toctevishal Zware straf na BONT doodrijden van A.B.N.-filiaal in Zeewijk is Heemskerkse woensdag officieel geopend brigadier Voor f 8000 uit Haven auto gestolen DE ROOIJ 'sr' F L I al Cafe ,DE HALVE MAAN’ I 'w 5 NA AANVAL OP DE GEIT EN EEN WOESTE JACHT F MET EEN CADEAU VOOR BEJAARDEN GROTE VEILING TE IJMUIDEN „OPOO” GOUDEN CAROLUS Mechelen i. 3 PONDERDAG 27 FEBRUARI 1975 NIEUWS PLAATSELIJK tm MM IG 76 5® N” Mi. z' Africhter haalt „wilde” honden uit leegstaand huis (Van een onzer verslaggeefsters) m (ADVERTENTIE) (Van een medewerker) (ADVERTENTIE) (Van onze stadsredactie) jaar IJMUIDEN. i- is nog steeds goedkoper dan u denkt Stap eens vrijblijvend binnen bij en wat verder ter tafel zal worden gebracht. Alle artikelen worden verkocht onder volle garantie. Gelegenheid tot bezichtigen der goederen vanaf 13.00 uur. twee-en-een-half uur duren voordat de rust in de Tuinderstraat was hersteld. PLEIN 1945-3, IJmuiden tel. 14074 eigen bontatelier met n de 'dam lieu- 1 de aan- iden. ijzen prei- stige rdam Uit een kelder onder de Zuid-arkade werd van een bromfiets de tank gesto len, terwijl dezelfde nacht uit de Oran jestraat een p.v.c.pijp van vijf meter lengte verdween. Voor handelaren en particulieren bestaat de gelegenheid tot het inbren gen van goederen tot 12.30 uur. op zaterdagmiddag 1 maart a.s., aanvang 14.00 uur. zal in Wijkgebouw Bethlehem, Radarstraat 5 van van de UK 200 en UK 234 2.500,- UK 218 en TX 29 7.800. soon vra- ege- van aost- Am- r de dat dat oden wil- i als s ac- schudding gezorgd. De twee dieren, een bouvier en een bastaard-herder, hadden omstreeks half één, „Opoe” de geit van de heer P. C. E. Plevier uit de Rijn straat, te grazen genomen. De heer Stet kreeg hem niet meer te pakken. Alle kinderen die er achteraan renden ook niet. De agenten bekeken het geheel. Reden voor paniek is er in geen enkel opzicht. De heer Stet: ..Ze zijn geen van beide gevaarlijk. Noch de bou vier noch de herder. Waarom ze die geit hebben aangevallen, kan ik niet zeggen. Alleen zouden ze het niet gedaan heb ben. Waarschijnlijk is het gebeurd om dat ze samen op pad waren. Maar er is niets aan de hand.” -k J.. De heei Plevier houdt zijn geit in zijn garage bij de Julianaschool. „Omdat het 142 en UK 128 15.000,- UK 135 en UK 145 3.100.- UK 17 en UK 56 11.600.- >k in tot heeft vele mtal De ti de s de i W. ook :lang dam, in- L.. Na een wilde jacht van de Gerard Doustraat nafar de Tuinderstraat liepen de honden het leegstaande pand num mer 41 binnen en werden daar terstond door de heer Plevier opgesloten. Het zou VELSEN. In de nacht van dinsdag op woensdag hebben verschillende dief stalletjes plaats gehad. De grootste slag sloeg men bij een diefstal met foto apparatuur en kleding uit een auto, die op de parkeerplaats aan de Reindersweg stond. Uit de auto, die eigendom is van een Duitser, die in Wijk aan Zee ver blijft, is voor een waarde van 8000 ontvreemd. IJMUIDEN. Twee, naar zeggen, wilde honden hebben woensdagmiddag in de Tuinderstraat in de renovatiewijk Velseroord voor haast sensationele op- De officiële opening had woensdag middag plaats door wethouder H. van der Werff. Daaraan voorafgaande