Mevr. Teensma tot 1 mei in dienst EUR B.V BOUWMARKT Puzzelwtogw?) Twee jaar geëist voor geraffineerd systeem van flessentrekkerij LEVERANCIERS VOOR ACHT TON OPGELICHT met nico scheepmaker Schrijvende lezers Parkeertarieven MOG MEER KEUR - SERVICE 11 V R IJ D A G 28 FEBRUARI 1975 PLAATSELIJK NIEUWS 10 Schoon straatje I J Twee „hulpjes” Faillissement Koudenhorn 54 voor het isoleren van uw woning zijn wij dealer van Ubbink Spouwisolatie Isover Glas wol dekens en platen Tempex platen in diverse dikten (Van onze rechtbankverslaggeefster) Openingstijden: dagelijks van 8.00 - 18.00 uur. zaterdags van 8.30 - 17.00 uur. tel. 023 -321212. VOOR AL UW ELEKTRAWERK BRANDENBURG” HAARLEM. Terwijl de mees ten onzer het schaamrood al naar de kaken vliegt bij het zien van de bank- of giroafrekening waarop je „rood” staat of bij de aanblik van de tweede aanmaning tot betaling van het GEB, zijn er mensen onder ons die van dit soort morele dwang gevoelens absoluut geen hinder hebben. Zonder blikken of blozen durven zij voor duizenden, tiendui zenden, ja soms honderdduizenden te besteden zonder een cent op zak te hebben. Ze zijn absoluut niet kre dietwaardig, maar hebben schijn baar een aureool van betrouwbaar heid boven zich hangen dat ze koel bloedig weten te gebruiken. Waarschuwing Vrachtwagens Vel sen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk Agenda uur: Uitspraak donderdag 13 maart. (Van een onzer verslaggevers) k Puzzel wm dfe w» 10 12 t 11 15 3 4 5 7 13 >4 2 1 2 3 5 8 9 10 11 12 13 14 15 Puzzel nummer 9 TH. J. P ROORDA, 39111, brandweer Santpoort. (ADVERTENTIE) Oplossing puzzel nummer 8 dat telefoonge- noemen pastoor; (ADVERTENTIE) Prijswinnaars puzzel nummer 8 ff De sensationele ontwikkelingen in Den Haag, waar minister Gruijters dankzij handoplegging van Den Uyl zijn spraak bleek te hebben teruggekregen, vonden hun onmiddellijke weerslag op de televi sie. In het journaal werd daar opgetogen melding van gemaakt, in Achter heit Nieuws werd Gruijters „in zeven minu ten geschoren” (zoals Ton Planken van Den Haag Vandaag het uitdrukte) ter wijl Den Haag Vandaag zelf nog even moest volstaan met de beelden van de persconferentie, maar dat weer handig opving door Gruijters’ naam foutief te spellen met de ui van ui. - de lezer heil (Lat. 14. Larie Verdachte stond niet slecht bekend, en begon in Haarlem een zaak. In de eerste de man. Hij dacht eerder aan een scha kel in een professionele setting. to- aan 6 7 25: J. W. Bergman, Forelstraat 247, Haarlem, ƒ25: S. Jaspers, Herculesstraat 13, IJmuiden, 15: Mevr. T. A. Honcoop- van Deursen, Gelevinkstraat 39, Nieuw Vennep, 15: Mevr. Van Groningen. Vechtstraat 3, IJmuiden,/ 10: C. R. van Andel, Snelliusstraat 42, Haarlem, 10: Mevr. J. Langelaan-van Graas, Hoofd straat 220, Santpoort. Veilig, door goede kwaliteit. Bedrijfszeker, door deskundig ontwerp. Snelle service. Landelijk erkend installateur Oosterduinweg 20 - IJmuiden Telefoon 02550—13405 Toen ging het hard, links en rechts werden bestellingen geplaatst, alle mo gelijke merken zaten erin, allerlei na men van leveranciers werden erbij be trokken. Verdachte was bezig aan een groot inkoopbeleid zonder een cent op zak te hebben. In de strijd tussen de concurrerende bedrijven die zeker in die branche keihard is lieten de leveranciers zich opjagen tot de verkopen, overtraden de voorwaarden waarmee ze bij de kre- dietverzekeraars waren ingedekt. In