Velsen-Noord adviseert RIJK GEEFT DRIE TON VOOR RESTAURATIE GROTE KERK A. Vink verlaat na 40 jaar afd. transport Hoogovens V 8 1 „M.A.N.” Maroc-Berbers bewoners giro op te heffen daudia strater wAl W. Visser overleden ai Win een abonnee voor IJmuider Courant of Beverwijkse Courant EEN GEMAKKELIJKE OPGAVE Bon bo 1 •e NIEUWE ACTIE TEGEN MILIEUBELASTING N Start herstelwerkzaamheden wordt op korte termijn verwacht Statenlid wil RPS in Amsterdam concentreren Wasserij DUYN tri i- U k r f f Z. 91 IR 'Ml 2 7 FEBRUARI DONDERDAG 197 5 PLAATSELIJK NIEUWS PO Stichting S5 I ENGELENBERG Doelstraat 29 Tel. 023 - 312206 Haarlem Kies - Koopcentrum u wer len, jest: leng v: op stal! sloe app; op ston een blijl ont\ HAARLEM Schalkwijk G rootwinkelcentrum ook in uw interieur! van Perez doen het geweldig en zijn van een kwaliteit zonder weerga! Maten: 400x300, 350x250, 325x225, 300x200, 240x170; ook heel speciale: 230x230 en 250x200. En lopers: 280x85 en 325x85! Claudia Strater. In een gloednieuw pand in de Grote Houtstraat 22. Met een al even gloed nieuwe voorjaarskollektie. Wie morgen komt, krijgt een echte roos. Omdat't feest is. Tot morgen! Grote Houtstraat 22, Haarlem. yr:: 11 <r (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) Mo popen (Van een onzer verslaggeefsters) (Van onze stadsredactie) - I (ADVERTENTIE) Kijk W. A. Salverda, chef railvervoer zei, op Q IJmuider Courant LJ Beverwijkse Courant. (ADVERTENTIE) Krijgt Uw buurman IJmuider Courant/Beverwijkse Courant nog niet in de bus? Vertel hem dan dat elk van deze kranten beter is dan een verre vriend! Kennen Uw kennissen de grootste nieuwsbrengers van de Regio nog niet? Doe daar dan iets aan! Is Uw zoon pas getrouwd en dus het huis uit? Zorg dan dat hij IJmuider Courant/Beverwijkse Courant in huis krijgt! Kortom: Geef 't niet op voordat U een nieuwe abonnee heeft opgegeven! Wij van onze kant zijn niet kinderachtig: U ontvangt maar liefst twee geschenken; een kaartspel $n eyi asbak! FLEXA VINYLLATEX MAAKT MUREN MOOI De hon offe n De teraardebestelling van de heer Vis ser heeft intussen plaatsgehad. kwestie binnen afzienbare tijd juridisch te hebben geregeld. Tot nu toe heeft de kerkvoogdij bij de gemeente Beverwijk nog geen aan vraag voor een aanvullende subsidie in- ADVERTENTIE) vanloon bloemendaal uw SAAB-dealer Korte Kleverlaan 30 - 44 Bloemendaal Tel. 023-259311 I. wili in i Vel I Tel. 023 - 33.01.09 Op zo kort mogelijke termijn wil de Hervormde Gemeente Beverwijk de eer ste fase van het restauratieproject van start laten gaan. De gedachten van de kerkvoogdij gaan uit naar de oprichting van een aparte stichting, aan wie de kerk waarschijnlijk in eigendom zal worden overgedragen. Deze stichting zal tevens de financiële eindverantwoording over de restauratie plannen gaan dragen. Men hoopt deze Chef railvervoer W. A. Salverda gespt jubilaris A. Vink het gouden armbandhorloge om. dat hij de jubilaris wel niet zolang had meegemaakt, maar hem genoeg kende om te weten, dat hij een man van grote plichtsbetrachting was, die niet erg ge steld was op uiterlijkheden. „Met u ver laat het laatste kaderlid van voor de Tweede Wereldoorlog onze afdeling”, sprak de heer Salverda, die de jubilaris vervolgens het gouden armbandhorloge omgespte. De heer C. H. Slotegraaf, medewerker van de afdeling sporen en materieel memoreerde, dat dank zij de weinige mutaties een hechte groep rond de jubilaris was ontstaan, vervolgens riep de heer Slotegraaf de hulp van enkele collega’s in, die het echtpaar Vink met cadeaus overlaadden; een gro te gatenplant voor mevrouw Vink en een kist sigaren met onder meer een aansteker en een asbak voor de heer Vink. Namens het jubileumfonds over handigde J. Hoogland een enveloppe met inhoud. Ook chef sporen en materieel H. J. Rous liet in zijn rede nog eenmaal het licht schijnen over de lange loopbaan van de jubilaris, waarna hij hem een gratificatie overhandigde. De heer S. Tuinstra haalde als gepensioneerd