sprak de districtsdirecteur R. C. Mante, mede uit naam van zijn collega de heer L. U. de Sitter. Hij wees op het verleden, schetste hoe een bankier is ontstaan en stapte vervolgens over op de toekomst om als zijn persoonlijke visie te kennen te geven dat het bankbedrijf zal evalue- t S< -3 dé straat, die Opoe allemaal kennen, hadden d’r opeens ontzettend te keer horen gaan. Toen ze bij haar kwamen, narfien die honden haar net te' pakken. Een buurman heeft die honden toen weggeslagen, maar ze had al een flinke beet in haar nek. Ik ben meteen naar de dierenarts gegaan en die heeft de wond gehecht”. Terug van de dierenarts heeft de heer Plevier „de jacht geopend”, in de veron derstelling werkelijk met twee wilde honden te doen te hebben. „We zagen ze al snel, op het landje hier. Een klein meisje was met ze aan het spelen. Maar toen ik ze wilde pakken, gingen ze ér vandoor. Ik er achteraan, zo langzamer hand met een hele sleep mensen, tot ze hier het huis binnen gingen. Toen heb ik meteen de deur dicht geknald”. Dat was omstreek één uur. De inmiddels gealarmeerde politie was met de overvalwagen aangekomen en trachtte de drommen schoolkinderen in toom te houden. Achter het raam, in de huiskamer, lagen de dieren, de bouvier sliep, de herder lag schichtig te kijken. De heer Plevier hield met eer. stok dooi de brievenbus de deur dicht. Twee uur, half drie. Het aantal agen ten nam toe en de heer N C. Stet, africhter van politiehonden van het poli- tiekoros Santpoort, was onder weg om de honden uit het huis te halen. Om kwart voor drie arriveerde de heer Stet, in „werkpak”, en met nog meet agenten. Onder stijgende spanning van het pu bliek ging hij naar binnen. Vijf minuten later kwam hij met de wat nerveuse bouvier naar buiten. De hond werd in de auto al gevoerd naar het asyl, om te wachten tot zijn baas naar zeggen van de kinderen iemand uit de buurt hem zou afhalen. Weer wachten. De ovcry.b'c v. n der rende in hel huis van boven haar beneden. Mensen voor hst Tu’m ri sen achter het huls. Na een half uur werd de herder geha-ld. Ook zond problemen. Tot ze buiten waren. Vlak bij de gereed slaande wagen’ trok de herder zijn kop uit het touw en liep een poort in. Tot grote schrik van alle omstanders, maar blijkbaar geenszins tot schrik van de aanwezige agenten. zulk mooi weer was”, zo vertelde de heer Plevier”, had ik de garagedeur opengezet. Zolang Opoe nog niet het weiland op kan, moet ze toch af en toe wel de buitenlucht in. Ik was gaan eten en zou na een uurtje terug komen. Ik was nog geen kwartier thuis, toen een jongetje mij kwam halen: de kinderen uit erkend veilinghoudersbedrijf Amstelveen, fa. M. Pijpers te Amstelveen t.o.v. gerechtsdeurwaarder A. E. de Best te Hoofddorp, een partij goede ren publiek a contant bij opbod verkopen, waaronder nieuwe: antieke hanglampen 6- en 12-delige cassettes platenspelers oude lampen draagbare TV’s stereo radiomeubelen commodes stereo apparatuur cassette recorders Bretonse klokken draagbare radio’s Zaanse klokken wandornamenten dekenkisten lade- en hoekkasten vitrinekastjes bjjzet- en telefoontafeltjes gouden sieraden, w.o. gouden dames- en