die bedrijven kwam ergens ver achter de snelle twintigste-eeuwse sales-managers de kredietbewaking aangesukkeld. IJMUIDEN. Dezer dagen berichtten wij van het ontslag van mevrouw A. Teensma, die als wijkpostleidster werk zaam is op het Dienstencentrum in Zee wijk, door het bestuur van de Stichting Raad Bejaardenwerk Velsen. Daarbij stond vermeld dat dit ontslag onmiddel lijk zou rngaan. Wij vernemen thans, dat het ontslag per 1 mei ingaat. Tot dan zal zij haar werkzaamheden blijven vervul len. Kerkplein, Zeeweg, vrijdag 20 - 1 en De officier van justitie mr. Wooldrik, ontrafelde in een voortreffelijk en boei end requisitoir dit systeem tot op de bodem. De essentie ervan was dat ie mand grote bestellingen plaatst, ze niet kan betalen maar zo kredietwaardig radio-, De advocaat vroeg ook toch te kijken maar de risico’s die de leveranciers na men in hun, en dat was hij met de officier eens, concurrentiedwang en hoge omzetsnelheid. „Ze proberen óók nu hun straatje schoon te vegen tegenover de kredietverzekeraars”. Hij vroeg zijn cliënt te beschermen tegen zijn eigen verstoktheid in, als iemand die kennelijk niet anders kan. Typerend was ook dat hij geen contact met de reclasseringsbe- ambte kreeg. Het is de eerste keer dat hij fout was, het verleden was vlekke loos, de toekomst hopelijk ook vond mr. Laus. Daarom heeft hij, was zijn me ning, recht op een voorwaardelhk deel van de straf. En hij suggereerde': vijf maanden onvoorwaardelijk, negen voor waardelijk. De Haarlemse rechtbank behandelde donderdag een geval van deze oplich- tingsvorm waarin regeling bijna onmo gelijk leek. De zaak viel al op door het krankzinnig hoge bedrag dat ermee ge moeid was: in totaal acht ton, dat is achthonderdduizend gulden! Maar meer nog onderscheidde hij zich van de ande re zaken doordat er een systeem aan ten grondslag lag. Verticaal: 1. pastoor; 2. A.D.O.; 3. roede; 4. dat; 5. in; 6. etalage; 7. snaak; 8. on; 9. E.E.G.; 10. Essen; 11. lot; 12. element; 15. era; 18. si; 21. e.p.; 23. ben; 24. graan; 27. drinken; 28 bis; 30. oor; 32. evenals; 34. lever; 36. Wodan; 39. bat; 41. not; 43. gesel; 45 adelaar; 46. rug; 47. scherts; 48. Nijl; 49. laveren; 53. hor; 56. terts; 58. koord; 60. pleet; 62. d.d.; 64. via; 65. n.t.; 67. ala; 68. ego; 70. sla; 71. une; 74. en; 75. e.p. Deze zaak zo stelde hij is een waar schuwing voor de handel, behalve dan dat er natuurlijk ook een strafrechtelij ke sanctie moe. komen. Maximaal staat er 3 jaar op dit misdrijf. Het is niet gebruikelijk de maximumstraf te vra gen, zei de officier, maar verdachte sol liciteert er wel naar”. Hij eiste twee jaar. Mr. Laus wees erop dat zijn cliënt nog altijd het vermoeden had gehad de han del te kunnen betalen. Dat klinkt uiterst onwaarschijnlijk voor 8 ton in drie maanden maar we kunnen niet in zijn psyche kijken en we weten niet wat er te regelen viel, aldus de raadsman. Hij vond dat de rechtbank vooral bij haar oordeel toch naar de relatie met het illustere Zandvoortse tweetal moet kij ken. Zelf geloofde hij niet in de profes sionele aanpak die door mr. Wooldrik was geschilderd gezien het karakter van Maar, om een voorbeeld te noemen, een parkeertarief van een kwartje per kwar tier op de Voldersgracht is onzin. Daar om is de gehele Voldersgracht ook leeg, gedurende de dag. Als ik een vergelij king maak met andere steden zoals Am sterdam of Den Haag; daar betaalt men gewoon een kwartje