Onderzoek naar oorzaak lekkage in machinekamer Andere toegangsweg naar duinreservaat r Klassieke Amsterdamse klucht in Velsense Stadsschouwburg Gebouw De Beurs verwacht nog dit jaar meer bezetting Maak schoon schip in uw verzekeringen en betaal één bedrag per maand de ABN een goede grote bank (en niet alléén voor verzekeringen) W" FM x Verkeersmaatregelen in Wijk aan Zee PRIJZEN VOOR H.H.-LEDEN Algemene Bank Nederland I Tweede tunnel bij Velsen staat vierde op prioriteitenlijst i MM 7 26 NIEUWS WOENSDAG FEBRUARI 197 5 PLAATSELIJK (ADVERTENTIE) F r J 0 V—n COC HOUDT AVOND OVER VORMEN VAN SAMENLEVEN „JAN KLAASZ IN ’T KATTEGAT” (Van een onzer verslaggevers) VELSEN In de Amsterdamse Stadsschouwburg werden woens dag 1 januari de jubileumfeesten ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van de hoofdstad ingezet met een opvoering van „Jan Klaasz in ’t Kattegat”, een uit 1682 da terende klucht van Thomas Asse lijn. De schrijver werd in Dieppe geboren uit Franse ouders, waarna hij reeds op jeugdige leeftijd naar Nederland vertrok, om hier als boekbinder in zijn onderhoud te voorzien. De ABN kan u daarbij helpen, met een ABN Pakket Verzekering. V*’ Dat pakket omvat de 31 meest gangbare verzekeringen, W dus ook die van uw keuze. Al uw verzekeringen onder één dak en al uw polissen gelijkvormig en overzichtelijk in één mapje. Eenvoudiger kan het niet. Bovendien 1 betaalt u voor uw verschillende verzekeringen een vast bedrag per maand. Dus met een ABN Pakket Verzekering bespaart u zich plotselinge forse premiebetalingen. I - i me- (Van een onzer verslaggevers) titel „Jan Klaasz of de gewaande dienst- 'o i, die j hun relier traat, inge- en in bloe- zich letjes t be roken in de lor is aeten kedn- iracht at en in de van id ter m de Om valse leling naart, eden- elijke t van Bij het ter perse gaan van dit bericht was nog niets bekend over de resultaten van dit onderzoek. amen >t en ioging „Tic- e. Een feit is, dat er geen stormloop is geweest op het kantorengebouw, dat hier aan Plein 1945 is verrezen. Wel zijn er ettelijke gegadigden en komen er nog regelmatig geïnteresseerden informeren, maar men i« in verband met de econo mische situatie wel voorzichtiger gewor den met het nemen van een beslissing. Overigens is een dergelijke beslissing van tal van factoren afhankelijk. Som mige geïnteresseerde instanties zijn af hankelijk van de contracten welke zi_, hebben lopen met degenen bij wie zij nu kantoorruimte hebben gehuurd. Hoezeer zij ook om ruimte „zitten te springen”. Enkele besprekingen leken positief te zullen verlopen, maar gingen teniet om dat de betrokken instantie een fusie had aangeggaan met een andereen daar door de vestigingsplaats veranderde. „Als ons gebouw een verdieping hoger zou zijn geweest, hadden wij het al in zijn geheel verhuurd. Hoe gek dat ook moge klinken”vertelde ons de heer A. Niemeijer, directeur van de Rabobank. Weer andere factoren welke belemme rend werken zijn die van de huisvesting voor het personeel als de eventuele gro te afstand welke personeelsleden die elders wonen zouden moeten afleggen naar en van hun werk. Dat alles verge makkelijkt de verhuur-mogelijkheid niet. Niettemin wordt verwacht, dat binnen afzienbare tijd het gebouw meer bezet ting zal krijgen. Fietsers en wandelaars volgen de toe gangsweg rechtuit en komen dan op het vorig jaar gereedgekomen künkerfiets- pad dat verder het reservaat in voert. Het vrachtautoverkeer naar