col lega nog enkele herinneringen op en tot slot dankte P. Voerman de heer Vink voor de prettige samenwerking. Na een dankwoord van de jubilaris maakten de aanwezigen van de gelegenheid gebruik het echtpaar Vink persoonlijk de hand te drukken. bedrag van het loon kan worden afge- houden”, waarschuwt het stencil. Teneinde de gemeente „niet op een gemakkelijke manier aan inlichtingen te helpen”, worden de bewoners dan ook gewaarschuwd voor het prijsgeven van de naam van de werkgever. Ook de kinderen moeten hierover worden inge licht. Naam nieuwe abonnee Adres Woonplaats Na de proefperiode (14 dagen) wil hij/zij een maandabonnement kwartaalabonnement De geschenken gelieve u te zenden aan: Naam AdresWoonplaats (Deze bon invullen en in open envelop, zonder postzegel, zenden aan N^lJmuider Courant/Beverwijkse Courant, Antwoordnummer 416, Haarlem.) Vergt de restauratie van de zuider- beuk een bedrag van rond zes ton. het totale restauratieplan voor de stevig door de tand des tijds aangetaste kerk wordt door de kerkvoogdij begroot op een tweeëneenhalf a drie miljoen gul den. Men wil de restauratie van het onder Monumentenzorg vallende kerkge bouw, dat dateert uit de Middeleeuwen, in drie aansluitende étappes laten uit voeren door aannemingsbedrijf Wouden berg uit Ameide, onder supervisie van architectenbureau Van Kempen uit Bloemendaai. Woudenberg heeft al eer der de aan de kerk gebouwde Wijkerto- ren geiestaureerd. In het stencil wordt vervolgens de tweede ronde van een actie aangekon- digd, waarmee zal worden doorgegaan tot deze „onrechtvaardige belasting" door de regering wordt ingetrokken. Vandaar dat de bewoners door het „M.A.N.” wordt verzocht ook de nieuwe aanslag niet te betalen. Nadere medede lingen over deze actie zullen volgen, zodra de gemeente met het verzenden van de aanslagen is begonnen. In ieder geval worden er met ingang van dinsdag 4 maart wekelijks in het buurtcentrum „De Mei” aan de Geelvinckstraat praata- vonden gehouden, waar een en ander met de bewoners kan worden besproken. Wanneer met de restauratie van de kerk .?en begin zal worden gemaakt, kon voorzitter P. J. Schipperus van het col lege van kerkvoogden nog niet’ meede len. Alvorens de eerste fase van het grootscheepse en kostbare restauratie project (het herstel van de vervallen zuiderbeuk) ter hand wordt genomen, wil de Nederlands Hervormde Gemeente Beverwijk eerst de rechtsvorm en het totale financieringsplan rond hebben. Onder-directeur T. Ensink van de af deling transport blikte terug in de 40 jaar, die de heer Vink bij deze afdeling had doorgebracht. „Het was in uw begin tijd niet eenvoudig”, aldus de heer En sink, die de moeilijke jaren dertig even in herinnering bracht. „Maar u hebt de groei van het bedrijf van nabij meege maakt en u daarvoor volledig ingezet. Als blijk van waardering hiervoor speld de de heer Ensink de jubilaris namens de directie de gouden zeester met bril jant op. VELSEN-NOORD Door de af deling Velsen-Noord van het „Miljeu Aksiecentrum Nederland” („MAN”) is woensdagavond in dit deel van de gemeente opnieuw een stencil verspreid, ditmaal met het advies aan de bewoners hun geld van de girorekening af te halen. Want hoewel men in Velsen, vol gens het hoofd van de belasting dienst niet tot girobeslag of boedel- verkoop wenst over te gaan, wordt gediend. Ook bij de provincie is in afwachting van het resultaat van de gesprekken over de meest aantrekkelijke juridische vormgeving nog niet om een uitkering aangeklopt. Voorzitter Schipper us hoopt evenwel, de aanvragen spoedig de deur uit te kunnen sturen waarna onverwijld met de restauratie van de kerk zal worden begonnen. Hij wil van GS weten of ze het met hem eens zijn, dat de vestiging van de rijkspostspaarbank voor Amsterdam moet worden behouden en dat vernieu wingen in het dienstenpakket van de RPS een impuls betekenen om het aan tal arbeidsplaatsen op peil te houden. GS zouden de regering moeten wijzen op het feit