Zweeds tenniswonder speelt momenteel maar acht maanden per jaar Carrière van Borg is één Jeugdige miljonair woont nu in Monaco Nederlander lijkt zekere halve finalist Hockeyteam versloeg Argentinië Wereldrecord groot succes Schorsing voor Van Hanegem 1 a z* ia Li r i SPORT V R IJ D A G 28 FEBRUARI 1975 31 30 Hecht Overtuiging Keuze I Hekel Eindstrijd Speelstijl Beroemd Voorstadje 1. 11 rl pw j i. Onverwacht BJORN BORG: EEN GOUDEN JONGEN (Van onze sportredactie) PIETER MUL. (Van onze speciale verslaggever) 13-1 I J. Boelaars blijft Tania verrassen ROTTERDAM. Björn Borg. In nau welijks twee seizoenen van onbekende scholier tot een formidabele beroepsten nisser die een charme heeft waarvan meisjesharten sneller gaan kloppen en wiens optreden een vertederend effect heeft op oudere dames. Vurige bewon deraarsters bestormden twee jaar gele den de „heilige” grond van Wimbledon om het idool te bereiken, niet in het Zo rond zijn tiende rommelde Borg wat met zijn vriendjes op de tennisbaan wedstrijd waarheid. Maar een waarschijnlijk minstens zo belangrijke reden ligt in de houding die de beide Zweden hebben ten opzichte van hun gezamenlijk beroep. Johansson laat zonder blikken of blozen weten nu eenmaal ook wat plezier in zijn leven te willen. En bij Björn ligt dat anders. „Ja, daar heeft Kjelï gelijk in. Ik heb toch wel dezelfde pretjes die hij heeft, maar ik leef regelmatiger. Ik ga misschien één keer per toernooi uit, hij veel vaker. Je hebt alleen veel vrije tijd als je vroeg uit een toernooi verdwijnt”. Grijnzend gevolgd door: „En dat gebeurt steeds minder”. Het tennis-idool zonder kuren benadrukt de discipline die topspelers zich moeten opleggen. Het altijd op tijd naar bed moeten gaan, de oefenpartijen, de slaapuurtjes tussendoor. „Mijn vrien den en vriendinnen in Sodertalje die nu op de middelbare school' of de universi- teit zitten, hebben het een stuk makke- laatste jaren nooit gehad. Ik ben ge groeid in het idee dat mijn beroep tennisser is. Verder denk ik weinig na over de zaken er omheen. Ik besef wel dat ik beroemd ben maar mijn denken of doen wordt er niet door beïnvloed”. Het komt er vol overtuiging uit, en begrijpelijk, want vooral in 1974 is Borg de man met de hamer een paar maal tegengekomen. „Onder meer op Wimble don en aan het eind van het jaar in Australië. Zowel lichamelijk als mentaal was ik uitgeput omdat ik veel te veel hooi op mijn vork had genomen. Daar om heb ik verleden jaar en dit jaar geweigerd voor WTT (World Team Ten nis, dat zijn reeks toernooien bijna laat aansluiten op WCT) te tekenen. Van die keren dat het fout ging heb ik geleerd dat ik maximaal acht maanden per jaar moet spelen. Meer kan ik niet hebben, anders pleeg ik roofbouw. Bovendien hoef ik helemaal niet zoveel te tennissen want dat kan ik nog zo’n vijftien jaar doen”. INZELL. Sippie Tigchelaar heeft donderdagavond tijdens de wedstrijden om de gouden schaats op de kunstijs baan van Inzell het wereldrecord op de 3000 meter voor dames verbeterd en gebracht op 4 minuten 41.01 seconden. Het oude, officiële record stond reeds drie jaar op naam van Stien Baas- Kaiser met een 4.46.5. De snelste tijd ooit gemaakt was tot dusver 4.43.0, van de Russin Nina Statkevitsji. Eerder dit jaar kwam een andere russin, Koeznet- sova, tijdens wedstrijden in Alma Ata tot 4.44.69. Ai Ad Boelaars: Praktisch overal in zetbaar tram, al tweedejaars bij WCT, geldt als een toekomstige topper. Vader Tony was Davis-Cupspeler en dat zal onge twijfeld zijn weerslag in het gezin heb ben gehad want Mottrams zus Linda is al even talentvol. Het optreden van broer Buster was deze week van hoog gehalte geweest, maar de 23-jarige Krul- levitz (die aan de universiteit een graad haalde in kinesiologie) trok zich er wei nig van aan. Met 7-6 en 6-4 plaatste hij zich voor de kwartfinale. Een succes dat ook was weggelegd voor de 32-jarige Mcmillan. De dinsdag overgekomen An drew Pattison vloog er tegen hem al in de tweede ronde uit. De nummer één van Rhodesië verloor met 4-6, 7-6 en 6- 7. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Sinds zijn entree in het internationale tennis reeg Björn Borg een keten van successen aaneen. In 1972 pakte hij om te beginnen de juniorentitel op Wimble don. Het jaar daarop sneuvelde hij in het hoofdtoernooi, net 17 jaar jong, in de kwartfinale tegen de Engels man Roger Taylor. Het vorig jaar startte Borg zwak, maar op geweldige wijze wist de nieuwkomer in de WCT-organisatie zich te plaatsen (on der meer via zeges in Londen en Sao Paulo) voor de finale van de Acht Azen (Exceptional Eight) in Dallas. Borg pakte daar Kodes en Ashe, waarmee hij tot de eindstrijd door drong. toen de grote namen zich altijd hand haafden. Er zijn nu wel honderd jongens waar je van kunt verliezen”. Björn Borg: „Je moet je keer op keer waarmaken want de onbekende tegenstander heeft niets te verliezen” En op een veronderstelling in die richting wat lacherig afwerend: „Nee, zo beroemd als Cruijff ben ik niet. Dit leven dat ik nu lijd vind ik leuk, verder niks. Misschien ben ik nog wel te jong om te beseffen wat het zeggen wil beroemd te zijn”, aldus het „wonder- jong” dat nog verheugd opveert als hij de Zweedse krant Dagens Nyheter en twee stripboejes (zijn geliefde lectuur) cadeau krijgt. Björn Borg, in verschil lende betekenissen een gouden joch. Bij de voor Borg kenmerkende ener gieke en agressieve speelstijl is het in derdaad wijs zich te beperken wat het aantal wedstrijden aangaat. Hij en de andere jongeren die de afgelopen jaren naar voren stormden (Vilas, Connors, Gerulaitis etc.) zijn nog niet zo afge stompt als de vedetten van een vroegere lichting bij wie de geldingsdrang toch is gesleten en waar de verveling heeft toegeslagen. „Dat is ook logisch want als je bijvoorbeeld zo lang meeloopt als Tom Okker moet de verveling wel een rol gaan spelen. Daarom is het allemaal minder zeker dan vier, vijf jaar terug, laatst trouwens omdat de blonde, blauw ogige Zweed opwindend tennis had laten zien. Na tienduizenden kilometers en een verhuizing (naar Monte Carlo) na zijn internationale debuut, zit er een over het paard getild jongmens op je te wachten. Dat denk je tenminste. Maar zo volgroeid als de tennisviking op de banen is, zo ongecompliceerd is hij er buiten. Hij kan al blij verrast zijn over de komst van zijn vader en moeder naar de plaats waar hij optreedt. Deze week waren beiden in Rotterdam, en zoals gebruikelijk keken Rune en Margaretha Borg vanaf de eerste rij naar de ver richtingen van hun enig kind. In de partij tegen Kjelï Johansson was het ouderpaar een kritisch duo dat voor Björn nauwelijks een waarderend ap plaus overhad. „Die band met mijn ou ders is erg belangrijk voor me, waar schijnlijk omdat ik geen broers of zus ters heb. Ik vind het fijn om ze te zien en zeker als ik er niet op reken. Ze moesten eigenlijk in Brussel zijn om iets te bespreken met de firma waarvan ik de rackets krijg. Na die wedstrijd tegen Kjelï zijn we gezellig in de stad gaan eten. Jammer genoeg moesten ze de dag erop al weer weg”. ZEIST. Wim van Hanegem van Feye- noord is door de tuchtcommissie van de KNVB voor een wedstrijd geschorst en tevens beboet met 300 gulden. Van Ha negem liep in de wedstrijd tegen AZ’67 van afgelopen zondag zijn derde boeking op. De PSV-er Van Kraay, die in het duel tegen FC Utrecht, een gele kaart van scheidsrechter