per half uur in de nabijheid van het centrum. Ik weet wel, het Buitenhof of Damrak kost ook 0,25 per kwartier. Onlangs was ik in Brussel en parkeerde in de Rue Neuf, de drukste winkelstraat van die stad. Weet U wat ik betalen moet: 5 Belgische Francs per uur 0.35; hartje Brussel. In Heidel berg in Duitsland parkeert men in de binnenstad voor 10 pfennig per half uur en dan betaalt men Dm 0.50 in Hollands geld, ongeveer 52 cent voor drie uren parkeren. Daar klaagt de middenstand ook niet. In Londen zag ik vorige week op Leicester Square een parkeermeter. Het was avond, dus de meter was buiten gebruik. Ik wilde weten, hoeveel aldaar het tarief is. Het was 10 pennies (New pence) per uur. dus 58 cent; naast Pica- dilly Circus. Op de Voldersgracht een gulden per uur. Dit is geen beleid. Oplossingen .uitsluitend per briefkaart, dienen uiterlijk woensdag a.s. in ons bezit te zijn. Indien per post wordt ingezonden als volgt adresseren: „DAMI- ATE PERS B.V.”, POSTBUS 18, IJMUI DEN. fase, zo vertelde de officier, maakte hij zijn kredietwaardigheid waar. Hij plaat ste bestellingen en betaalde die ook. Zo bouwde hij een zekere vertrouwensre latie op met de leveranciers, die hij later zou gaan misbruiken. Op een psy chologisch erg goed gekozen moment, begonnen zijn bestellingen op te lopen op de Firato, „een uitspatting van deze maatschappij en dat weer met de grote slag voor de deur aan het einde van het jaar”, vond mr. Wooldrik. Het streven van de verkeersautoritei- ten om de automobilist de binnenstad uit te jagen schijnt wonderwel te geluk ken. Het is de vraag of de handeldrij vende middenstand met dit streven ge lukkig is. Immers de automobilist van welke rang of stand ook, is toch een potentiële koper. Enfin, ze zullen het wel merken. Dit verkeersbeleid is ten enen male fout- Men berekent in Haarlem in de Binnenstad 1 per uur oftewel een kwartje per kwartier. Ik kan me voor stellen, dat dit tarief nodig is voor de Grote Houtstraat of Barteljorisstraat. Meestal ontmoet je in de rechtszaal die mensen die zich volledig aan eigen koopzwakte of financiële omstandighe den hebben overgegeven en dan alle grenzen laten vallen in een ongebreidel de koopdrift. Ergens achterin hun hoofd, staat dan heel verdrongen en op een zeer laag pitje de gedachte „dat betaal ik nog wel eens”. Flessentrekkerij heet dat en bij niet al te grote uitspattingen kunnen bedrijven nog wel eens tot een regeling geneigd zijn. Verdachte was zelf nooit lang eige naar van de apparatuur. Als de vracht wagen van de leverancier weg was ver scheen de wagen van de twee andere heren uit Zandvoort en daar ging de handel, het land in om daar zwaar onder de prijs te worden verkocht. „Waarbij de kopers het vermoeden van heling op zich laadden” voegde de offi cier hieraan toe. Erg veel geld werd zo geïncasseerd en dan liefst zonder kwi tanties. Hier en daar werd nog na ont dekking wat teruggehaald, maar heel veel zal moeilijk te vinden zijn en als dat al lukt komt nog de civielrechtelijke vraag of het kan worden teruggehaald. Van september tot november ’74 was verdachte zo bedrijvig bezig, maar toen de leveranciers plotseling lont begonnen te ruiken kwamen ze voor een gesloten winkeldeur te staan met een mededeling „wegens vakantie gesloten”. Verdachte was vertrokken naar Marseille met een ton om die te trachten met een niet nader te noemen, maar wel zeer winst gevende handel te