progress Sociëteit Const. Huygensstraat, Ge opend vanaf 20 uur. Donkey Shot A. Verherentstraat Geopend vanaf 20 uur. WOENSDAG 26 FEBRUARI Progress Sociëteit A. Verherentstraat. Ge opend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek Kerkweg 45; Volwas senen 14-17.30 en 19-21 uur jeugd 14.30-17 uur. Zwembad „De Waterakkers” Kerkweg. Da gelijks geopend van 7-8, 12.15-13 en 20.30-21.30 uur. Bowlingcentrum „De Boerderij” Vrijburg- laan Dagelijks geopend van 12 tot 01.00 uur. Kinderboerderij Vrijburglaan. Tot en met maart dagelijks geopend van 10-12 en van 14- 17 uur. Alarmnummers; Politie 39111, BEVERWIJK. Voor de Beverwijkse Amateur Fotografen Vereniging spreekt donderdag 6 maart de heer W. H. A. van tder Laaken uit Leusden over het onder- *werp „Kleurenfotografie”. Leden en be langstellenden zijn vanaf 20 uur harte lijk welkom in „De Opgang” aan de Beverwijkse Florastraat. Maandagavond arresteerde de Heems kerkse politie ook nog een 17-jarige Heemskerker wegens een in 1974 ge pleegde inbraak in een dependance van het gemeentehuis. Deze knaap bekende ook enkele kleine vergrijpen in Bever wijk en Valkenburg, in samenwerking met andere nog niet genoemde „vrien den”. Toen die beantwoord waren bleek dat het algemeen bestuur zich volledig ach ter het beleid van het dagelijks bestuur kon scharen. Die overeenstemming aan te tonen was volgens de heer Van Beek het doel geweest van zijn vragen. Het zou betekenen, dat zowel het dagelijks bestuur als de welzijnswerkers in het kamp zich geruggesteund kunnen voelen door het algemeen bestuur, dat grote politieke groeperingen in de IJmond en Castricum en Uitgeest vertegenwoordigt. Over het beleid bestaat dus bij de meest betrokkenen in de IJmond geen ver schil van opvattingen. Dè problemen be ginnen bij de realisering van dat beleid, waarvoor veel - het werd tijdens de vergadering graag erkend - is aangedra gen door de mensen van de praktijk, met name de welzijnswerkers, die een duidelijk rapport met een werkplan op tafel hebben gelegd, dat wij kortelings nog uitvoerig in onze krant bespraken. Het dagelijks bestuur onderschrijft de uitgangspunten, zoals een betere integra tie in de burgerbevolking, betere ver voersmogelijkheden, handhaving en ver betering van het bestaande kamp in Velsen, de stichting van een nieuw klein kamp in Beverwijk en eventueel in Uitgeest en/of Castricum, het treffen van een aantal praktische maatregelen die direct de leefsituatie in het Heems kerkse centrum kunnen verbeteren, op de duur opheffing van de eigen kamp- school en andere voorzieningen in het centrum die in feite de geïsoleerde posi tie van de woonwagenbewoners bena drukken en de relatie met de burgerbe volking belemmeren. Op de vraag over de al of niet toene mende werkloosheid van de woonwagen bewoners kon het dagelijks bestuur geen antwoord geven. Er was nog niets over bekend. Ook een vraag als „Hoe staat de bevolking van Beverwijk tegenover de terugkeer van een klein woonwagen kamp in die gemeente”, kan moeilijk worden beantwoord, hetgeen niet bete kent dat die vraag niet zinnig zou zijn. Overigens kon voorzitter Van Herpen meedelen, dat binnenkort met het ge meentebestuur van Beverwijk overleg zal plaatsvinden over de mogelijkheden om daar een klein kamp te stichten. Het dagelijks bestuur hoopt tijdens dat on derhoud iets over te kunnen brengen van de problematiek die ten grondslag ligt aan de wens om daar weer een kleiner kamp te stichten. DIVERSEN WOENSDAG 26 FEBRUARI Openbare bibliotheek De Zwaanstraat 4a; volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 uur. BIOSCOPEN Corso Theater Dorpsstraat Dinsdag en woensdag 20 uur „Jesus Christ Superstar”, woensdag 14 uur „Asterix en Cleopatra.” HEEMSKERK. De Heemskerkse politie heeft maandag een 16-jarige Be- verwijker en een 17-jarige Heemskerker ingesloten, die inmiddels hebben bekend in 1974 twee inbraken te hebben ge pleegd in een rijwielzaak aan het Eruo- paplein. De Beverwijker bekende ook