Van der Kroft kreeg aangeboden, werd vrijgesproken omdat, naar later bleek, de scheidsrechter zich had vergist. Verdere straffen: Go Ahead Eagles: J. Kolkman, een wedstrijd geschorst en 150 gulden boete. De Graafschap: J. Doornebosch, een wedstrijd geschorst en 100 gulden boete. Van Londen, een wedstrijd geschorst en 150 gulden boete. Rode JC: L. Degens, een wedstrijd geschorst en een wedstrijd voorwaarde- li Ik. MVV: H. Smeets, een wedstrijd ge schorst en 75 gulden boete. Tevens zijn zeven boekingen gegeven, bij wie Ramljak (Feyenoord), Van Koe ten (Telstar), Teunissen (SC Amersfoort), Bosveld (Vitesse) en Pijl (FC Vlaardin- gen). de destijds 15-jarige Borg zich in die beide seizoenen ontstellend snel heeft ontwikkeld. de, op tijd naar bed gaan en grote vermoeienissen. En ze hebben gelijk ge kregen”. De hechte relatie met pa en ma was, naast de belastingtechnische mogelijkhe den. ook de reden voor de verhuizing die eind vorig jaar naar Monte Carlo werd ondernomen. Van daaruit is Europa heel waf gemakkelijker te bestrijken als zoon Björn in het oude werelddeel rond- toert. Borg senior keert in het vorsten dom weer terug naar zijn oude vak, dat van verkoper, zij het dat het dit keer om een sportzaak gaat. „De winkel gaat 1 april open. Mijn vader en moeder gaan beiden in de zaak werken. Vervelend is natuurlijk wel, dat ze geen van beiden Frans spreken, maar op het ogenblik proberen ze daar via een cursus wat aan te doen. Bovendien praten de Fransen ook wel Engels”, beweert Borg optimis tisch. Consequentie van zijn behoefte aan contact met thuis was ook, dat hij niet meer met Ove Bengtsson kan ontrekken. Verleden jaar was Borg in zijn eerste WCT-seizoen bij de Zweedse nummer 2 ingedeeld en de 18-jarige favoriet in de groene groep van nu vindt het jammer, dat de wegen scheiden. „Ove (leraar lichamelijke opvoeding met een werk stuk over het leven van toptennissers op zijn naam) is een vriend van mij gewor den. Jammer genoeg speelde hij dit jaar liever in Amerika terwijl ik aan Europa de voorkeur gaf”. dat verleden jaar zo aardig, dat hij voor dit seizoen is ingehuurd. Hij startte ver dienstelijk door in Philadelphia de be kende Rus Metreveli te verslaan. De krachtige service van de 28-jarige Ame rikaan en zijn backhand van klasse hield hem tegen de gerenommeerde Ashe in de race. Na een 4-5 achterstand in de tie-break (wie het eerst tot zeven punten komt) won Stewart nog met 7-5. Na een schitterend staaltje anticiperen blesseerde hij evenwel zijn rechterknie en dat besliste in feite de partij. Elke korte bal van Ashe was raak, evenals iedere slag die buiten het bereik van Stewart kwam. Hij hield het nog lang vol omdat zijn snoeiharde service moei lijk met precisie is te retourneren en omdat de backhand hem vrijwel nooit in de steek liet. De knieblessure droeg ech ter bij tot het grote aantal aces dat Ashe sloeg: 17 tegen 5 voor Stewart. Met 5-4 voor in de tweede set doorbrak Ashe in de laatste game Stewarts opslag voor de eerste keer: 6-4. Ashe, die ont kende zijn tegenstander te hebben ge spaard, besloot het laatste speldeel met 6-3. Tom Okker lijkt een zekere halve- finalist. De Nederlander was blij met de uitschakeling van Mottram. „Tegen Krul- levitz heb ik nog nooit gespeeld maar hij is bepaald zwakker dan Kary. Zijn forehand is zwakker dan zijn backhand, dus moet ik hem maar veel werk op die forehand geven”. Kary, als vervanger van Goven aan de groene groep toege voegd, was te zeer de mindere van de Nederlander. Alleen in de eerste set had hij kans Okkers service te doorbreken bij een 3-2 stand in eigen voordeeld. Okker kwam toch nog langszij en draaf de soepel naar tweemaal 6-3. De 19-jarige