vergroten. Volgens hem keerde hij met drie ton terug maar het koffertje waarin dat geld in Franse francs zaf werd in Antwerpen uit z’n wagen gestolen. Hij deed toen aangifte bij de Belgische politie en het keffertje werd leeg teruggevonden langs de weg opengebroken. Hetgeen zeer merkwaardig was omdat het niet op slot was. Nog merkwaardiger was dat de politie heeft getracht dat bedrag aan bankbil jetten erin te proppen maar dit gewoon onmogelijk was. Een vervolging wegens valse aangifte in België behoort niet tot dë onmogelijkheden, zei de officier, die het een wel zeer fantastisch verhaal vond. Mr. Laus: wat is geloofwaardig. Hij had ook kunnen zeggen dat het naar een stichting voor een goed doel is”. Hij had heel sterk het gevoel daf de drie ton die zo ongeveer in deze zaak aan de strijkstok moeten zijn blijven hangen nog ergens wachten op verdachte. Diens zwijgzaamheid verklaarde in dat opzicht voor hem veel. Helaas waren er nog andere belang wekkende programma’s die het optreden van Gruijters een beetje uit de belang stelling wegdrukten. Zo vond ik „Mijl op zeven”, dat in Groningen rondstruinde, weer plezierig om naar te kijken, en van uitstekende kwaliteit was de film „Het land der vaderen” van Georg Sluizer over twee Palestijnse families. Bij zo’n film denk je overigens niet in de eerste plaats aan „kwaliteit” in de gebruikelij ke cineastische zin, want belangrijker was het dat die mensen, die ons door de gehaastheid van het dagelijks nieuws meestal als pionnen in een gigantisch schaakspel voorkomen, in deze film tot leven kwamen en ook gewoon mensen bleken te zijn. Niet net als u en ik natuurlijk, ik zie mezelf nog niet zo gauw zeggen dat ik pas rustig kan sterven als ik twee Engelsen, twee Ame rikanen en één jood heb doodgeschoten (mijn keuze en mijn getallen liggen heel qnders), maar toch: gewone mensen met hoogst ongewone problemen. Nog veel beroerder dan de Palestij nen zijn overigens de bewoners van Bangla- desj er aan toe. We hebben toch al heel wat ram-magere Aziaten op ons scherm gezien, maar de kinderen in Bangladesj maken een nog hopelozer, hulpelozer en zieliger indruk dan de kinderen in India, Biafra en waar elders ook ter wereld. Minister Pronk vertelde in Achter het Nieuws dat Nederland zijn hulp asm Bangladesj had verdubbeld. Dat is ten minste iets. Het bleek dat vooral de grotere landen zuiniger met hun hulp worden in plaats van guller, hoewel een Nederlandse hulpverleenster van het Le ger des Heils het aantal doden al op 300.000 schatte en voorspelde dat er nog miljoenen in de komende maanden zul len sterven. Behalve Nederland doen blijkbaar ook Zweden, Noorwegen, Ca nada, Australië en Nieuw-Zeeland pro- centsgewijs nog een redelijke duit in het zakje. En dan konden we gisteren ook nog naar twee verschillende vormen van Ne derlands tv-toneel kijken. Eerst ’t Wil helmina, om het af te leren, en daarna „Ik dacht dat ik op tijd zou zijn van Jan Staal en Paul Pouwels om ons weer hoop te geven. Dit stuk van Jan Staal was echt niet volmaakt, ik had bijvoor beeld soms mijn twijfels over de scènes die in het verleden speelden (Marlies van Alcmaer overtuigde het ene moment wel en de andere momenten niet), maar er werd tenminste iets in beweerd en het was geen lege huls met echo-effec- ten. Bovendien zorgde Elisabeth Ander sen voor een erg mooie, subtiele rol, daarbij krachtig ter zijde gestaan door Jan Retèl. Maar om