dat het voorgestane sprei- dingsbeleid ten koste van de ongunstige werkgelegenheidssituatie in Amsterdam gaat. x- Voorts wordt er in het stencil op gewezen dat „de gemeente-ontvanger van Velsen zich weer op het oorlogspad heeft begeven”. Bij het „M.A.N.” is men ervan overtuigd dat een en ander „op slinkse wijze” geschiedt, omdat de weige-. raar zogenaamd nogmaals de mogelijk heid tot betalen wordt geboden. „In werkelijkheid is het er echter om te doen aan de weet te komen waar de niet-betaler werkt, zodat het belasting- HAARLEM. Statenlid G. Persoon (PvdA) heeft Gedeputeerde Staten vra gen gesteld over een mogelijke rege- ringsbeslissing inzake vestiging van nieuwe afdelingen van de rijkspost spaarbank buiten het hoofdkantoor Am sterdam. Het betreft hier onder meer de afdeling persoonlijke leningen. De heer Persoon wijst erop dat ook in het bankwezen de automatisering tot vermindering van arbeidsplaatsen heeft geleid. Nieuwe activiteiten zijn in vele gevallen noodzakelijk als men het aantal arbeidsplaatsen op peil wil houden. De werkloosheid in Amsterdam, ook in de administratieve sector, blijft volgens de heer Persoon verontrustend. B. en W. van Amsterdam hebben de regering ook op dit aspect gewezen, naast het belang van deze vestiging binnen Amsterdam, als concentratiepunt van financiële in stellingen. De heer Persoon memoreert ook dat gedeputeerde J. IJff heeft gezegd dat hoogwaardige werkgelegenheid geboden is als we een hoog welvaartsniveau wil len handhaven, en dat Amsterdam als financieel centrum als hoogwaardige ac tiviteit beschouwd moet worden. IJMUIDEN. Voor de heer A. Vink uit IJmuiden was het woensdag, een extra feestelijke dag, omdat hij niei alleen zijn 40-jarig jubileum bij Hoog ovens vierde, maar tevens zijn pensione ring. Familie en vrienden waren naar het cultureel Centrum De Schouw te Velen-Noord gekomen om het echtpaar Vink met deze heuglijke dag geluk te wensen. SANTPOORT. Dezer dagen is op 61-jarige leeftijd overleden de heer W. Visser te Santpoort, secretaris van de Raad van Orde en Tucht voor het Ad- vertentiewezen, De heer Visser was een bekende persoonlijkheid in de reclame wereld, die bij de Rota kwam op initia tief van mr. W. G. Veenhoven. Deze had de heer Visser bij de Haarlemse recht bank leren kennen, waar deze destijds een functie op de griffie vervulde. Dat was in 1945, toen de Rota nog aan het prille begin van haar activiteit stona en de intussen befaamd geworden Rege len nog moesten worden geformuleerd en tot toepassing gebracht. De heer Vis ser heeft daaraan meer dan 25 jaar zijn volledige krachten gegeven en velen door zijn lessen in die Regelen ingewijd. Hij stond ook altijd klaar met zijn adviezen en was voor velen een baken voor rechtszekerheid in het steeds ver anderende en gecompliceerder wordende reclamewezen. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAMSEVAART 20 HAARLEM - TEL. 322462 het door het „MAN” toch verstan diger geacht zijn geld voor alle zekerheid maar op een bank te zetten. Wat de financiëring betreft, is het in dergelijke restauratieprojecten gebruike lijk, dat het rijk vijftig percent van de totale kosten op zich neemt, de gemeen te dertig percent bijdraagt en de provin cie en de eigenares van het te herstel len gebouw elk tien percent van de benodigde gelden bijeen brengen. BEVERWIJK Er komt schot in de restauratie van de Grote Kerk. Het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk heeft de kerkvoogdij van de Neder lands Hervormde Gemeente Bever wijk onlangs laten weten, dat van rijkswege voorlopig gerekend kan worden op een bijdrage in de res tauratiekosten van in totaal 300.000, of te wel vijftig percent van het voor het herstel van de zuiderbeuk benodigde bedrag. De door CRM toegezegde gelden 150.000 over 1975 en eenzelfde bedrag over 1976) zullen in de loop van volgend jaar aan de kerk voogdij worden uitgekeerd. ■j rfw--

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 4