lierenhorloges. De ernst van deze zaak kwam tot uiting in de eis van de officier van justitie: hij legde doodslag ten laste en vroeg drieëneenhalf jaar gevangenisstraf. Daarmee kon hij uitgaan boven de drie jaar maximum, die het gebruikelijker artikel uit de wegenverkeerswet stelt op hoogst roekeloosrijgedrag met alcohol gebruik. ten gevolge waarvan iemand gedood wordt. Van links naar rechts de heren J. A. Stiegelis, ABN-directeur in IJmuiden; wethouder van financiën H. van der Werff en H. de Boer, voorzitter van de Stichting Dienstverlening Bejaarden. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De Algemene Bank Nederland heeft nu definitief een vesti ging aan het Zeewijkplein en wel in het Dienstencentrum voor bejaarden. Daar mee is een periode van nagenoeg elf jaar afgesloten: het tijdperk dat nodig was om het plan een filiaal in Zee- en Duinwijk te vestigen, te kunnen realise ren sinds in 1964 het besluit was geno men. Woensdag gearriveerd: Dian, Delfzijl; Raknes, Mo-I-rana, IJ muiden; Wopper, Papenburg; Sigrid. Lu beck; Sexon, Prince, Londen; Nowa-W, Gunness, IJmuiden; Secunda, Yerseke, IJmuiden; Universitet Varslovsky, Yam- pi Roads; Kosmos, Londen; Gooiland, Tenerife; Roerdomp, Huil; Hanne Kansa, Kingslynn; IJmuiden; Olympic, Pauillac; Brinda, Poole, IJmuiden; Atlas Scan, Cont. Plat, IJmuiden; Szczwnica, Teneri- fa; Delphic Sky, Emden; Fiducia-2, R’dam, IJmuiden; impala, Ipswich. Woensdag vertrokken: Corchester, Kingslynn; Titan Service, Cont. Plat. IJmuiden; Borussia, Ham burg; Jemrix, Whitby. IJmuiden; Libati on, Londen; Tor Hollandia, Gotenborg; Argo, Goole; Nederland, Terneuzen, IJ muiden; Menesteus, AntwerpenDoris, Hamburg. Velsen; Hannes Lunstedt, Antwerpen; Sea Maas, R’dam; Artagan, Hamburg; Caracas, le Havre; Juli Star, Oslo; Mercur, Stamanger; Okriki, Rou en; Preemysl. Gdansk, IJmuiden; Nassau- borg, Delfzijl. Donderdag gearriveerd: Ittersum. Antwerpen; Bourgogne, Os- lofjord; Christa Köncke, Gunness, IJ muiden; Johann Schulte. Narvik, IJmui den; Marjan, Chhrlestown; Titan Service, Cont. Plat. IJmuiden; Diogenes, Ohristo- bal; Isla Puna, Christobal. .Donderdag vertrokken: Djatisari. Le Havre; Roerdomp, Gr. Yarmouth; Hanne Kansas, Alexandrie, IJmuiden; Bartenstein, Christobal; Hein rich Schulte, Narvik, IJmuiden. nis van het verwezenlijken van dit fili aal uit de doeken te doen. Daarnaast stelde hij een primeur vast bij het filiaal: namelijk de aanwezigheid van parkeermeters. „Kennelijk omdat de ge meente bij dit filiaal een stormachtige ohtwikkeling verwacht”, constateerde hij. Vervolgens bood hij de wethouder een cheque aan, waarvoor een speciale bestemming was. Dit onthulde de wet houder toen hij in aansluiting daarop de cheque aanbood aan de heer H. de Boer voorzitter van de Stichting Dienst verlening Bejaarden. Deze maakte be kend dat het geld wordt bestemd voor de aankoop van een stereo-installatie. HAARLEM. Tweeëneenhalf gevangenisstraf en een ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van twee jaar zijn vanmorgen door de Haarlemse rechtbank opgelegd aan een 22-jarige man uit Beverwijk. Hij had op 1 no vember van het vorig jaar een