het pomp station van het PWN volgt uiteraard ook de nieuwe toegangsweg. In verband met het feit dat de ooste lijke rijbaan van het Boothuisplein nog niet naar de Meeuwenweg is doorgetrok ken zal als tijdelijke verkeersmaatregel op de westelijke rijbaan van het Boot huisplein het éénrichtingsverkeer wor den opgeheven en twee-richtingsverkeer worden toegestaan. Het huidige gedeeilte van de Van Ol- denborghweg, tussen de Burgemeester Rothestraat en de grens van het PWN- terrein zal binnenkort worden afgesloten en dan opgenomen worden in het kam- peercomplex Vondedoord. met het signaleren van deze afgunst, liefdeloosheid, bedrog en lichte zeden in die tijd op vele gevoelige tenen is gaan staan, want in 1685 werden de opvoerin gen door het Amsterdamse stadsbestuur verboden. WIJK AAN ZEE. Dezer dagen zal de ingang van het PWN-duinterrein aan de Van Oldenborghweg in Wijk aan Zee worden afgesloten. Zoals wij reeds meldden is er een nieuwe ingang ge maakt aan het einde van de Meeuwen weg. Dat leidt tot de volgende verkeers maatregelen. De wijziging zal met borden worden aangegeven, onder meer in de Verlengde Voorstraat. Het fiets- en autoverkeer naar het PWN-duinterrein vanuit de richting Be verwijk zal in het vervolg aan het einde van de Zeestraat (bij de Julianaweg) niet rechtsaf de Van Oldenborghweg moeten inslaan, maar dienen door te rijden langs de Verlengde Voorstraat tot aan het Boothuisplein, om daar rechtsaf te slaan en dan de Meeuwenweg en een tussen de kampeerterreinen Vondeloord en Aardenburg aangelegde asfaltweg te bereiken die toegang geeft tot het duin reservaat van de provincie Noord-Hol- land. Na ongeveer honderd meter worden de met een auto komende bezoekers verplicht om rechtsaf te slaan, waar zij op het al bestaande parkeerterrein hur auto’s kunnen parkeren. Chris Riem haalde met 98 punt met zijn cornet een eerste prijs. Een tweede prijs was weggelegd voor Johan Postma op trompet. In de afdeling uitmuntend heid ging B. Postma op bes-bas met een le prijs strijken. Eveneens een eerste prijs was er in deze afdeling voor J. van Osch met bes-bas. IJMUIDEN. Ofschoon gebouw De Beurs aan Plein 1945, waarin de Rabo bank is gevestigd al vanaf de bouw nagenoeg leeg staatalleen de IJmui- dense firma Bechempro is er in geves tigdziet het er toch naar uit dat binnen afzienbare tijd het gebouw meer bezetting zal krijgen. Bij de voorbereidingen tot de jubi leumfeesten werd acteur-regisseur Ton Lutz getroffen door de Amsterdamse sfeer in de levendige ongezouten taal, zodat hij de drie kluchten bewerkte en samenvatte tot „Jan Klaasz in ’t Katte gat”. Zijn geslaagde regie van onder meer „De Spaanse Brabander en „De min in het Lazerushuis” verleenden hem hiervoor de nodige kennis en ervaring. Het stuk telt ongeveer veertig rollen en voor het vertolken daarvan werd een nieuw ensemble samengesteld van be kende acteurs en actrices, zoals Wim van der Grijn, Kitty Jansen, André van den Heuvel, Marja Lieuwen, Wiesje Bouwmeester, Joost Prinsen, Truus Dek ker, Tom van Beek, Mimi Kok, Diana Dobbelman, Jan Staal, Marieke van Leeuwen, Gerda Ruyters Hans Hamstra en Richard Nooy. Ton Lutz belastte zichzelf met de regie en de opvoeringen vonden een uitstekend onthaal. Na de première staat nog een reeks voorstellingen op het programma, mede mogelijk gemaakt door de financiële steun van rijk en gemeente. Onder aus piciën van de kunstkring „Voor Allen” kan het aldus dinsdag 4 maart ook in