nu even een zwakke plek in het scenario (Paul Pouwels had er een mengsel van tv-spel en speelfilm van gemaakt) te sprek tussen Retel en ene Sonja, die hem vanuit Nice van allerlei verweet en het ook zwaar overdreven vond dat hij was vertrokken om zijn moeder te be graven, zo’n telefoongesprek bestaat in het werkelijke leven niet. En ook als Jan Staal dank zij zijn bandrecorder kan bewijzen, dat ooit een dergelijk gesprek op die manier gevoerd is, dan nog zou het verstandiger zijn als de auteur de „onwaarschijnlijkheden van de werkelijkheid” een beetje zuiniger over zijn stuk distribueerde. Hij moet ze natuurlijk ook niet weglaten, integen deel, want al het onverwachte en onlo gische maakt (mits goed en bescheiden gedoseerd) de authenticiteit van zo’n spel alleen maar groter. De man om wie het deze donderdag ging was een 30-jarige Zandvoortenaar die met een onbeschreven strafblad in deze kwestie was beland. Hij zat er niet alleen in, er was sprake van nog twee Zandvoortenaren en, zoals de raadsman mr. Laus zei, het is maar de vraag wie wie hielp. Door hem én door de officier werd verwezen naar een eerder faillisse ment in Zandvoort waarin hetzelfde spelletje gespeeld leek te zijn zonder inmenging van de strafrechter. Toevalli ge overeenkomsten genoeg: het genoem de tweetal dat in dezelfde flat zat als waar de failliete man in zat met zijn bedrijf, ook weer een man van onbe schreven gedrag (mr. Laus: „Met on schuldige blauwe kijkers”) tot cp dat moment. De man in de strafzaak donderdag wist zich bijzonder weinig van al zijn aankopen te herinneren en beriep zich ook enkele malen op zijn recht te zwij gen wat het geheel er niet erg doorzich tiger op maakte. Ook zijn eigen raads man mr. Laus betreurde dit.. Ondanks die zwijgzaamheid vond mr. Wooldrik de zaak toch wel duidelijk liggen. De aankopen gedaan door ver dachte lagen allemaal in de sfeer van televisie- en afspeelapparatuur, „het is nog het gesprek van de dag in die handel”, aldus mr. Wooldrik. Verticaal: 1. dans - bloem - dans; 2. bond geul van voldoend ediepte voor de scheepvaart - meisjesnaam; 3. Maan stand (afk.) - gast - insekt - klem - zomerpeil (afk.) 4. jongensnaam - deel van het beddegoed - bruine waterverf; 5. manier om iets los te maken - haar- bol - rechtercommissaris (afk.) - maat schappij vorm (afk.); 6. steekwapen - jongensnaam - titel (afk.) - groet; 7. plaats in Overijssel - soort ui - de oudere (afk.); 8. leersoort - horde - militair (afk.) - bloeiwijze; 9. slootplank - opera - oud Noors prozawerk; 10. dierengeluid - onbepaald voornaam woord - goud (Frans) - ten laatste (afk.) - lokprijs; 11. vruchtbare plaats - geur - titel (afk). - geografische aanduiding (afk.) - militaire politie (afk.); 12. laatste nieuws (afk.) - uiteinde - buitenstaander bevel; 13. Heiligenvoorstelling - titel (afk.) - mening - reeds; 14. bijwoord - min - vogel - plaats in Gelderland - tandarm zoogdier; 15. bloem - dans - bloem. Horizontaal: 1. Parodie; 7. soepele; 13. A.D.O.; 14. antenne; 16. sol; 17. Soest; 19. ara; 20. geste; 22. d.i.; 23. blaag; 25. p.e.; 26. ode; 28. bea; 29. K.R.O.; 31 nee; 33. or; 34. Linge; 35.A.O.W.; 37. V.N.; 38. ribes; 40. baronet; 42. n.a.v; 44 don; 45. akteren; 48. Natal; 50. de; 51. Rus; 52. schijn; 54. la; 55. ent; 57. gek; 59. hol; 60. P.S.V.; 61. e.d.; 63. lover; 65. nl.; 66. aarde; 69. oir; 70. steur; 72. alt; 73. geratel; 76 ene; 77. rashond; 