met een andere 17-jarige plaatsgenoot een diefstal te hebben gepleegd in een café aan het Beverwijkse Meerplein. W Knelpunten bij realisering van nieuwe woonwagenbeleid BIOSCOOP EN TONEEL City, dinsdag en woensdag 20 uur: „The man with the golden gun” (James Bond geprolongeerd). Stadsschouwburg, woensdag 20.15 uur: „De Haagse comedie met „Seascape.” TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestljn, Rijksweg, Velsen-Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen, da gelijks geopend van 14 tot 17 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord, dinsdag en donderdag geopend van 12 tot 14 uur en op aanvrage onder telefoon 02510-94159. Pleter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, geopend van maan dag tot en met vrijdag van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur Stadhuis, van maandag tot en met vrijdag te bezichtigen van 10 tot 12 uur. Burgerzaal expositie beelden van Wim Bosman, geopend dinsdag en woensdag van 9 tot 12 en van 14 tot 17 uur. Galerie ,,’t Hart”, Koningin Wilhelminakade 74, expositie schilderijen en etsen van Maria Beerepoot, dagelijks geopend. DIVERSEN Alarmnummers, politie 19033; brandweer 16400; ongevallendienst 15400, Hoogovens 02510- 96000. Velserbad, gemengd zwemmen, dinsdag van 16.40 tot 18 en van 20 tot 21.30 uur: woensdag van 6.30 tot 8, van 14 tot 15.15 en van 21.30 tot 22.30 uur. Speeltuin „In veilige haven”, weg, woensdag geopend van 13.30 lijke initiatieven blijken de groepsver- schi’1'"1 h:nnen het centrum enigermate te overbruggen. Op de andere zender begon de VARA met „FC Avondrood”, dat nagenoeg ge heel gewijd was aan een filmpje over en een gesprek met Cor Coster, die zich voor het eerst aan iets dergelijks waag de. Het werd een openhartig gesprek, waaruit Cor Coster te voorschijn kwam zoals hij is: weinig bladeren voor de mond, sympathiek bereid opening van zaken te geven. Wat me opviel was, dat Frits Barend en Henk van Dorp het steeds over „Johan” hadden, en Cor Coster over „Cruijff” (zoals je ook men sen hebt die niet over een auto spreken maar over hun Jaguar). BIOSCOPEN Kennemer Theater Zeestraat Dinsdag woensdag 19.30 uur „Irma Ia Douce” 20 uur „The Great Gatsby” Luxor Theater Bneestraat. Dinsdag en woensdag 19 en 21.15 uur „James Bond 007, The Man with the Golden Gun". TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans Breestraat 122 Expositie zeefdrukken en geëmailleerde panelen van Lixenberg; geopend tot 28 februari van dins dag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur Kennemer Oudheidkamer Huize Scheij- beeck, Velserweg 2. Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk. Tel. 25120. DIVERSEN DINSDAG 25 FEBRUARI Grenspost, Soerstraat, Vanaf 19 uur schaak club „Weenink”. Sociëteit Alpha, Moensplein Geopend vanaf 2o uur. Stadskantoor Pres. Kennedyplein Openbare vergadering comm. voor onderwijs en eult. zaken, aanvang 20.30 uur WOENSDAG 26 FEBRUARI Sportfondsenbad Kuikensweg. Geopend van 7-10, 12.30-13.45 en 14.15-15.15 uur. Hulpdienst Help een handje. Van maandag Al zeker vijftien jaar, vanaf het mo ment dat het werd aangelegd, vormt het weiland tussen het complex van de Kijkgrijp en de Brederodeschool in Santpoort-Zuid een probleem. Het was bedoeld als speelterrein voor de jeugd, doch de lage ligging maakt het spelen Of men het nu had over het deelne men aan de normale clubactiviteiten, buurthuiswerk en dergelijke in Heems kerk, het gaan naar gewone scholen, kortom al die mogelijkheden om de funeste geïsoleerde positie van d< cen- trumbewoners wat op te heffen, steeds kwam daarbij het vervoersprobleem als struikelblok naar voren. Daar zal hoe dan ook een oplossing voor moeten wor den gevonden, maar in dat opzicht heeft niemand nog dé oplossing gevonden, al zijn er al vele suggesties gedaan. Een nieuw gezicht in „Aktua”: een fors gebouwde jongeman van een jaar of 32 schat ik, een enigszins vierkant

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7