de Velsense Stadsschouwburg worden ge speeld, waarvoor weer kaarten aan de bekende adressen verkrijgbaar zijn ge steld. Telefonisch kunnen plaatsen wor den besproken bij het bureau van de kunstkring onder de nummers 02550- 15743 en 15789. HAARLEM. De maandelijkse bij eenkomst van het COC-Haarlem en om streken. vereniging tot integratie van ho- mosexualiteit, wordt ditmaal gehouden op vrijdag 28 februari. Plaats van bijeen komst is zoals gewoonlijk het pand van de Gedempte Oude Gracht 24. aanvang half negen. Het thema van de avond, „Samenle vingsvormen in verscheidenheid en aan- vaardng”, wordt ingeleid door mevrouw M. van den Broek. Zij is voorzitster van de afdeling Haarlem van de NVSH. Op ditzelfde onderwerp zal worden doorge gaan tijdens de bijeenkomst in maart. Dan komen met name de juridische aspecten aan de orde. Inlichtingen hierover, en over de specia le „vrouwenavond” op 1 maart in sa menwerking met Groep 7152, zijn ver krijgbaar via tel. 336208. Opnieuw klaverjassen. Door de voetbalvereniging „V.V.B.” (Breesaap) uit Velsen-Noord wordt vrijdag 28 februari weer een open klaverjas-drive om prij zen gehouden in het sportpaviljoen „Ko ningsveld” aan de Grote Hout- of Ko ningsweg. De eerste kaarten zullen hier voor om 20 uur worden geschud. maaght” waarvan de handeling zich af speelt in de omgeving van doopsgezinde aanhangers van Menno Simonsz. Deze volgelingen werden Menisten genoemd en hun vroomheid moet in die dagen nogal schijnheilig zijn geweest, zodat Asselijn in zijn klucht de onvermijdelij ke botsing behandelde van dit steile Menistenmilieu en de ondeugende Jan Klaasz. Aansluitend hierop volgde in 1684 een tweede klucht, welke door de schrijver de naam „Kraam-bedt of kandeelmaal van Zaartje Jans” werd meegegeven. Het derde deel liet daarop niet lang meer op zich wachten, zodat door Asse lijn in 1685 zijn „Echtscheiding van Jan Klaasz en Zaartje Jans” werd voltooid. Het staat wel vast dat de schrijver uiiBJaJ ttcuann Het gebouw „De Beurs" aan Plein 1945 in de IJmuidense volksmond „het aquarium” gedoopt staat al vanaf de ingebruikneming grotendeels leeg. De Rabo-Bankdirectie verwacht dat binnen afzienbare tijd er meer bezetting in zal komen. Vanmorgen hebben bergingsexperts van Wijsmuller en een verzekeringsin- specteur het schip in de Averijhaven aan een onderzoek onderworpen. Er is onderzocht hoe de lekkage in de machi nekamer is ontstaan en waarom het schip ondanks deze lekkage niet verder is gezonken. De „Klaartje” IJM 94 vanmorgen vroeg in de Averijhaven van IJmuiden, toen een onderzoek werd ingesteld. HAARLEM. De rechtbank heeft op dinsdag 25 februari in staat van faillis sement verklaard: B. van der Struik, wonende in Heems kerk, Mascagnistraat 10, rechter-com- missaris: mr. G. H., Zweers, curator: mr. Th. J. M. Nijhóf, advocaat enprocureur in Beverwijk, Breestraat 95A. De Opkomst, gevestigd in Haarlem, Bataviastraat 14, rechter-commissaris: mr. G. H. Zweers, curator: mr. A. J. Ph. Schram, advocaat en procureur in Haar lem. Tempeliersstraat 19. H. J. Kromkamp, wonende in Haar lem, Elsa Brandströmstraat 40, rechter commissaris Mr., G. H. Zweers, curator: mr. R. Hulkenberg, advocaat en procu reur in Haarlem, Kenaupark 24. R. J. Gul b.v., gevestigd en kantoor- houdende in Aalsmeer, Oosteinderweg 390, rechter-commissaris: mr. G. H. Zweers, curator: mr. R. E. Gerritsen, advocaat en procureur in Hoofddorp, Kruisweg nr. 656. VELSEN. In een deze maand