Mottram leed een toch wel onverwachte nederlaag tegen de Amerikaan Krullevitz. De laatste bereik te in Barcelona zelfs nog de kwartfinale, waarin hij van Ashe klop kreeg. Mot in Sodertalje, een voorstadje van Stock holm. Korte tijd later merkte hij dat een tourneet je winnen hem veel goed deed. Dertien jaar jong veroverde hij in zijn leeftijdsgroep de hoogste eer in het Baastad-toernooi en twee jaar later maakte hij furore door voor het Davis- Cup tegen Nieuw-Zeeland twee partijen te winnen. De Teen Angel (engel) zoals de Engelstalige pers hem noemt ging toen al in zijn dooie eentje naar Parijs om aan de open titelstrijd deel te ne men. Zijn ouders waren inmiddels ak koord gegaan met het afbreken van Borgs schoolopleiding. „Ze hebben me nooit in de tennisrichting gedrongen. Toen ik enigszins succesvol werd had ik niets anders in mijn hoofd dan proften nisser te worden. Het leek me een machtig leven. Die sterke wil heb ik wel van mijn vader, als tafeltennisser was hij zo’n vechter als ik nu ben. De voorwaarde die ze me stelden was dat ik zeer bewust naar dat prof-bestaan moest toeleven. Ze hebben me steeds voorge houden dat het keihard trainen beteken- KOEALA LOEMPOER. Tegenslag en voorspoed wisselden elkaar donder dagmiddag beurtelings af voor Cees Ta nia, de coach van het Nederlands hoc- keyelftal. Hij zag zijn experimentele team in een oefenwedstrijd een verdiende 3-2 overwinning behalen op Argentinië, maar moest tegelijkertijd vaststellen, dat zijn enige twee specifieke buitenspelers, Jan Boerma en Patty Mundt, momenteel niet fit genoeg zijn voor een slopend evenement als een wereldkampioen schap. Die tegenvallers werden echter weer gedeeltelijk gecompenseerd door het voortreffelijke optreden van Wouter Leefers na lang geblesseerd te zijn geweest en vooral Ad Boelaars. De Bloemendaler Boelaars (21) is een parmantig klein mannetje dat op prak tisch elke plaats in het elftal bruikbaar is. Van origine is hij rechterspits, maar Tania zag meer in hem als rechtsback, een plaats die hem in de oefenwedstrij den inderdaad goed bleek te liggen. Toen rechtsbuiten Mundt echter al na enkele minuten uitviel, werd Boelaars alsnog naar zijn oude stek overgeplaafst. On danks zijn kleine postuur speelde hij daar op zijn bekende vrijmoedige ma nier een nuttige wedstrijd. Toen hij later naar de linkerflank van de aanval moest verhuizen, verraste hij opnieuw vriend en vijand. Tania: „Dit is een verrassende ontwikkeling. Op deze jongen kan ik kennelijk voor zowat elke plaats een beroep doen. Zoals de zaken er nu voorstaan, zal ik hem vermoedelijk als voorhoedespeler inzet ten”. In dat geval zou wellicht de Hage naar Wouter Kan op de rechtsbackplaats belanden Met een dergelijke omzetting moet ernstig rekening worden gehouden., omdat donderdag plotseling ook rechts buiten Mundt over een rugblessure begon te klagen. Bij Mundt zou dat wel eens een psychische oorzaak gebrek aan zelfvertrouwen kunnen hebben. Dit in De indeling van de kwartfinales is nu Is volgt: Ashe -Héwitt, Warwick-Do- minguez, Okker-Krullevltz en McMillan- Borg. Het koppel Higueras-Taroczy haalde de stunt uit het favoriete duo Bertolucci-Panatta (winnaars in Bologna, verliezers van de finale in Barcelona) te kloppen: 5-7, 6-4 en 6-4. McMillan en Hewitt veegden Krullevitz en Lloyd van de baan met 6-1 en 6-0. Het gelegen- heidskoppel Crealy-Pattison wipte het duo Thung-Sanders. De Nederlanders verloren de eerste set met 6-4, maar wonnen de tweede met 6-3. In de beslis sende set ging het tot 3-3 gelijk op. Bij 4-3 echter verloor Sanders zijn opslag, waanr Crealy de partij uitserveerde: 6-3. PIETER MUL Uitslagen: Enkelspel: tweede ronde: Arthur Ashe (Vst)Sherwood Stewart (Vst) 6-7 (tie break 5-7), 6-4, 6-3. Krullevitz (Vst)— Mottram (Eng) 7-6 (7-4, 6-4 McMillan (Zaf)—Pattison (Rho) 6-4, 6-7, (1-7), Tom Okker (Ned)Hans Kary (Oos) 6-3, 6-3. Dubbelspel, kwartfinales: Hewitt/Mc- Millan (Zaf)Krullevitz/Lloyd (Vst/ Eng) 6-1, 6-0 Craly (Aus)ZPattison (Rho)Thung/Sanders (Ned) 6-4, 3-6, 6- 3. Taroczy/Higueras (Hon/Spa)Berto- lucci/Panatta (Ita) 5-7, 6-4, 6-4. Speltechnisch gezien is het uiteen gaan van het dubbel Bengtsson-Borg eveneens te betreuren. In hun eerste jaar als WCT-combinatie bereikte het tweetal gelijk de eindstrijd in Dallas, waar ternauwernood al in de eerste ronde van de latere winnaars Hewitt en McMillan werd verloren WCT voorzag Björn voor dit jaar echter wederom van een landgenoot, de vier jaar oudere Kjell Johansson. Deze presteerde het twee jaar geleden de huidige vedette vier keer te kloppen, maar die kans is nu beslist verkeken. En dat niet uitslui tend omdat Borg nu eenmaal zoveel meer talent in huis heeft. Johansson heeft geen moeite met de erkenning dat Okker en Ashe simpel naar de volgende ronde Twintig Zweedse journalisten en een directe radio-uitzending naar zijn vaderland tekenen de enorme belangstelling. Midden in de nacht zaten ongeveer één miljoen Zweden aan de radio gekluisterd. De erva ren Netvcombe was er niet van onder de indruk en klopte hem. Nadien won Borg (in Europa begeleid door de ex-toptennisser Lennart Ber- gelin) de toernooien van Rome en Parijs. Reden om dit jaar zijn zinnen te zetten op Wimbledon en Forest Hills. Hij besloot het afgelopen jaar met een nederlaag tegen Vilas in het Mastertoernooi in Australië. Daar verloor hij in een ander toernooi van een onbekende speler en dat bracht de dreiging van een boycot met zich mee. Die kwestie is inmiddels bij ge legd, zodat Borg met tevredenheid op 1974 kan terugzien. Alleen al zijn tennis-inkomsiten bedroegen meer dan een half miljoen gulden. Dit jaar begon hij met overwinningen in de ‘'toernooien in Richmond en Bologna, beide op Arthur Ashe; de laatste nam wraak in Barcelona waar hij vorige week Borg op zijn beurt versloeg. Voor de zakelijke kant van het ge heel zorgt de Amerikaanse advocaat Mark McCormack. Borg weet weinig van financiën en verklaart dat („een beetje”) geld verdienen met je hobby toch wel het leukste is wat er be staat. Die keuze lag voor de op dat moment 15-jarige nogal voor de hand. Het ver telsel dat hij zijn loopbaan begon met een racket dat pa tijdens een tafeltennis had gewonnen, berust op Op eigen wijze bracht de jonge Born toen al de hoofden van de buren op hol. Uren achtereen kon hij onbarmhartig tegen de garagedeuren staan meppen. Een anekdote die herin nert aan de moeilijkheden die Johan Cruijff destijds ondervond bij de partijt jes straatvoetbal. Ook Borg bezondigde zich enige tijd aan voetbal. „Maar uiter aard was ik niet zo goed als Cruijff. Voetbal interesseert me nog steeds maar er blijft zo weinig tijd over. Hoe is het met Ralf Edström? Die heb ik twee jaar geleden ontmoet toen hij, Stellan Bengtsson (destijds wereldkampioen ta feltennis) en ik samen door de pers werden geïnterviewd”. Ijshockey was een andere liefhebberij van Borg en - vanzelfsprekend - tennis weerhield hem van een bezoek aan het duel dat de Zweedse basketbaltitelhouder Alviks Stockholm van de week in Rotterdam tegen Transol uitvocht. lijker, dat is een ding dat zeker is. Maar ik zou niet meer terug willen. Het is echt niet zo dat ik een hekel aan die school had. Ik kon goed meekomen, maar het huiswerk was gewoon te veel. Voor de rest heb je als scholier een machtige tijd, maar ik moest gewoon kiezen”. Wellicht dat Stewart voor Rotterdam een speciale stunt