brigadier van de Heemskerkse gemeentepolitie doodgereden. De heer P, C. E. Plevier, die de beide honden opsloot, samen met het slacht offer: zijn geit Opoe, die de schrik nog niet helemaal te boven lijkt te zijn. Het ongeluk gebeurde toen de auto mobilist trachtte aan een alcoholtest de verscherpte wet was die dag in werking getreden en de zogenoemde blaaspijpjes werden geïntroduceerd te onttrekken. Hij reed dwars door de in Heemskerk op de Rijksstraatweg voor de controle aangebrachte versperringen. De brigadier kwam daarbij om het le ven. Aromatisch aangenaam, met geraffineerde bloemensmaak. Een voortreffelijk bier van hoge kwaliteit. Geniet eens van deze Carolus Hagelingerweg 36 Santpoort ren naar een computerbedrijf. Tevens stelde hij de beheerder van het filiaal, de heer F- M. van Kaam en diens echtgenote voor aan de genodigden. Wethouder Van der Werff stond stil bij het feit, dat banken het grote pu bliek zijn gaan opzoeken: daarom ook veel meer filialen heden ten dage. Tien jaar geleden waren het er tien, thans 25. Ook het dienstenpakket is vergroot, de presentatie is veranderd. Als raakpunten tussen de gemeente en de bank in het algemeen noemde hij de financiering van bouwprojecten, het overmaken van salarissen aan ambtenaren en het lenen van geld aan gemeenten. Vanwege die vervlechting was hij gaarne bereid ge vonden het filiaal van de ABN voor geopend te verklaren. Daarop stapte de directeur van de ABN-IJmuiden de heer J. A. Stiegelis naar voren om in het kort de geschiede- De heer Stet, africhter van politiehonden het korps Santpoort, loopt met een wilde" honden naar de auto. Aan de woensdagmarkt werd aange voerd: 930 kg. tong; 25 kisten tarbot en griet; 883 kisten kabeljauw; 1203 kisten koolvis; 50 kisten schelvis; 1036 kisten wijting; 157 kisten schol; 51 kisten schar; 20 kisten haring en 148 kisten diversen. Prijzen in guldens Per 1 kg: grote tong 7,71-7,31; groot- middel tong 9,91-9.59; kleinmiddel tong 10,33-9,95; tong één 9,16-8,96; tong twee 8,81-8,32: tarbot 9,34-8.88; zalm 12,60. Per 40 kg: schartong 53; poontjes 60- 52; kuit 37-29; lever 47-17; tongschar 144; tarbot 280-206; griet 185-140 kabel jauw één 64-42,40; kabeljauw twee 90- 42; kabeljauw drie 87-69), kabeljauw vier 94-67; kabeljauw vijf 94-50; koolvis één 31-30; koolvis twee 32-30; koolvis drie 36-32; koolvis vier 26-20; schelvis één 70-64; schelvis twee 80; schelvis drie 96-74; schelvis vier 96-74; schol één 41- 37; schol twee 50-42; schol drie 72-50; schol vier 100-57; wijting twee 52-47; wijting drie 68-27,20; wijting vier 47-35; haring drie 53-50; schar 88-47. De besommingen van 25-2-’75 waren: KW 42 f 40.000,- KW 153 18.600,- VL 115 44.900,- HD 17 ƒ22.700.- UK 141 en UK 271 16.300.- UK 6 en UK 186 1170,- UK 78 en UK 107 1800,- UK 24 en UK 89 4000,- YE 25 en ZL 6 f 900,- VD 46 680.-. De besommingen van 26-2-’75 waren: KW 81 I 53.600,- KW 195 f 12.000,- KW 4 8.200.- BU 152 5800,- EB 28 f3.800,- GO 36 13.300,- HD 21 ƒ4.300,- SCH 12 2.000.- SCH, 39 1.400,- UK 18 1.650.- UK 23 2.290,- UK 48 f 7.000,- VD 18 1.290,- UK 7 en UK 159 f 12.700,- UK o

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5