aan de minister van verkeer en waterstaat uitgebracht advies hebben Gedeputeerde Staten van Noord-Holland de aanleg van de tweede Velsertunnel een vierde plaats gegeven op de lijst van bouwkundige voorzieningen voor de provincie. De hoogste prioriteit is gegeven aan de Hemspoortunnel. Het rijk heeft hiervoor inmiddels twintig miljoen gulden uitge trokken in de Tweede Nota Werkgele genheid van minister Boersma. Als nummer twee en drie op de lijst staan respectievelijk de aanleg van de spoor verbinding voor Schiphol en van de rondweg om Amsterdam. Onderdeel van dat laatste is de oeververbinding bij Schellingwoude. BEVERWIJK. Enkele leden van de Hoogoven Harmonie haalden op het so listenconcours van de ANUM ere-prijzen weg. In de eerste afdeling pakte het klarinetduo Joost Storm en Ton Vonk met 92 punten een tweede prijs weg. Een tweede prijs ook voor Ad. Goverdex op cornet. Ook Frans Stravers wist met cornet een tweede prijs te behalen. In 1682 werd hij in Amsterdam plot seling bekend door een klucht met als „Klaartje” met bemanning veilig teruggekeerd in IJmuiden Tweewieler-Freeshop, gevestigd en kantoorhoudende in Krommenie, ge meente Zaanstad, Zuiderhoofdstraat 73, rechter-commissaris: mr G. H. Zweers, curator: mr. C. J. Doorenbos, advocaat en procureur in Wormerveer, gemeente Zaanstad, Zaanweg 110. Bij vonnis van de rechtbank van dins dag 25 februari is, Na Gedaan Verzet, vernietigd de faillietverklaring van J. A. Pelle wonende in Haarlem, Overton- straat 6. uitgesproken op 11 februari 1975, curatrice mevr. Mr. M. Schreuder- Trom in Haarlem. Bij arrest van het Gerechtshof in Amsterdam van 14 februari is, na inge steld Hogei’ Beroep, vernietigd de fail lietverklaring van Y. P. van der Zee, gewoond hebbende in Haarlem, Johan van Vlietstraat 86, thans wonende in De Rijp (NH) uitgesproken op 14 januari 1975, curatrice mevr. mr. H. M. B. Lans- Thijssen in Haarlem. y*, IJMUIDEN. De bemanning van de „Klaartje” IJM 94 is veilig thuisgekeerd, het schip zelf is naar de Bergingshaven van IJmuiden gesleept. Dat zijn de re sultaten van een succesvolle actie op zee nadat gisteren omstreeks het middaguur de schipper van dit vissersvaartuig aan Scheveningen Radio een s.o.s.-signaal doorgaf. De machinekamer van de „Klaartje” liep volgens de schipper vol water; hij vroeg om onmiddellijke assis tentie. Even later moest hij met zijn bemanningsleden het schip verlaten. Rond die tijd vertrok de sleper „Titan” van Wijsmuller met grote snelheid naar het schip, veertig mijl westelijk van de haven. Schepen in de buurt van het zinkende vaartuig werden gevraagd op te stomen. Het container-schip „Fallow Deer” pikte het rubber vlot met de vier man sterke bemanning van de „Klaar st tje” op. Rond de klok van zessen naderde de sleper „Nederland” uit Terneuzen als eerste het vissersvaartuig dat nog niet was gezonken en stuurloos ronddreef. Op contract voor Wijsmuller maakte de gezagvoerder van deze sleper vast en begon aan de thuisreis naar IJmuiden. Ondertussen had de „Fallow Deer” met de geredde bemanning, koers gezet naar Harwich, waar de vissers aan wal werden gezet. Vandaar is de bemanning in zijn geheel afkomstig uit IJmuiden naar ons land teruggereisd. Schipper Roos is vanmorgen rond acht uur thuis gekomen. Hij was echter nog niet be reikbaar voor een commentaar op het gebeurde. j. iiï - M “JS.Ü T„ ■s’ - - ■'ïi- Si. ÈXni s Injv i S

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7