had kunnen leveren door Ashe uit het toernooi te verwijde ren. Ambitieus is de lange Amerikaan er voldoende voor. In vroeger jaren liet hij tennis schieten om bij de IBM te gaan werken. Hij ontwikkelde zich als marke ting-expert maar keerde drie jaar gele den terug in het proftennis. Vorig sei zoen maakte hij deel uit van de grote meute wilskrachtige baasjes die in Ame rika de „regenbooggroep” genoemd wor den. Een benaming die haar oorsprong vindt in de omstandigheid dat deze groep alle drie formaties van WCT (groen, bl'- jw en rood) afreist om te proberen ki van de vier resterende plaatsen je veroveren. Elke WCT-groep bestaat uit 28 man, zodat er in elk toernooi vier plaatsen te verdienen zijn. Sherwood Stewart deed tegenstelling tot linksbuiten Boerma die gedurende een helft zijn pijn liep te verbijten. Boerma: „Het ging goed tot de eerste de beste backhandslag. Toen schoot de de pijn er weer in”. Behalve Wouter Leefers schitterden donderdag ook Ron Steens en Ties Krui- ze op het middenveld. Qua actieradius viel Kruize na de rust als voorhoedespe ler sterk terug. In het centrum van de verdediging ontstonden bij Nederland soms gevaarlijke openingen ook voor de rust toen het op elkaar ingespeelde duo Dijkerman-Bolhuis nog in het veld stond Nederland nam gemakkelijk de leiding via Steens en Ties Kruize (strafcorner), maar moest retireren toen de matig spelende doelman Sikking de Argentijn Scally de kans gaf te scoren. Na rust gaf Tania ook reserves als doelman Doyer, Jorritsma, Van der Heyden. en Lunter een kans. Argentinië werd ster ker, maar miste een strafpush. Nadat Jorritsma met een lichte hoofdverwon ding was uitgevallen, drukten de Argen tijnen via Paolucci door'- 2-2. De Neder landse formatie hervond daarna zichzelf, zette Argentinië onder druk en verover de tenslotte via een fraaie treffer van Boelaars toch nog de volle winst. En aan nederlagen heeft Borg een gruwelijke hekel. Nog heeft hij er in zijn prof-carriére weinig geleden, maar Borg is de eerste om toe te geven dat hij tot voor kort het grote voordeel van de underdog heeft gehad. „Niemand ver wachte wat van mij. Ik stond niet bloot aan de druk waaronder de vedetten iedere keer gebukt gingen. Want zo is het: keer op keer moet je je naam waarmaken, de onbekende tegenstander heeft niets te verliezen. Daar had ik tot vorig jaar geen hinder van. Maar nu ik één van de. zeg maar, upperdogs ben geworden, moet ik elke keer minstens een halve-finaleplaats bereiken. Die ver andering van positie heeft mij weinig gedaan. Last van zenuwen heb ik de (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Tom Okker heeft zich in het tennistoernooi in Rotterdam op simpele wijze toegang verschaft tot de kwartfinales. De Oostenrijker Hans Kary reikte niet verder dan een bij tijd en wijle aardige backhand en verloor volkomen regelmatig met tweemaal 6-3. Okkers dubbelspelpartner Arthur Ashe leek donderdagavond een heel wat moei- lijker pad te moeten gaan. Sherwood Stewart, de nieuweling in het WCT- circus, maakte onlangs in Barcelona in druk door pas na drie games te wijken voor Björn Borg. De Zweedse tennisser haalde met moeite de beslissende tie break in de laatste set naar zich toe. Stewart vond kennelijk dat de rollen nu maar eens omgedraaid moesten worden want hij besliste de eerste set via de tie break in zijn voordeel met 7-6. Kort voor het slot van dat eerste speldeel blesseerde hij echter zijn knie dusdanig dat hij niet in staat was hetzelfde tegen spel te blijven leveren. Ashe liet zijn landgenoot nogal lang in leven, waarvan de cijfers 6-4 en 6-3 de stille getuigen zün. f 1 - e»~-_

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 31