78. spatten. lijkt dat men blijft leveren. De artikelen worden onmiddellijk verder verkocht, de zwarte opbrengsten verdonkeremaand. Komen de schuldeisers dan gaat hij failliet, en het faillissecent wordt bij gebrek aan baten opgeheven. Als hij het wat handig inkleedt, kan hij daarna rustig zijn liggende gelden uit de lucra tieve handel gaan opsouperen. Toevallig wond de Haarlemse advo caat mr. Jager zich nog niet zo lang geleden ook al over een dergelijk ge bruik van het faillissement op. Zijn cliënt in een strafzaak zit zo ongeveer voor de rest van z’n leven vast aan schulden, en dat, zo merkte de advocaat toen op, terwijl er iedere week mensen opgeruimd het gebouw in de Jansstraat verlaten als hun faillissement bij gebrek aan baten is opgeheven. Horizontaal: 1. bloem - dans - bloem; 2. deel van een schip - windrichting (afk.) - gewapende ruiter - omroepvere niging; 3. heel klein - nieuw (lat.) - bestaat- enkelspel; 4. geschetst - luizeëi - Franse ondergrondse strijdkrachten (afk.); 5. Kledingstuk - hemellichaam - klaar; 6. karakter - eikenschors - meis jesnaam - rondhout - ik (Lat.); 7. plaats in België - deel van een horloge - richtsnoer- voormalig; 8. de jongere (afk.) - klein persoon - pit - admini stratie (afk.) - snuit; 9. vorm van land- bewerking - communicatiemiddel - berg - nummer (afk.); 10. zangnoot - bolletje haar - telwoord - nieuwe wereldtaal; 11. kleurling - BIOSCOPEN City, vrijdag 20 en zaterdag 19 en 21.15 uur: „Pas op. of we slaan d’r op!”. Stadsschouwburg, zaterdag 20 uur: „The way we were”. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestljn, Rijksweg, Velsen-Zuld, Stijlkamer en oude gebruiksvoorwerpen, da gelijks geopend van 14 tot 17 uur. Bedrijfsmuseum, Hoogovens, Bessemer- straat, Velsen-Noord, dinsdag en donderdag geopend van 12 tot 14 uur en op aanvrage onder telefoon 02510-94159. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoen, geopend van maan dag tot en met vrijdag van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, van maandag tot en met vrijdag te bezichtigen, van 10 tot 12 uur; Burgerzaal, beeldenexpositie van Wim Bosman, vrijdag en zaterdag geopend van 14 tot 17 uur. Gallerie ,,’t Hart”, Koningin Wilhelminakade 74, expositie schilderijen en etsen van Maria Beerepoot, dagelijks geopend. DIVERSEN Alarmnummers: politie 19033, brandweer 16400, ongevallendienst 15400, Hoogovens 02510- 96000. Velserbad, Briniostraat, gemengd zwemmen, vrijdag van 16.45 tot 10 en van 19.30 tot 21 uur; zaterdag van 6.30 tot 8, van 9 tot 10 van 10.30 tot 11.45 van 12.15 tot 13.10 van 14 tot 15.15 van 15.30 tot 16.45 van 19.30 tot 20.45 en van 21 tot 22 uur. Badhuizen, Snelliusstraat en Velsen-Noord, geopend vrijdag tot 21 uur en zaterdag van 9 tot 12.30 en van 13 tot 18 uur. Sporthal „Zeewijk”, vrijdag van 19.30 tot 23 uur: volleybalcompetitiezaterdag van 8.30 tot 12 uur: Instuif; van 12 tot 16 uur: B.C. Velsen. van 16.15 tot 23 uur: Korfbalcompetïtie. PEN-Jeugdcentrum, Kanaalstraat, vrijdag, filmvoorstelling; zaterdag Engelse formatie „Quiksand”. Landgoed „Duin en Kruidberg”, Santpoort, zaterdag 8.30 uur: trimmen met „Duin en Kruidberglopers”, Ingang no. 74. Stadsschouwburg, vrijdag 20 uur; Chr. neelver. „Entre Nous” speelt „Loods boord”. Jongeren sociëteit „De Ark”, zaterdag 20.30 uur: Discotheek. Gebouw ,,’t Braambos”, Zeeweg, vrijaag uur: vergadering PvdA; Sprekers J. Voogd mr. P. R. Stoffelen. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Vrijdag en zaterdag 19 en 21.15 uur „Kung Fu Boss Wang Yu”, 23.30 uur „De Boksers van Shantung”, 19.30 uur „Last Tango in Paris”. Luxor Theater, Breestraat. Vrijdag en za terdag 19 en 21.15 uur „James Bond 007, the Man with the Golden Gun”. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans, Breestraat 122. Expositie zeefdrukken en geëmailleerde panelen van Lixenberg. geopend tot en met 28 februari van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. DIVERSEN VRIJDAG 23 FEBRUARI Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44 en Am- stelstraat 44: volwassenen en jeugd 19-21 uur; Kingsford Smithstraat 110a: jeugd 19-21 uur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 uur. De Schouw, Bleijenhoevelaan Velsen-Noord. Donateurs-concert Beverwijkse Harmonie Ka pel m.m.v. Jongerenkoor Limmen, aanvang 20 uur. Clubhuis „Jong Hercules”, Aagtendijk. Offi ciële overdracht nieuwe accommodatie door B. en W. van Beverwijk, aanvang 20 uur. De Slof, Moenssstraat. Jaarlijkse kienavond wandelsportvereniging „De Zwervers”, aan- vang 20 uur. ZATERDAG 1 MAART Hulpdienst Help een Handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8-10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Animal Farm, Willem Alexanderplantsoen. Geopend op zaterdag en zondag van 10.30-17.30 uur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 uur. Harmoniegebouwtje, Groenelaan. Klaverjas- drive Beverwijkse Harmonie Kapel, aanvang 20 uur. Alarmnummers: politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. Openbare bibliotheek, Amstelstraat 44: geo pend voor volwassenen en jeugd van 10-12.30 uur. Aula Pius X-college, Büllerlaan. Revuegezel- schap „De Alprenblazers" met „Spring er eens uit” voor Gron.-Dr. 'vereniging „De Honds rug”, aanvang 20 uur. Tentoonstellingsruimte, Const. Huygens- straat. Expositie ..Hartversterkend” met schil derijen van Frans Jansen in samenwerking met de Ned. Hartstichting en Gemeenschaps raad. geopend tot 2 maart op woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur. DIVERSEN VRIJDAG 28 FEBRUARI Openbare bibliotheek, Kerkweg 45: volwas senen 19-21 uur. Progress Sociëteit, Const. Huygensstraat. Geopend vanaf 20 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Optreden Engelse formatie ..Quicksand”, aanvang 20.30 uur. De Zandkraai, Handelstraat. Open Huls voor buurtbewoners, aanvang 20 uur. De VrUburcht, Vrijburglaan. Toneelavond ,,Us Memmetael” met opvoering „Een koste lijke grap” door de Friese zustervereniging „Giekerk”, aanvang 20 uur. ZATERDAG 29 FEBRUARI Openbare bibliotheek, Kerkweg 45: volwas senen en jeugd 10-12.30 uur. Zwembad „De Waterakkers”, Kerkweg. Ge opend van 11-13 en 14-16 uur. Bowlingcentrum „De Boerderij”, Vrijburg laan. Dagelijks geopend van 12 tot 01.00 uur. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Tot en met maart geopend van 14-16 uur. Progress Sociëteit, Const. Huygenssstraat. Geopend vanaf 20uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geopend vanaf 20 uur. Alarmnummers: politie 32121, milieuklachten 96000. welwillende genegenheid vrucht; 12. alvorens - kerkgebruik - god van het vuur - onmeetbaar getal; 13. Chinese maat - langspeelplaat (afk) - land in Amerika afk.) - aanzien; 14. Larie - deel van Amerika - eerste mens - buigzaam; 15. bloem - dans - bloem.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 11